Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Lietuvos Rytas
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2
j-kidd13
vs


Το ρόστερ της Lietuvos

Και ναι!!!Η Δημόσια Τηλεόραση θα δείξει τον Παναθηναϊκό! banana.gif banana.gif banana.gif wav.gif
Πρεμιέρα του 2ου γύρου,με την Λιέτουβος στο ΟΑΚΑ,και πρεμιέρα στο ΟΑΚΑ για φέτος,μετά την τιμωρία που έστειλε την ομάδα να παίξει σε Κύπρο και Κρήτη(υπήρχε η επιλογή να παίξει η ομάδα στο ΟΑΚΑ κεκλεισμένων των θυρών βέβαια).
Έτσι οπως τα έχουν καταφέρει οι πράσινοι μέχρι τώρα,δεν τίθεται καν θέμα μη νίκης στο παιχνίδι με τους Λιθουανούς.

Στο πρώτο παιχνίδι,ο Παναθηναϊκός δεν ήταν καλός.To παιχνίδι πήγε στην παράταση,ο Γκιστ έκανε το 82-83,22 δεύτερα πρίν τη λήξη,αλλα στην τελευταία φάση,μετά απο τις αλλαγές στα σκριν,βρέθηκε ο κορυφαίος της Λιέτουβος στο παιχνίδι αυτο Σεϊμπούτις απέναντι στον Φώτση,ο οποιος δεν μπορουσε να ακολουθήσει τον Λιθουανό στα πόδια,ο Σεϊμπούτις δημιούργησε τον χώρο για να εκτελέσει,ευστόχησε,ο Ούκιτς έχασε το τρίποντο σε μια κακή εκτέλεση,ομοιως και ο Φώτσης σε ένα off-balance της απελπισίας στο 1 δευτερόλεπτο,και έτσι ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε στην πρεμιέρα της ευρωλίγκας.

Tα highlights του πρώτου αγώνα.



Η λογική λέει οτι ο Παναθηναϊκός,στην επιστροφή στην έδρα του και με τον κόσμο στο πλευρό του,εύκολα η δύσκολα θα κατακτήσει τη νίκη,η πράξη όμως δείχνει οτι η ομάδα είναι προβληματική μέχρι τώρα και δεν αποδίδει καλα.Μαζί με αυτό ήρθε και ο τραυματισμός του Λάσμε στο παιχνίδι με τον Πανιώνιο,ο οποίος όπως φαίνεται δεν έχει κατι σοβαρό αλλα θα χάσει το ματς της Πέμπτης.Αν ο Παναθηναϊκός παίξει οπως στο τελευταιο δεκάλεπτο με τον Ερυθρο Αστέρα,όχι μόνο θα κερδίσει αλλά θα ξεφύγει και η διαφορά.Διαφορετικά,όλα μπορούμε να τα περιμένουμε.Προσωπικά πιστέυω οτι θα κάνουμε καλή εμφάνιση,ωστε να διασκεδάσουμε λίγο και τις εντυπώσεις.

Σχόλια για το παιχνίδι.
bbplayer
Αν σταματήσουμε από εκεί που μείναμε με τον Πάνι, νομίζω ότι μια 15άρα+ την έχει η Rytas.
j-kidd13
QUOTE(bbplayer @ Nov 21 2013, 20:32 ) *
Αν σταματήσουμε από εκεί που μείναμε με τον Πάνι, νομίζω ότι μια 15άρα+ την έχει η Rytas.



wav.gif
Συγχαρητηρια!!!
Εκανες το πρωτο ποστ για το παιχνιδι απο τοτε που ανοιξε το τοπικ....
Κερδιζεις ενα μπουκαλι ρακι απο τον sacarame....
69.gif
thanath
Τελικά διάβασα οριστικά έξω ο Λάσμε και στην θέση του ο Πινγκ. Ξεκινάμε δηλαδή με 11... Σήμερα είναι η ευκαιρία του Μαυροκεφαλίδη. Ελπίζω να μπορέσει έστω και για λίγο να θυμηθεί τις παλιές του επιδόσεις ο Μπατιστ!
bbplayer
laugh.gif

δεν έχει να κάνει. κοιτάτε εσείς που τα ανοίγετε να είστε γούρικοι. έτσι και δεν περάσουμε στο τοπ-16 δε θα ' μαστε να κυκλοφορήσουμε tongue.gif

QUOTE (thanath @ Nov 21 2013, 20:44 ) *
Τελικά διάβασα οριστικά έξω ο Λάσμε και στην θέση του ο Πινγκ. Ξεκινάμε δηλαδή με 11... Σήμερα είναι η ευκαιρία του Μαυροκεφαλίδη. Ελπίζω να μπορέσει έστω και για λίγο να θυμηθεί τις παλιές του επιδόσεις ο Μπατιστ!


το θέμα είναι να μη φάει ο Μάικ πίσω ότι βάλει μπροστά. Πιστεύω ότι με αυτόν μέσα θα έχουμε πιο ισορροπημένο παιχνίδι επιθετικά.
Δεν ξέρω βέβαια τι έχει στο μυαλό του ο κόουτς. Μπας και βάλει τον Γκιστ 5άρι και δώσει στον Μάικ πάλι κανένα 2λεπτο.

Σε αυτή την περίπτωση την κλείνω και πάω για μπυρίτσα (έχει φέρει νέα παρτίδα με trapiste icon_drunk.gif 69.gif )
thanath
QUOTE (bbplayer @ Nov 21 2013, 22:46 ) *
Δεν ξέρω βέβαια τι έχει στο μυαλό του ο κόουτς. Μπας και βάλει τον Γκιστ 5άρι και δώσει στον Μάικ πάλι κανένα 2λεπτο.


Και γω εκεί το βλέπω να πηγαίνει απλά δεν το γραψα γιατί διατηρώ μια μικρή ελπίδα να δούμε λίγο παραπάνω τον Μαικ με τον Λουκά... Να δείξουν τουλάχιστον και από την μεριά τους τί μπορούν να κάνουν. Γιατί με τα 2λεπτα ούτε ρυθμό βρίσκουν ούτε μπορούν πραγματικά να κριθούν....
Magnus92
Ασχημη εικονα το αδειο ΟΑΚΑ ...
thanath
Ξεκινήσαμε για έναν ακόμα αγώνα με τραγικές επιθέσεις...

Edit... Δεν άντεξε ούτε 5' με τον Μαυροκεφαλίδη μέσα.....
paodynasty
μουδιασμένοι, αλλά θα το πάρουμε εύκολα.

Εχω τρελή χαρά που ο Μήτσος ήρθε από τον πάγκο
D-Wade
Γιατί οι κεντρικές κερκίδες είναι τόσο άδειες?Πόσο έχει το εισιτήριο?
thanath
QUOTE (D-Wade @ Nov 21 2013, 22:36 ) *
Γιατί οι κεντρικές κερκίδες είναι τόσο άδειες?Πόσο έχει το εισιτήριο?


Το ίδιο ήθελα να ρωτήσω και γω...
paodynasty
QUOTE(thanath @ Nov 21 2013, 22:41 ) *
Το ίδιο ήθελα να ρωτήσω και γω...


είχα διαβάσει σε ανύποπτο χρόνο ότι φέτος (και μετά τα περσινά με Μπάρτσα) ο καθένας θα κάθεται στη θέση του και δε θα υπάρχουν υπεράριθμοι
slok
Οι κερκιδες φαινονται αδειες διοτι φετος δεν αφηνουν να καθεσαι οπου θελεις. Οποτε εχουν παρει ολοι των 10ευρω και καθονται γυρω γυρω
thanath
QUOTE (paodynasty @ Nov 21 2013, 23:47 ) *
είχα διαβάσει σε ανύποπτο χρόνο ότι φέτος (και μετά τα περσινά με Μπάρτσα) ο καθένας θα κάθεται στη θέση του και δε θα υπάρχουν υπεράριθμοι

Μάλιστα....

Μπορεί να πει κάποιος στον Γκιστ να μην προσπαθεί από παντού να καρφώσει??? Εγώ σε καμία περίπτωση δεν βλέπω εύκολη νίκη.... Όσο για τον ΔΔ μπορεί να μην ξεκίνησε αλλά δεν βγήκε καθόλου... Άσε που τους θέλει κ όλας....
D-Wade
QUOTE(slok @ Nov 21 2013, 21:47 ) *
Οι κερκιδες φαινονται αδειες διοτι φετος δεν αφηνουν να καθεσαι οπου θελεις. Οποτε εχουν παρει ολοι των 10ευρω και καθονται γυρω γυρω

ΟΚ καλή κίνηση από τη διοίκηση.Πόσο κοστίζουν εκεί και λίγοι τα αγόρασαν?
Magnus92
Αυτη η ομαδα χρειαζεται ενα ισχυρο χαστουκι ...
a.car
ευλογη απορια. πως ειναι δυνατον να ειναι ολοι οι παικτες ταυτοχρονα

ντεφορμε?
Gino_Bill
QUOTE (thanath @ Nov 21 2013, 22:57 ) *
Μάλιστα....

Μπορεί να πει κάποιος στον Γκιστ να μην προσπαθεί από παντού να καρφώσει??? Εγώ σε καμία περίπτωση δεν βλέπω εύκολη νίκη.... Όσο για τον ΔΔ μπορεί να μην ξεκίνησε αλλά δεν βγήκε καθόλου... Άσε που τους θέλει κ όλας....


Ο Γκιστ πάντως σε σχέση με τους υπόλοιπους φαίνεται να πετάει στο γήπεδο. Ο μόνος που βγάζει ενέργεια είναι.Ποια εύκολη νίκη? η ομάδα σέρνεται και δε γίνεται να μεταμορφωθεί μέσα σε μία εβδομάδα. Εδώ παίζεται η αξιοπρέπεια της ομάδα πλέον.
j-kidd13
Για αλλη μια φορα ΤΡΑΓΙΚΟΙ στο πρωτο ημιχρονο τουλαχιστον.
Και ταυτοχρονα και αστοχοι.
Αυτο το 2ο 10λεπτο ηταν καταστροφη.
Για να δουμε αν αλλαξουν την εικονα τους στο 2ο μερος.
Οχι τιποτα αλλο το επαιξα και ασο στο στοιχημα... smiley.gif
pinkfloyd
https://www.youtube.com/watch?v=R_VzqyU6muo
paodynasty
το χειρότερο παιχνίδι μας μακράν στην επίθεση. Στην άμυνα είμαστε καλοί αλλά αυτοί έχουν βρει ρυθμό με τα catch n' shoot και τώρα τρέχουμε unsure.gif
t0ny3
Δεν εχω ορεξη να σχολιασω τιποτα. Παλι ανοιξα την τηλεοραση με ορεξη και παλι χαλαστηκα και πονεσαν τα ματια μου.

Αλλαγη εδω και τωρα, δεν γινεται να συνεχιστει αυτο το πραγμα. ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ.
D-Wade
QUOTE(j-kidd13 @ Nov 21 2013, 22:07 ) *
Για αλλη μια φορα ΤΡΑΓΙΚΟΙ στο πρωτο ημιχρονο τουλαχιστον.
Και ταυτοχρονα και αστοχοι.
Αυτο το 2ο 10λεπτο ηταν καταστροφη.
Για να δουμε αν αλλαξουν την εικονα τους στο 2ο μερος.
Οχι τιποτα αλλο το επαιξα και ασο στο στοιχημα... smiley.gif

Τώρα στο ημίχρονο έπαιξα ΠΑΟ στο 2,20
bbplayer
μια απορία : οι παίχτες έχουν από τον προπονητή το ελεύθερο να κάνουν ότι τους την παυλώσει στον εγκέφαλο? και εάν όχι γιατί το κάνουν?

τε σπα, θεωρώ ότι υπάρχει και κάποιο άλλο μπάσκετ από αυτό που βλέπουμε
thanath
QUOTE (Magnus92 @ Nov 21 2013, 23:04 ) *
Αυτη η ομαδα χρειαζεται ενα ισχυρο χαστουκι ...


Πόσα ακόμα χαστούκια? Με εξαίρεση τον αγώνα με την Λαμποραλ όλοι οι αγώνες της euroleague είναι ένα χαστούκι! Εκτός αν εννοείς αλλαγή σε πρόσωπα!

QUOTE (a.car @ Nov 21 2013, 23:04 ) *
ευλογη απορια. πως ειναι δυνατον να ειναι ολοι οι παικτες ταυτοχρονα

ντεφορμε?


Αυτό δεν μπορεί να είναι σύμπτωση....

Μας βλέπω στο ίδιο έργο θεατές για μία βδομάδα ακόμα...

QUOTE
Ο Γκιστ πάντως σε σχέση με τους υπόλοιπους φαίνεται να πετάει στο γήπεδο. Ο μόνος που βγάζει ενέργεια είναι.Ποια εύκολη νίκη? η ομάδα σέρνεται και δε γίνεται να μεταμορφωθεί μέσα σε μία εβδομάδα. Εδώ παίζεται η αξιοπρέπεια της ομάδα πλέον.


Ένα φίλος το είπε και απλά απάντησα...
T.W.Is.M.
Μη φοβαστε ρε! Ειναι μερος του σχεδιου της ΔΤ για να ανεβαζει τηλεθεασεις. Οποια ελληνικη ομαδα μεταδιδεται απο τη ΔΤ κανει και δεχεται ανατροπες και στο τελος κερδιζει με καθε πιθανο και απιθανο τροπο. smiley.gif

Δε λεω ακομα για το παιχνιδι γιατι τωρα πηρα τη μπυρα μου και εκατσα να δω. Καταλαβαινω οτι δεν πανε καθολου καλα τα πραγματα, αλλα δεν μπορω να φανταστω οτι δε θα κανει ενα σερι ο ΠΑΟ. Ουτε νομιζω να συνεχισουν να μπαινουν τα τριποντα της Ριτας με 46%. Το σιγουρο ειναι οτι δεν ειναι σε καλη κατασταση ο Παναθηναικος και αν χασει σημερα, μπλεκει σε περιπετειες.
Ο Ουκιτς ειναι τοσο καταστροφη οσο δειχνουν τα νουμερα?
bbplayer
QUOTE (T.W.Is.M. @ Nov 21 2013, 22:11 ) *
Ο Ουκιτς ειναι τοσο καταστροφη οσο δειχνουν τα νουμερα?


χειρότερη , γιατί την ανικανότητά του στην οργάνωση δεν την δείχνουν τα νούμερα. όχι ότι φταίει αυτός βέβαια. απλώς δεν είναι pg ο άνθρωπος
j-kidd13
QUOTE(D-Wade @ Nov 21 2013, 22:11 ) *
Τώρα στο ημίχρονο έπαιξα ΠΑΟ στο 2,20

Ναι εγω εχω και χαντικαπ στο -7,5...
Αν και μεσα μου πιστευα οτι θα ριξουμε 20αρα σημερα,σκεφτηκα να μην το ρισκαρω,λεω αλοιμονο αν δεν κερδισουμε με 8 ποντους την Λιετουβος στην εδρα μας...
Δεν ξερω τι θα γινει στο 2ο,αλλα αυτη τη στιγμη θελω να γυρισω 2,30 ωρες πισω και να μου ριξω τρελο κραξιμο για τις σκεψεις που εκανα....

bbplayer
QUOTE (j-kidd13 @ Nov 21 2013, 22:16 ) *
Ναι εγω εχω και χαντικαπ στο -7,5...
Αν και μεσα μου πιστευα οτι θα ριξουμε 20αρα σημερα,σκεφτηκα να μην το ρισκαρω,λεω αλοιμονο αν δεν κερδισουμε με 8 ποντους την Λιετουβος στην εδρα μας...
Δεν ξερω τι θα γινει στο 2ο,αλλα αυτη τη στιγμη θελω να γυρισω 2,30 ωρες πισω και να μου ριξω τρελο κραξιμο για τις σκεψεις που εκανα....


εμ εγώ που το πίστευα και …απ' έξω μου??? 69.gif laugh.gif
badder
Λογικά θα αντιδράσει ο ΠΑΟ. Δεν γίνεται να συνεχίζει να παίζει έτσι. 0/6 τρίποντα, Διαμαν΄τιδης φρέσκος από τον πάγκο αλλά χωρίς ουσία, και οι υπόλοιποι λες και βρίσκονται αλλού. Ο Γκίστ και ο Ματσιουλις παλευουν μόνο. Ο Γκιστ όμως είναι επιπόλαιος και ο Ματσιούλις μόνος.

Το πιο ανησυχητικό είναι ότι δεν υπάρχουν πλέον δικαιολογίες.
Gino_Bill
QUOTE (thanath @ Nov 21 2013, 23:11 ) *
Ένα φίλος το είπε και απλά απάντησα...


Ναι φίλε μου, no offense smile.gif

pinkfloyd
ο Πεδουλακης ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ!!!
t0ny3
ΓΚΙΣΤ ΓΚΙΣΤ ΓΚΙΣΤ ΓΚΙΣΤ ΓΚΙΣΤ
j-kidd13
James Gist... 56.gif 56.gif 56.gif 56.gif
paodynasty
Γκιστ Παράσταση σκέτη λέμε icon_drunk.gif
thanath
QUOTE (pinkfloyd @ Nov 22 2013, 00:36 ) *
ο Πεδουλακης ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ!!!


Τί απ όλα όσα έχει κάνει σε κάνουν να το πιστεύεις αυτό? (Αν όχι όλα tongue.gif )
j-kidd13
QUOTE(pinkfloyd @ Nov 21 2013, 22:36 ) *
ο Πεδουλακης ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ!!!



QUOTE(thanath @ Nov 21 2013, 22:38 ) *
Τί απ όλα όσα έχει κάνει σε κάνουν να το πιστεύεις αυτό? (Αν όχι όλα tongue.gif )


Σημερα ειναι η πρωτη φορα που φωναζω ανα 5 λεπτα "ΠΟΥ ΣΑΙ ΡΕ ΖΟΤΣ"...
thanath
QUOTE (j-kidd13 @ Nov 22 2013, 00:40 ) *
Σημερα ειναι η πρωτη φορα που φωναζω ανα 5 λεπτα "ΠΟΥ ΣΑΙ ΡΕ ΖΟΤΣ"...

Εγώ το φώναζα από πέρυσι με ένα μικρό διάλειμμα στους τελικούς tongue.gif

ΜΕΓΑΛΟΣ παίχτης ο Φώτσης! Και δείχνει να ανεβαίνει!
paodynasty
Γεια σου ρε Φωτσάρα, κι 7 ριμπάουντς έτσι απλά
t0ny3
Δεν μπορουμε να παιζουμε ετσι σε ολη τη διαρκεια του αγωνα; icon_joy.gif
teopt13
Μπράβο ρε Γκιστ!!!Μόνο αυτός καταλαβαίνει αυτή τη στιγμή τι φανέλα φοράει..
bbplayer
ντάξει, αυτός μας κάνει πλάκα..
thanath
Ο Πεδουλάκης για ποιον λόγο φώναζε πριν? Ποιος πήρε το τελευταίο ταιμ ουτ? Η Λιετουβος δεν τα χει πάρει όλα τα δικά της?
pinkfloyd
Η χρονια ειναι χαμενη...σε ολα!!!
Paris87
Καλα γιατι δεν εβαλε τον κινεζο μεσα? Α ρε Ζοτς.. 69.gif
thanath
Παρά την νίκη η ομάδα έχε μεγάλο πρόβλημα! Δεν έχει παίξει καλά ούτε σ ένα ημίχρονο!

Τεράστιος Γκιστ, αν και λίγο επιπόλαιος σε κάποιες φάσεις... Πολύ καλοί Φώτσης και Μασιούλης! Για τον αρχηγό τί να πούμε? Όσο κακός και να είναι μας είναι απαραίτητος!

Ακόμη μία φορά όμως ανύπαρχτος Πεδουλάκης! Πραγματικά ζημιά κάνει! Δεν καταλαβαίνω πώς σκέφτεται και τί σκέφτεται με τις αποφάσεις του....

ΥΓ Ο Μασιούλης στο τέλος για τον J-Kidd το βάλε! Να κερδίσει κ αυτός το στοίχημα wink.gif
bbplayer
Προβληματισμός γι' ακόμη μια φορά. 39 λεπτά για να καθαρίσεις τον τελευταίο του ομίλου σου στο γήπεδό σου και αφού χρειάστηκαν κοντά στους 25 πόντους από έναν παιχτη που μόνο γι αυτό δεν τον πήρες. Παίζει και να έκανε career high απόψε ο Γκιστ.

Η ομάδα δεν πάει καλά και αυτό είναι φανερό.

TakeshyKurosawa
Το πήραν οι παίκτες το ματσάκι σήμερα και η ανυπαρξία των παικτών της Λιέτουβος πέρα του Σε'ι'μπούτης που είναι καλός παίκτης..

ps. Όπως βλέπω τον ΠΑΟ αυτή τη στιγμή θα τα βρει αρκετά δύσκολα στην Ισπανία..
Gino_Bill
Αυτό με τον Πεδουλάκη που παρκάρει 2-3 παίκτες σε κάθε ματς... Ο Κάρι π.χ στο τέλος δεν απέιδειξε ότι ίσως άξιζε μερικά λεπτά στη 2η και 3η περίοδο? Η ομάδα ακόμη δεν μπορεί, δείχνει κάποια σημάδια βελτίωσης αλλά επειδή ανεβαίνουν συγκεκριμένοι παίκτες και μόνο.
thanath
QUOTE (TakeshyKurosawa @ Nov 22 2013, 01:22 ) *
Το πήραν οι παίκτες το ματσάκι σήμερα και η ανυπαρξία των παικτών της Λιέτουβος πέρα του Σε'ι'μπούτης που είναι καλός παίκτης..

ps. Όπως βλέπω τον ΠΑΟ αυτή τη στιγμή θα τα βρει αρκετά δύσκολα στην Ισπανία..


Νομίζω είσαι λίγο υπερβολικός... Τον Γκετσεβίτσιους με 17 και τον Γέλαβιτς με 19 δεν τους ανύπαρχτους!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.