Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β ΦΑΣΗ Δ ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ 2018-19
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
daniel10


Β ΦΑΣΗ Δ ΕΣΚΑ ΑΝΔΡΩΝ 2018-19



1 ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ 0 0-0-0
2) ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 0 0-0-0
3) ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ-ΠΑΤΗΣΙΩΝ 0 0-0-0
4) ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 0 0-0-0


2 ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ 0 0-0-0
2) ΓΣ ΑΡΙΩΝ 0 0-0-0
3) ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 0 0-0-0
4) ΑΣΟΧ ΦΟΙΒΟΣ 0 0-0-0


3 ΟΜΙΛΟΣ

Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛ. 0 0-0-0
2) ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 0 0-0-0
3) ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ 0 0-0-0
4) ΠΟ ΑΓ. ΘΩΜΑ 0 0-0-0



4 ΟΜΙΛΟΣ
Α/Α ΟΜΑΔΑ ΒΑΘΜΟΥΣ Ν-Η-Μ
1) ΑΟ ΑΝΟΙΞΗΣ 0 0-0-0
2) ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ 0 0-0-0
3) ΑΣΚ ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ 0 0-0-0
4) ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ 0 0-0-0

tommie1983
Ας γράψουμε κανένα προγνωστικό για τις ομάδες που έχουν τον πρώτο λόγο για άνοδο. Ειδικά αν κάποιος έχει μικρή έστω εικόνα όλων των ομίλων.

Έχοντας εικόνα μόνο του πρώτου ομίλου, δίνω τύχη για άνοδο μόνο στον ΑΟ Άνοιξης. Οι υπόλοιποι πολύ δύσκολα, εκτός και αν ήταν σαφώς κατώτερο το επίπεδο των άλλων ομίλων.
LAVON13
Ισορροπία βλέπω στους ομίλους με πιο δύσκολο κατά την γνώμη μου τον τρίτο λόγο των γηπέδων τόσο του εθνικού (οποίος έχει παίξει καταλαβαίνει) αλλά κ του Αχιλλέα που είναι δυνατή έδρα.... Όλα ανοιχτά. Στον τέταρτο ομίλο σίγουρα η Άνοιξη έχει τον πρώτο λόγο όπως κ στον πρώτο ο ο Βύρωνας. Να παιχτούν όμορφα παιχνίδια κ ας ανέβει αυτός που το θέλει περισσότερο
tommie1983
QUOTE (LAVON13 @ Mar 19 2019, 08:42 ) *
Ισορροπία βλέπω στους ομίλους με πιο δύσκολο κατά την γνώμη μου τον τρίτο λόγο των γηπέδων τόσο του εθνικού (οποίος έχει παίξει καταλαβαίνει) αλλά κ του Αχιλλέα που είναι δυνατή έδρα.... Όλα ανοιχτά. Στον τέταρτο ομίλο σίγουρα η Άνοιξη έχει τον πρώτο λόγο όπως κ στον πρώτο ο ο Βύρωνας. Να παιχτούν όμορφα παιχνίδια κ ας ανέβει αυτός που το θέλει περισσότερο

Πράγματι, αυτή η φάση ομίλων στα μπαράζ είναι πολύ απρόβλεπτη. Τα προηγούμενα χρόνια συνήθως βγάζαμε πολύ πιο δύσκολο έναν όμιλο της πρώτης φάσης και μετά μπορεί να μην ανέβαινε κανένας από τον όμιλο αυτό.

Προσωπικά περιμένω με μεγάλο ενδιαφέρον τα παιχνίδια του ΑΟ Ανοιξης με τον Πλάτωνα, για τον οποίο έχω ακούσει καλά λόγια και ότι θυμίζει κάτι λίγο από τα παλιά.
Αν μπορέσω θα παρακολουθήσω Βριλήσσια και Τριφυλλιακό.
lalakill
Καλησπερα σε ολους...ποτε ξεκινανε τα παιχνιδια ξερει κανεις?
North Block
QUOTE (lalakill @ Mar 19 2019, 12:44 ) *
Καλησπερα σε ολους...ποτε ξεκινανε τα παιχνιδια ξερει κανεις?



29 μαρτιου
XORXE
εκτιμησεις καταταξης



1 ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ ΓΣ - ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ - ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ-ΠΑΤΗΣΙΩΝ



2 ΟΜΙΛΟΣ
ο πιο αμφιροπος κατ εμε

ΓΣ ΑΡΙΩΝ ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ ΑΣΟΧ ΦΟΙΒΟΣ ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ


3 ΟΜΙΛΟΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡ -ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛ.- ΠΟ ΑΓ. ΘΩΜΑ



4 ΟΜΙΛΟΣ

ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ - ΑΣΚ ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ - ΑΟ ΑΝΟΙΞΗΣ-ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ
Flash3P
Προβλέψεις των ομίλων με ίσως τον πιο αμφίρροπο όμιλο να είναι ο 3ος κατά την άποψη μου.

Στον πρώτο όμιλο νομίζω πως θα γίνει μάχη ανάμεσα σε νέους και Βριλήσσια αλλά νομίζω πως στο τέλος ο Βύρωνας θα πανηγυρίσει άνοδο.

1 ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ ΓΣ 5-1
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 4-2
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 2-4
ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ-ΠΑΤΗΣΙΩΝ 0-6


Οριακά βλέπω τον Αρίων και αυτό γιατί έχει μεγαλύτερο βάθος από την Δάφνη. Το Χαλάνδρι θα είναι αξιόμαχο αλλά νομίζω πως δεν θα αντέξει.

2 ΟΜΙΛΟΣ

ΓΣ ΑΡΙΩΝ 4-2
ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ 4-2
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 3-3
ΑΣΟΧ ΦΟΙΒΟΣ 0-6



Μακράν ο πιο αμφίρροπος όμιλος (ίσως και ο 4ος να είναι έτσι). Όμιλος που νομίζω όλοι θα κοιτάξουν να μην χάσουν παιχνίδι στην έδρα τους. Με ίσως 2 από τα χειρότερα και πιο δύσκολα γήπεδα στην Αθήνα. Οριακά Θωμάς.

3 ΟΜΙΛΟΣ

ΠΟ ΑΓ. ΘΩΜΑ 5-1
ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 4-2
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛ. 2-4
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡ 1-5



Και πάμε στον όμιλο που νομίζω θα δούμε πολύ μπάσκετ. Θα κάνω την έκπληξη και θα βάλω την Κιβωτό για άνοδο (παρότι που η καρδιά μου λέει Άνοιξη) αλλά ας το πάω έτσι ώστε να πεισμώσω λίγο τον φίλο μου τον Σελι biggrin.gif


4 ΟΜΙΛΟΣ

ΑΣΚ ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ 4-2
ΑΟ ΑΝΟΙΞΗΣ 4-2
ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ 2-4
ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ 0-6
dru_15
QUOTE(Flash3P @ Mar 20 2019, 14:55 ) *
Προβλέψεις των ομίλων με ίσως τον πιο αμφίρροπο όμιλο να είναι ο 3ος κατά την άποψη μου.

Στον πρώτο όμιλο νομίζω πως θα γίνει μάχη ανάμεσα σε νέους και Βριλήσσια αλλά νομίζω πως στο τέλος ο Βύρωνας θα πανηγυρίσει άνοδο.

1 ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ ΓΣ 5-1
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ 4-2
ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 2-4
ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ-ΠΑΤΗΣΙΩΝ 0-6


Οριακά βλέπω τον Αρίων και αυτό γιατί έχει μεγαλύτερο βάθος από την Δάφνη. Το Χαλάνδρι θα είναι αξιόμαχο αλλά νομίζω πως δεν θα αντέξει.

2 ΟΜΙΛΟΣ

ΓΣ ΑΡΙΩΝ 4-2
ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ 4-2
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 3-3
ΑΣΟΧ ΦΟΙΒΟΣ 0-6



Μακράν ο πιο αμφίρροπος όμιλος (ίσως και ο 4ος να είναι έτσι). Όμιλος που νομίζω όλοι θα κοιτάξουν να μην χάσουν παιχνίδι στην έδρα τους. Με ίσως 2 από τα χειρότερα και πιο δύσκολα γήπεδα στην Αθήνα. Οριακά Θωμάς.

3 ΟΜΙΛΟΣ

ΠΟ ΑΓ. ΘΩΜΑ 5-1
ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 4-2
ΑΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΠΟΛ. 2-4
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡ 1-5



Και πάμε στον όμιλο που νομίζω θα δούμε πολύ μπάσκετ. Θα κάνω την έκπληξη και θα βάλω την Κιβωτό για άνοδο (παρότι που η καρδιά μου λέει Άνοιξη) αλλά ας το πάω έτσι ώστε να πεισμώσω λίγο τον φίλο μου τον Σελι biggrin.gif


4 ΟΜΙΛΟΣ

ΑΣΚ ΚΙΒΩΤΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ 4-2
ΑΟ ΑΝΟΙΞΗΣ 4-2
ΕΚΠΑΙΔ/ΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ 2-4
ΑΟ ΝΙΚΗ ΑΘΗΝΩΝ 0-6

Φιλε εσυ δεν εδωσες απλα προγνωστικα το προχωρησες και ενα βημα παραπερα με τις νικες ηττες.
Flash3P
QUOTE(dru_15 @ Mar 20 2019, 22:26 ) *
Φιλε εσυ δεν εδωσες απλα προγνωστικα το προχωρησες και ενα βημα παραπερα με τις νικες ηττες.


Φίλε dru...ή πάμε, ή δεν πάμε κουβά !!! laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
dru_15
QUOTE(Flash3P @ Mar 21 2019, 00:42 ) *
Φίλε dru...ή πάμε, ή δεν πάμε κουβά !!! laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Βλεπω εχεις μια μεγαλη αγαπη στον 4ο ομιλο αφου μου εβαλες ολες τις ομαδες του να ανεβουν... λιγακι δυσκολο. Αρα ο κουβας ειναι κοντα
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.