Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α2 2010-2011
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Α2 Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33
natouralistis
QUOTE (pass @ Mar 5 2011, 22:00 ) *
Τον Περάκη τον έκανα Λυκογιάννη αυτό έχει μικρή σημασία.


Όσο αν αδικήθηκε το Λαύριο προς όφελος της δικής μου ομάδας αυτό δεν με ενδιαφέρει καθόλου.Τώρα στη περιγραφή του αγώνα ξεπέρασες και τον Φώσκολο στη φαντασία.Τόσο απροκάλυπτη βοήθεια απο το έναν διαιτητή ιδίως έχω πολύ καιρό να δω.Τις φωνές του προπονητή της Δράμας προς τους διαιτητές σε όλο το παιχνίδι δεν τις είδες.Που έφτανε μέχρι την γραμματεία δεν τις είδε κανένας, αλλά δείξανε ευσθησία που φώναξε ο Γιαννακόπουλος φάουλ.Για να εκραγεί όμως ο πάγκος στη συγκερκριμένη φάση καταλαβαίνετε τι είχε προηγηθεί.Όσο για την ανάλυση του αγώνα και την στατιστική των διπόντων αστην καλύτερα.Πρέπει να γνωρίζει ο κάθε φίλαθλος ότι η νίκη δεν είναι πάντα αυτοσκοπός.Αυτό πιστεύω πρεσβεύει και η ομάδα των Σερρών.


Πλάκα έχεις, όταν σου απαντούν με επιχειρήματα, να απαντάς με αστεία κλισέ..(Ξεπέρασες τον Φώσκολο στη φαντασία)

Οκ ζήσε στην δική σου εικονική πραγματικότητα, ή μάλλον στην προκατελειμένη....

Πράγματι στα 2ποντα έκανα λάθος ,το Λαύριο σούταρε με καλύτερα ποσοστά. Ο Καοδ ήταν ανώτερος σε 3ποντα ,ριμπάουντ,ασσίστ,μπλόκ και στα ίδια σε λάθη.
akel1953
Click to view attachmentClick to view attachmentΟ Γιαννακόπουλος του Λαυρίου είναι παίκτης κόσμημα σε ηθος και αγωνιστικότητα. Αλλωστε γι αυτό ειναι 5 χρόνια στην ομάδα μας.
Σκεψου λίγο οσοι περνού απο την Δράμα ολοι κάτι αφήνουν πίσω τους. Αυτοσκοπός δεν ειναι η Α1 αλλα το μπάσκετ που σε λίγο καιρό θα το παίζουν οι παράγοντες με την παρουσία.... ενστολων φαντάρων
Ισως αυτό να επιδιώκεις σαν .... λάτρης του αθλήματος
Το Λαύριο και λίγες ακόμη ομ΄'αδες συνειδητά δεν εχουν ξένους παίκτες. Προσπαθούν να διδάξουν ήθος και αξιοπρέπεια Οταν δίνουμε την ψυχή μας` απαιτούμε σεβασμό
Σε εσένα αφήνω ολα τα υπόλοιποα καθώς και το θόλωμα
Εγω θέλω να βλέπω μπάσκετ
Εσυ θέλεις Α1 με οποιοδήποτε κόστος
Σε λίγα χρόνια.. θα δούμε τι θα εχετε καταφέρει
Θα παίζουν οσοι υπάρχουν.. μονοι τους

Click to view attachmentClick to view attachment
QUOTE(akel1953 @ Mar 5 2011, 22:19 ) *
Click to view attachmentClick to view attachment
Ο Γιαννακόπουλος του Λαυρίου είναι παίκτης κόσμημα σε ηθος και αγωνιστικότητα. Αλλωστε γι αυτό ειναι 5 χρόνια στην ομάδα μας.
Σκεψου λίγο οσοι περνού απο την Δράμα ολοι κάτι αφήνουν πίσω τους. Αυτοσκοπός δεν ειναι η Α1 αλλα το μπάσκετ που σε λίγο καιρό θα το παίζουν οι παράγοντες με την παρουσία.... ενστολων φαντάρων
Ισως αυτό να επιδιώκεις σαν .... λάτρης του αθλήματος
Το Λαύριο και λίγες ακόμη ομ΄'αδες συνειδητά δεν εχουν ξένους παίκτες. Προσπαθούν να διδάξουν ήθος και αξιοπρέπεια Οταν δίνουμε την ψυχή μας` απαιτούμε σεβασμό
Σε εσένα αφήνω ολα τα υπόλοιποα καθώς και το θόλωμα
Εγω θέλω να βλέπω μπάσκετ
Εσυ θέλεις Α1 με οποιοδήποτε κόστος
Σε λίγα χρόνια.. θα δούμε τι θα εχετε καταφέρει
Θα παίζουν οσοι υπάρχουν.. μονοι τους

natouralistis
QUOTE (akel1953 @ Mar 5 2011, 22:23 ) *
Click to view attachmentClick to view attachmentΟ Γιαννακόπουλος του Λαυρίου είναι παίκτης κόσμημα σε ηθος και αγωνιστικότητα. Αλλωστε γι αυτό ειναι 5 χρόνια στην ομάδα μας.
Σκεψου λίγο οσοι περνού απο την Δράμα ολοι κάτι αφήνουν πίσω τους. Αυτοσκοπός δεν ειναι η Α1 αλλα το μπάσκετ που σε λίγο καιρό θα το παίζουν οι παράγοντες με την παρουσία.... ενστολων φαντάρων
Ισως αυτό να επιδιώκεις σαν .... λάτρης του αθλήματος
Το Λαύριο και λίγες ακόμη ομ΄'αδες συνειδητά δεν εχουν ξένους παίκτες. Προσπαθούν να διδάξουν ήθος και αξιοπρέπεια Οταν δίνουμε την ψυχή μας` απαιτούμε σεβασμό
Σε εσένα αφήνω ολα τα υπόλοιποα καθώς και το θόλωμα
Εγω θέλω να βλέπω μπάσκετ
Εσυ θέλεις Α1 με οποιοδήποτε κόστος
Σε λίγα χρόνια.. θα δούμε τι θα εχετε καταφέρει
Θα παίζουν οσοι υπάρχουν.. μονοι τους

Click to view attachmentClick to view attachment



Από τη μία σκέφτομαι ποιός ο λόγος της αντιπαράθεσης από την άλλη προσβάλεις την κοινή λογική με τα γραφόμενά σου και με παρασύρεις...
"Το Λαύριο συνειδητά δεν έχει ξένους παίχτες, με αυτό τον τρόπο διδάσκει ήθος και αξιοπρέπεια" Παρακαλώ?Δηλαδή οι ομάδες που παίρνουν ξένους παίχτες ,διδάσκουν ανηθικότητα?

"Ο Χ παίχτης είναι τέρας ήθους και αγωνιστικότητας γι'αυτό άλλωστε παίζει 5 χρόνια στο Λαύριο" Παρακαλώ? Δηλαδή το Λαύριο έχει αυτοανακυρηχθεί ως πρεσβευτής του ήθους και της αξιοπρέπειας και είναι αυτονόητο σε εμάς τους ανήθικους ότι όποιος φοράει αυτή τη φανέλα ,πρεσβεύει ιδανικά και αξίες?

"Δεν μας ενδιαφέρει η Α1 ως αυτοσκοπός αλλά το μπάσκετ" Σε αυτό τώρα τι να σου απαντήσω ρε φίλε? Αυτοί που ενδιαφέρονται για το άθλημα και δεν έχουν αυτοσκοπό τη διάκριση, δεν κάνουν ροντέο ένα ματς με ειρωνίες και παλαμάκια στη μούρη των διαιτητών ,επειδή τους αδικεί ο διαιτητής σύμφωνα με τη γνώμη τους.
Αυτοί που ενδιαφέρονται για το άθλημα και δεν έχουν αυτοσκοπό τη διάκριση, δεν βγάζουν ανακοινώσεις μετά από ήττα όπου καυτηριάζουν τη παρουσία φαντάρων-θεατών στο γήπεδο.
Αυτοί που ενδιαφέρονται για το άθλημα και δεν έχουν αυτοσκοπό τη διάκριση, απλά δέχονται την ήττα ακόμα και ας έχουν αδικηθεί!
Για να μάθεις να κερδίζεις ,πρέπει πρώτα να μάθεις να χάνεις, ψάξε λίγο στα κιτάπια του ήθους και της αξιοπρέπειας και θα το βρείς, σελ.21.παρ.2.
CrossoverOnE
QUOTE(natouralistis @ Mar 5 2011, 22:46 ) *
"Ο Χ παίχτης είναι τέρας ήθους και αγωνιστικότητας γι'αυτό άλλωστε παίζει 5 χρόνια στο Λαύριο" Παρακαλώ? Δηλαδή το Λαύριο έχει αυτοανακυρηχθεί ως πρεσβευτής του ήθους και της αξιοπρέπειας και είναι αυτονόητο σε εμάς τους ανήθικους ότι όποιος φοράει αυτή τη φανέλα ,πρεσβεύει ιδανικά και αξίες?

Mε αρχιπρεσβη τον Ελληνα (και οχι Σερβο,Κροατη,Μαυροβουνιο η Πακιστανο) που περσι κοντεψε να σκοτωσει αλλον αθλητη...
ssn
Μεχρι τωρα ημουν ενας τακτικος αναγνωστης του forum,αλλα οντας παρων στο γηπεδο Κραχτιδη,αισθανθηκα οτι ημουν αλλου εβλεπα αλλο αγωνα,συμφωνα με τα γραφομενα των φιλων του Λαυριου και του ανωτερου επιπεδου pass.
Οποτε θεωρησα οτι επιβαλλοταν η εγγραφη μου για να γραψω και εγω την αποψη μου.
Κατ"αρχην δεν μπορω να καταλαβω γιατι φετος που η ομαδα ειναι 1η και εχει την πορεια που εχει,ενοχλει διαφορους η παρουσια των φανταρων,και περσι ηταν παροντες και προπερσι...
Υπηρετησα και εγω στην ΣΕΑΠ στο Ηρακλειο και οταν μας πηγαιναν στον ΟΦΗ,γουσταραμε ολοι,γιατι ηταν μια αλλαγη ατμοσφαιρας,μια μορφη εκτονωσης μαζι με συναδελφους σε παρειστικο κλιμα.Φωναζα και εγω και γουσταρα,χωρις να εχω καμια απολυτως σχεση με την ομαδα.Δεν ακουσα ποτε υβριστικα συνθηματα απο τους καταδρομεις στην Δραμα,παντα μεσα σε αθλητικα πλαισια,χωρις να προκαλουν κανενα,το αντιθετο δημιουργειται μια ομορφη ατμοσφαιρα!
Σημερα ειχε 1700-2000 ατομα στο γηπεδο,εκ των οποιων οι 100-150 φανταροι,οποτε ειναι τουλαχιστον υπερβολη να απαξιωνουμε την παρουσια των φιλαθλων-πολιτων.Κατα τ"αλλα νομιζω ειναι αν μη τι αλλο ατυχεις η παραλληλισμοι με προσφυγες,λαθρομεταναστες κτλ!
Γενικα ομως νομιζω οτι η αποστολη του Λαυριου σημερα ηταν γραφικη και ορισμενοι εξ"αυτων προκλητικοι στην συμπεριφορα τους.Το Νο5 σε καθε καλαθι που πετυχαινε μας εδειχνε την γλωσσα του και το ποσο εξω απο την στοματικη του κοιλοτητα εχει την ικανοτητα να εξερχεται!Μονιμες διαμαρτυριες απ"ολους χωρις κατι που σφυριχτηκε να βγαζει ματια!
Για το διαιτητικη τριαδα,ο ενας Λαζαριδης αν δεν κανω λαθος,τραγικος οπως σε καθε παιχνιδι που τον εχω δει φετος,εχασε εξ"αρχης τον ελεγχο των σφυριγματων του,με αλλοπροσαλλα σφυριγματα.Ο δευτερος επεδειξε εξ"αρχης οτι δεν ανεχεται διαμαρτυριες,υποδειξεις κτλ,μαλλον δεν το αντιληφθησαν οι ανθρωποι του Λαυριου και συνεχισαν τις εντονες διαμαρτυριες τους σε καθε φαση,με συνεπεια τις 3 τεχνικες ποινες!Απο εκει και περα το παιχνιδι εχασε το ενδιαφερον του και ειναι ειλικρινα κριμα,γιατι ανεξαρτητως εκβασης του βλεπαμε ενα ωραιο παιχνιδι,ανοιχτο σε καθε αποτελεσμα.Να σημειωθει οτι ουσιαστικα το Λαυριο ηταν η μονη ομαδα που δυσκολεψε φετος τον ΚΑΟΔ εντος εδρας,μεχρι στιγμης!
Οσον αφορα τον φιλο pass παρακολουθω τα μηνυματα του που αφορουν την ομαδα του ΚΑΟΔ εδω και καιρο και ειμαι πολυ χαρουμενος να εχουμε διπλα μας,στην γειτονια μας,μια Σκανδιναβικη πολη,αλλου επιπεδου,αλλης κουλτουρας,εκει που το γηπεδο ειναι εκκλησια και δεν ακουγεται ουτε βρισια,ενω εμεις οι δυστυχοι Βαλκανιοι στα ιδια εδω και 30 χρονια,που μας παρακολουθει.....κατανοητο να υποστηριζει ο καθενας την ομαδα του,και εγω δεν μπορω να ειμαι αντικειμενικος και οι αποψεις υποκεινται στην υποκειμενικοτητα του φιλαθλου του ΚΑΟΔ,αλλα οχι και σε τετοιο βαθμο υπερβολης νομιζω

stantz
Του Γιάννη Ευδαίμων
05/03/2011 (23:10)

Ο Ερμής γνώρισε βαριά ήττα από το Παγκράτι στην Αθήνα, όμως οι ιθύνοντες του συλλόγου έχουν πολλά παράπονα από την "φιλοξενία" στο Μετς και υποστηρίζουν ότι βασικός λόγος της μεγάλης τελικής διαφοράς (82-66), οφείλεται στην… υποδοχή.

Η ομάδα του Λαγκαδά ισχυρίζεται ότι ο Ντάρκο Ράλλης και άλλοι παίκτες της ομάδας δέχθηκαν επίθεση στην φυσούνα από φιλάθλους των γηπεδούχων όταν βγήκαν για ζέσταμα. Επικράτησε πολύ μεγάλη ένταση, κόσμος μπήκε μέσα στο παρκέ και χρειάστηκε η συνδρομή των ανδρών της αστυνομίας για να αποκατασταθεί η τάξη. Όλα αυτά είχαν σαν αποτέλεσμα – σύμφωνα με τους ανθρώπους του Ερμή – να κάνουν ζέσταμα μόλις επτά λεπτά, γεγονός που επηρέασε άμεσα την απόδοση της ομάδας, η οποία έχανε 24-4 στο δεκάλεπτο.

Η πρώτη περίοδος διακόπηκε μάλιστα δύο φορές, λόγω ρίψης αντικειμένων και υβριστικών συνθημάτων, κάτι που αναγράφηκε στο φύλλο αγώνα από τους διαιτητές. Η διοίκηση του Ερμή ενδέχεται μάλιστα να βγάλει και επίσημη ανακοίνωση, διαμαρτυρόμενη για τις συνθήκες του αγώνα στο Μετς.
pass
QUOTE(ssn @ Mar 5 2011, 23:23 ) *
Μεχρι τωρα ημουν ενας τακτικος αναγνωστης του forum,αλλα οντας παρων στο γηπεδο Κραχτιδη,αισθανθηκα οτι ημουν αλλου εβλεπα αλλο αγωνα,συμφωνα με τα γραφομενα των φιλων του Λαυριου και του ανωτερου επιπεδου pass.
Οποτε θεωρησα οτι επιβαλλοταν η εγγραφη μου για να γραψω και εγω την αποψη μου.
Κατ"αρχην δεν μπορω να καταλαβω γιατι φετος που η ομαδα ειναι 1η και εχει την πορεια που εχει,ενοχλει διαφορους η παρουσια των φανταρων,και περσι ηταν παροντες και προπερσι...
Υπηρετησα και εγω στην ΣΕΑΠ στο Ηρακλειο και οταν μας πηγαιναν στον ΟΦΗ,γουσταραμε ολοι,γιατι ηταν μια αλλαγη ατμοσφαιρας,μια μορφη εκτονωσης μαζι με συναδελφους σε παρειστικο κλιμα.Φωναζα και εγω και γουσταρα,χωρις να εχω καμια απολυτως σχεση με την ομαδα.Δεν ακουσα ποτε υβριστικα συνθηματα απο τους καταδρομεις στην Δραμα,παντα μεσα σε αθλητικα πλαισια,χωρις να προκαλουν κανενα,το αντιθετο δημιουργειται μια ομορφη ατμοσφαιρα!
Σημερα ειχε 1700-2000 ατομα στο γηπεδο,εκ των οποιων οι 100-150 φανταροι,οποτε ειναι τουλαχιστον υπερβολη να απαξιωνουμε την παρουσια των φιλαθλων-πολιτων.Κατα τ"αλλα νομιζω ειναι αν μη τι αλλο ατυχεις η παραλληλισμοι με προσφυγες,λαθρομεταναστες κτλ!
Γενικα ομως νομιζω οτι η αποστολη του Λαυριου σημερα ηταν γραφικη και ορισμενοι εξ"αυτων προκλητικοι στην συμπεριφορα τους.Το Νο5 σε καθε καλαθι που πετυχαινε μας εδειχνε την γλωσσα του και το ποσο εξω απο την στοματικη του κοιλοτητα εχει την ικανοτητα να εξερχεται!Μονιμες διαμαρτυριες απ"ολους χωρις κατι που σφυριχτηκε να βγαζει ματια!
Για το διαιτητικη τριαδα,ο ενας Λαζαριδης αν δεν κανω λαθος,τραγικος οπως σε καθε παιχνιδι που τον εχω δει φετος,εχασε εξ"αρχης τον ελεγχο των σφυριγματων του,με αλλοπροσαλλα σφυριγματα.Ο δευτερος επεδειξε εξ"αρχης οτι δεν ανεχεται διαμαρτυριες,υποδειξεις κτλ,μαλλον δεν το αντιληφθησαν οι ανθρωποι του Λαυριου και συνεχισαν τις εντονες διαμαρτυριες τους σε καθε φαση,με συνεπεια τις 3 τεχνικες ποινες!Απο εκει και περα το παιχνιδι εχασε το ενδιαφερον του και ειναι ειλικρινα κριμα,γιατι ανεξαρτητως εκβασης του βλεπαμε ενα ωραιο παιχνιδι,ανοιχτο σε καθε αποτελεσμα.Να σημειωθει οτι ουσιαστικα το Λαυριο ηταν η μονη ομαδα που δυσκολεψε φετος τον ΚΑΟΔ εντος εδρας,μεχρι στιγμης!
Οσον αφορα τον φιλο pass παρακολουθω τα μηνυματα του που αφορουν την ομαδα του ΚΑΟΔ εδω και καιρο και ειμαι πολυ χαρουμενος να εχουμε διπλα μας,στην γειτονια μας,μια Σκανδιναβικη πολη,αλλου επιπεδου,αλλης κουλτουρας,εκει που το γηπεδο ειναι εκκλησια και δεν ακουγεται ουτε βρισια,ενω εμεις οι δυστυχοι Βαλκανιοι στα ιδια εδω και 30 χρονια,που μας παρακολουθει.....κατανοητο να υποστηριζει ο καθενας την ομαδα του,και εγω δεν μπορω να ειμαι αντικειμενικος και οι αποψεις υποκεινται στην υποκειμενικοτητα του φιλαθλου του ΚΑΟΔ,αλλα οχι και σε τετοιο βαθμο υπερβολης νομιζω

Προφανώς τους Δραμινούς φίλους όλα τους πειράζουν.Οι αντίπαλοι είναι προκλητικοί και προσπαθούν αυτοί να τους νουθετήσουν με ευγενικό τρόπο.Τα λέω αυτά γιατί με πειράζει αυτός ο ψευτοτσαμπουκάς ορισμένων που βρίζουν και προκαλούν σε όλο τον αγώνα και μόλις γίνεται η δουλειά τους έρχονται και στο παίζουν κύριοι όπως γίνεται κατα κόρον στη Δράμα.Τώρα οσο αφορά την ομάδα των Σερρών είμαστε περήφανοι ότι όλες οι ομάδες και οι διαιτητές έρχονται κύριοι και φεύγουν κύριοι.
bionikos
QUOTE(pass @ Mar 5 2011, 23:35 ) *
Προφανώς τους Δραμινούς φίλους όλα τους πειράζουν.Οι αντίπαλοι είναι προκλητικοί και προσπαθούν αυτοί να τους νουθετήσουν με ευγενικό τρόπο.Τα λέω αυτά γιατί με πειράζει αυτός ο ψευτοτσαμπουκάς ορισμένων που βρίζουν και προκαλούν σε όλο τον αγώνα και μόλις γίνεται η δουλειά τους έρχονται και στο παίζουν κύριοι όπως γίνεται κατα κόρον στη Δράμα.Τώρα οσο αφορά την ομάδα των Σερρών είμαστε περήφανοι ότι όλες οι ομάδες και οι διαιτητές έρχονται κύριοι και φεύγουν κύριοι.


XAXAXAXAXAXAXAXAXA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
menelaos
QUOTE(CrossoverOnE @ Mar 5 2011, 22:48 ) *
Mε αρχιπρεσβη τον Ελληνα (και οχι Σερβο,Κροατη,Μαυροβουνιο η Πακιστανο) που περσι κοντεψε να σκοτωσει αλλον αθλητη...


A Ι Σ Χ Ο Σ και ντροπη σου που αναφερεις μια κακη στιγμη για εναν αθλητη που εχει δωσει στον Ελληνικο αθλητισμο και στις ομαδες που επαιξε παρα πολλα, εκτος αν στο δικο σας κρατιδιο δεν εφταναν τα νεα του Ελληνικου μπασκετ.
demetrio
QUOTE(stantz @ Mar 5 2011, 23:25 ) *
Του Γιάννη Ευδαίμων
05/03/2011 (23:10)

Ο Ερμής γνώρισε βαριά ήττα από το Παγκράτι στην Αθήνα, όμως οι ιθύνοντες του συλλόγου έχουν πολλά παράπονα από την "φιλοξενία" στο Μετς και υποστηρίζουν ότι βασικός λόγος της μεγάλης τελικής διαφοράς (82-66), οφείλεται στην… υποδοχή.

Η ομάδα του Λαγκαδά ισχυρίζεται ότι ο Ντάρκο Ράλλης και άλλοι παίκτες της ομάδας δέχθηκαν επίθεση στην φυσούνα από φιλάθλους των γηπεδούχων όταν βγήκαν για ζέσταμα. Επικράτησε πολύ μεγάλη ένταση, κόσμος μπήκε μέσα στο παρκέ και χρειάστηκε η συνδρομή των ανδρών της αστυνομίας για να αποκατασταθεί η τάξη. Όλα αυτά είχαν σαν αποτέλεσμα – σύμφωνα με τους ανθρώπους του Ερμή – να κάνουν ζέσταμα μόλις επτά λεπτά, γεγονός που επηρέασε άμεσα την απόδοση της ομάδας, η οποία έχανε 24-4 στο δεκάλεπτο.

Η πρώτη περίοδος διακόπηκε μάλιστα δύο φορές, λόγω ρίψης αντικειμένων και υβριστικών συνθημάτων, κάτι που αναγράφηκε στο φύλλο αγώνα από τους διαιτητές. Η διοίκηση του Ερμή ενδέχεται μάλιστα να βγάλει και επίσημη ανακοίνωση, διαμαρτυρόμενη για τις συνθήκες του αγώνα στο Μετς.

Χωρις να διεκδικω το αλαθητο αλλα σαν φιλος του μπασκετ θα ηθελα να τοποθετηθω στα θεματα διαμαρτυριας που προεκυψαν αυτην την αγωνιστικη με γνωμονα ομως την συνολικη παρουσια των σωματειων φετος. Για τον Λαγκαδα εχω να υπερτονισω οτι οπως στρωνει κοιμαται οσον αφορα την φιλοξενια. Η πολυ καλη ομαδα του ΚΑΟΔ σιγουρα προστατευεται απο την διαιτησια και ειναι επιθυμητη η παρουσια μιας τετοιας ομαδας στην Α1 απο ολους τους εμπλεκομενους φορεις. Δεν αναφερομαι σε αυτο το παιχνιδι, αλλα παιδια δεν ειναι κακο να χανεται καμια φορα αν ο αντιπαλος το αξιζει. Προς το παρων δεν θελω να μπω σε περιπτοσιολογια. Τελος για την ομαδα του Λαυριου θελω να πω οτι η ανακοινωση της στο κομματι που αφορα τους στρατιωτες ειναι εμετικη και οσων αφορα τα υπολοιπα ομορφα περι μπασκετ καλο θα ειναι να κανουν μια απλη αυτοκριτικη. Το αδειο γηπεδο φετος, την απληρωτη ομαδα,μιλαω μονο για φετος, που τοσα χρονια μαλλον ηταν κρατικοδιαιτη( Δημος Λαυριου κτλ) και τελος για τους ευτραφεις ενηλικους και ανηλικους που στεκονται σε καθε αγωνα στο καγκελο και στολιζουν τον καθε φιλοξενουμενο.
menelaos
Για να μάθεις να κερδίζεις ,πρέπει πρώτα να μάθεις να χάνεις, ψάξε λίγο στα κιτάπια του ήθους και της αξιοπρέπειας και θα το βρείς, σελ.21.παρ.2


Να χασω δικαια ξερω και το αναγνωριζω εσυ για κοιτα καλυτερα τις διαιτησιες που οριζει ο γνωστος Μακεδονομαχος Συμεωνιδης ,κοιτα τις ανακοινωσεις των αλλων ομαδων που μολις παιζουν με τον Καοδ τρελαινονται και μετα κοιτα οποια παραγραφο θελεις !!!!!!!!!!!!!!!!
Φαινεται σας πειραξε οτι μια ομαδιτσα οπως τη λετε θα σας κερδιζε δευτερη φορα ,εδω ακομα αυτην την πρωτη ηττα μνημονευετε.
Ο κοουτς σας ποσσες τεχνικες ποινες επρεπε να ειχε παρει ??? Θα μας απαντησεις ή θα λες παλι τα γνωστα κοκοκοκο

Το αδειο γηπεδο φετος, την απληρωτη ομαδα,μιλαω μονο για φετος, που τοσα χρονια μαλλον ηταν κρατικοδιαιτη( Δημος Λαυριου κτλ) και τελος για τους ευτραφεις ενηλικους και ανηλικους που στεκονται σε καθε αγωνα στο καγκελο και στολιζουν τον καθε φιλοξενουμενο


Πρωτον ποιος σου ειπε οτι η ομαδα ειναι απληρωτη ??? Δηλαδη ποσσους μισθους εχουν παρει οι αλλες ομαδες και δεν το ξερω εγω??? Εχουν παρει πανω απο 4 μισθους κανενας ???
Σε ποια χρονολογια εχεις μεινει ρε φιλε ??? Ο προεδρος εχει παψει να ειναι δημαρχος εδω και 8 χρονια δε στο ειπανε τα παπαγαλακια σου???
Σε πειραζουν οι ευτραφεις κυριοι ενηλικοι ή μη, δε σε πειραζουν τα χουλιγκανια , δε σε πειραζουν οι ψευτοπροεδροι που ληστευουν τους αθλητες, δε σε πειραζουν τα λαμογια με τα γκρι που στηνουν οτι θελουν και οπως το θελουν. Οκ καλα κανεις μεινε οπως εισαι !!!!!!!!!!
natouralistis
QUOTE (demetrio @ Mar 6 2011, 00:31 ) *
Χωρις να διεκδικω το αλαθητο αλλα σαν φιλος του μπασκετ θα ηθελα να τοποθετηθω στα θεματα διαμαρτυριας που προεκυψαν αυτην την αγωνιστικη με γνωμονα ομως την συνολικη παρουσια των σωματειων φετος. Για τον Λαγκαδα εχω να υπερτονισω οτι οπως στρωνει κοιμαται οσον αφορα την φιλοξενια. Η πολυ καλη ομαδα του ΚΑΟΔ σιγουρα προστατευεται απο την διαιτησια και ειναι επιθυμητη η παρουσια μιας τετοιας ομαδας στην Α1 απο ολους τους εμπλεκομενους φορεις. Δεν αναφερομαι σε αυτο το παιχνιδι, αλλα παιδια δεν ειναι κακο να χανεται καμια φορα αν ο αντιπαλος το αξιζει. Προς το παρων δεν θελω να μπω σε περιπτοσιολογια. Τελος για την ομαδα του Λαυριου θελω να πω οτι η ανακοινωση της στο κομματι που αφορα τους στρατιωτες ειναι εμετικη και οσων αφορα τα υπολοιπα ομορφα περι μπασκετ καλο θα ειναι να κανουν μια απλη αυτοκριτικη. Το αδειο γηπεδο φετος, την απληρωτη ομαδα,μιλαω μονο για φετος, που τοσα χρονια μαλλον ηταν κρατικοδιαιτη( Δημος Λαυριου κτλ) και τελος για τους ευτραφεις ενηλικους και ανηλικους που στεκονται σε καθε αγωνα στο καγκελο και στολιζουν τον καθε φιλοξενουμενο.


Συμφωνώ κατά γράμμα σε όλα.


QUOTE (menelaos @ Mar 6 2011, 00:30 ) *
A Ι Σ Χ Ο Σ και ντροπη σου που αναφερεις μια κακη στιγμη για εναν αθλητη που εχει δωσει στον Ελληνικο αθλητισμο και στις ομαδες που επαιξε παρα πολλα, εκτος αν στο δικο σας κρατιδιο δεν εφταναν τα νεα του Ελληνικου μπασκετ.



Όταν λές "δικό σας κρατίδιο" εννοείς κάτι Έλληνα πρεσβευτή του ήθους και της αξιοπρέπειας?
menelaos
Τι να σου απαντησω ρε φιλε αφου βλεπεις οτι θελεις. Σου απαντησα στο προηγουμενο ποστ μου ,τωρα οσο αφορα το κρατιδιο παρτο οπως θες δε με απασχολει.
Stockton
QUOTE(menelaos @ Mar 6 2011, 01:14 ) *
Τι να σου απαντησω ρε φιλε αφου βλεπεις οτι θελεις. Σου απαντησα στο προηγουμενο ποστ μου ,τωρα οσο αφορα το κρατιδιο παρτο οπως θες δε με απασχολει.

Τσάπα μαλώνετε μάγκες . Το ΛΑΥΡΙΟ καλά θα κάνει να πάει να δείξει το DVD στην ΚΕΔ . Αυτά είναι τα καλά της τεχνολογίας .

Πάντως ο Γιανακόπουλος είναι παικτάρα αλλά και μεγάλος θεατρίνος , έχει τον τρόπο να πηγαίνει στις βολές κοροιδεύοντας . Ο ΠΑΣΧΑΛΗΣ είναι μεγάλος παίκτης ότι και να λέτε . Πιστεύω ότι έχει καταλάβει το λάθος του και φέτος είναι καταπληκτικός . Του εύχομαι ολόψυχα να παίζει όπως φέτος για πολλά χρόνια .
Stockton
QUOTE(Stockton @ Feb 28 2011, 19:01 ) *
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ-ΑΕΚ ΑΡΓΟΥΣ 2
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 2
ΑΓΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΤΡΩΝ 1
ΚΑΟΔ-ΛΑΥΡΙΟ 1
ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ-ΝΗΑΡ ΗΣΤ 1
ΠΙΕΡΙΚΟΣ/ΑΡΧΕΛΑΟΣ-ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 1
ΑΜΥΝΤΑΣ-ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 1
ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 1

Με εξέθεσε η Ερυθραία , Αρκαδικός . Μπράβο τους . Πάντως δείγμα κακής νοοτροπίας στην Ελευσίνα οι δηλώσεις περί σχεδιασμού για του χρόνου κλπ . Δεν υπάρχουν αυτά με 14 παιχνίδια να λες τέτοια πράγματα . Αναμενόμενος άσσος για Αμύντας καθώς οι Σέρρες είναι μόνο λόγια και πολύ ....ΚΑΟΔ .

Το Παγκράτι πάντως έδειξε σημάδια ζωής και εκεί στον ΛΑγκαδα όπως έστρωσαν θα κοιμηθούν . Μάγκες μόνο εκεί πάνω ;

Πιερικός δείχνει ότι σώνεται και φυσιολογικά βλέπω ΝΗΑΡ , ΚΟΡΟΙΒΟ , ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ

Για επάνω ΚΑΟΔ , ΑΓΟΡ όπως έχω πει εδώ και καιρό . Ο Κουφός αντίθετα με άλλους που διατυμπανίζουν ότι πάνε για να ανέβουν και ασχολούνται μόνο με τον ΚΑΟΔ και την Δράμα παίζει καλά το παιχνίδι των χαμηλών τόνων και οι νίκες μέσα στην ΕΛευσίνα και Αρκαδικό δείχνει ότι έχουν μέταλλο . Και φυσικά αντίθετα με Λαύριο δεν κλαίγεται ότι είναι απλήρωτοι . Ομάδα απλήρωτοι θα πει δεν μπαίνουν παίκτες να παίξουν . Το Πανόραμα ανέβηκε απλήρωτο ένα χρόνο , αργότερα Ηλυσιακός και πιο πριν άλλοι πολλοί . Μην μιλήσουμε για Μαρούσια κλπ . Η καραμέλα απλήρωτος είναι καλό καμουφλάζ για προπονητές αλλά ρε μάγκες δεν είναι 1980 . Πήγαμε 2011.....deja vu πλέον .
demetrio
QUOTE(menelaos @ Mar 6 2011, 00:43 ) *
Για να μάθεις να κερδίζεις ,πρέπει πρώτα να μάθεις να χάνεις, ψάξε λίγο στα κιτάπια του ήθους και της αξιοπρέπειας και θα το βρείς, σελ.21.παρ.2


Να χασω δικαια ξερω και το αναγνωριζω εσυ για κοιτα καλυτερα τις διαιτησιες που οριζει ο γνωστος Μακεδονομαχος Συμεωνιδης ,κοιτα τις ανακοινωσεις των αλλων ομαδων που μολις παιζουν με τον Καοδ τρελαινονται και μετα κοιτα οποια παραγραφο θελεις !!!!!!!!!!!!!!!!
Φαινεται σας πειραξε οτι μια ομαδιτσα οπως τη λετε θα σας κερδιζε δευτερη φορα ,εδω ακομα αυτην την πρωτη ηττα μνημονευετε.
Ο κοουτς σας ποσσες τεχνικες ποινες επρεπε να ειχε παρει ??? Θα μας απαντησεις ή θα λες παλι τα γνωστα κοκοκοκο

Το αδειο γηπεδο φετος, την απληρωτη ομαδα,μιλαω μονο για φετος, που τοσα χρονια μαλλον ηταν κρατικοδιαιτη( Δημος Λαυριου κτλ) και τελος για τους ευτραφεις ενηλικους και ανηλικους που στεκονται σε καθε αγωνα στο καγκελο και στολιζουν τον καθε φιλοξενουμενο


Πρωτον ποιος σου ειπε οτι η ομαδα ειναι απληρωτη ??? Δηλαδη ποσσους μισθους εχουν παρει οι αλλες ομαδες και δεν το ξερω εγω??? Εχουν παρει πανω απο 4 μισθους κανενας ???
Σε ποια χρονολογια εχεις μεινει ρε φιλε ??? Ο προεδρος εχει παψει να ειναι δημαρχος εδω και 8 χρονια δε στο ειπανε τα παπαγαλακια σου???
Σε πειραζουν οι ευτραφεις κυριοι ενηλικοι ή μη, δε σε πειραζουν τα χουλιγκανια , δε σε πειραζουν οι ψευτοπροεδροι που ληστευουν τους αθλητες, δε σε πειραζουν τα λαμογια με τα γκρι που στηνουν οτι θελουν και οπως το θελουν. Οκ καλα κανεις μεινε οπως εισαι !!!!!!!!!!

Χωρις να εχω διαθεση για την οποιαδηποτε αντιπαραθεση θελω να προσθεσω κατι ακομα. Mιλησα για αυτοκριτικη χωρις να παραγνωριζω οτι σε πολλα σωματεια υπαρχουν κακως κειμενα και δεν χρειαζεται να εχω παπαγαλακια για να ξερω οτι επειδη υπαρχει δυσκολια πληρωμης ακομα και των οδοιπορικων η ομαδα γυμναζεται δυο φορες την εβδομαδα στο λαυριο, ολοκληρη η Αθηνα το γνωριζει. Απευθυνομαι σε φιλους του μπασκετ που εχουν θετικη διαθεση και μπορουν να δουν το ΔΑΣΟΣ!!!!!
Stockton
QUOTE(demetrio @ Mar 6 2011, 02:19 ) *
Χωρις να εχω διαθεση για την οποιαδηποτε αντιπαραθεση θελω να προσθεσω κατι ακομα. Mιλησα για αυτοκριτικη χωρις να παραγνωριζω οτι σε πολλα σωματεια υπαρχουν κακως κειμενα και δεν χρειαζεται να εχω παπαγαλακια για να ξερω οτι επειδη υπαρχει δυσκολια πληρωμης ακομα και των οδοιπορικων η ομαδα γυμναζεται δυο φορες την εβδομαδα στο λαυριο, ολοκληρη η Αθηνα το γνωριζει. Απευθυνομαι σε φιλους του μπασκετ που εχουν θετικη διαθεση και μπορουν να δουν το ΔΑΣΟΣ!!!!!

Αυτήν την εβδομάδα δηλαδή που παίζεται με ΑΓΟΡ , Τρίτη , Πέμπτη και Σάββατο παιχνίδι ;
yiagos
Εσεις ολοι οι οποιοι μιλατε για την διαιτησια του ΚΑΟΔ....ΠΟΙΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ οποιασδηποτε χωρας,δεν θα ηθελε να εχει στην μεγαλυτερη της κατηγορια μια ομαδα που ειναι μεσα στις 5 πιο συνεπεις στις πληρωμες σε καθε εθνικη κατηγορια????Απολυτως λογικο να τον ''σμπρωχνουν'' τον Καοδ,παντα μεσα σε λογικα πλαισια!!!Αλλα απο κει και περα για τους φιλους του Λαυριου,επρεπε να πουν στον κ.Καρβουνη να ειναι πιο ηρεμος ωστε να μην προκαλλεσει την κερκιδα!ΟΧΙ και μαγκας μεσα στην εδρα του πρωτοπορου....και σας παραθετω και το tendex της καθε ομαδας ΚΑΟΔ 0.565 ΛΑΥΡΙΟ 0.415 Οριστε η διαφορα δυναμικοτητας των 2 ομαδων!!!!Τελος πρεπει να σας ενημερωσουν οτι μετα το τελος ολο το γηπεδο χειροκροτησε την ομαδα του Λαυριου!Ενα μπραβο απο μενα στον αθλητη Γιαννακοπουλο ο οποιος φαινεται να ειναι περαν του καλου αθλητη και σωστος χαρακτηρας (χωρις την παραμικρη δοση ειρωνιας)!
akel1953
To Tendex διαμορφώθηκε με τις τεχνικές ποινές και με τα εσκεμένα
Weekendman
Ας μπω σφήνα στον…πόλεμο ΚΑΟΔ και Λαυρίου ,μεταφέροντας τις εντυπώσεις και παρατηρήσεις μου από ένα ακόμα παιχνίδι του Πιερικού…


Πήραμε και την νίκη και την διαφορά από τον Κοροιβό στο χθεσινό παιχνίδι, και προηγούμαστε από την ομάδα της Αμαλιάδας τρείς νίκες(στην ουσία 4 με την κάλυψη της διαφοράς της ήττας από το πρώτο παιχνίδι…)

Ο Κοροιβός μετα το πολύ καλό ξεκίνημα του Πιερικού ,και το πολύ άσχημο δικό του άρχιζε να εφαρμόζει αρκετά την άμυνα ζώνης εναντίον της Κατερινιώτικης ομάδας έχοντας και ορισμένους επιπλέον λόγους

Όπως ότι οι ψηλοί του υστερούν σε ύψος ακόμα και για τα δεδομένα της Α2 συν ότι είναι τρείς μόνο (τουλάχιστον είναι ευέλικτοι…)

Ο Πέττας και Πέκοβιτς που είναι καλοί παίκτες και καλύπτουν τις θέσεις 2 και 3 δεν είχαν απολύτως καμιά αναπληρωματική λύση ερχόμενη από τον πάγκο, καθώς με το ζόρι ξεκουράστηκαν 3 λεπτά περίπου και οι 2 μαζί οπότε με λίγους παίκτες διαθέσιμους έπρεπε να προφυλαχτεί από τα φάουλ ο Κοροιβός!

Συν ότι ο Σορωτός συμφωνά με ορισμένους δεν έχει τις καλύτερες σχέσεις με την άμυνα ζώνης…

Αλλά τελικά δικαιώθηκε η άποψη που είχα εκφράσει σχετικά ,και η οποία ήταν ότι το να εφαρμόσεις άμυνα ζώνης δεν είναι τόσο ενδεδειγμένη λύση για να σταματήσεις τον καλό στα σουτ Πιερικό(που χτύπησε την ζώνη και μέσα στην ρακέτα) ,κάτι που αποδείχτηκε χθές!



Από τον Πιερικό μου αρεσε ο Ιγκμπαβόα που επιτέλους έκανε και μια πειστική εντός έδρας εμφάνιση τόσο επιθετικά όσο και αμυντικά , ενώ πρόσφερε και μια θεαματική φάση σαν να ήταν ο αυθεντικός Τσίλντρες!
stantz
QUOTE(yiagos @ Mar 6 2011, 12:26 ) *
Εσεις ολοι οι οποιοι μιλατε για την διαιτησια του ΚΑΟΔ....ΠΟΙΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ οποιασδηποτε χωρας,δεν θα ηθελε να εχει στην μεγαλυτερη της κατηγορια μια ομαδα που ειναι μεσα στις 5 πιο συνεπεις στις πληρωμες σε καθε εθνικη κατηγορια????Απολυτως λογικο να τον ''σμπρωχνουν'' τον Καοδ,παντα μεσα σε λογικα πλαισια!!!

Με αυτη τη λογικη ας καταργησουμε εντελως τα πρωταθληματα και ας γινεται η καταταξη των ομαδων στα χαρτια.

Ο ΚΑΟΔ ειναι πολυ καλη ομαδα φετος και εντελως δικαια παει για πρωταθλημα, δεν νομιζω να χρειαζεται να τον σπρωχνει και η διαιτησια, σιγουρα θα ειναι περιττο και θα χαλαει ολη την εικονα. Κατι, που αν συμβαινει ή οχι δεν μπορω να το κρινω εγω, καθως δεν παρακολουθω ολους τους αγωνες του ΚΑΟΔ παρα τον μεταξυ μας.
natouralistis
QUOTE (stantz @ Mar 6 2011, 19:02 ) *
Με αυτη τη λογικη ας καταργησουμε εντελως τα πρωταθληματα και ας γινεται η καταταξη των ομαδων στα χαρτια.

Ο ΚΑΟΔ ειναι πολυ καλη ομαδα φετος και εντελως δικαια παει για πρωταθλημα, δεν νομιζω να χρειαζεται να τον σπρωχνει και η διαιτησια, σιγουρα θα ειναι περιττο και θα χαλαει ολη την εικονα. Κατι, που αν συμβαινει ή οχι δεν μπορω να το κρινω εγω, καθως δεν παρακολουθω ολους τους αγωνες του ΚΑΟΔ παρα τον μεταξυ μας.



Με λίγα λόγια, όσοι φίλοι λένε ότι ο ΚΑΟΔ προστατεύεται εννοούν ότι ο ΚΑΟΔ φέτος δεν έχει αδικηθεί. Πολύ απλά δεν συνάντησε εχθρικές διαιτησίες,χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ευνοείται. Νομίζω είναι σε όλους ξεκάθαρο ,πώς βρίσκεται δικαιότατα στην πρώτη θέση, όλα τα άλλα είναι να χαμε να λέγαμε.
pass
QUOTE(natouralistis @ Mar 6 2011, 19:19 ) *
Με λίγα λόγια, όσοι φίλοι λένε ότι ο ΚΑΟΔ προστατεύεται εννοούν ότι ο ΚΑΟΔ φέτος δεν έχει αδικηθεί. Πολύ απλά δεν συνάντησε εχθρικές διαιτησίες,χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ευνοείται. Νομίζω είναι σε όλους ξεκάθαρο ,πώς βρίσκεται δικαιότατα στην πρώτη θέση, όλα τα άλλα είναι να χαμε να λέγαμε.

Ο καθένας μπορεί να πιστεύει οτι η ομάδα που υποστηρίζει είναι η καλύτερη.Ο ΚΑΟΔ ναι είναι η καλύτερη φετινή ομάδα της κατηγορίας, τυχερή σε ορισμένα παιχνίδια(χρειάζεται και η τύχη). Δεν ξέρω αν την ευνοεί η διαιτησία γιατί δεν έχω δει όλους τους αγώνες της ομάδας, αλλά στο χθεσινό αγώνα που τον είδα ευνοήθηκε στο πιο κρίσιμο σημείο του αγώνα, εκεί που έδειχνε ότι το παιχνίδι πάει ν' αλλάξει χέρια έδρασε η διαιτησία.Σαν ομάδα με το υλικό που έχει το Λαύριο υστερεί της Δράμας ιδίως στα γκαρ αλλά τους βγάζω το καπέλο και τους δίνω συγχαρητήρια οχι μόνο για το χθεσινό αγώνα αλλά για όλη την φετινή πορεία τους.Δυστυχώς κανούν το αντίθετο απο ότι η δική μας ομάδα,δίνουν τα πάντα μέσα στον αγώνα.Παίζουν ουσιαστικά με ένα άσσο 37 χρονών που όλες οι ομάδες τον πιέζουν για να τον κουράσουν και αυτός τα δίνει όλα. Αν μάλιστα όπως γράφεται είναι και απλήρωτοι και δεν κάνουν προπονήσεις ακόμα ένα μπράβο.Όσο για την Δραμινή νοοτροπία είναι γνωστή.Όταν έχουν μείνει στη βόρεια Ελλάδα τέσσερις ομάδες και η μια ομαδα όταν πάει στην Δράμα να παίξει την βρίζουν και τους αποκαλούν χωριάτες τι να πει κανείς.
CrossoverOnE
QUOTE(pass @ Mar 6 2011, 19:46 ) *
Ο καθένας μπορεί να πιστεύει οτι η ομάδα που υποστηρίζει είναι η καλύτερη.Ο ΚΑΟΔ ναι είναι η καλύτερη φετινή ομάδα της κατηγορίας, τυχερή σε ορισμένα παιχνίδια(χρειάζεται και η τύχη). Δεν ξέρω αν την ευνοεί η διαιτησία γιατί δεν έχω δει όλους τους αγώνες της ομάδας, αλλά στο χθεσινό αγώνα που τον είδα ευνοήθηκε στο πιο κρίσιμο σημείο του αγώνα, εκεί που έδειχνε ότι το παιχνίδι πάει ν' αλλάξει χέρια έδρασε η διαιτησία.Σαν ομάδα με το υλικό που έχει το Λαύριο υστερεί της Δράμας ιδίως στα γκαρ αλλά τους βγάζω το καπέλο και τους δίνω συγχαρητήρια οχι μόνο για το χθεσινό αγώνα αλλά για όλη την φετινή πορεία τους.Δυστυχώς κανούν το αντίθετο απο ότι η δική μας ομάδα,δίνουν τα πάντα μέσα στον αγώνα.Παίζουν ουσιαστικά με ένα άσσο 37 χρονών που όλες οι ομάδες τον πιέζουν για να τον κουράσουν και αυτός τα δίνει όλα. Αν μάλιστα όπως γράφεται είναι και απλήρωτοι και δεν κάνουν προπονήσεις ακόμα ένα μπράβο.Όσο για την Δραμινή νοοτροπία είναι γνωστή.Όταν έχουν μείνει στη βόρεια Ελλάδα τέσσερις ομάδες και η μια ομαδα όταν πάει στην Δράμα να παίξει την βρίζουν και τους αποκαλούν χωριάτες τι να πει κανείς.

Δεν ξερω αν το εχεις συνειδητοποιησει οτι γραφεις πιο πολλα για τον ΚΑΟΔ παρα για τη δικη σου ομαδα.Απλα σου το υπενθυμιζω για να σοβαρευτεις (αν κατι τετοιο ειναι εφικτο)...
pass
QUOTE(CrossoverOnE @ Mar 6 2011, 19:48 ) *
Δεν ξερω αν το εχεις συνειδητοποιησει οτι γραφεις πιο πολλα για τον ΚΑΟΔ παρα για τη δικη σου ομαδα.Απλα σου το υπενθυμιζω για να σοβαρευτεις (αν κατι τετοιο ειναι εφικτο)...

Ο ΚΑΟΔ μπορεί να πέτυχε την 15η συνεχόμενη νίκη του, αλλά όχι τόσο… αθόρυβα όσο θα ήθελε, αφού το Λαύριο διαμαρτύρεται για τα όσα διαδραματίστηκαν τα τελευταία εφτά λεπτά του αγώνα.

Η παρουσία φαντάρων στις κερκίδες εντυπωσίασε τους φιλοξενούμενους, με το γήπεδο όπως αναφέρουν χαρακτηριστικά να θυμίζει στρατώνα: «Θεωρώ ατυχές την αναφορά στο θέμα του στρατού. Ιδιαίτερα για μια περιοχή που είναι τόσο ευαίσθητη σε αυτό το θέμα», σχολιάζει αρχικά ο μάνατζερ του ΚΑΟΔ, Αριστείδης Ιαωννίδης και μας εξηγεί ότι εδώ και τέσσερα χρόνια περίπου στο γήπεδο οι φαντάροι δίνουν το “παρών” και συνέχισε:

«Αν θέλουν να διαμαρτυρηθούν είναι δικαίωμα τους. Πάντως, οι ιθύνοντες του Λαυρίου που παρευρέθηκαν στο παιχνίδι μας ευχαρίστησαν για τη φιλοξενία. Προτιμότερο είναι να βγάζουμε ανακοινώσεις όταν ηρεμούμε, να σκεφτόμαστε ήρεμα πρώτα και μετά. Καλό είναι να μην δώσουμε συνέχεια».

πηγή infobasket
stantz
Του Γιάννη Ευδαίμων
07/03/2011 (14:33)

Μετά και την ήττα στην Κατερίνη, ο Κόροιβος παρέμεινε σε πολύ δύσκολη βαθμολογικά θέση και πλέον βλέπει τα περιθώρια σχετικά με την παραμονή του στη κατηγορία να αρχίζουν να… στενεύουν.

Η ομάδα της Ηλείας, είναι πλέον υποχρεωμένη να αφήσει οριστικά πίσω το ματς με τον Πιερικό Αρχέλαο και πλέον επικεντρώνεται στο εντός έδρας παιχνίδι που ακολουθεί με τον Απόλλωνα Πάτρας και το οποίο αντιμετωπίζεται σαν… τελικός από τον Βασίλη Νιπεργιάλη και τους παίκτες του.

Η κατάκτηση των δύο βαθμών είναι πλέον… μονόδρομος για τον Κόροιβο, οι ιθύνοντες του οποίου αισιοδοξούν ότι θα έχουν το Σάββατο την βοήθεια και του Δημήτρη Αποστολόπουλου, που τόσο έλειψε από τα τελευταία παιχνίδια.

Ο έμπειρος γκαρντ, βρίσκεται στο τελικό στάδιο της αποθεραπείας από τον τραυματισμό του στο πόδι και αναμένεται να επιστρέψει το προσεχές Σάββατο, προκειμένου να συμβάλει στην καλύτερη δυνατή οργάνωση του παιχνιδιού…
stantz
Του Γιώργου Κογκαλίδη
07/03/2011 (16:10)

Τα ονόματα των παικτών που θα πάρουν μέρος στο All Star Game του Πύργου, θα ανακοινωθούν αύριο από τον ΕΣΑΚΕ. Ανάμεσά τους, προφανώς θα είναι και η… αντιπροσωπεία της Α2 (στο διαγωνισμό των τριπόντων). Ποιον ψήφισαν οι προπονητές; Θα το μάθουμε αύριο. Αν, πάντως κρίνουν σύμφωνα με τη στατιστική, ο Φώτης Βασιλόπουλος δικαιωματικά πρέπει να δώσει το παρών στη γιορτή του ελληνικού μπάσκετ (λέμε τώρα).

Ο "μπόμπερ" του Παγκρατίου κάνει πράγματα και θαύματα φέτος. Σκέτη καλαθομηχανή, πετυχαίνει 2.4/5 τρίποντα στο παιχνίδι. Σύμφωνα με τη στατιστική υπηρεσία έχει πετύχει ως τώρα 42/85 τρίποντα (ποσοστό 49%). Τα κατορθώματά του συγκρίνονται μόνο με του Ντρου Νίκολας (αναλογικά), ο οποίος μετρά 44/86 (ποσοστό 51.16%, σουτάροντας κατά μέσο όρο 2.75/5,38 στον αγώνα). Ο δεύτερος στην Α1 (Σκοτ) έχει 42/131 (32.03%) και ο τρίτος (Κόμματος), ο οποίος επίσης έχει εγκαταλείψει έχει 41/109 (37.61%).

Όσον αφορά στην Α2 κατηγορία, τον νικητή του διαγωνισμού τριπόντων στο All Star Game της Λαμίας, Φώτη Βασιλόπουλο, ακολουθούν ο Δημήτρης Μακρής της Ολυμπιάδας με τα μισά τρίποντα από αυτόν (22/49 και ποσοστό 45%) και ο Άρης Κορωνίδης του Απόλλωνα (21/48 και ποσοστό 44%).

Επειδή το μπάσκετ είναι άθλημα στατιστικής, επειδή -κατά τεκμήριο- οι αριθμοί λένε την αλήθεια, ο Βασιλόπουλος ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ να είναι στον Πύργο. Μένει να δούμε τί θα πουν οι προπονητές…

Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΤΙ ΕΡΩΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ???
alexf-5
Σπουδαία νίκη και για ψυχολογικούς λόγους σημείωσε ο ΣΕΦΑ Αρκαδικός καλύπτοντας και τη διαφορά του πρώτου αγώνα με σκορ 76-61, απέναντι σε μία δυνατή και μαχητική ομάδα όπως είναι ο Πανελευσινιακός.
Σχετικό ρεπορτάζ και φωτορεπορτάζ της αναμέτρησης στον παρακάτω σύνδεσμο:
http://www.contraepithesi.gr/news/index.ph...&Itemid=172


Υ.Γ.
Προσωπική άποψη αν κρίνω από την έως τώρα παρουσία κανείς δεν μπορεί να μιλήσει για έυνοια του ΚΑΟΔ στο φετινό πρωτάθλημα. Είχε στη θεωρία την καλύτερη ομάδα στο πρωτάθλημα και μέχρι τώρα το επιβεβαιώνει και στο παρκέ! Το θέμα είναι οι άνθρωποι στη Δράμα, απλά να αρχίσουν τον οικονομικό προγραμματισμό τους για τους χρόνου καθώς τα οικονομικά δεδομένα στην Α1 διαφορετικά και οι εποχές δύσκολες...
natouralistis
QUOTE (stantz @ Mar 7 2011, 16:59 ) *
Του Γιώργου Κογκαλίδη
07/03/2011 (16:10)

Τα ονόματα των παικτών που θα πάρουν μέρος στο All Star Game του Πύργου, θα ανακοινωθούν αύριο από τον ΕΣΑΚΕ. Ανάμεσά τους, προφανώς θα είναι και η… αντιπροσωπεία της Α2 (στο διαγωνισμό των τριπόντων). Ποιον ψήφισαν οι προπονητές; Θα το μάθουμε αύριο. Αν, πάντως κρίνουν σύμφωνα με τη στατιστική, ο Φώτης Βασιλόπουλος δικαιωματικά πρέπει να δώσει το παρών στη γιορτή του ελληνικού μπάσκετ (λέμε τώρα).

Ο "μπόμπερ" του Παγκρατίου κάνει πράγματα και θαύματα φέτος. Σκέτη καλαθομηχανή, πετυχαίνει 2.4/5 τρίποντα στο παιχνίδι. Σύμφωνα με τη στατιστική υπηρεσία έχει πετύχει ως τώρα 42/85 τρίποντα (ποσοστό 49%). Τα κατορθώματά του συγκρίνονται μόνο με του Ντρου Νίκολας (αναλογικά), ο οποίος μετρά 44/86 (ποσοστό 51.16%, σουτάροντας κατά μέσο όρο 2.75/5,38 στον αγώνα). Ο δεύτερος στην Α1 (Σκοτ) έχει 42/131 (32.03%) και ο τρίτος (Κόμματος), ο οποίος επίσης έχει εγκαταλείψει έχει 41/109 (37.61%).

Όσον αφορά στην Α2 κατηγορία, τον νικητή του διαγωνισμού τριπόντων στο All Star Game της Λαμίας, Φώτη Βασιλόπουλο, ακολουθούν ο Δημήτρης Μακρής της Ολυμπιάδας με τα μισά τρίποντα από αυτόν (22/49 και ποσοστό 45%) και ο Άρης Κορωνίδης του Απόλλωνα (21/48 και ποσοστό 44%).

Επειδή το μπάσκετ είναι άθλημα στατιστικής, επειδή -κατά τεκμήριο- οι αριθμοί λένε την αλήθεια, ο Βασιλόπουλος ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ να είναι στον Πύργο. Μένει να δούμε τί θα πουν οι προπονητές…

Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΤΙ ΕΡΩΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ???



Δεν είναι έρωτας ,είναι σμπρώξιμο μέχρι εκεί που δεν πάει, είναι μανατζεριλίκι χειρίστου είδους.
SG3ptshooter
Θεϊκό άρθρο. smiley.gif

Παρουσιάζοντας τη γιορτή ως "λέμε τώρα" και το Βασιλόπουλο ως "μπόμπερ" και "καλαθομηχανή" αν διαβάσει κάποιος που δεν ξέρει που παίζει ο Βασιλόπουλος το κείμενο θα νομίζει ότι έρχεται να παίξει ανάμεσα σε άμπαλους κανας Κόμπι..
stantz
Χαχαχα οπως τα λετε ρε παιδια, οι τυποι δεν κρατουν ουτε τα προσχηματα στο σπρωξιμο, πανω που το λεγαμε τις προηγουμενες ημερες, ηρθε αυτο το ανεκδιηγητο αρθρο να το επιβεβαιωσει ακομα περισσοτερο!!! smiley.gif

QUOTE(SG3ptshooter @ Mar 7 2011, 17:42 ) *
αν διαβάσει κάποιος που δεν ξέρει που παίζει ο Βασιλόπουλος το κείμενο θα νομίζει ότι έρχεται να παίξει ανάμεσα σε άμπαλους κανας Κόμπι..

Αυτο ακριβως ειναι ολη η ουσια. Εκει προφανως αποσκοπει το αρθρο και αυτο ειναι και η μεγαλυτερη ασχημια της υποθεσης.

Εγω λεω να ρωτησουμε τους υπολοιπους πλει μεικερ να μας πουν τη γνωμη τους για τον εν λογω παικτη και κυριως το Νικο Μακρη που και τι δεν ακουσε για τη μανα του οταν τον ειχε αντιπαλο, εντελως απροκλητα!!! Αυτα τα γραφετε κυριε... Κογκαλιδη??? icon_wave.gif
dapadoupas
ρε παιδιά του εσακε βιαστείται λίγο το all star game, ο άνθρωπος πρέπει να πάει Ισπανία.
τόσες ομάδες περιμένουν!!!!!!!!!

καραγκιόζηδες δημοσιογράφοι

Υ.Γ όχι όλοι.
natouralistis
H συνέντευξη του Νίκου Χατζή στο AIFC: Ποιος ήταν ο πιο δύσκολος αντίπαλος που έχεις μαρκάρει ;

-Έχω αντιμετωπίσει πολλούς παίκτες αλλά αυτός που θυμάμαι να με είχε δυσκολέψει πολύ ήταν επί εποχής Ιωαννίδη όταν μάρκαρα τότε τον Βασιλόπουλο (τον Φώτη). Αυτός ήταν πραγματικά δύσκολος.

Ραούλ Μπράβο αναφορικά με το μέλλον της καριέρας του μιλώντας στην εκπομπή «Θρυλικά Μεσάνυχτα» στον ραδιοφωνικό σταθμό NovaΣΠΟΡ FM 94,6.

-Ποιος ήταν ο πιο δύσκολος αντίπαλος ως τώρα στο φετινό πρωτάθλημα;

-Δεν μπορώ να πω μόνο έναν. Δύσκολο ματς ήταν αυτό στο Βόλο, αλλά και αυτό στην Τρίπολη. Και αυτά που χάσαμε ήταν δύσκολα. Γενικά δεν υπήρχαν εύκολα παιχνίδια. Ένα παιχνίδι γίνεται εύκολο αν το καθαρίσεις νωρίς με 2-3 γκολ, αλλά πάλι καλά που δεν χρειάστηκε να αντιμετωπίσουμε το Παγκράτι του Φώτη Βασιλόπουλου..Εκεί θα περνούσαμε δύσκολα...

Στο καμπ του Θοδωρή Ροδόπουλου βρέθηκε ο Δημήτρης Τσαλδάρης, ο οποίος μίλησε στους μικρούς φίλους του μπάσκετ
που ήταν εκεί, απαντώντας στις ερωτήσεις τους: «Επιμονή, υπομονή και σκληρή δουλειά είναι τα στοιχεία που χρειάζεστε για να πετύχετε όχι μόνο στο μπάσκετ, αλλά και στην καθημερινότητα.
Είναι μεγάλη τιμή και ευλογία για κάθε καλαθοσφαιριστή να αγωνίζεται στον Αρη. Και μόνο που ξέρεις ότι την ίδια φανέλα φόρεσαν στο παρελθόν τεράστιες προσωπικότητες όπως ο Βασιλόπουλος , ο Γιαννάκης και πολλοί άλλοι, σε γεμίζει με αίσθημα ευθύνης για να δώσεις ότι καλύτερο έχεις και να φανείς αντάξιος της μεγάλης ιστορίας αυτού του συλλόγου. Ο Βασιλόπουλος ήταν ο πιο δύσκολος αντίπαλος που έχω μαρκάρει. Είναι μεγάλος παίκτης και αυτό μου έδωσε ένα επιπλέον κίνητρο για να τον περιορίσω».

Όταν ο Γκάλης εεεε σόρρυ ο Βασιλόπουλος ο Φώτης, έμπαινε στο γήπεδο και Ύψωνε το χέρι του, φαντάζομαι πως ΟΛΟΙ ανεξαιρέτως ομάδας και δυναμικότητας ένοιωθαν την καρδιά τους να χτυπά γρηγορότερα για το κοινωνικό φαινόμενο που βρισκόταν μπροστά τους σε πλήρη εξέλιξη. Δεν ήταν απλά ένας αγώνας ήταν ολόκληρο κίνημα που ανάγκασε αρκετό κόσμο να υποστηρίξει στο Μπάσκετ διαφορετική ομάδα απο αυτή που ήταν προσκείμενος στο Ποδόσφαιρο.



CrossoverOnE
QUOTE(natouralistis @ Mar 7 2011, 19:14 ) *
H συνέντευξη του Νίκου Χατζή στο AIFC: Ποιος ήταν ο πιο δύσκολος αντίπαλος που έχεις μαρκάρει ;

-Έχω αντιμετωπίσει πολλούς παίκτες αλλά αυτός που θυμάμαι να με είχε δυσκολέψει πολύ ήταν επί εποχής Ιωαννίδη όταν μάρκαρα τότε τον Βασιλόπουλο (τον Φώτη). Αυτός ήταν πραγματικά δύσκολος.

Ραούλ Μπράβο αναφορικά με το μέλλον της καριέρας του μιλώντας στην εκπομπή «Θρυλικά Μεσάνυχτα» στον ραδιοφωνικό σταθμό NovaΣΠΟΡ FM 94,6.

-Ποιος ήταν ο πιο δύσκολος αντίπαλος ως τώρα στο φετινό πρωτάθλημα;

-Δεν μπορώ να πω μόνο έναν. Δύσκολο ματς ήταν αυτό στο Βόλο, αλλά και αυτό στην Τρίπολη. Και αυτά που χάσαμε ήταν δύσκολα. Γενικά δεν υπήρχαν εύκολα παιχνίδια. Ένα παιχνίδι γίνεται εύκολο αν το καθαρίσεις νωρίς με 2-3 γκολ, αλλά πάλι καλά που δεν χρειάστηκε να αντιμετωπίσουμε το Παγκράτι του Φώτη Βασιλόπουλου..Εκεί θα περνούσαμε δύσκολα...

Στο καμπ του Θοδωρή Ροδόπουλου βρέθηκε ο Δημήτρης Τσαλδάρης, ο οποίος μίλησε στους μικρούς φίλους του μπάσκετ
που ήταν εκεί, απαντώντας στις ερωτήσεις τους: «Επιμονή, υπομονή και σκληρή δουλειά είναι τα στοιχεία που χρειάζεστε για να πετύχετε όχι μόνο στο μπάσκετ, αλλά και στην καθημερινότητα.
Είναι μεγάλη τιμή και ευλογία για κάθε καλαθοσφαιριστή να αγωνίζεται στον Αρη. Και μόνο που ξέρεις ότι την ίδια φανέλα φόρεσαν στο παρελθόν τεράστιες προσωπικότητες όπως ο Βασιλόπουλος , ο Γιαννάκης και πολλοί άλλοι, σε γεμίζει με αίσθημα ευθύνης για να δώσεις ότι καλύτερο έχεις και να φανείς αντάξιος της μεγάλης ιστορίας αυτού του συλλόγου. Ο Βασιλόπουλος ήταν ο πιο δύσκολος αντίπαλος που έχω μαρκάρει. Είναι μεγάλος παίκτης και αυτό μου έδωσε ένα επιπλέον κίνητρο για να τον περιορίσω».

Όταν ο Γκάλης εεεε σόρρυ ο Βασιλόπουλος ο Φώτης, έμπαινε στο γήπεδο και Ύψωνε το χέρι του, φαντάζομαι πως ΟΛΟΙ ανεξαιρέτως ομάδας και δυναμικότητας ένοιωθαν την καρδιά τους να χτυπά γρηγορότερα για το κοινωνικό φαινόμενο που βρισκόταν μπροστά τους σε πλήρη εξέλιξη. Δεν ήταν απλά ένας αγώνας ήταν ολόκληρο κίνημα που ανάγκασε αρκετό κόσμο να υποστηρίξει στο Μπάσκετ διαφορετική ομάδα απο αυτή που ήταν προσκείμενος στο Ποδόσφαιρο.

XAXAAXAXXAXAXA MONO ΘΕΟΣ !!!!!!!
natouralistis
Ανταλλαγών συνέχεια στο NBA

25/2/2011 12:12:14 μμ. Αυτό το άρθρο διαβάστηκε 124 φορές.

Πριν προλάβει να λήξει η προθεσμία για τις ανταλλαγές στο NBA και ακόμα και οι ομάδες που δεν είχαν λάβει μεταγραφική δράση, προσπάθησαν μέχρι τελευταία στιγμή να ενισχυθούν.

Από τη μία, οι Χιούστον Ρόκετς απέκτησαν το Σλοβένο γκαρντ Γκόραν Ντράγκιτς (7,4π., 3,1 ασίστ) από τους Φίνιξ Σανς και τον Τανζανό σέντερ Χασίμ Ταμπίτ (1,2π., 1,7 ριμπ.) από τους Μέμφις Γκρίζλις, δίνοντας ως αντάλλαγμα τον γκαρντ Άαρον Μπρουκς (11,6π., 3,8 ασίστ) στο Φοίνιξ και τον φόργουορντ Σέιν Μπατιέ (8,6π., 4,8 ριμπ.) στο Μέμφις.

Από την άλλη, οι Μπλέιζερς κινήθηκαν για την απόκτηση του πάουερ φόργουορντ Τζέραλντ Ουάλας (15,6π., 8,2 ριμπ. ανά αγώνα) από τους Μπόμπκατς δίνοντας ως αντάλλαγμα δύο μελλοντικές επιλογές πρώτου γύρου σε ντραφτ, καθώς επίσης τον σέντερ Τζόελ Πρτσμπίλα (1,8π., 3,9 ριμπ.) και τον φόργουορντ Ντάντε Κάνινγχαμ (5,1π., 3,4 ριμπ.).

Παράλληλα, οι Μπόμπκατς παραχώρησαν το Νάζρ Μοχάμεντ (7,3π., 4,9 ριμπ.) στην Οκλαχόμα Σίτι Θάντερ για το φόργουορντ Ντι Τζέι Γουάιτ (2,8π., 2,3 ριμπ.) και την καλαθομηχανή-μπόμπερ-ήρωα-ασταμάτητο ΦΩΤΗ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟ!
Επιμέλεια: Σοφία Παρασκευοπούλου


Stockton
QUOTE(dapadoupas @ Mar 7 2011, 18:16 ) *
ρε παιδιά του εσακε βιαστείται λίγο το all star game, ο άνθρωπος πρέπει να πάει Ισπανία.
τόσες ομάδες περιμένουν!!!!!!!!!

καραγκιόζηδες δημοσιογράφοι

Υ.Γ όχι όλοι.

ΕΚΤΑΚΤΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΊΑ ΑΠΟ Kogablog :

Ο Ντουντας θέλει Φώτη για φ4 . Έβαλε λυτούς και δεμενους να σπάσει το συμβόλαιο του .
natouralistis
QUOTE (stantz @ Mar 7 2011, 17:57 ) *
Χαχαχα οπως τα λετε ρε παιδια, οι τυποι δεν κρατουν ουτε τα προσχηματα στο σπρωξιμο, πανω που το λεγαμε τις προηγουμενες ημερες, ηρθε αυτο το ανεκδιηγητο αρθρο να το επιβεβαιωσει ακομα περισσοτερο!!! smiley.gif


Αυτο ακριβως ειναι ολη η ουσια. Εκει προφανως αποσκοπει το αρθρο και αυτο ειναι και η μεγαλυτερη ασχημια της υποθεσης.

Εγω λεω να ρωτησουμε τους υπολοιπους πλει μεικερ να μας πουν τη γνωμη τους για τον εν λογω παικτη και κυριως το Νικο Μακρη που και τι δεν ακουσε για τη μανα του οταν τον ειχε αντιπαλο, εντελως απροκλητα!!! Αυτα τα γραφετε κυριε... Κογκαλιδη??? icon_wave.gif


Τελευταία μου αναφορά στο γλοιώδες αυτό "θέμα". Είναι γνωστός σε όλους τους μπασκετικούς ο χαρακτήρας του wanna be basketball player, αλλά και το τι είχε σούρει στον Πασχάλη εκείνη τη μέρα. Βέβαια η αντίδραση του Πασχάλη ήταν τραγική. Επίσης είναι γνωστό (το έχει αναφέρει ο ίδιος), ότι Κογκαλίδης-πατέρας Βασιλόπουλος συνδέονται με μακροχρόνια φιλία. Εξού και ο ιερός πόλεμος πρός τον Πασχάλη ,εξού και τα θεϊκά άρθρα που στόχο έχουν την προβολή ενός μέτριου παίχτη ως παιχτούρα.

Ενδεικτικά για τον χαρακτήρα του:

Τετάρτη, 25 Αυγούστου 2010
Μπράβοι έδειραν τον πρώην μπασκετμπολίστα της ΑΕΚ Φώτη Βασιλόπουλο
Ομάδα μπράβων ξυλοκόπησε και τραυμάτισε τα ξημερώματα στη Βάρη τον πρώην μπασκετμπολίστα της ΑΕΚ Φώτη Βασιλόπουλο και νεαρό μέλος της εφοπλιστικής οικογένειας Στρίτζη.
Προηγήθηκε επεισόδιο στο νυχτερινό κέντρο Frangelico στην παραλιακή λεωφρόρο Ποσειδώνος. Δεν υποβλήθηκαν μηνύσεις προκειμένου το θέμα να μην λάβει δημοσιότητα.

Συγκεκριμένα, λίγο πριν τις 6 το πρωί, στην οδό Θησέως στη Βάρη ομάδα 10 - 15 κρατώντας μαχαίρια, αναισθητικά σπρέι και σιδερογροθιές επιτέθηκαν και ξυλοκόπησαν άγρια τους δύο νεαρούς και στη συνέχεια τους αφαίρεσαν χρηματικό ποσό 500 ευρώ και τα κινητά τους τηλέφωνα.
Κατά τη συμπλοκή ο πρώην μπασκετμπολίστας της ΑΕΚ δέχτηκε χτύπημα με μαχαίρι στο πόδι, ενώ ο νεαρός που τον συνόδευε δέχτηκε χτυπήματα με σιδερογροθιά στο κεφάλι.
Δεν μεταφέρθηκαν σε νοσοκομείο ωστόσο ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ που κλήθηκε στο σημείο τους παρέσχε τις πρώτες βοήθειες.
Οι δράστες αποχώρησαν από το σημείο με τρία αυτοκίνητα. Όπως έγινε γνωστό της επίθεσης στη Βάρη είχε προηγηθεί φραστικό επεισόδιο και συμπλοκή στο νυχτερινό κέντρο Frangelico μεταξύ του νεαρού μπασκετμπολίστα και ιδιοκτήτη καφετέριας που βρισκόταν στο ίδιο νυχτερινό κέντρο.
Παρότι δεν υπεβλήθησαν μηνύσεις, από την αστυνομία επισημαίνεται ότι η αυτόφωρη διαδικασία κινείται αυτεπάγγελτα και ο ιδιοκτήτης της καφετέριας αναζητείται εντός των ορίων του αυτοφώρου.

Πηγή: www.news247.gr, Δημήτρης Μπόλαρης
Leon_cp3
Εγώ ένα ξέρω,την προσποίηση πάνω σε τάπα που πήγε να κάνει στο τρίποντο, που έφαγε πέρσι στο Νήαρ-Δάφνη στο β' γύρο από τον πλεόν συμπαίχτη του,Μίχαλο θα τη θυμάται για ολόκληρη τη ζωή του αν πραγματικά αγαπάει το μπάσκετ. laugh.gif Όσοι ήταν τότε μέσα μπορούν να επιβεβαιώσουν τον επικό τρόπο με τον οποίο βρέθηκε στους στύλους να κοιτάει τους φιλάθλους.Για κάτι ντρίμπλες που έτρωγε δε θα μιλήσω καν.
Φώτη φιλικά,μάθε τα μισά από αυτά που ξέρει ο προαναφερθείς,τώρα που έχεις την ευκαιρία στο Παγκράτι,και άσε τις Ισπανίες. rolleyes.gif
stantz
Χαχαχα αυτα ειναι, δεν παιζεστε!!! 77.gif 77.gif 77.gif smiley.gif

QUOTE(Stockton @ Mar 7 2011, 20:46 ) *
ΕΚΤΑΚΤΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΊΑ ΑΠΟ Kogablog :

Ο Ντουντας θέλει Φώτη για φ4 . Έβαλε λυτούς και δεμενους να σπάσει το συμβόλαιο του .

Κατι ακουσα οτι ψηνει και τον ΕΣΑΚΕ να καταργηθει πληρως ο κανονας που απαγορευει την μεταγραφη Ελληνα μεταξυ ελληνικων ομαδων την ιδια αγωνιστικη περιοδο για να γινει η μεταγραφη αμεσα, τωρα που δεν παιζει καλα και ο Τεοντοσιτς...
Near_5
QUOTE(Leon_cp3 @ Mar 7 2011, 19:54 ) *
Εγώ ένα ξέρω,την προσποίηση πάνω σε τάπα που πήγε να κάνει στο τρίποντο, που έφαγε πέρσι στο Νήαρ-Δάφνη στο β' γύρο από τον πλεόν συμπαίχτη του,Μίχαλο θα τη θυμάται για ολόκληρη τη ζωή του αν πραγματικά αγαπάει το μπάσκετ. laugh.gif Όσοι ήταν τότε μέσα μπορούν να επιβεβαιώσουν τον επικό τρόπο με τον οποίο βρέθηκε στους στύλους να κοιτάει τους φιλάθλους.Για κάτι ντρίμπλες που έτρωγε δε θα μιλήσω καν.
Φώτη φιλικά,μάθε τα μισά από αυτά που ξέρει ο προαναφερθείς,τώρα που έχεις την ευκαιρία στο Παγκράτι,και άσε τις Ισπανίες. rolleyes.gif


Aν το θυμόμαστε λέει ... η όλη φάση αλλά και το βλέμμα που έριξε μετά ο Μίχαλος στον Βασιλόπουλο ήταν πραγματικά απολαυστική σκηνή ... smiley.gif

Stockton
QUOTE(Near_5 @ Mar 7 2011, 21:34 ) *
Aν το θυμόμαστε λέει ... η όλη φάση αλλά και το βλέμμα που έριξε μετά ο Μίχαλος στον Βασιλόπουλο ήταν πραγματικά απολαυστική σκηνή ... smiley.gif

Καλά ρε μιλάτε για τον Μίχαλο που στην άμυνα εάν τον κάνει προσποίηση ένα 70χρονος ο μίχαλος θα φύγει στον αέρα(εάν είναι εκεί , γιατί δεν ασχολείτε με το σπορ άμυνα ) ;;

Και οι 2 είναι ανύπαρκτοι αμυντικοί και τακτικά και σαν διάθεση να βοηθήσουν . Είναι παίκτες προηγούμενης δεκαετίας . Δεν παίρνουν τακτική ούτε σε άμυνα ούτε σε επίθεση . Ο σύγχρονος παίκτης είναι και έξυπνος όχι στα μαγικά αλλά και στην τακτική . Αυτοί είναι να τους βάλεις να μπουν και ότι κάτσει .
Leon_cp3
QUOTE(Stockton @ Mar 7 2011, 21:48 ) *
Καλά ρε μιλάτε για τον Μίχαλο που στην άμυνα εάν τον κάνει προσποίηση ένα 70χρονος ο μίχαλος θα φύγει στον αέρα(εάν είναι εκεί , γιατί δεν ασχολείτε με το σπορ άμυνα ) ;;

Και οι 2 είναι ανύπαρκτοι αμυντικοί και τακτικά και σαν διάθεση να βοηθήσουν . Είναι παίκτες προηγούμενης δεκαετίας . Δεν παίρνουν τακτική ούτε σε άμυνα ούτε σε επίθεση . Ο σύγχρονος παίκτης είναι και έξυπνος όχι στα μαγικά αλλά και στην τακτική . Αυτοί είναι να τους βάλεις να μπουν και ότι κάτσει .


Καλά ηρέμησε στο ένας εναντίον ενός έχει κάνει ουκ ολίγα κλεψίματα ο Μίχαλος και έχει και αρκετά γρήγορα πόδια που τον βοηθάνε να μη χάνει εύκολα τον προσωπικό του αντίπαλο παρ'όλο που Εννοείται όπως είπες κι εσύ ότι είναι τεράστιο μείον του η αμυντική του φιλοσοφία. Επίσης παίζει ρόλο και το μπασκετικό iq του ενός και του άλλου,καθώς όπως πρόσφατα συζήταγα και σε άλλο θέμα,αν κάτι ξέρεις ότο δε θα σου βγει,μη το κάνεις για να ρεζιλευτείς μετά... Ο Βασιλόπουλος τότε το έκανε και έμεινε αυτό που αναφέραμε.
Near_5
QUOTE(Stockton @ Mar 7 2011, 21:48 ) *
Καλά ρε μιλάτε για τον Μίχαλο που στην άμυνα εάν τον κάνει προσποίηση ένα 70χρονος ο μίχαλος θα φύγει στον αέρα(εάν είναι εκεί , γιατί δεν ασχολείτε με το σπορ άμυνα ) ;;

Και οι 2 είναι ανύπαρκτοι αμυντικοί και τακτικά και σαν διάθεση να βοηθήσουν . Είναι παίκτες προηγούμενης δεκαετίας . Δεν παίρνουν τακτική ούτε σε άμυνα ούτε σε επίθεση . Ο σύγχρονος παίκτης είναι και έξυπνος όχι στα μαγικά αλλά και στην τακτική . Αυτοί είναι να τους βάλεις να μπουν και ότι κάτσει .


Kαλά ρε στοκτον, τι μου κουοτάρεις τώρα ? τι σχέση έχει αυτό που λες με αυτό που έγραψα εγώ και ο φίλος Leon_cp3 ... εγώ γούσταρα να βλέπω Μίχαλο για τις 2-3 φάσεις που έκανε σε όλο τον αγώνα και που σπάνια βλέπεις ακόμα και στην Α1 ... τα ελαττώματά του τα γνωρίζουμε πολύ καλά ...
Stockton
QUOTE(Leon_cp3 @ Mar 7 2011, 21:55 ) *
Καλά ηρέμησε στο ένας εναντίον ενός έχει κάνει ουκ ολίγα κλεψίματα ο Μίχαλος και έχει και αρκετά γρήγορα πόδια που τον βοηθάνε να μη χάνει εύκολα τον προσωπικό του αντίπαλο παρ'όλο που Εννοείται όπως είπες κι εσύ ότι είναι τεράστιο μείον του η αμυντική του φιλοσοφία. Επίσης παίζει ρόλο και το μπασκετικό iq του ενός και του άλλου,καθώς όπως πρόσφατα συζήταγα και σε άλλο θέμα,αν κάτι ξέρεις ότο δε θα σου βγει,μη το κάνεις για να ρεζιλευτείς μετά... Ο Βασιλόπουλος τότε το έκανε και έμεινε αυτό που αναφέραμε.

ποια γρήγορα πόδια ρε φίλε . Γρήγορα σε σχέση με ποιον , με τον Καρνέση ;


Συμπέρασμα , και οι 2 μέτριοι . Απλά ο Μίχαλος είχε προοπτικές για μεγάλα πράγματα . Απλά δεν σκαμπάζει .
Leon_cp3
QUOTE(Stockton @ Mar 7 2011, 22:25 ) *
ποια γρήγορα πόδια ρε φίλε . Γρήγορα σε σχέση με ποιον , με τον Καρνέση ;


Συμπέρασμα , και οι 2 μέτριοι . Απλά ο Μίχαλος είχε προοπτικές για μεγάλα πράγματα . Απλά δεν σκαμπάζει .


Άλλο γρήγορα πόδια,άλλο ταχύτητα σώματος,μη τα μπερδεύεις.
Όσον αφορά το συμπέρασμα τον Μίχαλο εγώ για την α2 μέτριο δε νομίζω ότι θα τον πω ποτέ,δε μου πάει καρδιά με τόσουσ και τόσους που έχω δει και έχουν το 1/20 του ταλέντου του.Αν μιλάς για γενικά άλλο θέμα. Το ότι δυστυχώς δε "σκαμπάζει" από λόγια ήταν όντως αυτό που τον έφαγε,ο χαρακτήρας του δηλαδή,αντιδραστικό στοιχείο παντού και στον κόσμο του για χρόνια. Αυτό τον έφαγε.Αλλά από αλλού ξεκινήσαμε και αλλού το πάμε,ο Μίχαλος γενικά είναι ολόκληρο θέμα συζήτησης μόνο του.
Stockton
QUOTE(natouralistis @ Mar 6 2011, 19:19 ) *
Με λίγα λόγια, όσοι φίλοι λένε ότι ο ΚΑΟΔ προστατεύεται εννοούν ότι ο ΚΑΟΔ φέτος δεν έχει αδικηθεί. Πολύ απλά δεν συνάντησε εχθρικές διαιτησίες,χωρίς αυτό να σημαίνει ότι ευνοείται. Νομίζω είναι σε όλους ξεκάθαρο ,πώς βρίσκεται δικαιότατα στην πρώτη θέση, όλα τα άλλα είναι να χαμε να λέγαμε.


Το εάν αδικήθηκε από την διαιτησία είναι σχετικό γιατί ως γνωστόν στην Ελλάδα η ομάδες βγάζουν ανακοινώσεις μόνο όταν χάνουν . Άρα αφού δεν έχασε ποτέ , πλην Λαύριο που έχω δει το παιχνίδι και σφάχθηκε , δεν ξέρουμε τι θα γίνονταν εάν έχανε .

πχ στο παιχνίδι που είδα στο internet live ( το κατέβασα και το είδα) στην τελευταία περίοδο έχει βαρβάτες φάσεις κατά του ΚΑΟΔ με αποκορύφωμα την φάση που ο Λάτοβιτς παίζει μια επίθεση με 5 φάουλ !!!! Ενώ το ταμπλό(κάνει ζουμ) δείχνει ότι έχει 5 , η γραμματεία προστάτεψε λέγοντας ότι το λάθος είναι δικό της . Μάλιστα στο 5ο του φάουλ είναι βολες , αλλά στον πάγξο του Ρεθύμνου αλλάζαν πλευρό . Στην επίθεση που ο Λάτο έχει 5 φάουλ μπαίνει και καλάθι . Κανονικά ήταν ακύρωση και τεχνική ποινή . Πιο πριν εάν θυμάμαι καλά καθαρό κλέψιμο Κιτσούλη στον Κυριακόπουλο το δίνει φάουλ και από +2 για Καοδ δίνει 2 βολές για Ρέθυμνο . Έχει και άλλες πολλές φάσεις .

Συμπέρασμα : όσοι χάνουν κλαίγονται , όσοι κερδίζουν δεν μιλάνε .
pass
QUOTE(Stockton @ Mar 7 2011, 22:37 ) *
Το εάν αδικήθηκε από την διαιτησία είναι σχετικό γιατί ως γνωστόν στην Ελλάδα η ομάδες βγάζουν ανακοινώσεις μόνο όταν χάνουν . Άρα αφού δεν έχασε ποτέ , πλην Λαύριο που έχω δει το παιχνίδι και σφάχθηκε , δεν ξέρουμε τι θα γίνονταν εάν έχανε .

πχ στο παιχνίδι που είδα στο internet live ( το κατέβασα και το είδα) στην τελευταία περίοδο έχει βαρβάτες φάσεις κατά του ΚΑΟΔ με αποκορύφωμα την φάση που ο Λάτοβιτς παίζει μια επίθεση με 5 φάουλ !!!! Ενώ το ταμπλό(κάνει ζουμ) δείχνει ότι έχει 5 , η γραμματεία προστάτεψε λέγοντας ότι το λάθος είναι δικό της . Μάλιστα στο 5ο του φάουλ είναι βολες , αλλά στον πάγξο του Ρεθύμνου αλλάζαν πλευρό . Στην επίθεση που ο Λάτο έχει 5 φάουλ μπαίνει και καλάθι . Κανονικά ήταν ακύρωση και τεχνική ποινή . Πιο πριν εάν θυμάμαι καλά καθαρό κλέψιμο Κιτσούλη στον Κυριακόπουλο το δίνει φάουλ και από +2 για Καοδ δίνει 2 βολές για Ρέθυμνο . Έχει και άλλες πολλές φάσεις .

Συμπέρασμα : όσοι χάνουν κλαίγονται , όσοι κερδίζουν δεν μιλάνε .

Φίλοι μου γεια σας

Το παιχνίδι που θα μας απασχολήσει σήμερα είναι αυτό μεταξύ του ΚΑΟΔ και του Λαυρίου.
Ήθελα να ασχοληθώ με αυτές τις δύο ομάδες αργότερα, αλλά μετά από τόση φασαρία που προέκυψε, αναγκαστικά το επισπεύδω.
Στη Δράμα λοιπόν, έγινε το ντέρμπι κορυφής που το κέρδισε η τοπική ομάδα με μεγάλη διαφορά, με το σκορ όμως να μην αντικατοπτρίζει την εικόνα των δύο ομάδων, αφού για 33 λεπτά το Λαύριο ήταν σε απόσταση αναπνοής και διεκδικούσε τη νίκη. Μία νίκη που θα του επέτρεπε να μείνει μαζί με το Ρέθυμνο και τους Ίκαρους Σερρών στην δεύτερη θέση αλλά και να γίνει η ομάδα που θα υποχρέωνε στη δεύτερη ήττα στο πρωτάθλημα τους πρωτοπόρους. Και μάλιστα από την ίδια ομάδα!

Ο ΚΑΟΔ πήρε την νίκη. Όμως αυτό που έγινε στα τελευταία λεπτά πρέπει να στεναχώρησε πιο πολύ τους νικητές παρά τους ηττημένους. Οι διαιτητές χρέωσαν με 5!!! τεχνικές ποινές τους φιλοξενούμενους και διαμόρφωσαν όχι το νικητή, αλλά τη διαφορά στο τελικό σκορ.

Είναι θλιβερό να βλέπεις, να ακούς ή να διαβάζεις σε ένα ντέρμπι κορυφής, ότι οι διαιτητές έδωσαν 5 τεχνικές ποινές στη μία ομάδα. Δεν υπάρχει καμία δικαιολογία κατά την άποψή μου στους άρχοντες του αγώνα γι’ αυτή την συμπεριφορά, αφού αν ήθελαν να κρατήσουν τον έλεγχο του αγώνα, μπορούσαν να το κάνουν και με άλλους τρόπους. Και μην μου πείτε ότι δεν έχουν. Τρόποι υπάρχουν, απλά θέλει και καθαρό μυαλό!!!

Αντιθέτως έδειξαν υπερβάλλοντα ζήλο και το μόνο που κατάφεραν ήταν να εκθέσουν τους εαυτούς τους πρώτα και μετά την Δραμινή ομάδα. Πραγματικά πόσο συχνά ακούμε για 5 τεχνικές ποινές σε επαγγελματικές κατηγορίες;

Οι άρχοντες του αγώνα, επαναλαμβάνω, έχουν τον τρόπο να επαναφέρουν την ηρεμία σε ένα παιχνίδι που έχει ξεφύγει, αρκεί να μην παίζουν το ρόλο του μονομάχου στην αρένα που σκοτώνει το πληγωμένο θύμα του, δίνοντας την ικανοποίηση που θέλει το κοινό!!!

Ας περάσουμε λίγο στις ομάδες και θα επανέλθω σε αυτό το κομμάτι στο τέλος.
Για τον ΚΑΟΔ ότι και να γράψεις θα είναι λίγο για αυτό που έχει καταφέρει μέχρι τώρα. Αήττητος για έναν ολόκληρο γύρο, με μια μόνο ήττα, με φοβερή θέληση για τη νίκη, με ψυχραιμία στα κρίσιμα κομμάτια ενός αγώνα, με πάθος και όλα αυτά είναι δουλειά ενός προπονητή που δείχνει ότι ξέρει να φτιάχνει ομάδες που πετυχαίνουν τους στόχους τους Έχει παίκτες με αξία που έχουν καταλάβει το ρόλο τους πολύ καλά και μαζί με την διοίκηση έχουν καταφέρει μέχρι τώρα, να κερδίσουν το σεβασμό όλων. Μπράβο τους.


Το Λαύριο από την άλλη βρίσκεται σε μια φοβερή τροχιά. Προερχόμενο από την Β εθνική διατηρεί τον ενθουσιασμό και την δίψα του πρωταθλητισμού – προίκα από την περσινή χρονιά –έχει συνέπεια και συνέχεια στην απόδοσή του, μένοντας ανεπηρέαστο από τα οικονομικά προβλήματα που το βασανίζουν.
Οι παίχτες κάνουν κατάθεση ψυχής μέσα στο γήπεδο, απολαμβάνουν αυτό που κάνουν γιατί είναι μια παρέα και το γουστάρουν.
Εάν αντέξουν την «πείνα» θα είναι μέχρι το τέλος στη διεκδίκηση της δεύτερης θέσης. Συγχαρητήρια και μόνο τους αξίζουν.

Και επανέρχομαι στο θέμα διαιτησία.
Αυτό που κατάφερε το διαιτητικό τρίο είναι να βάλει σε σκέψεις τον κόσμο. Για ποιο λόγο να βοηθηθεί τόσο πολύ μια ομάδα σαν τον ΚΑΟΔ; Την έχει ανάγκη αυτή την βοήθεια; Φυσικά όχι!!! Γιατί είναι η καλύτερη ομάδα εφέτος στην Α1 και το αποδεικνύει με την συνολική εικόνα της στο παρκέ. Επιμένω λοιπόν και λέω ότι πιο πολύ κακό έκαναν στην εικόνα του ΚΑΟΔ από ότι καλό.

Για το Λαύριο τώρα, όταν δέχεσαι πέντε τεχνικές ποινές δείχνει ότι έχεις χάσει τον έλεγχο και την συγκέντρωσή σου στον αγώνα, και το μόνο που κάνεις είναι να δημιουργήσεις ή να κερδίσεις τις εντυπώσεις σχετικά με το αποτέλεσμα και σε αυτό βοηθήσανε οι διαιτητές μοιράζοντας τεχνικές ποινές. Δίνοντας άλλοθι και τροφή για σκέψεις…

Συγνώμη αν σας κούρασα, καλή σαρακοστή.
Χρήστος Πετρόπουλος

Stockton
QUOTE(pass @ Mar 6 2011, 19:46 ) *
Ο καθένας μπορεί να πιστεύει οτι η ομάδα που υποστηρίζει είναι η καλύτερη.Ο ΚΑΟΔ ναι είναι η καλύτερη φετινή ομάδα της κατηγορίας, τυχερή σε ορισμένα παιχνίδια(χρειάζεται και η τύχη). Δεν ξέρω αν την ευνοεί η διαιτησία γιατί δεν έχω δει όλους τους αγώνες της ομάδας, αλλά στο χθεσινό αγώνα που τον είδα ευνοήθηκε στο πιο κρίσιμο σημείο του αγώνα, εκεί που έδειχνε ότι το παιχνίδι πάει ν' αλλάξει χέρια έδρασε η διαιτησία.Σαν ομάδα με το υλικό που έχει το Λαύριο υστερεί της Δράμας ιδίως στα γκαρ αλλά τους βγάζω το καπέλο και τους δίνω συγχαρητήρια οχι μόνο για το χθεσινό αγώνα αλλά για όλη την φετινή πορεία τους.Δυστυχώς κανούν το αντίθετο απο ότι η δική μας ομάδα,δίνουν τα πάντα μέσα στον αγώνα.Παίζουν ουσιαστικά με ένα άσσο 37 χρονών που όλες οι ομάδες τον πιέζουν για να τον κουράσουν και αυτός τα δίνει όλα. Αν μάλιστα όπως γράφεται είναι και απλήρωτοι και δεν κάνουν προπονήσεις ακόμα ένα μπράβο.Όσο για την Δραμινή νοοτροπία είναι γνωστή.Όταν έχουν μείνει στη βόρεια Ελλάδα τέσσερις ομάδες και η μια ομαδα όταν πάει στην Δράμα να παίξει την βρίζουν και τους αποκαλούν χωριάτες τι να πει κανείς.

αναξιόπιστε άκου λίγο τώρα γιατί είσαι και μεγάλος μυρωδιάς .....τρίποντο και φάουλ (που δεν δίνει) στον Μαργαρίτη σκορ 79-70 . Κατεβαίνει Γιανακόπουλος τρίποντο 79-73 , βρίσιμο διαιτητή τεχνική ποινή . Να συμπληρώσω ότι ο Κακιούζης απωθεί τον διαιτητή δυνατά . Τώρα αυτό εάν για εσένα είναι γύρισμα παιχνιδιού ....εδώ μας έκανες τον Περράκη Λυκογίαννη .
Stockton
QUOTE(Stockton @ Mar 8 2011, 16:09 ) *
αναξιόπιστε άκου λίγο τώρα γιατί είσαι και μεγάλος μυρωδιάς .....τρίποντο και φάουλ (που δεν δίνει) στον Μαργαρίτη σκορ 79-70 . Κατεβαίνει Γιανακόπουλος τρίποντο 79-73 , βρίσιμο διαιτητή τεχνική ποινή . Να συμπληρώσω ότι ο Κακιούζης απωθεί τον διαιτητή δυνατά . Τώρα αυτό εάν για εσένα είναι γύρισμα παιχνιδιού ....εδώ μας έκανες τον Περράκη Λυκογίαννη .

Να διευκρινίσω ότι δεν ξέρω εάν πριν η μετά αδικήθηκε το Λαύριο . Απλά ρώτησα την εξέλιξη του σκορ . Σε καμία περίπτωση δεν σημαίνει αυτό ότι πριν δεν αδικήθηκε . Απλά εδώ μέσα κάποιοι γράφουν ότι τους κατέβει .
akel1953
by lavriobasket

"Μήπως παίζαμε με τη ΤΣΣΚΑ;"
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.