Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ευρωλίγκα 2007-2008, 1η φάση
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
enypnio
einai kai to gouri smiley.gif
eu.champions07
Καλά το ΣΚΑΙ είναι σοβαρό κανάλι;Αγοράζει αγώνες για να τους δείχνει μαγνητοσκόπηση;Δεν επιτρέπεται και ας είναι ανευ σημασίας ματς να μην το δείχνει ζωντανό.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!
enypnio
το πήγε στην παράταση παρόλο που δεν βλέπονταν ο παναθηναϊκός και το παράτησαν μετά
trefoil 13
QUOTE(enypnio @ Jan 31 2008, 23:07 ) *
το πήγε στην παράταση παρόλο που δεν βλέπονταν ο παναθηναϊκός και το παράτησαν μετά

Απαράδεκτη η σημερινή πλακίτσα του σκάι να είμαστε μεταξύ τηλεόρασης και υπολογιστή για να βλέπουμε αγώνα και σκορ με ένα σχεδόν ημίχρονο διαφορά.

Προσωπικά πήρα τηλέφωνο στο κανάλι και καλά που ήταν ευγενική η κοπέλα που το σήκωσε γιατί μίλησα αρκετά επιθετικά και αν δεχόμουν καμιά περίεργη απάντηση δεν ξέρω πως μπορεί να κατέληγε η συνομιλία.
Αν ξανασυμβεί κάτι τέτοιο όμως δεν νομίζω να κρατηθώ όση ευγένεια και αν δεχτώ.
VARDINOLATSIS
ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ σοβαρος Παναθηναικός να ξαναδεχτει πρώτον μαγνητοσκοπημένη μετάδοση και δευτερον τέτοια πόιότητα μετάδοσης. Συνέχεια μαύρες οθόνες και σταμάτημα του παιχνιδιου γιά διαφημήσεις.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ο Μπατής και σχολιασμός επιπέδου δημοτικού. Κρίμα γιατί το είχα σε υπόληψη το κανάλι και αποδεικνείεται προχειροκανάλι πού συντομα θα κλείσει.Αν είμαστε στην Αμερική θα μπορούσαμε να τους κάνουμε μηνυση που κόβουν την μετάδοση για να δείξουν διαφημήσεις και να τρώγανε και πρόστιμο 19.gif
NBAer
QUOTE(VARDINOLATSIS @ Jan 31 2008, 23:58 ) *
ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ σοβαρος Παναθηναικός να ξαναδεχτει πρώτον μαγνητοσκοπημένη μετάδοση και δευτερον τέτοια πόιότητα μετάδοσης. Συνέχεια μαύρες οθόνες και σταμάτημα του παιχνιδιου γιά διαφημήσεις.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ο Μπατής και σχολιασμός επιπέδου δημοτικού. Κρίμα γιατί το είχα σε υπόληψη το κανάλι και αποδεικνείεται προχειροκανάλι πού συντομα θα κλείσει.

Τι ειναι αυτα που λες???? Το καλυτερο καναλι ειναι και με διαφορα απο τα ελευθερα της ελληνικης τηλεορασης!
Φυσικα και εχουν μια δοση βλακειας στο θεμα των μανγητοσκοπημενων μεταδοσεων αλλα ως εκει.
Η μεταδοση πραγματι σημερα ηταν χαλια μαυρα με συνεχεις διακοπες....
NBAer
Wrong topic.... rolleyes.gif
Air Kef
Τα ποστ για την κληρωση κτλ,μεταμερθηκαν στο αναλογο τοπικ. smile.gif
AZ1980
Χαλαρός αρχικά ο ΠΑΟ στην Μαδρίτη, σιγά σιγά "ψήθηκε" να κυνηγήσει τη νίκη, κυρίως λόγω του εκνευρισμού που δημιούργησε στους πράσινους η κάπως εριστική συμπεριφορά συγκεκριμένων παικτών της Ρεάλ, αλλά και εξ' αιτίας του ότι ο Ζοτς σε καμία περίπτωση δεν ήθελε να "σβήσει" στην παρούσα φάση τελείως τις μηχανές, κάτι τέτοιο θα ήταν ρίσκο εν όψει των κρίσιμων επόμενων αγώνων. Θα μπορούσε και να είχε κερδίσει αν ήταν λιγότερο ...συνειρμικός ο τρόπος ανάπτυξής του στην παράταση, με το σουρρεάλ στοιχείο να προσδίδεται επιθετικά κυρίως από τον Σάνι. Σαφώς και ο Ζοτς δεν είχε προετοιμάσει το ματς όπως θα το προετοίμαζε αν τον έκαιγε η υπόθεση νίκη, και σαφώς σε καμία περίπτωση δε θα αποκάλυπτε από τώρα και σε αγώνα χωρίς αξία βαθμολογική τα διάφορα κολπάκια που αναμένεται να σκαρώσει αν το ίδιο ματς απ προκύψει στο φ4. Στα (πολύ) θετικά η καλή κατάσταση στην οποία έδιξε μετά από καιρό να βρίσκεται ο Μάικ Μπατίστ.
nestoras kommatos
Βρε παιδια δε γραφω για να προκαλεσω, αλλα ουτως η αλλως αδιαφορο δεν ηταν το παιχνιδι;

Και που χασατε παλι πρωτοι ειστε. Ομαδαρα εχετε, παικταραδες εχετε, τι χολοσκατε για ενα παιχνιδι που δεν ειχε σημασια; Μην τα θελετε ολα δικα σας επιτελους.

Ιδεα μου ηταν η ο Μπατης ειπε 2-3 φορες τον Ραουλ Λοπεθ Ραουλ Μπραβο; laugh.gif Οχι οτι ηταν το μοναδικο λαθος στη μεταδοση. Παντως ο ανθρωπος ειναι συμπαθητικος και καλα κανει και μεταδιδει αγωνες, Εχει παιξει μπασκετ εξαλλου στον ΠΑΟ αν δεν κανω λαθος.
enypnio
ο μπατής και γενικά οι μεταδώσει του σκάι δεν πολύ παλεύονται

κατά τα άλλα έκανα φιλότιμες προσπάθειες να δώ τον άγωνα αλλά δεν πολύ βλέπονταν τι κλοτσοπατινάδα ήταν αυτή ... μεγάλα παιδιά γιατί δέρνεστε τόσο πολύ θα πάθετε τπτ

μόνο τα 2 λεπτά τα τελευταία και την παράταση είδα ποιυ ομολογουμένος είχε πλάκα, ήταν μοντέρνα τέχνη
Green Warrior
QUOTE(nestoras kommatos @ Feb 1 2008, 08:37 ) *
Βρε παιδια δε γραφω για να προκαλεσω, αλλα ουτως η αλλως αδιαφορο δεν ηταν το παιχνιδι;

Και που χασατε παλι πρωτοι ειστε. Ομαδαρα εχετε, παικταραδες εχετε, τι χολοσκατε για ενα παιχνιδι που δεν ειχε σημασια; Μην τα θελετε ολα δικα σας επιτελους.

Ιδεα μου ηταν η ο Μπατης ειπε 2-3 φορες τον Ραουλ Λοπεθ Ραουλ Μπραβο; laugh.gif Οχι οτι ηταν το μοναδικο λαθος στη μεταδοση. Παντως ο ανθρωπος ειναι συμπαθητικος και καλα κανει και μεταδιδει αγωνες, Εχει παιξει μπασκετ εξαλλου στον ΠΑΟ αν δεν κανω λαθος.



Ναι τέλη '70 με αρχές '80 έχει κέρδισει μάλιστα 2-3 πρωταθλήματα και 1-2 κύπελλα, εντάξει όχι τόσο αυτός όσο οι Κορωναίος, Κόντος, στεργάκος και η υπόλοιπη παρέα wink.gif
nikvip
Δεν ειδα ολο το ματς γιατι ταξιδευα αλλα ξενερωσα με την μεταδοση. Γιατι να μην το δειξει live δηλαδη επειδη ο Παο ηταν αδιαφορος? Ελπιζω να μην ξανα γινει. 68.gif Οσο για το ματς μονο και μονο που το πηγαμε στην παραταση τα λεει ολα! Ακουσα οτι το τελευταιο σουτ το εριξε ο Μαικ! w00t.gif Απο κει φαινεται το πραγμα! Μπραβο σε ολους!
nikvip
QUOTE(trefoil 13 @ Jan 30 2008, 10:41 ) *
Όταν λες "όλοι"...; blink.gif



Μπορει οχι ολοι αλλα οι περισσοτεροι. Και γω παιζω μπασκετ και μ αρεσει πολυ να βλεπω απλα και λιγο θεαμα και show ειναι καλο φερνει και κοσμο στο γηπεδο αυτο εννοω. Και ο Σαρας το κανει πολυ καλα. Ας μην ξεχναμε οτι χωρις αυτον που σε αρκετα ματς πηρε την ομαδα πανω του θα τα ειχαμε βρει σκουρα.
AZ1980
QUOTE(nestoras kommatos @ Feb 1 2008, 08:37 ) *
Και που χασατε παλι πρωτοι ειστε. Ομαδαρα εχετε, παικταραδες εχετε, τι χολοσκατε για ενα παιχνιδι που δεν ειχε σημασια; Μην τα θελετε ολα δικα σας επιτελους.


Ποιός "χολοέσκασε" (sic) καλέ? Δεν παρατήρησα κάποιον, γι' αυτό ερωτώ.
trefoil 13
QUOTE(nikvip @ Feb 1 2008, 12:01 ) *
Μπορει οχι ολοι αλλα οι περισσοτεροι. Και γω παιζω μπασκετ και μ αρεσει πολυ να βλεπω απλα και λιγο θεαμα και show ειναι καλο φερνει και κοσμο στο γηπεδο αυτο εννοω. Και ο Σαρας το κανει πολυ καλα. Ας μην ξεχναμε οτι χωρις αυτον που σε αρκετα ματς πηρε την ομαδα πανω του θα τα ειχαμε βρει σκουρα.

Θες να μου πεις ότι εγώ δεν παίζω ή ότι δεν μου αρέσει το θέαμα;
Όλα όμως έχουν ένα μέτρο. Αυτό που έχω λατρέψει στον Γιασισκεβίτσιους είναι οι πάσες του. Ο μόνος παίκτης στον οποίο ξέρεις ότι δεν θα δώσει την μπάλα είναι αυτός τον οποίο κοιτάει, πράγμα ιδιαίτερα εντυπωσιακό!
Κάποιες φορές όμως το παρακάνει και με τον γενικότερο τρόπο παιχνιδιού του αλλά και με τις αντιδράσεις του. Ελπίζω ότι ο Ζοτς θα τον έχει "στρώσει" κι αυτόν κατά τον Μάιο-Ιούνιο! wink.gif
theov
Ναι ο Σάρας έχει πάσα καταπληκτική άλλα συμφωνώ ότι ώρες - ώρες το παρακάνει!

Δεν έχει δείξει πάντως μέχρι στιγμής ότι μπορεί να είναι το πρώτο βιολί! Θετικός είναι άλλα όχι το κάτι απίστευτο!

Το πιο δυνατό του σημείο η πάσα και η μεγαλύτερη αδυναμία του η έλλειψη σοβαρότητας! Βλέπεις μέσα στο γήπεδο μια ομάδα στρωτή και πειθαρχημένη και έχει και τον Σάρας που κάποιες στιγμές κάνει ¨καραγκιοζιλίκια¨...

Συμφωνώ όμως με trefoil 13 ότι ¨..ότι ο Ζοτς θα τον έχει "στρώσει" κι αυτόν κατά τον Μάιο-Ιούνιο¨... 41.gif
Igor
ΕΙναι και ο μονος ομως που στα δυσκολα παιρνει τη μπαλα και τη βαζει στο καλαθι..
vastravoud
Ε καλά, δεν τη βάζει και πάντα!

Γενικά ο Μπατιστ και ο Σάρας είναι νομίζω οι δύο παίκτες στους οποίους θα ακουμπά η μπάλα στα δύσκολα.
AZ1980
Παιδιά μην αντιμετωπίζετε τον Σάρας ως έναν υπό δοκιμή πόιντ γκαρντ. Ο άνθρωπος είναι άλλη κλάση, στροφάρει πολύ ψηλά, και η αξία του θα φανεί στα δύσκολα, όταν οι αντίπαλοι (αλλά ίσως και κάποιοι από τους συμπαίκτες του) θα λυγίζουν από το άγχος, την ίδια στιγμή που ο ίδιος θα είναι σα να παίζει μονό.
theov
QUOTE(AZ1980 @ Feb 2 2008, 15:42 ) *
Παιδιά μην αντιμετωπίζετε τον Σάρας ως έναν υπό δοκιμή πόιντ γκαρντ. Ο άνθρωπος είναι άλλη κλάση, στροφάρει πολύ ψηλά, και η αξία του θα φανεί στα δύσκολα, όταν οι αντίπαλοι (αλλά ίσως και κάποιοι από τους συμπαίκτες του) θα λυγίζουν από το άγχος, την ίδια στιγμή που ο ίδιος θα είναι σα να παίζει μονό.


Οι φίλαθλοι του Παναθηναικού είναι απαιτητικοί και ξέρουν απο Basket και κρίνουν τους παίχτες τους και την ομάδα αυστηρά, άλλα δίκαια και αυτός είναι ένας λόγος που η ομάδα πάει τόσο καλά!

To γεγονός ότι ο Σάρας ήρθε μετά βαίων και κλάδων στην ομάδα δεν σημαίνει ότι θα είναι στο απυρόβλητο και υπεράνω κριτικής!

Στα εύκολα μέχρι στιγμής δεν έπεισε θα τον δούμε βέβαια και στα δύσκολα!

Στα υπέρ του:

1. ότι προσπαθεί να πάρει τις δύσκολες τελευταίες προσπάθειες όταν απαιτείται και
2. η καταπληκτική του πάσα

Στα κατά του:

1. μέτρια προς καλή απόδοση μέχρι στιγμής χωρίς τίποτα το εξωπραγματικό
2. δεν παίζει σπουδαία άμυνα
3. κάνει κάποια ¨καραγκιοζιλίκια¨ τα οποία ίσως από την τηλεόραση να μην φαίνονται άλλα όποιος είναι μέσα στο γήπεδο τα βλέπει! (γκριμάτσιες, χειρονομίες κλπ. χωρίς νόημα και με ύφος clown)

H ομάδα πήγε μπροστά με μετριοφροσύνη και απόδοση τύπου ΔΔ και όχι με ¨παραστάσεις¨ περιοδεύοντος θιάσου!

Αυτά τα ολίγα... (αυστηρά μεν άλλα δίκαια..)
vastravoud
Προσωπικά την απόδοση θα την έβαζα στα "υπερ". Ναι, δεν ειναι ο Τζόρνταν, αλλά το "πρόσημο" σε αυτούς τους πρώτους 5 μήνες είναι σαφέστατα θετικό.

Για την άμυνα, νομίζω πως κι εκεί έχει βελτιωθει. Τουλάχιστον δείχνει να το παλεύει πάρα πολυ!

Όσο για τα καραγκιοζιλίκια, θα συμφωνήσω, αλλά ο τύπος είναι τρελλός για μπάσκετ.
AZ1980
theov για πες μου σε παρακαλώ τι έλεγε η "ψύχραιμη", "μπασκετική" ανάλυση των φιλάθλων του ΠΑΟ για τον Ντομινίκ Ουίλκινς στις αρχές Φεβρουαρίου του 1996. Εγώ απλά θα σου θυμίσω τη λέξη πικ-νικ.

Κάποιοι παίκτες δεν κρίνονται ως φυσιολογικοί παίκτες, και δεν αποκτώνται για να έχουν την φυσιολογική επάρκεια και συνέπεια του φυσιολογικού παίκτη. Κάποιοι ειδικών προσόντων παίκτες αποκτώνται αποκλειστικά και μόνο για να ηγηθούν ψυχικά και αγωνιστικά στα δύσκολα, και μόνο τότε θα τους κρίνω αυστηρά. Δε μου λέει τίποτα αν ο Σάρας κάνει λάθος πάσες στην πρώτη φάση της Ευρωλίγκας. Με ενδιαφέρει όμως πολύ ποιά συνεισφορά θα έχει στα δύσκολα, για τις ζόρικες καμπές της χρονιάς αποκτήθηκε, όχι για να παίξει "σπουδαία άμυνα".

Η μπασκετική ιδιοφυία συχνά φαντάζει παράταιρη σε περιβάλλον παιχνιδιών μέτριας σημασίας. Μπορεί ωστόσο να "σκοτώσει" τον αντίπαλο σε καταστάσεις πολύ υψηλής πίεσης. Εκεί είναι που θα αποθεώσουμε όλοι μαζί τον Σάρας.
theov
QUOTE(AZ1980 @ Feb 3 2008, 18:00 ) *
theov για πες μου σε παρακαλώ τι έλεγε η "ψύχραιμη", "μπασκετική" ανάλυση των φιλάθλων του ΠΑΟ για τον Ντομινίκ Ουίλκινς στις αρχές Φεβρουαρίου του 1996. Εγώ απλά θα σου θυμίσω τη λέξη πικ-νικ.

....

Η μπασκετική ιδιοφυία συχνά φαντάζει παράταιρη σε περιβάλλον παιχνιδιών μέτριας σημασίας. Μπορεί ωστόσο να "σκοτώσει" τον αντίπαλο σε καταστάσεις πολύ υψηλής πίεσης. Εκεί είναι που θα αποθεώσουμε όλοι μαζί τον Σάρας.


Καμμιά σχέση Wilkins με Σάρας κατά την γνώμη μου τουλάχιστον! Τουλάχιστον 2 επίπεδα πάνω ο Wilkins αν και δεν παίζουν την ίδια θέση, άλλα ως συνολική μπασκετική αξία!! Μην ξεχνάμε ότι ο ένας έκανε τρομερή καρριέρα στο ΝΒΑ και ο άλλος πέρασε σχεδόν απαρατήρητος...

Όσο για την ¨μπασκετική ιδιοφυία¨ καλύτερα να μην το σχολιάσω...

Από εκεί και πέρα εύχομαι να έχεις δίκαιο εσύ και αδικο εγώ!

Μέχρι στιγμής ο Σάρας πάντως είναι ο 7ος ή ο 8ος παίχτης του Παναθηναικού, τώρα αν είναι ¨ιδιοφυία¨ πραγματικά και γίνει Νο 1 το εύχομαι και εγώ, άλλα θα περιμένω έργα και όχι απλά προσδοκίες...
vastravoud
7ος ή 8ος έρχεται στο rotation του Ζοτς, αλλά δεν είναι 7ος σε "πολυτιμότητα"!

Στα δύσκολα θα είναι εκεί, γι' αυτό είμαι απόλυτα σίγουρος.
azannetop
QUOTE
1. μέτρια προς καλή απόδοση μέχρι στιγμής χωρίς τίποτα το εξωπραγματικό
2. δεν παίζει σπουδαία άμυνα
3. κάνει κάποια ¨καραγκιοζιλίκια¨ τα οποία ίσως από την τηλεόραση να μην φαίνονται άλλα όποιος είναι μέσα στο γήπεδο τα βλέπει! (γκριμάτσιες, χειρονομίες κλπ. χωρίς νόημα και με ύφος clown)


Στα πρώτα παιχνίδια λόγω έλλειψης προσαρμογής και συγχρονισμού με τους νέους του συμπαίκτες τα λάθη του Σάρας ήταν αρκετά. Αυτά όσο περνάει ο καιρός έχουν μειωθεί αισθητά και πλέον έχει γίνει ο παίκτης που όταν κολλάει η ομάδα επιθετικά ή το παιχνίδι βρίσκεται σε κρίσιμο σημείο θα μπεί μέσα και θα σκοράρει. Μπορεί να μην βάζει τους 20 - 30 πόντους ανά παιχνίδι αλλά δεν ήρθε στον Παναθηναϊκό γι' αυτό το λόγο, τουλάχιστον όχι στον Παναθηναϊκό του Ομπράντοβιτς, οπότε οι δέκα πόντοι που βάζει κατά κανόνα ανά παιχνίδι σε συνάρτηση με το χρόνο συμμετοχής του είναι μια καλή απόδοση. Στα παραπάνω αν προσθέσεις τις ασσίστ που βγάζει και το 96,...% ευστοχίας του στην ευρολίγκα από τις βολές προκύπτει μια όχι εξωπραγματική βέβαια αλλά καλή για τα δεδομένα απόδοση.

Στο δεύτερο θα συμφωνήσω γνωρίζωντας βέβαια οτι η άμυνα δεν ήταν ποτέ το δυνατό του σημείο.

Τώρα ως προς τα "καραγκιοζιλίκια" τα οποία φαίνονται και από την τηλεόραση και από το γήπεδο, νομίζω οτι το πάθος που βγάζει σε κάθε παιχνίδι, και το οποίο πολλές φορές μετατρέπεται σε παράπονα στους διαιτητές, είναι χαρακτηριστικό της ιδιοσυγκρασίας του το οποίο μπορεί να ενοχλεί πολλές φορές τον τηλεθεατή/φίλαθλο. Γι'αυτό υπάρχουν και οι τεχνικές ποινές για να ηρεμεί λίγο wink.gif
AZ1980
QUOTE(theov @ Feb 4 2008, 15:15 ) *
Καμμιά σχέση Wilkins με Σάρας κατά την γνώμη μου τουλάχιστον! Τουλάχιστον 2 επίπεδα πάνω ο Wilkins αν και δεν παίζουν την ίδια θέση, άλλα ως συνολική μπασκετική αξία!! Μην ξεχνάμε ότι ο ένας έκανε τρομερή καρριέρα στο ΝΒΑ και ο άλλος πέρασε σχεδόν απαρατήρητος...

Όσο για την ¨μπασκετική ιδιοφυία¨ καλύτερα να μην το σχολιάσω...


Tι σχέση έχει το ότι ο Ουίλκινς ήταν καλύτερος? Ίσα ίσα, η παρατήρησή σου επιβεβαιώνει απόλυτα το σκεπτικό μου, το οποίο μάλλον δεν κατανόησες. Δεν ξέρω και αν είχες παρακολουθήσει τότε τη σεζόν η όχι...

Το δε "καλύτερα να μη το σχολιάσω" δεν το κατάλαβα καθόλου blink.gif
Green Warrior
Ρε τι απαιτήσεις μας έχει δημιουργήσει η ομάδα μέχρι και να καθόμαστε να ασχολούμαστε με την προσφορά του Γιασικεβίτσιους. Εντάξει μπορεί να μην είναι αυτός που βλέπαμε στη Μακάμπι αλλά όντως έχει καθαρίσει αρκετούς αγώνες μέχρι τώρα και πιστεύω ότι στα δύσκολα σίγουρα θα μιλήσει... wink.gif
nirvana
Nομίζω ότι όντως οι απαιτήσεις από τον Σάρας είναι υπερβολικές ίσως και εξαιτίας των πολλών εκατομμυρίων με τα οποία αγοράστηκε. Tο ότι παίρνει διπλάσια από τον ΔΔ για παράδειγμα δεν σημαίνει ότι μπορεί να προσφέρει τα διπλάσια. Σκεφτείτε πέρσι τον αμερικανό... Nτελκ – το θυμήθηκα. Δεν μπορούσε να σταυρώσει σουτ. O Σάρας μια χαρά στέκεται στο ύψος του πρωταθλητή Eυρώπης. Aκόμη και να μην εξελισσόταν άλλο (που πιστεύω ότι έχει ακόμη περιθώρια περαιτέρω ενσωμάτωσης), είναι μια χαρά για το ροτέισον αυτής της τρομερής περιφέρειας.

Όσον αφορά το γεγονός ότι είναι λίγο καραγκιοζάκος, στην αρχή με πείραζε γιατί νόμιζα ότι με αυτόν τον τρόπο εξέφραζε τις ηγετικές του τάσεις. Aλλά απ' ό,τι καταλαβαίνω μάλλον αυτός είναι ο τρόπος που εκφράζεται γενικότερα. Mπορώ να το ανεχτώ. Kαι απ' ό,τι βλέπω και οι συμπαίχτες του έχουν αρχίσει να τον συνηθίζουν και να μην αποσυγκεντώνονται με τα καμώματά του. Tο ίδιο και με τις νόου λουκ πάσες.

Δηλαδή ώπα ρε παιδιά, δεν είναι καλός παίχτης ο Σάρας. Ένας παίχτης που τα στάζει για πλάκα, χωρίς άγχος και με τόσο ταλέντο στο σουτ, με τόσο ταλέντο στην πάσα. Tώρα στην άμυνα, εντάξει, δεν τον βοηθά τόσο η σωματοδομή του και τα πόδια του, αλλά από τη στιγμή που μπαίνει όλο και περισσότερο στις περιστροφές, στα εσκεμμένα φάουλ στα μις ματς, στα κλεισίματα των διαδρόμων και γενικώς στα τεχνικά κομμάτια της άμυνας, εμένα μου φτάνει αυτό. Kαι κάνει και κανένα κλέψιμο και είναι και συγκεντρωμένος.

Aυτά για έναν παίχτη που νομίζω ότι αδικείται από τα τρελά λεφτά που παίρνει.

MH-TΣOΣ, MH-TΣOΣ!
vastravoud
Επίσης, ο Σάρας φαίνεται να έχει πολύ καλές σχέσεις με το Διαμαντίδη, και αυτό μόνο καλό είναι.

Η γλώσσα του σώματος λέει πολλά, και από το γήπεδο αυτή την αίσθηση έχω αποκομίσει.
Green Warrior
Εκδηλωτικός ήταν πάντα ο Γιασικεβίτσιους ρε παιδιά άπό ότι θυμάμαι και στην Μπαρτσελόνα και στη Μακάμπι αλλά και στην εθνική Λιθουανίας. Ακόμα θυμάμαι τι μούτρα είχε (κόντευε να κλάψει) όταν έχασε το τρίποντο το 2000 στον ημιτελικό με τις ΗΠΑ...
theov
Νομίζω από τα γραφόμενα ότι λίγο - πολύ τα ίδια λέμε όλοι για την περίπτωση Σάρας εκτός από AZ1980 που δεν καταλαβαίνει τι συζητάμε και τι συγκρίνουμε!

Εν κατακλείδι περιμένουμε από τον Σάρας να βελτιωθεί και να προσφέρει αυτά που μπορεί, μιας και η περίοδς προσαρμογής του στον Πναθηναικό τελείωσε...

Θα βάλει βέβαια και το χεράκι του ο Ζοτς...
AZ1980
QUOTE(theov @ Feb 5 2008, 14:06 ) *
Νομίζω από τα γραφόμενα ότι λίγο - πολύ τα ίδια λέμε όλοι για την περίπτωση Σάρας εκτός από AZ1980 που δεν καταλαβαίνει τι συζητάμε και τι συγκρίνουμε!


Λυπάμαι, αλλά εσείς δεν καταλαβαίνετε το μέγεθος του παίκτη και τους λόγους για τους οποίους αποκτήθηκε, επιμένετε να τον κρίνετε σαν rookie με βάση διάφορα στοιχεία όπως "λάθη", "σοβαρότητα", "άμυνα" κτλ. Είστε ελεύθεροι να το κάνετε, και εγώ είμαι ελεύθερος να το θεωρώ άκυρο και ανούσιο. Παρακολουθώντας αγώνες τα έμαθα κάτι τέτοια, έτσι θα τα μάθετε κι εσείς. wink.gif
theov
QUOTE(AZ1980 @ Feb 5 2008, 18:55 ) *
Λυπάμαι, αλλά εσείς δεν καταλαβαίνετε το μέγεθος του παίκτη και τους λόγους για τους οποίους αποκτήθηκε, επιμένετε να τον κρίνετε σαν rookie με βάση διάφορα στοιχεία όπως "λάθη", "σοβαρότητα", "άμυνα" κτλ. Είστε ελεύθεροι να το κάνετε, και εγώ είμαι ελεύθερος να το θεωρώ άκυρο και ανούσιο. Παρακολουθώντας αγώνες τα έμαθα κάτι τέτοια, έτσι θα τα μάθετε κι εσείς. wink.gif


Σεβαστή η άποψη σου άλλα ρε παιδί, το να συγκρίνεις τον Ουίλκινς με τον Σάρας είναι άστοχο δεν το καταλαβαίνεις; Λίγος σεβασμός...

Ο Ουίλκινς (nickname ''The Human Highlight Film''), έχουν περάσει 10-12 χρόνια που ήρθε στην Ελλάδα και ακόμη τον θυμόμαστε με νοσταλγία!!!

Είναι στο top 50 των καλύτερων παιχτών που έπαιξαν ποτέ στο ΝΒΑ, μπήκε το 2006 στο Naismith Memorial Basketball Hall of Fame, έπαιξε 9 φορές στο NBA All-Star, κέρδισε 2 NBA Slam Dunk Contests, σημείωσε 26,668 points (ένας από τους 12 παίχτες που κατάφεραν ποτέ κάτι τέτοιο στο ΝΒΑ), κατέβασε 7,169 rebounds, την περίοδο 1985-86 ήταν ο NBA Scoring Champion (Μ.Ο 30.3 πόντους) κλπ., κλπ.

Του Σάρας σε 10 χρόνια δεν θυμούνται ούτε το όνομα του στην Αμερική και εμείς στην Ελλάδα αμφιβάλω τι θα θυμόμαστε!

Από κει και πέρα είπαμε ότι μακάρι ο Σάρας να μας διαψεύσει παίζοντας Basket και να αποδειχθείς σωστός, κανένα πρόβλημα, ίσα-ίσα Παναθηναικοί είμαστε...

Μέχρι στιγμής πάντως τρώει τεχνικές ποινές για ¨καραγκιοζιλίκια¨, πράγμα απαράδεκτο για καλαθοσφαιριστή του ΠΑΟ δεν το καταλαβαίνεις;
enypnio
και ο μπετσίροβιτς πήρε τεχνική ποινή στον τελικό του Φάιναλ 4 στην επίμαχη φάση με τον Άμπαλλο Βελγο και τον Παπαλουκά

και αυτός δεν αξίζει να παίζει στον ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ

Επίσης τα Λάθη του Σάρας σας πείραξαν τα λάθη του Διαμαντίδη και του Σπανούλη δεν σας πειράζουν που είναι και διπλάσια?

Λάθη
Σπανούλης Βασίλης 34 Λάθη
Διαμαντίδης Δημήτρης 30 Λάθη
Μπετσίροβιτς Σάνι 22 Λάθη
Τσαρτσαρής Κώστας 19 Λάθη
Γιασικεβίτσιους Σαρούνας 16 Λάθη
Μπατίστ Μάικ 15 Λάθη
Ουίνστον Κένεντι 14 Λάθη
Χατζηβρέττας Νίκος 13 Λάθη
Περπέρογλου Στράτος 12 Λάθη
Ζίζιτς Αντρια 9 Λάθη
Ντικούδης Δήμος 7 Λάθη
Τομάσεβιτς Ντέγιαν 3 Λάθη
Αλβέρτης Φραγκισκος 2 Λάθη
Βούγιανιτς Μίλος 2 Λάθη
Ταταρούνης Αρης 1 Λάθη

theov
Τι χρόνο παίζει ο ΔΔ και ο Σπανούλης και τι χρόνο ο Σάρας;

Η κουβέντα ξέφυγε όμως και αρχίσαμε τα διάφορα! Οι τεχνική ποινή δεν κρίνει κάτι απλά αναφέρεται ενδεικτικά!

Και ο Γιαννάκης η και ο Γκάλης μπορεί να έφαγαν τεχνική ποινή στην καρριέρα τους αυτό δεν σημαίνει ότι δεν ήταν παιχτούρες...

Ο Σάρας είπαμε, ακόμη δεν απέδειξε τίποτα.. Έχει όμως όλο τον χρόνο μπροστά του να αποδείξει ότι είναι παιχτούρα...

Στο Naismith Memorial Basketball Hall of Fame δεν πρόκειτε όμως να μπει ποτέ, για να ξέρουμε τι λέμε...
thrylos7
24.gif sorry, αλλά δεν μπορούσα να κρατηθώ...

Σίγουρα ο ΑΖ είναι αυτός που δεν καταλαβαίνει τη συζήτηση και τι θέλει να πει ο άλλος; rolleyes.gif
enypnio
http://img139.imageshack.us/my.php?image=sarf7.jpg

sto kana kai me statistika na sou fygei i aporia

me hronous pontous to ena dipla sto allo na fenontai

protathlima euroligka

eidika o saras me ton diamantidi se ena kazani vrazoun pistepse me
NBAer
QUOTE(enypnio @ Feb 5 2008, 20:29 ) *
http://img139.imageshack.us/my.php?image=sarf7.jpg

sto kana kai me statistika na sou fygei i aporia

me hronous pontous to ena dipla sto allo na fenontai

protathlima euroligka

eidika o saras me ton diamantidi se ena kazani vrazoun pistepse me

Ολοι στον ΠΑΟ φετος σε ενα καζανι βραζουν και παιζουν πολυ πιο κατω απο το μεσο ορο των δυνατοτητων τους, με ισως μια εξαιρεση, τον Μπατιστ, ο οποιος παιζει απλα αρκετα πιο κατω και τον Διαμαντιδη του οποιου η αμυνα ειναι παντα σε πανυψηλα στανταρντς, αν και αυτος μπορει πολυ παραπανω επισης. Απλα ειναι το ονομα ΠΑΟ, ειναι ο Ομπραντοβιτς και η αμυνα του, ειναι οτι υπαρχει μεγαλο πληθος καλων παικτων και εχει φερει τα εως τωρα σχεδον τελεια αποτελεσματα.
Σιγα σιγα η αποδοση λογικα καθε παικτη θα αυξανει καθως θα συγκεντρωνονται περισσοτερο και θα αυξανουν και ρυθμους..... Δεν χρειαστηκε ως τωρα να παιξουν παραπανω βασικα!

Ο Γιασικεβιτσιους φυσικα και δεν μπορει να συγκριθει συνολικα σαν παικτης με τον Ντομινικ, αλλα παραμενει ενας απο τους κορυφαιους στην Ευρωπη και μαλιστα η μπασκετικη του ευφυια ειναι μοναδικη!
Απλα πραγματα. Σιγα σιγα θα ανεβει και αυτος μαζι με ολους, τωρα που σιγα σιγα θα δυσκολευουν τα πραγματα και μιας και μαζι με Διαμαντιδη και Μπατιστ και Σπανουλη ειναι οι 4 στους οποίους θα βασιστει ο ΠΑΟ στα πολυ δυσκολα, λογικα θα ανεβει πολυ.....

Λογικα, γιατι αν δεν το κανει τοτε πραγματι θα εχει αποτυχει για φετος....
Αλλα να τον κρινουμε τωρα ειναι ατοπο.....

Αν ηταν ετσι τοτε ολοι οι παικτες του ΟΦΣΠ ειναι πληρης αποτυχια. Στο τελος φαινονται ολα. Εκει γινεται το ταμειο και οχι στη μεση της χρονιας.....
AZ1980
QUOTE(theov @ Feb 5 2008, 17:57 ) *
Σεβαστή η άποψη σου άλλα ρε παιδί, το να συγκρίνεις τον Ουίλκινς με τον Σάρας είναι άστοχο δεν το καταλαβαίνεις; Λίγος σεβασμός...

Ο Ουίλκινς (nickname ''The Human Highlight Film''), έχουν περάσει 10-12 χρόνια που ήρθε στην Ελλάδα και ακόμη τον θυμόμαστε με νοσταλγία!!!

Είναι στο top 50 των καλύτερων παιχτών που έπαιξαν ποτέ στο ΝΒΑ, μπήκε το 2006 στο Naismith Memorial Basketball Hall of Fame, έπαιξε 9 φορές στο NBA All-Star, κέρδισε 2 NBA Slam Dunk Contests, σημείωσε 26,668 points (ένας από τους 12 παίχτες που κατάφεραν ποτέ κάτι τέτοιο στο ΝΒΑ), κατέβασε 7,169 rebounds, την περίοδο 1985-86 ήταν ο NBA Scoring Champion (Μ.Ο 30.3 πόντους) κλπ., κλπ.

Του Σάρας σε 10 χρόνια δεν θυμούνται ούτε το όνομα του στην Αμερική και εμείς στην Ελλάδα αμφιβάλω τι θα θυμόμαστε!

Από κει και πέρα είπαμε ότι μακάρι ο Σάρας να μας διαψεύσει παίζοντας Basket και να αποδειχθείς σωστός, κανένα πρόβλημα, ίσα-ίσα Παναθηναικοί είμαστε...

Μέχρι στιγμής πάντως τρώει τεχνικές ποινές για ¨καραγκιοζιλίκια¨, πράγμα απαράδεκτο για καλαθοσφαιριστή του ΠΑΟ δεν το καταλαβαίνεις;


ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΑ ΝΤΟΜΙΝΙΚ ΚΑΙ ΣΑΡΑΣ ΣΕ ΑΞΙΑ. ΣΥΓΚΡΙΝΑ ΤΟΥΣ ΡΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ, ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΑΠΟΚΤΗΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΟΡΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ Η ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟ. ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΣΑΦΗΣ.

[συγγνώμη ζητώ για τα κεφαλαία, αλλά ψάχνω για έναν τρόπο να μην παρερμηνεύονται αυτά που γράφω. Ο Ντομινίκ ήταν ένας παίκτης πολύ ιδιαίτερου ταλέντου και πολύ υψηλής κλάσης. Όσοι Έλληνες φίλαθλοι είχαν βιαστεί να τον κριτικάρουν αυστηρά (τι αυστηρά, εξευτελιστικά θα έλεγα) όταν, νωρίς μέσα στη χρονιά, έτρωγε τάπες από τον Ρετζιά και σούταρε με λιγότερο από 25% FG στα περισσότερα ματς, υποπίπτοντας σε άπειρα λάθη και παίζοντας και αναιμική άμυνα, αναγκάστηκαν αργότερα να τον χειροκροτήσουν, όταν, βασισμένος στην προσωπικότητα, στο σωστό τάιμινγκ του φορμαρίσματός του και στις σπουδαίες αγωνιστικές του αρετές, ανέτρεψε με χαρακτηριστική ευκολία την κατάσταση και έφερε εις πέρας την αποστολή για την εκτέλεση της οποίας πρωτίστως είχε προσληφθεί. Και αυτή ήταν να δώσει το ηγετικό, κυρίαρχο παρών στις κρίσιμες στιγμές που η ομάδα θα χρειαζόταν τέτοιου είδους ποιότητα. Ο Σάρας φυσικά και δεν συγκρίνεται με τον θρύλο του μπάσκετ Ζόιντ (για να σου θυμίσω κι εγώ ένα άλλο, λιγότερο γνωστό παρατσούκλι του Ουίλκινς), αλλά είναι για τα δεδομένα του ευρωπαικού μπάσκετ ένας παίκτης του υψηλότατου επιπέδου, που αποδεδειγμένα μπορεί να κάνει και αυτός με τον δικό του τρόπο και με το δικό του ταλέντο τη διαφορά στις υψηλής πίεσης στιγμές από τις οποίες θα πρέπει να περάσει αλώβητος ο ΠΑΟ αν πρόκειται να καταφέρει το φαινομενικά ακατόρθωτο. Γι' αυτό αποκτήθηκε, όχι για να παίξει άμυνα, για να είναι σοβαρός, για να θυμίσει Διαμαντίδη, ή για να μην κάνει λάθη. Παίζει με ρίσκο, μαθαίνει διαρκώς καλύτερα τους συμπαίκτες του και τη λειτουργία του "πράσινου" συνόλου, και ετοιμάζεται για τα δύσκολα, γιατί ξέρει πολύ καλύτερα από οποιονδήποτε πως τότε και μόνο τότε κρίνονται παίκτες με την δική του αγωνιστική και ψυχολογική επιρροή και με τις δικές του ευθύνες, όπως αυτές απορρέουν από τη φήμη, την ιστορία και το κασέ του.]
enypnio
δεν είναι τυχαίο άλλοστε ότι και ο Παπαλουκάς της καλύτερες εμφανίσεις της καρίερας του τις έκανε σε 2 τελικούς ευρολίγκας

Πράγα και Αθήνα και δεν είναι τυχαίο ότι οι αγχωμένοι συμπαίχτες του ειδικά στον τελικό της Αθήνα άρχισαν να παίζουν όταν το παιχνίδι ήταν χαμένο μαθηματικά

(λάγκτον και χόλντεν)

φέτος ο παπαλούκας δείχνει ντεφορμέ και ψυχολογικά καταρακωμένος ... αλλά δεν θα με εκπλήξει καθόλου άν καθαρίσει την Ευρολίγκα μόνος του



επίσης ο Σισκάουσκας ξεκολόθηκε στα Πλέι Οφ της Ευρολίγκας και στο Φαίναλ 4 και μετά έκατσε

αυτοί οι παίχτες όπως ο Σάρας ο Παπαλουκάς ο Διαμαντίδης ο Σισκάουσκας κοστίζουν κάτι παραπάνω γιατι θα σου πάρουν παιχνίδια κρίσημα όσο κακοί και να είναι σε ένα παιχνίδι σε μια χρονική περίοδο σε μια σεζόν σε μια καριέρα

επίσης τον παο πέρσυ τέτοια εποχή τον θυμάται κανένας πως έπαιζε??? ένα παιχνίδι μόνο με τον Άρη είχε κάνει καλό στην Θεσαλονίκη (με εξοφρενικά ποσοστά ευστοχίας από όλους) δεν είχε σπάσει καμιά σοβαρή έδρα στην ευρολίγκα και γενικά δεν σου ενέπνεε καμιά εμπιστοσύνη

βέβαια φέτος το πρόβλημα και το επικύνδινο είναι ότι καμιά ομάδα δεν σου εμπνέει εμπιστοσύνη, μα καμία όμως
PARISINOS
QUOTE
Ο Σάρας είπαμε, ακόμη δεν απέδειξε τίποτα.. Έχει όμως όλο τον χρόνο μπροστά του να αποδείξει ότι είναι παιχτούρα...


Ο Σαρας δεν εχει να αποδειξει τιποτα. Η καρριερα του μιλαει απο μονη της. Παιχταρα ειναι και θα ειναι ακομα και αν το περασμα του απο τον ΠΑΟ δεν αποδειχθει επιτυχημενο.

Τωρα οσο για την αποδοση του. Οσοι λετε οτι ο σαρας ειναι ο 7ος , 8ος παιχτης του ΠΑΟ με κανετε να αμφιβαλλω αν βλεπετε αγωνες ΠΑΟ.

Ο ανθρωπος στην ευρωλιγκα ειναι με ΔΙΑΦΟΡΑ ο πρωτος σκορερ της ομαδας, ο δευτερος σε αξιολογηση, ο δευτερος σε ασσιστ, ο πρωτος σε ευστοχα τριποντα, ο πρωτος σε ευστοχια σε τριποντα και βολες.
http://www.euroleague.net/competition/play...layer?pcode=ADG

Ε ενταξει αν ειναι αυτος ο 8 παιχτης του ΠΑΟ blink.gif

Μερικοι ειχατε την εντυπωση οτι ο σαρας θα ερθει στον ΠΑΟ σε μια περιφερεια με μητσο, σπανουλη, μπετσι, χατζηβρεττα , ουιστον και θα τελειωνει τα ματς με 25 ποντους και 8 ασσιστ Μ.Ο.

εγω ισα ισα εχω εκπλαγει απο την αποδοση του στην επιθεση. Θυμιζω οτι στη καλυτερη του σεζον στην μακαμπι των 5 παιχτων , οπου επαιζε 30 λεπτα Μ.Ο, τελειωσε την σεζον με 16 ποντους ( 14+ εχει σε μας ) και 16 στη αξιολογηση ( 14+ εχει μας).

Μια χαρα λοιπον παιζει ο σαρας, και μη ελπιζετε οτι θα παιξει πολυ καλυτερα στα κρισιμα. Το μονο που θα κοψει ειναι τις πολλες νοου λουκ πασες και τη χαλαρατοτα που τον διακρινει τωρα. Θα ειναι δηλαδη ακομη πιο αξιοπιστος.

Αλλα αν νομιζετε οτι στα κρισιμα θα πλακωσει τις 25αρες, αδικα περιμενετε. Κανενας παιχτης δεν το εχει κανει αυτο στον ΠΑΟ, πολυ απλα γιατι ο ΠΑΟ παντοτε εχει ΠΟΛΛΟΥΣ παιχταραδες.

Ο γιασικεβιτσιους μια χαρα παιζει λοιπον .

Οσο για τη συγκριση με τον ντομινικ, δεν την θεωρω καθολου ατοπη.
Οταν συγκρινουμε παιχτες πρεπει να διαχωριζουμε το στυλ ΝΒΑ με το ευρωπαικο.

Το γεγονος οτι ο ντομινικ ειχε 25+ ποντους καριερας στο ΝΒΑ και ο σαρας 7, δεν αναιρει το γεγονος οτι στο ευρωπαικο στυλ παιχνιδιου και με κανονες ΦΙΜΠΑ, ο σαρας ειναι ενας απο τους πλεον πολυτιμους παιχτες στην ιστορια και αρα συγκρισιμο μεγεθος με τον ντομινικ.

Ο μποντιρογκα πχ αν πηγαινε ΝΒΑ θα γελαγε ο κοσμος πιθανοτατα, ωστοσο το γεγονος οτι απλα ηταν ο πλεον πολυτιμος παιχτης για ευρωπη δεν αλλαζει και θα τον προτιμουσα απο το οποιοδηποτε αστερι του ΝΒΑ.
AZ1980
Ωραίος ο PARISINOS, όπως πάντα. Δεν διαφωνώ σε κάτι, αν και εγώ, όπως διευκρίνισα, δεν σύγκρινα απ' ευθείας την αξία των δυο παικτών. Η αναμενόμενη και απαιτούμενη αγωνιστική άνοδος του Σάρας στα κρίσιμα παιχνίδια, από την πραγματοποίηση της οποίας εξαρτάται κατά τη γνώμη μου η αξιολόγηση της της παρουσίας του στον ΠΑΟ, θα σχετίζεται κυρίως με την άνοδο της αξιοπιστίας του, όπως ακριβώς την περιέγραψε ο αγαπητός συνφορουμίτης, χωρίς ωστόσο να αποκλέιω (ίσα ίσα, θεωρώ πως έτσι θα γίνει) την περίπτωση σε κάποιους μεμονωμένους αποφασιστικής σημασίας αγώνες ο Σάρας να "ξεφύγει" και σε νούμερα.
George_12ISL
Οι μεγάλοι παίκτες φαίνονται στους δύσκολους και κρίσιμους αγώνες. Εκεί λοιπόν ο "Σάρας" θα έχει την ευκαιρία να αποδείξει πόσο έχει προσαρμοστεί.
Σύγριση με τον Ντομινίκ δεν μπορεί να γίνει, αφού άλλο το NBA και άλλη η Ευρώπη. Και οι κανονισμοί είναι διαφορετικοί και το μπάσκετ ακόμα πιο διαφορετικό. Και ο Ντομινίνκ στην Ελλάδα δεν "έβγαλε μάτια", ενώ χρειάστηκε αρκετό χρονικό διάστημα προσαρμογής. Γιατί λοιπόν ο Γιασικεβίτσιους θα έπρεπε να "πιάσει" στο NBA; Εγώ θυμάμαι τους Γκάλη και Γιαννάκη που τους στείλαμε για δοκιμή στο NBA (κάτι σαν δοκιμή δηλαδή) και μας τους επέστρεψαν συστημένους!
Kanapes
QUOTE(George_12ISL @ Feb 6 2008, 12:12 ) *
Οι μεγάλοι παίκτες φαίνονται στους δύσκολους και κρίσιμους αγώνες. Εκεί λοιπόν ο "Σάρας" θα έχει την ευκαιρία να αποδείξει πόσο έχει προσαρμοστεί.
Σύγριση με τον Ντομινίκ δεν μπορεί να γίνει, αφού άλλο το NBA και άλλη η Ευρώπη. Και οι κανονισμοί είναι διαφορετικοί και το μπάσκετ ακόμα πιο διαφορετικό. Και ο Ντομινίνκ στην Ελλάδα δεν "έβγαλε μάτια", ενώ χρειάστηκε αρκετό χρονικό διάστημα προσαρμογής. Γιατί λοιπόν ο Γιασικεβίτσιους θα έπρεπε να "πιάσει" στο NBA; Εγώ θυμάμαι τους Γκάλη και Γιαννάκη που τους στείλαμε για δοκιμή στο NBA (κάτι σαν δοκιμή δηλαδή) και μας τους επέστρεψαν συστημένους!

Μια χαρα ειναι ο Σαρας ως τωρα. νταξει τι πρεπει να κανει δηλαδη παραπανω? μπορει να ανεβει και αλλο φυσικα αλλα τοσους παικτες εχουμε οποτε μοιραζεται πολυ ο χρονος και δεν μπορει να βαζει 20 ποντους συνεχεια.
theov
Βλέπω ότι το post μου στην αρχή της προηγούμενης σελίδας προξένησε μεγάλο ενδιαφέρον και ξεκαθάρισαν κάποια πράγματα όπως:

1. Δεν υφίσταται απολύτως καμιά σύγκριση Σάρας και Ντομινίκ..-

2. Ο Σάρας δεν έπαιξε ακόμη το Basket που μπορεί και ξέρει άλλα θα το παίξει στα ..δύσκολα

Το μόνο που έχω να προσθέσω είναι ΕΙΔΟΜΕΝ και ΑΜΗΝ !!!!!!!!!!!!
AZ1980
Εγώ το μόνο που έχω να προσθέσω είναι πως πρέπει να σε προσλάβουν στο Διπλωματικό Σώμα biggrin.gif
Ο Σάρας είναι και ικανότατος σέντερ, θα το δείτε! Θα σκεπάσει τα καλάθια ο Λιθουανός γίγαντας! icon_drunk.gif
nikvip
Βρε παιδια παμε καλα? Θα φαμε τα ρουχα μας στο τελος! Εχουμε πολυ καλη ομαδα που ανεβαινει συνεχεια και στα δυσκολα θα ειναι ολα οκ. Δυστυχως οι τραυματισμοι μας αποδυναμωσαν κατω απ την ρακετα αλλα εχουμε τρομερο συνολο και την καλυτερη περιφερεια.
Ο Σαρας γινεται ολο και καλυτερος και κατα την γνωμη μου ειναι και ο πιο αξιοπιστος σκορερ οταν η ομαδα το χρειαζεται. Ποσα παιχνιδια μας ξεκολλησε σε κρισημα σημεια? Δεν συγκριναμε κανεναν με τον Σαρας αλλα πιστευω πως εκτος απ το θεαμα προσφερει και ουσια. Εγω προσωπικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απ την αποδοση του μεχρι τωρα.

Α κατι αλλο ειδατε μια ασιστ που εδωσε στον Ζιζιτς με Παοκ, ουτε απ την τηλεοραση δεν καταλαβα ποτε εγινε!!! w00t.gif
lakersdynasty
QUOTE(AZ1980 @ Feb 9 2008, 16:17 ) *
Εγώ το μόνο που έχω να προσθέσω είναι πως πρέπει να σε προσλάβουν στο Διπλωματικό Σώμα biggrin.gif
Ο Σάρας είναι και ικανότατος σέντερ, θα το δείτε! Θα σκεπάσει τα καλάθια ο Λιθουανός γίγαντας! icon_drunk.gif


Δεν καταλαβα την ειρωνια σου!
Την ταπα του στο παιχνιδι με τον Πανελληνιο την ειδες? ohmy.gif

tongue.gif

QUOTE(nikvip @ Feb 11 2008, 13:47 ) *
Α κατι αλλο ειδατε μια ασιστ που εδωσε στον Ζιζιτς με Παοκ, ουτε απ την τηλεοραση δεν καταλαβα ποτε εγινε!!! w00t.gif


Ναι ειναι η κλασσικη του κινηση. Κατευθυνεται δεξια η αριστερα απο το "ζωγραφιστο" και δινει no look πασα μεσα στο ζωγραφιστο με μονη κινηση αυτη της παλαμης του χωρις να υποδηλωνει το σωμα του προθεση για πασα! smiley.gif

Και ο αντιπαλος μενει φαλλοκρατης! w00t.gif
koufos7
QUOTE(AZ1980 @ Feb 9 2008, 16:17 ) *
Εγώ το μόνο που έχω να προσθέσω είναι πως πρέπει να σε προσλάβουν στο Διπλωματικό Σώμα biggrin.gif
Ο Σάρας είναι και ικανότατος σέντερ, θα το δείτε! Θα σκεπάσει τα καλάθια ο Λιθουανός γίγαντας! icon_drunk.gif

Λαβε υποψιν σου και τον Ταταρουνη,την κατεχει την θεση. 24.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.