Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α1 Παναθηναϊκός 2013-14
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
j-kidd13
Καλα εγω δεν πιστευω οτι υπαρχει θεμα Πεδουλακη στον Παναθηναικο.(Οχι ακομα τουλαχιστον)
Οποτε θεωρω μουφες ολα αυτα τα σεναρια.
Παντως αν ερθει ο Γκερσον,θα σταματησουν να φωναζουν ολοι αυτοι που κραζουν οτι δεν βλεπεται ο Παναθηναικος,μιας και επιθετικα ο tavernar ειναι πολυ καλος... wink.gif
tongue.gif tongue.gif tongue.gif

QUOTE(bbplayer @ Nov 12 2013, 15:10 ) *
και σε κάθε περίπτωση από άνθρωπο που βγαίνει και προτρέπει να βγάλουν τη φανέλα σε μια στραβή, παίρνει τον Σόφο για να "μπει" στον οχτρο και παίρνει και …κάποιον Κινέζο (!!!!) για να τον έχει να κάθεται, όλα τα περιμένεις.


Τι σχεση εχουν αυτα που αναφερεις με το φημολογουμενο ενδιαφερον για Γκερσον?
AKRG
"Κύκλοι του Παναθηναϊκού διέψευσαν κατηγορηματικά το ισραηλινό δημοσίευμα που ήθελε τον Αργύρη Πεδουλάκη να είναι υπό κρίση και να εξετάζονται υποψήφιοι διάδοχοι του."

http://prasinanea.gr/basket/article2499205.ece


str
παντως τον εσφαξε με το βαμβακι η απαντηση των κυκλων..." Υπάρχει πίστη στον προπονητή και είναι βέβαιο ότι η τραγική εικόνα της ομάδας θα διορθωθεί σύντομα' "...
ε δεν το λες και το απαυγασμα της εμπιστοσυνης...
sni79per
QUOTE(j-kidd13 @ Nov 12 2013, 15:36 ) *
Καλα εγω δεν πιστευω οτι υπαρχει θεμα Πεδουλακη στον Παναθηναικο.(Οχι ακομα τουλαχιστον)
Οποτε θεωρω μουφες ολα αυτα τα σεναρια.
Παντως αν ερθει ο Γκερσον,θα σταματησουν να φωναζουν ολοι αυτοι που κραζουν οτι δεν βλεπεται ο Παναθηναικος,μιας και επιθετικα ο tavernar ειναι πολυ καλος... wink.gif
tongue.gif tongue.gif tongue.gif



Τι σχεση εχουν αυτα που αναφερεις με το φημολογουμενο ενδιαφερον για Γκερσον?


υποθετω εννοει οτι ο ΔΓ ειναι ικανος για ολα.

κ κατι αλλο...κ αγωνιστικα να το δεις το θεμα ο γκερσον ειναι προπονητης που δεν κολλαει στο σημερινο ροστερ αφου παιζει αλλο μπασκετ.

@ str συμφωνω.
j-kidd13
QUOTE(sni79per @ Nov 12 2013, 16:15 ) *
υποθετω εννοει οτι ο ΔΓ ειναι ικανος για ολα.

κ κατι αλλο...κ αγωνιστικα να το δεις το θεμα ο γκερσον ειναι προπονητης που δεν κολλαει στο σημερινο ροστερ αφου παιζει αλλο μπασκετ.

@ str συμφωνω.

Ναι,το γιατι ακομα και να φερει τον Γκερσον σημαινει οτι ειναι ικανος για ολα δεν καταλαβαινω...
Απ οσο ξερω ο Γκερσον ουτε τρομοκρατης ειναι,ουτε εγκληματιας,ουτε βαμμενος οπαδος του Ολυμπιακου και αντιπαναθηναικος...
Οχι οτι ειμαι υπερ του να ερθει στον Παναθηναικο,απλα το σκεπτικο δεν καταλαβαινω...tongue.gif
TakeshyKurosawa
Πιστεύω πάντως ότι θα παιχτούν πολλά από την εικόνα που θα παρουσιάσει ο ΠΑΟ στο παιχνίδι και αν και δεν πιστεύω ότι ο Γκέρσον είναι πιθανός αντικαταστάτης, δεν θεωρώ απίθανο να δημιουργηθεί θέμα αντικατάστασης του Πεδουλάκη σε περίπτωση που η ομάδα εμφανιστεί πάλι κατώτερη των περιστάσεων. Τώρα το θέμα αντικατάστασης σε τέτοια περίοδο είναι ζόρικο, γιατί μπορεί να αποπροσανατολίσει την ομάδα και να χάσει κάνα αγώνα μέσα στο ΟΑΚΑ από κατώτερο αντίπαλο του τύπου Αστέρα ή Λιετουβος και τότε δεν θα χωνεύεται με τίποτα.. Οπότε χλωμό να υπάρξει αντικατάσταση τη δεδομένη στιγμή!
sni79per
QUOTE(j-kidd13 @ Nov 12 2013, 16:20 ) *
Ναι,το γιατι ακομα και να φερει τον Γκερσον σημαινει οτι ειναι ικανος για ολα δεν καταλαβαινω...
Απ οσο ξερω ο Γκερσον ουτε τρομοκρατης ειναι,ουτε εγκληματιας,ουτε βαμμενος οπαδος του Ολυμπιακου και αντιπαναθηναικος...
Οχι οτι ειμαι υπερ του να ερθει στον Παναθηναικο,απλα το σκεπτικο δεν καταλαβαινω...tongue.gif


τι θελω κ πεταγομαι σαν την π#%^ icon_drunk.gif
ας απαντησει ο bbplayer.
οπως κ να χει ειναι εκτος λογικης να φερει ανθρωπο που το χει ριξει στον σχολιασμο αγωνων εδω κ χρονια.
αδικα συζηταμε γιατι το δημοσιευμα ειναι προβοκατορικο για να φερει αναστατωση πριν παιξει η αγαπημενη ομαδα του γκερσον εναντιων μας.
j-kidd13
QUOTE(sni79per @ Nov 12 2013, 16:57 ) *
τι θελω κ πεταγομαι σαν την π#%^ icon_drunk.gif
ας απαντησει ο bbplayer.
οπως κ να χει ειναι εκτος λογικης να φερει ανθρωπο που το χει ριξει στον σχολιασμο αγωνων εδω κ χρονια.
αδικα συζηταμε γιατι το δημοσιευμα ειναι προβοκατορικο για να φερει αναστατωση πριν παιξει η αγαπημενη ομαδα του γκερσον εναντιων μας.


Θα εχει τρελο γουστο να δουμε Πινι στον παγκο του Παναθηναικου,καλα λεει ο Σπυρακλας...
Παντως με την στηριξη που βγαζει ο ΔΓ στον Πεδουλακη,νομιζω οτι πρεπει να συμβουν σημεια για να προχωρησει την αντικατασταση του...
Εκτος πια αν γυρισει ο μεγας και πει,θελω να επιστρεψω... tongue.gif
louie
QUOTE (j-kidd13 @ Nov 12 2013, 17:09 ) *
Θα εχει τρελο γουστο να δουμε Πινι στον παγκο του Παναθηναικου,καλα λεει ο Σπυρακλας...
Παντως με την στηριξη που βγαζει ο ΔΓ στον Πεδουλακη,νομιζω οτι πρεπει να συμβουν σημεια για να προχωρησει την αντικατασταση του...
Εκτος πια αν γυρισει ο μεγας και πει,θελω να επιστρεψω... tongue.gif


καλα δεν ηταν και πολυ ...υποστηρικτικη η στηριξη του δγ. αυτο για την τραγικη εικονα της ομαδος ηταν μεγαλη μπηχτη.
keraynopoylos
Δε πιστευω οτι υπαρχει ουτε σαν σκεψη αλλα γη προπονητη.

Και καλα κανει.
bbplayer
QUOTE (sni79per @ Nov 12 2013, 16:57 ) *
τι θελω κ πεταγομαι σαν την π#%^ icon_drunk.gif
ας απαντησει ο bbplayer.
οπως κ να χει ειναι εκτος λογικης να φερει ανθρωπο που το χει ριξει στον σχολιασμο αγωνων εδω κ χρονια.
αδικα συζηταμε γιατι το δημοσιευμα ειναι προβοκατορικο για να φερει αναστατωση πριν παιξει η αγαπημενη ομαδα του γκερσον εναντιων μας.


έλα ρε sni79per, σιγά το πράγμα, κουβέντα κάνουμε, δεν τρέχει τίποτα biggrin.gif

kidd-13, αυτό που έγραψε ο sni79per εννοούσα. Ότι με τον ΔΓ δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει ούτε από την καλή ούτε από την ανάποδη.

προσωπικά ούτε εγώ πιστεύω ότι υπάρχει θέμα προπονητή. απλώς όπως είχε γράψει και κάποιος άλλος πριν κάτι μέρες ότι για να δουλευτει η επίθεση, είναι σαφώς πιο δύσκολη υπόθεση απ' ότι η άμυνα και θέλει χρόνο.

το θέμα είναι αν έχουμε και πόσο έχουμε
j-kidd13
QUOTE(louie @ Nov 12 2013, 17:17 ) *
καλα δεν ηταν και πολυ ...υποστηρικτικη η στηριξη του δγ. αυτο για την τραγικη εικονα της ομαδος ηταν μεγαλη μπηχτη.

Ποτε το ειπε? Για την ηττα απο τη Λοκομοτιβ η γενικα για την παρουσια της ομαδας?
Και ειπε την πραγματικοτητα, δεν ηταν μπηχτη.Ειμαστε τραγικοι.
bbplayer
ναι μεν είπε την πραγματικότητα αλλά για μένα αυτά δεν πρέπει να βγαίνουν προς τα έξω. Όταν η δοίκηση κάνει λόγο για "τραγική εικόνα ομαδας" δημόσια, πρώτο κάνει κακό στην ομάδα γενικά και δεύτερο λέει στον προπονητή "κάνε κάτι γιατί μετράς μέρες/βδομαδες"

προσωπικα πιστεύω ότι αν δε φύγουμε με το διπλό από το Ισραήλ, ο Πεδουλάκης μετράει αντίστροφα με ότι αυτό συνεπάγεται για την ηρεμία και την απόδοση της ομάδας
sni79per
Οπως τα λεει ο bbplayer rolleyes.gif
yorgos
Τραγικό είναι να βγάζεις τον προπονητή στη σέντρα, λογικό από ένα τραγικό πρόεδρα. Ο Πεδουλάκης πήρε πέρυσι μια ομάδα κουκουρούκου με μπάτζετ τυρόπιτας και -με τις κατάλληλες αλλαγές- πήρε νταμπλ, αήττητος και ταπεινώνοντας τον δις πρωταθλητή Ευρώπης μέσα στο σπίτι του. Αν αυτό δεν του δίνει πίστωση χρόνου, ε τι διάολο πρέπει να κάνει δηλαδή; Η ομάδα είναι μέσα σε όλους τους στόχους, παίζει άσχημα, θα βελτιωθεί, το κλίμα στα αποδυτήρια είναι καλό και ο προπονητής ικανός. Τι νομίζει ο ΔΓ, ότι θα φέρει τον Ομπραντοβιτς; Αν ήταν από το Νοέμβριο να κάνουμε απολύσεις, ο Μεσίνα δε θα έπρεπε να έχει κάνει παρέλαση. Δεν είναι έτσι οι αθλητικές εταιρείες, ας αφήσουν τον άνθρωπο να δουλέψει κι όχι να τον απειλούν έμμεσα με ανακοινώσεις συντάκτη έκτης δημοτικού (μεταφράστε την ανακοίνωση στα Αγγλικά και αναρωτηθείτε αν πρόεδρος οποιασδήποτε άλλης ομάδας EL θα έγραφε τέτοιες μπούρδες "our tragic image", έλεος με τον ΔΓ.
PanosIlio
Εγώ δεν πιστεύω ότι υπάρχει θέμα Πεδουλάκη, είναι πολύ νωρίς στη χρονιά και ομάδες τέτοιου επιπέδου δύσκολα κάνουν αλλαγές τώρα.

Ναι ο ΠΑΟ είναι μονόπατος και δεν παίζει καλά, αλλά και πέρσι έτσι ξεκίνησε και στο τέλος πήρε νταμπλ.

Αν ο ΠΑΟ δεν πάει Top-16 και συνεχίσει τις ίδιες εμφανίσεις, ο ημιτελικός κυπέλλου θα είναι τελικός από πολλές απόψεις (δεν ξέρω χρονολογικά πως πάνε τα παιχνίδια αλλά νομίζω ο ημιτελικό είναι μετά την πρώτη φάση της EL) και ειδικότερα για τον Πεδουλάκη, αλλά μόνο έτσι, και αν τότε χάσει και το κύπελλο μέσα στο ΟΑΚΑ με τον κόσμο του μόνο, ε τότε ένα θεματάκι ίσως να το έχει.

Από την άλλη το παιχνίδι της επικοινωνίας ο ΔΓ το παίζει πολύ καλά και δε νομίζω να μπορεί κανένας να τον ψυχανεμιστεί, άβυσσος η ψυχή... Ίδωμεν tongue.gif
vastravoud
Πάντως, αυτό το "τραγική εικόνα της ομάδας" δεν το λες ακριβώς και μπετόν αρμέ στήριξη του κόουτς.
j-kidd13
Ναι οκ,προφανως,αλλα οταν μεχρι και ενα μηνα πριν,βγαινει και διατυμπανιζει οτι εχουμε τον 2ο καλυτερο προπονητη της ευρωπης μετα τον Ζοτς,και θα πορευτουμε μαζι του και θα διεκδικησουμε το 7ο και και και,αυτο νομιζω λεγεται στηριξη.
Και νταξει,το οτι ειπε δημοσια οτι η ομαδα ειναι τραγικη(που ειναι οντως τραγικη και το λεει οποιος βλεπει μπασκετ,και οχι ο ΔΓ μονο),δηλαδη ειπε κατι που το βλεπει ολη η Ελλαδα,δεν σημαινει οτι εβγαλε και τελεσιγραφο στον Πεδουλακη,νικας η σε στελνω για διακοπες.
Μπορει να ειναι ενα μηνυμα προς ολους,να αλλαξουν την εικονα που παρουσιαζει ο Παναθηναικος.Μπορει να ειναι απλα η γνωμη του για οσα βλεπει.Ντε και καλα δηλαδη πρεπει να ειναι ενα βημα πριν στησει τον Πεδουλακη στο αποσπασμα?
Αν βεβαια συνεχισει να παιζει αθλια,και να κανει ηττες στην ευρωπη,τοτε προφανως θα υπαρξει θεμα.
Τωρα δεν το πιστευω.
dru_15
Καλησπερα σε ολους εχω αρκετο καιρο να ασχοληθω εδω μεσα στο φορουμ, και δεν ξερω τις τελευταιες συζητησεις σας ηθλα να κανω μια ερωτηση.
Αν οντως υπαρχει αμφισβητηση στο προσωπο του Πεδουλακη ποιος θα μπορουε να ειναι ο διαδοχος του..???
Εγω πιστευω οτι μια καλη λυση ειναι ο Κατσικαρης. Εχει ομαδα αυτη τη στιγμη ή ειναι ελευθερος?
T.W.Is.M.
QUOTE(vaggelis roum @ Nov 16 2013, 14:26 ) *
Καλησπερα σε ολους εχω αρκετο καιρο να ασχοληθω εδω μεσα στο φορουμ, και δεν ξερω τις τελευταιες συζητησεις σας ηθλα να κανω μια ερωτηση.
Αν οντως υπαρχει αμφισβητηση στο προσωπο του Πεδουλακη ποιος θα μπορουε να ειναι ο διαδοχος του..???
Εγω πιστευω οτι μια καλη λυση ειναι ο Κατσικαρης. Εχει ομαδα αυτη τη στιγμη ή ειναι ελευθερος?


Αν και αναρμοδιος(ως Ολυμπιακος) για το θεμα, να πω τη γνωμη μου?
Τι νοημα εχει να γινει συζητηση για ενδεχομενο αντικαταστατη του Πεδουλακη σε περιπτωση που αμφισβητειται? Δηλαδη, αν αμφισβητειται ο προπονητης(που δεν το ξερουμε), ποιος θα μπορουσε να τον αντικαταστησει, εφοσον τελικα δεν πανε καλα τα αποτελεσματα και απομακρυνθει? 3 υποθεσεις σε μια προταση και χωρις να ξερουμε αν υπαρχει το παραμικρο ζητημα.
Δεν ειναι καλυτερο να συζηταμε(και να συζητατε κυριως) πως μπορει να βελτιωθει η αποδοση του Παναθηναικου? Μην ξεχνατε οτι και περσι που τα πραγματα εμοιαζαν χειροτερα ο Πεδουλακης προχωρησε σε αλλαγες επι αλλαγων για να παρουσιασει καλο προσωπο στο τελος. Αυτο που λεγοταν και δικαια μαλιστα το καλοκαιρι ηταν οτι αν οι Καρι και Γκουιν(κυριως ο πρωτος) ειχαν αποκτηθει πριν τους προημιτελικους της Ευρωλιγκα, ισως ο ΠΑΟ να ηταν στο φαιναλ φορ! Οπως λοιπον ο προπονητης εκανε κινησεις και δουλεψε μεσα στη σεζον περσι, ετσι μπορει να κανει και φετος. Δε διαφωνω οτι αποδεικνυεται οτι εγιναν λαθη στο σχεδιασμο και οτι καποιες κινησεις εγιναν για επικοινωνιακους λογους. Αυτο το τελευταιο μαλιστα δυσκολευει και τη δυνατοτητα αλλαγων στα μεσα της σεζον(ποιος να φυγει? ο Μπατιστ, ο Μαυροκεφαλιδης, ο Ουκιτς, ο Φωτσης ή καποιος απο το διδυμο Λασμε-Γκιστ που εκανε τη διαφορα στους τελικους?). Ομως το υλικο ειναι καλυτερο απο περσι και ακομα ειμαστε πολυ νωρις. Εγω πιστευω οτι στο τελος η εικονα του ΠΑΟ(οπως και του Ολυμπιακου που χτες ηταν απαραδεκτος) θα ειναι πολυ καλυτερη, ισως να ειναι και οι δυο καλυτεροι απο περσι(πραγμα που για τον Παναθηναικο ηταν το αναμενομενο, ενω για τον Ολυμπιακο βγαινει στην πορεια).
manj13
Εχοντας να γραψω καμποσο λογω...εξοστρακισμου tongue.gif και εχοντας δει καποια εντος ματς Α1 και Ευρωλιγκας θα πω προσωπικα τα παρακατω:

α)Οπως ειπα παλιοτερα plan b περιπτωση αστοχιας δεν υπαρχει ή ΑΝ αναπτυσσεται(λιγο με Μακαμπι)ειναι σε νηπιακο σταδιο...Μπαινουν τα 3ποντα ισοπεδωνουμε τα παντα ,δεν μπαινουν τα τριποντα σταυρολεξο για δυνατους λυτες...
β)Πυροβολουμε καποιοι τον Διαμαντιδη αλλα χωρις αυτον χανονται και τα στοιχειωδη...
γ)Ο Παππας μεσα απ αυτη το ''κολλημα στη λασπη'' δειχνει στοιχεια ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΜΑΚΡΙΝΟΥ μεγαλου παικτη...
δ)Ο μονος που μπορει ακομη και μεθυσμενος να παιξει πικ ν ρολ ο Μητσος ειναι ο Μαικ...Αν ΔΕΝ μπορει να κατεβασει η γκλαβα του Αρτζι κατι αλλο ας δοκιμασει ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ τουλαχιστον αυτο....
ε)Κουραση-τραυματισμοι-''γηρας blink.gif '' ας πουμε οτι υπαρχουν, αλλα ως δικαιολογια για ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ σχεδον παιχνιδι στη ρακετα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ...
στ)Ο Γκιστ σχεδον εχει μεταβληθει σε.... Αντιτς blink.gif Ειναι σε κατι κοινο αυτοι οι δυο???Ο δε Φωτσης που επισης λοιδωρειται απο πολλους εχει κατεβασει τα επ. ριμπαουντ της αρκουδας μετα απο χαμενα τριποντα, στα εν στασει δικα του δε, ειναι κατα βαση λιρα εκατο...Αν θελουμε να γινει και εξολοθρευτης στην αμυνα παω πασο...
ε)Το ευκολο θυμα σ αυτην την κατασταση ειναι ο Καρρυ για να παρουμε κατι σε δημιουργικο PG γρηγορο στα ποδια...Τετοιο ηταν και ο Περκινς και στον Ολυμπιακο πατωσε και φετος βγαζει ματια...Οπως ειναι αυτη την στιγμη η ομαδα πιστευω οτι θελει αλλαγη πλανου ΠΑΓΚΟΥ και ΟΧΙ ΠΑΙΚΤΗ...
στ)Αν ο Μαυροκεφαλιδης αποκτηθηκε για να αναλωνεται σε σουτακια των 5 μετρων ας κρατουσαμε τον Σκορδιλη να μας βγει φθηνοτερα...

Το ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ για μενα απ ολα:
-Περσι ο RG ΚΕΡΔΙΣΕ την θεση που του δοθηκε σε μια ομαδα με το στιγμα του ΑΟΥΤΣΑΙΝΤΕΡ που κανεις δεν θα της καταλογιζε ΤΙΠΟΤΑ....
-Φετος να ΔΕΙΞΕΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ να ΚΑΤΟΧΥΡΩΣΕΙ αυτη τη θεση στην ΙΔΙΑ ομαδα(+Παππα,Γιανκοβιτς,Φωτση,Μπατιστ ΑΡΑ ΠΛΗΡΕΣΤΕΡΗ)με εναρκτηριο στιγμα ΦΑΒΟΡΙ που ολοι ειναι ετοιμοι να απαιτησουν και να της καταλογισουν τα ΠΑΝΤΑ...

Αρα Αρτζι ιδου τα ζητηματα:

α)Στρωνεσαι και βρισκεις plays ρακετας για την ομαδα,διαχειριζεσαι ενα γεματο ροστερ ΣΩΣΤΑ..Φτιαχνεις τα πλεον ΑΔΙΑΝΟΗΤΑ για ΠΑΟ να δεχεται καρφωματα στην ΠΛΑΤΗ ΤΗΣ ΑΜΥΝΑΣ!!!!! shot.gif shot.gif και να βαραει 30 τριποντα/ματς...
και β)ετσι οπως τα καταφερες, εχεις να κερδισεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ τα ματς με Λιετουβος και Ολυμπιακο στο Κυπελλο γιατι νομιζω οτι αλλιως,οπως νομιζω το ξερεις κι ΕΣΥ, μετα τα Χριστουγεννα ισως να ξαναπροπονεις ομαδες 6-10ης θεσης...Κι ας ειναι ιεροσυλια θα το πω...Καπως ετσι κι ο Ζοτς επιασε την ευκαιρια και δεν την ξαναφησε ποτε....
dru_15
QUOTE(T.W.Is.M. @ Nov 16 2013, 14:56 ) *
Αν και αναρμοδιος(ως Ολυμπιακος) για το θεμα, να πω τη γνωμη μου?
Τι νοημα εχει να γινει συζητηση για ενδεχομενο αντικαταστατη του Πεδουλακη σε περιπτωση που αμφισβητειται? Δηλαδη, αν αμφισβητειται ο προπονητης(που δεν το ξερουμε), ποιος θα μπορουσε να τον αντικαταστησει, εφοσον τελικα δεν πανε καλα τα αποτελεσματα και απομακρυνθει? 3 υποθεσεις σε μια προταση και χωρις να ξερουμε αν υπαρχει το παραμικρο ζητημα.
Δεν ειναι καλυτερο να συζηταμε(και να συζητατε κυριως) πως μπορει να βελτιωθει η αποδοση του Παναθηναικου? Μην ξεχνατε οτι και περσι που τα πραγματα εμοιαζαν χειροτερα ο Πεδουλακης προχωρησε σε αλλαγες επι αλλαγων για να παρουσιασει καλο προσωπο στο τελος. Αυτο που λεγοταν και δικαια μαλιστα το καλοκαιρι ηταν οτι αν οι Καρι και Γκουιν(κυριως ο πρωτος) ειχαν αποκτηθει πριν τους προημιτελικους της Ευρωλιγκα, ισως ο ΠΑΟ να ηταν στο φαιναλ φορ! Οπως λοιπον ο προπονητης εκανε κινησεις και δουλεψε μεσα στη σεζον περσι, ετσι μπορει να κανει και φετος. Δε διαφωνω οτι αποδεικνυεται οτι εγιναν λαθη στο σχεδιασμο και οτι καποιες κινησεις εγιναν για επικοινωνιακους λογους. Αυτο το τελευταιο μαλιστα δυσκολευει και τη δυνατοτητα αλλαγων στα μεσα της σεζον(ποιος να φυγει? ο Μπατιστ, ο Μαυροκεφαλιδης, ο Ουκιτς, ο Φωτσης ή καποιος απο το διδυμο Λασμε-Γκιστ που εκανε τη διαφορα στους τελικους?). Ομως το υλικο ειναι καλυτερο απο περσι και ακομα ειμαστε πολυ νωρις. Εγω πιστευω οτι στο τελος η εικονα του ΠΑΟ(οπως και του Ολυμπιακου που χτες ηταν απαραδεκτος) θα ειναι πολυ καλυτερη, ισως να ειναι και οι δυο καλυτεροι απο περσι(πραγμα που για τον Παναθηναικο ηταν το αναμενομενο, ενω για τον Ολυμπιακο βγαινει στην πορεια).

Φιλε μου εγω εθεσα ενα θεμα που αναπαραχθηκε τελευταια, δεν ξερω αν υπαρχει αμφισβητηση, δεν ειμαι εκ των εσω να μπορω να το ξερω. Το σιγουρο ειναι οτι με 2-3 ο Παναθηναικος στην Ευρωλιγκα αν δεν βελτιωθει η εικονα και κυνδυνεψει να αποκλειστει δεν ξερω τι κινησεις πιθανον να κανει η διοικηση. Και βασικα δεν ξερω και αν ο ιδιος ο Πεδουλακης μπορει να αντεξει αυτην την κακη διαχειρηση και την πιθανη αποτυχια. Πιθανον και ο ιδιος να παραιτηθει. Γιαυτο μπαινει το ερωτημα ποιος θα μπορουσε να ειναι ο διαδοχος του.
T.W.Is.M.
QUOTE(vaggelis roum @ Nov 16 2013, 17:20 ) *
Φιλε μου εγω εθεσα ενα θεμα που αναπαραχθηκε τελευταια, δεν ξερω αν υπαρχει αμφισβητηση, δεν ειμαι εκ των εσω να μπορω να το ξερω. Το σιγουρο ειναι οτι με 2-3 ο Παναθηναικος στην Ευρωλιγκα αν δεν βελτιωθει η εικονα και κυνδυνεψει να αποκλειστει δεν ξερω τι κινησεις πιθανον να κανει η διοικηση. Και βασικα δεν ξερω και αν ο ιδιος ο Πεδουλακης μπορει να αντεξει αυτην την κακη διαχειρηση και την πιθανη αποτυχια. Πιθανον και ο ιδιος να παραιτηθει. Γιαυτο μπαινει το ερωτημα ποιος θα μπορουσε να ειναι ο διαδοχος του.


Αφορμη πηρα απο το δικο σου ποστ για να σχολιασω το γενικοτερο κλιμα αμφισβητησης. Αν φτασει το πραγμα σε σημειο να τιθεται θεμα αντικαταστασης, το συζηταμε περισσοτερο. Προς το παρον ολη αυτη η συζητηση περιοριζεται σε σεναριολογια. Ο Κατσικαρης που ανεφερες παντως ειναι καλη λυση γενικως για μια ομαδα. Δε νομιζω να εχει συμβολαιο αυτη τη στιγμη.
bbplayer
αν δεν κάνω λάθος, βλέπω περισσότερη προσήλωση στην άμυνα και γενικά περισσότερη όρεξη. Ο Λάσμε συνεχίζει από εκεί που έμεινε με τη Μάκαμπι. Αλλά ρε παιδί μου μια μέση λύση δεν υπάρχει? ή θα βαράμε 30 τρίποντα ή κανένα? καλός και ο Πανι. γενικά καλό ματς στο 1ο ημίχρονο
Anubis
Παει το γονατο του Λασμε.
bbplayer
ελπίζω πως όχι, γιατί αλλιώς...
giannis-hania
Μάλλον ο Λάσμε δεν εχει κατι σοβαρό
louie
ε ρε γκαντεμια θεε μου! μετα τον πρωτο του αγωνα που φανηκε να επανερχεται τραυματιζεται παλι στο γονατο(ξερει κανεις αν ειναι το ιδιο που ειχε προβλημα το καλοκαιρι;;) σε μια ανοητη φαση στην α1... τι να πεις δλδ
bbplayer
δε φαίνεται να είναι κάτι σοβαρό πάντως, σύμφωνα με αυτά που έλεγε ο γιατρός
manj13
Μολις γυρισα από το γηπεδο, δεν ξερω τι ειπαν οι γιατροι για τον Λασμε, αλλα μεχρι να τον δουμε να το παταει μας εφυγε η ψυχη...Παντως μετα το πατησε και δεν ξερω αν το εδειξε η μεταδοση περπατησε και μεχρι εκει που καθονταν οι εκτος 12αδας διχως να δειχνει να ποναει 18.gif
Κατά τα αλλα:

α)Πρωτος αγωνας που ο Γκιστ δεν επαιξε ως....Αντιτς....ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ!!!
β)Ο Μασιουλις με τον Καρυ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ είναι οι μονοι αξιοπιστοι στο 3ποντο...
γ)Ο Φωτσης ηταν αστοχος αλλα ετρεχε σαν το Βεγγο αμυντικα...
δ)Ο Γιανκοβιτς θελει ΧΡΟΝΟ....
ε)Ο Μητσος και ΚΟΥΛΟΣ οριζει τη ροη ενός ματς...
στ)Βαλαμε λιγο μπαλα στο παρκε και δεν το ''ξεπατωσαμε στα 3ποντα wav.gif
ζ)Η βελτιωση του Παππα στην αμυνα θυμιζει Νικολας...

Και σημερα όμως στις περιστροφες... sad-smiley-009.gif

Υ.Γ1:Αυτος ο Μακαλουμ τελικα είναι παιχτρονι...
Υ.Γ2:Ο Καββαδας ευκολα βαφτίζεται Τζέκος 2... evilmonkey.gif 800000 Ευρω icon_drunk.gif
manj13
OΥΦΦΦΦ!!!!!!! 18.gif


http://www.sport-fm.gr/article/diatasi-o-lasme/733879
pinkfloyd
QUOTE (manj13 @ Nov 17 2013, 21:57 ) *
Μολις γυρισα από το γηπεδο, δεν ξερω τι ειπαν οι γιατροι για τον Λασμε, αλλα μεχρι να τον δουμε να το παταει μας εφυγε η ψυχη...Παντως μετα το πατησε και δεν ξερω αν το εδειξε η μεταδοση περπατησε και μεχρι εκει που καθονταν οι εκτος 12αδας διχως να δειχνει να ποναει 18.gif
Κατά τα αλλα:

α)Πρωτος αγωνας που ο Γκιστ δεν επαιξε ως....Αντιτς....ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ!!!
β)Ο Μασιουλις με τον Καρυ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ είναι οι μονοι αξιοπιστοι στο 3ποντο...
γ)Ο Φωτσης ηταν αστοχος αλλα ετρεχε σαν το Βεγγο αμυντικα...
δ)Ο Γιανκοβιτς θελει ΧΡΟΝΟ....
ε)Ο Μητσος και ΚΟΥΛΟΣ οριζει τη ροη ενός ματς...
στ)Βαλαμε λιγο μπαλα στο παρκε και δεν το ''ξεπατωσαμε στα 3ποντα wav.gif
ζ)Η βελτιωση του Παππα στην αμυνα θυμιζει Νικολας...

Και σημερα όμως στις περιστροφες... sad-smiley-009.gif

Υ.Γ1:Αυτος ο Μακαλουμ τελικα είναι παιχτρονι...
Υ.Γ2:Ο Καββαδας ευκολα βαφτίζεται Τζέκος 2... evilmonkey.gif 800000 Ευρω icon_drunk.gif
ο Μακαλουμ ηταν οτι πρεπει για μεταγραφη...
koostas
σας εχει μπερδεψει η παρουσια του παππα στο ρεοτεσιον για τοσο πολυ ωρα..
ο τροπος παιχνιδιου του παππα ειναι εντελώς ξενος με τον τροπο παιχνιδιου του παο...\παικτες στυλ παππα θελουν ολη την ομαδα να δουλευει για παρτυ τους... εσεις εχετε μαθει ο καθενας παικτης να δουλευει για τον αλλον..
μπερδεμα...
thanath
http://prasinanea.gr/basket/article2513124.ece

Μάλλον φαίνεται να τελειώνει το αστείο με τον Πινγκ...
pinkfloyd
Πρεπει να βρει ρυθμο και ο Μπατιστ
PanosIlio
QUOTE(thanath @ Nov 20 2013, 22:50 ) *
http://prasinanea.gr/basket/article2513124.ece

Μάλλον φαίνεται να τελειώνει το αστείο με τον Πινγκ...


Λογική και αναμενόμενη κίνηση, ο Κινέζος θα επανέλθει, λογικά μετά το ντέρμπι του 2ου γύρου.

Δεν θα κατέβαινε ο ΠΑΟ να παίξει έναν τίτλο και την πρωτιά (?) στην κανονική περίοδο με τον Κινέζο. Φυσιολογικά πράγματα.
thanath
QUOTE (PanosIlio @ Nov 21 2013, 10:36 ) *
Λογική και αναμενόμενη κίνηση, ο Κινέζος θα επανέλθει, λογικά μετά το ντέρμπι του 2ου γύρου.

Δεν θα κατέβαινε ο ΠΑΟ να παίξει έναν τίτλο και την πρωτιά (?) στην κανονική περίοδο με τον Κινέζο. Φυσιολογικά πράγματα.


Έχει βάση αυτό που λες αλλά ελπίζω να το πήραν απόφαση ότι δεν μπορεί και απλά να μείνει μέχρι το τέλος της χρονιάς διακοσμικτικός!
doctorjekil
QUOTE(thanath @ Nov 21 2013, 10:22 ) *
Έχει βάση αυτό που λες αλλά ελπίζω να το πήραν απόφαση ότι δεν μπορεί και απλά να μείνει μέχρι το τέλος της χρονιάς διακοσμικτικός!

Νομιζω οτι δεν το πηραν τωρα αποφαση οτι δεν μπορει αλλα το ξερανε απο την μερα που τον πηραν,απλα επρεπε να γραψει και καποιες συμμετοχες...επεσε κι ο τραυματισμος του λασμε και δεν ειμαστε για να ρισκαρουμε,παντως πιστευω πως θα τον ξαναδουμε μες στην χρονια στην α1
thanath
Πόσες φορές μπορούμε να κάνουμε αλλαγή μεταξύ των ξένων της Α1?
PanosIlio
QUOTE(thanath @ Nov 21 2013, 13:07 ) *
Πόσες φορές μπορούμε να κάνουμε αλλαγή μεταξύ των ξένων της Α1?


2 αλλαγές τον 1ο γύρο και 3 τον 2ο.

Αν ο ΠΑΟ έχει περάσει στον τελικό του κυπέλλου, λογικά ο Πινγκ θα ξαναμπεί μετά το παιχνίδι ΠΑΟ-ΟΣΦΠ στο ΟΑΚΑ, θα βγει για να είναι ο Μπατίστ στον τελικό κυπέλλου και λογικά θα μείνει έξω μέχρι τέλους, αυτά χωρίς απρόοπτα εννοείτε. Εκτός και αν υπάρχει κάτι άλλο.

Είμαι βέβαιος, διαίσθηση είναι βασικά tongue.gif , πως ο Πινγκ παίζει να έχει και κανέναν όρο στο συμβόλαιο του για minimum συμμετοχές, Ελλάδα και Ευρώπη, άρα κάπως θα πρέπει να ικανοποιηθεί και αυτός ο όρος.
thanath
QUOTE (PanosIlio @ Nov 21 2013, 15:00 ) *
2 αλλαγές τον 1ο γύρο και 3 τον 2ο.

Αν ο ΠΑΟ έχει περάσει στον τελικό του κυπέλλου, λογικά ο Πινγκ θα ξαναμπεί μετά το παιχνίδι ΠΑΟ-ΟΣΦΠ στο ΟΑΚΑ, θα βγει για να είναι ο Μπατίστ στον τελικό κυπέλλου και λογικά θα μείνει έξω μέχρι τέλους, αυτά χωρίς απρόοπτα εννοείτε. Εκτός και αν υπάρχει κάτι άλλο.

Είμαι βέβαιος, διαίσθηση είναι βασικά tongue.gif , πως ο Πινγκ παίζει να έχει και κανέναν όρο στο συμβόλαιο του για minimum συμμετοχές, Ελλάδα και Ευρώπη, άρα κάπως θα πρέπει να ικανοποιηθεί και αυτός ο όρος.


Ευχαριστώ για την απάντηση! Δεν είχα υπόψην ότι είναι διαφορετικές οι αλλαγές σε 1ο και 2ο γύρο οπότε το λογικό είναι αυτό που λες εκτός απροόπτου....
louie
σε εναν αγωνα της α1 που κερδισαμε με 16 ποντους ο διαμαντιδης που εχουμε φαγωθει να λεμε οτι εχει ξεζουμιστει επαιξε 32 λεπτα! τι να πει κανεις γι αυτο;;;

απο την αλλη ο μαυροκεφαλιδης που πρεπει να μπει στο ροτεισον της ομαδας επαιξε μολις 14 αν και σε αυτο το χρονο εβγαλε 21 ρανκινγκ με 10 ποντους(100% ευστοχια) 5 ασσιστ, 5 ριμπαουντ, 2 κλεψιματα και 1 ταπα.

αβυσσος η ψυχη του αρτζι τον οποιο οσο και να μην θελω να κατακρινω παει και κανει κατι τετοια...
bbplayer
QUOTE (louie @ Nov 24 2013, 17:49 ) *
αβυσσος η ψυχη του αρτζι τον οποιο οσο και να μην θελω να κατακρινω παει και κανει κατι τετοια...


να συνεχίσω από εδώ…

ψάχνουμε ακόμα να βρούμε αγωνιστική ταυτότητα και ρόλους.

Ο Παππάς (για ακόμα μια φορά έχουμε καταντήσει αηδία) δε μπορεί να παίξει PG. Εχει όρεξη, θέλει να τρέξει αλλα δε μπορεί να δώσει ρυθμό και να οργανώσει. Κρατάει απελπιστικα΄πολύ τη μπάλα στα χερια του , (Σπανούλη χάσαμε και "Σπανούλη"βρήκαμε) με αποτέλεσμα η αντίπαλη άμυνα να παίρνει μια χαρά ανάσες και να ξεκουράζεται αφού και οι δικοί μας στην επίθεση φαίνονται πολύ στατικοί .

Δοκιμάστηκε ο Μπράμος στο SG αλλά δεν έπεισε. Δε μπορεί εκεί, όπως και δε μπορεί γενικά αυτόν τον καιρό.

Ο Γκιστ στο 5 λυσσάει, έχει κέφι και τα δίνει όλα αλλά επειδή ούτε αυτός ειναι για εκεί, ποστ παιχνίδι δεν έχουμε μια και ο Μάικ σήμερα έκανε περισσότερο χαβαλέ παρά έπαιζε μπάσκετ.

Η άμυνα δείχνει δυνατή με την ταυτόχρονη παρουσία Μασιού-Αντώνη-Γκιστ, ενώ και ο Παππάς θέλει να προσφέρει εκεί (λίγο άσχετο αλλά επειδή πρώτα του βγαίνει η ψυχή του ανθρώπου και μετά το χούι, με το πρώτο φαλτσοσφυριγμα πήγε να την πει στους διαιτητές με αποτέλεσμα κινδυνέψουμε να την φάμε την ΤΠ)


Δεν ξέρω πώς να το περιγράψω….η ομάδα θέλει να παίξει μπάσκετ αλλά φαίνεται, κυρίως επιθετικά να παίζει ένα πράγμα ότι να' ναι. Δε μπορεί να είναι μόνιμες επιθετικές μας επιλογές ένα σκριν ψηλά για να εκτελέσει ο Μήτσος από τα 8 μέτρα και οι συνεχείς απομονώσεις του Μασιού

Πάντως εάν έχουμε σκοπό να παίξουμε έτσι μες στους Βάσκους…καλύτερα να μην κατέβουμε
pinkfloyd
Με τον Ικαρο πρωτη περιοδο 14 ποντους icon_bored.gif
pinkfloyd
Δευτερη περιοδος 16 ποντους torture.gif
str
αρα +2 ποντοι παραπανω...σαφης επιθετικη βελτιωση...
πωπω γκρινια εδω μεσα...
sni79per
Δε γραφετε οι μη γκρινιαρηδες-αισιοδοξοι κ στους υπολοιπους μια μπασκετικη αναλυση να τα δουν κ αυτοι τα πραγματα πιο θετικα.
Για τη ''μαυρη'' πλευρα εχουν γραφτει δυστυχως δεκαδες ποστ που αναλυουν τι τους προβληματιζει,απο ''απεναντι'' ομως ολο δωστε πιστωση χρονου επειδη πηρε ενα νταμπλ περυσι κ εχουμε τραυματισμους.
Λογικα κ τα δυο αλλα απο...μπασκετ ΚΑΘΑΡΑ τι βλεπετε ειναι το θεμα...
pinkfloyd
Τριτη περιοδος 29 ποντοι...να βλέπαμε και μπάσκετ...
louie
ενταξει μολις ανεβηκε κι ο καρι και λεει εχει κι αυτος ενοχλησεις και δεν παιζει... μια χαρα. ειμαι αθεος αλλα το ευχελαιο μου φαινεται σαν τελευταια λυση. ευτυχως που η διοικηση μας διαβεβαιωσε οτι δεν προκειται να παρουμε παιχτη...
bbplayer
Οι χρόνοι συμμετοχής δείχνουν ότι από Μάικ μάλλον έχουμε ξοφλήσει. Δεν τον υπολογίζει. Τώρα για να καταλάβουμε γιατί τον πήραμε πρέπει να πάμε σε καφετζού.
Ουσιαστικά μένουμε με ένα 5άρι που ούτε προετοιμασία έχει κάνει και έχει χτυπηθεί από 2 τραυματισμούς συνεχόμενους
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.