Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Lokomotiv Kuban vs Παναθηναϊκός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3
j-kidd13
vs

To ρόστερ της Λοκομοτίβ


Ο Παναθηναϊκός έκανε το καθήκον του και κέρδισε τον Ερυθρό Αστέρα στον ΟΑΚΑ εξασφαλίζοντας την πρόκριση στο τοπ-16.Η εικόνα της ομάδας ήταν βέβαια πάλι απογοητευτική αλλά αυτό που προείχε ήταν η νίκη που θα σφράγιζε την πρόκριση.Το επόμενο παιχνίδι είναι στη Ρωσια με την πρωτοπόρο Λοκομοτίβ,σε ένα ματς που το μόνο ενδιαφέρον που εντοπίζεται,πέραν του γοήτρου,είναι το βαθμολογικό πλασάρισμα στον όμιλο.Στον πρώτο γύρο,με το ματς να γίνεται στο Ηράκλειο,ο Παναθηναϊκός δεν ήταν καλός,κυνήγαγε σε όλο το ματς τους Ρώσους,με τη διαφορά βέβαια να μην ξεφέυγει ποτέ,αλλά πάντα ήταν πίσω στο σκόρ,και όποτε κατάφερνε να ισοφαρήσει,οι Ρώσοι πάλι έπαιρναν το προβάδισμα,το οποίο και κράτησαν μέχρι το τέλος,φτάνοντας σε ένα συγκλονηστικο φινάλε,με τον Διαμαντίδη να ισοφαρίζει με 3ποντο σε 69-69,6 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του αγώνα,αλλα τον Σίμον να απαντάει με 3ποντο στην εκπνοη και να δίνει τη νίκη στους Ρώσους.


Τα highlights του πρωτου αγωνα.



Σχόλια για το παιχνίδι.
sni79per
Εκμεταλλευτειτε το δωρακι των σερβων...
str
δεν υπαρχει κανενα δωρακι..ετσι οπως εγινε ο ομιλος μπορουμε να ειμαστε απο 2 μεχρι τεταρτοι...
καμια διαφορα δεν εχει ομως το δευτεροι ή το τεταρτοι...παλι στον ιδιο ομιλο θα πεσουμε..το τριτοι εχει..

η μονη σημασια ειναι να κερδισουμε και κουμπαν και μακαμπι γιατι ειτε με τον ενα συνεχισουμε ειτε με τον αλλον τα αποτελεσματα μεταφερονται και θα ξεκινησουμε στο τοπ16 με 0-2 νικες...

αν κερδισουμε και τα δυο ματς ειναι πιθανον να βγουμε δευτεροι και να παμε στο ομιλο με ολυμπιακο φενερ τσκα (ανω κατω και αυτος ο ομιλος με τη χτεσινη νικη της παρτιζαν μεσα στη τουρκια.) το θελουμε??


χαμος...
kseplenhs
QUOTE(str @ Dec 13 2013, 09:41 ) *
η μονη σημασια ειναι να κερδισουμε και κουμπαν και μακαμπι γιατι ειτε με τον ενα συνεχισουμε ειτε με τον αλλον τα αποτελεσματα μεταφερονται και θα ξεκινησουμε στο τοπ16 με 0-2 νικες...



Όχι.Όλοι απο 0-0 ν-η ξεκινάνε στο τοπ 16
str
QUOTE(kseplenhs @ Dec 13 2013, 09:44 ) *
Όχι.Όλοι απο 0-0 ν-η ξεκινάνε στο τοπ 16


αχα!
αρα ξαναπαιζουμε με αυτους που μπορει να χασει και δυο φορες στο πρωτο γυρο?
καλη φαση...

παντως προτιμω 3ος, να παω με ρεαλ μακαμπι τσκα (ή μπαρτσα)..εκει η δευτερη θεση για πλεονεκτημα παλευεται..
σε ομιλο με ολυμπιακο φενερ μπαρτσα χανει η μανα το παιδι και το παιδι τη μανα...

ο μονος λογος να θελω αυτο τον ομιλο ειναι μπας και αφησουμε τον ολυμπιακο εκτος 4αδας σε τπτ πολλαπες ισοβαθμιες λογω της δυσκολιας του ομιλου.....δυσκολο ομως ετσι οπως το βλεπω..
thanath
QUOTE (str @ Dec 13 2013, 12:09 ) *
αχα!
αρα ξαναπαιζουμε με αυτους που μπορει να χασει και δυο φορες στο πρωτο γυρο?
καλη φαση...

παντως προτιμω 3ος, να παω με ρεαλ μακαμπι τσκα (ή μπαρτσα)..εκει η δευτερη θεση για πλεονεκτημα παλευεται..
σε ομιλο με ολυμπιακο φενερ μπαρτσα χανει η μανα το παιδι και το παιδι τη μανα...

ο μονος λογος να θελω αυτο τον ομιλο ειναι μπας και αφησουμε τον ολυμπιακο εκτος 4αδας σε τπτ πολλαπες ισοβαθμιες λογω της δυσκολιας του ομιλου.....δυσκολο ομως ετσι οπως το βλεπω..


Βασικά είναι δύσκολο όπως παίζει ο Παναθηναϊκός... Μόνο αν βελτιωθεί η απόδοσή μας κατακόρυφα θα έχουμε ελπίδες πρόκρισης! Αν συνεχίσει το ίδιο απάλευτο μπάσκετ και στους 16 δεν θα χουμε καμία τύχη!
silversurfer
Την λογική του να παίξουμε τώρα στον δύσκολο όμιλο με Φενερ - ΟΣΦΠ - Μπάρτσα γιατί δεν την θέλουμε??
Καταρχήν αν αξίζουμε να περάσουμε ας το αποδείξουμε. Αλλά πες οκ αυτό είναι βίτσιο δικό μου..
Το άλλο θέμα όμως λέει ότι σε αυτόν τον όμιλο αποφεύγεις διασταυρώσεις με αυτές τις ομάδες..

Βέβαια αν κρίνουμε από την εικόνα μέχρι στιγμής θα ήθελα μια Μπάρτσα ή μια Μακάμπι στους 8 αλλά οκ αυτά δεν γίνονται να τα υπολογίζεις.

Όπως και να έχει πραγματικά αυτό που θέλω είναι να δω την ομάδα να παίζει ΜΠΑΣΚΕΤ και όχι αυτό το πράγμα που δεν ξέρω πως να ονομάσω.. ΑΝ παίξει μπάσκετ τότε όλα μπορούν να γίνουν. Πάντως F4 με τα τωρινά δεδομένα δεν βλέπω...

bbplayer
QUOTE (silversurfer @ Dec 13 2013, 12:22 ) *
Την λογική του να παίξουμε τώρα στον δύσκολο όμιλο με Φενερ - ΟΣΦΠ - Μπάρτσα γιατί δεν την θέλουμε??
έπω...


γιατί θα είναι και η ΤΣΣΚΑ μάλλον και μπορεί και η Μπάγερν και είναι σχεδόν σίγουρο , ότι εάν συνεχίσουμε έτσι θα μας πετάξουν έξω στο χαλαρό.
Ετσι όπως παιζουμε, η μόνη μας ελπίδα είναι να κερδίζουμε χρόνο μπας και βελτιωθούμε. Και αυτός ο όμιλος δεν προσφέρεται για κάτι τέτοιο αφού κάθε ματς είναι χωρίς αύριο
str
QUOTE(silversurfer @ Dec 13 2013, 12:22 ) *
Την λογική του να παίξουμε τώρα στον δύσκολο όμιλο με Φενερ - ΟΣΦΠ - Μπάρτσα γιατί δεν την θέλουμε??
Καταρχήν αν αξίζουμε να περάσουμε ας το αποδείξουμε. Αλλά πες οκ αυτό είναι βίτσιο δικό μου..
Το άλλο θέμα όμως λέει ότι σε αυτόν τον όμιλο αποφεύγεις διασταυρώσεις με αυτές τις ομάδες..

Βέβαια αν κρίνουμε από την εικόνα μέχρι στιγμής θα ήθελα μια Μπάρτσα ή μια Μακάμπι στους 8 αλλά οκ αυτά δεν γίνονται να τα υπολογίζεις.

Όπως και να έχει πραγματικά αυτό που θέλω είναι να δω την ομάδα να παίζει ΜΠΑΣΚΕΤ και όχι αυτό το πράγμα που δεν ξέρω πως να ονομάσω.. ΑΝ παίξει μπάσκετ τότε όλα μπορούν να γίνουν. Πάντως F4 με τα τωρινά δεδομένα δεν βλέπω...



γιατι με αυτες τις ομαδες, πρωτον θα πρεπει να αλλουμε απιστευτα εικονα για να προκριθουμε εστω τεταρτοι..
αλλα και το μπασκετ του αιωνα να παιζαμε οι δυο πρωτες θσεις μονο ευκολες δεν ειναι...
αρα αν καταφερεις να βγεις 4ος , ευτυχισμενος που προκριθηκες απο ενα ομιλο φωτια,πεφτεις πανω σε ρεαλ (η σε οποιον ειναι τεσπα) με μειονεκτημα...
(το αυτο ισχυει και για τις αλλες οαμδες...ουτε αυτες θε ηθελαν ενα ομιλο με παπαθηναικο μεσα γιατι οσο καλα και να παιζει ο ολυμπαικος ή η φενερ τπτ δεν τους εξασφαλιζει τις δυο πρωτες θεσεις σε ενα ομιλο με τοσα ντερμπυ)

ισως το μειονεκτημα εδρας, οπως αποδεικνυεται κατα κορον στα ματς παναθηναικου ολυμπιακου τα τελευταια χρονια στη φαση των 8 δεν παιζει τελικα μεγαλο ρολο...οταν εχεις καλη ομαδα και παιζεις μπασκετ βεβαια...αλλα εμεις ουτε το ενα εχουμε ουτε το αλλο προς το παρον...
silversurfer
Οκ. Όμως αν βγούμε τρίτοι και πάμε με Ρεαλ Μακάμπι και ΤΣΣΚΑ πιστεύω πως πάλι 3οι θα βγούμε στο νέο όμιλο και άρα θα πέσουμε πάλι με μειονέκτημα και με πολύ δυνατό αντίπαλο.

Τέσπα επειδή το πάμε για τρελό off topic ας δούμε τι θα κάνουμε σήμερα και αν θα παίξουμε μπάσκετ και τα σενάρια τα ξανακοιτάμε μετά..
Πάντως πρέπει να είναι η χειρότερη μας χρονιά μετά του Σπόρτινγκ

j-kidd13
Ετσι οπως ειμαστε τωρα,μπορει καποιος να μου πει τους 2 πιθανους ομιλους ολοκληρωμενους?
giorgos14
Αν πας στον ομιλο της Ρεαλ ομως,μπορεις να παλεψεις για τη 2η θεση εχοντας να συναγωνιστεις μια μονο μεγαλη ομαδα θεωρητικα ενω στον αλλο ομιλο πρεπει να βαλεις 2 ομαδες απο κατω..Αρα εισαι πιο κοντα στο πλεονεκτημα εδρας

QUOTE(j-kidd13 @ Dec 13 2013, 11:02 ) *
Ετσι οπως ειμαστε τωρα,μπορει καποιος να μου πει τους 2 πιθανους ομιλους ολοκληρωμενους?



αν τελειωνε σημερα η 1η φαση θα ηταν :

Ολυμπιακος-Φενερ-Μπαρτσα-Μαλαγα-Μιλανο-Ζαλγκιρις-Κουμπαν-Παναθηναικος και
Ρεαλ-Μακαμπι-Τσσκα-Εφες-Καχα-Γαλατασαραι-Μπαγερ-Ναντερ
silversurfer
το οποίο δεν έχει καμία σημασία γιατί είτε Μπάρτσα είτε Ολυμπιακός σου κάνουν την έδρα λαμπόγυαλο - όπως και εσύ βέβαια.
γιαυτό και είπα ότι δεν έχει νόημα τίποτα από σενάρια στη φάση αυτή γιατί δεν παίζουμε μπάσκετ..
Dreamerpanos
QUOTE (j-kidd13 @ Dec 13 2013, 13:02 ) *
Ετσι οπως ειμαστε τωρα,μπορει καποιος να μου πει τους 2 πιθανους ομιλους ολοκληρωμενους?




http://www.euroleague.net/competition/format

Και εδώ είναι η κατάσταση γενικά....
j-kidd13
Εκατσα και εφτιαξα τους πιθανους ομιλους....
Καλα δεν υπαρχει περιπτωση ουτε μια στο εκατομμυριο να προκριθει ο Παναθηναικος σε οποιον ομιλο και να πεσει,με την εικονα που παρουσιαζει και τον τροπο που αγωνιζεται τωρα.
Αλλα σιγουρα ο ομιλος με τη Ρεαλ επικεφαλη,μου μοιαζει πιο ελεγχωμενος σε σχεση με τον αλλο.Γι αυτο καλο θα ηταν να κανουμε τα αδυνατα δυνατα και να κερδισουμε σημερα. smiley.gif
Quincy
QUOTE(j-kidd13 @ Dec 13 2013, 14:09 ) *
Αλλα σιγουρα ο ομιλος με τη Ρεαλ επικεφαλη,μου μοιαζει πιο ελεγχωμενος σε σχεση με τον αλλο.Γι αυτο καλο θα ηταν να κανουμε τα αδυνατα δυνατα και να κερδισουμε σημερα. smiley.gif


Ειδικά με την ΤΣΣΚΑ ως δεύτερη καλύτερη στα χαρτιά η οποία δεν πατάει καθόλου καλά.
Πάντως αν ο Παναθηναικός κάνει το 2 στα 2, και χάσει η Κούμπαν από την Κάχα την τελευταία αγωνιστική, βγαίνει 2ος rolleyes.gif

Το καλύτερο σενάριο είναι να κερδίσει σήμερα, αλλά να μην πάρει την διαφρορά του +3 που έχει η Λοκο smiley.gif
kostas b
Έχει ξεκωλωθεί για την ώρα ο Γιασάιτις.....Η πρώτη μας πεντάδα μια χαρά, όταν ξεκίνησαν οι αλλαγές μειώθηκε η απόδοση....

Ο Μαυρο πάλι δύο γρήγορα φάουλ...

Υ.Γ.: ο Φώτσης αφήνει Decembeard ή μου φαίνεται? biggrin.gif
bballbill
Ωραίος ο Κάρι.
bbplayer
μέχρι στιγμής αν εξαιρέσουμε τον Μαυροκεφαλίδη που είναι εντελώς φρίκουλο, δεν υπάρχει παίχτης που να υστερεί. Επρεπε να φτάσουν τα χριστούγεννα για να το πούμε αυτό.
Το μόνο που δε μου αρέσει είναι ότι η ομάδα είναι προσανατολισμένη να έχει σαν πρώτη της επιλογή να απειλεί από μακριά και όχι από inside game

@ edit : Παλι καλά που δεν έδωσες πάσα ρε Μήτσο απο εκεί που έφτασες smiley.gif
T.W.Is.M.
QUOTE(bbplayer @ Dec 13 2013, 18:30 ) *
μέχρι στιγμής αν εξαιρέσουμε τον Μαυροκεφαλίδη που είναι εντελώς φρίκουλο, δεν υπάρχει παίχτης που να υστερεί. Επρεπε να φτάσουν τα χριστούγεννα για να το πούμε αυτό.
Το μόνο που δε μου αρέσει είναι ότι η ομάδα είναι προσανατολισμένη να έχει σαν πρώτη της επιλογή να απειλεί από μακριά και όχι από inside game


Νομιζω ομως οτι προτιμας να το λες ΑΠΟ σημερα παρα ΜΕΧΡΙ σημερα... wink.gif
Ισως ο τραυματισμος του Παππα να λειτουργησει θετικα για την αφυπνιση και επαγρυπνηση των υπολοιπων. Οχι βεβαια οτι εφταιγε ο Παππας, που ηταν και απο τους διακριθεντες ως τωρα, για την κακη εικονα του Παναθηναικο στη σεζον.
Dred11
Ξαφνικά ο Μήτσος δείχνει 26, ο Ούκιτς παίζει όπως στο περσινό δεύτερο μισό, ο Φώτσης μόλις έκλεισε τα 23, ο Κάρυ έχει αρκετά γρήγορα πόδια να κυνηγάει τον Γουίλιαμς και ο Μαικ τρέχει σαν άλογο. Τα ριμπάουντ τα μαζεύουμε σαν πορτοκάλια και στην επίθεση έχουμε καλά ποσοστά. Αν μη τι άλλο η ομάδα είναι τελείως απρόβλεπτη.
TROGGS
QUOTE(Dred11 @ Dec 13 2013, 18:45 ) *
Ξαφνικά ο Μήτσος δείχνει 26, ο Ούκιτς παίζει όπωγς στο περσινό δεύτερο μισό, ο Φώτσης μόλις έκλεισε τα 23, ο Κάρυ έχει αρκετά γρήγορα πόδια να κυνηγάει τον Γουίλιαμς και ο Μαικ τρέχει σαν άλογο. Τα ριμπάουντ τα μαζεύουμε σαν πορτοκάλια και στην επίθεση έχουμε καλά ποσοστά. Αν μη τι άλλο η ομάδα είναι τελείως απρόβλεπτη.


Μη λες τετοια ρε φιλε κ αρχισουν οτι ντοπαρουμε τα γερικα μας αλογα...
ας ελπισουμε να χαμογελασουμε λιγακι σημερα στο τελος...και ας ειναι σημερα η απαρχη για το ανεβασμα μας
sni79per
αφου στην επιθεση δεν αλλαζει κατι τουλαχιστον ας ειμαστε πιο ευστοχοι οπως σημερα.
η πολυ καλη μας αμυνα μας δινει ενα αρκετα καλο προβαδισμα.
παμε γερα στο β...
j-kidd13
QUOTE(kostas b @ Dec 13 2013, 18:19 ) *
Έχει ξεκωλωθεί για την ώρα ο Γιασάιτις.....


Aσε με τον αξυριστο τον παλαιμαχο το αιωνιο ταλεντο,εχω παιξει ωραιοτατο να κερδισει ο Παναθηναικος πρωτη περιοδο και παει και βαζει στην εκπνοη το κουλο ο #$%^^&*

Γενικα ειμαστε καλοι σημερα μεχρι τωρα...
Stefanos T.
QUOTE (bbplayer @ Dec 13 2013, 18:30 ) *
μέχρι στιγμής αν εξαιρέσουμε τον Μαυροκεφαλίδη που είναι εντελώς φρίκουλο, δεν υπάρχει παίχτης που να υστερεί. Επρεπε να φτάσουν τα χριστούγεννα για να το πούμε αυτό.
Το μόνο που δε μου αρέσει είναι ότι η ομάδα είναι προσανατολισμένη να έχει σαν πρώτη της επιλογή να απειλεί από μακριά και όχι από inside game


Καλά μην τα θέλουμε και όλα αμέσως, η ομάδα έχει μεταμορφωθεί, ο Διαμαντίδης περνάει αντίπαλο, ο Ούκιτς ποστάρει κάτω από το καλάθι, λίγο να μην επιτρέπαμε τα επιθετικά ριμπάουντ θα είμασταν τέλεια.
Ας συνεχίσουμε έτσι και είμαι 100% ευχαριστημένος για απόψε, μακάρι να είναι η αρχή της ολικής επιστροφής.

(το λέω όταν το σκόρ είναι 38-58)
str
εγω που εβαλά να κερδισουμε απο 1 εως 5?? λεω και να κερδισουμε τοσο με το ζορι...
ξεσκιστηκαμε σημερα!!
paodynasty
θέλω σιγά σιγά να μπαίνουν όλες οι κωλοτούμπες στο ρεπερτόριο

για το rotation του RG, για τη μη χρησιμοποίηση του Γιάνκοβιτς, για τον Κάρι, για το Διαμαντίδη, το Φώτση που έχει 3 χρόνια να παίξει μπάσκετ κλπ κλπ

smiley.gif
belalik
Νταξει, ο ΠΑΟ παιζει αξιοπρεπως..

Αλλα η Κουμπαν .. Δε ξερω, ειναι σα να το χουν παιξει στοιχημα να χασουν με 20 ? Δε ξερω, κοιμουνται ορθιοι ...


ΕΝΤΙΤ: Εγω παντα ειμαι εναντια στο να υπερβαλουμε με προπονητες κλπ, αμα δειτε παλια ποστ μου και με ΠΑΟ, και με ΟΣΦΠ, και με εθνικη ακομα, ποτε δεν εγραφα 'να φυγει ο αχρηστος' κλπ ... Το παραπανω ειναι και λιγο στη πλακα, απλα οντως η κουμπαν μου φαινεται υπερβολικα κοιμισμενη .. Αυτα ολα τα γραφω για να προλαβω τυχον 'ασε μας ρε φιλε' κλπ .. peace ..
bbplayer
o Gkist den μπορεί να ποστάρει ούτε κούτσουρο. φάτσα και τη βγάζει έξω
str
QUOTE(Stefanos T. @ Dec 13 2013, 18:59 ) *
Καλά μην τα θέλουμε και όλα αμέσως, η ομάδα έχει μεταμορφωθεί, ο Διαμαντίδης περνάει αντίπαλο, ο Ούκιτς ποστάρει κάτω από το καλάθι, λίγο να μην επιτρέπαμε τα επιθετικά ριμπάουντ θα είμασταν τέλεια.
Ας συνεχίσουμε έτσι και είμαι 100% ευχαριστημένος.

(το λέω όταν το σκόρ είναι 36-58)


36-58 δεν ηταν ποτε!!!! χαχαχα

troll !!!! πιαστε τον!!!!!!!!!!!!!!
paodynasty
QUOTE(belalik @ Dec 13 2013, 20:00 ) *
Νταξει, ο ΠΑΟ παιζει αξιοπρεπως..

Αλλα η Κουμπαν .. Δε ξερω, ειναι σα να το χουν παιξει στοιχημα να χασουν με 20 ? Δε ξερω, κοιμουνται ορθιοι ...


Η κούμπαν ναι σήμερα φαίνεται ομαδούλα αλλά πίστεψέ με δεν είναι και μάλιστα καθόλου. Απλά βραχυκύκλωσε από την πολύ καλή άμυνα που παίζει σήμερα η ομάδα μας και μάλιστα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα (ως τώρα)

Για μένα αν εκτός από τους top-6 κάποιες ομάδες έχουν λίγες ελπίδες για final-4 αυτές είναι οι Λοκομοτίβ, Μακάμπι και Μάλαγα. Καλές ομάδες και με πολύ καλούς προπονητές
pinkfloyd
καλιο αργα παρα ποτε...και να μην κερδισουν δεν πειραζει
G-arenas
ενταξει παιζουμε αμυναρα,αλλα η αληθεια ειναι πως δεν κανουμε κατι διαφορετικο απο τους αλλους αγωνες στην επιθεση,απλως σημερα τα βαζουμε ολα...ισως κανουμε και λιγο καλυτερες επιλογες στα σουτ,δεν ειναι τοσο τραβηγμενα...
AKRG
QUOTE (paodynasty @ Dec 13 2013, 18:59 ) *
θέλω σιγά σιγά να μπαίνουν όλες οι κωλοτούμπες στο ρεπερτόριο

για το rotation του RG, για τη μη χρησιμοποίηση του Γιάνκοβιτς, για τον Κάρι, για το Διαμαντίδη, το Φώτση που έχει 3 χρόνια να παίξει μπάσκετ κλπ κλπ

smiley.gif


για να δούμε τους καταστροφολόγους απόψε ... smiley.gif
sni79per
μακαρι τα δικαιωμενα σαλιγκαρια του ενος αγωνα να βγαινουν καθε βδομαδα κ να παμε χωρις φρενα μεχρι το τελος της χρονιας.
j-kidd13
Μακαρι να παμε καλα,αλλα μην παιρνετε και πολυ φορα με ενα καλο ματς οταν εχουμε κανει 7 σερι αθλια προηγουμενως...
paodynasty
... α, και κάτι άλλο

Αποδεικνύεται σήμερα το αν ο Διαμαντίδης αντέχει ή δεν αντέχει, με τη διαφορά στους 20 και πάει πάλι για 30λεπτο. Αυτά φωνάζω τόσον καιρό !!! πως να πιάσει απόδοση ο κατ'εξοχήν παίκτης ομάδα όταν αυτή δε ρολάρει.
AKRG
Άμα φεύγει το άγχος ... μπαίνουν όλα wink.gif
bbplayer
λοιπόν προσέξτε τι έγινε απόψε και κράξτε όσο θέλετε μετά : tongue.gif

Μασιούλις έξω

Παπάς έξω

Μαυρο (ουσιαστικά) έξω

Γκιστ σε ψιλοάσχημη μέρα δεν πρέπει να έγραψε 10λεπτο.

Μια από τα ίδια και ο Μάικ

Αποτέλεσμα : Ο Πεδουλάκης έχει να διαχειριστεί ένα σαφώς μικρότερο rotation και εκεί τα πάει κάλα. Πολλούς παίχτες μην του δώσεις γιατί θολώνει και αρχίζει τα μπάσε- βγάλε.
thanath
QUOTE (paodynasty @ Dec 13 2013, 20:59 ) *
θέλω σιγά σιγά να μπαίνουν όλες οι κωλοτούμπες στο ρεπερτόριο

για το rotation του RG, για τη μη χρησιμοποίηση του Γιάνκοβιτς, για τον Κάρι, για το Διαμαντίδη, το Φώτση που έχει 3 χρόνια να παίξει μπάσκετ κλπ κλπ

smiley.gif


Δεν είναι το θέμα η κωλοτούμπα! Το θέμα είναι η ομάδα να παίξει καλά! Να καταφέρει τους στόχους της! Να ευχαριστιόμαστε να την βλέπουμε κ όχι να μας βγαίνει το λάδι σε κάθε αγώνα! Όσο για τον Γιανκοβιτς ενώ είναι στους 20 προτιμάει να παίξει με τα 3 γκαρντ που έχει παρά να του δώσει χρόνο...

QUOTE (G-arenas @ Dec 13 2013, 21:10 ) *
ενταξει παιζουμε αμυναρα,αλλα η αληθεια ειναι πως δεν κανουμε κατι διαφορετικο απο τους αλλους αγωνες στην επιθεση,απλως σημερα τα βαζουμε ολα...ισως κανουμε και λιγο καλυτερες επιλογες στα σουτ,δεν ειναι τοσο τραβηγμενα...



QUOTE (j-kidd13 @ Dec 13 2013, 21:15 ) *
Μακαρι να παμε καλα,αλλα μην παιρνετε και πολυ φορα με ενα καλο ματς οταν εχουμε κανει 7 σερι αθλια προηγουμενως...


j-kidd kai G-arenas γράψατε αυτά ακριβώς που σκεφτόμουν και γω!
Stefanos T.
QUOTE (paodynasty @ Dec 13 2013, 18:59 ) *
θέλω σιγά σιγά να μπαίνουν όλες οι κωλοτούμπες στο ρεπερτόριο

για το rotation του RG, για τη μη χρησιμοποίηση του Γιάνκοβιτς, για τον Κάρι, για το Διαμαντίδη, το Φώτση που έχει 3 χρόνια να παίξει μπάσκετ κλπ κλπ

smiley.gif


Καλά, προσωπικά ας ρολάρει η ομάδα και ας γίνω Άδωνις Γεωργιάδης.
Αν και δεν βλέπω το περίεργο, ότι βλέπουμε κάθε φορά λέμε, δεν είναι αδικαιολόγητες οι ομαδικές κυβίστησεις που προβλέπονται για απόψε (όχι ότι τα φτιάξαμε όλα αυτά που λές, αλλά είδαμε καλή εικόνα).
Gino_Bill
επειδή δε βλέπω το ματς, παίζουμε καλλίτερα, διαφορετικά, είναι πολύ χάλια οι άλλοι, τι απ' όλα? Βλέπω τόσο μεγάλη διαφορά και αγχώνομαι..
paodynasty
QUOTE(sni79per @ Dec 13 2013, 20:12 ) *
μακαρι τα δικαιωμενα σαλιγκαρια του ενος αγωνα να βγαινουν καθε βδομαδα κ να παμε χωρις φρενα μεχρι το τελος της χρονιας.


Οκ, ο άνθρωπος πάντως που προοδεύει είναι αυτός που μαθαίνει από τα λάθη του 69.gif
kostas b
QUOTE (bbplayer @ Dec 13 2013, 20:23 ) *
λοιπόν προσέξτε τι έγινε απόψε και κράξτε όσο θέλετε μετά : tongue.gif

Μασιούλις έξω

Παπάς έξω

Μαυρο (ουσιαστικά) έξω

Γκιστ σε ψιλοάσχημη μέρα δεν πρέπει να έγραψε 10λεπτο.

Μια από τα ίδια και ο Μάικ

Αποτέλεσμα : Ο Πεδουλάκης έχει να διαχειριστεί ένα σαφώς μικρότερο rotation και εκεί τα πάει κάλα. Πολλούς παίχτες μην του δώσεις γιατί θολώνει και αρχίζει τα μπάσε- βγάλε.



+1000
paodynasty
QUOTE(bbplayer @ Dec 13 2013, 20:23 ) *
λοιπόν προσέξτε τι έγινε απόψε και κράξτε όσο θέλετε μετά : tongue.gif

Μασιούλις έξω

Παπάς έξω

Μαυρο (ουσιαστικά) έξω

Γκιστ σε ψιλοάσχημη μέρα δεν πρέπει να έγραψε 10λεπτο.

Μια από τα ίδια και ο Μάικ

Αποτέλεσμα : Ο Πεδουλάκης έχει να διαχειριστεί ένα σαφώς μικρότερο rotation και εκεί τα πάει κάλα. Πολλούς παίχτες μην του δώσεις γιατί θολώνει και αρχίζει τα μπάσε- βγάλε.



Ωραίο το επιχείρημα ! και τότε τι γκρινιάζει για τους τραυματισμούς ο αχάριστος αφού μια χαρά του κάθονται, για το ξεκάρφωμα ε ? ohmy.gif
j-kidd13
Aρα ο Πεδου δεν κανει για τον Παναθηναικο ουτε για τετοιο επιπεδο,γιατι μια ομαδα του διαμετρηματος του Παναθηναικου,πρεπει να εχει 10 ετοιμοπολεμους παικτες,αλλιως δεν παει πουθενα...
str
ο μαικ δεν μπορει...πραγματικα ο σοφο ηταν διαφορα γιατι εβαζε πλατη και μπορουσε..ο μαικ αποσυρεται...

η ομαδα επαιξε παλι μια απο τα ιδια...τριποντα και αγιος ο θεος...οταν δεν θα μπαινουν, οπως στα προηγουμενα ματς θα εχουμε οτι ακριβως στα προηγουμενα ματς..ηττες..

με παικτες οπως ο λασμε και ο γκιστ ο παναθηναικος πρεπει να παιζει ενα run n gun μπασκετ οπως καποτε η μακαμπι...αφου δεν εχεις παιχνιδι με πλατη καθολου μονο αυτη η λυση υπαρχει, τρεξιμο, αλματα και αγιος ο θεος...
υπαρχει βεβαια και η λυση του πεδουλακη..αλματα ξυλο και αγιος ο θεος..αμυντικα...μονο...αλλα για μενα αυτο δεν αρκει....

φωτσης ανεβαινει...για αυτο τον πηρες...για το τριποντακι επιθετικα...και τη σαβουρα στην αμυνα...


pinkfloyd
Αμα αποσύρεται ο Μαικ ο Μαυρος τι κανει...;εθελουσια;
shtarkws
Ο Παναθηναικος σαν ομαδα δεν επιασε καμια τρομερη αποδοση,οι παικτες ατομικα ομως εβαλαν μεγαλα σουτ,καλαθια με ατομικες προσπαθιες και φτασαμε σε μια παρα πολυ χρησιμη νικη.Ελπιζω στην επομενη φαση να εμφανιστουμε με καλυτερο προσωπο
j-kidd13
Με αυτον τον Μαυροκεφαλιδη τι θα γινει???
Ελεος...Ειναι για λυπηση μεχρι τωρα...Και δεν πιστευω οτι ειναι τοσο κακος παικτης οσο εχει δειξει μεχρι τωρα.
Δεν μπορω να καταλαβω αν φταιει ο ιδιος που ειναι σε αθλια κατασταση,αν φταιει ο Πεδουλακης που δεν τον στηριζει,δεν τον χρησιμοποιει σωστα κλπ,ή αν ειναι και τα 2.
Παντως κατι πρεπει να γινει,χρειαζονται σοβαρες βοηθειες στη ρακετα,και ο Μπατιστ δεν μπορει σε καμια περιπτωση να τις δωσει.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.