Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακος-Παναθηναικος - 3ος τελικος Α1 2012
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
damian
Ο 2ος τελικός τελείωσε και η σειρά είναι στο 1-1. Ο Βασίλης βρήκε σίδερο, η μπάλα γλίστρησε για ακόμα μια φορά μέσα από τα χέρια μας και ο Παο έφερε στα ίσα τη σειρά οπότε το ματς της Κυριακής δεν δίνει match ball στον Ολυμπιακό. Σίγουρα είναι το πιο κρίσιμο ματς της σειράς αφού ο νικητής κάνει ένα μεγάλο βήμα για τον τίτλο..

προσωπικά θεωρώ ότι όποιος πάρει το ματς θα είναι και ο πρωταθλητής με σκορ 3-1...ιδιαίτερα στη περίπτωση που ο παο κάνει το break....









Τwism καλό το description?
Knickerbocker
Κομβικό ματς (κλισέ I know). Θα φανεί αν το μομέντουμ όντως συνεχίζει να είναι δικό μας...Πάντως χτες πιστεύω ότι πήραμε κάτι παραπάνω από το κίτρινο φύλλο αγώνα.

Στα αγωνιστικά δεν νομίζω ότι πρέπει να αλλάξουμε πολλά..Λίγη βελτίωση στις βολές και πιθανή επιστροφή Law θα είναι μέγάλα συν.

Ειδικά τον Law τον θέλω πίσω για να πάρει το χρόνο του Gece...Ωραία τα τρίποντα αλλα αν κάνουμε τη σούμα επίθεση/άμυνα ο τύπος μπαίνει μέσα πάντα. Ο Law δεν ειναι Chandler (nba mode on) αλλά δε θα τον σημαδεύουνε κι ολας.
LFO
Aν νικησουμε την Κυριακη, ενημερωστε τις γυναικες σας, φιλεναδες, νομιμες ή παρανομες οτι το τριημερο το Αγιου Πνευματος δεν μπορειτε να φυγετε απο την Αθήνα γιατι παιζουμε ΤΟ ΜΑΤΣ ΤΩΝ ΜΑΤΣ.....
Zephyr
QUOTE(LFO @ May 25 2012, 10:54 ) *
Aν νικησουμε την Κυριακη, ενημερωστε τις γυναικες σας, φιλεναδες, νομιμες ή παρανομες οτι το τριημερο το Αγιου Πνευματος δεν μπορειτε να φυγετε απο την Αθήνα γιατι παιζουμε ΤΟ ΜΑΤΣ ΤΩΝ ΜΑΤΣ.....


Πρόεδρε προσκυνώ 77.gif 77.gif 77.gif
damian
QUOTE (Zephyr @ May 25 2012, 12:55 ) *
Πρόεδρε προσκυνώ 77.gif 77.gif 77.gif


αντι-πρόεδρος είναι....

ντάξει το blog του Ιτούδη τα σπάει....
j-kidd13
Προσωπικα θεωρω οτι σε αυτο το ματς εχει περισσοτερες ελπιδες για μπρεικ ο Παναθηναικος,κατι το οποιο δεν πιστευα για το πρωτο...Βεβαια οπως εχω ξαναπει το ΣΕΦ δινει φτερα στα ποδια των παικτων του Ολυμπιακου,και αλλη αυτοπεποιθηση,και σε συνδυασμο με τα νιατα και τον ενθουσιασμο,θελει πολυ προσπαθεια για να τους καταβαλεις.
Ειδα τον Σμιθ να βοηθαει,εστω και για λιγο.Τον χρειαζομαστε,ειναι αθλητικος παικτης,τα βασικα στην αμυνα μονο να κανει....
Επισης,ο Παναθηναικος θα ηταν ευχης εργον να επαιρνε απο τον Λογκαν τα τριποντα που εχει παρει ο Ολυμπιακος απο τον Γκετσεβιτσιους για παραδειγμα....Τετοια μικρα,θα εδιναν αλλη δυναμικη στον Παναθηναικο.
T.W.Is.M.
QUOTE(damian @ May 25 2012, 01:58 ) *
Τwism καλό το description?


Καλο ειναι, αλλα κακομοιρη μου ετσι και χασουμε...μαυρο σερβικο φιδι που σε εφαγε! tongue.gif Θα φας τετοιο μπαν σαν να ειπες οτι ο Κρστιτς ειναι ο μεγαλυτερος παιχτης που επαιξε ποτε μπασκετ στην Ευρωπη. smiley.gif

Στο μεταξυ με εβγαλες απο τον κοπο να σκεφτω τον υποτιτλο για το 3ο ματς. Αν ομως φτασουμε σε 5ο αγωνα, θελω να γραψω εγω τον υποτιτλο. wink.gif
rchos
QUOTE(T.W.Is.M. @ May 25 2012, 19:44 ) *
Καλο ειναι, αλλα κακομοιρη μου ετσι και χασουμε...μαυρο σερβικο φιδι που σε εφαγε! tongue.gif Θα φας τετοιο μπαν σαν να ειπες οτι ο Κρστιτς ειναι ο μεγαλυτερος παιχτης που επαιξε ποτε μπασκετ στην Ευρωπη. smiley.gif

αυτο σκεφτομουν κι εγω.

πηρες πολυ μεγαλο ρισκο που ανοιξες αυτο το τοπικ.
Twism αν γινει κατι θα τον αναλαβω εγω.θα φτυσει φορουμικο αιμα... tongue.gif

T.W.Is.M.
QUOTE(damian @ May 25 2012, 01:58 ) *
Ο 2ος τελικός τελείωσε και η σειρά είναι στο 1-1. Ο Βασίλης βρήκε σίδερο, η μπάλα γλίστρησε για ακόμα μια φορά μέσα από τα χέρια μας και ο Παο έφερε στα ίσα τη σειρά οπότε το ματς της Κυριακής δεν δίνει match ball στον Ολυμπιακό. Σίγουρα είναι το πιο κρίσιμο ματς της σειράς αφού ο νικητής κάνει ένα μεγάλο βήμα για τον τίτλο..

προσωπικά θεωρώ ότι όποιος πάρει το ματς θα είναι και ο πρωταθλητής με σκορ 3-1...ιδιαίτερα στη περίπτωση που ο παο κάνει το break....









Τwism καλό το description?



QUOTE(T.W.Is.M. @ May 25 2012, 19:44 ) *
Καλο ειναι, αλλα κακομοιρη μου ετσι και χασουμε...μαυρο σερβικο φιδι που σε εφαγε! tongue.gif Θα φας τετοιο μπαν σαν να ειπες οτι ο Κρστιτς ειναι ο μεγαλυτερος παιχτης που επαιξε ποτε μπασκετ στην Ευρωπη. smiley.gif

Στο μεταξυ με εβγαλες απο τον κοπο να σκεφτω τον υποτιτλο για το 3ο ματς. Αν ομως φτασουμε σε 5ο αγωνα, θελω να γραψω εγω τον υποτιτλο. wink.gif



Στο μεταξυ μετα απο ωριμη σκεψη( laugh.gif ) κατεληξα οτι ο υποτιτλος μου θα ηταν "Σαλατα του ΣΕΦ" με σχολιο "να δουμε ποιος απ τους δυο αντιπαλους μετα το ματς θα απολαμβανει τη σος(της σαλατας) και ποιος θα εκπεμπει SOS"... 69.gif
Nuntius
QUOTE (j-kidd13 @ May 25 2012, 15:55 ) *
Επισης,ο Παναθηναικος θα ηταν ευχης εργον να επαιρνε απο τον Λογκαν τα τριποντα που εχει παρει ο Ολυμπιακος απο τον Γκετσεβιτσιους για παραδειγμα....


Η διαφορά είναι πως ο Γκέτσε είναι σουτέρ ενώ ο Λόγκαν δεν είναι smiley.gif
plo koon
Μία λεπτομέρεια που τη διάβασα στον Ασπρούλια. Ο ΔΔ βγήκε στο 73'' μέχρι τα 15'' στον δεύτερο τελικό. Δε νομίζω να βγήκε για λόγους τακτικής οπότε το μόνο που μένει είναι ότι εξαντλήθηκε από την προσπάθεια. Κρατούμενο 1.

Παρατήρησα ότι σε αυτούς τους δύο αγώνες έχει 67'20'' με το δεύτερο να είναι (ο σπανούλης) στα 63'30''. 2

Ακούγεται ότι ο Law θα είναι έτοιμος για το ματς στο ΣΕΦ. Μπορεί να μην είναι σε τοπ φόρμα, αλλά αν μη τι άλλο θα είναι δύο φρέσκα πόδια (τα οποία θα ελαφρώσουν λίγο το φορτίο του Σπαν) και ένας επιπλέον οργανωτής (ο οποίος μάλλον έλλειψε μετά τα γρήγορα φάουλ των Σκλούκα, Μάντζαρη) 3

Συνυπολογίζοντας όλα αυτά καταλήγω στο ότι ο ΠΑΟ θα χτυπήσει με ό,τι έχει και δεν έχει το παιχνίδι αυτό. Για μένα δεν έχει άλλη ευκαιρία.Είτε κερδίζει εδώ και παίρνει το πρωτάθλημα είτε χάνει και μπαίνει σε διαδικασίες άλλες, όπως διεύρυνση του rotation ώστε να μπουν μέσα και άλλοι παίκτες και ο χρόνος του ΔΔ να πέσει στα 20-25'. Ωστόσο, όσο παρακολουθώ τον Ομπράντοβιτς μου δίνει την εντύπωση ότι προτιμά να χάσει με έναν εξουθενωμένο ΔΔ παρά με έναν απρόβλεπτο Λόγκαν. Με άλλα λόγια ο Ομπράντοβιτς αποφεύγει το απρόβλεπτο όπως ο διάολος το λιβάνι( βέβαια αυτή η άποψη ίσως είναι άδικη καθώς τα τελευταία 5 χρόνια έχει μία σταθερή ομάδα που κερδίζει, δεν έχει αναγκαστεί από τις συνθήκες να ψάξει εκπλήξεις).

Οπότε αν αύριο στο δρόμο έβρισκα 100 γιουρο θα κατένημα τα λεφτά μου ως εξής σε ένα στοίχημα. 60Ε στο 3-1, 20Ε στο 1-3, 15Ε στο 3-2 και 5Ε στο 2-3
bbplayer
QUOTE (plo koon @ May 26 2012, 00:35 ) *
Ακούγεται ότι ο Law θα είναι έτοιμος για το ματς στο ΣΕΦ. Μπορεί να μην είναι σε τοπ φόρμα, αλλά αν μη τι άλλο θα είναι δύο φρέσκα πόδια (τα οποία θα ελαφρώσουν λίγο το φορτίο του Σπαν) και ένας επιπλέον οργανωτής (ο οποίος μάλλον έλλειψε μετά τα γρήγορα φάουλ των Σκλούκα, Μάντζαρη) 3


Δίκοπο μαχαίρι. Δύσκολο να ρίξεις σε τέτοιο ματς παίχτη που θα είναι εκτός αγώνων καμια 15 μέρες. Θα είναι εκτός ρυθμού. Δεν είναι συνηθισμένος αγώνας

QUOTE (plo koon @ May 26 2012, 00:35 ) *
, όσο παρακολουθώ τον Ομπράντοβιτς μου δίνει την εντύπωση ότι προτιμά να χάσει με έναν εξουθενωμένο ΔΔ παρά με έναν απρόβλεπτο Λόγκαν. Με άλλα λόγια ο Ομπράντοβιτς αποφεύγει το απρόβλεπτο όπως ο διάολος το λιβάνι


έτσι ακριβώς
Quincy
Όσο αφορά το θέμα κούρασης, εγώ παρατήρησα όταν ξαναείδα τους αγώνες ότι ο Παναθηναικός παίζει καλύτερα τις μονές περιόδους, κι εμφανίζεται χειρότερος στις ζυγές.

Στο ΣΕΦ για παράδειγμα : 1η περίοδος μπαίνει δυνατά και προηγείται, 2η ο Ολυμπιακός περνάει μπροστά, 3η κάνει το ξέσπασμα και μειώνη διαφρορά 10+ πόντων, 4η ο Ολυμπιακός ξαναφεύγει

Αλλά και στο Οάκα δεν διέφερε και πολύ η κατάσταση, αφού στη 2η περίοδο ο Ολυμπιακός "πήρε κεφάλι", στην 3η ο ΠΑΟ παραλίγο να καθαρίσει το ματς με σερί 22-3 !!! (αν δεν κάνω λάθος), αλλά στην 4η ξανάπεσε η απόδοσή του! Αν όντως υπάρχει θέμα κούρασης εκεί φαίνεται, στη διάρκεια..

Όσο για τον Διαμαντίδη, ήταν πολύ λογικό να μην αντέξει άλλο. Όχι ότι είναι κακός αθλητής, ούτε είναι τόσο θέμα ηλικίας, το θέμα είναι ότι έπρεπε να τα κάνει ΟΛΑ και ΠΑΝΤΟΥ. Σκορ, άμυνα, οργάνωση, ριμπάουντ κλπ κλπ.. Ε πως να μην τα φτύσει
katharop
ειδικα στους 2 τελικους δεν βλεπω καθολου κουρασμενο τον διαμαντιδη....κουρασμενος φανηκε στο ματς με την τσσκα..
j-kidd13
QUOTE(Nuntius @ May 26 2012, 00:28 ) *
Η διαφορά είναι πως ο Γκέτσε είναι σουτέρ ενώ ο Λόγκαν δεν είναι smiley.gif

Δεν ειναι ο Λογκαν σουτερ.....?
Mαλιστα....
Το οτι στον Παναθηναικο σηκωνει οικοδομη σε μια βδομαδα,δεν σημαινει οτι επαψε να ειναι καλος σουτερ....
Manu7
QUOTE(j-kidd13 @ May 26 2012, 17:09 ) *
Δεν ειναι ο Λογκαν σουτερ.....?
Mαλιστα....
Το οτι στον Παναθηναικο σηκωνει οικοδομη σε μια βδομαδα,δεν σημαινει οτι επαψε να ειναι καλος σουτερ....

Όταν κάποιος σου φωνάζει το όνομα Γκετσεβίτσιους το πρώτο πράγμα που σου έρχεται στο μυαλό ποιο είναι?Το σουτ..

Όταν σου φωνάζει Λόγκαν?Σε καμία περίπτωση δεν θα σκεφτείς το σουτ του πρώτα.

Όταν λέμε κάποιος είναι σουτέρ εννοούμε ότι η πρωταρχική του δουλειά είναι αυτή.Ότι δηλαδή στο μυαλό του έχει αρχικά να εκτελέσει απο μάκρυα και μετά όλα τα άλλα.Ολες οι κινήσεις του στο παρκέ είναι για να ξεμαρκαριστεί και να βγει πίσω από τα σκριν ή να είναι ακροβολισμένος στις γωνίες.Ε ο Λόγκαν δεν τα κάνει αυτά γιατί απλά δεν είναι σουτέρ.

Άλλο το "έχω καλό σουτ" άλλο το"είμαι σουτέρ".Ο Λόγκαν είναι πιο πολυδιάστατος.Άλλωστε πάστα pg έπαιζε.Όχι sg.
To ότι ήρθε στη θέση του Νίκολας δεν σημαίνει ότι ήρθε για το σουτ του.Αν τον πήραν γι'αυτό βέβαια, μιλάμε για τρελό fail αλλά δεν νομίζω να πιάστηκε έτσι αδιάβαστος ο Ζοτς.
Nuntius
QUOTE (j-kidd13 @ May 26 2012, 17:09 ) *
Δεν ειναι ο Λογκαν σουτερ.....?
Mαλιστα....
Το οτι στον Παναθηναικο σηκωνει οικοδομη σε μια βδομαδα,δεν σημαινει οτι επαψε να ειναι καλος σουτερ....


Ο Γκετσεβίτσιους σουτάρει με 45,9% στα τρίποντα στην Α1 και με 41,3% στην Ευρωλίγκα σύμφωνα με το Draft Express φέτος. Πριν έρθει στον Ολυμπιακό είχε 2 σερί χρονιές με την Lietuvos Rytas που σούταρε με πάνω από 40%. Συγκεκριμένα, το 09 - 10 σούταρε με 45,2% και το 10 - 11 σούταρε με 41,5%. Είχε μια πολύ κακή σεζόν το 08 - 09 όπου σούταρε μόλις με 13% αλλά σε περιορισμένα λεπτά (7.9 το μικρότερο της καριέρας του) ενώ στην πρώτη του χρονιά (07 - 08) σούταρε με 39,3%.

Γενικά, το True Shooting % του ήταν πάντα πάνω από 60% με εξαίρεση την σεζόν 08 - 09.

Αναλυτικά τα στατιστικά εδώ -> http://www.draftexpress.com/profile/Martyn...ius-1365/stats/

Ο David Logan σούταρε μονάχα μία σεζόν στην καριέρα του με πάνω από 40%. Συγκεκριμένα, αυτό έγινε την σεζόν 10 - 11 όταν ήταν μέλος της Caja Laboral και σούταρε με 40,2% στην ACB. Την ίδια σεζόν άγγιξε αυτό το ποσοστό και στην Ευρωλίγκα όπου σούταρε με 39,8%.

Για να δούμε όμως και τις άλλες χρονιές του:

06 - 07 (Fort Worth, D-League): 21,4% (9.0 λεπτά ανά αγώνα)

07 - 08 (Turów Zgorzelec, Eurocup): 34,4%

08 - 09 (Prokom, Euroleague): 33,7%

09 - 10 (Prokom, Euroleague): 33,1%

11 - 12 (Παναθηναϊκός, Euroleague): 31,7%

11 - 12 (Παναθηναϊκός, Α1): 37,6%

Άρα, σε γενικές γραμμές είναι ένας μέτριος σουτέρ που απλά είχε ένα καλό shooting year το 10 - 11.

Αν κοιτάξουμε και τα advanced stats βλέπουμε πως ποτέ δεν είχε παραπάνω από 60% στο True Shooting. Το καλύτερο TS% της καριέρας του είναι το 57% που είχε το 10 - 11 στην ACB και φέτος στην Α1.

Αναλυτικά τα στοιχεία εδώ -> http://www.draftexpress.com/profile/David-Logan-348/stats/

Σε γενικές γραμμές ο Logan είναι καλύτερος παίκτης από τον Gecevicius. Αλλά ο Gecevicius είναι πολύ καλύτερος shooter. Γι' αυτό και είναι απόλυτα λογικό ο Ολυμπιακός να παίρνει τρίποντα από τον Gecevicius ενώ ο Παναθηναϊκός να μην παίρνει τρίποντα από τον Logan.

Αν μου έλεγες για τον Sato θα συμφωνούσα. Αυτός είναι σουτέρ και απλά περνάει το χειρότερο shooting year του φέτος. Αλλά ο Logan είναι απλώς μέτριος στο σουτ.

spysta
κατι χρονια πριν .. στο τριτο ματς κι ενω η σειρα ηταν στο 1-1 .. ο Ολυμπιακος εχασε το πρωταθλημα 2 φορες .. μια απο το νον κολ του Πηλοιδη και αλλη μια με τα ''τρελα'' του 4ου 10λεπτου. θυμαστε ολοι μην τα ξαναλεμε

τωρα .. ξανα ..ειναι το τριτο ματς αυτο.μονο που ειναι στο ΣΕΦ
45.gif

ΚΑΛΟ ΜΑΤΣ να εχουμε !!! φιλια σε ολους τους συμφορουμιτες biggrin.gif
Zoys
Το κρισιμότερο ματς της χρονιάς για τον Ολυμπιακό.
Η μεγαλύτερη ευκαιρία των τελευταίων ετών για το πολυπόθητο πρωτάθλημα.
Το μεγάλο βήμα της ομάδας για την πάταξη της γρουσουζιάς και της μιζέριας των τελευταίων 15 ετών, αλλά και την εγκαθίδρυση της νέας ελληνικής και ελπιδοφόρας δύναμης στο μπάσκετ.
Η ατμόσφαιρα αναμένεται καυτή, το μάτι των παικτών θα γυαλίζει, θα είναι ίσως το σπουδαιότερο ματς και σίγουρα το παιχνίδι-κλειδί για τον φετινό τίτλο.

Και θα το χάσω γιατί έχω φροντιστήριο απ' τις 6 μέχρι τις 9. kill.gif

Άτιμε ΕΣΑΚΕ, πέντε χρόνια είχες να βάλεις τους τελικούς απόγευμα... shot.gif
j-kidd13
Δεν συγκρινα Γκετσεβιτσιους με Λογκαν στο σουτ αρχικα,οποτε δεν καταλαβαινω προς τι η συγκριση...Ειπα απλα οτι κατι αντιστοιχο που εκανε ο Γκετσεβιτσιους απο το πουθενα βοηθοντας τον Ολυμπιακο,το χρειαζεται και ο Παναθηναικος απο τον Λογκαν,που μπορει να το κανει.
Και δευτερον,δεν ειπα οτι ο Λογκαν ειναι σαν τον Νικολας ή παρομοιου επιπεδου σουτερ,αλλα οτι ειναι ενας παικτης που εχει σαν ενα απο τα καλα στοιχεια του παιχνδιου του το καλο σουτ, που μπορεις να περιμενεις κατι.Ειχε μετρια ποσοστα στην καριερα του,αλλα επαιρνε και ενα καρο προσπαθειες σε καθε παιχνιδι
T.W.Is.M.
QUOTE(j-kidd13 @ May 26 2012, 20:58 ) *
Δεν συγκρινα Γκετσεβιτσιους με Λογκαν στο σουτ αρχικα,οποτε δεν καταλαβαινω προς τι η συγκριση...Ειπα απλα οτι κατι αντιστοιχο που εκανε ο Γκετσεβιτσιους απο το πουθενα βοηθοντας τον Ολυμπιακο,το χρειαζεται και ο Παναθηναικος απο τον Λογκαν,που μπορει να το κανει.
Και δευτερον,δεν ειπα οτι ο Λογκαν ειναι σαν τον Νικολας ή παρομοιου επιπεδου σουτερ,αλλα οτι ειναι ενας παικτης που εχει σαν ενα απο τα καλα στοιχεια του παιχνδιου του το καλο σουτ, που μπορεις να περιμενεις κατι.Ειχε μετρια ποσοστα στην καριερα του,αλλα επαιρνε και ενα καρο προσπαθειες σε καθε παιχνιδι


Εκει ειναι και το κλειδι. Οτι επαιρνε πολλες προσπαθειες, πραγμα που δεν μπορουσε να κανει ποτε στον Παναθηναικο. Ισως αν ειχε το ελευθερο να σουταρει περισσοτερο να μπορουσε να προσφερει πιο πολλα. Μονο που τοτε ισως το εκανε εις βαρος της ομαδας.
Nuntius
QUOTE (j-kidd13 @ May 26 2012, 20:58 ) *
Και δευτερον,δεν ειπα οτι ο Λογκαν ειναι σαν τον Νικολας ή παρομοιου επιπεδου σουτερ,αλλα οτι ειναι ενας παικτης που εχει σαν ενα απο τα καλα στοιχεια του παιχνδιου του το καλο σουτ, που μπορεις να περιμενεις κατι.Ειχε μετρια ποσοστα στην καριερα του,αλλα επαιρνε και ενα καρο προσπαθειες σε καθε παιχνιδι


Δεν διαφωνούμε κάπου δηλαδή.

Όπως λες και εσύ ο Logan είναι ένας μέτριος σουτέρ που παίρνει αρκετές προσπάθειες. Volume shooter / scorer αλλά χωρίς τρομερά ποσοστά.

Το point μου είναι πως αν είναι να πάρει από κάπου τρίποντα ο ΠΑΟ που αυτό ακόμα δεν συμβαίνει αυτά είναι από τον Σάτο. Όχι από τον Logan.
Xaroumenos loukoumas
Μου περρίσεψε ένα εισιτήριο (11 ευρώ, λόγω αγοράς μέσω ίντερνετ) για τον σημερινό αγώνα, αν το θέλει κάποιος ας μου στείλει ένα pm να το κανονίσουμε.

Edit: Πουλήθηκε
damian
QUOTE (Xaroumenos loukoumas @ May 27 2012, 14:11 ) *
Μου περρίσεψε ένα εισιτήριο (11 ευρώ, λόγω αγοράς μέσω ίντερνετ) για τον σημερινό αγώνα, αν το θέλει κάποιος ας μου στείλει ένα pm να το κανονίσουμε.


έχεις πμ
rchos
ειναι το μεγαλυτερο παιχνιδι μεχρι το επομενο φυσικα.

το παιχνιδι ειναι αρκετα αμφιροπο.
αν και ο ολυμπιακος εχει δειξει ως τωρα καλυτερο προσωπο θεωρω οτι ο παναθηναικος θα μπει σε αυτο το παιχνιδι με την λογικη οτι αυτη ειναι η τελευταια του ευκαρια για να παρει να ηνια της σειρας.

βλεπω τον παναθηναικο καλυτερο απο τα δυο προηγουμενα παιχνιδια.αν δε το ματς παει πολυ κλειστο στο τελος θεωρω πιθανο οι παιχτες του ολυμπιακου να μην εχουν τοσο καθαρο μυαλο οσο απαιτειτε.

οπως εχω ξαναπει.μεχρι να παρει ο ολυμπιακος το πρωταθλημα για μενα παντα φαβορι ειναι ο παναθηναικος αρα βλεπω πολυ πιθανο να γινει σημερα το μπρεικ.ειδωμεν.
pete7
να πανε ολα καλα κ να μην εχουμε φασαριες γιατι στο φεις ακουγονται οτι θα πεσει σφαγη της ομαδας μας κ αν γινει αυτο δεν προβλεπω να τελειωνει

ελπιζω να ειναι ψεμματα κ μετα το ματς να λεμε για το ματς κ οχι για non call η αν πατησε εξω

SG3ptshooter
QUOTE(pete7 @ May 27 2012, 18:42 ) *
στο φεις ακουγονται οτι θα πεσει σφαγη της ομαδας μας

κι όχι μόνο το λένε, να δεις που τρίτη σερί φορά όποιος χάσει θα το επικαλεστεί κιόλας.. cool.gif
pete7
αυτος που το λεει ειναι μεσα στα αθλητικα,ελπιζω να εχει αδικο γιατι κ εμεις θα χασουμε κ το μπασκετ με τα επεισοδια που ισως γινουν

εβλεπα ισπανικο κ ολα ηρεμα κ εδω ειναι σαν να παμε για πολεμο
Nuntius
Και η ΕΡΤ δεν πιάνει στην Ηγουμενίτσα λόγω βροχών 68.gif
Manu7
QUOTE(Nuntius @ May 27 2012, 18:58 ) *
Και η ΕΡΤ δεν πιάνει στην Ηγουμενίτσα λόγω βροχών 68.gif

Δες το στο ert.gr.

Λογικά θα το έχει.
Nuntius
QUOTE (Manu7 @ May 27 2012, 18:58 ) *
Δες το στο ert.gr.

Λογικά θα το έχει.


Καλή ιδέα thumbsup.gif

Σκόραρε ο Κέσελ? blink.gif
pete7
ερτ hd δεν το εχουν
Nuntius
Κέσελ - ΠΑΟ: 5 - 0

Is this real life??? icon_drunk.gif

7 οι πόντοι του Κέσελ ohmy.gif

Στους 10 ο Κέσελ.
G-arenas
10 ποντους ο κεσελ θα τρελαθω θα πηδηχτω απο το παραθυρο
Nuntius
Επιτέλους αστόχησε ο La Bomba Κέσελ 69.gif
pete7
καλο ξεκινημα

καλαθι σπαν ισως μετραγε η ταπα
Nuntius
Ωραία κίνηση ο Άντιτς.
pete7
κεσελ αν συνεχισει ετσι τον βλεπω να μενει
Nuntius
QUOTE (pete7 @ May 27 2012, 19:07 ) *
καλαθι σπαν ισως μετραγε η ταπα


Νταξ, goal tending ήταν αλλά δεν πειράζει.
pete7
καλο ξεκινημα αλλα νωρις ακομα
ελα κεσελ βομβαρδιστη
G-arenas
πω πω σουτ δεν εχουν χασει οι ολυμπιακοι 20 ποντους σε 5 λεπτα
plo koon
Επιτέλους ο Κεσελ παίζει έξυπνα. Το σημαντικό είναι ότι οι 10 πόντοι που έχει δεν είναι με 3/3 3π (κάτι που δε συμβαίνει) αλλά με 1/2 3π και διεισδύσεις.
pete7
ματιασαμε κεσελ

που ειδε φαουλ λο
Nuntius
Τρίποντο με ταμπλό ο Πρίντεζης blink.gif
G-arenas
τρελη ευστοχια ο Ολυμπιακός παντως δεν νομιζω να συνεχισει ετσι
keraynopoylos
Ο Παναθναικος παιζει χαλια, ειδικα στην αμυνα.

Having said that, του Ολυμπιακου γεννανε και τα κοκκορια του.

Ο συνδυασμος σκοτωνει.
katharop
νταξει κοιμηθηκε ο θεος
Quincy
41 πόντοι σε 13.30 λεπτά !! well done smiley.gif
plo koon
Το ζήτημα τώρα για τον ΟΣΦΠ είναι να μην τα χάσει όταν επιστρέψει ο ΠΑΟ.
Flash
QUOTE(keraynopoylos @ May 27 2012, 17:29 ) *
Ο Παναθναικος παιζει χαλια, ειδικα στην αμυνα.

Having said that, του Ολυμπιακου γεννανε και τα κοκκορια του.

Ο συνδυασμος σκοτωνει.


Το αυτό.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.