Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΨΗΦΙΣΤΕ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΜΠΑΣΚΕΤΜΠΟΛΙΣΤΡΙΑ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2
ptolemaidaras
Εγω παντως θεωρω μακραν τηνν Μαλτση ως την καλυτερη. Επομενως:

ΜΑΛΤΣΗ 1
ΚΩΣΤΑΚΗ 0

icon_headbang.gif
Giuliana13_fan
Εγω δεν θα μεινω αναμεσα σε αυτες τις 2......

γι'αυτο ψηφιζω.....ΣΑΡΕΓΚΟΥ wav.gif thumbsup.gif
Giuliana13_fan
αναρωτιεμαι αραγε τι θα ψηφισει η trefoil..?!?!?!?
χαχαχα!!! tongue.gif laugh.gif
diama13
Εγω πιστευω πως δν υπαρχει κριτηριο γτ η καθε μια παικτρια ειναι για τον σκοπο της μεσα στο γηπεδο..δεν υπαρχει καλυτερη και χειροτερη..παντως απο τις καλυτερες θεωρω την κοσμα και την κωστακη....η σαρεγκου μεγαλωσε ρε παιδια..... tongue.gif
Giuliana13_fan
QUOTE(diama13 @ Jun 4 2007, 01:46 PM) *
Εγω πιστευω πως δν υπαρχει κριτηριο γτ η καθε μια παικτρια ειναι για τον σκοπο της μεσα στο γηπεδο..δεν υπαρχει καλυτερη και χειροτερη..παντως απο τις καλυτερες θεωρω την κοσμα και την κωστακη....η σαρεγκου μεγαλωσε ρε παιδια..... tongue.gif

+Φωνω για την κοσμα....
αλλα και η σαρεγκου μπορει να προσφερει αρκετα ακομα......
αλλωστε αν ειχε ''γερασει'' δεν θα ειχε προσφορες απο μεγαλες ομαδες.....(βλεπε Εσπεριδες...)
smiley.gif
womanplayer
Μαλτση the best!!!!
σε ολα της.....
Tafos toy indoy
ΜΑΛΤΣΗ ΠΑΙΔΙΑ...ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΛΗ Η ΕΥΡΩΠΗ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΣΜΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΘΩΡΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗΣ,ΠΟΛΥ ΜΕΛΛΟΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΣ,ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΗ ΣΤΙΣ 3 ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΛΛΗΝΙΔΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ...ΕΧΕΙ ΟΜΩΣ ΤΟ POTENTIAL ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ...ΨΗΛΗ,ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΙΝΗΣΗ,ΓΡΗΓΟΡΗ,ΔΥΝΑΤΟ ΚΟΡΜΙ,ΜΑΚΡΥΝΟ ΣΟΥΤ,ΛΙΓΟ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΘΕΛΕΙ ΣΤΗΝ ΑΜΥΝΑ...

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΝΑ ΘΑΥΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ Ο ΠΑΟ ΦΕΤΟΣ...
Air Kef
Παρά την αδυναμια που εχω στην Εβινα,Κωστάκη για πάντα.

Η Εβινα ειναι τρομερή σουτερ και γενικα σκορερ,αλλα η Κωστάκη μου μοιαζει με τον Παπαλουκα του γυναικειου με καλό σουτ.
Giuliana13_fan
QUOTE(Tafos toy indoy @ Jun 4 2007, 04:17 PM) *
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΝΑ ΘΑΥΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ Ο ΠΑΟ ΦΕΤΟΣ...

xa!!οπως το ειπες...μονο με θαυμα θα την παρει ο παο...!!!! smiley.gif
ptolemaidaras
QUOTE(Air Kef @ Jun 4 2007, 05:53 PM) *
η Κωστάκη μου μοιαζει με τον Παπαλουκα του γυναικειου με καλό σουτ.


ΙΕΡΟΣΥΛΙΑΑΑΑ
Ο Παπαλουκας ξερει απιστευτο μπασκετ ενω η Κωστακη ειναι απο τις πιο αντιμπασκετικες, παιζει μονο με το ενστικτο και επειδη ειναι πολυ δυνατη και γρηγορη εχει πλεονεκτημα.
Ξερω θα διαφωνησουν πολλοι ομως, σορυ αλλλα ειναι γνωμη μου
Air Kef
Οι γνώσεις για το γυναικειο ειναι πολυ περιορισμενες,οπότε μην πυροβολάτε. smile.gif


Η Κωστάκη παιζει άνετα στο 1-2,ειναι σκόρερ-πασερ,καλή τρίπλα,διεισδύει ενω μονη της για σουτ δν την αφηνεις με τπτ,διαβάζει πολύ το παιχνιδι,έχει καρύδια.
Τι αλλο πρέπει να κανει για να την λεω Παπαλουκα του γυναικειου;Να εχει μεγαλη μύτη;; banana.gif tongue.gif biggrin.gif
Gravedigger
Γιατί δν κάνετε 1 poll κ λέτε ο κθένας/καθεμιά την γνώμη του??? blink.gif
ptolemaidaras
QUOTE(Gravedigger @ Jun 4 2007, 09:09 PM) *
Γιατί δν κάνετε 1 poll κ λέτε ο κθένας/καθεμιά την γνώμη του??? blink.gif

Σωστα!
Ειμαστε στο:
ΜΑΛΤΣΗ 3
ΚΩΣΤΑΚΗ 1
ΣΑΡΕΓΚΟΥ 1
ΚΟΣΜΑ 0



QUOTE(diama13 @ Jun 4 2007, 02:46 PM) *
Εγω πιστευω πως δν υπαρχει κριτηριο γτ η καθε μια παικτρια ειναι για τον σκοπο της μεσα στο γηπεδο..δεν υπαρχει καλυτερη και χειροτερη..παντως απο τις καλυτερες θεωρω την κοσμα και την κωστακη....η σαρεγκου μεγαλωσε ρε παιδια..... tongue.gif

diama διαλεξε μια απο τις δυο και ψηφισε, μην μας μπερδευεις!
tsops
Παιδιά, γιατί ταλαιπωρείστε Υπάρχει συγκεριμένη λειτουργία για να δημιουργείτε polls με κουμπιά ψήφων και όχι απλά ποστς. Όποιος θέλει να κάνει κάποιο poll, μπορεί να με ρωτήσει με pm. smile.gif
man10
ΣΑΡΕΓΚΟΥ...καντε 2 τους ψηφους. tongue.gif
diama13
E κωστακη θα παρω..... laugh.gif
eLeNii
kwstaki gia panta!!!!!!!!!!! blove.gif
trefoil 13
Ποια Μάλτση και ποια Κωστάκη ρε παιδιά;
Άλλες είναι οι σημαίες...
Giuliana13_fan
QUOTE(trefoil 13 @ Jun 5 2007, 05:02 PM) *
Ποια Μάλτση και ποια Κωστάκη ρε παιδιά;
Άλλες είναι οι σημαίες...

ποια εννοει ΑΡΑΓΕ????laugh.gif 65.gif
jump_ball
77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
Μαλτση φυσικα!!!
41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif 41.gif
Aristofanis
1. Κωστάκη
2. Μάλτση
3. Σαρέγκου
4. Δελή
5. Καλέντζου
katharoaimo
παιδια ξερω οτι κωστακη και μαλτση ειναι παιχτουρες αλλα εμενα η καλτσιδου μ'αρεσει πολυ,παρα την καμπη της εδω και δυο χρονια.
basket4
QUOTE(trefoil 13 @ Jun 5 2007, 08:02 PM) *
Ποια Μάλτση και ποια Κωστάκη ρε παιδιά;
Άλλες είναι οι σημαίες...


ειπα και εγω δεν θα το πεις???

στη συγκριση νομιζω κωστακη-μαλτση η πρωτη φετος δεν επαιζε...ή επαιζε???
λογω τραυματισμου κτλ η ειμαι πισω??
peace.gif rolleyes.gif
VAGELIS N
QUOTE(katharoaimo @ Jun 6 2007, 10:22 PM) *
παιδια ξερω οτι κωστακη και μαλτση ειναι παιχτουρες αλλα εμενα η καλτσιδου μ'αρεσει πολυ,παρα την καμπη της εδω και δυο χρονια.

μαζι σου και γω τη προοδο που εχει η στελλα δεν την εχει καμία
Coach K
QUOTE(VAGELIS N @ Jun 8 2007, 06:44 AM) *
μαζι σου και γω τη προοδο που εχει η στελλα δεν την εχει καμία

... μάλλον Μάλτση
ptolemaidaras
QUOTE(Coach K @ Jul 26 2007, 05:44 AM) *
... μάλλον Μάλτση

ε με τις εμφανισεις που κανει στο wnba νομιζω οτι δεν συγκρινεται καμια μαζι της. Η Κωστακη περασε και δεν ακουμπησε απο εκει
Μαλτση!!!!!!!!!!
oprah
ΜΑΛΤΣΗ.....!


77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
center
Νικολαΐδου 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
captain charisma
μαλτση κωστακη και σαρεκου
Giuliana13_fan
QUOTE(center @ Oct 5 2007, 11:39 ) *
Νικολαΐδου 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

treeeeeeeeeeeeeeeeeef!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
αλλο 1 μελος για to fan club σου!!!!!! laugh.gif laugh.gif
nikefalin
Δεν ξέρω πόσες και πόσοι πρόλαβαν τον θυληκό Γκάλη στο παρκέ , την Αννή Κωνσταντινίδου που έφερε τον Σπόρτιγκ σε συνεχόμενα F4 (με τις μικρές τότε Κλιγκοπούλου, Μπεσκάκη ,2.02 παρακαλώ η Βάσω, με την Παπαηλία που την βλέπουμε στις μέρες μας στο ΟΑΚΑ ).
Εκεί πάει η ψήφος μου, εκτός αν εννοείται τις κοπέλες που αγωνίζονται τώρα, οπότε και ψηφίζω Εβίνα.
S.GIRL
ΓΚΟΓΚΟΥ wos_sport3.gif wos_sport5.gif 77.gif
Στα 37 της ειναι φωτοβολίδα, και παίζει σ όλα (άμυνα,επίθεση κτλ)καλύτερα απο πολλές 25άρες.
ΓΚΟΓΚΟΥ Είσαι ΠΑΙΧΤΟΥΡΑ, Είσαι ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ για το Ελληνικό ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ ΜΠΑΣΚΕΤ
trefoil 13
QUOTE(center @ Oct 5 2007, 14:39 ) *
Νικολαΐδου 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

Που ήσουν εσύ τόσο καιρό καλέ;;; χιχιχι!!
Είσαι και Παναθηναικός, τέλεια!
Πότε θα τα πούμε στον Τάφο, να βγάλουμε και καμιά προσωπογραφία της Νικολαίδου στην κερκίδα των "φανατικών" να τρελαθούμε τελείως;;! biggrin.gif
(καλά, για το τελευταίο πλάκα κάνω... rolleyes.gif )

QUOTE(Giuliana13_fan @ Oct 5 2007, 15:47 ) *
treeeeeeeeeeeeeeeeeef!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
αλλο 1 μελος για to fan club σου!!!!!! laugh.gif laugh.gif

Τι νομίζεις ρε! Είμαστε πολλοί οι φαν της αρχηγού! Απλά respect...! 77.gif 77.gif
Σύνθημα μας λείπει.. Αν και νομίζω ότι το "Νένα ψυχάρα για πάντα τριφυλλάρα" που έχει ακουστεί μας καλύπτει!
FANISTELROOY
Αξαοπουλου 77.gif 77.gif 77.gif smile.gif smile.gif
nikdio
kaletzou
sarounas
από τα ελάχιστα που έχω δει τα τελευταία χρόνια θα έλεγα ότι είμαι μεταξύ Ε Μάλτση και Π Σαρέγκου

αλλά θα συμφωνήσω με nikefalin, την μεγαλύτερη καριέρα την έχει κάνει μακράν η Άννι Κωνσταντινίδου -μάλιστα στην δεκαετία του 90 η ΕΡΤ έδειχνε σχεδόν όλα τα ευρωπαικά ματς του Σπορτιγκ και είχαμε την ευκαιρία να την δούμε-

σαν πιο ολοκληρωμένη ελληνίδα μπασκετμπολίστρια από αυτές που έχω δει -κάτι σαν Φάνης δηλαδή- θα έλεγα ότι ήταν η Ανθή Παπαηλία
politen
QUOTE(Giuliana13_fan @ Jun 4 2007, 16:25 ) *
Εγω δεν θα μεινω αναμεσα σε αυτες τις 2......

γι'αυτο ψηφιζω.....ΣΑΡΕΓΚΟΥ wav.gif thumbsup.gif

Κι εγω μαζι σου!!ΣΑΡΕΓΚΟΥ για παντα ειναι απλα παιχτρονι smiley.gif
diama13
Ρε παιδια,σε ποια ομαδα ειναι η σαρεγκου τωρα?παντως εχει μπρατσα η κοπελα ε?εχει ριξει τρομερα βαρη,αλλα ειναι κ μεγαλη,οποτε....
alexako
QUOTE(diama13 @ Oct 24 2007, 13:01 ) *
Ρε παιδια,σε ποια ομαδα ειναι η σαρεγκου τωρα?παντως εχει μπρατσα η κοπελα ε?εχει ριξει τρομερα βαρη,αλλα ειναι κ μεγαλη,οποτε....

Φέτος παίζει στις Εσπερίδες!συμφωνώ πάντως είναι πολύ καλή παιχτρια!!
C05
QUOTE(diama13 @ Oct 24 2007, 16:01 ) *
Ρε παιδια,σε ποια ομαδα ειναι η σαρεγκου τωρα?παντως εχει μπρατσα η κοπελα ε?εχει ριξει τρομερα βαρη,αλλα ειναι κ μεγαλη,οποτε....

Δεν ξέρεις που παίζει? Εσπερίδες... biggrin.gif
BASKETBALL#6
Μπορεί να είναι μεγάλη και να παίζει Α ΕΣΚΑ τα τελευταία χρόνια αλλά μακάρι όταν φτάσω στην ηλικία της να μπορώ να κάνω τα μισά απ' αυτα που κάνει στο γήπεδο! Και απ' οτι ξέρω πριν απο μερικά χρόνια έβγαζε μάτια και σίγουρα είναι μια απο τις κορυφαίες της γενιάς της!
ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ 4 EVER!!!!! wav.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
trefoil 13
QUOTE(BASKETBALL#6 @ Dec 11 2007, 19:44 ) *
Μπορεί να είναι μεγάλη και να παίζει Α ΕΣΚΑ τα τελευταία χρόνια αλλά μακάρι όταν φτάσω στην ηλικία της να μπορώ να κάνω τα μισά απ' αυτα που κάνει στο γήπεδο! Και απ' οτι ξέρω πριν απο μερικά χρόνια έβγαζε μάτια και σίγουρα είναι μια απο τις κορυφαίες της γενιάς της!
ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ 4 EVER!!!!! wav.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

Δεν παλεύεσαι παιδί μου! Και να μην είχε προηγηθεί το πμ σου θα καταλάβαινα ποια είσαι! laugh.gif
BASKETBALL#6
QUOTE(trefoil 13 @ Dec 11 2007, 19:47 ) *
Δεν παλεύεσαι παιδί μου! Και να μην είχε προηγηθεί το πμ σου θα καταλάβαινα ποια είσαι! laugh.gif


Τι να κάνουμε καθένας με τις αδυναμίες του! biggrin.gif Να ξέρεις ομως οτι μιλάω αντικειμενικά! Αν τη δεις στο γήπεδο καταλάβεις! wos_sport3.gif
KUNENEamanaman
QUOTE(BASKETBALL#6 @ Dec 11 2007, 19:44 ) *
Μπορεί να είναι μεγάλη και να παίζει Α ΕΣΚΑ τα τελευταία χρόνια αλλά μακάρι όταν φτάσω στην ηλικία της να μπορώ να κάνω τα μισά απ' αυτα που κάνει στο γήπεδο! Και απ' οτι ξέρω πριν απο μερικά χρόνια έβγαζε μάτια και σίγουρα είναι μια απο τις κορυφαίες της γενιάς της!
ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ 4 EVER!!!!! wav.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif

Δηλαδη θεωρεις την Ζαχαροπουλου ως την καλυτερη Ελληνιδα Μπασκετμπολιστρια;
Πιο καλη και απο την Μάλτση ή την Κωστάκη που εχουν φτάσει μέχρι το ΝΒΑ;
BASKETBALL#6
QUOTE(KUNENEamanaman @ Dec 11 2007, 22:19 ) *
Δηλαδη θεωρεις την Ζαχαροπουλου ως την καλυτερη Ελληνιδα Μπασκετμπολιστρια;
Πιο καλη και απο την Μάλτση ή την Κωστάκη που εχουν φτάσει μέχρι το ΝΒΑ;

Αν διαβάσεις καλύτερα θα δεις οτι λεω πως είναι μια απο τις κορυφαίες τις γενιάς της! Έχει αρκετά χρόνια διαφορά απο Μάλτση και Κωστάκη. Όσο για το WMBA δεν ξέρω αν θα μπορούσε να παίξει εκεί η Ζαχαροπούλου, άλλα οταν αγωνιζόταν Α1 δεν υπήρχαν τέτοιες ευκαιρίες όπως σήμερα! Φυσικά και θεωρώ οτι Μάλτση και Κωστάκη είναι οι καλύτερες σήμερα, αλλά εγω ψηφίζω Ζαχαροπούλου! thumbsup.gif
B.I.L
1.Kωνσταντινιδου
2.Μάλτση
3.Παπαηλία
4.Τασουλή
5.Δελή
6.Σαρέγκου
center
Α ναι!! Θα πω και εγώ Δελή!!

Μετά από την Νικολαίδου εννοείται!! tongue.gif tongue.gif
trefoil 13
QUOTE(center @ Dec 12 2007, 13:29 ) *
Α ναι!! Θα πω και εγώ Δελή!!

Μετά από την Νικολαίδου εννοείται!! tongue.gif tongue.gif

Πολύ μετά φαντάζομαι!! biggrin.gif
B.I.L
QUOTE(center @ Dec 12 2007, 05:29 ) *
Α ναι!! Θα πω και εγώ Δελή!!

Μετά από την Νικολαίδου εννοείται!! tongue.gif tongue.gif

Δηλαδη βαζεις τη Νενα πρωτη;;;;;;
center
QUOTE(trefoil 13 @ Dec 12 2007, 13:33 ) *
Πολύ μετά φαντάζομαι!! biggrin.gif


biggrin.gif biggrin.gif



QUOTE(B.I.L @ Dec 12 2007, 14:13 ) *
Δηλαδη βαζεις τη Νενα πρωτη;;;;;;



Δεν έγινα σαφής;

Νένα!!
.........
.........
.........
.........
Δελή!!
tongue.gif tongue.gif biggrin.gif biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.