Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Η δικιά σας δωδεκάδα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Γενικά για το ΝΒΑ
Pages: 1, 2
red pyramid88
NBA2k έχετε παίξει φαντάζομαι έτσι?

Ας πούμε ότι έχετε τη δυνατότητα να δημιουργήσετε ένα σύλλογο απο την αρχή και να διαλέξετε 12 παίκτες να συμπληρώσουν το ρόστρ (κάτι σαν το fantasy draft). Ποιοι θα ήταν αυτοί οι παίκτες που θα διαλέγατε? Καλό θα είναι να είναι και κάπως ρεαλιστικές οι επιλογές σας, όχι π.χ. Iverosn - Bryant - LeBron - Howard - Yao.

(ξέρω, είναι λίγο υπερβολικό το θέμα, απλά το έχω περιέργεια να δώ τι θα γραφεί. αν είναι σκεφτείτε το καλά, δεν είναι ανάγκη να απαντήσετε βιαστικά.
a bullet for your head
1)Ντερον Ουιλιαμς 2)Κομπε Μπραιαντ 3)Ρον Αρτεστ 4)Μαικλ Μπισλει 5)Αντριου Μπαινουμ 6)Ντερεκ Φισερ 7)Μορις Εβανς 8)Καιλ Κορβερ 9)Τζεησον Μαξιελ 10)Κωστας Κουφος 11)Ζακ Βον 12)Φαμπριτσιο Ομπερτο
benchwarmer
PG) Jason Kidd
SG) Manu Ginobili
SF) Shawn Marion
PF) Stephen Jackson
C) Shaquille O'Neal
6) Josh Smith
7) Maurice Evans
8) Derek Fisher
9) Luis Scola
10) Carlos Arroyo
11) Jason Kapono
12) Dikembe Mutombo

Ίσως κάνω και ανάλυση του ροτέισιον αύριο... smiley.gif
a bullet for your head
QUOTE(benchwarmer @ Aug 10 2008, 04:29 ) *
PG) Jason Kidd
SG) Manu Ginobili
SF) Shawn Marion
PF) Stephen Jackson
C) Shaquille O'Neal
6) Josh Smith
7) Maurice Evans
8) Derek Fisher
9) Luis Scola
10) Carlos Arroyo
11) Jason Kapono
12) Dikembe Mutombo

Ίσως κάνω και ανάλυση του ροτέισιον αύριο... smiley.gif

Το salary cup πρεπει να προσεξεις! icon_wave.gif
koutsou10
1)andre miller,nate robinson
2)kobe bryant,maurice evans,sasha vujacic
3)stojakovic,kyle korver
4)lamarcus aldridge,leon powe,francisko elson
5)andis biendrins,nazr mohammed
smiley.gif smiley.gif smiley.gif
a bullet for your head
QUOTE(koutsou10 @ Aug 24 2008, 12:38 ) *
1)andre miller,nate robinson
2)kobe bryant,maurice evans,sasha vujacic
3)stojakovic,kyle korver
4)lamarcus aldridge,leon powe,francisko elson
5)andis biendrins,nazr mohammed
smiley.gif smiley.gif smiley.gif

Σουπερ αθλητικα 4-5 αρια κ' φονικους σουτερ small forward βλεπω..Και τον Κομπε πλαισιωμενο απο εναν πολυ καλο point,παικτη ομαδας..not bad!
red pyramid88
1) Raymond Felton , Jason Williams,
2) Monte Ellis, Anthony Parker, Eddie House
3) Rudy Gay, James Posey, Trevor Ariza
4) Al Jefferson, Kurt Thomas
5) Marcus Camby, David Lee
Hellas On fire
PG: Baron Davis, Calderon
SG: O.J. Mayo, Rudi Fernandez, Leandro Barbosa
SF: Shawn Marion, A. Parker/Kleiza
PF: Nowitzki, Scola
C: Stoudamire, Koufos, Mutombo

Coach: Flip Saunders/Dusan Ivkovic/David Blatt
Monkey D. Luffy
PG : Chris Paul (Salary 2008: $3,615,960) , Jamal Tinsley (Salary 2008: $6,300,000)

SG : Ray Allen (Salary 2008: $16,000,000) , Anthony Parker (Salary 2008: $4,350,000)

SF : Kevin Durant (Salary 2008: $4,171,200) , Maurice Evans (Salary 2008: $1,740,000)

PF : Amare Stoudemire (Salary 2008: $13,762,775) , Al Jefferson (Salary 2008: $2,480,885)

C : Andrew Bynum (Salary 2008: $2,172,000) , Greg Oden


Total : $54,592,820


peace.gif
D_WILL_8
Χωρίς να δω το salary.. Ελπίζω να μην ξεφύγει..

1)Chris Paul,Andre Miller,Calderon
2)Manu Ginobili,Rudi Fernandez
3)Lamar Odom,Linas Kleiza,Kyle Korver
4)Luis Scola,Kevin Durant
5)Emeka Okafor,Andrew Bynoum
red pyramid88
Το δικό μου που το υπολόγησα βγήκε 56,2 εκ. Μα καλά, είναι δυνατό? Το περίμενα πολύ χαμηλότερο. Anyway
benchwarmer
QUOTE(a bullet for your head @ Aug 10 2008, 04:45 ) *
Το salary cup πρεπει να προσεξεις! icon_wave.gif


Ε! Δεν μου είχατε πει τίποτα για salary cup! rolleyes.gif rolleyes.gif tongue.gif

Πάμε καινούρια... Λαμβάνοντας υπόψη ότι το salary cup είναι 58,68Μ για τη χρονιά 08-09.. Καμιά σχεδόν ομάδα όμως δεν μένει τόσο χαμηλά... Ούτε και γω λοιπον tongue.gif

1) Steve Nash (12.250.000) (εδω συμφερει ο Paul με 4 εκατομμυρια που παιρνει, αλλα για τον Νας χαλαλι tongue.gif )
2) Emanuel Ginobili (9.900.000)
3) Josh Smith (10.000.000)
4) Stephen Jackson (7.140.000)
5) Andrew Bynum (2.769.300)
-) Andre Iguodala (3.800.625)
-) Luis Scola (3.142.800)
-) Derek Fisher (4.698.000)
-) Rodney Stuckey (1.687.320)
-) Joakim Noah (2.295.480)
-) Brent Barry (1.910.000)
-) Brandon Bass (826.269)

Σύνολο είμαι στα 60,42Μ... (με βάση τα salaries που βρήκα για τη σεζόν 08-09 στο hoopshype)

Για το ροτέισιον τώρα, ουσιαστικά μόνο οι 3 πρώτοι από τον πάγκο θα παίρνουν σημαντικά λεπτά. Ο Σκόλα κυρίως αλλαγή του Bynum, o Φίσερ για τον Νας και ο Ιγκουόνταλα για 2-3-4. Οι άλλοι 4 είναι σωστά κατανεμημένοι σε όλες τις θέσεις για ότι χρειαστεί
red pyramid88
Ναι, αλλά ο Σκόλα πεντάρι? Λίγο περίεργο δεν είναι? Ειδικά αν σκεφτείς πόσ μετράει η σωματική δύναμη ε αυτή τη θέση στο NBA.
benchwarmer
QUOTE(red pyramid88 @ Aug 27 2008, 23:32 ) *
Ναι, αλλά ο Σκόλα πεντάρι? Λίγο περίεργο δεν είναι? Ειδικά αν σκεφτείς πόσ μετράει η σωματική δύναμη ε αυτή τη θέση στο NBA.


Ε, αναπληρωματικός είπαμε... Ο Μπάινουμ θα παίζει... Και σιγά τα επιθετικά δυνατά πεντάρια που υπάρχουν τώρα στο ΝΒΑ. Οι Μποστον το πηραν με 5αρια τον Περκινς και τον ΠΤζ...
red pyramid88
Εννούσα ογκόδη πεντάρια και απο αυτά υπάρχουν αρκετά. Αλλά οκ, δε θα το προχωρήσω tongue.gif . Πάντως, τώρα που βλέπω και τη δικιά μου 12άδα, μια βελτίωση τη θέλει sad.gif

Btw, νόμιζα ότι το salary cap είναι μέχρι 80 εκ. όχι 50.
a bullet for your head
QUOTE(Hellas On fire @ Aug 24 2008, 22:44 ) *
PG: Baron Davis, Calderon
SG: O.J. Mayo, Rudi Fernandez, Leandro Barbosa
SF: Shawn Marion, A. Parker/Kleiza
PF: Nowitzki, Scola
C: Stoudamire, Koufos, Mutombo

Coach: Flip Saunders/Dusan Ivkovic/David Blatt

Speedy Gonzales ομαδα εφτιαξες!Πολυ ενδιαφερουσα παντως κ' ισορροπημενη..
a bullet for your head
QUOTE(Monkey D. Luffy @ Aug 25 2008, 08:53 ) *
PG : Chris Paul (Salary 2008: $3,615,960) , Jamal Tinsley (Salary 2008: $6,300,000)

SG : Ray Allen (Salary 2008: $16,000,000) , Anthony Parker (Salary 2008: $4,350,000)

SF : Kevin Durant (Salary 2008: $4,171,200) , Maurice Evans (Salary 2008: $1,740,000)

PF : Amare Stoudemire (Salary 2008: $13,762,775) , Al Jefferson (Salary 2008: $2,480,885)

C : Andrew Bynum (Salary 2008: $2,172,000) , Greg Oden
Total : $54,592,820
peace.gif

Πρεπει να βρεις 2-3 να συμπληρωσεις,με το κατωτερο προβλεπομενο συμβολαιο!
a bullet for your head
QUOTE(benchwarmer @ Aug 27 2008, 22:55 ) *
Ε! Δεν μου είχατε πει τίποτα για salary cup! rolleyes.gif rolleyes.gif tongue.gif

Πάμε καινούρια... Λαμβάνοντας υπόψη ότι το salary cup είναι 58,68Μ για τη χρονιά 08-09.. Καμιά σχεδόν ομάδα όμως δεν μένει τόσο χαμηλά... Ούτε και γω λοιπον tongue.gif

1) Steve Nash (12.250.000) (εδω συμφερει ο Paul με 4 εκατομμυρια που παιρνει, αλλα για τον Νας χαλαλι tongue.gif )
2) Emanuel Ginobili (9.900.000)
3) Josh Smith (10.000.000)
4) Stephen Jackson (7.140.000)
5) Andrew Bynum (2.769.300)
-) Andre Iguodala (3.800.625)
-) Luis Scola (3.142.800)
-) Derek Fisher (4.698.000)
-) Rodney Stuckey (1.687.320)
-) Joakim Noah (2.295.480)
-) Brent Barry (1.910.000)
-) Brandon Bass (826.269)

Σύνολο είμαι στα 60,42Μ... (με βάση τα salaries που βρήκα για τη σεζόν 08-09 στο hoopshype)

Για το ροτέισιον τώρα, ουσιαστικά μόνο οι 3 πρώτοι από τον πάγκο θα παίρνουν σημαντικά λεπτά. Ο Σκόλα κυρίως αλλαγή του Bynum, o Φίσερ για τον Νας και ο Ιγκουόνταλα για 2-3-4. Οι άλλοι 4 είναι σωστά κατανεμημένοι σε όλες τις θέσεις για ότι χρειαστεί

Ηδη εχεις ξεπερασει το οριο,χωρις να εχεις υπολογισει οτι του Ιγκουονταλα εληγε το συμβολαιο..!Με το καινουργιο συμβολαιο που υπεγραψε,βγαινει 10 μυρια το χρονο περιπου.Αν δεν κανω λαθος,σε περιπτωση που καποια ομαδα ξεπερνα το οριο,επιβαρυνεται με μεγαλο φορο πολυτελειας.
benchwarmer
QUOTE(a bullet for your head @ Aug 28 2008, 00:47 ) *
Ηδη εχεις ξεπερασει το οριο,χωρις να εχεις υπολογισει οτι του Ιγκουονταλα εληγε το συμβολαιο..!Με το καινουργιο συμβολαιο που υπεγραψε,βγαινει 10 μυρια το χρονο περιπου.Αν δεν κανω λαθος,σε περιπτωση που καποια ομαδα ξεπερνα το οριο,επιβαρυνεται με μεγαλο φορο πολυτελειας.


E, θα πουλήσω κάτι αμπέλια στο χωριό, θα τον πληρώσω τον φόρο biggrin.gif

Όλες οι ομάδες είναι αρκετά πάνω από τα 58. Αν όμως επιμένεις, αλλάζω τον Νας με τον Πολ
a bullet for your head
QUOTE(benchwarmer @ Aug 28 2008, 00:52 ) *
E, θα πουλήσω κάτι αμπέλια στο χωριό, θα τον πληρώσω τον φόρο biggrin.gif

Όλες οι ομάδες είναι αρκετά πάνω από τα 58. Αν όμως επιμένεις, αλλάζω τον Νας με τον Πολ

Δεν επιμενω καθολου.Αφου τα αμπελια σου στο χωριο θα γλιτωσουν την κατασταση.. tongue.gif
drazen petrovic
Λοιπόν,το έψαξα το θέμα και αποφάσισα!

1)Steve Nash,Rajon Rondo,Marco Belinelli
2)Eric Gordon,Anthony Parker
3)Pedrag Stojakovic,Rudy Gay(όνομα και πράμα),Jason Kapono
4)Dirk Nowitzki,Lamar Odom
5)Ronny Turiaf,Greg Oden
Μια πλήρεις 12άδα,που θυμίζει και λίγο Ευρώπη smiley.gif
apkat
Aυτη η ομαδα που εχεις φτιαξει λογικα εχει ξεπερασει κατα χιλιομετρα το σαλαρι καπ.. biggrin.gif

περιπου στα 80 εκ το υπολογισα.Εντιτ:85 τελικα..
drazen petrovic
QUOTE(apkat @ Aug 28 2008, 01:32 ) *
Aυτη η ομαδα που εχεις φτιαξει λογικα εχει ξεπερασει κατα χιλιομετρα το σαλαρι καπ.. biggrin.gif

περιπου στα 80 εκ το υπολογισα.

Είναι λίγο ακριβή,αλλά αφού θα είναι αποτελεσματική,θα τα δώσω τα ρημάδια τα 80 εκ! 69.gif 69.gif
apkat
Νομιζω οτι πανω απο το σαλαρι καπ πληρωνεις 100% επιπλεον φορο.Αυτο σημαινει οτι θα εδινες 60 εκ πες που επιτρεπεται και 20+20(τα υπολοιπα συν τον φορο).Αρα θα εδινες 100 εκ. biggrin.gif Παρα πολλα λεφτα..

Διωξε ενα απο τα 3αρια.Τον καπονο κατα προτιμηση που εχει μεγαλο συμβολαιο και παρε ανπληρωματικο 4αρι πολυ φτηνοτερο απο τον Οντομ.

Βεβαια και τον πετζα να εδιωχνες η θεση στο 3 θα μπορουσε να καλυφθει και με Γκει καπονο.Και τοτε θα σουβν σχετικα ανετος.

Υ.Γ:ΔΦεν ειμαι 100% σε αυτα που γραφω για τους φορους.Νομιζω κατρι τετοιο ειχα διαβασει περσυ για το ανοιγμα των Σελτικς.
red pyramid88
QUOTE(red pyramid88 @ Aug 24 2008, 16:24 ) *
1) Raymond Felton , Jason Williams,
2) Monte Ellis, Anthony Parker, Eddie House
3) Rudy Gay, James Posey, Trevor Ariza
4) Al Jefferson, Kurt Thomas
5) Marcus Camby, David Lee



Οκ, κάποιες αλλάγες.

PG: Deron Williams, Raymont Felton
SG: Brandon Roy, Monte Ellis
SF: Tayshaun Prince, Rudy Gay, Morris Peterson
PF: Antonio McDyess, Kurt Thomas, Jamario Moon
C: Al Jefferson, David Lee

Το αρχικό σχήμα είναι το πιο αργό και βαρύ, με Deron - Roy - Prince - Mcdyess - Al μέσα, με τον Prince να είναι αυτός που προσφέρει λίγο απο όλα, τον Roy να φροντίζει το σούτ ενώ οι ψηλοί είναι ικανότατοι ριμπάουντερς. Το αναπληρωματικό σχήμα σαφώς πιο γρήγορο με αθλητικούς παίκτες (εδώ μπορεί να παίρνει πολύ χρόνο ο Moon) ενώ τον Lee ως center τον πάω με τα χίλια. Ο peterson υπάρχει τόσο για σούτ όσο και για να συμπληρώσει τόσο το 2 όσο και το 3 σε περίπτωση απροόπτου.

Το salary μου βέβαια πήγε πάνω κάτω στα 58,8 εκ. δολλάρια, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα tongue.gif
a bullet for your head
QUOTE(apkat @ Aug 28 2008, 01:46 ) *
Νομιζω οτι πανω απο το σαλαρι καπ πληρωνεις 100% επιπλεον φορο.Αυτο σημαινει οτι θα εδινες 60 εκ πες που επιτρεπεται και 20+20(τα υπολοιπα συν τον φορο).Αρα θα εδινες 100 εκ. biggrin.gif Παρα πολλα λεφτα..

Διωξε ενα απο τα 3αρια.Τον καπονο κατα προτιμηση που εχει μεγαλο συμβολαιο και παρε ανπληρωματικο 4αρι πολυ φτηνοτερο απο τον Οντομ.

Βεβαια και τον πετζα να εδιωχνες η θεση στο 3 θα μπορουσε να καλυφθει και με Γκει καπονο.Και τοτε θα σουβν σχετικα ανετος.

Υ.Γ:ΔΦεν ειμαι 100% σε αυτα που γραφω για τους φορους.Νομιζω κατρι τετοιο ειχα διαβασει περσυ για το ανοιγμα των Σελτικς.

Στις επισημανσεις σου συνηγορω κ εγω.Θα ελεγα μαλιστα οτι λογω ηλικιας,βεβαρυμενου ιατρικου ιστορικου κ υψηλου συμβολαιου θα πρεπει να διωξει τον Πετζα κ να αφησει πληρως τον χωρο του βασικου στον Γκει, του οποιου του χρονου πρεπει να ληγει κ' το πρωτο του 3ετες που υπεγραψε σαν ρουκι.Σαν μπακ απ,να βγει να ψαξει κανα λαβρακι,ρολιστα σουτερ σαν τον Καπονο,απο τους ρουκι,τους βετερανους που ερχονται με μινιμουμ αποδοχες η' την Ευρωπη.Ετσι θα εξοικονομησει χρηματα.Επισης εχω δει σε 2 ποστ τον Οντεν αναπληρωματικο..Παιδια ξανασκεφτειτε το..οσο ειναι καιρος..!
apkat
Παντως στην συγκεκριμενη ομαδα δεν νομιζω να εννοουσε το παιδι βασικο τον Τουριαφ και αναπληρωματικο τον Οντεν.Τοτε θα ταν η ωρα που ο Οντεν θα επρεπε να παει να αυτοκτονησει.Ομως ο Γκρεγκ σαν βασικος και ο Τουριαφ σαν αναπληρωματικος σε συνδυασμο με την παρουσια του Ντιρκ στο 4 κανουν την ρακετα παρα πολυ ισχυρη.
a bullet for your head
QUOTE(Hellas On fire @ Aug 24 2008, 22:44 ) *
PG: Baron Davis, Calderon
SG: O.J. Mayo, Rudi Fernandez, Leandro Barbosa
SF: Shawn Marion, A. Parker/Kleiza
PF: Nowitzki, Scola
C: Stoudamire, Koufos, Mutombo

Coach: Flip Saunders/Dusan Ivkovic/David Blatt

Στο προπονητικο stuff,πρεπει να βαλεις σαν 1ο καποιον που αρεσκεται κ ειναι πιο ''εξειδικευμενος'' στο ανοικτο γηπεδο απ'οτι ο Σοντερς.Οι Νελσον,Σκοτ,ΜακΜιλαν θα ταν καταλληλοτερες περιπτωσεις.Ο ''Σοφος'' δεν νομιζω να καταδεχοταν ποτε να παει στο Ν.Β.Α κ' μαλιστα σαν 2ος!Ο Μπλατ πολυ καλη επιλογη για 1ος ασισταντ.
a bullet for your head
QUOTE(apkat @ Aug 28 2008, 02:13 ) *
Παντως στην συγκεκριμενη ομαδα δεν νομιζω να εννοουσε το παιδι βασικο τον Τουριαφ και αναπληρωματικο τον Οντεν.Τοτε θα ταν η ωρα που ο Οντεν θα επρεπε να παει να αυτοκτονησει.Ομως ο Γκρεγκ σαν βασικος και ο Τουριαφ σαν αναπληρωματικος σε συνδυασμο με την παρουσια του Ντιρκ στο 4 κανουν την ρακετα παρα πολυ ισχυρη.

Συμφωνω κ' για την αυτοκτονια κ για την αναδιανομη θεσεων κ ρολων που εκανες!
a bullet for your head
QUOTE(red pyramid88 @ Aug 28 2008, 01:46 ) *
David Lee

Πολυ καλη επιλογη,Μπορω να πω οτι μου ξεφυγε στο δικο μου ροστερ!Οποτε εχω δει Νικς,μου χει κανει εξαιρετικη εντυπωση.Δυνατος κ αθλητικος(για λευκος)ψηλος,νεος που ξερει καλο μπασκετ.Πρεπει να βρουν εκει στο νιου γιορκ,μια λειτουργικοτερη χημεια κ' ροτεισον των Ραντολφ,Καρι κ Λη.
red pyramid88
Και εγώ τον πάω τον Lee. Ο μοναδικός εκεί (άντε και ο Crawford ίσως) που δίνει τη ψυχή του και παίρνει ψίχουλα σε σχέση με τους άλλους ''αστέρες'' 68.gif

Το υπόλοιπο ροτέτιον όμως δε το σχολίασες sad.gif tongue.gif
a bullet for your head
QUOTE(red pyramid88 @ Aug 28 2008, 02:36 ) *
Και εγώ τον πάω τον Lee. Ο μοναδικός εκεί (άντε και ο Crawford ίσως) που δίνει τη ψυχή του και παίρνει ψίχουλα σε σχέση με τους άλλους ''αστέρες'' 68.gif

Το υπόλοιπο ροτέτιον όμως δε το σχολίασες sad.gif tongue.gif

Η front line σου,ειναι η πιο ισορροπημενη σου γραμμη,απο αποψη ηλικιων,ταλεντου κ αριθμου παικτων.Η ενσταση μου ειναι,δεν ειναι εφικτο η' λογικο αν θελεις σε μια θεση να υπαρχουν 2 πολυ αξιολογοι κ νεοι σε ηλικια,δεν συνηθιζεται.Οι ομαδες δεν ειναι σαν την USA TEAM.Δηλαδη δεν μπορεις να εχεις Ντερον κ Φελτον,Ροι κ Ελλις,Πρινς κ Γκει στην ιδια 12αδα.Συνηθως σαν back up τετοιων ταλεντων παιρνονται η' ρολιστες με καλο καποιο χαρακτηριστικο που δεν εχει ο βασικος οπως σουτ-αμυνα,η καποιοι καλοι παικτες βετερανοι για 15'-18' ποιοτικα λεπτα.Η διαδικασιες που οι ομαδες συγκροτουν τα ροστερ τους,θυμιζουν πολυπλοκο παζλ.Μονο οι Νικς ξεφευγουν απ τον κανονα τα τελευταια χρονια..
apkat
Eντωμεταξυ στην ομαδα σου εχεις πολλους ανερχομενους που συντομα θα κανουν τα πρωτα μεγαλα τους συμβολαιο.Ως εκ τουτου θεωρω οτι αυτη η ομαδα λογω σαλαρυ καπ δεν μπορει να σταθει για πανω απο 2 χρονια. biggrin.gif
Gravedigger
Chris Paul (4,574,189 $) Rajon Rondo (1,646,784 $)
Jamal Crawford (8,640,000 $) Brandon Roy (3,084,240 $)
Josh Smith (10,000,000 $) Danny Granger (2,329,804 $)
LaMarcus Aldridge (4,631,400 $) Jason Maxiell (1,877,572 $)
Al Jefferson (11,000,000 $) Al Horford (4,026,720 $)
Al Thornton (1,776,240 $)
Derrick Rose (4,822,800 $)


Σύνολο 58,409,749 $

Σε κάθε θέση υπάρχουν από 2 καλοί παίχτες εκτός απο το PG που μπορεί να το καλύψει και ο Rose,ακόμα και ο Crawford και το PF που το καλύπτει και ο Smith η ο Thornton σε κοντά σχήματα smile.gif
red pyramid88
QUOTE(red pyramid88 @ Aug 28 2008, 01:46 ) *
PG: Deron Williams, Raymont Felton
SG: Brandon Roy, Monte Ellis
SF: Tayshaun Prince, Rudy Gay, Morris Peterson
PF: Antonio McDyess, Kurt Thomas, Jamario Moon
C: Al Jefferson, David Lee


Οκ, damn, πάμε πάλι αλλαγές tongue.gif

PG: Raymont Felton, Jason Williams, Roger Mason
SG: Brandon Roy, Ricky Davis
SF: Shaune Battier, Morris Peterson
PF: Antonio McDyess, Kurt Thomas, Jamario Moon
C: Al Jefferson, David Lee

ελπίζω να τα πήγα καλύτερα τώρα, αν όχι απλά I give up tongue.gif
Hellas On fire
QUOTE(a bullet for your head @ Aug 28 2008, 00:38 ) *
Speedy Gonzales ομαδα εφτιαξες!Πολυ ενδιαφερουσα παντως κ' ισορροπημενη..


Ναι βασικα για να τρεχει και να εχει σκορ την εφτιαξα αλλα να μην ξεχναει και αυτα που χρειαζονται για να φτασει στην φαση που τρεχει και σκοραρει.
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ομως στο σαλαρι καπ. Την υπολογιζω στα 87,5 εκ. Τον φορο για να δω αυτη την ομαδα στο γηπεδο, θα τον πληρωνα(Οι Πορτλαντ εχουν 93εκ) αλλα δεν θα ηταν δικαιο για τους υπολοιπους συμμετεχοντες.

Γι'αυτο, αναγκαζομαι να αλλαξω το ροστερ ως εξης:
(Σε παρενθεση η πηγη του σαλαρυ σε τιμες 08-09)

PG: Baron Davis($11,250,000 ESPN) 30Λ , Jose Calderon($2,471,604 ESPN) 12Λ {Udoka 2Λ Ivey 4Λ}
SG: Andre Iguodala ($3,800,625HH) 28Λ, Rudy Fernandez ($1,047,840HH) 14Λ, Ime Udoka ($1,080,000)4Λ
SF: Shawn Marion ($17,180,000HH)29Λ, Linas Kleiza ($1,824,493HH) 10Λ {Udoka 6Λ, Tucker 3Λ}
PF: Dirk Nowitzki ($18,077,904HH)31Λ , Luis Scola ($3,142,800) 14Λ {Koufos 3Λ}
C: Andrew Bogut ($6,294,306HH) 32Λ, Kosta Koufos ($1,129,320HH)7Λ, Robin Lopez ($1,623,720) 6Λ
{Foyle 1Λ}

Εβαλα και ενδεικτικα λεπτα για μια ιδεα του ποια ειναι η συχνοτητα χρησιμοποιησης τους.

Salary Total: $68,922,612 με βαζει στην ενατη θεση μισθων μαζι με Χιουστον, αν βαλω την δεκαπενταδα(αλλιως ενδεκατο με Ιντιανα). http://hoopshype.com/salaries.htm

Coach: Don Nelson/Scott Skiles/David Blatt
Ο Σοντερς παιζει τωρα αλλιως, αλλα στα κολλεγια επαιζε καθαρα ραν ν γκαν. Γι'αυτο τον ειχαν παρει στο Ντενβερ αρχικα οπου δουλεψε πρωτα(επι Αμπντουλ Ραουφ), αλλα τους τα γυρισε. Εφοσον όμως στο ΝΒΑ δεν εχει παιξει ετσι, εκανα αλλαγη και στους προπονητες.

Ο Greg Οden παιρνει για φετος $5,011,680. Μπαινουμ χαλαρα κατα τη γνωμη μου(παιρνει τα μισα, πιο γρηγορος). Εκτος αν η ομαδα σας παει για ανατολη μερια.

Βαζω και τρεις ακομη για δεκαπενταδα με 3 μυρια επιπλεον(Για να βγω ισα με το χιουστον)
3)Alando Tucker ($1,001,880ΗΗ)
1-2)Royal Ivey ($854,957ΗΗ)
5)Adonal Foyle ($1,262,275ΗΗ) 2Λ

Σ'αυτους να προστεθει και ενα καλο παουερ με ελαχιστα χρηματα που μαλλον θα ερχοταν ειται απο Σερβια ειται απο τη μικρη λιγκα. π.χ. Ματσβαν αν δεχοταν να παιξει με το ελαχιστο συμβολαιο.
benchwarmer
QUOTE(Hellas On fire @ Aug 28 2008, 03:59 ) *
5)Adonal Foyle ($1,262,275ΗΗ) 2Λ


Προσκυνούμε Adonal Foyle 77.gif 77.gif 77.gif

Hellas On fire
QUOTE(benchwarmer @ Aug 28 2008, 12:02 ) *
Προσκυνούμε Adonal Foyle 77.gif 77.gif 77.gif



69.gif
Ναι αλλα δεν τον εχω για να σουταρει εννοειται. Στην αμυνα καλος ειναι, ειδικα για τα λεπτα που παιζει.

Παρεπιμπτοντως και τον Ρομπιν Λοπεζ τον εχω ικανο για τετοια φετος.

(Σ.Σ. Προς mods: Εκανα quote το αποπανω σχολιο για να φαινεται που απευθυνομαι.)
hellenic
Η δικια μου ενδεκαδα ειναι
PG: Deron Williams,Sebastian Telfair
SG: Brandon Roy,Jordan Farmar
SF: Caron Butler,Jamario Moon
PF: Udonis Haslem,Brandon Bass
C: Tyson Chandler,Al Horford

kai gia tin simplirosi tis dodekadas: Nick Young,Ronnie Brewer

ti lete?
Basketikoc
Ας κανω κ εγω μια....

1)Jose Calderon,Chris Paul
2)Monta Ellis,Arron Aflalo
3)Rudy Fernandez,Anthony Parker
4)Maceo Baston,Josh Smith,Tyrus Thomas
5)Amare Stoudemire,Pau Gasol,Marc Gasol

Coach:Mike D'Antoni,Pinhas Gerson

μαλλον εχω ξεφθγει στο σαλαρυ αλλα δεν ξερω που ειναι οι τιμες rolleyes.gif
apkat
γυρω στα 80 εκ πρεπει να ναι η ομαδα..ισως και παραπανω.
Basketikoc
Παντως θα ηταν πολυ καλη αθλητικη run & gun ομαδα.Κριμα που μια τετοια μπορει να δημιουργηθει μονο σε φορουμς rolleyes.gif smiley.gif
a bullet for your head
QUOTE(hellenic @ Nov 3 2008, 20:40 ) *
Η δικια μου ενδεκαδα ειναι
PG: Deron Williams,Sebastian Telfair
SG: Brandon Roy,Jordan Farmar
SF: Caron Butler,Jamario Moon
PF: Udonis Haslem,Brandon Bass
C: Tyson Chandler,Al Horford

kai gia tin simplirosi tis dodekadas: Nick Young,Ronnie Brewer

ti lete?

Αθλητικη ομαδα,με 2 ολ αρουντ γκαρντ κλασης,ενδιαφερουσα η επιλογη του Μπατλερ και αθλητικα-γρηγορα κ αμυντικογενη 5αρια.Λειπει ο κλασικος σουτερ.

QUOTE(Basketikoc @ Nov 4 2008, 15:10 ) *
Ας κανω κ εγω μια....

1)Jose Calderon,Chris Paul
2)Monta Ellis,Arron Aflalo
3)Rudy Fernandez,Anthony Parker
4)Maceo Baston,Josh Smith,Tyrus Thomas
5)Amare Stoudemire,Pau Gasol,Marc Gasol

Coach:Mike D'Antoni,Pinhas Gerson

μαλλον εχω ξεφθγει στο σαλαρυ αλλα δεν ξερω που ειναι οι τιμες rolleyes.gif

Ταχυτατη κ ''εξευρωπαισμενη'' η ομαδα σου και απο παικτες κ απο προπονητες.Οι ΝτανΤονι κ Πινι,αρεσκονται στο παιχνιδι του ανοικτου γηπεδου,ομως αναρωτιεμαι ποιες ακριβως θα ηταν οι αρμοδιοτητες του Πινι..? rolleyes.gif
Η front line,ανετα θα μπορουσε να ειναι η καλυτερη σε ολο το ΝΒΑ..αν κ το πιο λογικο θα ηταν με Στουνταμαιρ κ Π.Γκασολ στο βασικο σχημα.
a bullet for your head
Αν κ ειχα φτιαξει μια 12αδα,θα επιχειρησω κ μια εκ νεου..
1)Μπαρον Ντειβις
2)Μπραντον Ροι
3)Κεβιν Ντουραντ
4)ΛαΜαρκους Αλντριτζ
5)Ντουαιτ Χαουαρντ

6)Νειτ Ρομπινσον
7)Ρουντι Φερναντεθ
8)Μαικ Φινλει
9)Ντειβιντ Λι
10)Κωστας Κουφος

11)Σερχιο Ροντριγκεθ
12)Γκλεν Ντειβις
Ο Κουφος παραμενει σταθερος στις προτιμησεις μου!
Antoine
Εγω θα διαλεγα

1)Rajon Rondo,Jose Calderon
2)Dwayne Wade,Allen Iverson
3)Anthony Parker,Rudy Fernandez,Tony Allen
4)Kevin Garnett,Michael Beasley,Carmelo Anthony
5)Dwight Howard,Tim Duncan
j-kidd13
H δικιά μου ομάδα:
PG:Chris Paul($4,574,189),Rajon Rondo($1,646,784)
SG:Dwyane Wade($14,410,581)Brandon Roy($3,084,240)
SF:Kevin Durant($4,484,040)Rudy Gay($2,579,400)
PF:Michael Beasley($4,314,960)Luis Scola($3,142,800)
C:Dwight Howard($13,758,000),Andrew Bynum($2,769,300)Dikembe Mutombo ($813,466)
T.W.Is.M.
Η δικη μου 12αδα (με μισθους απο το hoopshype.com κι εγω):
Rodney Stuckey ($1,687,320)
Kobe Bryant ($21,262,500)
Kyle Korver ($4,773,927)
Luis Scola ($3,142,800)
Dwight Howard ($13,758,000)
Derek Fisher ($4,698,000)
Maurice Evans ($2,500,000)
James Posey ($5,585,000)
Paul Millsap ($797,581)
Anderson Varejao ($5,784,480)
Anthony Carter ($1,260,000)
Kostas Koufos ($1,129,300)

Συνολικοι μισθοι $66,378,908
Βρισκομαι κατω απο το salary cap($58,680,000) γιατι οι Stuckey, Κουφος ειναι ντραφτ πικς πρωτου γυρου και μπορουν να υπογραψουν συμβολαια πανω απο το salary cap, ενω ο Posey χρησιμοποιει τη mid-level exception και μπορει κι αυτος να υπογραψει ενω η ομαδα βρισκεται πανω απο το salary cap.
Ειμαι κατω απο τα $71,150,000 που ειναι το οριο για το φορο πολυτελειας και δεν πληρωνω ουτε φορο πολυτελειας. Εχω τον καλυτερο σουτινγκ γκαρντ και τον καλυτερο σεντερ του πρωταθληματος και εχω 5 δαχτυλιδια στον παγκο. Το εψαξα λιγο, αλλα πιστευω οτι ειναι καλη ομαδα.
Στον παγκο για να μην ψαχνω βαζω το Φιλ Τζακσον με ολους τους βοηθους του και παιζω τριγωνικη επιθεση με τριγωνα Πανοραματος!
a bullet for your head
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jan 10 2009, 22:20 ) *
Η δικη μου 12αδα (με μισθους απο το hoopshype.com κι εγω):
Rodney Stuckey ($1,687,320)
Kobe Bryant ($21,262,500)
Kyle Korver ($4,773,927)
Luis Scola ($3,142,800)
Dwight Howard ($13,758,000)
Derek Fisher ($4,698,000)
Maurice Evans ($2,500,000)
James Posey ($5,585,000)
Paul Millsap ($797,581)
Anderson Varejao ($5,784,480)
Anthony Carter ($1,260,000)
Kostas Koufos ($1,129,300)

Συνολικοι μισθοι $66,378,908
Βρισκομαι κατω απο το salary cap($58,680,000) γιατι οι Stuckey, Κουφος ειναι ντραφτ πικς πρωτου γυρου και μπορουν να υπογραψουν συμβολαια πανω απο το salary cap, ενω ο Posey χρησιμοποιει τη mid-level exception και μπορει κι αυτος να υπογραψει ενω η ομαδα βρισκεται πανω απο το salary cap.
Ειμαι κατω απο τα $71,150,000 που ειναι το οριο για το φορο πολυτελειας και δεν πληρωνω ουτε φορο πολυτελειας. Εχω τον καλυτερο σουτινγκ γκαρντ και τον καλυτερο σεντερ του πρωταθληματος και εχω 5 δαχτυλιδια στον παγκο. Το εψαξα λιγο, αλλα πιστευω οτι ειναι καλη ομαδα.
Στον παγκο για να μην ψαχνω βαζω το Φιλ Τζακσον με ολους τους βοηθους του και παιζω τριγωνικη επιθεση με τριγωνα Πανοραματος!

Ομολογουμενως πολυ καλη η ''ερευνα αγορας'' που εκανες.. wink.gif
Ο Μιλσαπ,δειχνει να διαθετει σπουδαιο ταλεντο και θα του αξιζε η θεση του Βασικου.. rolleyes.gif
Για Κορβερ,Κουφο,συμφωνω..τους εχω διαλεξει και εγω..οπως κ τον Στακει.
Θα χαραμιζες κοντα στα 6εκ για τον Βαρεχαο..?''Κλεβοντας'' χρονο συμμετοχης απ τον Κουφο..?
Με τον Φιλ,μου τα χαλασες λιγο..με τους βοηθους του δεν εχω προβλημα.. smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(a bullet for your head @ Jan 11 2009, 02:59 ) *
Ομολογουμενως πολυ καλη η ''ερευνα αγορας'' που εκανες.. wink.gif
Ο Μιλσαπ,δειχνει να διαθετει σπουδαιο ταλεντο και θα του αξιζε η θεση του Βασικου.. rolleyes.gif
Για Κορβερ,Κουφο,συμφωνω..τους εχω διαλεξει και εγω..οπως κ τον Στακει.
Θα χαραμιζες κοντα στα 6εκ για τον Βαρεχαο..?''Κλεβοντας'' χρονο συμμετοχης απ τον Κουφο..?
Με τον Φιλ,μου τα χαλασες λιγο..με τους βοηθους του δεν εχω προβλημα.. smiley.gif


Το ξαναειδα μετα το θεμα του σαλαρι καπ και ο μισθος του Στακει μετραει, αρα το ξεπερναω και πρεπει να κανω αλλαγη. Στη θεση του Εβανς θα παρω τον Daequan Cook με $1,273,200.
Θα σου πω και για το Varejao. Ο μισθος που παιρνει ειναι το δευτερο ετος της περσινης mid-level exception, που σημαινει οτι περσι υπεγραψε(στο Κλιβελαντ) με υπερβαση του σαλαρι καπ. Αν δηλαδη αυτη η ομαδα υπηρχε(δεν ειπες οτι θελεις καποιο ρεαλιστικο στοιχειο?), θα τον υπεγραφε περσι υπερβαινοντας το σαλαρι καπ. Μην ξεχνας ομως οτι δεν ειναι καθαρος σεντερ, παιζει αρκετα λεπτα και στο 4, αρα περισσευει χρονος και για τον Κουφο.
Οσο για την επιλογη, υπηρχαν 3 παιχτες που επιλεχτηκαν οχι με βαση τα χαρακτηριστικα ή το μισθο, αλλα επειδη ηθελα να παρω αυτους τους συγκεκριμενους: Μπραιαντ, Φισερ, Ποζει. Ηθελα και εναν ψηλο-σουπερσταρ και αφου ο Γκαρνετ ηταν πολυ ακριβος(και ο Σακιλ 37 χρονων), πηγα στο Χαουαρντ. Μετα εγινε η "ερευνα αγορας" βλεποντας τι εχω διαθεσιμο.
Επισης προσπαθησα να μη γεμισω το ροστερ με παιχτες που βρισκονται στο πρωτο τους συμβολαιο, αρα ειναι πιο φτηνοι γιατι τα συμβολαια τους ειναι προκαθορισμενα.
answer 4
c:o'neal(paramenei o korifeos center)
pf:kg
sf:the king
sg:kobe
pg:A.i

duncan,wade,nash,stoudimire,carmelo,ray allen,t-mac wos_sport5.gif wos_sport3.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.