Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Νεος προπονητης στην Εθνικη Γυναικων...
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες
harris
Ο Χαρης Παπαζογλου θα ειναι κατα 90% ο νεος προπονητης στην εθνικη των γυναικων που θα λαβει μερος στο Ευρομπασκετ της Τουρκιας τον Σεπτεμβρη....

Ομολογω οτι ξαφνιαστηκα οταν ακουσα το ονομα του ,καθως δεν εχω ιδεα ποιος ειναι.....

Μηπως ξερει κανεις απο εσας????Τα κοριτσια ισως??? help.gif
Basketomania
Ο ποιος???????????????
Ουτε ακουστα δεν τον εχω...τι να πω...μακαρι να'ναι καλος...

Απο τον Τσιτσκαρη παντως ο οποιοσδηποτε θα ειναι καλυτερος....απλα μακαρι να ειναι και το ιδιο κωλοφαρδος!!!
Anxel
Ποιο πιστεύετε οτι θα είναι το ρόστερ της Εθνικής;
Basketomania
Δυσκολο να προβλεψεις ροστερ...ελπιζω ο καινουριος προπονητης παντως να μην εχει προσωπικα προβληματα με παικτριες οπως ο παλιος..Εγω παντως θα ηθελα φετος να δω σιγουρα στην εθνικη τις:

Καλετζου
Γκουζινη
Καλτσιδου
Σαρεγκου
Μαλτση
Παπαηλια
Βασιλειου

Σιγουρες πρεπει να θεωρουνται και οι Δελη,Κωστακη ενω πιστευω οτι θα παρει και μια απο τις Τασουλη και Καββαδια

απο κει και περα επειδη γενικα πασχουμε στις ψηλες θα καλεσουν καποιες απο τις Νικολαιδου,Κουντουρα,Κοσμα και Σαμορουκοβα

Θα'θελα παντως και 1-2 εκπληξεις πχ. Κυριακοπουλου απο ΔΑΣΑΛ
harris
Πλει μεικερ:Καλεντζου,Κωστακη,Γκουζινη και εκπληξη η Κανατσελου..

Σουτινγκ Γκαρντ :Τασουλη(ολε),Παπαηλια

Σμολ φοργουορντ:Μαλτση,Καλτσιδου,Βασιλειου

Παουερ φοργουορντ:Σαρεγκου,Νικολαιδου

Σεντερ :Μουζακη,Σαμορουκοβα

μακρια απο Δελη , Σταχτιαρη ......Η Χριστοφορακη που ειναι?????
Basketomania
Η Χριστοφορακη δεν ειναι αυτη που επαιζε σε ενα αμερικανικο κολεγιο?αν οντως ειναι αυτη δεν μ'αρεσε καθολου στους ολυμπιακους...

οσο για τη Βασια(Κανατσελου)...ε οχι και στην εθνικη...ισως μονο σε κανα διαγωνισμο 3 ποντων...
greece4
η κανατσελου κατ'αρχας δεν πολυειναι pg..

κ ειναι ακομα μικρη, μελλοντικα ισως...

επισης, ε οχι η κυριακοπουλου.. με τιποτα κατ'εμε!...

και η δελλη, που επαιζε φετος ρε παιδια? κ περυσι που την ειδα δε μου φανηκε ιδιαιτερως χρησιμη...
harris
Φυσικά δεν ήταν δυνατό να μου ξεφύγει........ο Παπάζογλου ηταν προπονητής του Κολοσσού και τον ανέβασε απο την Γ'εθνικη στην Β'.....μετα τον έφαγε ο Φραγκιάς....εμαθα επισης οτι εχει ξαναδιατελεσει προπονητης της εθνικης γυναικων στα μεσα της δεκαετιας του '80........

Παντως δεν ειναι σιγουρος ακομα.....σε τρεις ημερες θα σας εχω πει ποιος θα ειναι προπονητης στο Ευρομπασκετ της Τουρκιας .....

Η Χριστοφορακη επαιζε περυσι στον Πανσερραικο και αντιμετωπισε πολλα προβληματα με τους φιλαθλους της ομαδας της ,κυριως ρατσιστικα .........ειχε παιξει με την σημαιοφορο της Αμερικης (στους Ολυμπιακους) και αρχηγο της γυναικειας Ντριμ-Τιμ ,Ντον Σταλει στο ιδιο κολλεγιο και τωρα εχει χαθει .....

Για Κανατσελου ειπα σαν εκπληξη και την εβαλα σαν 13η...η Κυριακοπουλου στον ημιτελικο του κυπελλου με τις Εσπεριδες ηταν εκπληκτικη και εβαλε 6/7 τριποντα στο ημιχρονο

Η Δελη επαιξε φετος στην Αλεσαντρια της Ιταλιας ....εκει δηλαδη που επαιζε περυσι η Κωστακη.
peka
Οριστε καποια στοιχεια για τον ανθρωπο που ψαχνετε!!! Εχει υπαρξει στην Εθνικη αλλα ως βοηθος προπονητη.




Συγκεντρωτική κατάσταση καριέρας ως Βοηθός Προπονητής
σε όλες τις Εθνικές Ομάδες

Ονοματεπώνυμο: ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
Εχει 25 παρουσίες ως Assistant Coach
Νικες: 13 / Ηττες: 12
Ποσοστό: 52%



Ο πρώτος αγώνας στον πάγκο της Εθνικής Ομάδος ήταν με την ομάδα των ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ με αντίπαλο την ΙΤΑΛΙΑ, την 14/7/2000 (ΔΙΕΘΝΕΣ ΤΟΥΡΝΟΥΑ, ΟΛΕΣΑ) όπου η εθνική μας έχασε με σκορ 54-86


Ο πιο πρόσφατος αγώνας ήταν με την ομάδα των ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ με αντίπαλο την ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ, την 28/7/2001 (ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 2001, ΒΕΛΙΚΟ ΤΑΡΝΟΒΟ) όπου η εθνική μας κέρδισε με σκορ 80-69


Οι Εθνικές Ομάδες που έχει κοουτσάρει ως Assistant Coach είναι:
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (25 αγώνες, 13 Νίκες / 12 Ηττες)
fatboy
Χωρίς να είμαι και πολύ σχετικός με τη γυναικεία πλευρά του αθλήματος... η Κωστάκη είναι εξαιρετική παίκτρια.
harris
Αυριο θα σας πω το ονομα του νεου κοουτς.........θα εκπλαγειτε....... wink.gif


Ειρησθω εν παροδω, η Κωστακη εκανε εγχειρηση στο γονατο και μαλλον θα χασει την προετοιμασια......ας ελπισουμε να ειναι δυνατη στο ευρωμπασκετ 77.gif
Basketomania
Πες το τωρα ρε Χαρη!!!!!!Ελαααααααααααααα................
harris
Αυριο μεχρι τις 5 το απογευμα θα το εχω βαλει......

pls πραγματικα δεν μπορω.....θα το διασταυρωσω και θα σου στειλω πμ.....υποσχομαι
Basketomania
οκ...thanks
peka
Αντε και περιμενουμε...!!!
greece4
nai, auto gia thn kwstakh to xw akousei k gw kamia vdomada twra...
Basketomania
Το εγραφε κι basketnews σημερα που ειχε συνεντευξη της...Την τελευταια στιγμη θα δει αν προλαβει το ευρωπαικο...φυσικα εχοντας κανει ελλειπη προετοιμασια
harris
χτες το βραδυ ειχα πληροφοριες για τον Κωστα Μισσα.....
τελικα σημερα μιλησα μαζι του και μου ειπε πως ΜΑΛΛΟΝ δεν θα αποδεχτει την προταση....

το βραδακι θα σας πω αναλυτικοτερα....φιλια
greece4
thanx harris... (de mou apanthses sto pm!!)

akoma k h traumatismenh k xwris proetoimasia kwstakh einai kata th gnwmh mou makran h korufaia ellhnida pg...
harris
ΠΑμε γι αλλα....

Αν και χτες το βραδυ ηταν σιγουρο οτι θα ειναι ο προπονητης της εθνικης, σημερα φανηκε διστακτικος....Γιατι???Ακουστε....

Ο Κωστας Παταβουκας και η ομοσπονδια του ζητησαν να αναλαβει και να ξεκινησει εναν 3ετη σχεδιασμο με στοχο το Πεκινο 2008......θα επρεπε να ειναι αποκλειστικα αφοσιωμενος σε ολλες τις εθνικες και να παρακολουθει νεανιδες, κορασιδες κλπ....

Τα σχεδια του Παταβουκα ηταν πρωτοποριακα και φαινεται αν υπαρχει πολυ θεληση ωστε να ανακαμψει το γυναικειο μπασκετ....το θεμα ειναι οτι ο κοουτς Μισσας δεν θελει να φυγει ετσι απο την Χαλκιδα...εχει δεσμους με την ομαδα και τους ανθρωπους της και δεν θα ηθελε να σηκωθει να φυγει τωρα που υπαρχει πιθανοτητα να ανεβει η Χαλκιδα στην Α1.....

Παρολα αυτα, ειναι ανοικτος σε προτασεις για την βελτιωση και την προωθηση του αθληματος , ενω οποτε του ζητηθει μια γνωμη η συμβουλη παντα θα ειναι διαθεσιμος.... wink.gif





Με ολα αυτα εμαθα οτι υπαρχει θεληση και διψα ωστε να ανεβει το μπασκετ γυναικων ....ο Παταβουκας θα βοηθησει πολυ και να ξερεται οτι εχει το πρασινο φως απο τον Βασιλακοπουλο.....η επομενες φουρνιες ελληνιδων θα διαπρεψουν και η Ελλαδαρα θα γινει ανταγωνιστικη στην Ευρωπη....... w00t.gif


ΜΑΚΑΡΙ
dizzy_fingers
Βλέπω βασική πενταδάτη τη Χαλικιά... 65.gif
32.gif
harris
μονο αυτο εχεις να πεις απο την ολη φαση???? ohmy.gif
peka
Γυναικών: Κλήση αθλητριών

Ξεκινάει η προετοιμασία της Εθνικής ομάδα Γυναικών που θα μας εκπροσωπήσει στους 15ους Μεσογειακούς Αγώνες που θα πραγματοποιηθούν 24/6/05 έως και 3/7/05 στην Ισπανία. Ο ομοσπονδιακός προπονητής Νίκος Λιζάρδος κάλεσε για προετοιμασία τις παρακάτω αθλήτριες:
ΚΟΣΜΑ (ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ)
ΣΠΑΘΑΡΟΥ (ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ)
ΚΑΡΑΜΠΑΤΖΑΚΗ (SIEMENS)
ΚΑΡΑΔΗΜΑ, ΤΟΚΜΑΚΗ (ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ)
ΣΤΑΧΤΙΑΡΗ, ΠΡΑΣΣΑ (ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ)
ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ, ΚΑΝΑΤΣΕΛΟΥ (ΔΑΣΑΛ)
ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ, ΓΙΑΛΥΤΑΚΗ (ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ)
ΜΟΥΖΑΚΗ (ΣΠΟΡΤΙΓΚ)
ΖΕΡΒΑ (ΚΑΣΤΟΡΙΑ)
ΤΣΑΡΟΥΧΑ (ΧΙΟΣ)
Οι παραπάνω αθλήτριες πρέπει να βρίσκονται την Τετάρτη 1/6/05 και ώρα 17:00 στο κλειστό γήπεδο μπάσκετ του Αγίου Κοσμά
Basketomania
Τσαρουχα???????????????????????????????????????? ohmy.gif wacko.gif hammer.gif 68.gif

Σωστα...λες και δεν υπηρχαν καλυτερες στην Α2 να παρει!!!
peka
Πρωτη σκορερ ηταν στην Α2... Τι να κανουμε??? Καποτε θα δικαιωθεις και εσυ basketomania! Εχει ο καιρος γυρισματα! tongue.gif
Basketomania
Κοιτα μικρη...εγω δεν ειμαι για Μεσογειακους...ειμαι κατευθειαν για Ευρωπαικο φετος...γιατι να κουραζομαι αδικα???
dizzy_fingers
QUOTE (harris @ Jun 1 2005, 07:58 AM)
μονο αυτο εχεις να πεις απο την ολη φαση???? ohmy.gif

Ε να μην πετάξω κι εγώ τη βλακειούλα μου? 65.gif
Αφού δε γνωρίζω τίποτα από όλα αυτά blush.gif ...

Τι θα γίνει κορίτσια, αργεί πολύ ακόμα το ιδιαίτερο για το γυναικείο μπάσκετ? rolleyes.gif

biggrin.gif
Basketomania
Ελα Πατρα και κατι θα κανουμε και για σενα...

Ενα ειναι σιγουρο...το γυναικειο μπασκετ ειναι πολυ πιο εγκεφαλικο απο το αντρικο με περισσοτερα σουτ απ'οτι μπασιματα και με αρκετα καλα ποσοστα...
Φετος που μας μικρυναν και τη μπαλα (για να εναρμονιστουμε με WNBA) ολοι ''γραφουν''...Τελικα ειμαι η μονη που προτιμω τις παλιες μπαλες wink.gif
dizzy_fingers
Πλάκα πλάκα την Παρασκευή θα κατέβω Κυλλήνη (καλά το έγραψα?) και Κατάκολο (μέρος είναι αυτό) σε εκδρομή για ένα μάθημα (πάλι θα πάρω τα βουνά... icon_bored.gif ), οπότε μπορεί να περάσω κι από τα μέρη σας κάποια στιγμή - εφόσον μας λυπηθεί βεβαίως ο καθηγητής και μας αμολύσει στην Πάτρα για φαγί (ειδάλλως θα τη βγάλουμε με σάντουιτς...άσχετο όλο το τελευταίο αλλά σας βγάζω τον πόνο μου...)

Να φέρω και τις σημειώσεις μου? 38.gif tongue.gif


Τη μπάλα σας την είδα φέτος και έχω ρίξει αρκετά σουτ με αυτήν...και μπορώ να πω ότι καλύτερα ποσοστά είχα με αυτήν παρά με την ανδρική.. blush.gif
greece4
h tsarouxa einai ekplhktika grhgorh gia gunaika, me kalo xeirismo...
k epaize sxedon monh fetos...

dizzy, oloi exoume kalutera pososta me auth! lol
alla oi antres tou sullogou mas pou dokimazan pou k pou me auth, ta estelnan ola airball panw ap'to kala8i! lol 8elei ligo na th sunh8iseis...
dizzy_fingers
Ο γεννημένος σουτέρ φαίνεται...είτε με μπάλα μπάσκετ είτε με πορτοκάλια από τη στιγμή που θα φύγουν από τα χέρια μου θα καταλήξουν στο καλάθι cool.gif.

icon_tomato.gif
Basketomania
Κατσε να σε βοηθησω κι εγω γιατι μονος σου δεν κανεις καλη δουλεια...
icon_tomato.gif icon_tomato.gif icon_tomato.gif icon_tomato.gif icon_tomato.gif
21.gif 21.gif 21.gif 21.gif 21.gif 21.gif 21.gif
tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif tongue.gif
dizzy_fingers
33.gif

Θα περάσω τελικά από Πάτρα αύριο μεσημέρι ή απόγευμα. Να φέρω και τα αθλητικά μου να σας δείξω τι αξίζω?

wos_sport3.gif wos_sport5.gif
Basketomania
....αν τολμας φερτα!!! 65.gif
Warrior
Περιπλανωμενος θιασος εχει καταντησει αυτο το παιδι!! 71.gif
Aπο πολη σε πολη γυριζει.. 65.gif

Mην χασεις τις σημειωσεις!!Ολοι χρειαζομαστε μαθηματα...γυναικειου μπασκετ εννοω,
μην παρερμηνευτει.. rolleyes.gif
dizzy_fingers
Εσένα θα σε μάθω να καρφώνεις cool.gif.
harris
ο ψιλοσκισατε το τόπικ..... 68.gif

Τελευταιο ονομα που ακούστηκε είναι αυτο του Μεντηλίδη του Θερμαικου...... 68.gif
Ξερετε , υπαρχουν και προπονητες ομαδων που εχουν να επιδειξουν εργο και πανω απο ολα εχουν το ονειρο να κοουτσαρουν την εθνικη μας...ανοιξτε τα ματια σας κυριοι.....ΞΥΠΝΑΤΕ.....τωρα επρεπε ηδη να γινεται η πρωτη επαφη της ομαδας και ακομα δεν υπαρχει προπονητης .... 68.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.