Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακος-Παναθηναικος 3ος τελικος Α1 2012-13
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
T.W.Is.M.
vs

Τεταρτη 12/6 21.00 ΕΤ1

Τριτος τελικος "με την πλατη βαθια στον τοιχο" που λεει κι ο Χαινς. Πρωτο match ball για τον Παναθηναικο. Ευκαιρια για το μεν Ολυμπιακο να ξαναμπει στο παιχνιδι, για το δε Παναθηναικο να κανει κατι που δεν εχει ξανακανει καμια ομαδα στα ελληνικα πλει οφ:sweep με μειονεκτημα εδρας σε σειρα best of five.
Μεχρι στιγμης ο Ολυμπιακος παιζει σαν να πρεπει να αποδειξει κατι που δεν μπορει και ο Παναθηναικος σαν να παιζει τα παιχνιδια της χρονιας. Την Τεταρτη θα δουμε αν ο Ολυμπιακος εχει "αδειασει" ψυχολογικα, αν εχει ακομα δυναμεις και αν μπορει να κανει και τριτη μεγαλη ανατροπη μεσα στην ιδια σεζον. Ωρες ωρες παντως μοιαζει να εχει καβαλησει καλαμι, μονο που αν συνεχισει ετσι, θα παρει το καλαμι επ ωμου και θα παει για ψαρεμα!
Ο Παναθηναικος ειναι στο 2-0 εχοντας βαλει 64 και 63 ποντους. Δε θα βαλει καποια στιγμη 70?
Ο Ολυμπιακος εχει σουταρει ως τωρα 9/55 τριποντα. Τι θα γινει αν ξεπερασει το 35%?
Σπανουλης και Διαμαντιδης δεν καταφερνουν να βοηθησουν οσο μπορουν τις ομαδες τους. Ποιος θα ξυπνησει πρωτος?
Μπορει κανεις να σταματησει το διδυμο Λασμε-Γκιστ?
Τι θα γινει αν μπει σε κανονικο ρυθμο αγωνα ο Λο?
Και τελος...
Πετρο Κωστοπουλε ασε επιτελους τον Πριντεζη να φυγει απο το στουντιο και παρε για συνεντευξη αυτον τον κλωνο που μας εχεις αφησει! Ουτε αυτος θα φορουσε "αυτο το πραγμα", δεν τον βλεπεις πως επηρεαζεται και μονο στη θεα του?
captain charisma
δεν νομιζω να τελειωσει η σειρα την τεταρτη...εχουν κ λιγο εγωισμο οι παικτες του ολυμπιακου..οποτε το κοβω να τελειωνει στο οακα τη κυριακη..φοβαμαι πως αν προηγηθει ο παο θα δουμε τπτ εκτροπα οπως το 2010...
rankin
QUOTE(captain charisma @ Jun 10 2013, 15:27 ) *
δεν νομιζω να τελειωσει η σειρα την τεταρτη...εχουν κ λιγο εγωισμο οι παικτες του ολυμπιακου..οποτε το κοβω να τελειωνει στο οακα τη κυριακη..φοβαμαι πως αν προηγηθει ο παο θα δουμε τπτ εκτροπα οπως το 2010...

Ελπίζω να μην φτάσουμε σε τέτοιο σημείο
αν στο κοσμο δεν αρέσει αυτο που βλέπει ας φύγει απο το γήπεδο, και αν οι παιχτες του Ολυμπιακου νοιώθουν αδικία απο τους διαιτητές, ας αποχωρήσουν απο την Εθνική για ενα καλοκαίρι
priest
QUOTE(T.W.Is.M. @ Jun 10 2013, 16:15 ) *
vs

Τεταρτη 12/6 21.00 ΕΤ1

Τριτος τελικος "με την πλατη βαθια στον τοιχο" που λεει κι ο Χαινς. Πρωτο match ball για τον Παναθηναικο. Ευκαιρια για το μεν Ολυμπιακο να ξαναμπει στο παιχνιδι, για το δε Παναθηναικο να κανει κατι που δεν εχει ξανακανει καμια ομαδα στα ελληνικα πλει οφ:sweep με μειονεκτημα εδρας σε σειρα best of five.
Μεχρι στιγμης ο Ολυμπιακος παιζει σαν να πρεπει να αποδειξει κατι που δεν μπορει και ο Παναθηναικος σαν να παιζει τα παιχνιδια της χρονιας. Την Τεταρτη θα δουμε αν ο Ολυμπιακος εχει "αδειασει" ψυχολογικα, αν εχει ακομα δυναμεις και αν μπορει να κανει και τριτη μεγαλη ανατροπη μεσα στην ιδια σεζον. Ωρες ωρες παντως μοιαζει να εχει καβαλησει καλαμι, μονο που αν συνεχισει ετσι, θα παρει το καλαμι επ ωμου και θα παει για ψαρεμα!
1)Ο Παναθηναικος ειναι στο 2-0 εχοντας βαλει 64 και 63 ποντους. Δε θα βαλει καποια στιγμη 70?
2)Ο Ολυμπιακος εχει σουταρει ως τωρα 9/55 τριποντα. Τι θα γινει αν ξεπερασει το 35%?
3)Σπανουλης και Διαμαντιδης δεν καταφερνουν να βοηθησουν οσο μπορουν τις ομαδες τους. Ποιος θα ξυπνησει πρωτος?
4)Μπορει κανεις να σταματησει το διδυμο Λασμε-Γκιστ?
5)Τι θα γινει αν μπει σε κανονικο ρυθμο αγωνα ο Λο?
Και τελος...
Πετρο Κωστοπουλε ασε επιτελους τον Πριντεζη να φυγει απο το στουντιο και παρε για συνεντευξη αυτον τον κλωνο που μας εχεις αφησει! Ουτε αυτος θα φορουσε "αυτο το πραγμα", δεν τον βλεπεις πως επηρεαζεται και μονο στη θεα του?

1)μονο στα ονειρα μας ο παο θα βαλει πανω απο 70.
2)πολυ πιθανο να νικησει γιατι ο παο δυσκολα θα ξεπερασει το 30-32% ειδικα μεσα στο σεφ. ενω και το ποσοστο του στα διποντα δεν προκειται να ξεπερασει το 50%!
3)αμφιβαλλω γιατι οι αμυνες ειναι προσαρμοσμενες σε αυτους τους δυο παικτες.
4)επιθετικα δεν ειναι κατι το τρομερο και στην αμυνα δεν μπορεις να τους σταματησεις αλλα μπορεις να τους απομακρυνεις απο την ρακετα.
5)κανεις δεν ξερει!!!

3 συνεχομενα νικες του παο επι του οσφπ και 2 εκτος εδρας δεν νομιζω.πιστευω πως θα το παρει ο οσφπ δυσκολα ή ευκολα γιατι ειναι παραλογο να δουμε τους σλουκα,πριντεζη και παπ ξανα τοσο αρνητικους!!!
giorgos_g7
Δυσκολεύομαι να πιστέψω πως ο Ολυμπιακός δεν θα καταφέρει να κάνει έστω μία νίκη, να κρατήσει την ελπίδα για ανάκαμψη ζωντανή.Αυτή τη στιγμή όμως η ομάδα είναι σε κακή φάση. Πρώτη φορά τόσα νεύρα και τόση αδυναμία στον έλεγχο του ρυθμού του αγώνα. Την Τετάρτη παίζουμε κυριολεκτικά με την πλάτη στο καναβάτσο. Οι παίκτες θα έχουν και την πίεση του κόσμου που ΠΡΈΠΕΙ να μείνει δίπλα στην ομάδα και ΌΧΙ να χαλάσει τον τελικό . Όλα έχουν πάει στραβά στους πρώτους 2 τελικούς. Σκοράραμε 51 και 52 πόντους αντίστοιχα και χάσαμε με παρόμοια σκορ. Αυτό που ελπίζω είναι αυτές τις 2 μέρες η ομάδα να συσπειρωθεί και να βγάλει μία αρκετά καλύτερη εικόνα μεθαύριο όπως επίσης και ο Λο να μπορέσει να βοηθήσει, τον έχουμε ανάγκη όσο ποτέ. Δεν είναι δυνατόν να τελειώσει τόσο πικρά μία χρονιά σαν την φετινή, είναι κρίμα για αυτά τα παιδιά, πραγματικά... Από την άλλη ποτέ δεν αρνηθήκαμε ότι η ομάδα δεν ήταν 100% πλήρης αλλά αυτό δεν αλλάζει κάτι. Πρέπει να το πιστέψουν όπως κάνανε μέχρι τώρα να κλείσουν τα αυτιά τους σε όσα γίνονται εξωγηπεδικά και να συγκεντωθούν στον αγώνα.Μας έχουν δείξει ότι όταν είναι στα σχοινιά τότε λειτουργούν καλύτερα, θα ήθελα να το δω άλλη μια φορά αυτό... smile.gif
whaler
QUOTE (priest @ Jun 10 2013, 16:37 ) *
1)μονο στα ονειρα μας ο παο θα βαλει πανω απο 70.
2)πολυ πιθανο να νικησει γιατι ο παο δυσκολα θα ξεπερασει το 30-32% ειδικα μεσα στο σεφ. ενω και το ποσοστο του στα διποντα δεν προκειται να ξεπερασει το 50%!
3)αμφιβαλλω γιατι οι αμυνες ειναι προσαρμοσμενες σε αυτους τους δυο παικτες.
4)επιθετικα δεν ειναι κατι το τρομερο και στην αμυνα δεν μπορεις να τους σταματησεις αλλα μπορεις να τους απομακρυνεις απο την ρακετα.
5)κανεις δεν ξερει!!!

3 συνεχομενα νικες του παο επι του οσφπ και 2 εκτος εδρας δεν νομιζω.πιστευω πως θα το παρει ο οσφπ δυσκολα ή ευκολα γιατι ειναι παραλογο να δουμε τους σλουκα,πριντεζη και παπ ξανα τοσο αρνητικους!!!



Ευκολα τα παρουσιαζεις ολα, γιατι το θεωρεις τοσο δυσκολο να εχει 35% και πανω απο 50% σε τριποντα και διποντα αντοιστοιχα;
Αυτο εχει φανει απο τα 2 παιχνιδια ως τωρα;
Eddie.Johnson
Πολύ δύσκολο παιχνίδι καί για τις δύο ομάδες.Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία οπότε σάν Ολυμπιακός περιμένω να πάρουμε αυτό το παιχνίδι(όχι βέβαια με εμφάνιση ανάλογη των δύο προηγούμενων)και να πάμε στο ΟΑΚΑ για να παίξουμε το τελευταίο μας χαρτί.

Για τον ΠΑΟ:νομίζω ο Πεδουλάκης δέν πρέπει να αλλάξει σχεδόν τίποτα στο πλάνο του.Αρκεί να δώσει εντολή στον Ούκιτς να κάνει γιογιό τον Σπανούλη(που είναι η μαύρη τρύπα στην άμυνα του Ολυμπιακού)όπως στα πρηγούμενα μάτς και στούς Γκίστ,Λάσμε να συνεχίσουν το πάρτι απέναντι στο απίστευτο/απίθανο αμυντικό δίδυμο Πάουελ,Πρίντεζη w00t.gif cool.gif

Για τον Ολυμπιακό: πρέπει να αλλάξουν σχεδόν τα πάντα icon_drunk.gif

1.Καταρχήν ας μήν ξεκινήσει ο Πάουελ καμία περίοδο απο τις 4 biggrin.gif Μέσα ο Σερμαντίνι που με το ψηλό του κορμί καλύπτει καλύτερα αμυντικά την ρακέτα και νομίζω ματσάρει καλύτερα με τον Λάσμε.

2.Αρχηγέ Σπανούλη,δέν χρειάζεται να δώσεις σε κανένα καμία απάντηση ούτε να βάλεις 35 πόντους για να βουλώσεις στόματα.Μοίρασε το παιχνίδι,σταμάτα να προσπαθείς να πάρεις εκβιασμένα φάουλ κι άν έχεις όρεξη παίξε και λίγο άμυνα πάνω στον Τζόρνταν-Ούκιτς tongue.gif

3.Παπανικολάου-'Αντιτς,για ξύλο και τσαμπουκάδες στις αλάνες του Πειραιά cool.gif Είναι ντροπή η συμπεριφορά τους καί στα δύο μάτς,νομίζω εκνευρίζουν όλη την ομάδα.Παίξτε το μπασκετάκι σας κι σεβαστείτε τις 2ευρωλίγκες που έχετε κατακτήσει(τρομάρα σας laugh.gif )

4.Μπαρτζώκα,ο Μάντζαρης τραυματίστηκε τον Γενάρη(?),ο Μαυροειδής λείπει κάνα 3μηνο,ο Λό μάλλον δέν θα είναι ανταγωνιστικός σε αυτά τα μάτς.'Ασε τις δικαιολογίες καί τους διαιτητές και βοήθα την ομάδα τακτικά καί ψυχολογικά.Δέν χρειάζεται να κάνει 4 μλκιες κάθε παίκτης για να βγεί αλλαγή ούτε μπορεί να κάνει ο καθένας ότι θέλει μέσα στον αγώνα.

5.Μεγάλε Γκέτσε laugh.gif χώσε 8 τρίποντα(άν σου κάνουν κάνα σκρίν οι συμπαίκτες σου rolleyes.gif)να μας τρελλάνεις 69.gif

Ολα τα παραπάνω,με την ευχή να τελειώσει ήρεμα το παιχνίδι κι άς νικήσει ο καλύτερος smile.gif
bbplayer
Μήτσος 33-Κάρι κάπου εκεί-Ούκιτς κοντά στα 30, Τσαρτσα ανύπαρκτος, Γκιστ, Λάσμε παίζουν ασταμάτητα.

Το χτυπάς το 3ο ματς ή κάνεις οικονομία δυνάμεων για να τελείωσεις τη σειρά μες στην έδρα σου? εδώ σας θέλω


@εδιτ : ο ΔΓ θα ξαναπάει ΣΕΦ? άντε και πήγε . μετά πώς θα βγει? 39.gif 39.gif
whaler
QUOTE (bbplayer @ Jun 10 2013, 22:27 ) *
Μήτσος 33-Κάρι κάπου εκεί-Ούκιτς κοντά στα 30, Τσαρτσα ανύπαρκτος, Γκιστ, Λάσμε παίζουν ασταμάτητα.

Το χτυπάς το 3ο ματς ή κάνεις οικονομία δυνάμεων για να τελείωσεις τη σειρά μες στην έδρα σου? εδώ σας θέλω


@εδιτ : ο ΔΓ θα ξαναπάει ΣΕΦ? άντε και πήγε . μετά πώς θα βγει? 39.gif 39.gif



Νομιζω πως εδω που φτασαμε δεν παιζει τοσο ρολο ακομα και ο Μιντλετον να επαιζε w00t.gif
Ενα παιχνιδι ειναι, πιστευω πρεπει να τα δωσουν ολα για 40 λεπτα και να ξεμπερδευουν/-με. Συν το οτι αν χασεις αυριο εχει τρομερο ρισκο ενα παιχνιδι στο ΟΑΚΑ
thalys
Αν κερδίσει ο Ολυμπιακός το παιχνίδι στο ΣΕΦ θα έχει αποδείξει ότι μπορεί να βρει λύσεις για την άμυνα του ΠΑΟ. Κι αν βρουν ψυχολογία και ρυθμό οι παίχτες του, δεν είναι εύκολο να τους περιορίσεις. Το ματς στο ΟΑΚΑ θα είναι ζωής η θανάτου για μας και το μπρέηκ ξέρουμε ότι μόνο απίθανο δεν είναι. Επιπλέον θα έχει κερδίσει χρόνο για να επανέλθει στο 100% ο Λο.

Είμαστε υποχρεωμένοι να κατέβουμε και να προσπαθήσουμε να τελειώσουμε το ματς στο ΣΕΦ. Τέτοιες ομάδες όταν είναι κάτω τις τελειώνεις, δεν τους χαρίζεσαι γιατί άνετα μπορούν να επιστρέψουν και να σε σκοτώσουν.
priest
QUOTE(bbplayer @ Jun 10 2013, 22:27 ) *
Μήτσος 33-Κάρι κάπου εκεί-Ούκιτς κοντά στα 30, Τσαρτσα ανύπαρκτος, Γκιστ, Λάσμε παίζουν ασταμάτητα.

Το χτυπάς το 3ο ματς ή κάνεις οικονομία δυνάμεων για να τελείωσεις τη σειρά μες στην έδρα σου? εδώ σας θέλω


@εδιτ : ο ΔΓ θα ξαναπάει ΣΕΦ? άντε και πήγε . μετά πώς θα βγει? 39.gif 39.gif


δινεις οσα εχεις και δεν εχεις για την νικη!!!τους λογους τους εγραψε ο thalys,αλλα παραλληλα θεωρω απιθανο να νικησουμε 3 συνεχομενες φορες τον οσφπ.
Reggie Miller #31
QUOTE(rankin @ Jun 10 2013, 16:30 ) *
Ελπίζω να μην φτάσουμε σε τέτοιο σημείο
αν στο κοσμο δεν αρέσει αυτο που βλέπει ας φύγει απο το γήπεδο, και αν οι παιχτες του Ολυμπιακου νοιώθουν αδικία απο τους διαιτητές, ας αποχωρήσουν απο την Εθνική για ενα καλοκαίρι


Εγώ πάντως περιμένω πως και πως να το δω μια φορά αυτό να γίνεται.όπως και στις κληρώσεις του πρωταθλήαμτος ή όπως στον τελικό κυπέλλου.

Κατά τα άλλα περιμένω κι εγώ τον Ολυμπιακό να αντιδράσει και να δείξει εγωισμό,ασχέτως πόσο καλά παίζει στην άμυνα ο ΠΑΟ και κλείνει χώρους.
Πάντως,αν αρχές 4ου δεκαλέπτου η ομάδα είναι πίσω,είναι πιθανό το ματς να μην τελειώσει.Θα γίνουν τα γνωστά,οι χουλιγκάνοι θα τιμωρήσουν την ομάδα,ο ΠΑΟ θα λέει για τη ζούγκλα του ΣΕΦ,για τους Αγγελόπουλους που δυναμιτίζουν το κλίμα,να μας διώξουν από την Ελλάδα και οι εφημερίδες το γνωστό τροπάριο για τους γνωστούς-αγνώστους,χωρίς φυσικά να καταδικάζουν τη συμπεριφορά του ΔΓ.Τόσο απλά,εκτός αν στο γήπεδο πάει μόνο μπασκετικός κόσμος,που μάλλον είναι χλωμό.

tzagasdog
ο Λο σε τι κατάσταση είναι; αυτό είναι το plan b για εμένα του Ολυμπιακού και κανένα άλλο. Αν ο Λο δημιουργήσει τα ρήγματα που τυπικά δημιουργεί και τρέξει σε αιφνιδιασμους όπως μόνο αυτός ξέρει (μην ξεχνάτε ξερει πως είναι να σε κυνηγούν πιο αθλητικοι τύποι...) να βάλει ο Πρίντεζης και ο Παο κανα έυκολο καλάθι και έτσι ίσως νικήσουμε. Άμα εμφανιστεί και λίγο ο Σλουκας γιατί μέχρι τώρα δεν έχει κατέβει ακόμη....


Ο πρίντεζης πρέπει να δουλέψει λίγο την ψυχολογία του... Βασικά άμα παρατηρήσετε ξεκινάει καλά μέχρι να φάει την πρώτη τάπα... και μετά κατήφορος.....

Για μένα ο Μπαρτζώκας καλά έκανε στην συνέντευξη τύπου. Ότι είχε να πει στους παίχτες του τους το είπε κατ ιδίαν αλλά και εγώ αν ήμουν προπονητής του Ολυμπιακού και έβλεπα το τι έγινε χέστηκα να πω στους δημοσιογράφους το πως είναι η ομάδα. Πρέπει να μη μείνει κρυφό ένα τέτοιο γεγονός. Και συν ότι θα είχα τρελά νεύρα.... Μιλάει και ο Πεδουλάκης για παραδοχη καλύτερης ομάδας. Ναι κ. Πεδουλάκη καλύτερα παίξατε μπράβο σας κερδίσατε. 2 φορές και μπράβο.... αλλά τα γραφικά που γίνονται θα σας πείραζαν και εσάς.
Στην τελική το Ελληνικό μπάσκετ στο σύνολό του είναι πιο σημαντικό από ένα πρωτάθλημα ή έναν χαμένο τελικό.

Όλη η ομάδα του Παο χτίστηκε ακόμα και μέχρι τελευταία στιγμή για να μπορεί να κερδίζει τον Ολυμπιακό και τα κατάφερε. Έπεσε και πάνω στην ατυχία του Ολυμπιακού με τους τραυματισμούς και ότι δεν του βγήκαν και οι μεταγραφές αλλά αυτά συμβαίνουν.

Ο ολυμπιακός αν εμφανιστεί να είναι αυτός που έχει δείξει ότι μπορεί να είναι θα κάνει τη ζωή δύσκολη στον Παο σε αντίθεση με το τι έχει δείξει μέχρι τώρα. Απλά μετά από 2 παιχνίδια αρχίζω και χάνω την αισιοδοξία μου ότι μπορεί να το κάνει για διάφορους λόγους....

Το καλό είναι και το ξέρω ότι προκαλώ αλλά αυτή είναι η άποψή μου ότι φέτος ανεξάρτητα με το τι θα γίνει ο Ολυμπιακός μεγάλωσε σαν κλαμπ και ο Παο μίκρυνε και είναι άδικο για την κατά πολλούς πιο πετυχημένη ομάδα της 15ετίας να έχει πέσει σε ένα τέτοιο άνθρωπο ο οποίος θα καταστρέψει αυτή την ομάδα..... Άποψή μου.
Gidovoskos
Προς αποσυμφόρηση της ελληνικής μιζέριας μας και με διάθεση αστεϊσμού το παρακάτω video

http://www.youtube.com/watch?v=w7hHcrm7xlc

Ευτυχώς που δεν έχουμε τόσο καλές μεταδόσεις στην Ελλάδα με τόσο βαρβάτη τηλεοπτική κάλυψη και ανάλυση, γιατί με το ελληνικό καζανοκέφαλο μου παρατήρησα .

1. Τον Tiago Splitter να κάνει καθαρό φάουλ σπρώξιμο στον Mario Chalmers για να ξεμαρκαριστή . Έλεος με τους γκρι καθαρή αλλοίωση αποτελέσματος.
Καλά αυτός ο πρόεδρος τον Heat κοιμάται όρθιος.

2. Τον Tony Parker να βγάζει την γλώσσα κοροϊδευτικά προς τους αντίπαλους την στιγμή της πάσας ακριβός. Ξανά έλεος με τους γκρι δεν βλέπουν τίποτα, ο κουτς κοιμάται όρθιος και αυτός.

3. Οι χάχες φίλαθλοι είναι με ανοιχτά τα στόματα (χάφτουν μύγες –φαίνετε ξεκάθαρα στο 0.15 ) ,οι φλώροι αντί να βρίζουν –φτύνουν-ρίχνουν ότι τους έρθει στο ξεροκεφαλο στον αντίπαλο να ενισχύσουν μπρε αδελφέ την ομάδα τους ναούμε, είναι με ανοιχτό το στόμα και περιμένουν καμιά μύγα να περάσει . Ααα και να ήμασταν εμείς έτσι δίπλα στο γήπεδο τη είχε να γίνει!

T.W.Is.M.
QUOTE(bbplayer @ Jun 10 2013, 22:27 ) *
Μήτσος 33-Κάρι κάπου εκεί-Ούκιτς κοντά στα 30, Τσαρτσα ανύπαρκτος, Γκιστ, Λάσμε παίζουν ασταμάτητα.

Το χτυπάς το 3ο ματς ή κάνεις οικονομία δυνάμεων για να τελείωσεις τη σειρά μες στην έδρα σου? εδώ σας θέλω


@εδιτ : ο ΔΓ θα ξαναπάει ΣΕΦ? άντε και πήγε . μετά πώς θα βγει? 39.gif 39.gif



QUOTE(Fitz @ Jun 10 2013, 22:49 ) *
Νομιζω πως εδω που φτασαμε δεν παιζει τοσο ρολο ακομα και ο Μιντλετον να επαιζε w00t.gif
Ενα παιχνιδι ειναι, πιστευω πρεπει να τα δωσουν ολα για 40 λεπτα και να ξεμπερδευουν/-με. Συν το οτι αν χασεις αυριο εχει τρομερο ρισκο ενα παιχνιδι στο ΟΑΚΑ



Κατι τετοιο θα απαντουσα κι εγω στον bbplayer. Αν κανεις οικονομια δυναμεων και πας για τη νικη μονο αν το παιχνιδι παει οπως την Παρασκευη, ουσιαστικα πας για μια μεγαλη ευκαιρια για τον τιτλο στο 4ο παιχνιδι στο ΟΑΚΑ. Θα εχεις ξαναβαλει τον Ολυμπιακο στο παιχνιδι και θα τον εχεις κανει να πιστεψει οτι με ενα διπλο στο ΟΑΚΑ μετα θα παρει αυτος το πρωταθλημα. Γιατι μετα, κακα τα ψεματα, οσο δυσκολο ειναι να κανεις το 0-2 3-2, αλλο τοσο δυσκολο ειναι να κανεις το (απο 2-0) 2-2 σε 3-2.

edit: Στη θεση του Μπαρτζωκα θα ξεκινουσα τον Αντιτς αντι του Πριντεζη. Και για να προσπαθησω να βγαλω εκτος τον Γκιστ(mentally που λενε και στο χωριο μου), ωστε ο Πριντεζης να εχει χωρο δρασης μετα(και να μην πεσει ψυχολογικα τοσο νωρις) και για να εχει ο Παουελ ενα στηριγμα στον τομεα της δυναμης(που δεν εχει αυτος στο παιχνιδι του). Χανω βεβαια σε ταχυτητα ετσι, αλλα προκειμενου να εχω το διδυμο Παουελ-Πριντεζη που υστερει σε δυναμη εναντι των Λασμε-Γκιστ... Τον Πριντεζη θα τον κρατουσα να παιξει περισσοτερο μαζι με Χαινς, οπως εκαναν και περσι.
MaJesty23
πως ακριβώς μίκρυνε ο ΠΑΟ blink.gif ;Έχετε πάθει παράκρουση ορισμένοι με το 2-0,no offense.

Άκου μίκρυνε ο ΠΑΟ...το ακούσαμε και αυτό.Το ότι κάνει @@ ο δημητράκης δεν σημαίνει ότι μίκρυνε η ομάδα.Όταν φτασετε να έχετε αλλάξει τα 5/6 της ομάδας σας και να ειστε ανταγωνιστικοί, τα ξαναλέμε.
rchos


Both sides...
T.W.Is.M.
QUOTE(MaJesty23 @ Jun 11 2013, 00:01 ) *
πως ακριβώς μίκρυνε ο ΠΑΟ blink.gif ;Έχετε πάθει παράκρουση ορισμένοι με το 2-0,no offense.

Άκου μίκρυνε ο ΠΑΟ...το ακούσαμε και αυτό.Το ότι κάνει @@ ο δημητράκης δεν σημαίνει ότι μίκρυνε η ομάδα.Όταν φτασετε να έχετε αλλάξει τα 5/6 της ομάδας σας και να ειστε ανταγωνιστικοί, τα ξαναλέμε.


Το καναμε περσι νομιζω.
Και τις δυο ομαδες τις μικραινουν τετοιες ενεργειες. Και σαν αυτες του ΔΓ και οι φωνες για τη διαιτησια οταν βαζεις σε 2 ματς 103 ποντους. Μια εποπτεια του πρωταθληματος απο την Ευρωλιγκα με σκοπο να απειλουνται οι ομαδες με κυρωσεις στην επομενη διοργανωση(που να φτανουν μεχρι και απωλεια συμβολαιου) θα εμποδιζε καποιες ομορφιες. Αφου εσωτερικα υπαρχει ατιμωρησια, τουλαχιστον ας βαλουν καποιου ειδους ταξη οι ξενοι...
tzagasdog
δεν έχει να κάνει με το αγωνιστικό κομμάτι αυτό που ειπα. Δεμ θέλω να προκαλέσω αλλά και θα χθεσινά και η κατάσταση με τα πρόστιμα στην ευρολιγκα διαμόρφωσαν την αποψη μου
The Admiral
Εγω νομιζω οτι συμβαινει το ακριβως αντιθετο. Ο Ολυμπιακος αρχιζει και θυμιζει ανησυχητικα την ομαδα της προηγουμενης δεκαετιας,με τη γκρινια,τη νευρικοτητα,το φοβο,ολο εκεινο το πακετο που τον καθιστουσε αιωνιο δευτερο. Αμα δε, χασει και τα 2/5 της βασικης του πενταδας το καλοκαιρι απο πλουσιοτερες ομαδες(περισσοτερο σιγουρο παρα απιθανο), η επιστροφη στο παρελθον θα ειναι για τα καλα.

Αντιθετα, ο Παο δειχνει σημεια ζωης και παιχνιδι το παιχνιδι προσεγγιζει το επιπεδο των παλιοτερων ομαδων του. Δυστυχως η αλλοπροσαλη συμπεριφορα του προεδρου του ειναι τεραστιος κινδυνος και κατα τη γνωμη μου θεμα χρονου να στραφει και εναντιον της ιδιας της ομαδας. Καποια ιχνη φανηκαν στις ειρωνειες σχετικα με την προσελευση στα λοιπα παιχνιδια πρωταθληματος. Θεωρω βεβαιο οτι καποια στιγμη θα τα σπασει και με παικτες ή προπονητες. Οι προβληματικοι χαρακτηρες βλαπτουν τους οικειους τους συνηθως.
akratacity
QUOTE (MaJesty23 @ Jun 11 2013, 00:01 ) *
πως ακριβώς μίκρυνε ο ΠΑΟ blink.gif ;Έχετε πάθει παράκρουση ορισμένοι με το 2-0,no offense.

Άκου μίκρυνε ο ΠΑΟ...το ακούσαμε και αυτό.Το ότι κάνει @@ ο δημητράκης δεν σημαίνει ότι μίκρυνε η ομάδα.Όταν φτασετε να έχετε αλλάξει τα 5/6 της ομάδας σας και να ειστε ανταγωνιστικοί, τα ξαναλέμε.

ο ΔΓ ειναι ο προεδρος του παο οποτε οι αντιδρασεις και τα καφριλικια του εχουν αντικτυπο στην εικονα της ομαδας..
τωρα αν πιστευεις οτι στον εξαστερο παο αξιζει η εικονα μιας ομαδας που εχει αναγκη να κανει ντου ο προεδρος της στα αποδυτηρια των διαιτητων στο ημιχρονο ενος αγωνα ειναι δικαιωμα σου να νομιζεις οτι η συμπεριφορα του ΔΓ δεν σας μικραινει ως ομαδα...
bbplayer
QUOTE (T.W.Is.M. @ Jun 10 2013, 22:48 ) *
Κατι τετοιο θα απαντουσα κι εγω στον bbplayer. Αν κανεις οικονομια δυναμεων και πας για τη νικη μονο αν το παιχνιδι παει οπως την Παρασκευη, ουσιαστικα πας για μια μεγαλη ευκαιρια για τον τιτλο στο 4ο παιχνιδι στο ΟΑΚΑ. Θα εχεις ξαναβαλει τον Ολυμπιακο στο παιχνιδι και θα τον εχεις κανει να πιστεψει οτι με ενα διπλο στο ΟΑΚΑ μετα θα παρει αυτος το πρωταθλημα. Γιατι μετα, κακα τα ψεματα, οσο δυσκολο ειναι να κανεις το 0-2 3-2, αλλο τοσο δυσκολο ειναι να κανεις το (απο 2-0) 2-2 σε 3-2.



Kaλημέρες smile.gif

να σας πω πώς βλέπω το πράγμα και γιατί ρώτησα χθες : ο ΔΓ πρόσφερε μεγάλη υπηρεσία στον Ολυμπιακό. Η κουβέντα έφυγε από τα αγωνιστικά πού φαινόταν να είχαμε το πάνω χέρι και πήγε στα γύρω γύρω . Δηλώσεις Μπαρτζώκα, ανακοινώσεις της ΚΑΕ , το internet έχει πάρει φωτιά από τους οπαδικούς "δημοσιογράφους" που τρέφονται από κάτι τέτοια και πάει λέγοντας.

Επειδή οι διαιτητές είναι άνθρωποι και θέλουν να πάνε σπίτια τους μετά το ματς, το βλέπω να είναι 101 vs -1 το ματς με αυτά που έχουν γίνει. Δεν το λέω για μομφή , απλώς αυτό πιστεύω. Άλλωστε το έχουν γράψει και άλλοι ότι το ματς πιθανό να μην τελειώσει έτσι και πάμε μπροστά στο σκορ για πολύ χρόνο.
Σε αυτές τις συνθήκες δεν το βλέπω να το κοντράρουμε το ματς μέχρι τέλος. Θα είναι και μάταιο δηλαδή. Πιθανό μέχρι την 3η περίοδο να το παίξουμε στα ίσα αλλά δεν το βλέπω μέχρι τέλους.

Από την άλλη με το σκορ στο 2-1 ούτε καν θέλω να σκέφτομαι το τι θα γίνει στο ΟΑΚΑ στο 4ο ματς που θα πρέπει ντε και καλά να το πάρουμε. Η λέξη ζούγκλα είναι λίγη να περιγράψει αυτά που θα βιώσουμε.

credits λοιπόν στον ΔΓ, μια χαρά τα κατάφερε. Αξιος...
rakos
QUOTE (MaJesty23 @ Jun 11 2013, 00:01 ) *
Όταν φτασετε να έχετε αλλάξει τα 5/6 της ομάδας σας και να ειστε ανταγωνιστικοί, τα ξαναλέμε.


λολ you know ολυμπιακος 2011-2012 ??
thalys
QUOTE (rakos @ Jun 11 2013, 09:44 ) *
λολ you know ολυμπιακος 2011-2012 ??


QUOTE
Ο κορμός της ομάδας από την περσινή σεζόν υπάρχει, καθώς στον Πειραιά παρέμειναν οι Βασίλης Σπανούλης, Κώστας Παπανικολάου, Μάρκο Κέσελ, Παναγιώτης Βασιλόπουλος και Δημήτρης Κατσίβελης, ενώ ανανέωσαν τα συμβόλαια τους με τον Ολυμπιακό οι Ανδρέας Γλυνιαδάκης, Γιώργος Πρίντεζης και Μιχάλης Πελεκάνος, με τον Κώστα Σλούκα να επιστρέφει στην ομάδα ύστερα από τον ετήσιο δανεισμό του στον Άρη.


http://www.redplanet.gr/Editorial/psinopou...on.1389907.html

7 παίχτες από την ομάδα του 10-11 ήταν στην ομάδα του 11-12 συν ο Σλούκας που δεν θεωρείται ακριβώς καινούριος. Έγιναν πολλές και μεγάλες αλλαγές, αλλά μόνο 2 παίχτες από το ρόστερ της προηγούμενης χρονιάς δεν έμειναν.

Δεν ξέρω τι είναι δυσκολότερο, να παίρνεις Ευρωλίγκα με 7 καινούριους παίχτες ή να κάνεις νταμπλ στην Α1 με 13, αλλά ως προς τον βαθμό διαφοροποίησης από σαιζόν σε σαιζόν δεν υπάρχει σύγκριση.
GreekNick
QUOTE(thalys @ Jun 11 2013, 10:27 ) *
Δεν ξέρω τι είναι δυσκολότερο, να παίρνεις Ευρωλίγκα με 7 καινούριους παίχτες ή να κάνεις νταμπλ στην Α1 με 13, αλλά ως προς τον βαθμό διαφοροποίησης από σαιζόν σε σαιζόν δεν υπάρχει σύγκριση.




Τωρα ειναι ερωτηση αυτη ???? Και καποιος αλλος φιλος ειχε γραψει οτι το να παρεις F4 ειναι και θεμα συγκυριων . Δηλαδη συγκυριακα εχει παρει 6 ο ΠΑΟ? Μην τα ισοπεδωνετε ολα.

Εγω πιστευω πωε στον 3ο τελικο μυτη δεν θα ανοιξει ηρεμα θα ειναι ολα. Για τον τεταρτο αν γινει δεν ξερω αλλα πολυ αμφιβαλω εξαλου ο εφευρετης της αλητειας κατι θα εχει σκεφτει. Αλλα ειλικρινα γουσταρω να τιμωριθει με κεκλισμενων και γρηγορα να χασει το πρωταθλημα απο την κεφαλα του και να σβησει των ιδρωτα τον παιχτων του που στην τελικη παιζουν στο 100% για να κερδισουν τον πρωταθλητη Ελλαδος και Ευρωπης
Dred11
To παιχνιδάκι αύριο θα γίνει μια χαρά και θα τελειώσει με άνετη νίκη του ΠΑΟ. Τα παλικάρια του Ολυμπιακού δεν μπορούν, τα χουν παίξει, δεν ξέρω τί έχουν πάθει και αυτό το καταλαβαίνει ο λαός του Ολυμπιακού και θα αντιδράσει πολιτισμένα. Στο τέλος θα χειροκροτήσει και την ομάδα που τους έφερε την ευρωλίγκα και όλοι θα πάνε σπίτια τους με τάξη και ασφάλεια.
whaler
QUOTE (Dred11 @ Jun 11 2013, 11:04 ) *
To παιχνιδάκι αύριο θα γίνει μια χαρά και θα τελειώσει με άνετη νίκη του ΠΑΟ. Τα παλικάρια του Ολυμπιακού δεν μπορούν, τα χουν παίξει, δεν ξέρω τί έχουν πάθει και αυτό το καταλαβαίνει ο λαός του Ολυμπιακού και θα αντιδράσει πολιτισμένα. Στο τέλος θα χειροκροτήσει και την ομάδα που τους έφερε την ευρωλίγκα και όλοι θα πάνε σπίτια τους με τάξη και ασφάλεια.


Μακαρι να αντιδρασει πολιτισμενα μπας και φανει καποιο σημαδι αλλαγης επιτελους...Απο το στομα σου και στου Θεου το αυτι
magickaminia
Αυτο που συμβαινει αυτες τις μερες μονο σαν τραγελαφικο μπορει να χαρακτηριστει. Ενας πολυ μπλανζε Ολυμπιακος μετα το Λονδινο τοσο στα ματς με τον Απολλωνα , οσο και σ αυτα με το Ρεθυμνο φανηκε να ειναι ατονος και χλωμος. Αμεσο επακολουθο ο αντιπαλος του εν προκειμενω ο ΠΑΟ προερχομενος απο ξεκουραση και απο 1 δυνατο ματς με τον Πανιωνιο στη Ν.Σμυρνη να παρουσιαστει πιο ετοιμος και πιο δυνατος με αμεσο επακολουθο το 2-0. Το ζητουμενο δεν ειναι το εξωαγωνιστικο προβλημα που παιζει ρολο βεβαια αλλα δεν σου βαζει καλαθι. Η αγωνιστικη εικονα ειναι το προβλημα. Πρεπει επιτελους ακομη και αν γινει το 3-0 στο ΣΕΦ τη Τεταρτη ο Ολυμπιακος να παιξει ενα στρωτο επιθετικο μπασκετ. Αφου δεν μπορεις να κερδισεις απο την αμυνα σου, πρεπει να βαλεις καλαθια. Αυτο με τα ποσοστα που εχει τωρα η ομαδα ειναι σχεδον αδυνατο. Ακομα και αν κανεις το 2-1 τη Τεταρτη , αν δεν πας στο ΟΑΚΑ για να βαλεις 80 ποντους παλι θα χασεις. Ειναι πολυ πετυχημενη η δηλωση του Πεδουλακη οτι ο ΠΑΟ χτυπησε τον Ολυμπιακο στο μυαλο του. Πραγματικα εχει βραχυκυκλωσει η ομαδα με την αμυνα που παιζει ο ΠΑΟ. Κλεινοντας οσες τεχνικες ποινες και αν φας, οσο και αν αδικεισαι απο τα παληκαρια με τα γκρι με 50 τοις εκατο στις βολες και 20 τοις εκατο στα 3ποντα , μαλλον μονος σου βγαζεις τα ματια σου. Ευχομαι το τριτο ματς να δουμε επιτελους και λιγο μπασκετ. Για μενα το πειραμα του Πεδουλακη να γινει ο Μαλκοβιτς του 2013 δεν με πειθει . Το μπασκετ ειναι αποτελεσμα και ουσια αλλα θελει και θεαμα.
JR_Swish
QUOTE(Dred11 @ Jun 11 2013, 11:04 ) *
To παιχνιδάκι αύριο θα γίνει μια χαρά και θα τελειώσει με άνετη νίκη του ΠΑΟ. Τα παλικάρια του Ολυμπιακού δεν μπορούν, τα χουν παίξει, δεν ξέρω τί έχουν πάθει και αυτό το καταλαβαίνει ο λαός του Ολυμπιακού και θα αντιδράσει πολιτισμένα. Στο τέλος θα χειροκροτήσει και την ομάδα που τους έφερε την ευρωλίγκα και όλοι θα πάνε σπίτια τους με τάξη και ασφάλεια.


Είσαι τόσο σίγουρος ότι δεν θα γίνουν έκτροπα??ιδίως αν είναι στο γήπεδο και ο ΔΓ(που δε το θεωρώ πιθανό)!
Αν δεις τι γράφουν διάφοροι "περίεργοι" ίσως αλλάξεις γνώμη.Δυστυχώς παρόλο που κάτι τέτοιοι είναι μειονότητα είναι αρκετοί να τα κάνουν όλα γυαλιά καρφιά σε περίπτωση που το ματς στραβώσει.
comrade
QUOTE(thalys @ Jun 11 2013, 10:27 ) *
http://www.redplanet.gr/Editorial/psinopou...on.1389907.html

7 παίχτες από την ομάδα του 10-11 ήταν στην ομάδα του 11-12 συν ο Σλούκας που δεν θεωρείται ακριβώς καινούριος. Έγιναν πολλές και μεγάλες αλλαγές, αλλά μόνο 2 παίχτες από το ρόστερ της προηγούμενης χρονιάς δεν έμειναν.

Δεν ξέρω τι είναι δυσκολότερο, να παίρνεις Ευρωλίγκα με 7 καινούριους παίχτες ή να κάνεις νταμπλ στην Α1 με 13, αλλά ως προς τον βαθμό διαφοροποίησης από σαιζόν σε σαιζόν δεν υπάρχει σύγκριση.


Για να ειμαστε και δικαιοι, οι Κεσελ', Πελεκανος, Γλυνιαδακης, Βασιλοπουλος ήταν non factor στον ΟΣΦΠ του '11-'12. Πολυ πιθανο να ηταν και εκτος βασικης δωδεκαδας -δεν το ξερω γιατι δεν παρακολουθουσα ΟΣΦΠ. Ο Σλουκας, απο την αλλη, ειχε επιστρεψει απο δανεισμο. Επομενως, δεν θεωρω οτι αυτοί αποτελουσαν τον κορμο του ΟΣΦΠ. Ή τουλαχιστον, τον κορμο που συνεβαλλε στον αθλο της Κων/πολης.
Από την άλλη, Σπανουλης, Πριντεζης, Παπανικολαου, άντε και κατσιβελης θεωρω ότι αποτελουσαν κορμό. Εντάξει, δεν λεω ότι ήταν σε χειρότερη μοίρα από εμάς φέτος -που είχαμε μόνο ΔΔ και έναν γερασμενο Τσαρτσαρή. Ωστόσο, ήταν και γι αυτούς μεγάλο το κατόρθωμα. Και μη ξεχνάμε, και να πάρουμε εμείς το πρωτάθλημα φέτος, θα είναι μικρότερη επιτυχία από αυτό που έκανε ο ΟΣΦΠ του '11-'12. Δεν λεω μικρότερο κατόρθωμα, λέω μικρότερη επιτυχία.
Manu7
QUOTE(thalys @ Jun 11 2013, 10:27 ) *
Δεν ξέρω τι είναι δυσκολότερο, να παίρνεις Ευρωλίγκα με 7 καινούριους παίχτες ή να κάνεις νταμπλ στην Α1 με 13, αλλά ως προς τον βαθμό διαφοροποίησης από σαιζόν σε σαιζόν δεν υπάρχει σύγκριση.

Εντάξει έχουν γραφτεί μαργαριτάρια και μαργαριτάρια αυτές τις μέρες, αλλά με αυτό το ποστ χρειάστηκα μια aloperidin ενδομυϊκά για να στρώσω...
doctorjekil
QUOTE(redasterix7 @ Jun 11 2013, 11:33 ) *
Είσαι τόσο σίγουρος ότι δεν θα γίνουν έκτροπα??ιδίως αν είναι στο γήπεδο και ο ΔΓ(που δε το θεωρώ πιθανό)!
Αν δεις τι γράφουν διάφοροι "περίεργοι" ίσως αλλάξεις γνώμη.Δυστυχώς παρόλο που κάτι τέτοιοι είναι μειονότητα είναι αρκετοί να τα κάνουν όλα γυαλιά καρφιά σε περίπτωση που το ματς στραβώσει.

Για ποιο λογο να γινουν επεισοδια?Την κυριακη στο οακα δεν εγινε το παραμικρο απο τον κοσμο
keraynopoylos
Μπορείτε να πεσετε να με φάτε άφοβα, αλλα...

Δεν έβλεπα ποτέ πολύ NBA. Τώρα είχα δώ αγώνα κανά εξαρι χρόνια.

Χτες έτυχε και είδα περίπου μια περίοδο Spurs-Heat.

Ρε παιδιά, ήταν σαν να βλέπω replay. Αυτό που λέω ειναι εντελώς αιρετικο, αλλα μου φάνηκε ότι δεν έτρεχαν ποτέ.
OK Στο τεχνικό κομμάτι δεν περίμενα να δώ τις αλληλοκαλυψεις που παίζουμε Ευρώπη, αλλα εχοντας τους μέχρι τώρα τελικούς αλλα και τον τελικό της EL πρόσφατους, σοκαριστηκα όταν έβλεπα να φεύγουν ακόμα και στον αιφνιδιασμό jogging, όταν απέναντι στη Ρεάλ πχ ο Law είχε τελειώσει fast break σε δυόμιση secs.

Συμφωνώ ότι φταίει και η έλλειψη ενδιαφέροντος απο μεριά μου, αλλα αυτό που έβλεπα με έκανε να χασμουριεμαι. Σα να βαριοντουσαν.(πόσταρε ο -δε θυμάμαι ποιος- και είχαν παει και οι τέσσερις άλλοι weak side, στην πλάτη του... Σα να του λένε μόνος σου και μη σκεφτείς κάν πάσα).
Ατομικά οι παίκτες αστέρια δε διαφωνώ. Δύσκολα off balance κλπ.

Ειναι λίγο off topic αλλα σε σχέση με το πάθος των αγώνων της τελευταίας βδομάδας μου φάνηκε η μέρα με τη νύχτα... Και δεν είδα ομαδικότητα καθόλου.

Fire away παιδιά, προσωπική άποψη-γούστο εξέφρασα...

Στα δικά μας , καλό υπολοιπο σειράς να έχουμε, και μακάρι να μην επηρεαστεί ο κόσμος. Μακάρι επίσης να δώσουν τα σπορια οι διαιτητές στον ολυμπιακό αυτή τη φορά, α, και οι παίκτες να συζητούν λιγότερο με τους διαιτητές...
captain charisma
οι φυλλαδες ολυμπιακου και παο δυναμιτιζουν το κλιμα ενοψη του αγωνα...αληθεια δεν βρεθηκε καποιος να τις κλεισει να ησυχασουμε?
frenchman7
Γνωρίζοντας την οπαδική ψυχολογία, και δική μου εκτίμηση είναι πως αν δεν κερδίζουμε θα γίνουν επεισόδια..
Μόνο και μόνο για να αποφευχθεί το sweep μέσα στο ΣΕΦ... (+ προκλήσεις ΔουΓου κλπ..)

Στην καλύτερη να γίνουν 2-3 διακοπές λόγω κροτίδων κλπ.


Κανένα νέο για Λο?
ALdaperan
+1 στο να νικήσει ο οσφπ αυριο φια πολούς λόγους (για όσους είναι παναθηναικοι) !

1) Να αποφευχθούν τα επεισοδια - προκλησεις
2) Να το σηκώσει ο παο στην έδρα του με τον κόσμο του (ελπίζοντας βέβαια ότι δε θα κανει γκέλα)
3) Να δούμε έναν τελικό παραπάνω
Mono
QUOTE (Dred11 @ Jun 11 2013, 10:04 ) *
To παιχνιδάκι αύριο θα γίνει μια χαρά και θα τελειώσει με άνετη νίκη του ΠΑΟ. Τα παλικάρια του Ολυμπιακού δεν μπορούν, τα χουν παίξει, δεν ξέρω τί έχουν πάθει και αυτό το καταλαβαίνει ο λαός του Ολυμπιακού και θα αντιδράσει πολιτισμένα. Στο τέλος θα χειροκροτήσει και την ομάδα που τους έφερε την ευρωλίγκα και όλοι θα πάνε σπίτια τους με τάξη και ασφάλεια.


Και έζησαν αυτοί καλα και εμείς καλύτερα ..

Ο τίτλος εχει πολυ δρόμο ακόμα, τίποτα δεν εχει τελειώσει !!

Πολιτισμένα, Χειροκρότημα, Τάξη και Ασφάλεια και ολα αυτά στην Ελλάδα του 2013 ... :DDDD
Dreamerpanos
Επειδή και εγώ ρώτησα μου μεταφέρθηκε ότι αν κερδίσει/κερδίζει δεν ξέρω τι , ο Παναθηναικός το πιθανότερο είναι να μην τελειώσει το ματς.....βέβαια ένα άτομο δεν αντιπροσωπεύει μια ολόκληρη εξέδρα (θέλω να ελπίζω)....we 'll see.....
JR_Swish
QUOTE(doctorjekil @ Jun 11 2013, 12:04 ) *
Για ποιο λογο να γινουν επεισοδια?Την κυριακη στο οακα δεν εγινε το παραμικρο απο τον κοσμο


Στο δικό μου το μυαλό και επεισόδια να γινόντουσαν στο ΟΑΚΑ πάλι δεν υπήρχε λόγος να γίνουν στο ΣΕΦ,άλλοι μπορεί να το έβλεπαν σαν αντίποινα.Τώρα που δεν έγιναν κάποιοι θα το κάνουν (αν στραβώσει το παιχνίδι) σαν χτύπημα στο σύστημα που έφερε για άλλη μια φορά διαιτητικά λάθη εναντίον του Ολυμπιακού σε τελικούς και τέλος υπάρχουν και οι χουλιγκάνοι οι οποίοι δεν χρειάζονται λόγο σε τέτοιες περιπτώσεις...απλά ουγκ!Φαντάζομαι δεν είμαι ο μόνος που άκουσε για νέα Ριζούπολη και ότι δε θα τελειώσει το παιχνίδι κτλ...

Πάντως εγώ θεωρώ πως ένα δυναμικό αλλά χωρίς έκτροπα ΣΕΦ θα είναι η καλύτερη απάντηση στον "εφευρέτη της αλητείας" αλλά και άλλο ένα σημάδι στήριξης στους Αγγελόπουλους.
doctorjekil
QUOTE(redasterix7 @ Jun 11 2013, 13:41 ) *
Στο δικό μου το μυαλό και επεισόδια να γινόντουσαν στο ΟΑΚΑ πάλι δεν υπήρχε λόγος να γίνουν στο ΣΕΦ,άλλοι μπορεί να το έβλεπαν σαν αντίποινα.Τώρα που δεν έγιναν κάποιοι θα το κάνουν (αν στραβώσει το παιχνίδι) σαν χτύπημα στο σύστημα που έφερε για άλλη μια φορά διαιτητικά λάθη εναντίον του Ολυμπιακού σε τελικούς και τέλος υπάρχουν και οι χουλιγκάνοι οι οποίοι δεν χρειάζονται λόγο σε τέτοιες περιπτώσεις...απλά ουγκ!Φαντάζομαι δεν είμαι ο μόνος που άκουσε για νέα Ριζούπολη και ότι δε θα τελειώσει το παιχνίδι κτλ...

Πάντως εγώ θεωρώ πως ένα δυναμικό αλλά χωρίς έκτροπα ΣΕΦ θα είναι η καλύτερη απάντηση στον "εφευρέτη της αλητείας" αλλά και άλλο ένα σημάδι στήριξης στους Αγγελόπουλους.

Εννοειται πως και να γινοντουσαν επεισοδια στο οακα δεν υπαρχει λογος να γινουν και στο σεφ,απλα ετσι σκεφτονται οι καφροι...αντιποινα για ποιο πραγμα?ο ολυμπιακος εχασε απο την διαιτησια μονο στο μυαλο του μπαρτζωκα και των παιχτων του που ψαχνουν δικαιολογια,τωρα αν καποιος ολυμπιακος ειδε το αντιθετο απλα δεν βλεπει ποσο χαλια ειναι η ομαδα του...οι οπαδοι του οσφπ θα πρεπει οτι και να γινει να χειροκροτησουν την ομαδα τους για τα 2 ευρωπαικα που τους χαρισε οπως καναμε κ εμεις παλιοτερα,αλλα μαλλον οι πιο πολλοι ολυμπιακοι ενδιαφερονται μονο να κερδιζουν τον παο και τιποτα αλλο
damian
Τ'ακούσα με κι'αυτό... http://www.superbasket.gr/permalink/183348...medium=facebook



"Εμείς κρατάμε την κόντρα στις 4 γραμμές του παρκέ, εσείς το πήγατε σε προσωπικό" !!

GreekNick
ε τι θα ελεγε ο ΔΓ.

Εξαλου τα ιδια ειπε και στην Ευρολιγκα και στο Μπερτομεου για την σειρα με την Μπαρτσελονα
Dreamerpanos
Άρα αν κατάλαβα καλά το πρόβλημα είναι η προκλητική συμπεριφορά του Γιαννακόπουλου και η υποτιθέμενη τρομοκρατία στους διαιτητές και όχι η διαιτησία του 2ου αγώνα....ούτως ή άλλως δεν καθόρισε αποτέλεσμα.....

Πάντως πρέπει να φάει τιμωρία να στρώσει αν και δεν τον βλέπω να υπακούει....αν υπάρξει αυτό με τα 2 χρόνια εκτός αγωνιστικών χώρων τον βλέπω να δηλώνει δημόσια "ελάτε και βγάλτε με έξω αν μπορείτε"....
SteveNashidis
QUOTE(bbplayer @ Jun 11 2013, 08:39 ) *
Kaλημέρες smile.gif

Επειδή οι διαιτητές είναι άνθρωποι και θέλουν να πάνε σπίτια τους μετά το ματς, το βλέπω να είναι 101 vs -1 το ματς με αυτά που έχουν γίνει. Δεν το λέω για μομφή , απλώς αυτό πιστεύω. Άλλωστε το έχουν γράψει και άλλοι ότι το ματς πιθανό να μην τελειώσει έτσι και πάμε μπροστά στο σκορ για πολύ χρόνο.
Σε αυτές τις συνθήκες δεν το βλέπω να το κοντράρουμε το ματς μέχρι τέλος. Θα είναι και μάταιο δηλαδή. Πιθανό μέχρι την 3η περίοδο να το παίξουμε στα ίσα αλλά δεν το βλέπω μέχρι τέλους.

Από την άλλη με το σκορ στο 2-1 ούτε καν θέλω να σκέφτομαι το τι θα γίνει στο ΟΑΚΑ στο 4ο ματς που θα πρέπει ντε και καλά να το πάρουμε. Η λέξη ζούγκλα είναι λίγη να περιγράψει αυτά που θα βιώσουμε.

credits λοιπόν στον ΔΓ, μια χαρά τα κατάφερε. Αξιος...


-
50-50 μπορεί να γίνει και να νικήσει ο πιο άξιος και καλός ; Γιατί αν γίνει κάτι όπως το περιγράφεις θα γίνει ζούγκλα το ΟΑΚΑ
και πάλι δεν θα ευχαριστηθούμε μπάσκετ ούτε εμείς ούτε οι παίκτες !
JR_Swish
QUOTE(doctorjekil @ Jun 11 2013, 13:59 ) *
Εννοειται πως και να γινοντουσαν επεισοδια στο οακα δεν υπαρχει λογος να γινουν και στο σεφ,απλα ετσι σκεφτονται οι καφροι...αντιποινα για ποιο πραγμα?ο ολυμπιακος εχασε απο την διαιτησια μονο στο μυαλο του μπαρτζωκα και των παιχτων του που ψαχνουν δικαιολογια,τωρα αν καποιος ολυμπιακος ειδε το αντιθετο απλα δεν βλεπει ποσο χαλια ειναι η ομαδα του...οι οπαδοι του οσφπ θα πρεπει οτι και να γινει να χειροκροτησουν την ομαδα τους για τα 2 ευρωπαικα που τους χαρισε οπως καναμε κ εμεις παλιοτερα,αλλα μαλλον οι πιο πολλοι ολυμπιακοι ενδιαφερονται μονο να κερδιζουν τον παο και τιποτα αλλο


Παραέχουν γραφτεί πολλά σ'αυτό το forum για την διαιτησία την Κυριακή,πέρα του ότι ήταν δίκαιη η ήττα του Ολυμπιακού αλλά δεν μπορούν να του αφαιρούν το δικαίωμα να διεκδικήσει κάτι παραπάνω δεν έχω να πω κάτι άλλο.
Δε ξέρω πόσοι είναι αυτοί που θα αντάλλαζαν το πρωτάθλημα με ανατροπή από 0-2 με το τρόπαιο στο Λονδίνο,αλλά εγώ δεν είμαι από αυτούς και δε μου άρεσε που στο Λονδίνο οι φίλαθλοι της ομάδας μου έδωσαν τόση σημασία σε μια ομάδα που δεν ήταν στο f4 με το σύνθημα "τώρα τα βαζέλια είναι ταβλα...
Τέσπα ας μην (παρα)βγούμε off-topic,οι κάφροι είναι παντού και υποθετικά μιλώντας αν το πράγμα πάει σε 4ο τελικό και πάει να χαθεί και αυτός για την ομάδα του ΠΑΟ παίζοντας χάλια και έχοντας 2 3 φαλτσοσφυρίγματα εναντίον είμαι σχεδόν σίγουρος πως θα αντιδράσουν κάποιοι από τους οπαδούς...(ίσως ηπιότερα απότι μια αντίστοιχη κατάσταση στο ΣΕΦ λόγω ότι υπάρχει και 5ος τελικός και είστε περισσότερο χορτασμένοι σε τίτλους από εμάς,αλλά για κανέναν λόγο λόγω πολιτισμένων οπαδών)
akratacity
http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid...pubid=129408665
http://www.sport.gr/Article/%CE%95%CE%B9%C.../29-174104.html

ηταν δεδομενο οτι κατι θα βρουν να πουν για να δικαιολογηθουν αλλα αυτο το εξ ακοης φυλλο αγωνα ξεπερναει τα ορια της επιστημονικης φαντασιας
δηλαδη ισχυριζονται οτι ο φουφης ακουσε να τον βριζει καποιος αλλα επειδη δεν τον ειδε δεν υφισταται τιμωρια
επισης ο ΔΓ στην ΚΕΔ κατηγορησε τον φουφη οτι συμπληρωσε ψευδως το φυλλο αγωνα
και ο μανος παπαδοπουλος κατηγορησε τον ολυμπιακο οτι παραπληροφορει τον κοσμο και δυναμιτιζει το κλιμα

ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΤΡΗΤΑ.........
frenchman7
Υπάρχει ξεχωριστό θέμα για διαιτησία??

Θέλω να ανεβασω κάτι! tongue.gif
Dreamerpanos
http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showforum=88

Εδώ κάπου....
doctorjekil
QUOTE(akratacity @ Jun 11 2013, 14:53 ) *
ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΑΜΕΤΡΗΤΑ.........

Ειναι σαν τις κουπες μας...
frenchman7
QUOTE(Dreamerpanos @ Jun 11 2013, 15:03 ) *


merci
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.