Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Pinar Karsiyaka vs Παναθηναϊκός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3
SkyFall
Τους έκοψε τα πόδια αλλά για να λέμε την αλήθεια δεν είναι μπάσκετ αυτό που παίζουμε
AJSlaughter6
QUOTE(SkyFall @ Nov 27 2015, 21:13 ) *
Τους έκοψε τα πόδια αλλά για να λέμε την αλήθεια δεν είναι μπάσκετ αυτό που παίζουμε

γιατι πηραν αυτοι μπαλα στην αρχη;
MiDi_MiLiZ
Οδηγιες προς ναυτιλομενους:
Μην κανετε το λαθος και αγορασετε yearly livestream subscription απο την euroleague. Οχι φετος, αλλα ποτε.
Μεσα σε λιγοτερο απο 1 μηνα δεν εχουν καταφερει να καλυψουν 2 αγωνιστικες λογω "τεχνικων προβληματων".
Λινκς και μονο λινκς μαγκες κι αφηστε κατι κοροιδα σαν εμενα να πληρωνουμε τους ερασιτεχνες για να καταληγουμε να βλεπουμε απο τα ιδια λινκς που βλεπετε κι εσεις...

Οσο ματς ειδα, η ομαδα επιτελους επαιξε αμυνα.
Ωστοσο ο Καλαθης συνεχιζει τις πολυ χαμηλες του πτησεις και σε καμια περιπτωση δεν δικαιολογει ουτε τα μισα απο οσα πληρωνεται -μεχρι στιγμης-. Σημερα με μια λεξη, τραγικος.
Φελντειν οπως ελεγα απο καιρο, η μονη εφετινη μεταγραφη που εχει potential για να αποδειχθει value for money και να προσφερει το κατι παραπανω απο αυτο που περιμενουμε απο αυτον.
SkyFall
QUOTE (AJSlaughter6 @ Nov 27 2015, 21:14 ) *
γιατι πηραν αυτοι μπαλα στην αρχη;


είχαμε κερδίσει ένα τζάμπολ νωρίτερα αν δεν κάνω λάθος
Dred11
Ο Καλάθης μου φαίνεται κουρασμένος. Πέφτει η απόδοσή του κάθετα στη διάρκεια του παιχνιδιού. Ο Φελντίν πράγματι πολύ καλή μεταγραφή.
bodiroga10
ευτυχως που υπαρχει και ο φελντειν μια περιφερεια μονος του
διαμαντιδης-καλαθης ανυπαρκτοι
louie
Ξέρει κανείς πως είναι στα σέρβικα το "ντριπλαρουμε την μπάλα στα δέκα μέτρα και δύο τέλος του χρόνου σουτάρουμε σκοτωμένο τρίποντο"

Θέλω να δω αν καταλαβαίνω τις οδηγίες του τζορτζεβιτς...
jonaldidhs
Σφιγει το ματσακι..Καλη αμυνα και 3-4 καλες επιθεσεις οπωσδιποτε..
shtarkws
Νομίζω ότι δεν έχουμε ούτε έναν παίχτη στο ροστερ -πλην παππα- που να κάνει το γνωστό πατροπαραδοτο μπάσιμο,είτε τελειώνοντας την φάση είτε με split out
Reggie Miller 31
Τον Ραντούλιτσα υπάρχει καμιά πιθανότητα να τον ζητήσουν τίποτα Lakers ή τίποτα 76ers για το ΝΒΑ μπας και γλυτώσουμε απο αυτόν τον τύπο;
SkyFall
τι να αυτά που ζούμε
t0ny3
Σαλέ δε φταίει το σακάκι για την εικόνα της ομάδας. Που σαι Αρτζι...
Reggie Miller 31
Τρικυμία κανονική... Να παίζεις με ομάδα ούλεμπ καπ και να κινδυνεύεις να μείνεις έξω...
shtarkws
Οταν παίζεις με 3 γκαρντ κόντρα σε μια ομάδα που σε πιέζει 40 λεπτά είναι λογικό να έρθει η κούραση και η πτώση απόδοσης. Ο καλάθης κοντεύει να λιποθυμησει
Boom Dizzle
Ποσο εχει μικρυνει η ομαδα...
MiDi_MiLiZ
Και πανω που ελεγα οτι σημερα παιζουμε αμυνα, πεταει ο θεος τον Ραντουλιτσα μεσα και τον ξεχναει για ολο το 4ο δεκαλεπτο και η ρακετα μας γινεται αεροδρομιο για κατι τουρκους γκαρντ που δεν ειχα ξανακουσει ποτε τα ονοματα τους, σε σημειο να μου θυμιζουν Κομπε ο ενας , Αιβερσον ο αλλος.

Τι να πεις οταν για Καλαθη και Ραντουλιτσα ξοδευονται 3 εκατομυρια το χρονο, περα απο τις ανησυχιες που εκφραζαμε το καλοκαιρι για τις σπαταλες αυτες... Οι συνεπειες φανηκαν πολυ γρηγοροτερα απο οσο φανταζομουν τοτε.

Κι επιτελους κατι θα πρεπει να γινει στη θεση 3. Οι παιχτες που εχουμ στην θεση αυτη ειναι επιπεδου Α1 και δεν το βλεπει κανεις (ειδικα με τον Γιανκοβιτς ποσο ακομα θα τραβηξει αυτη η ιστοριαwink.gif.

Οι σταθερες της φετινης ομαδας (μεχρι εκει που θα φτασει...) λεγονται Γκιστ και Φελντειν. Ειδικα ο 2ος ειναι συγκλονιστικος σχεδον σε καθε ματς.
bodiroga10
αυτο με τον φωτση δεν υπαρχει 7 ποντους εχει φαει απο τραγικη αμυνα σε λιγοτερο απο 4 λεπτα
Reggie Miller 31
Κινδυνεύουμε να αποκλειστούμε γιατί ακριβώς η ομάδα δεν έχει
1. Σοβαρό 3αρι (έβαλε στο 3 τον Φέντελειν)
2. Σοβαρό αθλητικό 5αρι (έβαλε στο 5 τον Γκιστ)
3. Μπακ απ στο 4 (παίζουμε με τον Φώτση που το παιδί δεν μπορεί, αλλά προσπαθεί)
4. Μπακ απ στο 1-2 (έχει βγει η γλώσσα και του Καλάθη και του ΔΔ)

Τι άλλο να πεις για να καταλάβουμε ότι ο Τζόρτζεβιτς τα έχει κάνει θάλασσα;
Dred11
Αυτές οι περιπέτειες που περνάμε σαν ομάδα τρία χρόνια τώρα χαλυβδώνουν τον χαρακτήρα (των οπαδών).
bodiroga10
μπραβο ρε καλαθη
yorgos
O Sarica το γύρισε το ματς με τρεις γηγενείς, οι δυο ανύπαρκτοι και ο τρίτος έχει πεθάνει και δεν του το πανε. Μάγκας, σε ματς όπου οι -καλοί- Αμερικάνοι του τον έχουν προδώσει τελείως.
MiDi_MiLiZ
QUOTE (bodiroga10 @ Nov 27 2015, 21:43 ) *
μπραβο ρε καλαθη

Διαμαντιδη εννοεις
Ginobili
ευτυχως πρόλαβε να την δώσει την μπάλα ο Καλάθης,να μην πάει βολές
Dred11
Διά πυρός και σιδήρου.
salonikatasos
δικό μας ματς πήγαμε να χάσουμε. ας είναι καλά ο καλάθης. τέλος καλό όλα καλά πάντως ,αφού σήμερα πήραμε αυτό που θέλαμε τουλάχιστον,άσχετα με την εμφάνιση.
pan24
Στο επομενο ματς ας βαλουν τον εσιεν να παιξει
yorgos
%$#%^#^^% το ίτνερνέτ μου. Ας μου πει κανείς τι έγινε μετά το τάιμ άουτ στο 66-69. Δε μας έκαναν φάουλ αυτοί; Έφαγε τάπα ο ΔΔ; Γιατί δεν κράτησε μπάλα; Δεν καταλαβαίνω από το λάιβ της Μπερτολίγκας.
salonikatasos
QUOTE (yorgos @ Nov 27 2015, 21:50 ) *
%$#%^#^^% το ίτνερνέτ μου. Ας μου πει κανείς τι έγινε μετά το τάιμ άουτ στο 66-69. Δε μας έκαναν φάουλ αυτοί; Έφαγε τάπα ο ΔΔ; Γιατί δεν κράτησε μπάλα; Δεν καταλαβαίνω από το λάιβ της Μπερτολίγκας.

απλά βάλαμε τη μπάλα μέσα και κάναμε 4-5 πάσες μέχρι να λήξει. πήγε να κάνει λέι απ ο διαμαντίδης στο τελευταίο δευτερόλεπτο και είτε έφαγε τάπα είτε του έφυγε,δεν το είδα καλά ούτε εγώ
Reggie Miller 31
Σάλε στο καλό εσύ και οι Σέρβοι σου... την διέλυσε πέρσι ο Μαυροβούνιος, ήρθε και ο Σέρβος και την έκανε ακόμα χειρότερη! Πραγματικά έχω φτάσει στο σημείο να μου λείπουν οι μέρες Πεδουλάκη!

ΔΓ βάλε λεφτά, πάρε παίκτες, δες τι κάνουν οι απέναντι που πάνε για πρώτοι στον όμιλο και με μισή ομάδα κερδίζουν και εκτός έδρας και τι κάνουμε εμείς με τα τσίρκα!
thalys
Καλό και γρήγορο passing game, δεν πρόλαβαν να κάνουν φάουλ. Στο τέλος έχασε λέυ απ(με τάπα) ο ΔΔ.
Dred11
QUOTE (yorgos @ Nov 27 2015, 21:50 ) *
%$#%^#^^% το ίτνερνέτ μου. Ας μου πει κανείς τι έγινε μετά το τάιμ άουτ στο 66-69. Δε μας έκαναν φάουλ αυτοί; Έφαγε τάπα ο ΔΔ; Γιατί δεν κράτησε μπάλα; Δεν καταλαβαίνω από το λάιβ της Μπερτολίγκας.

Κόψιμο Γκιστ και στη συνέχεια στην επίθεσή μας φάουλ στον Φελντίν που έβαλε 2 βολές. Γρήγορη επίθεση των Τούρκων που μείωσαν και πασούλες τα τελευταία 6 δευτερόλεπτα.
MiDi_MiLiZ
QUOTE (Reggie Miller 31 @ Nov 27 2015, 21:52 ) *
Σάλε στο καλό εσύ και οι Σέρβοι σου... την διέλυσε πέρσι ο Μαυροβούνιος, ήρθε και ο Σέρβος και την έκανε ακόμα χειρότερη! Πραγματικά έχω φτάσει στο σημείο να μου λείπουν οι μέρες Πεδουλάκη!

ΔΓ βάλε λεφτά, πάρε παίκτες, δες τι κάνουν οι απέναντι που πάνε για πρώτοι στον όμιλο και με μισή ομάδα κερδίζουν και εκτός έδρας και τι κάνουμε εμείς με τα τσίρκα!

H ειρωνεια ειναι πως ο ΔΓ βαζει λεφτα. Τα λαθη ειναι αλλα και καταληγουμε καθε χρονο να ειμαστε και χειροτεροι.

Στη μετα Ομπραντοβιτς εποχη , η περιοδος Πεδουλακη ηταν αναμφισβητητα η καλυτερη. Ναι μεν ποναγαν τα ματια μας και τοτε, αλλα τουλαχιστον διατηρουσαμε το ειδικο βαρος που ειχαμε ως ομαδα και δεν μας εκανε πλακα ο οποιοσδηποτε καθε εβδομαδα. Τωρα ειμαστε μια τυπικη μικρομεσαια ομαδα Ευρωλιγκας σε σημειο που φτασαμε να παλευουμε για την προκριση στο τοπ16 ( ! ) απεναντι σε προωτοεμφανιζομενες ομαδες της διοργανωσης... Και να ιδρωνουμε για να τα καταφερουμε...

Οποιανου επωνυμο περιχει το "ιτς" απο παγκο εως παιχτες, δεν εχει θεση σε μεγαλη ομαδα, ποσο μαλλον στον ΠΑΟ. Ισως μονο ο Κουζμιτς να ειναι ενας συμπαθης ρολιστας-3ο σεντερ. Ειναι ολοι τους για μικρομεσαιες ομαδες της διοργανωσης, μην πω μικρες. Αναφερομαι σε Τζορτζεβιτς, Παβλοβιτς, Γιανκοβιτς και Ραντουλιτσα.
AJSlaughter6
Το οτι η ομαδα καταφερε να κερδισει μεσα σε μια απο τις πιο καυτες εδρες στην Ευρωλιγκα, εχοντας 18 λαθη(!) ειναι περισσοτερο αποδειξει οτι αντεχουμε και στα δυσκολα.
Dred11
Πάντως μετά τη νίκη αυτή, φαίνεται ότι τερματίζουμε τρίτοι, ακόμα κι αν χάσουμε από Μπάρτσα και Ζαλγκίρις.
t0ny3
Μεχρι και ο Λοχιας περασε στο Top 16 ρε Σαλε, εσυ πως τα καταφερες να κινδυνευεις να μεινεις εκτος;

Το rotaion ειναι πολυ μικρο και λειψο ταυτοχρονα. Χρειαζεται επειγοντως ενσχυση και με γκαρντ και ψηλο, γιατι δεν παει αλλο αυτη η κατασταση... Βρειτε μου μια φαση που ενα παικτης κανει drive για να απειλησει με lay-up ή split-out. Τετοιο γυρω γυρω ολοι, ουτε με τον Αρτζι, ουτε μ ετον Φραγκι. Ποσο στατικο και προβλεψιμο το παιχνιδι μας, ενω η περιφερεια μας δυνοπαθησει. Πως να απειλησεις με εναν Μητσο στα 36 του, που απειλει μονο με τραβηγμενα και μακρινα σουτς και εναν Καλαθη που δεν εχει το σουτ και του βγαινει η ψυχη γιατι δεν υπαρχει backup παικτης. Παλι καλα σημερα μας εσωσε ο Φελντιν!

Απαραδεκτο που γυρισε ενα δικο μας παιχνιδι με μια τραγικη Καρσιγιακα, οπου κανενας αμερικανος της δεν πατησε στην πραγματικοτητα το παρκε. Τουλαχιστον πηραμε το πολυποθητο διπλο, γιατι στην ουσια μονο αυτο μετρουσ εκαι θελαμε σημερα, εστω και με μισο ποντο, αλλα δεν εμπνεει και δε φοβιζει ο φετινος Παναθηναικος...


QUOTE(shtarkws @ Nov 27 2015, 23:23 ) *
Νομίζω ότι δεν έχουμε ούτε έναν παίχτη στο ροστερ -πλην παππα- που να κάνει το γνωστό πατροπαραδοτο μπάσιμο,είτε τελειώνοντας την φάση είτε με split out

Πες τα χρυσοστομε...


QUOTE(Reggie Miller 31 @ Nov 27 2015, 23:39 ) *
Κινδυνεύουμε να αποκλειστούμε γιατί ακριβώς η ομάδα δεν έχει
1. Σοβαρό 3αρι (έβαλε στο 3 τον Φέντελειν)
2. Σοβαρό αθλητικό 5αρι (έβαλε στο 5 τον Γκιστ)
3. Μπακ απ στο 4 (παίζουμε με τον Φώτση που το παιδί δεν μπορεί, αλλά προσπαθεί)
4. Μπακ απ στο 1-2 (έχει βγει η γλώσσα και του Καλάθη και του ΔΔ)

Τι άλλο να πεις για να καταλάβουμε ότι ο Τζόρτζεβιτς τα έχει κάνει θάλασσα;

ΝΑΙ
ΝΑΙ
ΝΑΙ
και ΝΑΙ
louie
QUOTE (AJSlaughter6 @ Nov 27 2015, 21:58 ) *
Το οτι η ομαδα καταφερε να κερδισει μεσα σε μια απο τις πιο καυτες εδρες στην Ευρωλιγκα, εχοντας 18 λαθη(!) ειναι περισσοτερο αποδειξει οτι αντεχουμε και στα δυσκολα.


περισσοτερο για αποδειξη οτι κανουμε τα ευκολα δυσκολα μου φαινεται...
Reggie Miller 31
QUOTE (AJSlaughter6 @ Nov 27 2015, 21:58 ) *
Το οτι η ομαδα καταφερε να κερδισει μεσα σε μια απο τις πιο καυτες εδρες στην Ευρωλιγκα, εχοντας 18 λαθη(!) ειναι περισσοτερο αποδειξει οτι αντεχουμε και στα δυσκολα.

Ή ότι οι άλλοι ήταν πολύ χειρότεροι. Ειδικά οι Αμερικανοί τους δεν τράβηξαν καθόλου
bodiroga10
πλεον μετα απ αυτη τη νικη κερδιζουμε ενα μηνα να ετοιμαστουμε για το τοπ16 που πρεπει να εχουμε σημαντικη βελτιωση αλλιως δυσκολα θα προχωρησουμε αν και εξαρταται και απ τον ομιλο γιατι ετσι οπως η διοργανωση με τις εκπληξεις παιζει ο ομιλος του τοπ16 να ειναι πιο ευκολος απ τον τωρινο

σιγουρα θα εχουμε την προσθηκη του παππα αλλα η ομαδα χρειαζεται κατι ακομα τωρα θα ειναι στο 3-4 θα ειναι 4-5 αυτο ο τζορτζεβιτς το ξερει
RipCity
Καυτή έδρα, αλλά πέρασε κι η Ζαλγκίρις από κει. Μετά το παιχνίδι με την Μπαρτσελόνα κάνει πολύ κακή Ευρωλίγκα η Καρσίγιακα.
salonikatasos
οι καλύτεροί μας παίχτες σήμερα ήταν ο γκιστ,ο γιάνκοβιτς και ο φελντέιν. ήταν αυτοί που μας ξεκολλούσαν εκεί που κολλούσαμε,πριν βάλει ο καλάθης τα 2 τρίποντα στην τελευταία περίοδο.

αλλά και πάλι βλέπω σχόλια για τον γιάνκοβιτς,θα δούμε και για τον φελντέιν και για τον κούζμιτςείμαι σίγουρος. μερικοί απλά έχουν τα κολλήματά τους με ορισμένους παίχτες και άσχετα με την απόδοσή τους,τους κατηγορούν κάθε βδομάδα για όλα τα κακά της ομάδας(όπως τον ραντούλιτσα πχ με λοκομοτίβ,σε ένα ματς στο οποίο ο άνθρωπος δεν αντιμετώπισε το παραμικρό πρόβλημα σε όλη τη διάρκειά του)
TakeshyKurosawa
Περίμενα πολύ εύκολο βράδυ για τον ΠΑΟ και έπεσα εντελώς έξω. Εντελώς άσουτη ομάδα η Καρσίγιακα ο μόνος τρόπος να περνούσαν τοπ 16 θα ήταν με πεντάρι τον Πάου Γκασόλ!
Reggie Miller 31
QUOTE (salonikatasos @ Nov 27 2015, 22:08 ) *
οι καλύτεροί μας παίχτες σήμερα ήταν ο γκιστ,ο γιάνκοβιτς και ο φελντέιν. ήταν αυτοί που μας ξεκολλούσαν εκεί που κολλούσαμε,πριν βάλει ο καλάθης τα 2 τρίποντα στην τελευταία περίοδο.

αλλά και πάλι βλέπω σχόλια για τον γιάνκοβιτς,θα δούμε και για τον φελντέιν και για τον κούζμιτςείμαι σίγουρος. μερικοί απλά έχουν τα κολλήματά τους με ορισμένους παίχτες και άσχετα με την απόδοσή τους,τους κατηγορούν κάθε βδομάδα για όλα τα κακά της ομάδας(όπως τον ραντούλιτσα πχ με λοκομοτίβ,σε ένα ματς στο οποίο ο άνθρωπος δεν αντιμετώπισε το παραμικρό πρόβλημα σε όλη τη διάρκειά του)

Συγνώμη αλλά σε πιο σοβαρό ματς ο Ραντούλιτσα ήταν θετικός για την ομάδα; Πόσους πόντους βάζει και πόσους τρώει πίσω; Η σχέση χρημάτων που παίρνει και απόδοσής του ποια είναι; Προσωπικά βλέπω έναν παίκτη που μπορεί άνετα να βάλει 15 πόντους σε κάθε παιχνίδι και πίσω να φάει άλλους 15. Νομίζω ότι όλοι συμφωνούμε πως για την άμυνα φταίει ότι πλαισιόνεται κυρίως απο αργούς παίκτες, αλλά αυτό δεν δικαιολογεί και την έλλειψη προσπάθειας που δείχνει.

Για Φέντελειν, πολλοί ήμασταν αυτοί που στην αρχή εκφράσαμε τις επιφυλάξεις μας, αλλά οι εμφανίσεις του πλέον μας κάνουν να λέμε ότι ήμασταν λάθος.

Γιάνκοβιτς είναι μια χαρά παίκτης, αλλά να έρχεται απο τον πάγκο. Δεν γίνεται να είναι το βασικό μας 3 και μετά να έχουμε τον Πάβλοβιτς

Τέλος, για Κουζμιτς νομίζω ότι όλοι λεμε ότι το παιδί προσπαθεί και τιμά τα λεφτά που παίρνει, κάτι που δεν κάνει καθόλου ο Ραντούλιτσα
t0ny3
Φανταστειτε να παιζαμε εμεις παιχνιδι με αποντες Διαμαντιδη, Γκιστ και Γιανκοβιτς. Πραγματικα χαιρομαι να βλεπω τους απεναντι που με πενταδατους Αθηναιου, Αγραβανη και Παπαπετρου κοντραρουν αντισοιχες ομαδες που εμας μας βγαινει η ψυχη να κερδισουμε πληρεις...

Μακαρι να ενταχθει γρηγορα ο Παππας γιατι φανηκε και σημερα ποσο πολυ εχουμε την αναγκη απο ενα γκαρντ που μπορει να κανει drive και να σκοραρει, αφου οι πασες των Διαμαντιδη και Καλαθη δεν εχουν αποδεκτη. Ο Φωτσης και σημερα σε πολυ ρηχα νερα, αν και εβαλε δυο σκοτωμενα σημαντικα τριποντα.

Ο Ραντουλιτσα συνεχιζει να απογητευει, σε αντιθεση με τον γιγαντα Κουζμιτς που εχει παρει το ρολο του βασικου και στεκεται αξια.

Εστειλα μηνυμα στην Νικολουλη μηπως ξερει που ειναι ο Παυλοβιτς!

Γκιστ ψυχαρα παιχτουρα, μακαρι να μπορουσαμε να σε κλωνοποιησουμε οπως τους κλωνους στο Star Wars...
Dred11
Απόψε θα έλεγα ότι υστέρησαν ο Διαμαντίδης, ο Φώτσης, αν και αυτοί συνέβαλαν σε κάποιες φάσεις του παιχνιδιού. Ο Πάβλοβιτς ήταν χάλια, φαίνεται δεν τον πολυεμπιστεύεται ο Τζώρτζεβιτς που τον άφησε να παίξει απόψε μόνο 11 λεπτά. Αν ξαφνικά έρρεε το χρήμα και έπρεπε να αλλάξουμε κάποιον από τους υπάρχοντες ξένους, αυτόν μάλλον θα άλλαζα. Αντίθετα, ο Ραντούλιτσα ήταν σημείο αναφοράς στην επίθεση, ανεξαρτήτως αν ήταν πάντα αποτελεσματικός, τελείωσε με θετική αξιολόγηση και με θετικό impact στο παιχνίδι. Ο Κούζμιτς αμύνθηκε πολύ καλά όσο έπαιξε και ήταν μαχητής. Για μένα είναι άριστος 3ος ψηλός. Συμπερασματικά θέλουμε σίγουρα έναν καλό ΜΑΠ (όχι Μόργκαν) με γρήγορα πόδια και ένα γκαρντ ακόμα, έστω και αν παίζει μόνο στην Ευρωλίγκα. Αυτός ο Λάζεριτς Τζόουνς πρώην του ΚΑΟΔ πχ, αν και τον κορόιδεψα κάπου γιατί σίγουρα δεν είναι Κότον, είναι πάντως ένας αρκετός σοβαρός παίκτης που θα έδινε βάθος στην ομάδα, όσο δεν μπορούν να προσφέρουν οι Μποχωρίδης-Παππάς. Η ομάδα με ενίσχυση έχει μεγάλες δυνατότητες, χωρίς ενίσχυση μπορεί να μην φτάσει καν οκτάδα.
nvip13
Ο Καλάθης ειναι πτώμα αυτη την στιγμή.
Οκ ξέραμε οτι το σουτ δεν, αλλα ουτε ενα μπάσιμο?Με το ζορι να κατεβάσει την μπάλα σημερα.

Που πάμε ξυπόλητοι στα αγγούρια? Αν πάμε έτσι θα γίνουμε σάκος του μποξ στο τοπ 16.
Ενίσχυση αυριο....

Για Ραντούλιτα σίγουρα περιμέναμε πολυ περισσότερα, απλα ακομα και ανύπαρκτος βαζει 10+.
Για ενα μυριο ομως αρκει αυτο??
bodiroga10
περιπτωσαρα για το 4 παιζει και στο 3 ειναι ο μιλλερ του ερυθρου αστερα αν αποκλειστει σημερα παιζει την ρεαλ μονος του και το μεγαλυτερο του πλεονεκτημα εκτος απ το τριποντο οτι ειναι πολυ καλος χειριστης της μπαλας
salonikatasos
QUOTE (Reggie Miller 31 @ Nov 27 2015, 22:16 ) *
Συγνώμη αλλά σε πιο σοβαρό ματς ο Ραντούλιτσα ήταν θετικός για την ομάδα; Πόσους πόντους βάζει και πόσους τρώει πίσω; Η σχέση χρημάτων που παίρνει και απόδοσής του ποια είναι; Προσωπικά βλέπω έναν παίκτη που μπορεί άνετα να βάλει 15 πόντους σε κάθε παιχνίδι και πίσω να φάει άλλους 15. Νομίζω ότι όλοι συμφωνούμε πως για την άμυνα φταίει ότι πλαισιόνεται κυρίως απο αργούς παίκτες, αλλά αυτό δεν δικαιολογεί και την έλλειψη προσπάθειας που δείχνει.

Για Φέντελειν, πολλοί ήμασταν αυτοί που στην αρχή εκφράσαμε τις επιφυλάξεις μας, αλλά οι εμφανίσεις του πλέον μας κάνουν να λέμε ότι ήμασταν λάθος.

Γιάνκοβιτς είναι μια χαρά παίκτης, αλλά να έρχεται απο τον πάγκο. Δεν γίνεται να είναι το βασικό μας 3 και μετά να έχουμε τον Πάβλοβιτς

Τέλος, για Κουζμιτς νομίζω ότι όλοι λεμε ότι το παιδί προσπαθεί και τιμά τα λεφτά που παίρνει, κάτι που δεν κάνει καθόλου ο Ραντούλιτσα

όπως είδες έγραψα για το παιχνίδι με τη λοκομοτίβ όπου ο ραντούλιτσα έφαγε 1 καλάθι σε όλο το παιχνίδι και γενικά δεν είχε αμυντικά προβλήματα που έχουμε δει σε άλλα ματς(όπως τη ζιέλονα γκόρα). παρόλα αυτά η εμπάθεια μερικών τους ανάγκασε να γράφουν πάλι ότι φταίει ο ραντούλιτσα για την ήττα. αυτό σχολιάζω και αυτό. ο άλλος πάλι γράφει να φύγουν όλοι(ήταν που δεν θα ξανάγραφε βέβαια,ίσως στεναχωρήθηκε κιόλας σήμερα αφού το έλεγε ότι θέλει να χάσουμε μπας και αποκλειστούμε και γίνουν αλλαγές) σε ματς που ο γιάνκοβιτς ήταν από τους καθοριστικούς μας παίχτες.

κάθε πράγμα στον καιρό του λέω εγώ. προσωπικά θεωρώ ότι δεν είναι δυνατό να λες να φύγει ο γιάνκοβιτς σήμερα ύστερα από ένα σχετικά καλούτσικο ματς που έκανε. αυτό λέγεται εμπάθεια και όχι κριτική. τώρα αν δεν καταλαβαίνει κάποιος αυτό που γράφω σόρρυ αλλά δε μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς
more stars
Μεγάλη νίκη απ'όλες τις απόψεις. Σημαντικότερο όλων ότι έγινε σε δύσκολη στιγμή και εκτός έδρας, απέναντι σε μια ομάδα που συχνά κάνει τη ζημιά σε αυτό το γήπεδο. Πήρε πόντους η ομάδα.

Καλάθης και Φελντιν νομίζω ότι καθάρισαν την Καρσιγιακα.

O Καλάθης imo μπορεί και καλύτερα, αν δεν "απαιτείται" να είναι ο ηγέτης και να περνάει όλο το παιγνίδι απο πάνω του.
Κάπως έτσι θάφτηκε ο Μήτσος πέρσι. Θα του κάνει καλό η επιστροφή του Παπα, που πλέον είναι γεγονός.

Στη ρακέτα ο Γκίσταρος δεν μπορεί μόνος είναι φανερό. Χρειάζεται 4-5άρι, τύπου Σίνγκλετον.
Έτσι κι αλλιώς πρέπει να ανοίξει το ρόστερ. Με καλό Παπα και 4-5άρι είμαι αισιόδοξος.

(Καλύτερα 4η θέση πάντως...)
green_sky
1.Ο Feldeine εκανε αποσβεση της μεταγραφης του.Πηγε τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ στους 16.
2.Καλοι οι Gist και Βλαντο.
3.Σημερα μπηκαν μεσα αποφασισμενοι να παιξουν ξυλο για αυτο κερδισαν.Ουτε κανα μπασκετ της προκοπης παιχτηκε ουτε τιποτα.Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΗΘΕΛΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΡΕ.
Η σκληραδα του ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ αιφνιδιασε τα αμερικανακια.Τα αποσυντονισε.Τον περιμεναν τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ πολυ πιο soft και προφανως ειχαν στο μυαλο τους οτι θα πετανε πανω απο φωτση και ραντουλιτσα και οι τουρκοι θα ουρλιαζουν.Οταν απο νωρις συνειδητοποίησαν οτι δεν......εχασαν τα αυγα και τα πασχαλια.
4.Αν την αλλη εβδομαδα κερδισει η Ζαλκγιρις και ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ τοτε τελευταια αγωνιστικη το παιχνιδι πρεπει να παει στον Σαρας για να στειλουμε με πολυ αγαπη και αισθημα τους τουρκους να σηκωνουν πανo για το 1922 στο eurocup.
Nemesakos
Σημασία έχει ότι κερδίσαμε.

1) Ο Καλάθης χώμα αλλά όταν έκαιγε η μπάλα στα κρίσιμα 2 τρίποντα έβαλε
2) Ο ΔΔ είναι τόσο κουρασμένος που φαίνεται ακόμα και στο πρόσωπο κ στις εκφράσεις που παίρνει
3) Γκίσταρος
4) Φελντέναρος
5) Ο Φωτσης δείχνει πολύ αργός σε σχεση με τους άλλους. Σημαντικα καλάθια στην επίθεση, έβγαλε 2 καλές άμυνες στο τέλος, αλλά νωρίτερα φάγαμε σερί χάρη στην κακή άμυνά του.
6) Ο Ράντου βελτιωμένος σε όλους τους τομείς. Σήμερα στην άμυνα πάλεψε, άλλες φορές αποτελεσματικα άλλες όχι. Δεν εκτέθηκε ιδιαίτερα ενώ επιθετικά όπως πάντα.
7) Ο Βλάντο που δεν του τρέφω ιδιαίτερη εκτίμηση, σήμερα ήταν πολυ χρήσιμος πολυ καλός και πολύ αποτελεσματικός.
8) Ο Κούζμιτς στα γνωστά στάνταρ του. θετικό πρόσημο

Ομολογώ ότι είχα ενθουσιαστεί με τον Πάβλοβιτς και περίμενα πολλά. Δυστυχώς είναι κακός. Και δεν δείχνει κ σημάδια βελτίωσης

Παίζουμε εδώ και πολύ καιρό με 9 μόνο παίκτες. Η κούραση έχει φανεί εδώ και αρκετά παιχνίδια. Τα γκαρντ χρειάζονται ανάσες. Επιτέλους να παίξει έστω και 10' ο Παππάς να πάρουν ανάσες οι άλλοι. Όσο και αν δεν τους δίνουμε πολύ βάση είναι πολύ σημαντικός παράγοντας για την κατάσταση της ομάδας αυτή την στιγμή. Ο ΔΔ στα τελευταία ματς δεν υπάρχει. Ο Καλάθης κάνει πολλά λάθη έλλειψης καθαρού μυαλού και μένει μόνο ο Φελντίν που δεν είναι και τόσο pg αλλα sg..

Στα άλλα νέα, χρειάζεται θεωρώ ένα 4-5 ΜΑΠ ώστε ο Φωτσένκο να γίνει ο 5ος ψηλός του rotation.

Και όπως είπε και κάποιος φίλος αν άλλαζε παίκτη, πλέον με όλα τα δεδομένα θα άλλαζα τον Πάβλοβιτς.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.