Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Α1: Τέλος ο Φραγκιάς από τον Κολοσσό
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Κολοσσός Ρόδου
ashton
Α1: Τέλος ο Φραγκιάς από τον Κολοσσό

Τελ. ενημ/ση: 07.11.2005 13:56
Σκληρή η Α1... Παρελθόν από την τεχνική ηγεσία του Κολοσσού της Ρόδου αποτελεί ο Βασίλης Φραγκιάς. Ο έμπειρος τεχνικό πλήρωσε το μάρμαρο για το κακό ξεκίνημα των νεοφώτιστων στην πρώτη τους παρουσία στην Α1 και ήδη η διοίκηση του συλλόγου βρίσκεται σε αναζήτηση της διάδοχης κατάστασης. Σύμφωνα με πληροφορίες, προσωρινή λύση θα αποτελέσει ο Μιχάλης Κυρίτσης, που θα επιστρέψει στις επάλξεις μετά από μακρόχρονη απουσία.

sportfm.gr
sihainas
Δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό τους... δηλαδή τι περίμεναν... ίσα ίσα που η ομάδα είχε μια αξιοπρεπή παρουσία... άλλωστε δεν είχε και τα πιο εύκολα παιχνίδια... Με μαρουσι και μακεδονικό εντώς και με Ηρακλή εκτώς παίξανε... και νομίζω στάθηκαν πολύ καλά...(με εξαίρεση ίσως το παιχνίδι με το μαρούσι)...

Anyway ίσως να τους βγει και σε καλό...θα δούμε
kolossos
Νομίζω ότι η κίνηση αυτή είναι λάθος στην παρούσα φάση για διάφορους λόγους. Η ομάδα ήταν άτυχη (κυρίως στο θέμα του άσσου) και ο Φραγκιάς δεν είναι ο μόνος που φταίει για αυτό. Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω και το τι σημαίνει προσωρινή λύση... Γενικά δεν μου πολυγεμίζει και το μάτι ο Κυρίτσης...
dizzy_fingers
Τουλάχιστον οι φίλαθλοι πια δεν ψαρώνουν και καταλαβαίνουν ότι η αλλαγή προπονητή στην αρχή της σεζόν ΔΕΝ ΒΟΗΘΑΕΙ πουθενά....

....να δούμε πότε θα το καταλάβουν οι παράγοντες όμως.... 45.gif
kolossos
Και πόσο μάλλον όταν διώχνουν κάποιον για να πάρουν τον Κυρίτση. ΚΑτά την γνώμη μου είναι προπονητής μιας "άλλης εποχής" ...
hagi
Παιδιά αν δεν κάνω λάθος ο Φραγκιάς δεν ήταν και στην Α2;

Όπως και να έχει πάντως εγώ γενικότερα είμαι κατά του να διώχνεις έναν προπονητή επειδή η ομάδα ξεκίνησε άσχημα.
Εξάλλου εντάξει ο Κολλοσός είναι νεοφώτιστη ομάδα δεν πάει για πρωτάθλημα.Προσπαθούν και έχουν κοντράρει πολύ καλά τους αντιπάλους τους.
Μακάρι να βγει σε καλό.
kolossos
Όχι μόνο στην Α2... και στην Β ήταν ο Φραγκιάς...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.