Help - Search - Members - Calendar
Full Version: βοηθεια για μια σημαντικη επιλογη
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
giannisv12345
καλησπερα στην παρεα των μπασκετοφιλων...με λενε Γιαννη και παιζω σε ομαδα για 6 χρονια...τωρα ηρθε μια δυσκολη επιλογη για μενα....ειμαι ενας μετριος προς καλος παιχτης .. αλλα στο παιδικο της ομαδας μου ολοι ειναι υπερβολικα καλοι για μενα απο τα 15 ατομα ισως σαν καταταξη να ειμαι 11ος...μου δωθηκε μια επιλογη και θελω να μου πειτε ποιο ειναι το καλυτερο για την βελτιωση μου....μπορω ειτε να μεινω στην ομαδα και να παιζω περιπου κανα 5 λεπτο σε καθε αγωνα και να κερδιζουμε ( γιατι ειμαστε η καλυτερη ομαδα στον πρωταθλημα...) η να παω στην αδελφικη ομαδα της ομαδας μου οπου θα εχω πρωταγωνιοστικο ρολο γτ θα ειμαι ο καλυτερος και θα παιζω για κανα 25 λεπτο....αλλα θα χανω συνεχεια...που πιστευετε οτι θα βελτιωθω περισσοτερο.....

ΥΓ : ειμαι 15 χρονων

Υ.Γ2 : ποια παπουτσια μου προτεινετε για να αγορασω

ευχαριστω προκαταβολικα
giannisv12345
καλησπερα στην παρεα των μπασκετοφιλων...με λενε Γιαννη και παιζω σε ομαδα για 6 χρονια...τωρα ηρθε μια δυσκολη επιλογη για μενα....ειμαι ενας μετριος προς καλος παιχτης .. αλλα στο παιδικο της ομαδας μου ολοι ειναι υπερβολικα καλοι για μενα απο τα 15 ατομα ισως σαν καταταξη να ειμαι 11ος...μου δωθηκε μια επιλογη και θελω να μου πειτε ποιο ειναι το καλυτερο για την βελτιωση μου....μπορω ειτε να μεινω στην ομαδα και να παιζω περιπου κανα 5 λεπτο σε καθε αγωνα και να κερδιζουμε ( γιατι ειμαστε η καλυτερη ομαδα στον πρωταθλημα...) η να παω στην αδελφικη ομαδα της ομαδας μου οπου θα εχω πρωταγωνιοστικο ρολο γτ θα ειμαι ο καλυτερος και θα παιζω για κανα 25 λεπτο....αλλα θα χανω συνεχεια...που πιστευετε οτι θα βελτιωθω περισσοτερο.....

ΥΓ : ειμαι 15 χρονων

Υ.Γ2 : ποια παπουτσια μου προτεινετε για να αγορασω

ευχαριστω προκαταβολικα
kudelin8
QUOTE (giannisv12345 @ Sep 10 2013, 23:04 ) *
καλησπερα στην παρεα των μπασκετοφιλων...με λενε Γιαννη και παιζω σε ομαδα για 6 χρονια...τωρα ηρθε μια δυσκολη επιλογη για μενα....ειμαι ενας μετριος προς καλος παιχτης .. αλλα στο παιδικο της ομαδας μου ολοι ειναι υπερβολικα καλοι για μενα απο τα 15 ατομα ισως σαν καταταξη να ειμαι 11ος...μου δωθηκε μια επιλογη και θελω να μου πειτε ποιο ειναι το καλυτερο για την βελτιωση μου....μπορω ειτε να μεινω στην ομαδα και να παιζω περιπου κανα 5 λεπτο σε καθε αγωνα και να κερδιζουμε ( γιατι ειμαστε η καλυτερη ομαδα στον πρωταθλημα...) η να παω στην αδελφικη ομαδα της ομαδας μου οπου θα εχω πρωταγωνιοστικο ρολο γτ θα ειμαι ο καλυτερος και θα παιζω για κανα 25 λεπτο....αλλα θα χανω συνεχεια...που πιστευετε οτι θα βελτιωθω περισσοτερο.....

ΥΓ : ειμαι 15 χρονων

Υ.Γ2 : ποια παπουτσια μου προτεινετε για να αγορασω

ευχαριστω προκαταβολικα

καλησπερα φιλε γιαννη..πολλα παιδια στην ηλικια σου ειχαν αυτο το διλλημα κ λογικο να εισαι προβληματισμενος..πιστευω πως πρεπει ναμεινεις στην καλη ομαδα που εισαι τωρα..οι καλυτεροι απο σενα παιχτες της ηλικιας σου θαειναι σχολειο για σενα..μονο οταν αντιμετωπιζεις καλυτερους βελτιωνεσαι κ μια χρονια γεματη ανταγωνιστικες προπονησεις θα σε κανει πληρεστερο σε ολα τα επιπεδα.βρες τν ρολο σου στην ομαδα κ χτισε πανω στις ικανοτητες σου.μν χανεις προπονησεις ουτε αρρωστος..οι προπονησεις για σενα θαειναι οι αγωνες σου..ξεκινα εξειδικευση σε 1-2συγκεκριμενους τομεις του παιχνιδιου.στ 15 εχεις ακομα αρκετο ελευθερο χρονο περασε τν στ ανοιχτο της γειτονιας σου.αν αγαπας το αθλημα και παλεψεις του χρονου θαχεις πολυ μεγαλυτερο ρολο σαν μεγαλος στους παιδες.αν παλι πας στν κακη ομαδα τ πιθανοτερο ειναι ναμεινεις στασιμος κ με ψευδαισθηση της πραγματικης σου παικτικης αξιας.
pinkfloyd
εγω θα διαλεγα την αδελφικη ομαδα μεσα απο τους αγωνες βελτιωνεσαι
morfi
QUOTE(giannisv12345 @ Sep 10 2013, 23:04 ) *
Υ.Γ2 : ποια παπουτσια μου προτεινετε για να αγορασω

Για να χάνεις με στυλ; biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.