Help - Search - Members - Calendar
Full Version: RIP Σωτηρη Μουστακα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τέχνες και θεάματα
Pierce
QUOTE
Έφυγε ξαφνικά από τη ζωή, τα ξημερώματα της Δευτέρας, ο δημοφιλής ηθοποιός του κινηματογράφου και της τηλεόρασης Σωτήρης Μουστάκας. Ο ηθοποιός κατά τη διάρκεια πρόβας στο θέατρο αισθάνθηκε έντονη αδιαθεσία και μεταφέρθηκε στο Γενικό Κρατικό Αθηνών. Εισήχθη επειγόντως στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας, όπου και άφησε την τελευταία του πνοή.

Ο Σωτήρης Μουστάκας γεννήθηκε το 1940 στην Κύπρο. Έπαιξε σε δεκάδες παραγωγές της χρυσής εποχής του ελληνικού κινηματογράφου και θεατρικές παραστάσεις.Ήταν παντρεμένος με την ηθοποιό Μαρία Μπονέλου.
www.sportime.gr


τι να πει κανεις για αυτον τον ανθρωπο. οποιος ειχε την τυχη να τον δει στο θεατρο θα ειχε καταλαβει ποσο μεγαλος κωμικος ηταν. καλο ταξιδι και σε ευχαριστουμε για τις ατελειωτες στιγμες γελιου που μας προσεφερες
soz
Ήταν Θεός.
RIP
Das Kapital
Τον ειχα δει πολλες φορες να παιζει!!!

καλο ταξιδι sad.gif
sihainas
Τι λέτε ρε παιδιά σοβαρά; Νέος δεν ήταν....πόσο χρονών; ohmy.gif

RIP, Ζωή σε μάς... sad.gif
NBAer
QUOTE(pierce21 @ Jun 4 2007, 11:38 AM) *
τι να πει κανεις για αυτον τον ανθρωπο. οποιος ειχε την τυχη να τον δει στο θεατρο θα ειχε καταλαβει ποσο μεγαλος κωμικος ηταν. καλο ταξιδι και σε ευχαριστουμε για τις ατελειωτες στιγμες γελιου που μας προσεφερες


Μια ακομα τραγωδια.... sad.gif
P.Faliro13
QUOTE(sihainas @ Jun 4 2007, 09:42 AM) *
Νέος δεν ήταν....πόσο χρονών; ohmy.gif

67 χρονών
man10
Ρε παιδια σοβαρα?Τον ειχα δει κι εγω να παιζει απο κοντα...

Τι να πεις...RIP και απο εμενα.
kostasvc15
R.I.P. sad.gif
NBAholic
Το ταλέντο του ήταν μεγαλύτερο απ'τις ταινίες στις οποίες έπαιξε. Αν δεν κάνω λάθος, είχε πρόταση συνεργασίας κι από ΗΠΑ μεριά...

RIP
Alexmei
R.I.P. τι να πούμε...
morfi
Ήταν μεγάλος. 41.gif 77.gif

RIP
suspect
καλο ταξιδι.

Ενας ηθοποιος που - κατα τη γνωμη μου - ειχε ταλεντο για πολλα περισσοτερα απο οσα εκανε και αναλωθηκε.

υγ. Αμαν πια με αυτο το RIP, σε λιγο θα πηγαινουμε σε κηδειες και θα λεμε στους συγγενεις "ριπ"...
Air Kef
Σωστά ολα οσα ειπωθηκαν,εκανε η ΝΕΤ ενα μικρο αφιέρωμα στις βραδινές ειδήσεις.


QUOTE(NBAholic)
Αν δεν κάνω λάθος, είχε πρόταση συνεργασίας κι από ΗΠΑ μεριά...

QUOTE(suspect)
Ενας ηθοποιος που - κατα τη γνωμη μου - ειχε ταλεντο για πολλα περισσοτερα απο οσα εκανε και αναλωθηκε.


Αμέσως μετά τον Ζορμπά,ειχε προταση για συμμετοχη σε ταινια που πρωταγωνιστής θα ηταν ο Κέιν.Την αρνήθηκε.
Κατακρίθηκε (σωστά νομίζω) για καποιες επιλογές του,αλλα δν πειράζει..




Ηταν πραγματικά σπουδαίος.

Θα μας λειψει.
hagi
Ένας τεράστιος ηθοποιός έφυγε από κοντά μας.. sad.gif sad.gif Δυστυχώς άλλος ένας έφυγε..


Πολλά συλλυπητήρια στους δικούς του.


Σίγουρα θα μας λείψει....
nikolas12
Τι γελιο ειχα ριξει.Μακαρι να μην πεθαινε ποτε.
R.I.P.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.