Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ΄ΕΣΚΑ 2009-10 (2ος όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Siskauskas 15
QUOTE(to 10 to kalo @ May 13 2010, 10:44 ) *
καλημέρα σε όλους,

ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ - ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 52-74
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ - ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 62-55
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ - ΑΟ ΚΑΡΕΑ 86-77
ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ - ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ 59-47
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 73-71
ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ - ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 74-56
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ - ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ 52-78

Βαθμολογία
Ομάδα Βαθ Αγών Ν Η Μ Επιθ Αμυ Διαφ
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 46 26 20 6 0 1694 1517 177
ΑΟ ΚΑΡΕΑ 46 25 21 4 0 1849 1629 220
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ ΑΟ 44 26 18 8 0 1694 1514 180
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. 42 26 16 10 0 1641 1564 77
ΦΑΟ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ 41 26 15 11 0 1715 1602 113
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 39 25 14 11 0 1579 1583 -4
ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 38 26 12 14 0 1617 1590 27
ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ 38 26 12 14 0 1581 1623 -42
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 37 26 11 15 0 1663 1653 10
ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ 37 26 11 15 0 1362 1510 -148
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ 37 26 11 15 0 1575 1609 -34
ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 34 25 9 16 0 1561 1616 -55
ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ 31 25 6 19 0 1577 1767 -190
ΑΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙΟΥ 30 26 4 22 0 1557 1888 -331



Παιδιά όποιος το ανέβασε αυτό να είναι λίγο πιο προσεκτικός αν γίνεται!... η ψυχή μου με έπιασε!... είμαι και σε κρίσιμη ηλικία... Πρώτοι δεν είμαστε ρε παιδιά?... έχω πάθει καταράκτη? βλέπουν τα ματάκια μου παπάδες με ποδήλατα? τι γίνεται?...
king lebron
QUOTE(timeout @ May 13 2010, 01:36 ) *
Βριλησσιακος - τριφυλλιακος 73-71. Έχω την ανάγκη μετά από αυτή τη νίκη να την αφιερωσω στον κύριο με τα γυαλακια το χοντρουλη του εθνικού και να του θυμίσω πως ούτε τελικό ευρολιγκας είχαμε αυτές τις μέρες ώστε να λοιπούν παίχτες για να το αναβαλουμε ούτε ξέραμε τα συστηματα της άλλης ομάδας σήμερα για να κατεβουμε διαβασμενη και προπάντων είχαμε 24 είχαμε χρόνο είχαμε παρκέ και να θυμίσω πως εσείς σωθηκατε και εμείς ανεβηκαμε αυτά για την ιστορία επίσης θα ήθελα να το αφιερωσω και να ενημερώσω στο προπονητή του Χαλανδρίου πως είμαστε καθαρή παναξιοι άνθρωποι και προπάντων τίμιοι όσο το γουστάρουμε εμείς δε θα το γουσταρετε ποτέ όσο και να το θέλεις,αυτά για να μην ξυνεσε απόψε και παίρνεις και τηλέφωνα να μάθεις πόσο ήρθαμε και τέλος θα ήθελα να πω πολλά συγχαρητήρια στην ομάδα μου στο προπονητή μου και στη διοίκηση που κατάφεραν να πραγματοποιήσουν τους στόχους της ομάδας .... Καληνύχτα σας!!


Φίλε μου αν ήμασταν πλήρεις σε όλα τα παιχνίδια, τι θα γινόταν? Εσείς θα παλεύατε για την σωτηρία και εμείς θα είχαμε ανέβει? Δεύτερον, παραδέχεσαι ότι είχατε όλες τις ανέσεις και για αυτό τα πήγατε καλά! Δηλαδή, όταν δεν παίζετε σε παρκέ με 24άρι, μόνο χάνετε? Τρίτον, πραγματικά πιστεύεις ότι βρίσκεσαι σε τόσο μεγάλη κατηγορία, ώστε να λειτουργεί η αντικατασκοπεία των ομάδων σε υψηλό επίπεδο? Επειδή για μένα αυτά είναι μόνο δικαιολογίες, αφήστε τα προσωπικά και δείτε το basket ως παιχνίδι, όπως και είναι!

icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
Fathergoose
QUOTE(Siskauskas 15 @ May 13 2010, 17:08 ) *
Παιδιά όποιος το ανέβασε αυτό να είναι λίγο πιο προσεκτικός αν γίνεται!... η ψυχή μου με έπιασε!... είμαι και σε κρίσιμη ηλικία... Πρώτοι δεν είμαστε ρε παιδιά?... έχω πάθει καταράκτη? βλέπουν τα ματάκια μου παπάδες με ποδήλατα? τι γίνεται?...


Κάποιος ενδεχομένως Hacker (γιατί δεν πιστεύω να έχει γίνει από την ΕΣΚΑ) έχει βάλει αποτελέσματα σε αγώνες της τελευταίας αγωνιστικής, γι' αυτό και βγαίνει η βαθμολογ'ια με 26 αγώνες. Ο φίλος το αντ'εγραψε χωρίς να το προσέξει.

QUOTE(timeout @ May 13 2010, 01:36 ) *
Βριλησσιακος - τριφυλλιακος 73-71. Έχω την ανάγκη μετά από αυτή τη νίκη να την αφιερωσω στον κύριο με τα γυαλακια το χοντρουλη του εθνικού και να του θυμίσω πως ούτε τελικό ευρολιγκας είχαμε αυτές τις μέρες ώστε να λοιπούν παίχτες για να το αναβαλουμε ούτε ξέραμε τα συστηματα της άλλης ομάδας σήμερα για να κατεβουμε διαβασμενη και προπάντων είχαμε 24 είχαμε χρόνο είχαμε παρκέ και να θυμίσω πως εσείς σωθηκατε και εμείς ανεβηκαμε αυτά για την ιστορία επίσης θα ήθελα να το αφιερωσω και να ενημερώσω στο προπονητή του Χαλανδρίου πως είμαστε καθαρή παναξιοι άνθρωποι και προπάντων τίμιοι όσο το γουστάρουμε εμείς δε θα το γουσταρετε ποτέ όσο και να το θέλεις,αυτά για να μην ξυνεσε απόψε και παίρνεις και τηλέφωνα να μάθεις πόσο ήρθαμε και τέλος θα ήθελα να πω πολλά συγχαρητήρια στην ομάδα μου στο προπονητή μου και στη διοίκηση που κατάφεραν να πραγματοποιήσουν τους στόχους της ομάδας .... Καληνύχτα σας!!


Για την ώρα έχεις ανέβει μόνο ....στο καλάμι.
10karo

Siska...... η αλήθεια είναι πως μετά το παρατήρησα κ εγώ......έκανα απλά copy - paste γρήγορα τα αποτελέσματα κ την βαθμολογία κ μετά είδα πως στο site της ΕΣΚΑ έχουν κάνει λάθος (όπως παρατήρησαν ο ETHNIKOSGS και ο Fathergoose).....μη μου αγχώνεσαι.....σημασία έχει ότι ο λαός ξέρει το τι ακριβώς γίνεται ψηλά....smile.gif smile.gif
Siskauskas 15
QUOTE(to 10 to kalo @ May 14 2010, 06:27 ) *
Siska...... η αλήθεια είναι πως μετά το παρατήρησα κ εγώ......έκανα απλά copy - paste γρήγορα τα αποτελέσματα κ την βαθμολογία κ μετά είδα πως στο site της ΕΣΚΑ έχουν κάνει λάθος (όπως παρατήρησαν ο ETHNIKOSGS και ο Fathergoose).....μη μου αγχώνεσαι.....σημασία έχει ότι ο λαός ξέρει το τι ακριβώς γίνεται ψηλά....smile.gif smile.gif




Παιδιά καλή σας μέρα, σας ευχαριστώ και εκ μέρους της ομάδας μου...
Τώρα είναι καλύτερα τα πράγματα!
Καλό Σαββατοκύριακο σε όλους και άντε να κάνουμε και κανένα μπανάκι να ηρεμήσουν λιγάκι τα πνεύματα εκεί προς το κέντρο και προς τα βόρεια προάστια... μπασκετάκι παίζουμε! όχι πως είναι κακές και οι εντάσεις (γιατί όπως πρωείπα μπασκετάκι παίζουμε!χαχαχα...) αλλά να μην τσακωθούμε κιόλας!
Και εκτός όλων των άλλων, έχουμε μπουχτίσει όλο το χειμώνα κρέας και κρέας και παιδάκια κλπ...ας πάμε και προς παραλία μεριά για κανένα ψαράκι-καλαμαράκι-χταποδάκι κ.ο.κ....

Καλό Σου-Κου σε όλους !
Pau Gasol
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=10529

Για να πιάσουμε την επικαιρότητα....
Fathergoose
Ο ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ με άνετη νίκη 85 - 63 επι του ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ, σφράγισε την άνοδό του στη Β' Κατηγορία.
Πολλά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδια της Ομάδας, τον προπονητή και τους παράγοντες, για την προσπάθεια όλης της χρονιάς που, παρά τις κάποιες ατυχίες, χάρη στην καλό κλίμα και την απτόητο ηθικό είχε σαν αποτέλεσμα την επίτευξη του στόχου που είχαμε θέσει όλοι μαζί στην αρχή του πρωταθλήματος.
Pau Gasol
Ο Καρέας κέρδισε σήμερα την Ένωση Βύρωνα (με 2 πόντους) σε ένα γήπεδο με αρκετό κόσμο και ακολούθησε ένα μικρό πάρτυ από όλη την ομάδα αλλά και τους φιλάθλους....
Συγχερητήρια σε όλα τα παιδιά που με κίνητρο την αγάπη τους για την ομάδα και το Basket κατάφεραν να κερδίσουν την άνοδο με τον πιο εμφατικό τρόπο.... Κατακτώντας την πρώτη θέση του ομίλου...
smiley.gif smiley.gif
Fathergoose
ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ 2

ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ 2

Οσοι ξέρετε δώστε και τα άλλα αποτελέσματα γιατι το τηλέφωνο της ΕΣΚΑ δεν απαντά, μάλλον λόγω της απεργίας.
ETHNIKOSGS
QUOTE(Fathergoose @ May 20 2010, 10:41 ) *
ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ 2

ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ 2

Οσοι ξέρετε δώστε και τα άλλα αποτελέσματα γιατι το τηλέφωνο της ΕΣΚΑ δεν απαντά, μάλλον λόγω της απεργίας.

ΕΘΝΙΚΟΣ-ΛΑΓΟΝΗΣΙ 1

συγχαρητηρια σε ΚΑΡΕΑ-ΧΑΛΑΝΔΡΙ
tedtsouv
κυψελιακος-καισαριανη=1(+12)
θα παιζουμε μπασκετακι μεχρι το καλοκαιρι.αποτυχημενη χρονια.χεκινωντας με στοχο την ανοδο
τωρα αγωνιουμε αν θα σωθουμε.
jhantzop

Αποτελέσματα
ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 1
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ 1
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ - ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 63-85
ΚΑΡΕΑΣ - ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 1
ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ 2
ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ - ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ 2
ΕΘΝΙΚΟΣ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ 1

Τελική Βαθμολογία
ΚΑΡΕΑΣ 48 (22-4)
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 46 (20-6)

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ 45 (19-7)
ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ 42 (16-10)
ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 41 (15-11)
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ 41 (15-11)
ΕΘΝΙΚΟΣ 38 (12-14)
ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ 38 (12-14)
ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ 37 (11-15)
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ 37 (11-15)
ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ 36 (10-16)
ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 35 (9-17)
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 32 (6-20)
ΛΑΓΟΝΗΣΙ 30 (4-22)



Ha6
QUOTE(tedtsouv @ May 20 2010, 11:08 ) *
κυψελιακος-καισαριανη=1(+12)
θα παιζουμε μπασκετακι μεχρι το καλοκαιρι.αποτυχημενη χρονια.χεκινωντας με στοχο την ανοδο
τωρα αγωνιουμε αν θα σωθουμε.


Επομένως ο όμιλος σχεδόν έχει κλείσει με μόνη εκκρεμότητα την πέμπτη θέση όπου αν οι Τρεις Αστέρες κέρδισαν την καταλαμβάνουν ενώ σε αντίθετη περίπτωση την καταλαμβάνει η Ανναγέννηση Καισαριανής.
ΑΝΟΔΟΣ: ΑΟ Καρέα, ΑΟΚ Χαλανδρίου
ΜΠΑΡΑΖ ΑΝΟΔΟΥ: Βριλλησιακός ΑΟ
ΠΤΩΣΗ : Χαραυγιακός, Ενωση Βύρωνα, ΑΟ Αμπελοκήπων, ΑΟ Λαγονησίου
ΜΠΑΡΑΖ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ: Κυψελιακός.

Συγχαρητήρια στις ομάδες που ανέβηκαν καλή τύχη στις ομάδες που θα συμμετάσχουν στα μπαράζ και καλή δύναμη στις ομάδες που υποβιβάστηκαν με γρήγορη επάνοδο.
SARAS_100
Τρεις Αστερες-Αμπελοκηποι 102-56 περιπου.Καλο καλοκαιρι!
10karo
καλημέρα σε όλους,

με τη σειρά μου να δώσω συγχαρητήρια στις ομάδες που ανέβηκαν, το άξιζαν, ήταν καλύτερες κ πιο σταθερές σε όλο το πρωτάθλημα. Εύχομαι καλή επιτυχία στο Βριλησιακό κ τον Κυψελιακό (που σίγουρα δεν του αρμόζει αυτή η θέση) κ ελπίζω next year (να είμαστε καλά) να είμαστε παρέα (αυτό δεν ισχύει για τον Βριλησιακό). smile.gif smile.gif

να δώσω πολλά συγχαρητήρια στους συμπαίχτες μου για την προσπάθεια που κάναμε στο δεύτερο γύρο κ παρολ όλα τα προβλήματα καταφέραμε να σώσουμε την ομάδα. Βάλαμε στην άκρη το άλυτο γηπεδικό(μία προπόνηση την εβδομάδα) κ μέσα από το καλό κλίμα κ την παρέα μείναμε δεμένοι στα δύσκολα! Ήταν χαρά μου να παίξω πλάι σας φέτος κ ελπίζω του χρόνου (μετά από εγγυήσεις της διοικησης) να είμαστε πάλι μαζί.

ευχαριστώ, καλή συνέχεια στα παιδιά που συνεχίζουν κ καλές διακοπές στους λοιπούς! smile.gif
tedtsouv
QUOTE(to 10 to kalo @ May 20 2010, 13:27 ) *
καλημέρα σε όλους,

με τη σειρά μου να δώσω συγχαρητήρια στις ομάδες που ανέβηκαν, το άξιζαν, ήταν καλύτερες κ πιο σταθερές σε όλο το πρωτάθλημα. Εύχομαι καλή επιτυχία στο Βριλησιακό κ τον Κυψελιακό (που σίγουρα δεν του αρμόζει αυτή η θέση) κ ελπίζω next year (να είμαστε καλά) να είμαστε παρέα (αυτό δεν ισχύει για τον Βριλησιακό). smile.gif smile.gif

να δώσω πολλά συγχαρητήρια στους συμπαίχτες μου για την προσπάθεια που κάναμε στο δεύτερο γύρο κ παρολ όλα τα προβλήματα καταφέραμε να σώσουμε την ομάδα. Βάλαμε στην άκρη το άλυτο γηπεδικό(μία προπόνηση την εβδομάδα) κ μέσα από το καλό κλίμα κ την παρέα μείναμε δεμένοι στα δύσκολα! Ήταν χαρά μου να παίξω πλάι σας φέτος κ ελπίζω του χρόνου (μετά από εγγυήσεις της διοικησης) να είμαστε πάλι μαζί.

ευχαριστώ, καλή συνέχεια στα παιδιά που συνεχίζουν κ καλές διακοπές στους λοιπούς! smile.gif

μας την κανατε φετοσ δυο φορεσ τη ζημια και τρεχουμε τωρα να κανουμε προπονησεις μεσ το καλοκαιρι.οντως
καρεας κ χαλανδρι αξιζαν να ανεβουν.καλη μας επιτυχια στα 4 παιχνιδακια που μενουν.
VLC
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛΥΔΡ. - ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ 62 - 71 (37 - 26)


ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ(Καραμπελας) Ρετζος 11,Καραμπελας 17(2),Δαμασιωτης,Δασκαλοπουλος 19,Σουρλιγκας 2
Λαμπουσακης,Σταθας 7,Κουσουλας,Λεβεντης 4(1),Μελανοφρυδης 2


ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ(Κουτσης) Τατα 19(2),Αναγνωστου 2,Σπυρατος,Δασκαλακης 4,Βαζουρας,Κακαρης 2
Ζωτος,Λουλουδης 30(5),Τζωρτζης 2,Ντιαλλο,Καισαρης 12,Σπανακης
10karo
...φίλε μου tedtsouv νομίζω τη ζημιά σας την έκανε ο Πρωτέας που σας κέρδισε μερικές αγωνιστικές πριν. Ειλικρινά το αποτέλεσμα με εξεπληξε....δεν το περίμενα....κ μας βάλατε κ εμάς σε κίνδυνο!....καλοπροαίρετα τα λέω....μη παρεξηγηθώ....smile.gif
tedtsouv
QUOTE(to 10 to kalo @ May 21 2010, 02:10 ) *
...φίλε μου tedtsouv νομίζω τη ζημιά σας την έκανε ο Πρωτέας που σας κέρδισε μερικές αγωνιστικές πριν. Ειλικρινά το αποτέλεσμα με εξεπληξε....δεν το περίμενα....κ μας βάλατε κ εμάς σε κίνδυνο!....καλοπροαίρετα τα λέω....μη παρεξηγηθώ....smile.gif

εμας μα δεισ πως μασ εξεπληξε.κερδιζαμε 20 ποντους στο δεκαλεπτο κ χασαμε.ταφοπλακα ηταν.τωρα αλλες 4 αγωνιστηκες.
ETHNIKOSGS
Τελικη βαθμολογια

Fathergoose
ΚΑΡΕΑΣ 48
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 46
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑΚΟΣ 45
ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ 42
ΑΝΑΓΕΝ. ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ 41
ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 41
ΕΘΝΙΚΟΣ 38
ΠΡΩΤΕΑΣ ΘΡΙΑΜΒΟΣ 38
ΠΟΣΕΙΔΩΝ 37
ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ 37
ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ 36
ΕΝΩΣΗ ΒΥΡΩΝΑ 35
ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 32
ΛΑΓΟΝΗΣΙ 30
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.