Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟ - Μεταγραφές
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251, 252, 253, 254, 255, 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 291, 292, 293, 294, 295, 296, 297, 298, 299, 300
sporty78
Επιστροφή Βούγιανιτς θέλει ο coach για τέταρτο guard σύμφωνα με το contra.gr

http://www.contra.gr/Basketball/Hellas/A1B...kos/201269.html

77.gif
sporty78
QUOTE(spysta @ Jun 6 2008, 19:57 ) *
Νομιζω ΣΟΥΠΕΡ ομαδα ..στα μετρα του Ζελικο .. αν και το Μπατιστ ,Πεκοβιτς ΚΑΙ Βουισιτς μου μοιαζει λιγο υπερβολικα .. καλυτερα καποιος πιο ελαφρης απο τον Κροατη .. τυπου Λαβρινοβιτς


και με λιγότερους τραυματισμούς. Πόσα παιχνίδια έχασε ο και Βουισιτς τα δύο τελευταία χρόνια. Δεν ξέρω αν συμφέρει να πάρουμε ένα παίκτη και να τον περιμένουμε σαν τον Τομασεβιτς.

Φυσικά σαν παίκτες γουστάρω και τους δυο τρελλά.
reignman
παιδια μη το συζητατε καν.. με πεκοβιτς και ισως και βουισιτς θα δειτε αλλον σαρας του χρονου wink.gif

77.gif
IlyaZ
Εγώ θέλει Βούισιτς...........
SlobodaN
QUOTE(George_13 @ Jun 6 2008, 15:12 ) *
ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΡΟΣΤΕΡ

ΚΟΝΤΟΙ
1)ΔΔ
2)Σπανούλης
3)Σάρας
4)Χατζηβρέττας
5)Αντικαταστάτης Μπετσίροβιτς, το contra λέει ότι θέλουμε Βούγιανιτς, εμένα με τρελαίνει ο Γκριρ, απίστευτος, αν και δεν νομίζω να τον αφήσει ο ΟΣΦΠ. Πολλοί καλοί οι Τζάμπερ Σάτο. Με τίποτα Πλάνινιτς, δεν χρειαζόμαστε τέτοιο παίκτη.

ΥΜΙΨΗΛΟΙ
6)Ουίνστον
7)Περπέρογλου
Του χρόνου θα είναι καλύτεροι και θα έχουν βοήθειες από ΔΔ (και ίσως από Σάτο)

ΨΗΛΟΙ
8)Μπατίστ
9)Τσαρτσαρής
10)Πέκοβιτς
11)Φώτσης (οπωσδήποτε)
12)Με τους προηγούμενους 4 δε θα πείραζε να μείνει και ο Ζίζιτς (αν δεν υπάρχουν λεφτά), αν είναι καλά ο Βούισιτς τον θέλω, τον Έρτσεγκ δεν τον ξέρω.

ΕΚΤΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
13)Σάκοτα
14)Αλβέρτης
15)Βεργίνης ή Ταταρούνης

Αυτοί οι δημοσιογράφοι είναι απίστευτοι, προσπαθούν να μας πείσουν ότι ο Σάρας δεν είναι καλός παίχτης, έλεος. Τι φταίει που έχει δίπλα του τον καλύτερο Έλληνα όλων των εποχών και τον καλύτερο αμυντικό που έχει κάνει ποτέ καριέρα στην Ευρώπη;
Ο Ομπράντοβιτς φέτος έκανε κακή χρονιά, νομίζω το έχει καταλάβει και ο ίδιος.



Εεεε...ναι...να σου πω... όταν λες τον καλύτερο Έλληνα όλων των εποχών μου διευκρινίζεις το ονομά του αν έχεις την καλοσύνη..?
rchos
QUOTE
ΕΚΤΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ
13)Σάκοτα
14)Αλβέρτης
15)Βεργίνης ή Ταταρούνης


αυτο το εγκλημα ελπιζω να μην γινει.βεργινης και σακοτα εκτος αποστολης ειναι εγκλημα.δανεικους και τους συο (βεργινη,σακοτα).τι θα προσφερουν και στον παο και στο ελληνικο μπασκετ εκει που τους βαζεις?
και για να μην πεταχτει κανενας παλι και πει οτι θελω το κακο του παναθηναικου να πω οτι και στον ολυμπιακο το να μεινει ο μαυροκεφαλιδης και ο βουγιουκας και ο βασιλειαδης αν δεν υπαρχει σκοπος να μπουν στο ροτεισον της ομαδας ειναι επισης εγκλημα.αν ολοι αυτοι οι παιχτες με το πολυ ταλεντο πανε σε αλλες ελληνικες ομαδες και παιξουν ανεβαινει και το επιπεδο του ελληνικου μπασκετ συλλογικα και περισσοτεροι παιχτες θα ξεπηδουν για την εθνικη.
traveller
QUOTE(sporty78 @ Jun 6 2008, 18:18 ) *
Επιστροφή Βούγιανιτς θέλει ο coach για τέταρτο guard σύμφωνα με το contra.gr

http://www.contra.gr/Basketball/Hellas/A1B...kos/201269.html

77.gif



O Nικόλας πού είναι;; Γιατί δεν τον λέει;; ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif

Όσο για αυτό που γράφει :

"Οι νταμπλούχοι δεν λειτούργησαν ποτέ ως ομάδα, όταν υποχρεωτικά έπαιζαν με τα τρία σούπερ πλέι μέικερ έμοιαζαν μπερδεμένοι" έχω που ...σκούζω πολλούς μήνες τώρα sad.gif
George_13
rchos7, αυτό που λες έχει μια μεγάλη δόση αλήθειας. ΑΛΛΑ γιατί του χρόνου ο Βεργίνης να μην κλέψει την θέση στην δωδεκάδα από τον Χατζηβρέττα; Πριν αρχίσει η φετινή χρονιά ποιος πίστευες ότι θα είναι εκτός δωδεκάδας; Ο Περπέρογλου (που όντως ήταν εκτός δωδεκάδας στην αρχή της χρονιάς) ή ο Μπετσίροβιτς (που πέρυσι ήταν το βασικό μας 2αρι, και παρά τις προτάσεις για να τον δώσουμε, ο Ομπράντοβιτς δεν ήθελε να τον δώσουμε με τίποτα);

SlobodaN, εννοώ αυτόν που παρά την φετινή κακή χρονιά (ατομικά, σε σχέση με πέρυσι, και ομαδικά, δεν παίξαμε το περσινό καλό μπάσκετ) βγήκε καλύτερος αμυντικός της ευρωλίγκα (όπως και τα προηγούμενα τρία χρόνια). Άρα αμυντικά δεν μπορεί να συγκριθεί παρά με λιγους παίκτες του NBA. Όσων αφορά την επίθεση, ήταν πέρυσι ο μοναδικός μας παίκτης που μπορούσε να δημιουργήσει ρίγματα, και κατακτήσαμε την ευρωλίγκα. Φέτος δεν έδειξε πολλά πράγματα. Μην αναφερθώ σε σταθερότητα, προσωπικότητα, ηγετικά προσόντα και τρόπαια. ΔΔ.
rchos
QUOTE
rchos7, αυτό που λες έχει μια μεγάλη δόση αλήθειας. ΑΛΛΑ γιατί του χρόνου ο Βεργίνης να μην κλέψει την θέση στην δωδεκάδα από τον Χατζηβρέττα; Πριν αρχίσει η φετινή χρονιά ποιος πίστευες ότι θα είναι εκτός δωδεκάδας; Ο Περπέρογλου (που όντως ήταν εκτός δωδεκάδας στην αρχή της χρονιάς) ή ο Μπετσίροβιτς (που πέρυσι ήταν το βασικό μας 2αρι, και παρά τις προτάσεις για να τον δώσουμε, ο Ομπράντοβιτς δεν ήθελε να τον δώσουμε με τίποτα);


ταπεινη μου αποψη ειναι οτι ο μπετσι την θεση του την εχασε απο τον σαρας και τον σπανουλη και οχι απο τον περπε.ηταν απλα περιτος ενω ο περπε πολυ χρησιμος αφου αγωνιζεται σε θεση που ο παο κταν φετος ελειπης.
αν ο βεργινης ηταν ψηλος θα εδινα ελπιδες.αλλα στον παο του διαμαντιδη,σαρας,σπανουλη,βουγιανιτς δεν εχει ελπιδες να παρει χρονο συμετοχης.για του χρονου τουλαχιστον.αν το δεις και εσυ καπως πιο μακροπροθεσμα θα καταλαβεις οτι το πιο συμφαιρον και για την ομαδα σου ειναι να δωθει δανεικος σε ομαδα που θα παιζει οπως φετος στον παοκ.
Anaz
OYTE ΔΑΝΕΙΚΟΣ! Το παλικαρι ειναι κριμα να παει σε εναν εκ των Ολυμπιακο, Παο αυτη τη στιγμη και οπως ειναι δομημενες οι δυο ομαδες στην περιφερεια. Σε εναν Πανιωνιο ή εναν Αρη πρεπει να παει.Να βρει ενα καλο περιβαλλον που ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙ σε αυτον.
Και σε 2-3 χρονακια, ΑΝ εχει εξελιχτει θα εχει γινει μηλον της εριδος για τους δυο αιωνιους, και θα παει για να παιξει, και όχι να βολοδερνει δανεικος ή ακομα χειροτερα μεταξυ παγκου και εξεδρας..
lakersdynasty
QUOTE(Anaz @ Jun 7 2008, 06:04 ) *
OYTE ΔΑΝΕΙΚΟΣ! Το παλικαρι ειναι κριμα να παει σε εναν εκ των Ολυμπιακο, Παο αυτη τη στιγμη και οπως ειναι δομημενες οι δυο ομαδες στην περιφερεια. Σε εναν Πανιωνιο ή εναν Αρη πρεπει να παει.Να βρει ενα καλο περιβαλλον που ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΕΝΔΥΣΕΙ σε αυτον.
Και σε 2-3 χρονακια, ΑΝ εχει εξελιχτει θα εχει γινει μηλον της εριδος για τους δυο αιωνιους, και θα παει για να παιξει, και όχι να βολοδερνει δανεικος ή ακομα χειροτερα μεταξυ παγκου και εξεδρας..


Μα ακριβως γιαυτο παμε να τον κλεισουμε με 3ετες. Γιατι εχει γινει ηδη μηλον της εριδος. Στον ΠΑΟ σιγορα δεν εχει θεση αλλα οπως λες και εσυ μπορει ο ΠΑΟ να τον υπογραψει και να τον στειλει πακετο στον Πανιονιο που θα παιζει Ευρωλιγκα του χρονου.

Και ενα χρονο να μεινει εκει θαναι πολυ καλο και γιαυτον και για τον ΠΑΟ αργοτερα. Δεν υπαρχει λογος να τον περημενουμε να εξελιχθει κι αλλο για να τον κλεισουμε. Φτανουν πια οι υποθεσεις Τεοντοσιτς.

Τωρα σοβαρευουν τα πραγματα. tongue.gif
nicolicius
Αν παρουμε παντως και Βεργινη θα εχουμε πολλα ταλεντα στην αναμονη.

Ειναι και ο Ζαχαριεφ που περιμενει στην ακρη!

Ο Ιτουδης παει για Σκαουτινγκ στο Ντιτροιτ.
Weekendman
QUOTE
Μα ακριβως γιαυτο παμε να τον κλεισουμε με 3ετες. Γιατι εχει γινει ηδη μηλον της εριδος. Στον ΠΑΟ σιγορα δεν εχει θεση αλλα οπως λες και εσυ μπορει ο ΠΑΟ να τον υπογραψει και να τον στειλει πακετο στον Πανιονιο που θα παιζει Ευρωλιγκα του χρονου.

Ξανθόπουλος απο ΠΑΟ στον Πανιώνιο,Σάκοτα δανεικός απο τον Παναθηναικό στον Πανιώνιο, ο Πέρπερογλου με το ζόρι η μάλλον με την θέληση του Πανιωνίου στον Παναθηναικό και προτείνεις να πάει και ο Βεργίνης δανεικός στην ομάδα του Πανιωνίου; μην κάνετε και τον Πανιώνιο δεύτερη ομάδα του Παναθηναικού...
(θα έλεγαν κάποιοι κακόπιστοι άνθρωποι αν γινόταν το παραπάνω με τον Βεργίνη),
Στην ουσία καλύτερα είναι να παίξει σε ομάδα επιπέδου Μαρούσι η Πανελληνίου η γιατί όχι και στον Άρη που δεν του περισσεύουν οι πλέι-μεικερ.
t0ny3
η πρασινη λεει: Αντιο με συγκινηση απο τον αγαπημενο Σανι της εξεδρας
<Σας ευχαριστω για ολα>

Καλη σταδιοδρομια σανι!!!!!!!!!! icon_wave.gif icon_wave.gif
taz4
Ο Σάρας σκοπεύει να εξαντλήσει τα περιθώρια που έχει ως της 15/7 και μετά θα απαντήσει άμα θα γίνει η οψιον και να μείνει...προς το παρόν διακοπές!το πιο πιθανό είναι να μείνει πάντως...που αλ΄λού θα βρεί τόσα λεφτά...πάνω που συνηθισε και εδώ όπως είπε!
Ginobili
QUOTE(t0ny3 @ Jun 7 2008, 13:25 ) *

Ή ο Ζοτς παίρνει "ληγμένα"...ή ο Αρης Λαούδης...δεν κάνει καλά την δουλειά του.....Με ποια λογική ο Βεργίνης θα αντικαταστήσει τον Μπετσίροβιτς????? blink.gif blink.gif blink.gif blink.gif Το σκέφτηκε καλά αυτό πριν το γράψει???? Και από την στιγμή που θα μείνει ο Ουίνστον....πως θέλουμε και τον Σάτο????

Έχουμε λίγα πλέι μέικερ.....ενώ έχουμε πολλά 2-3άρια..και γι'αυτό θέλουμε και τον Βεργίνη .. icon_drunk.gif Τι άλλο θα ακούσουμε...
Και από την στιγμή που ο Βεργίνης αντικαθιστά τον Σάνι..ποιος ο λόγος να γίνει Έλληνας ο Μπατιστ???? Εκτός κι αν...μείνει ο Ζίζιτς και πάρουμε ακόμα άλλους 3 ψηλούς(ξένο+κοινοτικούς)...

Προσωπικά θεωρώ ότι ο Βεργίνης θα δωθεί δανεικός.
Είναι πολύ "άψητος",και αδύναμος αμυντικά για να τον κρατήσει ο Ζοτς.
reignman
σημερα διαβασα για ενδιαφερον του παναθηναικου για τον Ανδρεα Γλυνιαδακη blink.gif
lakersdynasty
QUOTE(reignman @ Jun 8 2008, 14:36 ) *
σημερα διαβασα για ενδιαφερον του παναθηναικου για τον Ανδρεα Γλυνιαδακη blink.gif


Ναι επαιξε καλα απεναντι στον Σοφο και βρηκαν οι δημοσιογραφοι να λενε. tongue.gif
sporty78
QUOTE(reignman @ Jun 8 2008, 14:36 ) *
σημερα διαβασα για ενδιαφερον του παναθηναικου για τον Ανδρεα Γλυνιαδακη blink.gif



24.gif 24.gif 24.gif
sporty78
QUOTE(t0ny3 @ Jun 8 2008, 13:07 ) *


Οπως κάθε χρόνο οι δημοσιογράφοι ότι παίκτης έχει κάνει καλή χρονιά έρχεται στη ομάδα.

24.gif Πάμε για budget NBA του χρόνου 24.gif
Aristofanis
1. Διαμαντίδης
2. Σπανούλης
3. Σάρας
4. Χατζηβρέττας
5. Βούγιανιτς
6. Περπέρογλου
7. Ρούντι Φερνάντεθ
8. Τσαρτσαρής
9. Φώτσης
10. Μπατιστ
11. Κουφός
12. Πέκοβιτς

13. Αλβέρτης
14. Ταταρούνης ή Ξανθόπουλος
15. Σάκοτα


Ο Winston είναι λίγος για τον ΠΑΟ. ΆΜα θέλουμε να κοντράρουμε ΤΣΣΚΑ και ΟΣΦΠ του χρόνου για το Ευρωπαϊκό πρέπει να πάρουμε παικταράδες.
Ο Ντικούδης ευτυχώς που φεύγει. Απέτυχε! Και φταίει μόνο αυτός κανείς αλλός!
Igor
O Rudy παει Πορτλαντ. Δυστηχως δεν θα εχουμε αυτον τον παιχτη στη Ευρωπη. sad.gif

Οσον αφορα τον Κουφο, το βλεπω πολυ δυσκολο να ερθει στην Ελλαδα. Και αν το κανει αυτο μαλλον προβλεπω να πηγαινει προς Ολυμπιακο.... 68.gif

Οσον αφορα τον Φωτση, δεν τον βλεπω ουτε και αυτον ! Εχω κανει προβλεψη (χωρις να ξερω τιποτα) οτι ο Βελιτσκοβιτς θα ερθει στην ομαδα του Ζοτς.

Οντως ο Ουινστον ειναι λιγος, διαφωνω με το ενδεχομενο να του δωθει δευτερη ευκαιρια !
Ιδανικη λυση ο Ντανιλο Γκαλιναρι που και αυτος ομως οδευει προς ΝΒΑ αν δεν κανω λαθος.
Rondo
Ο Ουίνστον δύσκολα θα συνεχίσει όπως είδα να γράφει η πράσινη...Άρα πάμε για καλές μεταγραφές αφού αφήνουμε κενή μία θέση Αμερικάνου και αν ο Μάικ γίνει Έλληνας θα έχουμε 2 θέσεις κενές... Ψάξτε τον δεύτερο στην Ευρώπη για του χρόνου smile.gif smile.gif smile.gif
traveller
QUOTE(Igor @ Jun 8 2008, 14:47 ) *
Εχω κανει προβλεψη (χωρις να ξερω τιποτα) οτι ο Βελιτσκοβιτς θα ερθει στην ομαδα του Ζοτς.


Ιδανικη λυση ο Ντανιλο Γκαλιναρι που και αυτος ομως οδευει προς ΝΒΑ αν δεν κανω λαθος.



Toys γουστάρω και τους δύο τρελά, ειδικά τον Βελιτσκοβιτς. Μακάρι να πέσεις μέσα στην πρόβλεψή σου.
nicolicius
Αφου ο Ολυμπιακος εκλεισε Πελεκανο τωρα θα κοιμαμαι ησυχος! 19.gif
Περα απ την πλακα δεν λεω μπορει το παιδι να καταφερει οτι δεν μπορεσε στην Ρεαλ αλλα δεν νομιζω πως κανει για τον Παναθηναικο.

Μακρια απο μας και αγαπημενοι!!!

Παντως το τοπιο θα ξεκαθαρισει απο Τεταρτη και μετα αφου για τοτε εχει προγραμματιστει η καθιερομενη συναντηση Ζοτς Γιαννακοπουλων σχετικα με τις κινησεις της ομαδας.

Σιγουρα αποχωρουν Σανι, Πρκατσιν,Τομασεβιτς, Δημος, και ερωτηματικο αποτελει ο Ουινστον και ο Ζιζιτς.

Υπομονη 2 μερες!
Ginobili
QUOTE(Rondo @ Jun 9 2008, 04:32 ) *
Ο Ουίνστον δύσκολα θα συνεχίσει όπως είδα να γράφει η πράσινη...Άρα πάμε για καλές μεταγραφές αφού αφήνουμε κενή μία θέση Αμερικάνου και αν ο Μάικ γίνει Έλληνας θα έχουμε 2 θέσεις κενές...

Όντως...για να το γράφει η Πράσινη....και ειδικά χωρίς καν να έχει πραγματοποιηθεί ακόμα το ραντεβού του Ζοτς με την διοίκηση...μάλλον το έχουν "σφυρίξει" για Ουίνστον...πολύ δύσκολα θα μείνει.....άρα πάμε για 3άρι....άρα για 2 περιφερειακούς.....
Αυτό που με καίει πιο πολύ εμένα...είναι να φύγει και ο Ζιζιτς!!!!Οπωσδήποτε!!!!!
Big Ticket
QUOTE(Ginobili @ Jun 9 2008, 14:03 ) *
Αυτό που με καίει πιο πολύ εμένα...είναι να φύγει και ο Ζιζιτς!!!!Οπωσδήποτε!!!!!


Με δεδομενο οτι ο Μπατιστ καθε χρονο βγαζει προβληματα, ενας 3ος παιχτης (μετα απο Μπατιστ-Πεκοβιτς) για την θεση 5 χρειαζεται οπωσδηποτε!
Ξερεις πολλους παιχτες καλυτερους του Ζιζιτς που να δεχονται αυτο το ρολο?
Gravedigger
Εγώ τον θέλω τον Winston.Ταλέντο έχει και μπορεί να βοηθήσει.Και ο Batiste την πρώτη του χρονιά στην Ελλάδα.......δεν ήταν στην Ελλάδα.
giannis_
Εγω σας το λεω και να με θυμηθειτε ο milos θα γυρισει πισω!Θα κολλαει τα τριποντακια του απο τις γωνιες και μετα θα κανει τον κλασσικο του πανηγυρισμο με τα 3 δαχτυλα!
vastravoud
Μια χαρά χωράει ο Ζίζιτς. Στα εύκολα ματς είναι εξαιρετικός και μπορεί άριστα να χωρέσει στο rotation.
Ginobili
QUOTE(Big Ticket @ Jun 9 2008, 11:14 ) *
Με δεδομενο οτι ο Μπατιστ καθε χρονο βγαζει προβληματα, ενας 3ος παιχτης (μετα απο Μπατιστ-Πεκοβιτς) για την θεση 5 χρειαζεται οπωσδηποτε!
Ξερεις πολλους παιχτες καλυτερους του Ζιζιτς που να δεχονται αυτο το ρολο?

Μην τα απολυτοποιείς τόσο τα πράγματα....στο σύγχρονο μπάσκετ...και δη σε αυτό που παίζει ο Ομπράντοβιτς...παίζει με 2 ψηλούς...(γενική έννοια)..δεν χρειάζεται να είναι ο ένας 5 και ο άλλος 4 σώνει και καλά.Πέκοβιτς και Μπατίστ,μπορούν κάλλιστα να παίζουν μαζί στην ίδια πεντάδα.Επίσης..για τα συστήματα του Ζοτς...2 PF είναι λίγοι για όλη την χρονιά,(Τσαρτσαρής+Φώτσης ας πούμε....αν έρθει...).
Ο Ζίζιτς δεν κάνει!!!! Θετικός δεν ήταν στο 90+% των αγώνων της φετινής χρονιάς.Βρίσκεται μονίμως σε σύγχυση,κάνει εύκολα φάουλ,είναι αργός πολύ για πικ&ρολ,ριμπάουντ ιδιαίτερα δεν παίρνει,καλάθια με προσωπικές κινήσεις δεν βάζει.Όσο και να προσπαθεί το παιδί,που είναι ξεκάθαρο ότι προσπαθεί,και κάνει ότι καλύτερο μπορεί..δεν του βγαίνει!!!! Δεν ξέρω το κάτα πόσο τον επηρέασε το ατυχές περιστατικό τον προηγούμενο Οκτώβρη...αλλά δεν έχει καμία σχέση με τον Ζίζιτς του Ολυμπιακού....."Χαμένος στο διάστημα..."

Θέλουμε ένα 4-5άρι ακόμη δηλαδή μετά τον Πέκοβιτς,και τον αντικαταστάτη του Ντικούδη....
Θα μπορούσα να σου προτείνω Σάλιερς,Λόρμπεκ,Τέρενς Μόρις,Λαβρίνοβιτς,Κασούν(προβλήματα καρδιάς όμως..),Χάτσον,Μουαζό,Σαντιάγκο.....
(Επίσης δεν ξέρω τι γίνεται και με τον Ομπέρτο των Σπερς....γιατί τελείωσε το συμβόλαιο του.... wink.gif )


Πως θα σας φαινόταν Βούγιανιτς+Βελίτσκοβιτς αντί Μπετσίροβιτς+Ουίνστον?????
giannis_
QUOTE(Ginobili @ Jun 9 2008, 15:55 ) *
Πως θα σας φαινόταν Βούγιανιτς+Βελίτσκοβιτς αντί Μπετσίροβιτς+Ουίνστον?????

Ολη η παρτιζαν κολλαει στον παο ανετα!!!!!!Και οι παλιοι παιχτες της και οι νεοι! smiley.gif
Igor
QUOTE(Big Ticket @ Jun 9 2008, 14:14 ) *
Με δεδομενο οτι ο Μπατιστ καθε χρονο βγαζει προβληματα, ενας 3ος παιχτης (μετα απο Μπατιστ-Πεκοβιτς) για την θεση 5 χρειαζεται οπωσδηποτε!
Ξερεις πολλους παιχτες καλυτερους του Ζιζιτς που να δεχονται αυτο το ρολο?


+απειρο !!!
Ο Ζιζιτς εκτος απο καλος παιχτης, ειναι διατηθειμενος να παιζει 7 λεπτα σε καθε ματς. Ο Χατσον θα αντεχει να παιζει 3,4 λεπτα και να μην γκρινιαζει. Πολυ αμφιβαλλω. Ιδανικη λυση ο Ζιζιτς πισω απο Μαικ και Νικολα.
Βεβαια πρεπει να αποκτηθει ενα ακομα τεσσαρι για παρτενερ του Τσαρτσαρη.
Εκει υπαρχουν ο Βελιτσκοβιτς, ο Φωτσης ο Σαλυερς, ο Μορις κτλ
Ginobili
QUOTE(Igor @ Jun 9 2008, 13:26 ) *
Ο Ζιζιτς εκτος απο καλος παιχτης, ειναι διατηθειμενος να παιζει 7 λεπτα σε καθε ματς.

Ε..δεν παίρνουμε τον Γιαννούλη καλύτερα,ή τον Χαριτόπουλο...τον Μαυροειδή...ή τον Βαν ντε Σπίγκελ....κι αυτοί είναι διατεθειμένοι να παίζουν 7'...και είναι σαφώς πιο αξιόπιστοι και παραγωγικοί.....

Βλέποντας τα στατιστικά,ο Ζίζιτς φέτος είχε 14' μ.ο στην Ευρωλίγκα και 15.5' μ.ο στην Α1
Archigos
ΑΝ ΕΡΘΕΙ Ο ΒΟΥΓΙΑΝΙΤΣ,8Α ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΟ ΔΥΟ Η ΣΤΟ ΕΝΑ?
dirk10
ki alos asos re paidia eleos!!!!!!!!!!!!!!ena kalo triari thelei h omada mono και απο κει και περα πρεπει να κοιταξει στο 4-5 τι θα κανει.φιλε τζινομπιλι διαφωνω για τον ζιζιτς δεν πηρε κατεμε τον χρονο που επρεπε να παρει,και παιχτης αδρανοποιημενος μενει πολυ πισω
Igor
Ginobilli, ο Ζιζιτς επαιζε 15 λεπτα επειδη δεν υπηρχε αλλος ψηλος !!! biggrin.gif

Παρολο αυτα πιστευω οτι μπορει να δωσει ενα ποιοτικο 10 λεπτο με ποντους, σπρωξιμο, και φαουλ.
Οσον αφορα τον πικ-εν-ρολ τον εχω δει να το παιζει αψογα με τον Σαρας ! Καλυτερα ακομα και απο τον Μπατιστ.
41.gif

Συμφωνα με τη Πρασινη, δεν θα δωθει αλλη ευκαιρια στον Ουινστον. Σωστη η κινηση μονο αν αντικατασταθει απο καποιον εμπειρο και καλυτερο παιχτη. Ενας Σατο θα ηταν ιδανικος.
Οσο για το Βουγιανιτς, δεν μου καθεται. Ο μονος λογος που μπορει να ερχοταν θα ηταν αν αποφασιζοταν να φυγει ο Γιασικεβιτσιους. Πραγμα που δεν φαινεται μεχρι στιγμης..
Το θεωρω σωστο που ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ δεν κινηθηκε για τον Πελεκανο. Εχουμε παρομοιο παιχτη που μπορει να εξελιχθει σε ΦΟΒΕΡΟ παιχτη (βλ. Περπερογλου).

Για τον Βεργινη, κατ'αρχην δεν ειναι ακομα σιγουρο. Επισης θεωρω οτι ο Ζοτς ηδη σκεφτεται αρκετα τα μελλοντικα χρονια.
Εχει στην ακρη Σακοτα, Ζαχαριεφ και θεωρω πιθανο να αποκτησει τον Βεργινη αλλα να τον αφησει δανεικο για 1,2 χρονια σε καποια ομαδα, ωστε να παρει χρονο συμμετοχης.

Επισης να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στον Σανι Μπετσιροβιτς που σταθηκε ΚΥΡΙΟΣ και τα δυο χρονια που ειχαμε την τιμη να τον εχουμε στη συνθεση μας.
Nik7
γενικα θα συμφωνησω με gino.
out zizich.
για τον κενυ λυπαμαι αν φυγει τελικα. πιστευω οτι εχει καλες προοπτικες.
θα ναι κριμα να φυγει, ασε που θα τον χτυπησει στο καπακι ο ολυμπιακος.
για ψηλους τα χω πει:
πεκοβιτς και μουαζο στο 5, φωτσης, τσαρτσα 4, μπατιστ μπαλαντερ, αρχηγος (αναγκαστικά) 6ος ψηλος.
αν δεν έρθει ο αντωνης, θα εξαρτηθεί απο το ποσους κοινοτικούς/αμερικάνους θα μπορούμε να πάρουμε.
παντως αν ειναι να παρουμε αμερικάνο, Morris κ παλι Morris ψηφίζω....
Ginobili
QUOTE(Igor @ Jun 9 2008, 16:56 ) *
Παρολο αυτα πιστευω οτι μπορει να δωσει ενα ποιοτικο 10 λεπτο με ποντους, σπρωξιμο, και φαουλ.

Οσον αφορα τον πικ-εν-ρολ τον εχω δει να το παιζει αψογα με τον Σαρας ! Καλυτερα ακομα και απο τον Μπατιστ.

blink.gif
Μπορείς να μου πεις πως το στηρίζεις αυτό με ένα επιχείρημα....???? Γιατί με βάση αυτά που είδαμε φέτος....είχαμε έναν 2ο Γιαφτόκας.... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Όσο για το πικ&ρολ με τον Σάρας....έχω δει κι εγώ τον Μαυροειδή με τον Στεφανίδη να μας το "διδάσκουν"... tongue.gif tongue.gif

Για να είμαι ειλικρινής...κι εγώ θα λυπηθώ Nik7 αν φύγει ο Ουίνστον.Τον πιστεύω πολύ.Και δεν καταλαβαίνω...πως μερικοί ανησυχούν για τον χρόνο στους ψηλούς...θέλοντας τον Ζίζιτς,που είναι "συμβιβάσιμος" παίκτης .......και αγνοούν την ίδια λογική...για τον περιφερειακό-3άρι...όπου θέλουν παικταρά.....εκεί πως θα συνηρπάξει αρμονικά με τους Σάρας,Διαμαντίδη,Σπανούλη,Περπέρογλου,Χατζ
ηβρέτα+αντικαταστάτη του Μπετσίροβιτς..???
vastravoud
Ο Ζίζιτς στα κρίσιμα ήταν άφαντος, αλλά στα εύκολα έκανε ορισμένες εξαιρετικές εμφανίσεις. Συνεπώς γι' αυτό λέμε ότι μπορεί να μείνει ως τρίτος σέντερ και να ξεκουράζει τους Πέκοβιτς και Μπατιστ.

Όσο για το "σούπερ" τριάρι, πρέπει πρώτα να δούμε τι θα γίνει με τον Σάρας. Κι εγώ θα λυπηθώ αν φύγει, αλλά καλώς ή κακώς έχουμε μεγάλη υπερυσγκέντρωση στο "ασσόδυο". Και δεν πρόκειται για τον Παπαλουκά π.χ που μπορεί να παίξει καλή άμυνα, αλλά παίζοντας με τους τρεις κοντούς στέλνεις το Διαμαντίδη στο αντίπαλο τριάρι(και άρα τον βάζεις να υπερβάλλει εαυτόν), την ίδια ώρα που ο Γιασικεβίτσιους ζορίζεται.
traveller
QUOTE(giannis_ @ Jun 9 2008, 12:10 ) *
Εγω σας το λεω και να με θυμηθειτε ο milos θα γυρισει πισω!Θα κολλαει τα τριποντακια του απο τις γωνιες και μετα θα κανει τον κλασσικο του πανηγυρισμο με τα 3 δαχτυλα!


τρελαίνομαι ήδη w00t.gif w00t.gif w00t.gif προσωπικά θέλω να μείνει ο Ζίζιτς. Και μάλιστα το θέλω πολύ. Με έναν καλό ψηλό γομάρι (τύπου Πέκοβιτς) θα απελευθερωθεί. Για να τον πάρουν και να του κάνουν 3ετές σημαίνει ότι τον θέλουν. Έπειτα δε μπορεί να αποδομηθεί και όλη η ομάδα, δεν είμαστε για τέτοια
VARDINOLATSIS
QUOTE(TRAVELLER @ Jun 9 2008, 23:08 ) *
τρελαίνομαι ήδη w00t.gif w00t.gif w00t.gif προσωπικά θέλω να μείνει ο Ζίζιτς. Και μάλιστα το θέλω πολύ. Με έναν καλό ψηλό γομάρι (τύπου Πέκοβιτς) θα απελευθερωθεί. Για να τον πάρουν και να του κάνουν 3ετές σημαίνει ότι τον θέλουν. Έπειτα δε μπορεί να αποδομηθεί και όλη η ομάδα, δεν είμαστε για τέτοια

Ενα δυνατο και ψηλό 5αρι που ταιριάζει με το παίξιμο του ΠΑΟ και είναι ιδανικός στο γρήγορο πασινγκ του είναι μόνο ένας. Αν δε παίζει μόνο 15-20 λεπτά θα κάνει ΠΑΠΑΔΕΣ που λένε... ohmy.gif ΒΟΥΙΣΙΤΣ ...ΤΕΛΟΣ>>> icon_wave.gif
Nik7
μια ερώτηση παιδιά:
γιατι τοση συγχυση στο θεμα φώτση;
παίζει τοσο δυνατα ο ολ στην απόκτησή του;
δεν ακουγεται λιγο παράλογο; ή μηπως υπάρχει πικρία απο πλευράς παικτη σεσχέση με τον ΠΑΟ;
νομιζω οτι ταιριάζει στον ΠΑΟ ο αντώνης, ειδικά αν δυναμώσει λιγο.
διάβασα στο superbasket οτι υπάρχει περίπτωση επιστροφής του σαρας στη μακαμπι.
ξερει κανεις κατι πιο απτο; και πώς το κρίνετε;
giannis_
QUOTE(Nik7 @ Jun 10 2008, 00:23 ) *
μια ερώτηση παιδιά:
γιατι τοση συγχυση στο θεμα φώτση;
παίζει τοσο δυνατα ο ολ στην απόκτησή του;
δεν ακουγεται λιγο παράλογο; ή μηπως υπάρχει πικρία απο πλευράς παικτη σεσχέση με τον ΠΑΟ;
νομιζω οτι ταιριάζει στον ΠΑΟ ο αντώνης, ειδικά αν δυναμώσει λιγο.
διάβασα στο superbasket οτι υπάρχει περίπτωση επιστροφής του σαρας στη μακαμπι.
ξερει κανεις κατι πιο απτο; και πώς το κρίνετε;

Για φωτση δεν ξερω,αλλα πιστευω οτι εμεις εχουμε το προβαδισμα σε σχεση με τον ολυμπιακο!
Οσο για σαρας μεχρι την ημερομηνια που πρεπει να απαντησει αν θα μεινει(νομιζω μεσα ιουλιου)θα του εχουν κανει προτασεις οι μισες ομαδες της ευρωπης!Τωρα για μακαμπι εγω ηξερα οτι η βασικη πηγη χρηματων που ειναι η ελιτ αν δεν κανω λαθος αποσυρθηκε,και κατι κουτσομπολιστικο που ακουσα ειναι οτι σαρας χωρισε με την γυναικα του αρα τι να παει να κανει παλι στο ισραηλ????? smiley.gif
Ginobili
QUOTE(Nik7 @ Jun 9 2008, 21:23 ) *
διάβασα στο superbasket οτι υπάρχει περίπτωση επιστροφής του σαρας στη μακαμπι.
ξερει κανεις κατι πιο απτο; και πώς το κρίνετε;

Πρόταση Μακάμπι σε Γιασικεβίτσιους


Από την ημέρα που έφυγε ο Σαρούνας Γιασικεβίτσιους από τη Μακάμπι Τελ Αβίβ, η ομάδα αναζητεί τρόπους για να τον φέρει πίσω. Κάθε καλοκαίρι «χτυπάει την πόρτα» του Λιθουανού και η φετινή χρονιά δεν θα αποτελέσει την εξαίρεση… Η ιστοσελίδα του Ισραήλ telesport.co.il αναφέρει ότι η ομάδα του λαού την επόμενη εβδομάδα θα καταθέσει πρόταση στον παίκτη του Παναθηναϊκού και θα έχει τετ α τετ με τον «Σάρας».

Ο Γιασικεβίτσιους θα ταξιδέψει στο Τελ Αβίβ για τον γάμο του τιμ μάνατζερ της Μακάμπι, Μόνι Φανάν και κατά την παραμονή του στο Ισραήλ οι άνθρωποι της ομάδας σχεδιάζουν να έρθουν σε επαφή μαζί του. Σύμφωνα πάντα με την συγκεκριμένη ιστοσελίδα, η Μακάμπι δεν είναι σε θέση να τα βάλει με τον Παναθηναϊκό και η πρόταση της θα φτάσει τα 2.5 εκατ. δολάρια για ένα χρόνο. Οι Ισραηλινοί ποντάρουν στο «δέσιμο» του διεθνή πλέι μέικερ με την ομάδα του λαού και εκτός αυτού για τα δεδομένα του συλλόγου η συγκεκριμένη πρόταση θεωρείται ιδιαίτερα υψηλή…


http://www.superbasket.gr/?c=139&a=104168

Αυτό διάβασες εσύ..αυτό διαβάσαμε κι εμείς.Δεν ξέρω κάτι παραπάνω...Αλλά δεν θα μου φαινόταν και τόσο άσχημη μια τέτοια εξέλιξη...το θέμα είναι αν θα μπορούσαμε να βρούμε περιφερειακό-3άρι ΠΑΙΚΤΑΡΑ της τάξεως των 5.000.000....μιας και τόσα θα εξοικονομήσουμε περίπου σε αυτή την περίπτωση...(2.5 η Μακάμπι...+3-3.5 εκ που παίρνει ο Σάρας τον χρόνο..)...(Αν μας δώσουν καναν Μόρις καλύτερα ή τον Βούισιτς...θα έχει ενδιαφέρον... laugh.gif )

Εγώ λέω να αρπάξουμε τον Παπαλουκά.... tongue.gif tongue.gif tongue.gif για να γελάσουμε πάλι...πλάκα θα έχει.... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
giannis_
Στο gazzetta.gr λεει οτι εγινε προταση του παναθηναικου στο φωτση για 3ετες συμβολαιο με 1,5 εκατομμυριο το χρονο!Μηπως ειναι πολλα??
Βασικα τωρα που το σκεφτομαι δεν ειναι πολλα για τον συγκεκριμενο μια χαρα παιχτης ειναι,απλα με τα νουμερα που ακουω για ορισμενους εχω αρχισει να πιστευω οτι εχουμε πιασει το μητσο μ@λ@@!Παυλο απαιτω αυξηση στο καλυτερο ευρωπαιο παιχτη τωραααααα!!!!!!!Πραγματικα μ ερχεται να τα βαλω απο την τσεπη μου! icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Παντως ginobili πλακα στη πλακα αυτο που λες να μας δωσουν και καναν βουισιτς δεν θα μας χαλαγε!Να μας φυγει και αυτη η φαγουρα με τον νικολα, μην μας μεινει αποθυμενο και να βρουμε και ενα ακριβο 3αρι της προκοπης με τα λεφτα που παιρνει ο σαρας!

Ακυρο τωρα το θυμηθηκα ο ιτουδης εχει παει στο αμερικα λετε να γινει κανα μεγαλο μπαμ?

Αντε να δουμε που θα τους χωσουμε ολους παλι και ποιοι θα καθονται με πολιτικα του χρονου! smiley.gif
George_12ISL
Δεν ξέρω αν το 1.5 εκατομμύριο το χρόνο για Φώτση είναι πολλά λεφτά, αλλά στη Ντιναμό Μόσχας το ποσό είναι 1.7 εκατομμύρια... Όσο δηλάδή του Διαμαντίδη...
Αυτοί είναι βέβαια αριθμοί που ζαλίζουν, αλλά πλέον το μπάσκετ (παρα)είναι επαγγελματικό...
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(George_12ISL @ Jun 10 2008, 08:16 ) *
Δεν ξέρω αν το 1.5 εκατομμύριο το χρόνο για Φώτση είναι πολλά λεφτά, αλλά στη Ντιναμό Μόσχας το ποσό είναι 1.7 εκατομμύρια... Όσο δηλάδή του Διαμαντίδη...
Αυτοί είναι βέβαια αριθμοί που ζαλίζουν, αλλά πλέον το μπάσκετ (παρα)είναι επαγγελματικό...

Στην Ρωσια πληρωνεται σε δολλαρια.

Τα 1,7εκ$ ειναι 1,1εκ ευρω
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.