Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Λ.Α. Λέικερς - Μπόστον Σέλτικς
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Past Seasons
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Air Kef
Δεν κρατιέμαι.

Όσο pure μπασκετική και ενδιαφέρουσα κι αν βλέπω την προσπάθεια της Βοστώνης, που με μπροστάρη έναν πανέξυπνο όσο και εντυπωσιακό κοντοπίθαρο που δεν σουτάρει και full team spirit, πάει να ολοκληρώσει μια επική και σουρεάλ post season, η συχνότητα με την οποία μου προκαλεί ο Κόμπι έκρηξη μπασκετικών συναισθημάτων και συνεχώς αναζωπυρώνει την φλόγα της άρρωστης αγάπης μου για αυτό το άθλημα που παίζω και παρακολουθώ από τα 11 μου χρόνια, με κάνει να είμαι φανατικά με κάποια ομάδα για τίτλο, για πρώτη φορά στην ζωή μου όσον αφορά στο ΝΒΑ.


Προβλέπονται ιστορικοί τελικοί, ελπίζω κάθε ένα ματς να είναι ανταξιο των τρομερά υψηλών προσδοκιών μας, είναι τόσα πολλά τα facts και αυτά που θα γραφτούν μετά από αυτούς τους τελικούς για αυτούς τους τελικούς και τα όσα έκριναν που μου είναι αδύνατον να τα συγκεντρώσω χωρίς να ξεχάσω κάτι.
Air and King
Δεν χωρανε προγνωστικα κατα την γνωμη μου ουτε για αστειο...Και οι 2 ομαδες ειναι σε εξαιρετικη αγωνιστικη κατασταση....
17 πρωταθληματα(οι Σελικς) εναντι 15 πρωταθληματων(οι Λεικερς)...Οι 2 μακραν πιο Ιστορικες ομαδες του ΝΒΑ και γενικοτερα του μπασκετ...

Η μονη παρατηρηση για αρχη και οσο αφορα τους Λεικερς ειναι πως θα αντιδρασουν στην εξαιρετικη αμυνα των Σελτικς...Κατα τα αλλα για μενα τα πραγματα ειναι 50-50...

Παντως σε οσους Τελικους εχουν ερθει αντιμετωπες οι 2 ομαδες στην Ιστορια οι Σελτικς εχουν ξεκαθαρα το πανω χερι με 9-2.Οχι πως παιζει ρολο τωρα αλλα ισως να παιξει μετα το Τελος των Τελικων...

Για να δουμε.....Σιγουρα απο πλευρας Μαρκετινγκ αυτο ηταν το 1 απο τα 2 καλυτερα σεναρια για Τελικους.....
HLR CENATION
Οντως οι τελικοι αυτοι συμφωνα με την εικονα που εχουν παρουσιασει οι δυο ομαδες θα ειναι επικοι.


Παρακολουθω NBA συνειδητα,σκαμπαζωντας σε ενα βαθμο τη βλεπω απο τους τελικους Λεικερς-Σιξερς.Οι καλυτεροι μου τελικοι ειναι τα Σπερς-Πιστονς.Νομιζω ομως οτι ηρθε η ωρα να δουμε ακομα καλυτερους τελικους.

Το φετινο ζευγαρι ειναι εντελως αμφιρροπο ως προς το ποιος θα κατακτησει το πολυποθητο δαχτυλιδι κ δεν χωρανε προγνωστηκα.Οι δυο ομαδες ειναι σε τοπ κατασταση κατι που με κανει να πιστευω η να το πω καλυτερα οτι θα δουμε σειρα που θα παει σε 7 παιχνιδια.


Οι Σελτικς εχουν φανερο πλεονεκτημα στη θεση 1.Εκει δεν δεινω καμια πιθανοτητα στον Φισερ να περιορισει τον ροντο που θα προκαλει συνεχως ρηγματα.ΚΑλα για τον Φαρμαρ ουτε που το συζητω.Ισως παρει ρολο στη σειρα αυτη γι αυτο ακριβως τον σκοπο ο Βουγιασιτς για να περιορισει-γιατι να σταματησει αποκλειεται-τα ρηγματα του Ροντο.Στη θεση 2 θα εχουμε πραγματηκα αποθεωση τους ενας με ενα.Κομπι vs Πιρς για μια μονομαχια που θα μεινει επικη.μεχρι στιγμης ο Πολ εεχει βγαλει καταπληκτικη σειρα κοντα στον Ριτσανσον αρχικα,στην συνεχεια εβγαλε μεγαλη σειρα κοντρα στον Λεμπρον ενω εξαφανησε τον Καρτερ.Κ τους 3 αυτους τους εκανε παρτι κ στην επιθεση.Τωρα ομως εχει την ποιο δυσκολη αποστολη καθως μπορει τον λεμπρον να τον περιμενε πισω αλλα τωρα θα πρεπει να βγει στην περιφεια να κυνηγησει κ το σουτ του Κομπι.Δεν θα ξερει απο που θα του ερθει.Επισης ο Κομπι ειναι ο παικτης που για αυτα τα ματς ζει κ εχει αποδειξει στο παρελθον οτι ειναι τα καλυτερα του.
Ολα αυτα βεβαιως αν ο Πιρς παει στον Κομπι.στον Πιρς θα παει πανω ο Αρτεστ κ εδω θα γινει ωραια συγκρουση.Παιζουν οι δυο καλυτεροι περιφεριακοι αμυνικοι στα πλει οφ μεχρι στιγμης.

Ωραιο ζευγαρι το ειναι κ το γκαρνετ-Γκασολ.Το καλο για τον ισπανο ειναι οτι δεν θα βγαινει να μαρκαρει πολυ μακρια απο το τη ρακετα κ δεν θα εκτεθει οπως με τους σανς.επισης οι σελτικς δεν διαθετουν γκαρντ να σημαδεψουν τον γκασολ κ να τον αναγκασουν να βγει εξω να κλεισει σουτ καθως ο ροντο δεν το εχει το σουτ απ εξω.Μονο με τον ρομπινσον μπορουν να τον κανουν ξανα να δεινοπαθησει..Το αρνητικο για το Γκασολ αλλα κ για τον Γκαρνετ οτι στην προηγουμενη σειρα αντμετωπιζαν 4αρια που απλα δεν μπορουσαν να αμυνθουν στο λοου ποστ.Κ αν ο Γασολ επαιξε επαιξε φετος μτον Μπουζερ ο Γκαρνετ δεν αντιμετωπησε κανενα τετιου ειδους 4αρι στα πλει οφ φετος.

Βεβαια σωσιβιο για τον Ισπανο δεινει η παρουσια του περκινς κ οταν αγωνιζεται στο 5 θα παιρνα αμυντηκα ευκολα βραδυα οσον αφορα το ενας με ενα.
προπονητηκα κ οι δυο ομαδες εχουν το τοπ αρα θα δομε πολυ μεγαλα ματς.

ΥΓ Ξεχασα να γραψω οτι ενα πλεονεκτημα των σελτικς ειναι οτι μεχρι στιγμης αντιμετωπησαν δυο ομαδες που μπορουσαν να παιξουν αμυνα κ πανε ψημενοι στους τελικους.Σε αντθεση με τους Λεικερς που αντιμετωπησαν την χωριςς επαφες αμυνα του Φοινιξ τελειως μαλθακη κ τους ευαλωτους τζαζ.Απο την σειρα με τους θαντερ εχουν να βρουν μμπροστα τους σκληροτραχηλη αμυνα.
lamar
QUOTE(laclipers @ May 30 2010, 17:36 ) *
Οντως οι τελικοι αυτοι συμφωνα με την εικονα που εχουν παρουσιασει οι δυο ομαδες θα ειναι επικοι.


Παρακολουθω NBA συνειδητα,σκαμπαζωντας σε ενα βαθμο τη βλεπω απο τους τελικους Λεικερς-Σιξερς.Οι καλυτεροι μου τελικοι ειναι τα Σπερς-Πιστονς.Νομιζω ομως οτι ηρθε η ωρα να δουμε ακομα καλυτερους τελικους.

Το φετινο ζευγαρι ειναι εντελως αμφιρροπο ως προς το ποιος θα κατακτησει το πολυποθητο δαχτυλιδι κ δεν χωρανε προγνωστηκα.Οι δυο ομαδες ειναι σε τοπ κατασταση κατι που με κανει να πιστευω η να το πω καλυτερα οτι θα δουμε σειρα που θα παει σε 7 παιχνιδια.


Οι Σελτικς εχουν φανερο πλεονεκτημα στη θεση 1.Εκει δεν δεινω καμια πιθανοτητα στον Φισερ να περιορισει τον ροντο που θα προκαλει συνεχως ρηγματα.ΚΑλα για τον Φαρμαρ ουτε που το συζητω.Ισως παρει ρολο στη σειρα αυτη γι αυτο ακριβως τον σκοπο ο Βουγιασιτς για να περιορισει-γιατι να σταματησει αποκλειεται-τα ρηγματα του Ροντο.Στη θεση 2 θα εχουμε πραγματηκα αποθεωση τους ενας με ενα.Κομπι vs Πιρς για μια μονομαχια που θα μεινει επικη.μεχρι στιγμης ο Πολ εεχει βγαλει καταπληκτικη σειρα κοντα στον Ριτσανσον αρχικα,στην συνεχεια εβγαλε μεγαλη σειρα κοντρα στον Λεμπρον ενω εξαφανησε τον Καρτερ.Κ τους 3 αυτους τους εκανε παρτι κ στην επιθεση.Τωρα ομως εχει την ποιο δυσκολη αποστολη καθως μπορει τον λεμπρον να τον περιμενε πισω αλλα τωρα θα πρεπει να βγει στην περιφεια να κυνηγησει κ το σουτ του Κομπι.Δεν θα ξερει απο που θα του ερθει.Επισης ο Κομπι ειναι ο παικτης που για αυτα τα ματς ζει κ εχει αποδειξει στο παρελθον οτι ειναι τα καλυτερα του.
Ολα αυτα βεβαιως αν ο Πιρς παει στον Κομπι.στον Πιρς θα παει πανω ο Αρτεστ κ εδω θα γινει ωραια συγκρουση.Παιζουν οι δυο καλυτεροι περιφεριακοι αμυνικοι στα πλει οφ μεχρι στιγμης.

Ωραιο ζευγαρι το ειναι κ το γκαρνετ-Γκασολ.Το καλο για τον ισπανο ειναι οτι δεν θα βγαινει να μαρκαρει πολυ μακρια απο το τη ρακετα κ δεν θα εκτεθει οπως με τους σανς.επισης οι σελτικς δεν διαθετουν γκαρντ να σημαδεψουν τον γκασολ κ να τον αναγκασουν να βγει εξω να κλεισει σουτ καθως ο ροντο δεν το εχει το σουτ απ εξω.Μονο με τον ρομπινσον μπορουν να τον κανουν ξανα να δεινοπαθησει..Το αρνητικο για το Γκασολ αλλα κ για τον Γκαρνετ οτι στην προηγουμενη σειρα αντμετωπιζαν 4αρια που απλα δεν μπορουσαν να αμυνθουν στο λοου ποστ.Κ αν ο Γασολ επαιξε επαιξε φετος μτον Μπουζερ ο Γκαρνετ δεν αντιμετωπησε κανενα τετιου ειδους 4αρι στα πλει οφ φετος.

Βεβαια σωσιβιο για τον Ισπανο δεινει η παρουσια του περκινς κ οταν αγωνιζεται στο 5 θα παιρνα αμυντηκα ευκολα βραδυα οσον αφορα το ενας με ενα.
προπονητηκα κ οι δυο ομαδες εχουν το τοπ αρα θα δομε πολυ μεγαλα ματς.

ΥΓ Ξεχασα να γραψω οτι ενα πλεονεκτημα των σελτικς ειναι οτι μεχρι στιγμης αντιμετωπησαν δυο ομαδες που μπορουσαν να παιξουν αμυνα κ πανε ψημενοι στους τελικους.Σε αντθεση με τους Λεικερς που αντιμετωπησαν την χωριςς επαφες αμυνα του Φοινιξ τελειως μαλθακη κ τους ευαλωτους τζαζ.Απο την σειρα με τους θαντερ εχουν να βρουν μμπροστα τους σκληροτραχηλη αμυνα.



2 στην Βοστωνη παιζει ο Ρει Αλεν. Ουτε καν τον ανεφερες. Τα ματς απ τα κανονικα ειναι, Φισερ - Ροντο, Κομπι - Αλεν, Αρτεστ - Πιρς, Οντομ - Γκαρνετ και Γκασολ- Περκινς.
HLR CENATION
ΚΑλα χαιρω πολυ οτι δυαρι παιζει ο Αλεν αλλα στην αμυνα ο Πιρς με τους Ματζικ τη επαιξε?Δυαρι δεν επαιξε?...Για την αμυνα εννοουσα.Εκτιμω οτι θα ποιασει το Κομπι.Ο Οντομ ερχεται σαν εκτος..Στο αρχικο σχημα θα εχουμε διδυμα Γκασολ-Γκαρνετ-μαινουμ-περκινς.
lamar
QUOTE(laclipers @ May 30 2010, 18:19 ) *
ΚΑλα χαιρω πολυ οτι δυαρι παιζει ο Αλεν αλλα στην αμυνα ο Πιρς με τους Ματζικ τη επαιξε?Δυαρι δεν επαιξε?...Για την αμυνα εννοουσα.Ο Οντομ ερχεται σαν εκτος..Στο αρχικο σχημα θα εχουμε διδυμα Γκασολ-Γκαρνετ-μαινουμ-περκινς.

Εσενα σε νοιαζει ποιοι ξεκινανε ή ποιοι παιζουν πιο πολυ? Αν μαρκαρει ο Πιρς τον Κομπι ο Αλεν ποιον θα μαρκαρει? Τον Αρτεστ? Απο το στομα σου και στου Ριβερς το αυτι.

Το Ορλαντο δεν ειχε καθαρο δυαρι κανεναν. Μονο ο Ρεντικ λογιζεται ως τετοιος αλλα επαιζε λιγο. Καρτερ, Μπαρνς και Πιετρους επαιζαν την πιο πολυ ωρα.

HLR CENATION
QUOTE(lamar @ May 30 2010, 18:30 ) *
Εσενα σε νοιαζει ποιοι ξεκινανε ή ποιοι παιζουν πιο πολυ? Αν μαρκαρει ο Πιρς τον Κομπι ο Αλεν ποιον θα μαρκαρει? Τον Αρτεστ? Απο το στομα σου και στου Ριβερς το αυτι.

Το Ορλαντο δεν ειχε καθαρο δυαρι κανεναν. Μονο ο Ρεντικ λογιζεται ως τετοιος αλλα επαιζε λιγο. Καρτερ, Μπαρνς και Πιετρους επαιζαν την πιο πολυ ωρα.

Ναι μονο που αυτα που λες για τα μαρκαρισματα στην ρακετα οσον αφορα το πρωτο σκελος το εχω γραψει κ εγω παραπανω στο αρχικο ποστ.....

Στην σειρα με τους Καβς(μονο για τα ματς που εδειξε η nova εχω αποψη) που επιασε για μεγαλο χρονικο διατημα τον Λεμπρον οταν φορτωθηκε με φαουλ ο Αλεν ηταν εξεραιτικος.Στον Αρτεστ θα κολησει?Κ στον Καρτερ επισης.

Τωρα για τον Πιρς εγω τον βλεπω πανω στο Κομπι....
duncan21
Aν παει ο Πιρς πανω στον Κομπι βλεπω να κανει παρτι ο Κομπι.Ειναι πολυ πιο γρηγορος,δεν μπορει να τον μαρκαρει ο Πιρς.Νομιζω καλυτερη επιλογη στο μαρκαρισμα του Κομπι ειναι ο Αλεν(εχουν και προιστορια) με ολιγη απο το Τ.Αλεν.Επισης αν ο Αλεν παει στον Αρτεστ οι Λεικερς μπορουν να παρουν ευκολους ποντους γιατι ο Ρον-Ρον θα ποσταρει συνεχως καθοτι πολυ πιο δυνατος.

Γενικα πιστευω οτι οπως θα ειναι τα ματς-απ στην αμυνα ετσι θα ειναι και στην επιθεση.Δηλαδη Φισερ-Ροντο,Κομπι-Αλεν,Αρτεστ-Πιρς,Γκασολ-Γκαρνετ και Μπαινουμ-Περκινς.

Υ.Γ Ρε παιδες γιατι δεν εμπιστευεται πολυ στα play off o Τζακσον τον Μπαινουμ;
HLR CENATION
QUOTE(duncan21 @ May 30 2010, 19:06 ) *
Aν παει ο Πιρς πανω στον Κομπι βλεπω να κανει παρτι ο Κομπι.Ειναι πολυ πιο γρηγορος,δεν μπορει να τον μαρκαρει ο Πιρς.Νομιζω καλυτερη επιλογη στο μαρκαρισμα του Κομπι ειναι ο Αλεν(εχουν και προιστορια) με ολιγη απο το Τ.Αλεν.Επισης αν ο Αλεν παει στον Αρτεστ οι Λεικερς μπορουν να παρουν ευκολους ποντους γιατι ο Ρον-Ρον θα ποσταρει συνεχως καθοτι πολυ πιο δυνατος.

Γενικα πιστευω οτι οπως θα ειναι τα ματς-απ στην αμυνα ετσι θα ειναι και στην επιθεση.Δηλαδη Φισερ-Ροντο,Κομπι-Αλεν,Αρτεστ-Πιρς,Γκασολ-Γκαρνετ και Μπαινουμ-Περκινς.

Υ.Γ Ρε παιδες γιατι δεν εμπιστευεται πολυ στα play off o Τζακσον τον Μπαινουμ;


Δεν νομιζω οτι ειναι μονο θεμα εμπιστοσυνης.Κανει πολυ ευκολα τα φαουλ ο Μπαινουμ ενω για τον φραι ηθελε κ ευελικτο 4αρι κ ετσι πηγαινε ποιο πολυ σε σχηματα Μπαινου η Γκασολ-Οντομ.
duncan21
QUOTE(laclipers @ May 30 2010, 17:36 ) *
Οι Σελτικς εχουν φανερο πλεονεκτημα στη θεση 1.Εκει δεν δεινω καμια πιθανοτητα στον Φισερ να περιορισει τον ροντο που θα προκαλει συνεχως ρηγματα.ΚΑλα για τον Φαρμαρ ουτε που το συζητω.Ισως παρει ρολο στη σειρα αυτη γι αυτο ακριβως τον σκοπο ο Βουγιασιτς για να περιορισει-γιατι να σταματησει αποκλειεται-τα ρηγματα του Ροντο.

Φιλε μου αν παει ο Βουγιασιτς πανω στο Ροντο εστω για λιγο ουτε τη σκια του δεν θα προλαβει να δει.Δεν βγαινει με τιποτα αυτο το ματς απ.

QUOTE(laclipers @ May 30 2010, 19:10 ) *
Δεν νομιζω οτι ειναι μονο θεμα εμπιστοσυνης.Κανει πολυ ευκολα τα φαουλ ο Μπαινουμ ενω για τον φραι ηθελε κ ευελικτο 4αρι κ ετσι πηγαινε ποιο πολυ σε σχηματα Μπαινου η Γκασολ-Οντομ.

Ενταξει ρε συ.2,8 φαουλ μ.ο εχει στα play οff ο Μπαινουμ.Κατι αλλο συμβαινει.
lamar
QUOTE(duncan21 @ May 30 2010, 19:11 ) *
Φιλε μου αν παει ο Βουγιασιτς πανω στο Ροντο εστω για λιγο ουτε τη σκια του δεν θα προλαβει να δει.Δεν βγαινει με τιποτα αυτο το ματς απ.


Ενταξει ρε συ.2,8 φαουλ μ.ο εχει στα play οff ο Μπαινουμ.Κατι αλλο συμβαινει.

Ο Μπαινουμ εχει σοβαρο προβλημα στο ποδι, μολις τελειωσει το πρωταθλημα θα κανει εγχειριση και ετσι ο Τζακσον τον χρησιμοποιει συντηρητικα για να αντεξει.
bballbill
QUOTE(duncan21 @ May 30 2010, 18:11 ) *
Ενταξει ρε συ.2,8 φαουλ μ.ο εχει στα play οff ο Μπαινουμ.Κατι αλλο συμβαινει.


Ο Μπάινουμ νομίζω παίζει μ' ενοχλήσεις στο δεξί γόνατο.
vastravoud
Οι Lakers υπερέχουν στο 2-3 με Κόμπι-Αρτεστ, αλλά το σκηνικό αντιστρέφεται στους ψηλούς καθώς οι Celtics μπορουν να ρίξουν τέσσερα διαφορετικά κορμιά απέναντι σε Γκασόλ και Όντομ(ο Μπάινουμ παίζει λίγο).
benchwarmer
Το πρόβλημα του μαρκαρίσματος του Κόμπε (γιατί όντως υπάρχει πρόβλημα), έχει όμως και την αντίθετη όψη. Δηλαδή όχι ποιος θα μαρκάρει τον Κόμπε, αλλά ποιον θα μαρκάρει ο Κόμπε. Γιατί σε όποιον από τους Ρόντο, Άλεν και Πιρς να πάει, και θα κουραστεί και δεν ξέρω πόσο αποτελεσματικός μπορεί να είναι. ΤΟ πιθανότερο είναι να δούμε ότι το 2008. Κόμπι στον Ρόντο (στα 3 μέτρα), και Φίσερ στον Άλλεν. Αλλά ο Ρόντο είναι πλέον ασύγκριτα καλύτερος από ότι πρόπερσι. Θα δούμε..
Επίσης, οι Σέλτικς έχουν τα κορμιά να ρίξουν πάνω στους ψηλούς των Λέικερς. Λογικά δεν θα χτυπήσουν επιθετικά εκεί (καθώς και ο Γκαρνέτ και ο Ρασίντ ασχολούνται με τα σουτάκια τους), αλλά αμυντικά και οι 4 ψηλοί τους (οι δυο αυτοί συν τους Πέρκινς και Ντέιβις) θα κάνουν τη ζωή δύσκολη σε Γκασόλ, Μπάινουμ και Όντομ. Και απομένει να δούμε τι θα γίνει στο ζευγάρι Πιρς-Αρτέστ.

Περιμένω να δούμε κλειστά παιχνίδια, ροτέισιον όχι παραπάνω από τους 8 παίχτες, και γενικά ότι αρμόζει στους τελικούς του ΝΒΑ. Θα τολμήσω να πω ότι οι Σέλτικς αγωνιστικά έχουν το προβάδισμα, και τα μόνα σημεία που υστερούν είναι το μειονέκτημα της έδρας και βέβαια ο αστάθμητος παράγοντας Κόμπε (που και πάλι όμως πιστεύω ότι μπορούν να τον αναχαιτίσουν όπως έκαναν και το 2008..)
apkat
Παντως το 2008 ο πιρς ειχε κανει φανταστικη δουλεια κοντρα στον Κομπι..Εκπληκτικη αμυνα ειχε παιξει τοτε και θεωρω δεδομενο οτι θα τον μαρκαρει και φετος.
kseplenhs
είναι αντιμέτωποι ο αγαπημένος μου παίχτης (ray allen) με την αγαπημένη μου ομάδα (la) wos_sport4.gif

δινω ένα προβάδισμα στους σελτικς γιατί μπορεί και οι 2 ομάδες να έχουν μπαρουτοκαπνισμένους παίχτες για τέτοια παιχνίδια αλλά αυτοί των σελτικς υπερέχουν συνολικά σε κλάση.

ο πιρς (που κατα τη γνώμη μου είναι ο πιο οξυδερκής μπασκετικά παίχτης στη λίγκα) νομιζω θα παίξει καθοριστικό ρόλο όπως και ο αρτέστ κατα πόσο θα μπορεί να είναι συγκεντρωμένος πάνω του όσο βρίσκεται στο παρκέ.φυσικά δεν περιμένω εμφανίσεις σαν τη χθεσινή του περαματιώτη ραπερ tongue.gif

χαλάλι τα ξενύχτια εν μέσω εξεταστικής 56.gif



lamar
QUOTE(apkat @ May 30 2010, 20:23 ) *
Παντως το 2008 ο πιρς ειχε κανει φανταστικη δουλεια κοντρα στον Κομπι..Εκπληκτικη αμυνα ειχε παιξει τοτε και θεωρω δεδομενο οτι θα τον μαρκαρει και φετος.


Ναι σωστο, αλλα τοτε οι Λεικερς ειχαν στο 3 τον Ραντμανοβιτς. Οποτε καταλαβαινεις εστειλαν πανω του τουν Αλεν και δεν τους ενοιαζε καθολου.
apkat
Aνετα παντως νομιζω μπορει να παιξει τον Αρτεστ ο Αλλεν..Αλλα η προτεραιοτητα ειναι ποιος θα μαρκαρει τον Κομπι.Απο εκει θα ξεκινησουν να λυνουν την εξισωση οι Σελτικς και επειδη ο Πιρς αποδεδειγμενα ειναι ικανος σε αυτο νομιζω θα τον προτιμησουν.

Οπως και να εχει θα τα δουμε στην πραξη..
HLR CENATION
Ειχε παιξει μεγαλη αμυνα πανω στον Λεμπρον ο Αλλεν στην σειρα τους..Στον Αρτεστ θα κολλησει που δεν εχει κ το επιθετηκο ρεπερτοριο του Λεμπρον...Ο νο1 αμυντηος των σελτικς ειναι ο Πολ κ θα τον χαραμισει πανω στον Αρτεστ???
lamar
QUOTE(laclipers @ May 30 2010, 20:50 ) *
Ειχε παιξει μεγαλη αμυνα πανω στον Λεμπρον ο Αλλεν στην σειρα τους..Στον Αρτεστ θα κολλησει που δεν εχει κ το επιθετηκο ρεπερτοριο του Λεμπρον...Ο νο1 αμυντηος των σελτικς ειναι ο Πολ κ θα τον χαραμισει πανω στον Αρτεστ???

Εγω πραγματικα ευχομαι να το κανει αυτο ο Ριβερς. Αν δεν τον ποσταρουν οι Λεικερς τον Αρτεστ με τον Αλεν, θα εχουν κανει μεγαλο εγκλημα, γιατι ο Μπραουν με το Κληβελαντ δεν το εκανε αυτο, γιατι αν ποσταριζε ο Λεμπρον τον Αλεν θα τον εβαζε οχι μεσα στα καλαθια αλλα μεσα στο σορτσακι του.
duncan21
QUOTE(kseplenhs @ May 30 2010, 20:26 ) *
χαλάλι τα ξενύχτια εν μέσω εξεταστικής 56.gif

Eιναι ενα προβλημα αυτο.Οταν γινονται στο LA οι αγωνες το παμε σερι μεχρι το γραψιμο οσοι εχουμε εξεταστικη.Ενταξει και να μην περασουμε 1-2 μαθηματα λογω Κομπι δε λεει κατι... smiley.gif
Hoff
Η άμυνα που είχε παίξει στον Κόμπι ο Πιρς ήταν καλή. Τρομερή δεν τη λες σε καμία περίπτωση. Και μένα να βάλεις πάνω στον Κόμπι, αν έχω τη βοήθεια του καλύτερου αμυντικού της τελευταίας δεκαετίας, δλδ του KG, κάτι θα καταφέρω, πιστέψτε με. Οι Celtics παίζουν τρομερή ομαδική άμυνα, και εκείνο είναι που με προβληματίζει. Κι εγώ προτιμώ να μαρκάρει ο Πιρς τον Κόμπι γιατί μετά ο Άλεν με τον Αρτέστ θα έχει μεγάλο πρόβλημα χαμηλά, είτε με τα κοψίματα στη ρακέτα, είτε με ποστάρισμα, είτε με τα επιθετικά ριμπάουντ. Αλλά λογικά θα παίξει και ο Άλεν πάνω στον Κόμπι, δε θα είναι η πρώτη φορά άλλωστε.

Είναι πολλά αυτά που έχουν αλλάξει σε σχέση με το 2008:

1.) Χειρότερο περιφερειακό σουτ και για τις δύο ομάδες. Ραντμάνοβιτς, Βούγιασιτς πολύ καλή χρονιά τότε, επέστρεψε στα γνωστά ανύπαρκτα επίπεδα φέτος, ενώ λείπουν οι House και Posey από Βοστώνη.
2.) Καλύτερη επιθετικά φροντ λάιν για Βοστώνη σε σχέση με 2008 αλλά αμυντικά με Powe και PJ νομίζω υπερείχαν σχετικά. Μέσες άκρες τα ίδια είναι πάντως.
3.) Αρτέστ αντί Ραντμάνοβιτς...
4.) Μπάινουμ αντι Τουριάφ... Έστω και γι'αυτό το λίγο. Αν είναι σε θέση να δώσει κοντά στους 8-10 πόντους και 5-6 ριμπάουντ μέσο όρο, τότε όλα καλά.
5.) Ρόντο 2010 >>> Ρόντο 2008.
6.) Γκαρνέτ 2010 < Γκαρνέτ 2008.
7.) Πλεονέκτημα έδρας το ΛΑ.


Οι παράγοντες που θα κρίνουν τη σειρά είναι το κατά πόσο θα μπορέσουν να περιορίσουν τον Κόμπι οι Celtics, αν θα σταθεί στο ύψος των περιστάσεων ο Γκασόλ και αν θα βάλουν τα ελεύθερα σουτ οι Lakers.
HLR CENATION
QUOTE(lamar @ May 30 2010, 20:55 ) *
Εγω πραγματικα ευχομαι να το κανει αυτο ο Ριβερς. Αν δεν τον ποσταρουν οι Λεικερς τον Αρτεστ με τον Αλεν, θα εχουν κανει μεγαλο εγκλημα, γιατι ο Μπραουν με το Κληβελαντ δεν το εκανε αυτο, γιατι αν ποσταριζε ο Λεμπρον τον Αλεν θα τον εβαζε οχι μεσα στα καλαθια αλλα μεσα στο σορτσακι του.

Μα οταν σχεσειαζει ο Ριβερς το ματς ο νο1 κινδυνος που θα σχεδειαζει πως να αναχαιτησει δεν θα ειναι τα ποσταρισματα του Αρτεστ αλλα πως θα σταματησει τον κομπι.Ο νο1 αμυντηκος του κ δοκιμασμενη λυση απο το παρελθον ειναι ο Πιρς,δεν θα τον χαραμησει πανω στον Αρτεστ.Ακομα κ στο ενδεχομενο να ξεκινησει με Αλεν πανω στον Κομπι εκτιμω οτι το ιδιο το ματς θα τον αναγκασει να αλλαξει το μαρκαρισμα.Ετσι κ αλλιως κ στις δυο περιπτωσης που εξεταζουμε ομως ο παικτης του Αρτεστ θα κλεινει για να κοβει τις μπουκες του Κομπι.

Στην τελικη Κυριακη κοντη γιορτη μπορει να πεσω κ τελειως εξω, θα δουμε...
lakersdynasty
οσον αφορα το ποιος θα ματσαρει τον Αρτεστ πιστευω οτι μπορει να το κανει ο Τονυ Αλλεν και να παει και ο Πιρς στον Κομπι οπως λετε.

Γιατι ο αρτεστ επιθετικα προσφερει κυριως με στατικα σουτ και δεν εχει και την καλητερη διεισδηση του κοσμου ουτε μεγαλο αλμα.

Αρα βαζεις πανω στον Ατεστ εναν παικτη που θα αντιμετοπισει τις αδυναμιες του. Δηλαδη θα του δυσκολεψει την ντριμπλα και θα τον περιορισει σε μακρινα σουτ υπο κακες προυποθεσεις.
T.W.Is.M.
QUOTE(Hoff @ May 30 2010, 21:18 ) *
Η άμυνα που είχε παίξει στον Κόμπι ο Πιρς ήταν καλή. Τρομερή δεν τη λες σε καμία περίπτωση. Και μένα να βάλεις πάνω στον Κόμπι, αν έχω τη βοήθεια του καλύτερου αμυντικού της τελευταίας δεκαετίας, δλδ του KG, κάτι θα καταφέρω, πιστέψτε με. Οι Celtics παίζουν τρομερή ομαδική άμυνα, και εκείνο είναι που με προβληματίζει. Κι εγώ προτιμώ να μαρκάρει ο Πιρς τον Κόμπι γιατί μετά ο Άλεν με τον Αρτέστ θα έχει μεγάλο πρόβλημα χαμηλά, είτε με τα κοψίματα στη ρακέτα, είτε με ποστάρισμα, είτε με τα επιθετικά ριμπάουντ. Αλλά λογικά θα παίξει και ο Άλεν πάνω στον Κόμπι, δε θα είναι η πρώτη φορά άλλωστε.

Είναι πολλά αυτά που έχουν αλλάξει σε σχέση με το 2008:

1.) Χειρότερο περιφερειακό σουτ και για τις δύο ομάδες. Ραντμάνοβιτς, Βούγιασιτς πολύ καλή χρονιά τότε, επέστρεψε στα γνωστά ανύπαρκτα επίπεδα φέτος, ενώ λείπουν οι House και Posey από Βοστώνη.
2.) Καλύτερη επιθετικά φροντ λάιν για Βοστώνη σε σχέση με 2008 αλλά αμυντικά με Powe και PJ νομίζω υπερείχαν σχετικά. Μέσες άκρες τα ίδια είναι πάντως.
3.) Αρτέστ αντί Ραντμάνοβιτς...
4.) Μπάινουμ αντι Τουριάφ... Έστω και γι'αυτό το λίγο. Αν είναι σε θέση να δώσει κοντά στους 8-10 πόντους και 5-6 ριμπάουντ μέσο όρο, τότε όλα καλά.
5.) Ρόντο 2010 >>> Ρόντο 2008.
6.) Γκαρνέτ 2010 < Γκαρνέτ 2008.
7.) Πλεονέκτημα έδρας το ΛΑ.


Οι παράγοντες που θα κρίνουν τη σειρά είναι το κατά πόσο θα μπορέσουν να περιορίσουν τον Κόμπι οι Celtics, αν θα σταθεί στο ύψος των περιστάσεων ο Γκασόλ και αν θα βάλουν τα ελεύθερα σουτ οι Lakers.


Απο το δευτερο γυρο των πλει οφ ελεγα οτι προτιμω για αντιπαλο σε ενδεχομενους τελικους τους Σελτικς. Ο λογος ηταν ο παραγοντας Νο7 που εγραψες και το συστημα 2-3-2 των τελικων.
Ο λογος ειναι οτι ειναι δυσκολο η ομαδα που δεν εχει το πλεονεκτημα εδρας να παρει τα 3 μεσαια παιχνιδια στην εδρα της. Ετσι αναγκαζεται να κυνηγαει 2 εκτος εδρας νικες αντι για 1 που εψαχνε στις υπολοιπες σειρες. Θα πω μονο οτι απο το 1985 που υπαρχει αυτο το συστημα μονο 2 ομαδες εχουν καταφερει να παρουν τα 3 μεσαια παιχνιδια στην εδρα τους, το Ντιτροιτ του 2004 και το Μαιαμι του 2006. Αλλες 3 εχουν κερδισει τα 3 μεσαια παιχνιδια εκτος εδρας(Ντιτροιτ 1990, Σικαγο 1991, Λεικερς 2001) και αλλη μια, το Χιουστον του 1995 κερδισε και τα 2 παιχνιδια στην εδρα της, ενω δε χρειαστηκε 5ος αγωνας(εκαναν σουιπ οι Ροκετς). Δηλαδη 22 στις 25 φορες η ομαδα με το μειονεκτημα εδρας εχασε τουλαχιστον ενα ματς εντος εδρας. Οσο για την καταληξη των σειρων, 19 φορες κερδισε το πρωταθλημα η ομαδα με το πλεονεκτημα εδρας και 6 αυτη με το μειονεκτημα. Αυτες οι 6 ομαδες ηταν το Ντιτροιτ το 2004, το Μαιαμι το 2006, το Χιουστον το 1995(οι 3 που δεν εχασαν στην εδρα τους), το Σικαγο το 1993 και το 1998(κι αυτοι ομως ειχαν χασει εντος εδρας) και οι Λεικερς το 1985 εναντιον...των Σελτικς!
Βλεποντας τους Λεικερς στη σειρα με το Φοινιξ, αλλα και λιγοτερο σε αυτη με τη Γιουτα(ειδα 5 ματς με τους Σανς και 2 με τη Τζαζ), διακρινω διαφορα στο παιχνιδι τους εντος και εκτος εδρας. Στο ΛΑ ειναι πιο aggressive, πανε περισσοτερο προς το καλαθι, κερδιζουν περισσοτερα φαουλ και εκμεταλλευονται πιο πολυ τους ψηλους. Εκτος εδρας πανε πιο πολυ σε σουτ απ την περιφερεια. Πιστευω οτι ειναι σε θεση να παρουν τα 2 πρωτα παιχνιδια και να γινουν φαβορι.
Air and King
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 30 2010, 23:28 ) *
Πιστευω οτι ειναι σε θεση να παρουν τα 2 πρωτα παιχνιδια και να γινουν φαβορι.

Ουσιαστικα αυτο ειναι το κυριως θεμα για το που θα πανε οι Τελικοι..Αν οι Λεικερς πανε στην Βοστωνη με ενα 2-0 τοτε πολυ δυσκολα θα χασουν το πρωταθλημα..Δεν ειναι καθε μερα του Αγιου 2006 και των Μαιαμι Χιτ...Συν οτι οι Λεικερς ειναι πιο καλη-σοβαρη ομαδα απο τους Μαβερικς.

Πραγματικα δεν ξερω τι να πιστεψω...
Πολυ καλη η αγωνιστικη κατασταση των 2 ομαδων.Οι Λεικερς εχουν σε εξαιρετικη κατασταση τον Κομπι.Φτανει να δουμε αν θα συνεχισει στα ιδια στανταρ....Αλλα σιγουρα η αμυνα των Σελτικς ειναι εξαιρετικη..Εχουν αλλωστε των κορυφαιο ασσισταντ στο ΝΒΑ στον τομεα της Αμυνας...

Σιγουρα θα γινουν μεγαλα παιχνιδια και εχουν τεραστια σημασια απο πολλες πλευρες..Για τον Κομπι να ισοφαρισει τον Καριμ και τον Ματζικ στα 5 πρωταθληματα ως Λεικερ και να προσπαθησει να αναρριχηθει και αλλο στο Τοπ-10 ολων των εποχων.(Για μενα ειναι ακριβως στο #10 ολων των εποχων αυτη την στιγμη..Αν παρει το πρωταθλημα μαλλον στο #8).Επιπλεον με αυτον leader οι Λεικερς αν παρουν το πρωταθλημα θα πλησιασουν σε αποσταση ενος πρωταθληματος τους Σελτικς...
Απο την αλλη οι Σελτικς εχουν ισως την τελευταια πραγματικα ευκαιρια για ενα ακομα πρωταθλημα καθως και να αυξησουν την διαφορα σε 3 πρωταθληματα απο τους Λιμνανθρωπους...

Αργει η Πεμπτη....
captain charisma
και λοιπον τελικοι επιτελους και η κλασικη μονομαχια λεικερς-σελτικς..σε σχεση με το 2008 που αναμετρηθηκαν με τους σελτικς, οι λεικερς φετος εχουν καλυτερο συνολο..και δεν εχουν κατι παικτες τυπου ραντμανοβιτς τουριαφ βουγιασιτς(ο τελευταιος μπορει να ειναι στο ροστερ ακομα αλλα δεν το κατεχει πια το αθλημα)..θα εχουμε πολλες καλες προσωπικες μονομαχιες σε καθε θεση..η μονη θεση που υπερτερουν οι σελτικς ειναι του πλει με τον ροντο..αλλα ο φισερ δεν ειναι κανας τελειωμενος και εχει την εμπειρια..αλλωστε τρεις σειρες μεχρι τωρα μια χαρα τα καταφερε απεναντι σε γουεμπστρουκ, γουιλιαμς και νας...στη μαχη των ψηλων οι σελτικς εχουν περισσοτερα κορμια ετοιμα για ξυλο..απεναντι τους δεν θα βρουν τον ντουαιτ χαουαρντ που καταφερε και τους εβγαλε νοκ αουτ ολους, αλλα τον γκασολ που ειναι σοφτ, το μπαινουμ που ειναι τραυματιας και τον οντομ..σημαντικο ρολο θα παιξει ο αρτεστ στη σειρα και θα κληθει να μαρκαρει αλεν και πιρς..οι σελτικς θα πρεπει να βρουν λυση στο μαρκαρισμα του μπραιαντ ο οποιος εχει το καλυτερο σουτ στο πρωταθλημα, και θα πρεπει ο πιρς να βγαινει μεχρι εξω να μαρκαρει τον κομπε...πολλα θα κρινει στη σειρα και ο παγκος των ομαδων..των σελτικς ειναι πιο πληρεις..ηρθε η ωρα του μπραιαντ να δωσει απαντησεις και να κλεισει στοματα.
red pyramid88
Εγώ από την άλλη δεν είμαι δυστυχώς αισιόδοξος. Οι Celtics είναι γεμάτοι ως ομάδα τη στιγμή που οι Lakers θα χρειαστούν πολλούς παίκτες να παίψουν άψογα (Kobe, Odom, Gasol, Artest). Δεν λέω ότι δεν μπορεί να γίνει, αλλά το ότι δεν υπάρχουν τόσες λύσεις όσες έχουν οι Celtics είναι αν μη τι άλλο μια πηγή προβληματισμού. Και η προιστορία δυστυχώς δείχνει ότι συνήθως μας πιάνει το κόμπλεξ με τη Βοστώνη. Ειλικρινά, ελπίζω να αποδειχθώ λάθος και να πάρουμε το τίτλο, αλλά πρέπει όλοι να δώσουν ότι καλύτερο έχουν, ειδικά οι Odom - Gasol - Artest πρέπει να είναι οι πλέον καθοριστικοί παίκτες από τη πλευρά του LA.
Air and King
QUOTE(red pyramid88 @ May 31 2010, 04:09 ) *
Εγώ από την άλλη δεν είμαι δυστυχώς αισιόδοξος. Οι Celtics είναι γεμάτοι ως ομάδα τη στιγμή που οι Lakers θα χρειαστούν πολλούς παίκτες να παίψουν άψογα (Kobe, Odom, Gasol, Artest). Δεν λέω ότι δεν μπορεί να γίνει, αλλά το ότι δεν υπάρχουν τόσες λύσεις όσες έχουν οι Celtics είναι αν μη τι άλλο μια πηγή προβληματισμού. Και η προιστορία δυστυχώς δείχνει ότι συνήθως μας πιάνει το κόμπλεξ με τη Βοστώνη. Ειλικρινά, ελπίζω να αποδειχθώ λάθος και να πάρουμε το τίτλο, αλλά πρέπει όλοι να δώσουν ότι καλύτερο έχουν, ειδικά οι Odom - Gasol - Artest πρέπει να είναι οι πλέον καθοριστικοί παίκτες από τη πλευρά του LA.

Παντως 3 απλοι λογοι που μπορεις να εισαι πιο ασιοδοξος σε σχεση με το 2008 ειναι 1)Πλεονεκτημα Εδρας,2)Αρτεστ βασικος αντι Ραντμανοβιτς το 2008(Αν ειναι δυνατον)....3)Μπαινουμ εστω και στο 60-70%...Οι Λεικερς δεν τον ειχαν καθολου το 2008..
aegeansheed
"Rivers noted that Marquis Daniels, who suffered a concussion in Game 5 against Orlando, will remain sidelined indefinitely. That means Brian Scalabrine, who ran through drills with the second team at the end of Monday's practice, will likely be active for at least the start of the Finals and possibly the entire series"

Other C's Practice Report news:

-Rondo participated at 3/4 of the drills
-Wallace did not practice (Rivers concerned of his availability)

source: ESPN Celtics report
duncan21
QUOTE(aegeansheed @ Jun 1 2010, 02:17 ) *
"Rivers noted that Marquis Daniels, who suffered a concussion in Game 5 against Orlando, will remain sidelined indefinitely. That means Brian Scalabrine, who ran through drills with the second team at the end of Monday's practice, will likely be active for at least the start of the Finals and possibly the entire series"

Μολις απεκτησα ενα τεραστιο κινητρο ωστε να μην χασω ουτε λεπτο απο τους τελικους.

Βrian... 77.gif 77.gif 77.gif
Leon_cp3
Για να δούμε τι θα δούμε λοιπόν και φέτος,απ'τη μία το μεγάλο φαβορί από την αρχή του πρωταθλήματος και από την άλλη η καλύτερη ομάδα μακράν στα playoff...Από τη μία η ευκαιρία για ρεβάνς του Κόμπε για το 2008 καθώς και η κοινή παραδοχή ότι πρέπει να μπει στο πάνθεον των μεγαλύτερων παιχτών στην ιστορία του ΝΒΑ,από την άλλη η ευκαιρία της τριάδας για το 2/3 λίγο πριν "σπάσει" απ'ότι φαίνεται καθώς και τα χρόνια περνούν.Από τη μία 16 (αν συνυπολογίσουμε nbl και baa) από την άλλη 17 πρωταθλήματα και 10/12 εναντίον των Λέικερς σε τελικούς ή 3η και φαρμακερή υπέρ των Λέικερς.
Πιστεύω ότι τα ματς θα κριθούν στα σημεία και τα πλεονεκτήματα του ενός ή του άλλου έχουν όλα απαντήσεις,αρκεί να παίξουν όλοι στο 100% των δυνατοτήτων τους όπως αρμόζει σε τελικούς σαν αυτούς...Έτσι θα δούμε μεγάλα παιχνίδια,και λίγο αμφιβάλλω περί αυτού.Η Πέμπτη αργεί γαμώτο... sad.gif

ps.Αγαπάμε Σκαλαμπρίνι...Τι να πρωτοθυμηθείς; Την απίστευτη πάσα επαναφοράς στον αγώνα με τους Μπλέιζερς,τα χορευτικά α λα Μάικλ,τα 4 φάουλ σε 1.40',τη συνέντευξη τύπου που έκανε αυτός τις ερωτήσεις στους δημοσιογράφους; 77.gif
il postino
στις προβλεψεις μου απετυχα παταγωδως (δεν περιμενα καθολου το sweep των σανς επι των σπερς, οπως επισης και την ηττα των ματζικ απο τους σελτικς), οποτε καλυτερα να μην προβω σε καμια δηλωση εν οψει των πιο αμφιρροπων τελικων των τελευταιων ετων.

κλειδι για μενα στη σειρα ειναι γκασολ. αν συνεχισει τις καλες εμφανισεις του τοτε οι λεικερς εχουν τις περισσοτερες πιθανοτητες να κερδισουν τον τιτλο. μαζι με τον "μισο" μπαινουμ (που το 2008 ειχε χασει τα τελευταια 17 ματς της r.s και ολα τα p.o) και τον οντομ πρεπει να σταθουν αξιομαχα απεναντι στην σκληρη front line των ΄κελτων.απο τη βοστωνη κλειδι ειναι ο ροντο! παιρνω σα δεδομενο οτι πιρς-αλεν θα κανουν τα δικα τους και θα κριθει απο τον ποιντ τους αν θα κανει τη διαφορα αναμεσα σε δυο καλες περιφερειες. οσο περισσοτερο επιβληθει του φισερ τοσο καλυτερο για τη βοστωνη.


η σειρα ξεκινα απο το 50-50! υπερ των λεικερς ειναι η εδρα και ο καλυτερος παικτης του κοσμου για Play offs και απο την αλλη η σκληρη αμυνα και οι πολλες προσωπικοτητες της βοστωνης!

Magnus92
Πιθανοτατα Βοστωνη θα ελεγα εγω για τον τιτλο (και προβλεψη αλλα και επιθυμια... Αντι-L.A. για μια ζωη...)


Μηπως ξερετε μερες-ωρες-τηλεοπτικα ολης της σειρας ;;;
T.W.Is.M.
QUOTE(Magnus92 @ Jun 1 2010, 14:22 ) *
Πιθανοτατα Βοστωνη θα ελεγα εγω για τον τιτλο (και προβλεψη αλλα και επιθυμια... Αντι-L.A. για μια ζωη...)


Μηπως ξερετε μερες-ωρες-τηλεοπτικα ολης της σειρας ;;;


Oι αγωνες γινονται Τριτη-Πεμπτη-Κυριακη ξεκινωντας απο αυτη την Πεμπτη(ξημερωματα Παρασκευης δηλαδη). Τις Τριτες και Πεμπτες παιζουν στις 4 και τις Κυριακες στις 4. Αν χρειαστει 7ο ματς θα γινει την Πεμπτη 17 Ιουνιου στις 4 το βραδυ στο ΛΑ.
Magnus92
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 1 2010, 18:04 ) *
Oι αγωνες γινονται Τριτη-Πεμπτη-Κυριακη ξεκινωντας απο αυτη την Πεμπτη(ξημερωματα Παρασκευης δηλαδη). Τις Τριτες και Πεμπτες παιζουν στις 4 και τις Κυριακες στις 4. Αν χρειαστει 7ο ματς θα γινει την Πεμπτη 17 Ιουνιου στις 4 το βραδυ στο ΛΑ.



Ολα στις 4 λοιπον... Απο τηλεοπτικα ;;;;
morrison
Τις Κυριακες τα παιχνιδια αρχιζουν στις 3...Το δευτερο και το πεμπτο δηλαδη...Μαλλον αυτο ηθελε να γραψει και ο φιλος T.W.Is.M παραπανω...
Το πρωτο ματς,αυτο της Πεμπτης(ή Παρασκευης ξημερωματα,οπως το δει κανεις)το διαφημιζει το Woop,δεν ξερω αν θα το δειξει και η τηλεοραση του Skai.
vastravoud
Μεγάλη πίκρα όμως να μη μπορουμε να τα δούμε ζωντανά sad.gif

Χάθηκε ο κοσμος οι ευλογημένοι να βάλουν ένα ματς Παρασκευη, Σάββατο ή εστω Κυριακή νωρίς;
HLR CENATION
Κανε υπομονη μια μερα μην μπεις σε αθλητικα σαιτ κ ο Σκαι εχει επαναληψη τον 1ο τελικο ξημερωματα παρασκευης προς σαββατο η στη μια η στιςδυο.Κ το ματς της κυριακης το εχει καπακι την επομενη στις 12.
To nova ολους λαιβ κ 3 φορες τον καθε τελικο σε επαναληψη...
Air and King
QUOTE(vastravoud @ Jun 1 2010, 20:27 ) *
Μεγάλη πίκρα όμως να μη μπορουμε να τα δούμε ζωντανά sad.gif

Χάθηκε ο κοσμος οι ευλογημένοι να βάλουν ένα ματς Παρασκευη, Σάββατο ή εστω Κυριακή νωρίς;

H Nova θα τα δειξει ολα ζωντανα.....
captain charisma
για οσους δεν εχουν νοβα ομως ελπιζω να τα δειξει ολα τα παιχνιδια το woop.gr που εχει και hd ποιοτητα αλλιως θα ψαχνομαστε με λινκς με αθλια ποιοτητα..
αυτο το κακο με το σκαι παραεγινε..τουλαχιστον η ερτ ηταν συνεπης στις μεταδωσεις..
HLR CENATION
Aπο του χρονου ο ΣΚΑΙ δεν θα δειχνει ουτε νβα ουτε ευρωλιγκα.
Γι αυτο που λεει ο captain charisma για τις μεταδωσεις εχει δικιο, απλα σε ενα παιχνιδι που ειχε δειξει λαιβ στη κανονικη περιοδο αναγκαστηκε να το κοψει στην παραταση επειδη θα ξεκιναγε το πρωινο προγραμμα του στθμου που εχει χωσει γερα φραγκα.η ερτ περυσι θυμαμαι που ειχε σταματησει απο ενα σημειο κ μετα τα πλει οφ κ εδειξε μονο τους τελικους.
Air and King
Η οικονομικη κριση εχει πιασει τα καναλια.Ο Σκαι ειναι φανερο οτι δεν "βγαινει" οικονομικα για αυτο αλλωστε χρησιμοποιει το Woop.gr καθως του ερχεται πιο οικονομικα απο οτι στην ΤV Live..

Η Νοβα απο την αλλη κανει την καλυτερη δουλεια οσο αφορα το ΝΒΑ στην Ελλαδα απο την εποχη του Αλφα Ντιτζιταλ που ειχε συμφωνια με την ΝΒΑ.tv που ειχε καθε μερα παιχνιδι απευθειας+Ρετρο+ΝΒΑ action+αφιερωματα αλλα αυτο κρατησε μολις ενα χρονο.Στην σημερινη εποχη τετοια "μεγαλεια" ουτε για αστειο..Βεβαια υπαρχουν οι Τροποι οπως η καλωδιακη η το ιδιο τ NBA.tv.
Η Νοβα δειχνει 2(και 3 μερικες φορες) ματς την εβδομαδα ολη την χρονια και εχει παντα την επιλογη του Αμερικανικου σχολιασμου..Με λιγα λογια κανει καλα αυτο που εχει αναλαβει.Δεν μπορει ουτε αυτη πια κατι παραπανω(βλεπε Αλφα Ντιτζιταλ)...
T.W.Is.M.
QUOTE(john morisson @ Jun 1 2010, 20:18 ) *
Τις Κυριακες τα παιχνιδια αρχιζουν στις 3...Το δευτερο και το πεμπτο δηλαδη...Μαλλον αυτο ηθελε να γραψει και ο φιλος T.W.Is.M παραπανω...
Το πρωτο ματς,αυτο της Πεμπτης(ή Παρασκευης ξημερωματα,οπως το δει κανεις)το διαφημιζει το Woop,δεν ξερω αν θα το δειξει και η τηλεοραση του Skai.


Nαι αυτο ηθελα να πω, κατα λαθος εγραψα 4 αντι για 3 τις Κυριακες.

QUOTE(vastravoud @ Jun 1 2010, 20:27 ) *
Μεγάλη πίκρα όμως να μη μπορουμε να τα δούμε ζωντανά sad.gif

Χάθηκε ο κοσμος οι ευλογημένοι να βάλουν ένα ματς Παρασκευη, Σάββατο ή εστω Κυριακή νωρίς;


Οι τελικοι γινονται Τριτη-Πεμπτη-Κυριακη καθε χρονο, εδω και αρκετα χρονια.Παντα παιζουν στις 4, μονο πριν μερικα χρονια θυμαμαι οτι οι κυριακατικοι αγωνες γινονταν στις 2.30, αλλα τελευταια ειχαν παει κι αυτα στις 4.
Για μενα δεν ξερω αν ειναι καλυτερο το 3 ή το 4, γιατι στις 4 ξυπναω, βλεπω το ματς και παω κατευθειαν για δουλεια(το πολυ να ξαπλωσω παλι για κανα μισαωρο-αν ομως πεσουμε σε παραταση οπως περσι στον 4ο τελικο ισα ισα που προλαβαινω). Ο αγωνας στις 3 θα ειναι σαν το γερμανικο στο στρατο...
vastravoud
Έχω και league pass, δεν υπάρχει θεμα με τη live μετάδοση!

Αν όμως κάτσω να τα δω, υπόσχεσαι να κατέβεις εσυ για μένα στη δουλειά; tongue.gif tongue.gif tongue.gif
QUOTE(Air and King @ Jun 1 2010, 22:46 ) *
H Nova θα τα δειξει ολα ζωντανα.....
Pilot_11
Δεν θα αντεξουν οι κελτες. Ασε που ο κομπι θα παρει την εκδικηση του για προπερσι.....παμε για το πεμπτο. this is our house
Go LA..... wos_sport5.gif biggrin.gif
a bullet for your head
Καταρχην να δηλωσω πως θα υποστηριξω τους Σελτικς...
Κατα δευτερον,νομιζω οτι θα ηταν καλη ιδεα να ενσωματωθει στο παρον τοπικ & ενα poll,για τον πολυτιμοτερο παικτη των τελικων.
phoenix_93
Καλημέρα από εμένα, σκέφτηκα να κάνω το πρώτο μου ποστ εδώ και όχι στους δικούς μας τελικούς
γιατί μπορεί να με πιάσει μελαγχολία(και εκεί θα γράψω βέβαια αφού έχω μαζοχιστικές τάσεις). Θα υποστηρίξω Σέλτικς κυρίως γιατί είμαι φανατικός αντι-Λείκερ(της υπάρχουσας βέρσιον). Το ιδανικό για εμένα θα ήταν να το πάρει η Βοστώνη με μπάζερ-μπήτερ Σκάλαμπριν στο έβδομο αλλά και αλλιώς δεν με πειράζει...Το βλέπω δύσκολο λόγω βελτίωσης Γκασόλ και παρουσίας Αρτέστ. Αν ο Αρτέστ είναι άστοχος στην επίθεση και ζοριστεί πολύ ο Φίσερ για να μαρκάρει Ρόντο ή Άλλεν υπάρχει ελπίδα.
The Warlus
QUOTE(a bullet for your head @ Jun 2 2010, 15:00 ) *
Καταρχην να δηλωσω πως θα υποστηριξω τους Σελτικς...
Κατα δευτερον,νομιζω οτι θα ηταν καλη ιδεα να ενσωματωθει στο παρον τοπικ & ενα poll,για τον πολυτιμοτερο παικτη των τελικων.



Σε παρακαλώ πέρασε έξω!!

Διάβασα στο Sport24 μία ανάλυση από τον Κερτ Ράμπις

http://www.sport24.gr/html/ent/065/ent.365065.asp
SoKRaM
Πιστευω θα κριθουν πολλα στα πρωτα 2 παιχνιδια. αν ο ροντο καταφερει σε ενα απο αυτα τα 2 με αντιπαλο τον 37χρονο ψαρά και τον αγροτη να κανει μεγαλο παιχνιδι και να κανει το break η βοστωνη τοτε και αυτο το πρωταθλημα θα ειναι δικο τους . Επισης πολλα θα κριθουν κατα ποσο θα ειναι σε θεση να παιξει και ποσα λεπτα ο bynum. Για να δουμε...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.