Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ARIS THESSALONIKI BC- CIBONA ZAGREB (3-1-2008, SOUPERSPORT 1 19:15)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
geosider
μιας που μου πεσε το φλουρί
ανοίγω και το τόπικ tongue.gif
πάμε να κλείσουμε το σπίτι του ντράζεν πέτροβιτς, σε αυτό δεν παίζουμε;
weirdo1977
χωρίς ηλιάδη - παντελιάδη πηγαίνουμε στο ζάγκρεμπ, πολύ σημαντικό παιχνίδι με νίκη σχεδόν κλειδώνουμε την πρόκριση k κρυφοκοιτάμε ένα καλο πλασάρισμα, καλή τύχη geosider wink.gif
hagi
Καλή επιτυχία στην ομάδα.Έχει ανέβει αρκετά και παίζει καλύτερα τον τελευταίο καιρό.Περιμένω να δω πως θα παίξει απέναντι σε καλή ομάδα όπως η Τσιμπόνα.Αν παίξουμε όπως τα τελευταία παιχνίδια με εξαίρεση στον Κολοσσό τότε μπορούμε να πάρουμε το διπλό.Αν και ο Ηλιάδης θα είναι απώλεια γιατί φαίνεται ότι έχει αρχίσει και τον χρησιμοποιεί και ο Σάββας δείχνει να παίζει καλά.

Όμως και πάλι μπορούμε.Σε λίγη ώρα ξεκινάμε..Για να δούμε τί θα δούμε..
celtic_pride
Ένα μεγάλο διπλό για την ομάδα που εξασφαλίζει σε μεγάλο βαθμό την πρόκριση στο ΤΟΡ 16. 41.gif 41.gif . Μπράβο στους παίκτες για την πάθος που έδειξαν και την αρκετά καλή εμφάνιση... 41.gif
ΚιτρινιΑΡΗΣ
QUOTE(geosider @ Jan 2 2008, 16:11 ) *
μιας που μου πεσε το φλουρί
ανοίγω και το τόπικ tongue.gif
πάμε να κλείσουμε το σπίτι του ντράζεν πέτροβιτς, σε αυτό δεν παίζουμε;


41.gif 41.gif 41.gif

διπλό με πολύ καλή απόδοση rolleyes.gif

πάμε λοιπόν για μαδρίτη smiley.gif
klearxos
41.gif 41.gif 41.gif

Πολυ καλη νικη! 41.gif
Μπορει να μην εχουμε εξασφαλισει μαθηματικα την προκριση στους 16 αλλα θεωρω οτι μετα απο αυτην την νικη ειμαστε με το εναμισι ποδι στην επομενη φαση.!!!
Ενω και η προσθηκη των νεων (νεου) παικτων με κανει να αισιοδοξω.!
Warrior
Μπραβο στην ομαδα...πολυ σημαντικη νικη!! 41.gif

Θα πρεπει να αυτοκτονησουμε πια για να μην περασουμε στην επομενη φαση,αφου πια μας αρκει μια νικη.
Το Μιλανο ειναι η μονη ομαδα που μας απειλει και βασει προγραμματος εχει την δυνατοτητα να φτασει στις 6
νικες(αν μας κερδισει και χασει μονο απο Μακαμπι στο Ισραηλ).Παντως δεν εχει τελειωσει τιποτα ακομη και
χρειαζεται προσοχη στα υπολοιπα παιχνιδια...

Με εξαιρεση καποια μικρα κενα διαστηματα στην διαρκεια του σημερινου αγωνα,νομιζω καναμε αλλη μια
καλη εμφανιση.Ο Μασσει και Τσαλδαρης οι κορυφαιοι,ενω μου αρεσαν πολυ και οι Ραιτ(παρα τα 0/6 τριποντα)
και Τερι,ενω ο Καλαιτζης παρουσιαζεται σταθερα καλως σε ολα τα παιχνιδια φετος.

Επομενος αντιπαλος η Λιετουβος την αλλη βδομαδα στο παλε σε ενα μεγαλο ματς...
ΚιτρινιΑΡΗΣ
Μεγάλη νίκη εναντίον Αγιόσο και Ουόρεν που παίζαν σχεδόν μόνοι τους.
Σε ένα μεγάλο χρονικό διάστημα είδα (επιτέλους) την ομάδα που θέλω να βλέπω... εως και ο Μότολα έπαιζε άμυνα!!!
Η άμυνα έτρωγε σίδερα και στην επίθεση άρχισαν να παίζουν με συστήματα... ο καθένας αρχίζει να ξέρει τι πρέπει να κάνει... σκριν... να ανοίξει διαδρόμους... να σκοράρει... να μαζέψει τα σκουπίδια...
και μιας και είπαμε αρκετές φορές για τα λάθη του Χέρμπερτ ας πουμε και τα σωστά... σήμερα έκανε σχεδόν άψογο κοουτσάρισμα...

Κάστλ: μέτριος... έκανε δυο τρεις καλές προσπάθειες, δεν είναι ο πλέι που θα τρέξει την ομάδα
Τέρι: πολύ καλός για άλλη μια φορά... άμυνα γρανίτης και στην επίθεση όταν χρειάζεται είναι εκεί... παρόλα αυτά αρκετές φορές δείχνει την απειρία του στην ευρολίγκα
Σεραπίνας: σε άλλο γήπεδο, φανερά επιρεασμένος...
Ράιτ: επιτέλους αυτός που πρέπει... λίγο άστοχος στα τρίποντα... αλλά άνοιξε πολλούς διαδρόμους και γενικώς έδειξε ότι ξέρει μεγάλο μπάσκετ
Καλαϊτζής: Η καλύτερη μεταγραφή φέτος του Άρη... καλός οργανωτής πολύ καλός αμυντικός... αδικαιολόγητα έπεσε λίγο η ψυχολογία του στο δεύτερο ημίχρονο
Μότολα: Έπιτέλους έπαιξε άμυνα... βοήθησε αρκετά την ομάδα
Μάσεϊ: όπως πάντα η δύναμη και ψυχή της ομάδας... αν σταματίσει να είναι μερικές φορές εριστικός θα γίνει ...
Αγαθάκος: σήμερα είχε αρκετό τρακ...
Τσαλδάρης: κάντε συμβόλαιο για δέκα χρόνια στο παιδί... αν συνεχίσει έτσι έχει την θέση του Χατζηβρέτα στην εθνική
Ομάδα: πάθος για την νίκη... έτσι θέλω να την βλέπω την ομάδα
Warrior
QUOTE(Warrior @ Jan 4 2008, 00:02 ) *
Το Μιλανο ειναι η μονη ομαδα που μας απειλει και βασει προγραμματος εχει την δυνατοτητα να φτασει στις 6
νικες(αν μας κερδισει και χασει μονο απο Μακαμπι στο Ισραηλ)


Eδω εχω κανει λαθος... biggrin.gif
Με παρεσυρε μια εφημεριδα που σημερα ειχε την Μιλανο με 3 νικες! angry.gif

Οι Ιταλοι ειναι στις 2 νικες και πραγματικα θα πρεπει να συμβουν φοβερα πραγματα για να μην περασουμε
στην επομενη φαση.

Παντως ο Μοτολα εμενα δεν μου αρεσε ιδιατερα σημερα...Η ρακετα αμυντικα μου μοιαζει αδεια οταν ειναι
μεσα στο παρκε.Ανεβαινει και πολυ ψηλα και αφηνει πολλους διαδρομους.Στα υπολοιπα συμφωνω.. smile.gif
hagi
Εγώ θα συμφωνήσω με όλους..Μπράβο στα παιδιά για τη νίκη 41.gif 41.gif 41.gif

Εμένα σε γενικές γραμμές μου άρεσε η ομάδα αν και έχασε την διαφορά αρκετές φορές.Όμως το ότι δεν πανικοβλήθηκε και κατάφερε και πάλι να πάρει διαφορά ήταν το πιο σημαντικό.Εγώ βλέπω βελτίωση της ομάδας σε όλους τους τομείς και φαίνεται να "δένει" περισσότερο.Χαίρομαι όταν βλέπω την ομάδα να παίζει σωστά στην άμυνα και με τρόπο στην επίθεση.

Τώρα πολλά πρέπει να γίνουν για να μην περάσουμε.Αν και αν συνεχίσουμε έτσι μας βλέπω για αρκετά ψηλά.Καλό παιχνίδι θα είναι το επόμενο με την Λιέτουβος στο οποίο θα πρέπει να γεμίσει το Παλέ μετά από τη νίκη στο Ζάγκρεμπ αλλά ακόμη και την Κυριακή με το Ρέθυμνο θα πρέπει να πάει κόσμος..

Πολλά μπράβο και πάλι.. 41.gif 41.gif
pivot
Μπράβο στον Αρη που συνεχίζει για δεύτερη χρονιά να βρίσκεται σε υψηλό επίπεδο παρά τις δυσκολίες.
Με τις προσθήκες που συζητιούνται (αλλαγή Σεράπινας και Ντ. Ουάσιγκτον) θα είναι ακόμα καλύτερος.
Ο Τσαλδάρης αξίζει να δοκιμάσει με την εθνική αρκεί να μπορέσει να διαρρήξει το "Φορτ Νοξ" και την κλίκα που το περιβάλει. 41.gif
theov
Παρότι Βάζελος, γουστάρω να την δω την Αριανάρα στην Μαδρίτη...

Μάλλον αυτό οφείλεται στο ότι έλκω καταγωγή από Καβάλα, οπότε το αίμα νερό δεν γίνεται...

Ε υ γ ε, για το φυστίκωμα στην Τσιμπόνα παιδιά!!
geosider
χεχεχε κανένα μπράβο και σε μένα που άνοιξα προφητικά το τόπικ δεν είδα πουθενά icon_drunk.gif
τέλος πάντων άνοιξα με τον καλύτερο τρόπο την χρονιά
από εδώ και πέρα στα κρίσιμα ματς πρέπει να ανοίγω έγω τα τόπικ μας smile.gif
Warrior
QUOTE(geosider @ Jan 4 2008, 19:10 ) *
χεχεχε κανένα μπράβο και σε μένα που άνοιξα προφητικά το τόπικ δεν είδα πουθενά icon_drunk.gif
τέλος πάντων άνοιξα με τον καλύτερο τρόπο την χρονιά
από εδώ και πέρα στα κρίσιμα ματς πρέπει να ανοίγω έγω τα τόπικ μας smile.gif


77.gif 77.gif 41.gif 41.gif

Μας μετεδωσες την σιγουρια σου απο τον τιτλο και δεν εκπλαγηκαμε.Μας φανηκε αυτονοητο οτι θα
οδηγησεις την ομαδα σε διπλο-προκρισης! biggrin.gif

Ερχεται κρισιμο παιχνιδι με Λιετουβος,οποτε να ετοιμαζεσαι σιγα σιγα!! tongue.gif
hagi
QUOTE(geosider @ Jan 4 2008, 19:10 ) *
χεχεχε κανένα μπράβο και σε μένα που άνοιξα προφητικά το τόπικ δεν είδα πουθενά icon_drunk.gif
τέλος πάντων άνοιξα με τον καλύτερο τρόπο την χρονιά
από εδώ και πέρα στα κρίσιμα ματς πρέπει να ανοίγω έγω τα τόπικ μας smile.gif


Άντε βρε μπράβο από μένα biggrin.gif biggrin.gif Πάντα τέτοια tongue.gif tongue.gif 41.gif 41.gif
basketaris
Πολυ μεγαλο διπλο με πολλαπλη σημασια:

1) Κατα πασα πιθανοτητα μας εξασφαλιζει προκριση στο ΤΟΡ 16. Αρκει η νικη στο επομενο ματς, κατι που ειναι καλο, ωστε να εχει και μεγαλυτερο σημασια το παιχνιδι με τη Λιετουβος. Προβλεπω τη μεγαλυτερη φετινη προσελευση... rolleyes.gif
2) Ξεπερασαμε το "φραγμα" της 1 περυσινης εκτος εδρας νικης και βαδιζουμε για την 3η με Ολυμπια ή Εφες (γιατι οχι και...4? wink.gif )... Αν ειχαμε και τη νικη με την Αρμανι, θα μιλουσαμε ηδη για κυνηγι καλυτερου πλασαρισματος, αλλα τωρα κοιταμε μονο την οριστικοποιηση της προκρισης κι επειτα εχει ο Θεος...
3) Καναμε διπλο σε μια παραδοσιακη εδρα της Ευρωπης, στη -σχεδον μονιμη- πρωταθλητρια Κροατιας. Βεβαια, δεν ηταν οσο καυτη περιμενα, αλλα εγινε επι ενος πολυ μεγαλου ευρωπαϊκου μεγεθους, κατι που θα μνημονευεται στο μελλον.
4) Η ομαδα φανηκε να πειθει με την εμφανιση της, καθως εδειξε χαρακτηρα σε ουκ ολιγες περιπτωσεις που η Τσιμπονα φανηκε να ανακαμπτει. Η αμεση αντιδραση επειτα απο "νεκρα διαστηματα" ηταν πολυ ελπιδοφορο μηνυμα. Ειδικα αν αναλογιστουμε οτι εγινε σε εκτος εδρας παιχνιδι....

Απο το ματς κρατω για αλλη μια φορα την απιστευτη εμφανιση του Μασευ και του Τσαλδαρη, καθως και την αμυντικη συμπεριφορα της ομαδας στα κρισιμα σημεια, με προεξαρχοντα τον Τερι που οσο ασταθης και απροβλεπτος ειναι στην επιθεση (οχι απαραιτητα καλο βεβαια...), αλλο τοσο ογκολιθος ειναι αμυντικα. Μαζι με το Τζερι, σκεπασαν την εναερια κυκλοφορια... Επισης, ειδα με πολυ καλο ματι την αποδοση του Ραϊτ. Ο Μπρεισι συνεχιζει να με απουσιαζει με τη βελτιωση του, ανεβαινει συνεχως. Ειδικα προχθες, 2-3 φοβερες διεισδυσεις μες στη ρακετα, απεδειξαν οτι προκειται για μεγαλο παικτη, που μπορει να παρει την ομαδα στις πλατες του. Κι αυτο θα γινεται ακομη πιο εμφανες σταδιακα... Οσο για την αστοχια εξω απο τα 6.25, δε με ενδιαφερει καθολου... Οι παικτες αυτοι, μπορουν να χανουν 8, αλλα να βαλουν το πιο κρισιμο. Ας κανει ολες τις υπολοιπες δουλειες μες στο παρκε και ας ειναι αστοχος... wink.gif

Ελπιζω με Λιετουβος να ειναι μια μικρη γιορτη για το Παλε! Καιρο εχουμε να δουμε μια αληθινη γιορτη... smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.