Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Η πρώτη μου πρόταση...
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στο γραφείο του προέδρου > Προτάσεις
sihainas
Ας κάνω κι εγώ μια πρόταση..

Ξέρω ότι το site είναι forum αλλά καλό θα ήταν να δημιουργηθεί μία μικρή database με την ιστορία... τουλάχιστον των ομάδων της Α1... Ξέρω είναι δύσκολο...

Για να καταλάβετε καλύτερα τι εννοώ θα σας δώσω σαν παράδειγμα ένα ποδοσφαιρικό site που έχω βρει... το www.footballderbies.com

Εντάξει αυτό έχει τεράστια database με πάαααρα πολλές ομάδες...

Για πείτε τι νομίζετε?
dizzy_fingers
Δεν πολυκατάλαβα είναι η αλήθεια, τί παίζει με αυτό το site 39.gif.
Οποιοδήποτε, όμως, ιστορικό στοιχείο μπορεί να "αποθηκευτεί" στο φόρουμ είναι πάντα ευπρόσδεκτο, είτε είναι ρετρό, είτε best of (by holic) είτε ένα απίστευτο αφιέρωμα όπως αυτό για το ευρωμπάσκετ του sarunas.

Το θέμα είναι, πως από το ελληνικό ίντερνετ είναι πολύ δύσκολο, εώς απίθανο, να βρεις πληροφορίες για την ιστορία ομάδων ειδικά μπασκετικών...
Έχεις εσύ καμία ιδέα πως μπορούμε να τις μαζέψουμε αυτές τις πληροφορίες?

Εγώ πάντως, είμαι θετικός στην πρότασή σου. smile.gif
sihainas
Όχι δεν ξέρω που μπορούμε να βρούμε πληροφορίες... δεν το έχω ψάξει κιόλας αλλά πιστεύω κάπου θα βρουμε δεν γίνεται να μην υπάρχει πουθενά η ιστορία του ελληνικού μπάσκετ....
sihainas
Μιας και δεν κατάλαβες... πάρε για παράδειγμα τι έχει για την ιστορία των ντέρμπυ μεταξύ ΑΕΚ και Ολυμπιακού... http://www.footballderbies.com/results/index.php?id=76 και να φανταστεις είναι Ολανδός αυτός που το έχει το σαιτ...
dizzy_fingers
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!! ohmy.gif
Σιγά μη βρούμε τέτοια στατιστικά στοιχεία στο ίντερνετ για αγώνες μπάσκετ. Shit! Εδώ ο esake δεν τα έχει sad-smiley-009.gif....


Για την ιστορία του κάθε συλλόγου, όμως, ίσως δεν είναι τόσο δύσκολο να βρεθούν, καθώς, συνήθως η ποδοσφαιρική - μπασκετική πορεία είναι παράλληλη. Επίσης, επειδή τα επίσημα site των ομάδων είναι στην πλειοψηφεία τους για πέταμα....πάντα υπάρχουν τα οπαδικά.

Να σε ρωτήσω.
Κάτι τέτοιο:
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?...pic=288&hl=cska

πως θα σου φαινόταν για αρχή?
sihainas
Πολύ καλό μόνο που πρέπει να γίνει κάτι ανάλογο για όλες τις ελληνικές ομάδες και για τις μεγαλύτερες ευρωπαικές.... ε?
dizzy_fingers
Το θέμα είναι που θα βρούμε τις πληροφορίες....Και καταλαβαίνεις ότι ένα αφιέρωμα στον Ολυμπιακό, στον Παναθηναϊκό και στον Άρη, δε μπορεί να έχουν την έκταση του τόπικ που σου έδειξα.
Θα πρέπει να είναι τουλάχιστον 3πλάσιο σε πληροφορίες.
dizzy_fingers
Sihainas, θέλεις να κάνεις την αρχή με τον Απόλλωνα, για να πάρουμε μία ιδέα (το φορμάτ του όλου πράγματος) για το τί περίπου να κάνουμε?
sihainas
Κανένα πρόβλημα... ή μαλλον υπάρχει ένα πρόβλημα... από που να πάρω πληροφορίες? Anyway θα προσπαθήσω... και αν κολλήσω πουθενά θα ζητήσω βοήθεια...
dizzy_fingers
QUOTE
από που να πάρω πληροφορίες?


Έλα ντε... 65.gif


wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.