Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Βαθμολογήστε τον Καζλαουσκας
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
petrosterzis13
Βαθμολογήστε τον Καζλαουσκας peace.gif
thrylos7
Καλώς ήρθες καταρχήν...

Είδα πως δε μπορούσα να απαντήσω οπότε απενεργοποίησες τη δυνατότητα post.. ωστόσο όταν το έλεγξα νομίζω ήταν κανονικά.. Όπως και να' χει πιστεύω είναι καλύτερα να αναλύουμε τις ψήφους μας προκειμένου όχι μόνο να τεκμηριώσουμε την άποψή μας αλλά και να υπάρξει διάλογος ανάμεσα στα μέλη, πάνω στα επιχειρήματά μας.
Επειδή όμως εσύ είσαι ο "topic starter" του topic, εφόσον το θέλεις μπορούμε να το επαναφέρουμε(αν όντως ήταν έτσι) στην κατάσταση χωρίς posts, μόνο με ψήφους. Γι' αυτό, περιμένω και δε λέω την άποψη μου, αφού μπορεί να προτιμάς τη 2η επιλογή.
sihainas
Ήθελα να του βάλω 9 λόγω του ότι δεν βάζει τον Καλαιτζίδη ούτε και στα ματς στα οποία κερδίζει με 15-20 πόντους... αλλά επειδή όλοι κρινόμαστε από τα αποτελέσματα...του έβαλα 10 γιατί το να φτάσει ο Ολυμπιακός ναι παίζει με μειονέκτημα έδρας με την Μακάμπι και αν όχι όλοι οι περισσότεροι να λένε ότι μπορεί να πάρει την πρόκριση... και όλα αυτά στον πρώτο του χρόνο ουσιαστηκά (ο περσυνός νομίζω δεν μετράει γιατί και να ήθελε δεν μπορούσε να κάνει τπτ παραπάνω) αυτό είναι έργο του Καζλάουσκας...
Psilos_1987
QUOTE(sihainas @ Apr 5 2006, 07:50 PM)
Ήθελα να του βάλω 9 λόγω του ότι δεν βάζει τον Καλαιτζίδη ούτε και στα ματς στα οποία κερδίζει με 15-20 πόντους... αλλά επειδή όλοι κρινόμαστε από τα αποτελέσματα...του έβαλα 10 γιατί το να φτάσει ο Ολυμπιακός ναι παίζει με μειονέκτημα έδρας με την Μακάμπι και αν όχι όλοι οι περισσότεροι να λένε ότι μπορεί να πάρει την πρόκριση... και όλα αυτά στον πρώτο του χρόνο ουσιαστηκά (ο περσυνός νομίζω δεν μετράει γιατί και να ήθελε δεν μπορούσε να κάνει τπτ παραπάνω) αυτό είναι έργο του Καζλάουσκας...
*



θα συμφωνησω μαζι σου.

Πιστευω οτι η φετινη πορεια του ολυμπιακου ειναι σε μεγαλο βαθμο εργο του
(βεβαια μην ξεχνατε και την δουλεια του Σφαιροπουλου).
10 δαγκωτο!
morfi
Ο καζλαουσκας κανει τρομερη δουλεια!Η ολυμπιακαρα θα παρει ευρωλιγκα και πρωταθλημα για πλακα.
thrylos7
Θα του βάλω άριστα 9... Φέτος έχει κάνει το καλύτερο δυνατό για μια εντελώς νέα ομάδα. Για αποτελέσματα ούτε λόγος... Ακόμη και οι μεγαλύτεροι επικριτές του στην αρχή της σεζόν τώρα δεν ξέρουν τι να πουν...

Όσο μπορώ να κρίνω, ελάχιστα δηλαδή, αφού δε μπορούμε να ξέρουμε τι έχει στο μυαλό του ένας προπονητής την κάθε στιγμή, πιστεύω κάνει και τις κατάλληλες κινήσεις μέσα στο παρκέ κάθε φορά.. Ίσως να φαίνεται να έχει εμμονή με τον Έντνι αλλά εμένα αυτό μου φαίνεται κατά βάση λογικό αφού αναμφίβολα ο Έντνι είναι μεγάλος παίκτης και ως γνωστόν, οι μεγάλοι παίκτες μπορούν να "μιλήσουν" με ένα και μόνο σουτ - μια προσπάθεια - ένα κερδισμένο φάουλ κτλ.
Όλα αυτά επιφυλακτικά βέβαια γιατί συνήθως κρίνουμε ανεύθυνα την κάθε κίνηση του προπονητή. Λογικά αυτός κάτι θα ξέρει παραπάνω για να το κάνει. Πολλές φορές πάντως μπαίνει στο μυαλό μου ο πονηρός... icon_drunk.gif (Και όχι εγώ στο δικό του βεβαίως, βεβαίως... 69.gif )

Ναι, μάλλον εδώ βαθμολογούμε το δίδυμο Καζλάουσκας - Σφαιρόπουλου... Η ομάδα είναι πάντα διαβασμένη και ανεβάζει συνεχώς την απόδοση της. Γίνεται πραγματικά καλή δουλειά και οι δυνατότητες των παικτών αξιοποιούνται σε μεγάλο ποσοστό... ίσως το καλύτερο δυνατό αφού είναι η πρώτη χρονιά.

Για 10 δεν το συζητώ! Θα το βάλω σε κάποιον όταν θα μπορώ να βάζω και το smilie της υπόκλισης-obey σ' αυτόν... μέχρι τώρα δεν το έχω βάλει πουθενά...και ούτε πρόκειται..σύντομα.
Psilos_1987
QUOTE(thrylos7 @ Apr 8 2006, 02:16 AM)
\Για 10 δεν το συζητώ! Θα το βάλω σε κάποιον όταν θα μπορώ να βάζω και το smilie της υπόκλισης-obey σ' αυτόν... μέχρι τώρα δεν το έχω βάλει πουθενά...και ούτε πρόκειται..σύντομα.
*



ουτε καν στον Ιωαννιδη?
thrylos7
Oύτε... Ειρωνικά το λες; Όπως και να' χει 8-9 θα του έβαζα. 9 μάλλον. Ο μόνος που βλέπω ότι θα μπορούσε να το διεκδικήσει σύντομα είναι ο Γιαννάκης...
dizzy_fingers
Ούτε ο Ομπράντοβιτς?

Βάζω κι εγώ ένα εννιαράκι στον Καζλάουσκας γιατί η δουλειά που έχει κάνει στην ομάδα και η θέση στην οποία βρίσκεται αυτή τη στιγμή δεν υπήρχε ούτε στον πιο τρελό προγραμματισμό...

Δεν του βάζω δέκα γιατί αν καταφέρει και βγει πρωταθλητής Ελλάδας (δε λέω για Ευρωλίγκα...) τότε τί θα του βάλω???
thrylos7
Ομπράντοβιτς; Νο no no... Μόνο για φέτος ίσως του έβαζα 8... Γενικά, δεν ξεπερνά το 9, προσωπικά πάντα.
Απλά να επισημάνω ότι όντως η τωρινή ομάδα του Ολυμπιακού είναι ομάδα του Καζλάουσκας(και του Σφαιρόπουλου ακολούθως). Ναι μεν έχει πολύ καλό υλικό αλλά όπως είδαμε στην αρχή της χρονιάς αυτό από μόνο του δε μπορούσε να φέρει τίποτα... Τώρα όμως...!
thrylos7
Και τώρα αναμένονται σιγά σιγά να βγουν τα φτυάρια για τον Καζλάουσκας... ειδικά αν χάσουμε και την Πέμπτη...
Θα' χει κι ένα καλό αυτό το ενδεχόμενο... να χρησιμοποιήσουμε το βλακόμετρο(γελοιόμετρο δεν ταιριάζει ε; ) για κάποιους...δημοσιογράφους.
sarounas
QUOTE(thrylos7 @ Apr 10 2006, 04:01 PM)
Και τώρα αναμένονται σιγά σιγά να βγουν τα φτυάρια για τον Καζλάουσκας... ειδικά αν χάσουμε και την Πέμπτη...
Θα' χει κι ένα καλό αυτό το ενδεχόμενο... να χρησιμοποιήσουμε το βλακόμετρο(γελοιόμετρο δεν ταιριάζει ε; ) για κάποιους...δημοσιογράφους.
*


όχι, μα τί λέτε τώρα, ο φετινός Ολυμπιακός είναι χάρμα οφθαλμών και εκτός των άλλων είναι μια ομάδα πολύ νεανική, έχει μεγάλη προοπτική και αυτό είναι έργο του Καζλάουσκας και των βοηθών του, ότι και να γίνει απο εδώ και μπρος η ομάδα έχει αποκτήσει προσωπικότητα και ένα δικό της ρυθμό στα παιχνίδια που μάλιστα μπορεί και τον επιβάλει σε πολύ δύσκολα ματς.
Δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοια μιζέρια ο ΟΣΦΠ χθες ήταν πολύ καλός μην ξεγελά η διαφορά το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν απλά θέμα ρυθμού, και απειρίας δεν άξιζε σε καμμιά περιπτωση τέτοιας διαφοράς χθες ο Ολυμπιακός, εξάλλου μην ξεχνάτε ότι οι μεγάλες ομάδες χτίζονται μέσα από τις μεγάλες ήττες, είχε καμμιά σχέση η χθεσινή 20άρα με αυτές των προηγούμενων ετών;
Γνώμη μου είναι ότι ο Ολυμπιακός ακόμη και φέτος μπορεί να κοντράρει τον ΠΑΟ, που να γυρίσει και ο Ζουκάουσκας που είναι από τους ελάχιστους πολύ ψηλούς που μπορούν να ανταποκριθούν στις συνθήκες του σύγχρονου μπάσκετ και θα δείτε τι θα τραβούν οι αντίπαλοι ψηλοί μεσα στην ρακέτα(Τσαρτσαρής, Τομάσεβιτς, Μπατίστ)
Ψυχραιμία λοιπόν και μην συγχήζεστε.
morfi
Η ολυμπιακαρα θα παρει ευρωλιγκα και πρωταθλημα για πλακα.
Dromeas7
QUOTE(morfi @ Apr 10 2006, 07:54 PM)
Η ολυμπιακαρα θα παρει ευρωλιγκα και πρωταθλημα για πλακα.
*



Η επανάληψη είναι η μήτηρ της μαθήσεως λένε....

9 απο εμένα γιατί του χρόνου που θα τα σαρώσουμε όλα θα πάρει το 10 με τόνο!!!
morfi
QUOTE(Dromeas7 @ Apr 10 2006, 07:58 PM)
θα πάρει το 10 με τόνο!!!
*

Με λαδι η με νερο?
thrylos7
QUOTE
Με λαδι η με νερο?

Aποστομωτικό το σχόλιο... Τόσες μέρες κανείς δεν τόλμησε να απαντήσει...
Με νερό; Γίνεται; Είμαι άσχετος δις(και για τον τόνο και ως προς το topic...αφού λέμε για τόνους)... καλά για το ίδιο το θέμα δε γίνεται λόγος... έφτασα τρις... icon_drunk.gif

QUOTE
9 απο εμένα γιατί του χρόνου που θα τα σαρώσουμε όλα θα πάρει το 10 με τόνο!!!

Έχεις κάνει το χρονοδιάγραμμα; tongue.gif
Tony_K
Ο κάθε οπαδός του Ολυμπιακού έχει κάνει το χρονοδιάγραμμα στο μυαλό του, έχει υπολογίσει τις μεταγραφές και θεωρεί ότι η ομάδα του χρόνου θα είναι υπερδύναμη. Καθόλου απίθανο, αλλά η τόση κουβέντα που γίνεται είναι η μεγαλύτερη επιτυχία του φετινού Ολυμπιακού. Εγώ μάλωνα όλο το χρόνο πέρσι προσπαθώντας να πείσω κάποιους ότι ο Καζλάουσκας είναι μεγάλος προπονητής, φέτος δεν υπάρχει κάνεις να διαφωνήσει μαζί μου, αυτή για μενα είναι η σπουδαιότερη βαθμολόγησή του. Μοναδικό εμφανές λάθος του φέτος είναι η επιμονή στο Ζουκάουσκας, αλλά μιλάμε για παίκτη εγνωσμένης και μεγάλης αξίας οπότε εώ δεν μπορώ να τον κατηγορήσω. Στους τελικούς τα σπουδαία!
thrylos7
QUOTE
Μοναδικό εμφανές λάθος του φέτος είναι η επιμονή στο Ζουκάουσκας

Εννοείς να τον αντικαταστούσε; Υπήρχε κανένας όμως εκείνη την περίοδο;
Εξάλλου, αρχικά θα έλειπε 4 μήνες, έγιναν 5 και τους έκανε 6(ο Ζούκι)...
Tony_K
QUOTE
Εννοείς να τον αντικαταστούσε; Υπήρχε κανένας όμως εκείνη την περίοδο;

Έχεις δίκιο σ'αυτό. Άλλωστε ψηλοί τέτοιας αξίας δεν υπάρχουν στην Ευρώπη.

QUOTE
Εξάλλου, αρχικά θα έλειπε 4 μήνες, έγιναν 5 και τους έκανε 6(ο Ζούκι)...

Αυτό ακριβώς λέω, ότι την πάτησε τελικά. Δεν πειράζει, δυνατοί ήμασταν, ας μην τα ζητάμε όλα από φέτος.
thrylos7
Τελικά... άρα δεν ήταν ακριβώς λάθος... Όπως και να' χει έγινε...
Και δεν αντιμετωπίσαμε και κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα. Μόνο το πρώτο ματς στα πλέι οφ με τη Μακάμπι θυμάμαι...
Αν τον είχαμε βέβαια.. αλλάζει το θέμα... Αχ!

Μέχρι τώρα πάντως ο μ.ο. είναι 8,25 με έναν πρόχειρο υπολογισμό.
Tony_K
QUOTE
Μέχρι τώρα πάντως ο μ.ο. είναι 8,25 με έναν πρόχειρο υπολογισμό.

Αν αναλογιστούμε ότι ο κόσμος ενθουσιάζετε και απογοητεύεται αμέσως από τους προπονητές είναι ένας καλός μέσος όρος. Πιστεύω ότι ο Καζλάουσκας θα αφήσει έργο στον Ολυμπιακό, είναι υψηλής κλάσης προπονητής και το έχει αποδείξει όπου έχει δουλέψει.
thrylos7
Αίφνης ψήφισαν άλλοι 3... Τώρα είναι 8,3.

QUOTE
Αν αναλογιστούμε ότι ο κόσμος ενθουσιάζετε και απογοητεύεται αμέσως από τους προπονητές είναι ένας καλός μέσος όρος.

Φέτος όμως έχει κάθε λόγο να ενθουσιάζεται άρα μάλλον ψηφίζει καλύτερα απ' όσο θα πίστευε πχ.. πέρσι.

Κι εγώ το πιστεύω. Ειδικά απ΄τη στιγμή που (φαίνεται να) μπορεί να δουλέψει απερίσπαστος από μεταγραφικά σενάρια.. για τον εαυτό του... Έχει την απόλυτη εμπιστοσύνη του Αγγελόπουλου και όχι μόνο.
Anaz
Εγω θα του'βαζα.. 8,5! Ψηφισα όμως 9! Αν μη τι άλλο είναι μεγαλο επιτευγμα αυτο που έχει φτιαξει κ σε τόσο "μικρο" χρονο,.Η ομάδα δείχνει λες κ παίζουν 2 χρονια μαζι,κ καταφερνει να συνδυαζει το αποτελεσμα με ωραίο μπασκετ! Τα μονα μου παραπονα είναι ότι θα'θελα να'χε (βρει τροπο να) αξιοποιησει περισσότερο τον Χατζη,και περιμένω ακόμα περισσότερη ενέργεια κ πάθος στην άμυνα απο μια τόσο νεανική ομαδα!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.