Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός 2009-10 / Επικαιρότητα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31
Air Kef
Τέλος αυτή η συζήτηση please, υπαρχουν τόπικ για το αγωνιστικό μέρος του αγώνα και υπό-φόρουμ για τα διαιτητοπαρασκήνια.
newpower2020
Ενδεικτικά του κλίματος...

http://www.balla.gr/?v=2&dbt=0&aid=2685

και

http://www.redplanet.gr/html/ent/432/ent.269432.asp

έχουν ξαναειπωθεί βέβαια αλλά πλέον ο κόμπος έχει φτάσει στο χτένι...
leonkalf
"Τρομακτικό" το άρθρο από το balla.gr!!!

Ελπίζω να είναι ράδιο αρβύλα, ειδικά η απειλή του προέδρου... Ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω!!! 17.gif
vastravoud
Προφανώς και είναι ηλίθια απειλή. Η ο δημοσιογράφος το φαντάστηκε ή, δεν κατάλαβε καλά.

Αν οι υπάλληλοι μου ειναι άχρηστοι, ΕΓΩ θα παραιτηθώ ή θα τους διώξω;

B.t.w αυτή η εξάρτηση από τους ΓιαννακοπουλοΑγγελόπουλος (και το ατελείωτο γλυψιμο από οπαδούς και δημοσιογράφους) σημαίνει απλά ότι το προϊόν "μπάσκετ" στην Ελλάδα δεν μπορεί να είναι "self sustaining".
PrasiniThyella
Σαν έκφραση μπορεί να ειπώθηκε κάλλιστα αλλά προφανώς και ο Αγγελοπουλος δεν πρόκειται να παραιτηθεί.Βέβαια χλωμό το κοβω να συνεβησαν οσα λεει το άρθρο...Κλέιζα Μπουρουσης πιαστηκαν στα χερια και νευρα Τεοντοσιτς Παπαλουκά.Είπαμε κακό κλίμα αλλα οχι κι έτσι...

ΥΓ.Καλώς ή κακώς χωρίς Γιαννακοπουλους ή Αγγελοπουλους δεν θα έβλεπε κανένας μας μεγάλους παίκτες στις ομάδες μας.
colonel gomelsky
Αν το είπε, θα το είπε πάνω στα νεύρα του. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να παραιτηθεί αυτός. Οι Αγγελόπουλοι πάντως έχουν ευθύνες και πρέπει να τις δουν και να τις διορθώσουν.

Δεν γίνονται μόνο με λεφτά οι αυτοκρατορίες.

Ο ΟΣΦΠ για μένα έχει πρόβλημα όχι λόγω έλλειψης ηγετών αλλά λόγω υπερπληθώρας όσο παράξενο κι αν ακούγεται αυτό.

Ο Παπαλουκάς είναι και επίσημα αρχηγός. Ο πιο έμεπιρος με τους περισσότερους τίτλους.
Ο Κλέιζα είναι ο καλύτερος πάικτης διεκδικώντας κι αυτό ρόλο αρχηγού.
Ο Τεόντοσιτς θέλει να πάιρνει (και πολλές φορές καλά κάνει) την ομάδα πάνω του.
Ο Μπουρούσης είναι Έλληνας και ο "ηγέτης" των ψηλών, αλλά και ο ανεπίσημος υπαρχηγός.
Ο Γιαννάκης είναι θρύλος του μπάσκετ με εγωισμό (και εμμονές πολλές φορές).

Συμπέρασμα: Χωρίς να γίνει το παραμικρό έχεις ήδη ένα εκρηκτικό μείγμα αποδυτηρίων. Αν αρχίσει και η φαγωμάρα δεν είναι δύσκολο να ξεπεραστουν τα όρια.
vastravoud
Αν, λέμε αν, υπήρχε κεντρική Ευρωπαϊκή Λίγκα (σε στυλ ΝΒΑ) με ρεαλιστικό σάλαρι καπ και πάλι θα βλέπαμε παιχταράδες απλώς αντί να παίρνουν 1,7 μυρια θα έπαιρναν τα μισά
mrproedros
Α1 Ανδρών Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 73-54 PlayOffs (26-5-10) game 1 Highlights

&" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350" />
il postino
QUOTE(colonel gomelsky @ May 27 2010, 16:33 ) *
Αν το είπε, θα το είπε πάνω στα νεύρα του. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να παραιτηθεί αυτός. Οι Αγγελόπουλοι πάντως έχουν ευθύνες και πρέπει να τις δουν και να τις διορθώσουν.

Δεν γίνονται μόνο με λεφτά οι αυτοκρατορίες.

Ο ΟΣΦΠ για μένα έχει πρόβλημα όχι λόγω έλλειψης ηγετών αλλά λόγω υπερπληθώρας όσο παράξενο κι αν ακούγεται αυτό.

Ο Παπαλουκάς είναι και επίσημα αρχηγός. Ο πιο έμεπιρος με τους περισσότερους τίτλους.
Ο Κλέιζα είναι ο καλύτερος πάικτης διεκδικώντας κι αυτό ρόλο αρχηγού.
Ο Τεόντοσιτς θέλει να πάιρνει (και πολλές φορές καλά κάνει) την ομάδα πάνω του.
Ο Μπουρούσης είναι Έλληνας και ο "ηγέτης" των ψηλών, αλλά και ο ανεπίσημος υπαρχηγός.
Ο Γιαννάκης είναι θρύλος του μπάσκετ με εγωισμό (και εμμονές πολλές φορές).

Συμπέρασμα: Χωρίς να γίνει το παραμικρό έχεις ήδη ένα εκρηκτικό μείγμα αποδυτηρίων. Αν αρχίσει και η φαγωμάρα δεν είναι δύσκολο να ξεπεραστουν τα όρια.

στρατηγε μου παλι θα διαφωνησουμε αλλα δεν πειραζει ,

εξαρταται τι εννοουμε με τη λεξη "ηγετης"! αν εννοουμε κατι σαν τον αλβερτη απο το 2005 και μετα , δηλαδη μια φιγουρα που παιζει το δικο της ρολο αλλα εξω απο το παρκε 'η καποιον που λεει "just give me the fucking ball".

επειδη δεν εχω παιξει επαγγελματικα δε μπορω να κατανοησω το ρολο του ηγετη της πρωτης περιπτωσης , οποτε παμε στη δευτερη περιπτωση.

ο παπαλουκας δεν ειναι ηγετης πλεον γιατι απλα δε μπορει. τα χω ξαναγραψει για τον τεο αλλα μαλλον εχω χαρακτηριστει γραφικος. ειναι πανεξυπνος ανθρωπος ο θοδωρας και το χει ριξει στην επικοινωνια. με το να βαζει 2-3 καλαθια , να μοιραζει 3-4 πασες και να ξεφορτωνεται τη μπαλα οταν πλησιαζουν τα δυσκολα δεν εισαι ηγετης. ο αντιστοιχος παπαλουκας στον παο (ο δδ) κανει απειρως περισσοτερα πραγματα-προσοχη δεν τους συγκρινω - απλα μιλαω γι ατο παρον. ο τεο πλεον μιλαει , μιλαει ακαταπαυστα , δινει κουραγιο στο τεοντοσιτς για να κερδισει ο μικρος το ματς, κανει P.R με τους διαιτητες , ειναι εκει που ειναι παντα η καμερα. ηγετης μπασκετικα δεν ειναι.

για τον κλειζα εγραψα χθες οτι δεν εχει τη μενταλιτέ για ομαδα επιπεδου ολυμπιακου και κινδυνευει να γινει γουντς. επιφυλασσομαι για αυτη την παρακινδυνευμενη αποψη αλλα περα απο το οτι ειναι παικταρας (τεχνικα) πνευματικα υστερει πολυ και κατα μεγαλο ποσοστο ο ηγετης βασιζεται στο χαρακτηρα.

ο τεοντοσιτς ειναι μικρος ακομα για ηγετης σε τετοιο επιπεδο! ξερά! θα γινει ομως αν συνεχισει την πολυ δουλεια.

ο μπουρουσης με τη φετινη του εικονα ουτε σε ομαδα Α2 δε γινεται ηγετης. ας παρουμε ομως την περσινη καταπληκτικη του σεζον. ο μπουρουσης "το χει" αλλα οσο υστερει τεχνικα και σωματικα παντα αυτο θα ειναι εμποδιο να το μεταφρασει στο παρκε. πώς λεμε "το πνευμα ικανο αλλα η σαρξ..."?

περιοριζομαι λοιπον στους παικτες και αφηνω τον κοουτς.

ηγετης για μενα ειναι αυτος που και πνευματικα και αγωνιστικα και τεχνικα και εμπειρικα ειναι ικανος να ανταποκριθει στις ζορικες απαιτησεις.

τετοιοι παικτες ειναι ο τεο (μεχρι πριν 2-3 χρονια) , δδ-σπανουλης , μπατιστ , σαρας (μεχρι περυσι) , μποντρογκα , ζαρκο , εντυ κ.α
τετοιο παικτη δεν εχει ο ολυμπιακος! εχει παικτες που μπορουν να καθαρισουν μονοι τους αρκετα ματς αλλα τα πραγματικα ζορικα ματς.....
δε βοηθαει βεβαια και η ομαδα του ολυμπιακου ως συνολο να αναδειχτει καποιος ηγετης αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα που σηκωνει συζητηση.

colonel gomelsky
QUOTE(il postino @ May 28 2010, 00:31 ) *
στρατηγε μου παλι θα διαφωνησουμε αλλα δεν πειραζει ,

εξαρταται τι εννοουμε με τη λεξη "ηγετης"! αν εννοουμε κατι σαν τον αλβερτη απο το 2005 και μετα , δηλαδη μια φιγουρα που παιζει το δικο της ρολο αλλα εξω απο το παρκε 'η καποιον που λεει "just give me the fucking ball".

επειδη δεν εχω παιξει επαγγελματικα δε μπορω να κατανοησω το ρολο του ηγετη της πρωτης περιπτωσης , οποτε παμε στη δευτερη περιπτωση.

ο παπαλουκας δεν ειναι ηγετης πλεον γιατι απλα δε μπορει. τα χω ξαναγραψει για τον τεο αλλα μαλλον εχω χαρακτηριστει γραφικος. ειναι πανεξυπνος ανθρωπος ο θοδωρας και το χει ριξει στην επικοινωνια. με το να βαζει 2-3 καλαθια , να μοιραζει 3-4 πασες και να ξεφορτωνεται τη μπαλα οταν πλησιαζουν τα δυσκολα δεν εισαι ηγετης. ο αντιστοιχος παπαλουκας στον παο (ο δδ) κανει απειρως περισσοτερα πραγματα-προσοχη δεν τους συγκρινω - απλα μιλαω γι ατο παρον. ο τεο πλεον μιλαει , μιλαει ακαταπαυστα , δινει κουραγιο στο τεοντοσιτς για να κερδισει ο μικρος το ματς, κανει P.R με τους διαιτητες , ειναι εκει που ειναι παντα η καμερα. ηγετης μπασκετικα δεν ειναι.

για τον κλειζα εγραψα χθες οτι δεν εχει τη μενταλιτέ για ομαδα επιπεδου ολυμπιακου και κινδυνευει να γινει γουντς. επιφυλασσομαι για αυτη την παρακινδυνευμενη αποψη αλλα περα απο το οτι ειναι παικταρας (τεχνικα) πνευματικα υστερει πολυ και κατα μεγαλο ποσοστο ο ηγετης βασιζεται στο χαρακτηρα.

ο τεοντοσιτς ειναι μικρος ακομα για ηγετης σε τετοιο επιπεδο! ξερά! θα γινει ομως αν συνεχισει την πολυ δουλεια.

ο μπουρουσης με τη φετινη του εικονα ουτε σε ομαδα Α2 δε γινεται ηγετης. ας παρουμε ομως την περσινη καταπληκτικη του σεζον. ο μπουρουσης "το χει" αλλα οσο υστερει τεχνικα και σωματικα παντα αυτο θα ειναι εμποδιο να το μεταφρασει στο παρκε. πώς λεμε "το πνευμα ικανο αλλα η σαρξ..."?

περιοριζομαι λοιπον στους παικτες και αφηνω τον κοουτς.

ηγετης για μενα ειναι αυτος που και πνευματικα και αγωνιστικα και τεχνικα και εμπειρικα ειναι ικανος να ανταποκριθει στις ζορικες απαιτησεις.

τετοιοι παικτες ειναι ο τεο (μεχρι πριν 2-3 χρονια) , δδ-σπανουλης , μπατιστ , σαρας (μεχρι περυσι) , μποντρογκα , ζαρκο , εντυ κ.α
τετοιο παικτη δεν εχει ο ολυμπιακος! εχει παικτες που μπορουν να καθαρισουν μονοι τους αρκετα ματς αλλα τα πραγματικα ζορικα ματς.....
δε βοηθαει βεβαια και η ομαδα του ολυμπιακου ως συνολο να αναδειχτει καποιος ηγετης αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα που σηκωνει συζητηση.


Όλο με προβιβάζεις! smiley.gif Συνταγματάρχης παρακαλώ.

Ή εγώ δεν τα έγραψα καλά (το πιθανότερο) ή εσύ κάτι παρανοησες γιατί συμφωνούμε απόλυτα μέχρι τελείας.
Το θέμα δεν είναι ποιός είναι όντως ηγέτης, αλλά ποιός θέλει να αναλάβει αυτόν το ρόλο. Το ότι υπάρχουν πολλοί μνηστήρες για μια θέση.

Προς θεού δεν είναι κακό να υπάρχουν πολλές προσωπικότητες. Και ο ΠΑΟ έχει. Το κακό είναι να μην υπάρχει ένα και μοναδικό κεφάλι. Βλέπε Ζοτς.

Θυμάσαι το αρχικό μούδιασμα της ισπανίας στο ευρωμπάσκετ. Ε, σύμφωνα με τότε πληροφορίες η ισπανία άλλαξε πρόσωπο όταν Γκασόλ-Ναβάρο κάνανε στην άκρη τον μυρωδιά τον Ιταλό με το ζελέ και πήραν το κουμάντο. Μερικές φορές παίζει σημαντικότερο ρόλο το να έχει ένας το κουμάντο από την ίδια την ποιότητά του.
duncan21
QUOTE (il postino @ May 28 2010, 00:31 ) *
δε βοηθαει βεβαια και η ομαδα του ολυμπιακου ως συνολο να αναδειχτει καποιος ηγετης αλλα αυτο ειναι αλλο θεμα που σηκωνει συζητηση.

Απο αυτο επρεπε να ξεκινησεις πρωτα.Ο Οσφπ δεν ειναι σε καμια περιπτωση η ομαδα που θα αναδειξει εναν ηγετη γιατι πολυ απλα δεν ειναι ομαδα.Στα δυσκολα ο καθενας θελει να κανει το κομματι του(βλ.Τεο,Λινας,Μπουρουσης) και προφανως καπου εκει μπλεκει η κατασταση.

Για τον Λινας...Το λες λαμβανοντας υποψη οτι ειναι κ...παιδαρας ή οτι δε μπορει να διαχειριστει καταστασεις(στο μυαλο του) μεσα στο παιχνιδι π.χ ποτε πρεπει να σουταρει και ποτε πρεπει να πασαρει;
il postino
QUOTE(colonel gomelsky @ May 28 2010, 01:27 ) *
Το ότι υπάρχουν πολλοί μνηστήρες για μια θέση.


οπως το πες , μνηστηρες , κανεις ομως ο πραγματικα special one , τουλαχιστον οχι ακομα και οχι υπο αυτες τις συνθηκες!

QUOTE(duncan21 @ May 28 2010, 01:36 ) *
Για τον Λινας...Το λες λαμβανοντας υποψη οτι ειναι κ...παιδαρας ή οτι δε μπορει να διαχειριστει καταστασεις(στο μυαλο του) μεσα στο παιχνιδι π.χ ποτε πρεπει να σουταρει και ποτε πρεπει να πασαρει;

το οτι ειναι κ..παιδαρας ειναι στα συν του! ολοι οι μεγαλοι παικτες των ομαδικων αθληματων που εχουν επαφη ετσι πρεπει να ειναι!!!!

απο κει και περα , ο τυπος δεν ελεγχει το μυαλο του , νομιζει οτι παιζει σε αλανα , πεφτει στην παγιδα οποιουδηποτε θελει να παιξει με τα νευρα του.

η ψυχοπνευματικη του κατασταση θα παιξει μεγαλο ρολο στην καριερα του και εδω θα ειμαστε να το δουμε.


ενα θα σου πω ,

επαιζε ο παο φετος στο οακα με τον παοκ. παει ο γκρεγκορυ ή ο μονρο (δε θυμαμαι) και την πεφτει στον ψυχακια (με την καλη εννοια) τον σπανουλη. κολλαει στη μουρη του και του λεγε τα χειροτερα (εικαζω). ο σπανουλης απλα ακουγε τι του ελεγε ανεκφραστος! πλησιαζει ο δδ , αν θυμαμαι καλα , γιατι νομιζε οτι θα γινει σκηνικο , και του κανει νοημα ο σπαν σε στυλ " δεν τρεχει τιποτα , ακουω αυτα που εχει να πει ο μαλ... και συνεχιζουμε".

ισως να μη λεει πολλα το παραδειγμα μου , μπορει και να λεει ομως.

παρε τον γουντς , παικταρα απο τις λιγες! το μυαλο του αχυρο και παιζει στην πολωνια τωρα!!!!!!
leonkalf
Διαβάζω στο superbasket.gr

Απίστευτα πράγματα κυκλοφόρησαν και γράφτηκαν τις τελευταίες ώρες για τον Ολυμπιακό... Δεν μπαίνουμε στη διαδικασία να γράψουμε τι ήταν σωστό και τι λάθος, διότι δεν είναι αυτή η δουλειά μας. Ομως υπάρχουν και όρια.


Διότι δεν γίνεται να μπήκε ο Αγγελόπουλος στα αποδυτήρια και να απείλησε ότι θα αποχωρήσει από την ΚΑΕ, για έναν απλό λόγο. Δεν ήταν στο ΟΑΚΑ! Και φυσικά δεν πήγε ούτε την Πέμπτη στο ΣΕΦ, για να πει κανείς πως έγινε μπέρδεμα. Και κάτι άλλο. Μόνο ο Αγγελόπουλος δεν πρόκειται να φύγει από την ΚΑΕ... Οσο κι αν το θέλουν κάποιοι.



Οπότε το balla.gr και το άρθρο που ανέβασε είναι πολύ αναξιόπιστο... 68.gif

vastravoud
Χμ, κάπου αλλού έγραψα:

QUOTE
Πιστεύω όλοι μας θα συμφωνήσουμε ότι η δημοσιογραφία(όχι μόνο η αθλητική) στην Ελλάδα είναι σαν ένα μεγάλο κουβά με σκ@τ@ που έχει πάνω πάνω δυο δάχτυλα μέλι.


Ε, σε ορισμένες περιπτώσεις λείπει και το μέλι tongue.gif
saou
QUOTE(il postino @ May 27 2010, 23:47 ) *
το οτι ειναι κ..παιδαρας ειναι στα συν του! ολοι οι μεγαλοι παικτες των ομαδικων αθληματων που εχουν επαφη ετσι πρεπει να ειναι!!!!

απο κει και περα , ο τυπος δεν ελεγχει το μυαλο του , νομιζει οτι παιζει σε αλανα , πεφτει στην παγιδα οποιουδηποτε θελει να παιξει με τα νευρα του.

η ψυχοπνευματικη του κατασταση θα παιξει μεγαλο ρολο στην καριερα του και εδω θα ειμαστε να το δουμε.


Μου φαίνεται του έχει βγει η ρετσινιά του Λίνας και είναι πλέον το εύκολο θύμα. Τόσο για τους Ολυμπιακούς όσο και για τους αντιπάλους.

Ρε παιδιά, ο Λίνας προχθές σημαδεύτηκε απροκάλυπτα από τον ΠΑΟ. Πέραν του Τσαρτσαρή που έκανε μπαμ, ακόμα και ο Φώτσης μερικά λεπτά πιο πριν έκανε την προσπάθεια του , σε μια διεκδίκηση ριμπάουντ (πιο κομψά βέβαια αυτός, και κυρίως με διαμαρτυρίες στο διαιτητή). Ο Λιθουανός λοιπόν, τι έκανε μετά απ'όλα αυτά? Ούτε αποκεφάλισε κανέναν, ούτε πλακώθηκε με κανέναν, ίσα ίσα που αν έπρεπε σώνει και καλά να διαλέξω κάποιον διακριθέντα από το ναυάγιο αυτός θα ήταν. Τουλάχιστον αυτός έβγαλε και λίγη ψυχή. Έχασε σε κάποιο σημείο την αυτοκυριαρχία του? Ή μήπως επειδή απώθησε τον Τσαρτσαρή που είχε κολλήσει πάνω του και τον έβριζε έκανε κάτι το τραγικό?

Τώρα γιατί θα πρέπει να τα χώνει όλος ο κόσμος σε αυτόν και όχι πχ στον Μπουρούση που την έχει δει PIMP? Δεν ξέρω. Αλλά καταντάει κουραστικό. Ο Λιθουανός μπορεί να είναι ευέξαπτος και στην κοσμάρα του, αλλά δε νομίζω ότι αποτελεί διασπαστικό στοιχείο στην ομάδα. Αν έπρεπε να ποντάρω τα λεφτά μου στο ποιοί έχουν κάνει μπουρδέλο τον Ολυμπιακό, αυτοί θα ήταν ο Μίλος και ο Μπουρούσης. Ο Τσίλι είναι αρνί, ο Παπαλουκάς δεν έχει λόγο να κάνει φασαρίες, ο Σόφο φέτος φαίνεται πιο ήρεμος από ποτέ, οι αναπληρωματικοί αποκλείεται να έχουν τόση δύναμη. Μένουν οι 2 τους οι οποίοι στο κάτω κάτω δεν κάνουν και καμία προσπάθεια να το κρύψουν.
rchos
το σαιτ που εγραψε αυτα για τον αγγελοπουλο εχει προιστορια!
Manu7
Καλά αυτό με τα νεύρα του Linas κουράστηκα να το ακούω...
Μια χαρά ήταν ο Λίνας σε σχέση με τις συνεχείς προκλήσεις που δεχόταν.
Εκ του αποτελέσματος ήταν ο μόνος που πάλευε και διεκδικούσε κάτι όσο και
αν δεν του έβγαινε το παιχνίδι.Βλέπεις όμως ο Τσαρτσαρής ορμούσε πάνω του
για βλαχομαγκιές και έπεφτε σαν τον Reyes κάτω...Και ο Λίνας ήταν στη θέση του...
Σε μια άλλα φάση κάνει follow κάρφωμα ο Τσαρτσαρής, ο Λίνας είναι μπροστά του
ανακαλύπτουν φάουλ οι διαιτητές και απλά νευριάζει...Σε τέτοιες φάσεις δηλαδή
θύμωνε κλασσικά...Αλλά δεν παρεκτρεπόταν...Δεν ήταν σαν τον τελικό της Ευρωλίγκας...

Γενικά είναι άτοπο για το συγκεκριμένο ματς συζήτηση περί νεύρων του Λίνας
και καταλογισμός ευθυνών για την ήττα πάνω του γι'αυτό το λόγο.Δεν υπάρχει αυτό απλά...
LFO
QUOTE(saou @ May 28 2010, 11:19 ) *
Τώρα γιατί θα πρέπει να τα χώνει όλος ο κόσμος σε αυτόν και όχι πχ στον Μπουρούση που την έχει δει PIMP?


77.gif 77.gif 24.gif 24.gif

προσπαθω 2 μερες να βρω καπως να τον χαρακτηρισω αλλα με αυτο τα είπες ολα...
Germany96
Απο το κειμενο που παρεθεσε ο thrylos7 στεκομαι σε αυτο:
QUOTE(Γιάννης Λαµπίρης @ May 28 2010)
...«Μα είναι δυνατόν; Πού θα πάει αυτό το πράγµα; Πόσο χειρότερα θα παίξει;». Οι φράσεις αυτές ακούστηκαν από άνθρωπο του Παναθηναϊκού (από τους πλέον σοβαρούς) έξω από τα αποδυτήρια των «πρασίνων» µετά τον πρώτο τελικό...

Μετα το τελος του πρωτου τελικου αυτο ακριβως σκεφτηκα, οτι αν ο Obradovic δεν επελεγε να τηρησει τους τυπους, κανονικα στην συνεντευξη τυπου θα επρεπε να ζησουμε το flipside του σκετς των ΑΜΑΝ για τον Ιωαννιδη.

"Εγω ετοιμαζω την ομαδα για να παρει το πρωταθλημα, φτανουμε στο γηπεδο και τι να δω, δεν εχει κατεβει ο αντιπαλος...Ποιον κοροιδευεται ρε.."
newpower2020
QUOTE(saou @ May 28 2010, 12:19 ) *
Μου φαίνεται του έχει βγει η ρετσινιά του Λίνας και είναι πλέον το εύκολο θύμα. Τόσο για τους Ολυμπιακούς όσο και για τους αντιπάλους.

Ρε παιδιά, ο Λίνας προχθές σημαδεύτηκε απροκάλυπτα από τον ΠΑΟ. Πέραν του Τσαρτσαρή που έκανε μπαμ, ακόμα και ο Φώτσης μερικά λεπτά πιο πριν έκανε την προσπάθεια του , σε μια διεκδίκηση ριμπάουντ (πιο κομψά βέβαια αυτός, και κυρίως με διαμαρτυρίες στο διαιτητή). Ο Λιθουανός λοιπόν, τι έκανε μετά απ'όλα αυτά? Ούτε αποκεφάλισε κανέναν, ούτε πλακώθηκε με κανέναν, ίσα ίσα που αν έπρεπε σώνει και καλά να διαλέξω κάποιον διακριθέντα από το ναυάγιο αυτός θα ήταν. Τουλάχιστον αυτός έβγαλε και λίγη ψυχή. Έχασε σε κάποιο σημείο την αυτοκυριαρχία του? Ή μήπως επειδή απώθησε τον Τσαρτσαρή που είχε κολλήσει πάνω του και τον έβριζε έκανε κάτι το τραγικό?

Τώρα γιατί θα πρέπει να τα χώνει όλος ο κόσμος σε αυτόν και όχι πχ στον Μπουρούση που την έχει δει PIMP? Δεν ξέρω. Αλλά καταντάει κουραστικό. Ο Λιθουανός μπορεί να είναι ευέξαπτος και στην κοσμάρα του, αλλά δε νομίζω ότι αποτελεί διασπαστικό στοιχείο στην ομάδα. Αν έπρεπε να ποντάρω τα λεφτά μου στο ποιοί έχουν κάνει μπουρδέλο τον Ολυμπιακό, αυτοί θα ήταν ο Μίλος και ο Μπουρούσης. Ο Τσίλι είναι αρνί, ο Παπαλουκάς δεν έχει λόγο να κάνει φασαρίες, ο Σόφο φέτος φαίνεται πιο ήρεμος από ποτέ, οι αναπληρωματικοί αποκλείεται να έχουν τόση δύναμη. Μένουν οι 2 τους οι οποίοι στο κάτω κάτω δεν κάνουν και καμία προσπάθεια να το κρύψουν.


+5000000

Βαρέθηκα ν'ακούω για τον Κλέιζα.Δεν δίνει απ'το δεξί στο αριστερό έχει νεύρα παίζει για την πάρτυ του μπλά μπλά μπλά.Ο καλύτερος μας παίχτης είναι φέτος, ο μόνος μαζί με Μπέβερλυ που δεν ξέχασαν τα ... τους σπίτι τους,στο ΟΑΚΑ.Εγώ πιο πολύ με τον Μπουρούση τα έχω φέτος που απ'την αρχή της χρονιάς, να μην πώ απ'την Εθνική ακόμα το καλοκαίρι είναι κραχτό ότι την έχει δεί κάπως.Κάνει μπαμ ρε παιδί μου.Τώρα δεν ξέρω μπορεί και να έχει δικαιολογημένα παράπονα αλλά η συμπεριφορά και η έλλειψη σεβασμού στον προπονητή και στους συμπαίχτες του είναι εντελώς απαράδεκτη.Όπως και νάχει η κατάσταση στα αποδυτήρια έχει χαθεί πλήρως, οι παίχτες γράφουν στην ψύχρα τον προπονητή τους.Ε αυτό το πράγμα του χρόνου δεν μπορεί να συνεχιστεί.Οπότε ή φεύγουν οι παίχτες με τα προβλήματα ή...
vastravoud
QUOTE(Germany96 @ May 28 2010, 15:09 ) *
Απο το κειμενο που παρεθεσε ο thrylos7 στεκομαι σε αυτο:

Μετα το τελος του πρωτου τελικου αυτο ακριβως σκεφτηκα, οτι αν ο Obradovic δεν επελεγε να τηρησει τους τυπους, κανονικα στην συνεντευξη τυπου θα επρεπε να ζησουμε το flipside του σκετς των ΑΜΑΝ για τον Ιωαννιδη.

"Εγω ετοιμαζω την ομαδα για να παρει το πρωταθλημα, φτανουμε στο γηπεδο και τι να δω, δεν εχει κατεβει ο αντιπαλος...Ποιον κοροιδευεται ρε.."


Θεούλης!!

77.gif 77.gif 77.gif
Manu7
http://www.redplanet.gr/html/ent/489/ent.269489.asp

Ε καιρός ήταν να τραβηχτεί κανένα αυτάκι...
newpower2020
Παιδιά μόλις υπέπεσε στην αντίληψη μου το ακόλουθο δημοσίευμα:

http://www.balla.gr/?v=2&dbt=1&aid=6043

Μου φαίνεται παντελώς κατευθυνόμενο σε μια προσπάθεια που έχει στηθεί μετά το final-four ν'αποπροσανατολιστεί πλήρως η ομάδα απ'τον στόχο της και ν'ασκηθεί όσο πιο μεγάλη πίεση στους Αγγελόπουλους να μπούν στο ποδόσφαιρο.

Δεν πιστεύω για κανένα λόγο τ'ακόλουθο δημοσίευμα και θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς τον δημοσιογράφο Χρήστο Περδίκη που το ανέβασε περί τίνος λόγου πρόκειται.
lakersdynasty
newpower2020

αυτο ειναι το δευτερο στη σειρα αρθρο απο αυτο το σαιτ που οπως ειπε και ο rchos αν θυμαμαι καλα το συγκεκριμενο σαιτ εχει κακα προηγουμενα σε τετοια θεματα.

Στο προηγουμενο αρθρο εγραφε οτι οι Αγγελοπουλοι πηγαν στα αποδητιρια του ΟΣΦΠ στο ΟΑΚΑ και ειπαν οτι αν την Κυριακη παιξει το ιδιο ασχημα η ομαδα θα παραιτηθουν ενω οι Αγγελοπουλοι δεν ηταν καν στο ΟΑΚΑ.
kolokotronis
Αν και αλλόθρησκος, το να πέφτουν ευθύνες στον Κλέιζα μετά το 1ο ματς, αγγίζει τα όρια της αχαριστίας.
Δηλαδή αν είναι να φύγει αυτός πρέπει να φύγουν σχεδόν όλοι..
Στην τελική εκεί φαίνεται και η μαγκιά του προπονητή, να βλέπει τα χούγια και τις ιδιαιτερότητες κάθε παίκτη και να τα χρησιμοποιεί προς όφελος της ομάδας.
Εδώ ολόκληρος Σάρας έχει παρκάρει στον πάγκο τόσο καιρό και δεν ακούγεται κιχ.
Τη στιγμή που είναι 2η χρονιά στην ομάδα και έχει προσφέρει σε πολύ σημαντικούς αγώνες.
Manu7
http://www.redplanet.gr/html/ent/565/ent.269565.asp

Ε δεν παίζεσαι... rolleyes.gif
pain of salvation
...κυκλοφόρησε βλέπω και το αντίπαλο δέος της "Πράσινης"...
μάλιστα...
και άλλη επιλογή λοιπόν για κωλόχαρτο
giorgos_g7
απίστευτο το σημερινό εξώφυλλο της "πράσινης"... πραγματικά απίστευτο όμως...
Reggie Miller #31
QUOTE(giorgos_g7 @ Jun 1 2010, 13:00 ) *
απίστευτο το σημερινό εξώφυλλο της "πράσινης"... πραγματικά απίστευτο όμως...


Εδώ τόλμησαν να γράψουν ότι μας έδωσαν πολλές βολές.Ξέχασαν ότι περνούσαν ολόκληρα δεκάλεπτα και σκόραραν μόνο με βολές και εμείς δεν παίρναμε ούτε φάουλ...

Ο Παπαλουκάς λέει κάνει θεραπεία στο γόνατο,πονάει,αλλά η συμμετοχή του δεν κινδυνεύει.Προσωπικά έτσι όπως έχει παίξει δε με νοιάζει,προτιμώ χίλιες φορές Πεν,Μπέβερλυ που γυαλίζει το μάτι τους και δίνουν λίγο ζωντάνια...

Γενικά αυτό που θέλω από την ομάδα μου είναι τσαντίλα!Για το 2ο παιχνίδι είχα πει ότι ήθελα να δω ότι υπάρχει ζωή,εγωισμός κτλ κτλ.Τα είδαμε και με το παραπάνω νομίζω.Τώρα θέλω να τους δω την Κυριακή να μπουν μέσα και να ματώσουν.
Εγώ αν με έκλεβαν έτσι θα αντιδρούσα.Να μπουν μέσα με όσα ψυχολογικά αποθέματα τους έχουν μείνει και να δώσουν απαντήσεις.Ας γίνει το 2-2 και μετά ας πάμε πάλι μέσα στο ΟΑΚΑ για το καλύτερο.

Εξ' άλλου δικαιοσύνη και αναγνώριση δεν περιμένουμε από πουθενά!
SoKRaM
Τι ακριβως λεει ο Λινας ρε παιδια? βοηθηστε με στην αποκρυπτογραφηση...

spike85
QUOTE(SoKRaM @ Jun 3 2010, 17:01 ) *
Τι ακριβως λεει ο Λινας ρε παιδια? βοηθηστε με στην αποκρυπτογραφηση...



Καλα εκτος απο τα γαλλικα στη αρχη,απ'οτι καταλαβαινω πρεπει να του λεει οτι σε ολο το παιχνιδι γινονται τραβηγματα φανελας (all the f@@@ game και δειχνει το τραβηγμα της φανελας), διαμαρτυρωμενος για το αντιαθλητικο που του χρεωσαν στο τελος.
Xaroumenos loukoumas
Αυτο το είδατε;

Εντάξει δεν πολυπιστεύω ότι θα γίνει, αλλά έστω ότι γίνεται.
Μετά γνωρίζει κανείς τι μέλλει γενέσθαι; Έχει ξανασυμβεί κάτι παρόμοιο ποτέ; blink.gif wacko.gif
aigio
Αν δε δηλωσει συμμετοχη σε καμια κατηγορια, αυτοματως υποβιβαζεται Δ' ΕΣΚΑ, ή οπου τελος παντων ειναι η τελευταια κατηγορια για τις ομαδες του Πειραια. Ο,τι εκανε και η Λαμια πριν 2 χρονια που δεν κατεβηκε στην Α2, διαμαρτυρομενη για τη συγχωνευση Καβαλας με Πανοραμα.
Reggie Miller #31
http://www.sport24.gr/html/ent/346/ent.365346.asp

Full attack και μ' αρέσει,επιτέλους επίθεση για να μην νομίζουν μερικοί ότι θα κάνουν ότι θέλουν.
Για να μην κατέβει του χρόνου στο πρωτάθλημα το θεωρώ δύσκολο,αλλά δεν είναι και παράλογο να έχουμε ξένους διαιτητές στους τελικούς,όχι επίσης ότι μπορεί να σώσει την κατάσταση,διότι αν τα θεμέλια είναι φαγωμένα...!
Ο Ολυμπιακός ανήκει στην ΕΣΚΑΝΑ.Δε νομίζω ότι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο,να αφήσει δηλαδή η διοίκηση την ομάδα να πέσει,απλά θέλει να τονίσει ότι η κατάσταση δεν μπορεί να συνεχιστεί έτσι...
όμως από την άλλη η μη συμμετοχή του Ολυμπιακού ζημειώνει και το ελληνικό μπάσκετ και την αρμόδια αρχή.
Θα έχουμε πολλά να λέμε τις επόμενες μέρες.
Το θετικό είναι ότι η διοίκηση βγήκε δυναμικά μπροστά...

Και κάτι ακόμα,το να σφυρίξουν στους 2 τελευταίους τελικούς ξένοι διαιτητές δε μου λέει τίποτα.Την ευκαιρία της Τετάρτης ίσως είναι δύσκολα να την ξανά πετύχεις.Επομένως,το πολύ πολύ να πάει σε 5ο παιχνίδι,να το πάρει ο Παναθηναικός και να βγουν μετά να πουν ότι είναι και από πάνω,γιατί το πήραν ακόμα και με ξένους διαιτητές.
Άρα εμένα προσωπικά δε μου λέει κάτι αυτό.
Sokos
Ποιο το νόημα να έρθουν ξένοι διατητές. Δεν είπαμε ποτέ ότι με 50-50 ο Ολυμπιακός θα ναι σίγουρα πρωταθλητής. Απλά προχθές που χρειάστηκε, σπρώξανε υπερβολικά πολύ.... Κατά την γνώμη μου δεν θα πρεπε να κατέβει η ομάδα την Κυριακή να τελειώσει το αστείο και να αρχίσει η προετοιμασία για την νέα σεζόν. Και καλό θα ναι κάποια στιγμή να πάρουμε χαμπάρι ότι πρέπει να κερδίζουμε και με διαιτησίες σαν την προχθεσινή αν θέλουμε να πάρουμε πρωτάθλημα. Αν περιμένουμε να αλλάξει το υπάρχον καθεστώς, ζήτω που καήκαμε....
rankin
QUOTE(Sokos @ Jun 4 2010, 22:33 ) *
Ποιο το νόημα να έρθουν ξένοι διατητές. Δεν είπαμε ποτέ ότι με 50-50 ο Ολυμπιακός θα ναι σίγουρα πρωταθλητής. Απλά προχθές που χρειάστηκε, σπρώξανε υπερβολικά πολύ.... Κατά την γνώμη μου δεν θα πρεπε να κατέβει η ομάδα την Κυριακή να τελειώσει το αστείο και να αρχίσει η προετοιμασία για την νέα σεζόν. Και καλό θα ναι κάποια στιγμή να πάρουμε χαμπάρι ότι πρέπει να κερδίζουμε και με διαιτησίες σαν την προχθεσινή αν θέλουμε να πάρουμε πρωτάθλημα. Αν περιμένουμε να αλλάξει το υπάρχον καθεστώς, ζήτω που καήκαμε....

Όχι ρε φίλε. Γιατί να μην κατέβει η ομάδα; Να κατέβει και να καταθέσει ψυχή
Και την τετάρτη να καταθέσει ψυχή και αδένες... Αν κάτι έλειψε την περασμένη τετάρτη, ήταν το καθαρό μυαλό οταν άρχισαν να σφυριζουν τον ύμνο του Παναθηναϊκου οι διαιτητές. Θέλει ΚΑΙ πονηριά το μπάσκετ
LFO
QUOTE(rankin @ Jun 4 2010, 23:59 ) *
Όχι ρε φίλε. Γιατί να μην κατέβει η ομάδα; Να κατέβει και να καταθέσει ψυχή
Και την τετάρτη να καταθέσει ψυχή και αδένες... Αν κάτι έλειψε την περασμένη τετάρτη, ήταν το καθαρό μυαλό οταν άρχισαν να σφυριζουν τον ύμνο του Παναθηναϊκου οι διαιτητές. Θέλει ΚΑΙ πονηριά το μπάσκετ



Eτσι ακριβως....να μπουνε ,να κερδισουν και την Τεταρτη να παμε να παρουμε το πρωταθλημα.
Sokos
Ακόμα και καθαρά και ξάστερα να χάναμε την Τετάρτη, δεν νομίζω ότι θα χει κανείς τα ψυχικά αποθέματα να ξανακατέβει να διεκδικήσει το πρωτάθλημα. Πόσο μάλλον τώρα που είδαν ότι αν χρειαστεί έχουν και ενισχύσεις....

Ευκαιρία σαν της περασμένης Τετάρτης δεν θα χανάχουμε....

Εδώ θα μαστε και την Τετάρτη και θα δούμε τι θα χουμε πάρει....

Υ.Γ. Πιστεύω ότι ο ΠΑΟ μόνος του θα πέσει από την κορυφή λόγω παρακμής (που πιστεύω ότι πλησιάζει)... Δεν θα τον ρίξει ποτέ κάποιος...
Air Kef
Γελοία αυτή η στάση της ΚΑΕ.

Θα συμμετάσχουμε μόνο Ευρωλίγκα του χρόνου δλδ;
Θα κάνουμε αίτηση για την Αδριατική Λίγκα ή το Κυπριακό πρωτάθλημα;


Αυτη την περίοδο χρειάζονται ήπιοι τόνοι.
Πέρνουμε το ματσάκι αύριο και πάμε παρασκηνιακά σαν πρόβατα επί σφαγή στο ΟΑΚΑ, αυτό δεν δίνει επιπλέον κίνητρο στον κόσμο του ΠΑΟ ούτε στους παικτες του Παναθηναικού, όσο πιο κοιμισμένους μπορείς να τους πετύχεις τόσο το καλύτερο.

Το καλοκαίρι αυτές οι ανακοινώσεις και οι παρασκηνιακές κινήσεις.

Τώρα αντε να πας ΟΑΚΑ που ο κόσμος θα βγάλει τα ποδοσφαιρικά κόμπλεξ 13 ετών και η ομαδα του ΠΑΟ όλα τα επιλέον κίνητρα που θα μπορούσε να βρει.
Manu7
http://www.gazzetta.gr/basket/a1/item/8641...%8C%CF%86%CE%BF

Xμ...Δηλαδή άδικα κράζαμε τον Γιαννάκη πάνω σε αυτό το θέμα?
Αλλά ρε Σόφο δηλαδή σε εμπιστεύεται ο προπονητής σου και εσύ λες όχι?
Θα μου πεις...Είχε μπει πολύ άσχημα στο παιχνίδι και δεν του βγήκε τίποτα και
αυτό δείχνει και την αυτοκριτική του.Αλλά σε χρειάζεται η ομάδα και συ λες όχι?
39.gif
saou
QUOTE
Πέρνουμε το ματσάκι αύριο και πάμε παρασκηνιακά σαν πρόβατα επί σφαγή στο ΟΑΚΑ, αυτό δεν δίνει επιπλέον κίνητρο στον κόσμο του ΠΑΟ ούτε στους παικτες του Παναθηναικού, όσο πιο κοιμισμένους μπορείς να τους πετύχεις τόσο το καλύτερο.

Το καλοκαίρι αυτές οι ανακοινώσεις και οι παρασκηνιακές κινήσεις.


Γιατί δηλαδή εσύ πιστεύεις ότι δεν είναι προδιαγεγραμμένο το τι θα γίνει στα επόμενα ματς? Έχει καμία διαφορά αν πάμε σιγανοπαπαδιές στο ΟΑΚΑ ή σκούζοντας?

Ότι είναι να γίνει θα γίνει.
panos75
O Παπαδογιάννης είχε γράψει πριν μερικές εβδομάδες ότι ο Ολυμπιακός (και ο Παναθηναϊκός) θα πρέπει να εξετάσουν σοβαρά το ενδεχόμενο να συμμετάσχουν στην Αδριατική Λίγκα από τη στιγμή που η Α1 δεν προσφέρει τον παραμικρό ανταγωνισμό.

Τώρα που οι Αγγελόπουλοι απειλούν να κάνουν ακριβώς αυτό θα συνεχίσει να υποστηρίζει αυτή τη θέση ή θα κάνει κάποια από τις γνωστές του κωλοτούμπες και θα αρχίσει να μιλάει για "ψυχραιμία", για "πλήμγμα στο κύρος του Ολυμπιακού" και άλλα τέτοια φαιδρά;
kseplenhs
QUOTE(Manu7 @ Jun 5 2010, 20:50 ) *
http://www.gazzetta.gr/basket/a1/item/8641...%8C%CF%86%CE%BF

Xμ...Δηλαδή άδικα κράζαμε τον Γιαννάκη πάνω σε αυτό το θέμα?
Αλλά ρε Σόφο δηλαδή σε εμπιστεύεται ο προπονητής σου και εσύ λες όχι?
Θα μου πεις...Είχε μπει πολύ άσχημα στο παιχνίδι και δεν του βγήκε τίποτα και
αυτό δείχνει και την αυτοκριτική του.Αλλά σε χρειάζεται η ομάδα και συ λες όχι?
39.gif


αυτό έχω ακούσει πως το έκανε και πέρσι στον ημιτελικο του βερολίνου.όταν δεν είχε συμμετάσχει καν.

ειλικρινά δεν ξέρω αν ισχύει.αλλά αν υπάρχει τέτοιο θέμα μιλάμε για εξωφρενικά λιγόψυχο άτομο.και όσο καλός και να μπορεί να γίνει,τέτοιους τύπους δεν χρειάζεται η ομάδα.

στο καλό να πάει γιατί 5 χρόνια κοντέυουν που περιμένουμε τον μπέμπη να μεγαλώσει.όλη η ομάδα στα πόδια ενός παίχτη (να αδυνατίσει,να τρέξει,να τα έχει καλά με τον προπονητή,να παίζει αρκετά) και προκοπή δεν είδαμε απο εκείνον...
Manu7
QUOTE(kseplenhs @ Jun 5 2010, 21:00 ) *
αυτό έχω ακούσει πως το έκανε και πέρσι στον ημιτελικο του βερολίνου.όταν δεν είχε συμμετάσχει καν.

ειλικρινά δεν ξέρω αν ισχύει.αλλά αν υπάρχει τέτοιο θέμα μιλάμε για εξωφρενικά λιγόψυχο άτομο.και όσο καλός και να μπορεί να γίνει,τέτοιους τύπους δεν χρειάζεται η ομάδα.

στο καλό να πάει γιατί 5 χρόνια κοντέυουν που περιμένουμε τον μπέμπη να μεγαλώσει.όλη η ομάδα στα πόδια ενός παίχτη (να αδυνατίσει,να τρέξει,να τα έχει καλά με τον προπονητή,να παίζει αρκετά) και προκοπή δεν είδαμε απο εκείνον...

E και τα γνωστά...Θα πάει μετά με τον Καζλάουσκας, θα παίζει 20λεπτα, θα κάνει παπάδες και μετά θα σπάμε το κεφάλι μας που τον στείλαμε...Σαν να με βλέπω... rolleyes.gif
vastravoud
Πάντως ρε παιδιά νομίζω ότι η ευκαιρία του ΝΒΑ για τον Σοφοκλή είναι "ή τώρα ή ΠΟΤΕ". Με δεδομένο ότι μεγαλώνει και ότι με τέτοιο κορμί δύσκολα θα έχει ΠΟΛΛΑ χρόνια μπάσκετ μπροστά του, μάλλον πρέπει τώρα να το αποφασίσει αν θέλει και ο ίδιος.

Μου είναι εξαιρετικά συμπαθής ο Σοφοκλής, αλλά ορισμένες φορές το παιδί αυτό έχει απίστευτα αυτοκαταστροφικές τάσεις sad.gif
saou
To ρεπορτάζ του πράσινου gazzetta.gr μου φαίνεται πολύ πρόχειρο και θα το θεωρήσω υστερόβουλο και εκ του πονηρού.
GK_23
QUOTE(vastravoud @ Jun 5 2010, 21:05 ) *
Πάντως ρε παιδιά νομίζω ότι η ευκαιρία του ΝΒΑ για τον Σοφοκλή είναι "ή τώρα ή ΠΟΤΕ". Με δεδομένο ότι μεγαλώνει και ότι με τέτοιο κορμί δύσκολα θα έχει ΠΟΛΛΑ χρόνια μπάσκετ μπροστά του, μάλλον πρέπει τώρα να το αποφασίσει αν θέλει και ο ίδιος.

Μου είναι εξαιρετικά συμπαθής ο Σοφοκλής, αλλά ορισμένες φορές το παιδί αυτό έχει απίστευτα αυτοκαταστροφικές τάσεις sad.gif

Όντως η ευκαιρία του είναι φέτος το καλοκαίρι και νομίζω ότι τελικά θα το κάνει το μεγάλο βήμα...

Όμως μπορεί να σταθεί στο ΝΒΑ; Δεν μιλάω από εξωαγωνιστικής πλευράς διότι φέτος είναι πραγματικά υπόδειγμα και άψογος στη συμπεριφορά του. Με ύψος όμως μόλις 2.06 και όχι σπουδαία αθλητικά προσόντα, είναι δύσκολο να παίξει σέντερ στο NBA. Σίγουρα οι καλοί σέντερ σπανίζουν στην Αμερική αλλά η δύναμή και ο όγκος του Σόφο, που τον κάνουν δύσκολα αντιμετωπίσιμο στην Ευρώπη, δεν αρκούν για να μπορέσει να βγάλει πέρα με τους αντίπαλους σέντερ στην Αμερική.

Και γενικότερα, θεωρώ ότι θα έπρεπε ήδη να έχει βελτιωθεί και σε άλλα στοιχεία όπως οι βολές και κυρίως ο τρόπος που "διαβάζει" τα νταμπλ και τριπλ τιμ, τα οποία εφαρμόζουν συχνά οι αντίπαλες άμυνες πάνω του.

QUOTE(Manu7 @ Jun 5 2010, 20:50 ) *

Καλά... smiley.gif
vastravoud
Από την άλλη όμως, στο ΝΒΑ δε νομίζω ότι θα στέλνουν πάνω του νταμπλ και τριπλ τιμ που προανέφερες οπότε ίσως έχει πιο πολύ χώρο να δράσει. Θα είχε ΠΟΛΥ ενδιαφέρον πάντως να τον δούμε εκεί.

Πόσο απίθανο θεωρείτε το να κινηθεί ο Παναθηναϊκός για τον Σοφοκλή;
traveller
QUOTE(vastravoud @ Jun 5 2010, 18:18 ) *
Πόσο απίθανο θεωρείτε το να κινηθεί ο Παναθηναϊκός για τον Σοφοκλή;


Όσο να βγει ο ήλιος από τη Δύση.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.