Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Maccabi Fox Tel Aviv - Παναθηναϊκός Superfoods
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3
pan24
vs


Ο Παναθηναϊκός μπαίνει στην τελική ευθεία της regular season έχοντας δυο συνεχόμενες νίκες με καλές εμφανίσεις έστω και αν ήταν απέναντι σε ομάδες χαμηλότερης δυναμικότητας.
Απέναντι στην Μακάμπι που μάχεται για να εξασφαλίσει την συμμετοχή της στα play offs ο Παναθηναϊκός θέλει να συνεχίσει τις καλές εμφανίσεις και φυσικά την νίκη η οποία θα του επιτρέψει να συνεχίσει να ελπίζει για την κατάκτηση του πλεονεκτήματος έδρας.

Η Μακάμπι αρέσκεται στο γρήγορο παιχνίδι χωρίς να δίνει ιδιαίτερη έμφαση στην άμυνα,στυλ που θεωρητικά βολεύει τον Παναθηναϊκό.
Ιδιαίτερη έμφαση πρέπει να δοθεί στην άμυνα απέναντι στους Τζακσον,Κόουλ και Τόμας που αν βρούν ρυθμό μπορούν να σκοτώσουν οποιαδήποτε ομάδα.

Ο Ντένμον θα απουσιάσει και από αυτό το παιχνίδι.

Απαγορεύεται η συζήτηση για την διαιτησία

Σχόλια για το παιχνίδι
john wick
Ρε συ ο Γκαουντλοκ κ ο αλλος ο καραφλας ο Theodore δεν παιζουν στην Αρμανι;;
boumtze-boumtze
Γκαουνλοκ και Θιοντορ παιζουν σε αλλη ομαδα...
Dreamerpanos
Βασικά ναι pan μας έκαψες λίγο tongue.gif
pan24
Συγγνώμη παίδες αυτό γίνεται αν γράφεις game thread κουρασμένος απο τo τρέξιμο όλη μέρα ενώ ταυτόχρονα ρίχνεις ματιές στο Τσσκα-Ολυμπιακός.
Μπέρδεψα Θίοντορ με Τζάκσον και είχα μείνει στον Γκάουντλοκ απο πέρσι tongue.gif
Διορθώθηκε
shtarkws
Για να δούμε αν αποδειχθεί γουρλής ο νέος mod smile.gif
MaJesty23
Θα χούμε και το αυτί μας στο Ρεάλ -Ζαλγκίρς.Πάντως επειδη η Μακάμπι καίγεται για νίκη ,και μεις δεν είμαστε σταθεροί ,μας δίνω λιγότερο απο 20%.

Οχι οτι δεν είμαστε καλύτεροι,απλά είναι ειδικών συνθηκών ματς.Εχω τάξει ποτό σήμερα(wtf !!?$%!!%*) αλλά κέρδισα με αγώνα ,να έχω tablet για κρυφές ματιές! smiley.gif
whaler
QUOTE (MaJesty23 @ Mar 22 2018, 09:41 ) *
Θα χούμε και το αυτί μας στο Ρεάλ -Ζαλγκίρς.Πάντως επειδη η Μακάμπι καίγεται για νίκη ,και μεις δεν είμαστε σταθεροί ,μας δίνω λιγότερο απο 20%.

Οχι οτι δεν είμαστε καλύτεροι,απλά είναι ειδικών συνθηκών ματς.Εχω τάξει ποτό σήμερα(wtf !!?$%!!%*) αλλά κέρδισα με αγώνα ,να έχω tablet για κρυφές ματιές! smiley.gif


Μου θυμίζει το περσινό Μπασκόνια-ΠΑΟ, νομίζω θα το πάρουμε το ματς σήμερα. Φυσικά πολύ ενδιαφέρον στη Μαδρίτη!
jonaldidhs
QUOTE (whaler @ Mar 22 2018, 11:28 ) *
Μου θυμίζει το περσινό Μπασκόνια-ΠΑΟ, νομίζω θα το πάρουμε το ματς σήμερα. Φυσικά πολύ ενδιαφέρον στη Μαδρίτη!

O Σαρας περυσι μας εκαψε..Φετος ελπιζω να μας ανταμειψει..Εχω καλο προαισθημα για σημερα..Για να δουμε..
Thodoros
Νομίζω ότι το παιχνίδι είναι στα χέρια του Παναθηναϊκού, εδώ και αρκετές αγωνιστικές η Μακάμπι δεν δείχνει να το προσπαθεί αρκετά , πόσο μάλλον όταν έχει χάσει τόσες θέσεις από μόνη της. Η Μπασκόνια είναι καλύτερη ομάδα και πρέπει να μπει 8δα αντί των Ισραηλινών .

Όπως είπα και στο προηγούμενο αν μπούμε σοβαροί το έχουμε εκτός αν τους ανοίξει ... biggrin.gif

Συνδυαστικά με ένα δωράκι από τον Σάρα μπορούμε να ελπίζουμε για πλεονέκτημα (διαφορετικά δύσκολο το βλέπω μετά να κάνει ήττα η Ρεάλ ) οπότε εκτός απροόπτου θα μάθουμε την τετράδα των πρώτων.
shtarkws
Πιστεύω ότι εύκολα η δύσκολα και λόγω έδρας, θα χάσουμε
xaris1986
Light oμαδα η φετινη η η Μακαμπι.
Οσα φαμε οσα βαλουμε.
Ευκολα η δυσκολα θα κανει διπλο ο Παο.
Πονταρω τα λεφτα μου στον Τζειμς οσο και αν δεν με ενθουσιαζει σαν παιχτης.
pan24
Αυτο ειναι ενα παιχνιδι για τον Τζειμς,η Μακαμπι παιζει στο στυλ που τον βολευει
Αρκει να ειναι με μετρο να μην παρασυρθουμε γιατι αν παιξουμε σε τετοιο το στυλ θα χασουμε,η Μακαμπι ειναι καλυτερη σε αυτο

Με την εικονα μας εκτος εδρας,την σημασια που εχει για την Μακαμπι και την εδρα η νικη θα ειναι μια ευχαριστη εκπληξη
Quincy
Με ήττα η Maccabi δεν χάνει όλες τις ελπίδες της για πρόκριση, αλλά θα πρέπει να ελπίζει να χάσει κάποιο παιχνίδι η Baskonia και να την κερδίσει στην έδρα της με περισσότερους από 6(?). Βέβαια κι ο Παναθηναικός πρέπει να παίξει τα ρέστα του για το πλεονέκτημα. Το 3/3 κόντρα σε ομάδας εκτός 8αδας -λογικά- είναι μια χαρά εφικτό, και ίσως κάνει κάπου μια ήττα η Real.
Titus
Μακράν η πιο συγκεντρωμένη αρχή στην άμυνα φέτος.
shtarkws
Όταν στους 10 παίκτες οι 9 είναι Αμερικάνοι, κάθε τακτική πάει περίπατο
john wick
Οταν ο Νικ δεν ειναι καλα ,κανει μπαμ απο χλμ...
Το ιδιο κ ο Gist.
Βλεπω ορεξατο τον Παππα.



Υ.γ
Αυτο με τις ελεύθερες βολες ,ε νυσαφι πια...
ziroud
περιμένουν πάλι το 3ο δεκάλεπτο για να πιέσουν στην άμυνα και να κυνηγήσουν στο σκορ
Titus
Αυτοσυγκέντρωση τέλος.
Putnam

ολος ο παγκος μαζι στην πενταδα,προφανως ο ισπανος θεωρει οτι εχουμε 2 ισαξιες πενταδες αλλιως δεν εξηγειται
thanath
QUOTE (john wick @ Mar 22 2018, 22:29 ) *
Οταν ο Νικ δεν ειναι καλα ,κανει μπαμ απο χλμ...
Το ιδιο κ ο Gist.
Βλεπω ορεξατο τον Παππα.



Υ.γ
Αυτο με τις ελεύθερες βολες ,ε νυσαφι πια...


Έχει χαλάσει 2-3 επιθέσεις με τις απροσεξίες του ο Παππάς....
PARISINOS
Εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω γιατί δεν βάζει τζειμς όταν βγαίνει ο καλαθης.
Επίσης καθυστερημένο ταιμ αουτ, έκανε μπαμ ότι δεν έβγαινε αυτή η πεντάδα.
Titus
QUOTE (thanath @ Mar 22 2018, 21:35 ) *
Έχει χαλάσει 2-3 επιθέσεις με τις απροσεξίες του ο Παππάς....


Έτσι. Με το που μπήκε ο Παππάς έγινε τσίρκο ο ΠΑΟ. Μειώθηκε ο χρόνος του και έχασε τελείως το μυαλό του. Εφηβικά πράγματα.
MustGK
Η διαιτησία πάει με την ομάδα... Απαράδεκτος Τζέιμς - παππας
Anubis
Επαγγελματικη ομαδα και να εχει 1/7 βολες.
john wick
Ισως το χειροτερο κοουτσαρισμα ever του Ισπανου...
Δεν εχει τελειωσει το ημιχρονο κ εχει χρησιμοποιησει ολους τους παικτες ,δειγμα του οτι κ αυτος δεν ξερει τι γινεται...
Μεσα ο lotzeski κ δεν εχει βγει ουτε ενα σουτ γι αυτον...
Παλι καλα που ειμαστε κοντα.
nvip13
QUOTE(MustGK @ Mar 22 2018, 21:41 ) *
Η διαιτησία πάει με την ομάδα... Απαράδεκτος Τζέιμς - παππας


Για τον Παππα συμφωνω ο Τζειμς γιατι;

Δεν γίνεται να αλλάζεις ολη την αρχικη πενταδα συνεχως...
MustGK
QUOTE (john wick @ Mar 22 2018, 21:48 ) *
Ισως το χειροτερο κοουτσαρισμα ever του Ισπανου...
Δεν εχει τελειωσει το ημιχρονο κ εχει χρησιμοποιησει ολους τους παικτες ,δειγμα του οτι κ αυτος δεν ξερει τι γινεται...
Μεσα ο lotzeski κ δεν εχει βγει ουτε ενα σουτ γι αυτον...
Παλι καλα που ειμαστε κοντα.


Εγώ ξέρω ότι οι παίκτες δεν είναι έτοιμοι για το κορυφαίο επίπεδο.. Και φαίνεται από τα διαφορετικά πρόσωπα που έχει εντός και εκτός..
Titus
Πάλι καλά να λέμε που η διαφορά στο ημίχρονο είναι στους έξι.
irving
κλασσικος παναθηναικος σε εκτος εδρας ματς. 0 συγκεντρωση. εχει καταντησει κουραστικο.
john wick
Με ηττα σημερα ,νικη με Βαλενθια κ ηττα στο Μιλανο ,σε τι θεσεις παιζουμε;; 6~7;
thanath
Κλασσικές παθογένειες του εκτός έδρας ΠΑΟ. Από τον πρώτο ως τον τελευταίο, είτε παίκτης είτε προπονητής.

Από την μία ο Τσάβι φαίνεται να τα χει χαμένα, από την άλλη είχαν φτάσει 0 στις 6 στις βολές!! 0 στις 6....

ΥΓ. Για ποιο λόγο να φοράει 2 ρολόγια ο Πασκουάλ? smiley.gif
Quincy
QUOTE(john wick @ Mar 22 2018, 19:56 ) *
Με ηττα σημερα ,νικη με Βαλενθια κ ηττα στο Μιλανο ,σε τι θεσεις παιζουμε;; 6~7;


Εξαρτάται από τα αποτελέσματα των Zalgiris και Khimki. Πολύ πιθανή και η 5η θέση σ' αυτό το σενάριο αν δεν κάνει άλλη νίκη η Zalgiris και μόνο μια η Khimki.
kotzito
QUOTE(john wick @ Mar 22 2018, 19:56 ) *
Με ηττα σημερα ,νικη με Βαλενθια κ ηττα στο Μιλανο ,σε τι θεσεις παιζουμε;; 6~7;

Λογικά ναι. Η Μπασκόνια ακόμα κι αν κάνει 3/3 την έχετε στην ισοβαθμία οπότε 8οι αποκλείεται. Θα υπάρχει και μια πιθανότητα για 5η θέση, αν η Κίμκι κάνει 0 ή 1 νίκες. Η Ζαλγκίρις μια νίκη το πολύ θα κάνει λογικά.

Νομίζω αν κάνετε και οι τρεις δηλαδή από 1 νίκη, προκύπτει τριπλή ισοβαθμία στην οποία ευνοείται ο ΠΑΟ. Σε διπλή ισοβαθμία με Ζαλγκίρις ευνοούνται οι Λιθουανοί, και με Κίμκι εσείς.
taurus13
QUOTE (Putnam @ Mar 22 2018, 21:35 ) *
ολος ο παγκος μαζι στην πενταδα,προφανως ο ισπανος θεωρει οτι εχουμε 2 ισαξιες πενταδες αλλιως δεν εξηγειται


Κάπως έτσι το βλέπω κι εγώ και πρέπει ο Ισπανός να καταλήξει στο ποιοι του κάνουν ώστε να παίρνουν περισσότερο χρόνο και ποιοι όχι, ας μείνουν και κάποιοι πιο πίσω. Έχουμε πολύ μεγάλο ρόστερ σε σημείο που αν απουσιάσει κάποιος εκτός του Καλάθη λόγω κάποιου προβλήματος να περάσει μέχρι και απαρατήρητος...
Titus
QUOTE (thanath @ Mar 22 2018, 22:02 ) *
ΥΓ. Για ποιο λόγο να φοράει 2 ρολόγια ο Πασκουάλ? smiley.gif


Μήπως το δεύτερο δεν είναι ρολόι αλλά κάποιο μόνιτορ για τη λειτουργία της καρδιάς; Έχει κάποιο πρόβλημα για το οποίο είχε πάει και στην Ισπανία πριν λίγο καιρό.
Putnam

εμμονη ολο το 2 δεκαλεπτο που κυνηγουσαμε στο σκορ στον λοτζεσκυ γιατι? για να βρει ρυθμο?

λεγαμε οτι ο τζειμς ταλαιπωρει την μπαλα αλλα το νταπα ντουπα του παππα δεν πρεπει να το εχει αλλος παικτης στην λιγκα, αυτα συμβαινουν οταν εχει το μυαλο του στο πως να σκοραρει, παλιοτερα που ειχε αποδεχθει τον ρολο του εμπαινε πρωτιστως για να παιξει αμυνα και δεν ταλαιπωρουσε την μπαλα

ο γκαμπριελ εδω και πολλα παιχνιδια απλα τρωει αδικα τα λεπτα του θαναση, αφου πλεον δεν σουταρει τριποντα και ο θανασης ειναι καλυτερος αμυντικος και δινει πολυ περισσοτερη ενεργεια θα επρεπε ο γκαμπριελ να εχει μικροτερη συμμετοχη, αλλα ο πασκουαλ προφανως δεν αρεσκεται σε περιφερειακους που δεν εχουν ικανοτητα στο σουτ, ακομα και ο μητογλου ομως μπορει να του παρει τη θεση αφου ειναι και πολυ καλυτερος ριμπαουντερ
Titus
Ο Ρίβερς σουτάρει σαν να έχει μόλις τελειώσει δυο ώρες βάρη στο γυμναστήριο.
MustGK
Είχε κανείς φαουλ πάνω στον Τζέιμς από τον Κόουλ?
Dreamerpanos
Ελάχιστη συγκέντρωση να υπάρξει (και ένα φυσιολογικό ποσοστό στις βολές διαολε!) και θα το πάρουμε.
thanath
QUOTE (Titus @ Mar 22 2018, 23:05 ) *
Μήπως το δεύτερο δεν είναι ρολόι αλλά κάποιο μόνιτορ για τη λειτουργία της καρδιάς; Έχει κάποιο πρόβλημα για το οποίο είχε πάει και στην Ισπανία πριν λίγο καιρό.



Ναι θα μπορούσε, μου φάνηκε σαν samsung smartwatch...

Αυτή η αστοχία σήμερα θα στοιχίσει το παιχνίδι. Πάντως και η Μακάμπι δεν δείχνει ικανή να διαχειριστεί την πίεση που έχει...
Anubis
Πρωτη φορα βλεπω να γλιστραει ο παικτης και να δινεται φαουλ, αλλα να γλιστραει με ρυθμους πατιναζ..
Εχει και η υπομονη τα ορια της
shtarkws
Τα σχόλια για την διαιτησία να σταματήσουν εδώ
Dreamerpanos
Αν κερδίσει η Ζαλγκίρις και χάσουμε εμείς μιλάμε για αυτοχειρία. Σαν να μην θέλουμε το πλεονέκτημα.
shtarkws
Σήμερα είναι ένα από αυτά του ματς που η τακτική πάει περίπατο και μετράει απλά ποιος το θέλει περισσότερο
john wick
Λιγο βαρυ αυτο που θα πω αλλα δειχνουμε να μην το "θελουμε" κ τοσο το ματς...
Μπασκετ αλανας με τον μετρ του ειδους M.james..
Gist σε πολυ κακη βραδια ,kcRivers ,Lotzeski επισης ανύπαρκτοι...
belalik
στα 6.17 πριν το τελος ..

Βγαινει μια καλη αμυνα (εληξε το χρονομετρο).. Και σηκωνεται μονος ο θανασης απο τον παγκο (που εχει παιξει ελαχιστα) να πανηγυρισει και να εμψυχωσει τους υπολοιπους ... Ειναι φοβερο αυτο παιδι και η θεληση του..

RipCity
Όχι πως πίσω είστε βράχοι, αλλά μπροστά δε βλέπεστε. Του iso το κάγκελο.
shtarkws
Με Λοτζο Ριβερς Παππά Λεκα αφαντους, τον Καλαθη κουρασμένο λόγω πίεσης Μακαμπι, θα ζήσουμε και θα πεθάνουμε με Τζέιμς

Εκτός αν αναστηθεί κάποιος από τους παραπάνω.
pan24
Ασχετα αν παρουμε η οχι το παιχνιδι εχω να πω οτι το διδυμο τζειμς-παππας στο 1-2 ειναι το πιο γιολο isoκεντρικο διδυμο που μπορεις να παρουσιασεις σε τετοιο επιπεδο
Ας κερδισουμε εστω κι ετσι
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.