Help - Search - Members - Calendar
Full Version: μια ερωτηση
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
mstam
Ειχα μια απορια καθωσ εβλεπα ενα ματς γυναικειου μπασκετ. Αν μαζευτουν 5 αγορια που δεν παιζουν επαγγελματικα υψους 1.80 και παιξουν αντιπαλοι με μια γυναικεια ομαδα α1 θα κερδισουν η θα χασουν και με ποση διαφορα.Ακουω γνωμες.
Crazy Waters
Min tin psahneis. tha fane polla. sto lew egw pou ekana to peirama me omada A2. Oloi mas panw apo 185 kai me shetiki gnwsi apo basket. mono kai mono apo 2-3 aytomatopoiimenes kiniseis pou tha kanoun tha katalaveis pws tha kerdisoun ai gynaike...
liolias
Θα χασουν χαλαρα
ptolemaidaras
ααααααν ειχε η γιαγια μου ταχυτητες θα ετρεχε πιο γρηγορα απ'οτι η θεια μου η μεγαλη που ειναι αυτόματη??????
dizzy_fingers
Εμένα η γιαγιά πάντως είχε παίξει (γυναικείο αστέρα εξαρχείων) με την αυτόματη θεία (εφηβικό της ίδιας ομάδας) μία φορά στο παρελθόν και η γιαγιά της πήρε τα σώβρακα.... unsure.gif

mstam (που σε μισώ από τότε που μου πήρες το high score στο bogan surf, αλλά δεν πειράζει tongue.gif), αν θέλεις η ομάδα των αγοριών να έχει ελπίδες, ανέβασέ τα ένα επίπεδο.
NBAholic
Αν δεν έχουν γνώση από μπάσκετ, αν είναι δηλαδή ένα μπουλούκι, δεν είναι το φαβορί, ιδίως αν είναι σε ηλικίες ανάπτυξης. Αν προπονούσα μια τέτοια ομάδα, αυτό που θα έκανα θα ήταν να τις παίζω άμυνα ατομική χωρίς βοήθειες, κι όχι ζώνη, που επιτρέπει την ανάπτυξη του στατικού τεχνικού κομματιού.

Γνωρίζω πάντως ότι μερικές ομάδες WNBA, όπως οι Στορμ, κάνουν προπόνηση με άντρες, είτε απλώς ψηλούς είτε παλαίμαχους, γενικώς μεσήλικες. Τα (αναμενόμενα) συμπεράσματα που βγάζουν είναι ότι οι γυναίκες είναι σαφώς πιο ευκίνητες και μεθοδικές, ενώ οι άντρες πιο δυνατοί κάτω απ'τα καλάθια.
womanplayer
QUOTE(mstam @ Oct 9 2006, 02:22 AM) *
Ειχα μια απορια καθωσ εβλεπα ενα ματς γυναικειου μπασκετ. Αν μαζευτουν 5 αγορια που δεν παιζουν επαγγελματικα υψους 1.80 και παιξουν αντιπαλοι με μια γυναικεια ομαδα α1 θα κερδισουν η θα χασουν και με ποση διαφορα.Ακουω γνωμες.


στοιχημα οτι κερδιζουν οι γυναικες .............οσο θελει


αλλα αν θες και το αλλο ,μαιο μηνα <οταν θα εχουν τελειωσει οι υποχρεωσεισ > 5 γυναικες <απο διαφορες ομαδες > με 5 αντρες μεχρι γ εθνικη να παιζουν < ενταχει να μην ειναι πιο ψηλοι απο 195 > μονακι η διπλο στοιχημα ........ τι λες? εγω πονταρω στισ γυναικες 1000 ευρω bball.gif bball.gif bball.gif
trefoil 13
QUOTE(womanplayer @ Oct 11 2006, 10:52 PM) *
στοιχημα οτι κερδιζουν οι γυναικες .............οσο θελει
αλλα αν θες και το αλλο ,μαιο μηνα <οταν θα εχουν τελειωσει οι υποχρεωσεισ > 5 γυναικες <απο διαφορες ομαδες > με 5 αντρες μεχρι γ εθνικη να παιζουν < ενταχει να μην ειναι πιο ψηλοι απο 195 > μονακι η διπλο στοιχημα ........ τι λες? εγω πονταρω στισ γυναικες 1000 ευρω bball.gif bball.gif bball.gif

Πάνω τους! Ας είχαμε την ίδια μυική δύναμη και το κοφτερό μυαλό των γυναικών θα σας ξεφτίλιζε!
dizzy_fingers
Θέλετε μήπως και το άλμα του Τζόρνταν με την ευστοχία του Μπερντ? tongue.gif
Τίποτα άλλο? tongue.gif
trefoil 13
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 12 2006, 02:54 AM) *
Θέλετε μήπως και το άλμα του Τζόρνταν με την ευστοχία του Μπερντ? tongue.gif
Τίποτα άλλο? tongue.gif

Υπερβάλεις... δεν ζήτησα τίποτα τέτοιο...
Δεν πειράζει, και έτσι οι γυναίκες νικάνε... Θα βρουν έναν λιγότερο θεαματικό αλλά παράλληλα το ίδιο ουσιαστικό τρόπο να βάλουν την μπάλα στο πλεχτό...
dizzy_fingers
Ή απλά να πλέξουν μπάλες....

ωχ fast.gif
trefoil 13
QUOTE(dizzy_fingers @ Oct 12 2006, 03:49 AM) *
Ή απλά να πλέξουν μπάλες....

ωχ fast.gif

angry_002.gif
kill.gif
mikri prasini ollandeza
Πολύ τις υποτιμάτε τις γυναίκες σε αυτή τη χώρα... 68.gif 68.gif dry.gif 33.gif

Ξεχνάτε πως σε κάθε meeting σας οι γυναίκες σας έκαναν εντύπωση και πως ίσως ήταν και ένα κίνητρο για να παίξετε, μπας και τύχει και πιάσετε τπτ...Λάλησα εγώ τώρα... icon_drunk.gif
diama13
QUOTE(mikri prasini ollandeza @ Oct 14 2006, 01:03 PM) *
Πολύ τις υποτιμάτε τις γυναίκες σε αυτή τη χώρα... 68.gif 68.gif dry.gif 33.gif

Ξεχνάτε πως σε κάθε meeting σας οι γυναίκες σας έκαναν εντύπωση και πως ίσως ήταν και ένα κίνητρο για να παίξετε, μπας και τύχει και πιάσετε τπτ...Λάλησα εγώ τώρα... icon_drunk.gif

Ωραιος ο παικτης..... 77.gif εγω ενα εχω να πω που ισχυει γυναικες hammer.gif αντρες.... biggrin.gif
liolias
Γιατι αν θελουμε να πιασουμε.. θα παιξουμε μπασκετ με γυναικες icon_wave.gif
mikri prasini ollandeza
Πιάσετε καταλάβατε τι εννοώ....ας μην μπω σε ανατριχιαστικές tongue.gif λεπτομέρειες...
Tafos toy indoy
παντος περυσι ακαδημια ανδρες παο με γυναικειο παο εχασαν χαλαρα οι ανδρες...βεβαια βγηκαν με γρατζουνιες μιας και οι παικτριες μας ηταν γατες....
smile.gif smile.gif smile.gif
NBAholic
Τι ομάδα έχουν οι άντρες;
trefoil 13
QUOTE(NBAholic @ Oct 25 2006, 01:50 AM) *
Τι ομάδα έχουν οι άντρες;

Με τους εφήβους του Παναθηναικού πέζανε οι γυναίκες του ΠΑΟ πέρσι και έπαιξαν και αρκετά φιλικά. Από έγκυρες πηγές πάντως ξέρω ότι η ήττα των αγοριών οφείλεται στο ότι αντί να παίζουν χάζευαν τις παίκτριες! tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.