Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΨΗΦΙΣΤΕ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΞΕΝΗ ΠΑΙΚΤΡΙΑ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2006-07
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Giuliana13_fan
ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΛΑ ΛΟΓΙΑ.......


GIULIANA MENDIOLA ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ...... wav.gif
diama13
Εγω ψηφιζω δαγκωτο την εριν μπουσερ............. 77.gif blove.gif
Gravedigger
Erin Buscher κ από εμένα!Αν κ δν ξέρω κ πολλά από γυναικείο μπάσκετ,ούτε το παρακολουθώ η στατιστική της ήταν πάντα γεμάτη...!
Tafos toy indoy
davis,ptolemaida
Giuliana13_fan
QUOTE(Gravedigger @ Jun 4 2007, 01:49 PM) *
Erin Buscher κ από εμένα!Αν κ δν ξέρω κ πολλά από γυναικείο μπάσκετ,ούτε το παρακολουθώ η στατιστική της ήταν πάντα γεμάτη...!

Μια παικτρια δεν κρινεται ΜΟΝΟ απο το τεντεξ ή τους ποντους...... sleep.gif
Gravedigger
QUOTE(Giuliana13_fan @ Jun 4 2007, 05:22 PM) *
Μια παικτρια δεν κρινεται ΜΟΝΟ απο το τεντεξ ή τους ποντους...... sleep.gif

Εννοείται ότι δν κρίνεται μόνο από αυτό.Αλλά είναι ηγετική φυσιογνωμία κ κάνει τα πάντα μέσα στο γήπεδο.
womanplayer
QUOTE(Tafos toy indoy @ Jun 4 2007, 07:14 PM) *
davis,ptolemaida

συμφωνω ...
και Erin Buscher
man10
Θελει και ρωτημα?

Μπουσερ,γιατι τα κανει ολα και συμφερει!
Grissino
Erin Buescher και ας μην ξανάρθει...
Giuliana13_fan
QUOTE(Grissino @ Jun 5 2007, 12:46 PM) *
Erin Buescher και ας μην ξανάρθει...

τι εννοεις??
οτι δεν θα ξαναερθει ελλαδα? blink.gif
...ή οτι εσυ δεν θελεις να ξαναερθει...???
trefoil 13
Και εγώ Μεντιόλα θα ψηφίσω...
Μπορεί να μην κάνει αυτό για το οποίο έρχεται κάθε αμερικανίδα, δηλαδή να σκοράρει, αλλά κάνει πολλές δουλειές...

Η Ντέιβις έχει όπως οι περισσότερες ξένες πρόβλημα στην άμυνα...
Tatubasketfan
Εριιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιν by far!
Aristofanis
1. Μπούσερ
2. Ντέιβις
3. Μεντιόλα
Grissino
QUOTE(Giuliana13_fan @ Jun 5 2007, 07:12 PM) *
τι εννοεις??
οτι δεν θα ξαναερθει ελλαδα? blink.gif
...ή οτι εσυ δεν θελεις να ξαναερθει...???



εννοώ ότι:

1) άμα ισχύσουν play off και τέτοιες χαζομάρες, το πρωτάθλημα θα τελειώνει ακόμα αργότερα άρα δεν θα μπορούν να παίξουν παίκτριες που θέλουν να παίζουν WNBA
2) ίσως να θέλει να ξεκουραστεί και λίγο επιτέλους μετά από 3 χρόνια γεμάτα μπάσκετ (3 σεζόν WNBA και 3 εδώ)

Εγώ θέλω να ξανάρθει και να μείνει στη Νέα Σμύρνη για πάντα, αλλά δεν νομίζω ότι είναι εφικτό αυτό.
womanplayer
QUOTE(Grissino @ Jun 6 2007, 11:19 AM) *
Εγώ θέλω να ξανάρθει και να μείνει στη Νέα Σμύρνη για πάντα, αλλά δεν νομίζω ότι είναι εφικτό αυτό.


λογο χρηματων?
Giuliana13_fan
QUOTE(womanplayer @ Jun 6 2007, 08:30 AM) *
λογο χρηματων?

οχι απο οτι καταλαβα για τα play off και για λογους ξεκουρασης αν και....δεν νομιζω να γινει αυτο.....
θα αντεξει χωρις τον ερωτα της??? 65.gif 65.gif 65.gif
VAGELIS N
θα βαλω μεσα στο παιχνιδι και την πιο αθορυβη ξενη την ΚΟΧ της ΑΚΑΗ 41.gif 41.gif
Giuliana13_fan
QUOTE(VAGELIS N @ Jun 6 2007, 02:01 PM) *
θα βαλω μεσα στο παιχνιδι και την πιο αθορυβη ξενη την ΚΟΧ της ΑΚΑΗ 41.gif 41.gif

αν και στα πρωτα παιχνιδια δεν απεδιδε οπως θα ηθελε και περιμενε η ομαδα...
στην συνεχεια(αφου της ψιλοετριξαν μαλλον τα δοντια...)αρχισε να μπαινει στο νοημα και εκανε οτι μπορουσε... wink.gif
Giuliana13_fan
αφου βλεπω οτι τοσοι πολλοι ψηφισατε Buescher να σας πω οτι η Εrin τραυματιστηκε στον αριστερο της ωμο πριν απο ενα κρισιμο παιχνιδι για την ομαδα της (San Antonio Silver Stars)
...παρ'ολα αυτα στο κρισιμο παιχνιδι επαιξε και μαλιστα με αρκετα καλα ποσοστα! 41.gif
Giuliana13_fan
παντως σε αυτο που θα συμφωνησουμε ολοι πιστευω ειναι η παικτρια ''αποτυχια''...
Meg Tierney...μια αποτυχης μεταγραφη των εσπεριδων αφου δεν απεδωσε καθολου σε σχεση με την προηγουμενη της χρονια στα λιοσια... και δεν εδεσε καθολου με την ομαδα...68.gif
ηθελε απο του χρονου να γυρισει στα λιοσια αλλα επεσαν κατηγορια.... rolleyes.gif
VAGELIS N
QUOTE(Giuliana13_fan @ Jun 6 2007, 07:43 PM) *
παντως σε αυτο που θα συμφωνησουμε ολοι πιστευω ειναι η παικτρια ''αποτυχια''...
Meg Tierney...μια αποτυχης μεταγραφη των εσπεριδων αφου δεν απεδωσε καθολου σε σχεση με την προηγουμενη της χρονια στα λιοσια... και δεν εδεσε καθολου με την ομαδα...68.gif
ηθελε απο του χρονου να γυρισει στα λιοσια αλλα επεσαν κατηγορια.... rolleyes.gif

αυτη ηθελε το ΔΑΣΑΛ to ρωτησε αραγε 19.gif
berry the truth
οι ξενες που εκαναντη διαφορα φέτος: μπουσερ(πανι), μεντιόλα (σπόρτιγκ), κοχ (ακαη), χένρι (δασαλ), ντέιβις (απολλων)

μην ξεχνατε για την κοχ ότι η κοπέλα έβγαλε όλη τη σεζόν σαν άσος ενώ δεν είναι. την πίεζαν 40 λεπτά οι περισσότερες ομάδες αλλά αυτή όχι μόνο οργάνωνε αλλά και σκόραρε. μεγάλη δουλειά η αμερικανίδα, μόλις μπήκε στο κλίμα όπως παρατήρησε η αγαπητή τζουλιάνα.

απογοητευση: τιέρνι (εσπερίδες-καλά πως πάχυνε έτσι, φέτοςwink.gif, ουάσιγκτον (ηρα)
womanplayer
QUOTE(berry the truth @ Jun 7 2007, 06:55 PM) *
οι ξενες που εκαναντη διαφορα φέτος: μπουσερ(πανι), μεντιόλα (σπόρτιγκ), κοχ (ακαη), χένρι (δασαλ), ντέιβις (απολλων)

μην ξεχνατε για την κοχ ότι η κοπέλα έβγαλε όλη τη σεζόν σαν άσος ενώ δεν είναι. την πίεζαν 40 λεπτά οι περισσότερες ομάδες αλλά αυτή όχι μόνο οργάνωνε αλλά και σκόραρε. μεγάλη δουλειά η αμερικανίδα, μόλις μπήκε στο κλίμα όπως παρατήρησε η αγαπητή τζουλιάνα.

απογοητευση: τιέρνι (εσπερίδες-καλά πως πάχυνε έτσι, φέτοςwink.gif, ουάσιγκτον (ηρα)

την εφαγαν τα ξενυχτια , αλλες ιδρωνουν μεσα στο παρκε και αλλες πως θα πιουν τα σφηνακια....
Giuliana13_fan
QUOTE(womanplayer @ Jun 7 2007, 07:53 PM) *
την εφαγαν τα ξενυχτια , αλλες ιδρωνουν μεσα στο παρκε και αλλες πως θα πιουν τα σφηνακια....

και οι κακες παρεες φταιγανε που την παρεσυραν.... 68.gif
Giuliana13_fan
χα!κοιταξτε τι εγινε στον αγωνα sacremendo manarchs και san antonio silver stars....
η μασκοτ των monarchs κρατωντας την εικονα της Buescher που ελεγε''I love Monty'' δηλαδη οτι αγαπαει την μασκοτ...παρελασε μπροστα σε ολο το κοινο των monarchs το οποιο χειροκροτουσε συνεχεια...
πολλοι το θεωρησαν σαν να την ζητανε πισω στην ομαδα....γι'αυτο τον λογο οπως φαινεται και στην φωτογραφια 2 συμπαικτριες της BUESCHER ΕΤΡΕΞΑΝ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΛΑΒΟΥΝ....
για την ιστορια η ομαδα της Buescher εχασε με μεγαλη διαφορα....μηπως να αρχισει να σκεφτεται την επιστροφη της στους monarchs??? blink.gif
Giuliana13_fan
Η Buescher ονομαστηκε player of the week μετα απο 1 καταπληκτικο της παιχνιδι με τους San Antonio Silver Stars!
Erin Buescher of the San Antonio Silver Stars were named the Eastern and Western Conference Players of the Week, respectively, for games played Monday, July 2 through Sunday, July 8.

Erin Buescher earns her first weekly award after averaging 23 points, 6.5 rebounds, 3.5 steals and three assists while shooting 63 percent (15-for-24), 50 percent from beyond the arc (3-for-6) and 93 percent from the free throw line (13-for-14) as she led the Silver Stars to a 2-0 record on the week.

On July 7, Buescher scored a career-high 27 points and grabbed a career-high tying five steals, along with six rebounds, two assists, and made 9-of-15 field goals, 2-of-3 three pointers and 7-of-8 free throws to lead her team to an 80-73 win over the Seattle Storm.

Buescher currently ranks fifth in the league in steals (2.1 per game), 12th in rebounds (6.4 per game) and 24th in scoring (11.9 points per game). wink.gif


This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.