Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Νεαροι παικες και ομαδες υποδομης
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
V@Roxe##13
Ας λεμε σε αυτο το τοπικ οτιδηποτε θελουμε ξερουμε η φανταζομαστε για τις μικρες ηλικιες. Εγω αν και εχω τελειωσει απο το εφηβικο εδω και τεσσερα χρονια παντα θα θυμαμαι τα χρονια μου αυτα και θα ενδιαφερομαι για τις ηλικιες αυτες. Ηδη ο AIRAMBADO μου εχει πει αρκετα για την Θεσσαλονικη και προσκαλω οσους απο εσας θελουν να γραψουν οτι θελουν για την περιοχη τους η και για οτι αλλο θελουν. Απο ομαδες στην Στερεα καλες ειναι ο Ηλυσιακος τα εκπαιδευτηρια Πλατωνα ο Ολυμπιακος ο Πανιωνιος και ο Εσπερος. Υπαρχουν πολλοι καλοι παικτες. Στην Θεσσαλονικη εκτος απο τις 3 μεγαλες Τα ΑΣΤΕΡΙΑ ο Μαντουλιδης και η SIEMENS??? Και ο Μεγας ειναι καλος στα κοριτσια.
dizzy_fingers
Εγώ στο εφηβικό θυμάμαι πως.....δεν πήγα 71.gif

Ο Αστέρας Εξαρχείων δεν είχε εφηβικό τότε (ούτε τώρα... 39.gif ) και λόγω σχολείου, διαβάσματος μπλα μπλα...τα παράτησα.
V@Roxe##13
Ειναι οντως πολυ συνηθισμενο φαινομενο πολλοι εφηβοι που βλεπουν οτι δεν εχουν και το τεραστιο μελλον(οχι οτι εσυ ησουν ασχετος) να τα παρατανε. Ξερει κανενας μπασκετοφιλος απο την Θεσσαλονικη ποια ομαδα πηγε στα τελικα του παιδικου. Και ειναι καλη ομαδα?Εχω την εντυπωση πως απο την ΕΣΚΑΝΑ πηγε ο Πανιωνιος και απο την ΕΣΚΑ τα εκπαιδευτηρια Πλατωνα. Πως μπορω να βαλω Αβαταρ η οπως αλλιως λεγεται η εικονα κατω απο το NICKNAME?
dizzy_fingers
Για άβαταρ θα πας στο Προσωπικό CP (είναι στην "κρυφή" αριστερή μπάρα...ανοίγει αν κλικάρεις στο πάνω αριστερά) και από εκεί Personal Profile-> Edit Avatar Settings.

Αν δυσκολεύεσαι, απλά πήγαινε σε αυτό το link. wink.gif

QUOTE(V@Roxe##13)
Ειναι οντως πολυ συνηθισμενο φαινομενο πολλοι εφηβοι που βλεπουν οτι δεν εχουν και το τεραστιο μελλον(οχι οτι εσυ ησουν ασχετος) να τα παρατανε.


Δυστυχώς....κι εγώ ήμουν η ήπια περίπτωση.
Υπήρχαν πολλά παιδιά που ήξερα, τα οποία είχαν μέλλον, αλλά αναγκάστηκαν να παρατήσουν το μπάσκετ, όχι λόγω σχολείου, αλλά ακόμη χειρότερα, λόγω δουλειάς...
Αν η προώθηση στον αθλητισμό σε αυτή τη χώρα γινόταν παράλληλα (αν όχι μέσω) του σχολείου, τώρα θα είχαμε πολλά θετικά.
Από το προφανές, που είναι οι εθνικές και συλλογικές-ατομικές επιτυχίες, μέχρι το σημαντικότερο, που είναι καλύτεροι αθλητές, καλύτερη γενικά αθλητική παιδεία (σε αθλητές και οπαδούς...), υγιέστεροι άνθρωποι, πάρα πολλά πράγματα...
Αντ'αυτού, οι κοντόφθαλμοι και παρτάκηδες πολιτικοί προτιμούν να κυνηγούν την άθληση σαν να είναι κάτι το περιττό (στην καλύτερη περίπτωση) ή κακό (στη χειρότερη και συνηθέστερη περίπτωση) και φορτώνουν τα παιδιά με υπεράριθμες ώρες μαθήματος, σχεδόν εκμηδενίζοντας τις ώρες της γυμναστικής 68.gif.
airambado
QUOTE(V@Roxe##13 @ May 14 2006, 07:39 PM)
Ειναι οντως πολυ συνηθισμενο φαινομενο πολλοι εφηβοι που βλεπουν οτι δεν εχουν και το τεραστιο μελλον(οχι οτι εσυ ησουν ασχετος) να τα παρατανε. Ξερει κανενας μπασκετοφιλος απο την Θεσσαλονικη ποια ομαδα πηγε στα τελικα του παιδικου. Και ειναι καλη ομαδα?Εχω την εντυπωση πως απο την ΕΣΚΑΝΑ πηγε ο Πανιωνιος και απο την ΕΣΚΑ τα εκπαιδευτηρια Πλατωνα. Πως μπορω να βαλω Αβαταρ η οπως αλλιως λεγεται η εικονα κατω απο το NICKNAME?
*

o Mαντουλιδης(περιεργο.... biggrin.gif biggrin.gif )κερδισε καμια 40αρια ποντους την ΜΕΝΤ στον τελικο!
_pro_ball_player_18
Παιδιά, έχω ακούσει για έναν παίκτη στη Θεσσαλονίκη τον Βαζαλίδη ότι είναι απο τοθς καλύτερους στην ηλικία του. Φοβερό ταλέντο αλλά αδικίθηκε πολύ. Το καλοκαίρι άκουσα οτι φεύγει Αμερική να παίξει στο Boston Highschool και αργότερα στο Boston University. Ελπίζω να τα καταφέρει εκεί διότι ειναι καλό να μας αντιπροσοπεύουν με μια καλή εικόνα οι Έληνες εκει. 41.gif
airambado
το ξερω το παιδι τον ειχα συμπαιχτηγ και οταν ημουν στον παοκ....δυστυχως ομως αδικηθηκε,μακαρι να καταφερει να παει στην αμερικη να αποδειξει το ταλεντο του,πραγμα που του στερησαν καποιοι ανοητοι(επιεικως)εδω στην ελλαδα.... 68.gif 68.gif 68.gif
V@Roxe##13
WHO IS HE? Τι ηλικια ειναι? Ειναι οντως καλος? Απο το Site της ΕΟΚ μολις ειδα οτι τελειωσαν οι τελικοι πανελληνιοι αγωνες των μεικτων για ηλικιες 91-92. Πολλοι παικτες διακριθηκαν αλλα ειναι ασκοπο να λεμε ονοματα γιατι ειναι ακομη πιτσιρικια. Παντως πρωταθλητρια βγηκε η ΕΣΚΑ νικωντας στον τελικο την ΕΣΚΑΝΑ. Η ΕΚΑΣΘ εχασε απο ολους και βγηκε τεταρτη.
_pro_ball_player_18
Nai einai arketa gnostos sti thessaloniki. Einai 2.04 kai paizei trairi. epeikse se EKAΣΘ se meiktes, klimakio. Itan ena apo ta anerxomena talenta tou Paok alla den stathike tyxeros edo stin Ellada. Elpizo na ta kataferei stin Ameriki. Tou euxomai kali epityxia
chris8
Παιδιά γειά σας...Γνωρίζει κάποιος κανένα ταλέντο απο το εφηβικό του Μαντουλίδη(2007-2008);Αυτοί τον Ματσαγκούρα δεν είχαν προπονητή;Θα συμμετάσχουν σε κανένα τουρνουά;
Wilkinson
QUOTE(chris8 @ Dec 26 2007, 12:47 ) *
Παιδιά γειά σας...Γνωρίζει κάποιος κανένα ταλέντο απο το εφηβικό του Μαντουλίδη(2007-2008);Αυτοί τον Ματσαγκούρα δεν είχαν προπονητή;Θα συμμετάσχουν σε κανένα τουρνουά;

O kaliteros paixtis tou mantoulidi sto efiviko ine o Sloukas kai exoun proponiti ton aggelh...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.