Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Maccabi FOX Tel Aviv vs Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2
j-kidd13
vs


Σαν επίτιμος mod του Παναθηναϊκού ανοίγω το τοπικ,μήπως και αλλάξει το γούρι (not laugh.gif )
Τα είχαμε όλα ρόδινα, ο τραυματισμός του Παππά μας έλειπε.Πάμε στο πιο σημαντικό παιχνίδι της σεζόν ως τώρα,με 3 γκαρντ,αυτό τα λέει όλα.
Πέσαμε πάνω στην ομάδα με την καλύτερη φόρμα αυτή τη στιγμή,μια υπέρβαση τη χρειαζόμαστε αν θέλουμε να φύγουμε με τη νίκη.
john wick
1η φορά είμαι τόσο αισιόδοξος...
Θες η γκαντεμιά με τον Νικόλα, θες ότι σιγά σιγά μικραίνει το rotation, νομίζω η ομάδα θα φανεί ενωμένη κ αποφασισμένη...
Ειδωμεν....
Με το που τελειώσει το 1ο 10λεπτο θα φανεί που πάει το πράγμα...
pan24
Ο Κιλπατρικ θα ειναι κομβικος
Ο Κειν θα λειψει πολυ απο την Μακαμπι γιατι ειναι ο μονος καλος αμυντικος που εχουν στην περιφερεια,αν ειναι καλος ο Κιλπατρικ δυσκολα θα τον σταματησει καποιος απο τους κοντους που εχουν
Και βεβαια γιατι πισω απο αυτον υπαρχει μονο ο Λοτζεσκι(Λοτζο καιρος ειναι να κανεις μια παιχνιδαρα) και ο skywalker
basket72
QUOTE (john wick @ Jan 24 2019, 11:34 ) *
1η φορά είμαι τόσο αισιόδοξος...
Θες η γκαντεμιά με τον Νικόλα, θες ότι σιγά σιγά μικραίνει το rotation, νομίζω η ομάδα θα φανεί ενωμένη κ αποφασισμένη...
Ειδωμεν....
Με το που τελειώσει το 1ο 10λεπτο θα φανεί που πάει το πράγμα...



Δεν έχεις άδικο, άλλωστε είναι ο υπέρ πάντων αγώνας σας.
Νομίζω ότι το παιχνίδι θα δείξει κατά που πάει στο γ' και το δ΄δεκάλεπτο. Αν μπορείτε να αντέξετε τον ρυθμό.
Εγώ με βάση την αγωνιστική εικόνα των 2 ομάδων, συν τη δυνατη έδρα της Μακάμπι αλλά και τη δικιά σας κακή συγκομιδή στα εκτός, ήμουν έτοιμος να τιμήσω το χάντικαπ των -3.5 πόντων για τη Μακάμπι. Αλλά το άφησα rolleyes.gif και προτίμησα το όβερ πάνω από 152.5 πόντους.
Για να δούμε τι ψάρια θα πιάσετε. Συμφωνώ με pan24 ότι η απώλεια του Κέιν είναι κομβική. Αν αντέξουν οι δύο νέες σας προσθήκες (από πλευράς φυσικής κατάστασης) έχετε καλές πιθανότητες να μείνετε στο παιχνίδι.
shtarkws
Εγώ πάντως βλέπω νίκη της Μακάμπι και σχετικά εύκολα
pan24
QUOTE (shtarkws @ Jan 24 2019, 13:29 ) *
Εγώ πάντως βλέπω νίκη της Μακάμπι και σχετικά εύκολα

Αν η 3αδα Black,O'Bryant,Tyus μας παρει τα ριμαπουντ και μας βαλει στα καλαθια οπως επισης αν ο Σφαιρο καταφερει να χτυπησει αμυντικα στις περιστροφες τον Κιλπατρικ που ακομα τουλαχιστον παιρνει τοσο λαθος θεση που πολλες φορες ειναι σαν να αμυνομαστε με 4 θα γινει αυτο

Ελπιζω να μην
Looter
Είναι ΠΟΛΥ φορμαρισμένη η Μακάμπι και είναι και πολύ καλή ΟΜΑΔΑ.
Θα μου κάνει ΤΡΟΜΕΡΗ έκπληξη μια νίκη του ΠΑΟ σήμερα.
Επίσης μια και στο συγκεκριμένο γήπεδο έχω πάει , μιλάμε για ΚΑΤΗΦΟΡΑ μεγάλη...
Quincy
Δεν τη λες και σοβαρή αγωνιστική απουσία αυτή του Παππα των 5π σε 20 λεπτά. Περισσότερο ψυχολογικά θα έχει επηρεάσει τους υπόλοιπους και θα κλείσει αναγκαστικά (κι άλλο) το rotation στα guard, αλλά και κόντρα στην Zalgiris εκτός rotation ήταν επί της ουσίας. Την τύχη του παιχνιδιού θα την κρίνουν ο Kilpatrick και ο Payne. Ο ένας θα πρέπει να σκοράρει αρκετά γιατί οι 70κάτι πόντοι δεν νομίζω να φτάνουν για νίκη, και ο άλλος θα πρέπει να σταματήσει τον Black. Ενδιαφέρον παιχνίδι, μπορεί να δούμε και μπάσκετ laugh.gif
G-arenas
QUOTE (Quincy @ Jan 24 2019, 14:39 ) *
Δεν τη λες και σοβαρή αγωνιστική απουσία αυτή του Παππα των 5π σε 20 λεπτά. Περισσότερο ψυχολογικά θα έχει επηρεάσει τους υπόλοιπους και θα κλείσει αναγκαστικά (κι άλλο) το rotation στα guard, αλλά και κόντρα στην Zalgiris εκτός rotation ήταν επί της ουσίας. Την τύχη του παιχνιδιού θα την κρίνουν ο Kilpatrick και ο Payne. Ο ένας θα πρέπει να σκοράρει αρκετά γιατί οι 70κάτι πόντοι δεν νομίζω να φτάνουν για νίκη, και ο άλλος θα πρέπει να σταματήσει τον Black. Ενδιαφέρον παιχνίδι, μπορεί να δούμε και μπάσκετ laugh.gif

ναι τον τελευταιο μηνα δεν ηταν καλος, αλλα στο σκοραρισμα παντα βοηθουσε. το πιο σημαντικο ηταν οτι εδινε ενεργεια στην αμυνα αφου πιεζε.

αυτο θα μας λειψει πολυ καθως δεν εχουμε αλλους.

τωρα για το ματς τι να πω? πεσαμε με μια μακαμπι τερμα φορμαρισμενη, που εχει και καλο ροστερ φυσικα, με προπονητη σφαιρο που μας ξερει και σε μια απο τις πιο δυσκολες εδρες της ευρωπης αν οχι η πιο δυσκολη μαζι με οακα.

το μονο σιγουρο που πρεπει να κανουμε ειναι να μην τους αφησουμε να τρεξουν. να μην βρουν ρυθμο και να μην νοιωσουν ανετα. αυτο απαιτει να παμε σε χαμηλο ρυθμο, να μην τους αφησουμε να παρουν ευκολα ριμπαουντ, να παμε με λιγες κατοχες κλπ κλπ.

θα ειναι δυσκολο αυτο καθως και θα μας πιεσουν πολυ και δεν εχουμε ποστ να ακουμπησουμε την μπαλα.

στο μονο που ελπιζω ειναι συσπειρωση απο τον τραυματισμο του παππα και γενικα τα αρνητικα αποτελεσματα και φυσικα στο να κανει και ενα κακο ματς η μακαμπι κυριως στα ποσοστα της.

αντε και λοτζο-κιλπατρικ χρωστανε ενα καλο ματς ειδικα λοτζο. καντε το τωρα!

65-35% μακαμπι.
pk13
Δεν έχουμε καταφέρει να κάνουμε διπλό σε πολύ πιο μπλαζέ έδρες το θεωρώ απιθανο να το κάνουμε σήμερα σε αυτή την έδρα και με αυτή την φορμαρισμένη Μακαμπι...
Η λογική λέει ότι θα χάσουμε εύκολα και με διαφορά....

Γενικά πάντως το ροστερ φέτος είναι ένας αχταρμάς,πλήρης αναρχία έχουμε 5 σεντερ 2 από τα οποία δεν παίζουν καν(Ίαν Λασμε) ο ενας είναι ανέτοιμος και έχει να παιξει μήνες(Πειν) ο Παπαγιαννης κοιμαται μονίμως όρθιος και έχει μείνει μόνος του ο κακομοίρης ο Γκιστ που από την πολύ χρήση τόσα χρόνια μοιάζει με 38αχρονο..

Στην περιφέρεια δεν το συζητώ σακατευτηκε ο Παππας, ο Λανγκφορντ λείπει κανένα μήνα,ο Κιλπατρικ είχε να παιξει μπάσκετ ένα εξάμηνο και θέλει χρόνο και ο Λοτζεσκι είναι τραγικός..Καλά παμε...
Quincy
QUOTE(G-arenas @ Jan 24 2019, 12:54 ) *
ναι τον τελευταιο μηνα δεν ηταν καλος, αλλα στο σκοραρισμα παντα βοηθουσε. το πιο σημαντικο ηταν οτι εδινε ενεργεια στην αμυνα αφου πιεζε.

αυτο θα μας λειψει πολυ καθως δεν εχουμε αλλους.

τωρα για το ματς τι να πω? πεσαμε με μια μακαμπι τερμα φορμαρισμενη, που εχει και καλο ροστερ φυσικα, με προπονητη σφαιρο που μας ξερει και σε μια απο τις πιο δυσκολες εδρες της ευρωπης αν οχι η πιο δυσκολη μαζι με οακα.

το μονο σιγουρο που πρεπει να κανουμε ειναι να μην τους αφησουμε να τρεξουν. να μην βρουν ρυθμο και να μην νοιωσουν ανετα. αυτο απαιτει να παμε σε χαμηλο ρυθμο, να μην τους αφησουμε να παρουν ευκολα ριμπαουντ, να παμε με λιγες κατοχες κλπ κλπ.

θα ειναι δυσκολο αυτο καθως και θα μας πιεσουν πολυ και δεν εχουμε ποστ να ακουμπησουμε την μπαλα.

στο μονο που ελπιζω ειναι συσπειρωση απο τον τραυματισμο του παππα και γενικα τα αρνητικα αποτελεσματα και φυσικα στο να κανει και ενα κακο ματς η μακαμπι κυριως στα ποσοστα της.

αντε και λοτζο-κιλπατρικ χρωστανε ενα καλο ματς ειδικα λοτζο. καντε το τωρα!

65-35% μακαμπι.



Για να κάνει τη διαφορά στο σκοράρισμα ο Παππας πρέπει να γίνει το match ροντέο, που ειδικά στο Ισραήλ κόντρα στην Maccabi είναι το τελευταίο που θέλεις. Την άμυνά του δεν την έχω σε υπόληψη και ο τρόπος που πιέζει τη μπάλα τις μισές φορές κάνει κακό στην άμυνα του Παναθηναικού.

Μια έξτρα λύση βέβαια είναι πάντα μπόνους, ακόμα κι αν δεν πατήσει στο παρκέ όπως με την Zalgiris που έπαιξε ελάχιστα, όμως μέχρι εκεί. Με την απουσία του Kane, αν δεν έχουν πρόβλημα με τα foul θα την παλέψει ποσοτικά η backcourt του Παναθηναικού.
tamvoukios
Πιστεύω ότι και το σημερινό παιχνίδι θα είναι ένα ακόμα μάθημα στη σειρά "Μαθαίνω τα πάντα για την Euroleague" για τον Πιτίνο.
Μετά τον καθηγητή Μπλατ, τον καθηγητή Πέσιτς και τον καθηγητή Σάρας, σειρά έχει σήμερα ο καθηγητής Μπούλετ να παραδώσει μαθήματα ευρωπαϊκού μπάσκετ στον μαθητή Πιτίνο.
Να δούμε, αν μέχρι να τελειώσει η σεζόν θα έχει μπορέσει να μάθει τα βασικά, ή θα μείνει μεταξεταστέος.

Τώρα, χωρίς πλάκες: πιθανότητες σήμερα 85-15 υπέρ της Μακάμπι.
golitog7
Πιστεύω ο Παναθηναικός πρέπει να κλείσει τη ρακέτα, να τους πλακώσει στις μάπες και να τους δώσει το σουτ. Απ όσο θυμάμαι δε σουτάρουν πολύ καλά και ελλείψει Κέιν θα έχουν ακόμα μεγαλύτερο πρόβλημα. Μπορεί βέβαια να τους ανοίξει σήμερα και να τα βάζουν όλα, αλλά άμα δε ρισκάρεις δεν κερδίζεις. Κλασσικούς σουτέρ-φονιάδες πάντως δεν έχουν.

Αν πάει στους ψηλούς το ματς ή γίνει run n gun θα φύγει ξανά με σκυμμένο κεφάλι ο ΠΑΟ. Οπότε μάγκες όλοι μέσα στο ζωγραφιστό για ξύλο και ριμπάουντ και ο Θεός βοηθός.

50-50 η πρόβλεψη μου με κλειστό ματς
villiskabas
QUOTE (shtarkws @ Jan 24 2019, 13:29 ) *
Εγώ πάντως βλέπω νίκη της Μακάμπι και σχετικά εύκολα

me too
MaJesty23
Πιστεύω θα ηττηθούμε με διαφορά άνω των 15πόντων .Οτιδήποτε άλλο θα είναι έκπληξη.Ακόμα και μια αξιοπρεπής ήττα είναι απίθανη.
papp7
To χειροτερο ειναι πως σε πιθανη ηττα η διαφορα των 5π καλυπτεται για πλακα και μετα ακομη και στα σεναρια ισοβαθμιων θα ειναι απο κατω ο παναθηναικος.
Thodoros
Αν νικήσει ο Παναθηναϊκός σήμερα θα πρέπει να γραφτεί σε βιβλίο με τα σύγχρονα θαύματα . Αν και πάντα υπάρχει η πιθανότητα αυτοκτονίας !
Kalispera
Πιστεύω σήμερα θα νικήσουμε με 65 πόντους διαφορά με τεράστια εμφάνιση Παπαγιάννη.
villiskabas
QUOTE (Kalispera @ Jan 24 2019, 17:34 ) *
Πιστεύω σήμερα θα νικήσουμε με 65 πόντους διαφορά με τεράστια εμφάνιση Παπαγιάννη.



laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif

πιο πιθανο ειναι να κερδισουμε 6,5 ποντους διαφορα 71.gif banana.gif
pan24
Παλι τα ιδια στην ρακετα μας
Τωρα που η Μακαμπι αντι να βαραει σκοτωμενα περναει μεσα την μπαλα εχουμε θεμα
Titus
Τα ίδια της συγχωρεμένης.

Ψιλοάσχετο αλλά είναι καλό μάθημα το αποψινό για το πώς αλλάζουμε στα σκριν. Για την Μακάμπι το μεγάλο πρόβλημα δεν είναι οι ψηλοί αλλά οι κοντοί που είναι... πολύ κοντοί. Αλλά οι ψηλοί κλείνουν τις γωνίες της πάσας και οι κοντοί σπρώχνουν όσο πιο χαμηλά γίνεται για να βγάλουν εκτός ισορροπίας τον αντίπαλο ψηλό. Συνελόντι ειπείν, αν ξέρεις μπάσκετ όλα γίνονται.
MaJesty23
Θέλουμε σκόρ απο Κιλπάτρικ για να γίνει κάτι...Πάντως η διαιτησία παίζει έδρα .
john wick
2 1/2 χρονια φωναζαμε οτι η ομαδα επιθετικα ειναι αδουλευτη...
Αυτος ο Παναθηναικος σε καταστασεις 5 εναντιον 5 ειναι χειροτερος κ απο το αν μαζευτουμε εγω ,ο jkidd13, o villiskabas , o Shtarkws κ για ψηλός ο Stefcorner.... w00t.gif
Τι να σου κανει ο twiterακιας σε 20 μερες μεσα;
Ο Κιλπατρικ δεν βλεπω να βοηθαει.
Ο Payne τουλαχιστον τσιμπαει κανα ριμπαουντ...
Υπομονη συντροφια ,6 μηνες ,θα περασουν....
Titus
Αυτή την στιγμή η Μακάμπι κάνει πάρτυ με το μις ματς στον Τόμας. Μπορεί να μου πει κανείς γιατί τουλάχιστον δεν πάει εκεί ο Παπαπέτρου; Επειδή δεν καταδέχεται να παίξει στο 4;
vforvendetta85
Έχει κλείσει πολύ το ροτεισον χωρίς προφανή λόγο, δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο χρησιμοποιείται μόνο ο Γκιστ και ο Πέιν και γιατί ο Καλάθης για άλλη μια φορά εμφανίζεται κατώτερος των περιστάσεων (αμυντικά)
john wick
Αυτο φταει ρε συ;
Η μηπως τα τουβλα του Νικ;
Βαρεθηκα να βλεπω τον Καλαθη να ριχνει τουβλα....κοψτο ρε Νικ επιτελους..
Gist νταξει ,τα εχουμε πει πολλακις , πλεον παιζει σαν συνταξιουχος ..





Το γυρναω στο Ρεαλ Εφες που ειναι κ ματσαρα..
villiskabas
και καπως ετσι πολυ γρηγορα αντιο 8αδα! Λοιπον η ομαδα δικαιως μενει εξω απο την συνεχεια. Μιλαμε για κακιστη ομαδα που εχει παρει διαζυγιο με το καλαθι! Αντιο Δημητρακη ελπιζω να ανοιξεις τα ματια σου και του χρονου να κανεις καλυτερες κινησεις απο φετος.....
jazz thrilos
QUOTE (Titus @ Jan 24 2019, 22:31 ) *
Αυτή την στιγμή η Μακάμπι κάνει πάρτυ με το μις ματς στον Τόμας. Μπορεί να μου πει κανείς γιατί τουλάχιστον δεν πάει εκεί ο Παπαπέτρου; Επειδή δεν καταδέχεται να παίξει στο 4;

Ελα ντε!!! Ποτε θα τελειώσει το αστείο με την θέση 3 και τον Παπι;
Future7
QUOTE (Titus @ Jan 24 2019, 22:31 ) *
Αυτή την στιγμή η Μακάμπι κάνει πάρτυ με το μις ματς στον Τόμας. Μπορεί να μου πει κανείς γιατί τουλάχιστον δεν πάει εκεί ο Παπαπέτρου; Επειδή δεν καταδέχεται να παίξει στο 4;


Διάβασα δηλώσεις του σήμερα οπου έλεγε πως τον βάζαμε στο 4 που δεν του άρεσε καθόλου ενώ στον παο του είπαν οτι θα παίζει πολυ και στο 3.
Thodoros
QUOTE (vforvendetta85 @ Jan 24 2019, 22:36 ) *
Έχει κλείσει πολύ το ροτεισον χωρίς προφανή λόγο, δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο χρησιμοποιείται μόνο ο Γκιστ και ο Πέιν και γιατί ο Καλάθης για άλλη μια φορά εμφανίζεται κατώτερος των περιστάσεων (αμυντικά)


O Νικ πάντα αυτός ο παίκτης ήταν εδώ είχε υπερεκτιμηθεί ( για κάποιο περίεργο λόγο )
Με αυτόν η ομάδα παλιά έπαιζε επιθετικά με 4 και τώρα με έναν ( Ματ ) αφού έφυγαν οι άλλοι 3! Μπράβο του που κατάφερε για 6 χρόνια να παίρνει 2.150 μ.ο. χωρίς να βοηθάει στο ελάχιστον την ομάδα όταν πρέπει.
shtarkws
QUOTE(john wick @ Jan 24 2019, 22:25 ) *
2 1/2 χρονια φωναζαμε οτι η ομαδα επιθετικα ειναι αδουλευτη...
Αυτος ο Παναθηναικος σε καταστασεις 5 εναντιον 5 ειναι χειροτερος κ απο το αν μαζευτουμε εγω ,ο jkidd13, o villiskabas , o Shtarkws κ για ψηλός ο Stefcorner.... w00t.gif
Τι να σου κανει ο twiterακιας σε 20 μερες μεσα;
Ο Κιλπατρικ δεν βλεπω να βοηθαει.
Ο Payne τουλαχιστον τσιμπαει κανα ριμπαουντ...
Υπομονη συντροφια ,6 μηνες ,θα περασουν....

.
Σε πληροφορώ αγαπητέ ότι ο kidd είναι πολυβόλο στην επίθεση. Το στυλ του δε στο σουτ είναι μεγάλου παίκτου
villiskabas
απο αυτην την ομαδα προσωπικα θα κρατουσα μονο μητογλου παππαγιαννη και παππαπετρου ολοι οι αλλοι στο καλο.. ολοι και ο καραφλας
jazz thrilos
Πάντως ρε παιδιά κι αυτός ο Πιτίνο τι νεο έχει βάλει επιθετικα; Το μονο που βλέπουμε εδω και ώρα ειναι το σύστημα "πάρε την μπάλα Καλάθη και κάνε οτι νομίζεις καλύτερο".

Τουλάχιστον στην άμυνα υπάρχει μεγαλύτερη διάθεση.
Kalispera
QUOTE (villiskabas @ Jan 24 2019, 22:50 ) *
απο αυτην την ομαδα προσωπικα θα κρατουσα μονο μητογλου παππαγιαννη και παππαπετρου ολοι οι αλλοι στο καλο.. ολοι και ο καραφλας

Θα εδιωχνες Καλαθη αλλά θα κρατούσες Παπαγιάννη που είναι ο πιο δημιουργικός άνθρωπος που έχω δει στο να κάνει πάντα το λάθος.
Victor_Mannheim
QUOTE (vforvendetta85 @ Jan 24 2019, 22:36 ) *
Έχει κλείσει πολύ το ροτεισον χωρίς προφανή λόγο, δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο χρησιμοποιείται μόνο ο Γκιστ και ο Πέιν και γιατί ο Καλάθης για άλλη μια φορά εμφανίζεται κατώτερος των περιστάσεων (αμυντικά)

σε ποια σοβαρα παιχνιδια στην ευρωπη ο καλαθης εχει εμφανιστει ανωτερος των περιστασεων
δεν τον ξερουμε τοσα χρονια τωρα θα τον μαθουμε
ο παναθηναικος του τωρα ειναι το δημοσιο του 80
αν κολλουσες καμια αφισουλα και πηγαινες σε καμια συγκεντρωση του αντρεα εμπαινες και εξασφαλιζοσουν μια ζωη
τωρα ειναι πιο ευκολο αρκει να βαζεις τριφυλλια στο ινστα να γλυφεις τον προεδρο και να πεις καμια f word στον σπανουλη

QUOTE (villiskabas @ Jan 24 2019, 22:50 ) *
απο αυτην την ομαδα προσωπικα θα κρατουσα μονο μητογλου παππαγιαννη και παππαπετρου ολοι οι αλλοι στο καλο.. ολοι και ο καραφλας

μερικοι αν εχουν λιγη ντροπη πανω τους θα εφευγαν μονοι τους αλλα που να την βρουνε
ειναι πολλα τα λεφτα αρη
stevebucknall11
Χάλια μαύρα
shtarkws
Κύριοι το επόμενο ποστ καφενειακου χαρακτήρα θα έχει την ανάλογη ποινή
john wick
Πειτε του να μην σουταρει αλλο....
Θα την σπασω την tv κ κοιμαται κ το μωρο... sad.gif
nvip13
Βρε Καλαθη οχι αλλα τουβλα..

Παλι καλα που είμαστε κοντα αλλα και παλι βλεπεις οτι δεν μπορούμε...
Kalispera
Το οτι σας φταίει ο Καλάθης των 10 πόντων και των 10 ασσίστ σε μια ομάδα που έχει μηδενικό επιθετικό ταλέντο και όντας ο μόνος που μπορεί να πάρει μια απόφαση της προκοπής,πραγματικά είναι πολύ ενδιαφέρον.
shtarkws
Εντωμεταξύ ο Καλάθης έχει 12 πόντους και 10 ριμπάουντ. Το ότι είναι είναι σουτερ το ξέρουμε. Αν τον αφήνουν ελεύθερο δεν μπορεί να μην απειλεί.

Ζώνη μας παίζουν, ας σουτάρει ο Λοτζο που είναι σήμερα καλός

Υγ. Ο κολοιαρο έχει 6 επιθετικά ριμπάουντ
Thodoros
Ο Νικ αν δεν βλέπει πάσα του μένει η μπάλα στα χέρια ή θα πετάει τούβλα ! αυτός λοιπόν ήταν παραλίγο ο Καλύτερος παίκτης της Ευρώπης πέρυσι laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Πραγματικά δημόσιο έχουν γίνει! ο Ένας έλεγε δεν μας νοιάζει τι λέει ο κόσμος .
Ο Άλλος στόχος μας η κούπα και σήμερα άφαντοι όλοι! Ωραία πράγματα.

υγ. όπα ξύπνησε λίγο το τέρας για να δούμε.
villiskabas
QUOTE (Kalispera @ Jan 24 2019, 22:52 ) *
Θα εδιωχνες Καλαθη αλλά θα κρατούσες Παπαγιάννη που είναι ο πιο δημιουργικός άνθρωπος που έχω δει στο να κάνει πάντα το λάθος.


ανλογα γτ το κρατας τον καθενα,, ο καλαθης δεν κανει για πρωτο βιολι στην ομαδα. Ο Παππαγιαννης κανει για 3 σεντερ θεωροντας οτι του χρονου θα ναι βελτιωμενος
Quincy
Καλό match από Thomas. Αλλά λίγο περίεργο να έχει αυτός τα περισσότερα shoot της ομάδας.
john wick
QUOTE (shtarkws @ Jan 24 2019, 20:05 ) *
Εντωμεταξύ ο Καλάθης έχει 12 πόντους και 10 ριμπάουντ. Το ότι είναι είναι σουτερ το ξέρουμε. Αν τον αφήνουν ελεύθερο δεν μπορεί να μην απειλεί.

Ζώνη μας παίζουν, ας σουτάρει ο Λοτζο που είναι σήμερα καλός

Υγ. Ο κολοιαρο έχει 6 επιθετικά ριμπάουντ





blink.gif
silversurfer
Είναι απλό, τα παιδιά δεν μπορούν.
Ούτε νεύρο έχουν, ούτε θέληση, ούτε τίποτα. Πιο ανευρη ομάδα δεν πρέπει να έχει υπάρξει.
Ας μείνουμε μια φορά εκτός να τσούξει λίγο..
shtarkws
QUOTE(john wick @ Jan 24 2019, 23:10 ) *
blink.gif


Δεν

Άτιμο Τ9


Κολοϊαρο ρεκόρ και εμφάνιση καριέρας. Κάθε εβδομάδα και από ένας
Titus
QUOTE (jazz thrilos @ Jan 24 2019, 22:51 ) *
Πάντως ρε παιδιά κι αυτός ο Πιτίνο τι νεο έχει βάλει επιθετικα; Το μονο που βλέπουμε εδω και ώρα ειναι το σύστημα "πάρε την μπάλα Καλάθη και κάνε οτι νομίζεις καλύτερο".

Τουλάχιστον στην άμυνα υπάρχει μεγαλύτερη διάθεση.


Don't get me started. Είχε ο ΠΑΟ το παιδί με τα 1000 συστήματα και έπαιζε ό,τι να 'ναι στην επίθεση. Φέρνει τον προφέσορα των φανταμένταλς, πάλι το ίδιο παίζει. Τι έχουν τα έρμα και ψοφάνε;
Boom Dizzle
Aς το κλεισουμε φετος το μαγαζι. Ολα φωναζουν οτι η χρονια ειναι χαμενη!
Kalispera
QUOTE (villiskabas @ Jan 24 2019, 23:06 ) *
ανλογα γτ το κρατας τον καθενα,, ο καλαθης δεν κανει για πρωτο βιολι στην ομαδα. Ο Παππαγιαννης κανει για 3 σεντερ θεωροντας οτι του χρονου θα ναι βελτιωμενος

Μια χαρά κάνει για πρώτο βιολί αρκεί να πλαισιωθεί κατάλληλα.Φέτος ο Παναθηναικός έχει έναν σουτέρ όλο και όλο στα χαρτιά(Λοτζέσκυ) που και αυτός έχει χάσει το χέρι του.Όταν έχεις έναν τέτοιο παικταρά με μια μεγάλη δυναμία,και δεν τον πλαισιώνεις με σουτέρ είσαι άξιος της μοίρας σου.Δεν είπε κανείς οτι ο Καλάθης είναι Διαμαντίδης ή Σπανούλης,αλλά δεν παύει να είναι παικταράς.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.