Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pistol Pete's Homework Basketball
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
kostasvc15
Basketball Shooting 1 (The Setup)

Basketball Shooting 2 (Mechanics)

Basketball Shooting 3 (Mechanics II)

Basketball Shooting 4 (Psychology)

Basketball Shooting 5 (Application)

Basketball Shooting 6 (Recap)
kostasvc15
Pistol Pete Maravich dribbling wizardry
Invalid Video Link
Pistol Pete Maravich's Wrist Pass Wizardry
Invalid Video Link
kostasvc15
Υπαρχουν ακομα πολλα παρομοια βιντεακια στο youtube με πολλους ΝΒΑερς(Τζορνταν,Νας,Μποουεν....) με tips,drills κ.α. αλλα αποφασισα να ποσταρω αυτα του Πιστολ αν και δεν τα εχω δει ολα...
Gravedigger
QUOTE(kostasvc15 @ Jul 19 2007, 02:05 PM) *
Υπαρχουν ακομα πολλα παρομοια βιντεακια στο youtube με πολλους ΝΒΑερς(Μποουεν....)

Sorry κιόλας αλλά ο Bowen τι μαθαίνει?Πως να βγάλετε knock-out τον αντάπαλο σε 1 λεπτό???
NBAholic
QUOTE
Υπαρχουν ακομα πολλα παρομοια βιντεακια στο youtube με πολλους ΝΒΑερς(Τζορνταν,Νας,Μποουεν....) με tips,drills κ.α. αλλα αποφασισα να ποσταρω αυτα του Πιστολ αν και δεν τα εχω δει ολα...


H διαφορά είναι ότι του Μάραβιτς είναι πολύ δυσκολότερο να βρεθούν στο εμπόριο από των Τζόρνταν-Νας (καλά, για τον Μπόουεν δε βάζω στοίχημα, παρά μόνο αν είναι κομπάρσος κανενός Μπίλαπς)-και να σκεφτεί κανείς ότι πρόκειται για έναν από τους πιο "βιντεοσκοπημένους old-timers", καθώς, από τους αποσυρθέντες παίκτες, μόνο ο Τζόρνταν έχει περισσότερο original footage στο Youtube (όταν λέω original footage, εννοώ αρχειακό υλικό εποχής, όχι μουσικά μιξάκια και λοιπές προχειροδουλειές) .

ΥΓ. Υπάρχει και μια σειρά drills με Μάραβιτς και Ρεντ Άουερμπαχ από την εποχή που ο Πίστολ ήταν ακόμη εν ενεργεία παίκτης.
NBAholic
Αυτό το τόπικ μου επανέφερε στο μυαλό μια ιδέα που είχα παλιότερα: Να κάνουμε μια λίστα με τους youtubers που αφιερώνουν μια σημαντική ποσότητα απ'τα φιλμάκια τους σε έναν και μόνο παίκτη. Παρατηρώ ότι γενικώς πληθαίνουν και για να μη χάνεται το μέτρημα (αλλά και για να ξέρουμε πού ψάχνουμε), είπα να κάνουμε την κίνηση.
kostasvc15
QUOTE(NBAholic @ Jul 19 2007, 04:47 PM) *
Αυτό το τόπικ μου επανέφερε στο μυαλό μια ιδέα που είχα παλιότερα: Να κάνουμε μια λίστα με τους youtubers που αφιερώνουν μια σημαντική ποσότητα απ'τα φιλμάκια τους σε έναν και μόνο παίκτη. Παρατηρώ ότι γενικώς πληθαίνουν και για να μη χάνεται το μέτρημα (αλλά και για να ξέρουμε πού ψάχνουμε), είπα να κάνουμε την κίνηση.

Δηλαδη μια λιστα απο members που ανεβαζουν βιντεο;
Ξερω 1-2 που ανεβαζουν μονο για τον Καρτερ....
NBAholic
QUOTE
Δηλαδη μια λιστα απο members που ανεβαζουν βιντεο;


Ναι, αλλά όχι ό,τι βίντεο να 'ναι. Μόνο βίντεο παικτών και όχι μουσικά highlights/μιξαρίσματα, αλλά φάσεις από συγκεκριμένους αγώνες.

Όταν το ανοίξω θα ποστάρετε ο καθένας όσους πόστερς ξέρει (όπως, πχ, αυτούς του Κάρτερ) και θα ανανεώνω τις λίστες όπως έκανα με τα στατιστικά του ΝΒΑ. Τα βίντεο θα μπορείτε έπειτα να τα βρίσκετε εύκολα. Είστε μέσα;
Pierce
i'm here to help. biggrin.gif
οταν με το καλο μπει και αυτη η ριμαδα η ασυρματη (2 μηνες and counting 45.gif )θα συνδραμω και εγω περισσοτερο με βιντεο
εχω σταμπαρει εναν που εβαζε κυριως παλια βιντεο
NBAholic
Τα βίντεο αυτά καθαυτά μπορείς να τα ανεβάζεις στο τόπικ του Κώστα. Εγώ θα ανοίξω ένα που θα αναφέρει τους παίκτες που έχουν τέτοια βίντεο διαθέσιμα, τους users που τα παρέχουν, κάποιο σχόλιο και ίσως από ένα κλιπ για δείγμα.

Θα περιλαμβάνονται παίκτες από όλα τα πρωταθλήματα.
kostasvc15
QUOTE(NBAholic @ Jul 19 2007, 09:35 PM) *
αλλά φάσεις από συγκεκριμένους αγώνες.

Φοβαμαι οτι η λιστα θα ειναι μικρη....Παντως ο ενας που λεω εχει πολλα φετινα βιντεο του Καρτερ που δειχνει τι εκανε σε καθε αγωνα(οχι μονο τους ποντους...).Ο Αλλος νομιζω κανει μονο μιξ!

Μεσα ομως... biggrin.gif
Pierce
παντως υποπτευομαι οτι ο ενας που εχουμε και οι 3 στο μυαλο μας ειναι ο ιδιος laugh.gif
kaseballking
kostasvc15
Oh yeah και δε νομιζω να υπαρχει αλλος τοσο πορωμενος! smile.gif
NBAholic
Με τον Κάρτερ, μάλλον όχι. Αλλά υπάρχουν και κάποιοι άλλοι πωρωμένοι με άλλους.
Το μόνο πρόβλημα με τον τύπο είναι ότι έχει πάρα πολλά βίντεο, αλλά πολλά δε σχετίζονται με τον Κάρτερ. Όχι ότι θα έχει σημασία. Άλλωστε, θα υπάρχει ένα μίνιμουμ νούμερο σχετικών βίντεο που θα απαιτούνται για να μπει ένας χρήστης στη λίστα (μάλλον 5).
dizzy_fingers
Καλή ιδέα, I'm in. Στα λίγα που ξέρω.
Das Kapital
QUOTE(Gravedigger @ Jul 19 2007, 06:33 PM) *
Sorry κιόλας αλλά ο Bowen τι μαθαίνει?Πως να βγάλετε knock-out τον αντάπαλο σε 1 λεπτό???


Μαθαινει πως να παιξεις καλυτερη περιφερειακη αμυνα και οντως εμενα με βοηθησε σε κατι και δεν ηταν να σπαω τους αστραγαλους των αντιπαλων μου!!!

Εχεις δει στο τελος που δειχνει τα πρωταθληματα που εχουν παρει οι Σπερς? Προσθεσε και αυτο του 2007 Μαθαινει και αυτο!!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.