Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΟΜΑΔΑΣ ΜΠΑΣΚΕΤ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
dougarri
Καλησπέρα,

Ψάχνω ομάδα μπάσκετ για να συμμετέχω στις προπονήσεις. Έπαιζα χρόνια μπασκετ στον Φιλαθλητικό (Ζωγράφου) play maker και επιθυμώ να βρω μια ομάδα που θα με δεχθεί να κάνω προπονήσεις στις περιοχές γύρω από τον Ρέντη. Απέχω αρκετό καιρό η αλήθεια είναι αλλά το ζητώ κυρίως για άθληση.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Άλαν
panthers
QUOTE (dougarri @ Jul 21 2015, 02:50 ) *
Καλησπέρα,

Ψάχνω ομάδα μπάσκετ για να συμμετέχω στις προπονήσεις. Έπαιζα χρόνια μπασκετ στον Φιλαθλητικό (Ζωγράφου) play maker και επιθυμώ να βρω μια ομάδα που θα με δεχθεί να κάνω προπονήσεις στις περιοχές γύρω από τον Ρέντη. Απέχω αρκετό καιρό η αλήθεια είναι αλλά το ζητώ κυρίως για άθληση.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Άλαν



μαγκες καλησπερα και καλο καλοκαιρι...ειμαι 21 χρονων γυρω στο 1.83 υψος δεν εχω παιξει μπασκετ σε ομαδα και θελω να γραφτω σε μια ομαδα στον βολο εστω και τελειως ερασιτεχνικη οχι κατι το ιδιαιτερο ισα-ισα να συμμετεχω στις προπονησεις...υπαρχει περιπτωση να βρω?αν ξερει καποιος ας μου στειλει καποιο τηλεφωνο η κατι αλλο που να μπορω να επικοινωνησω με καποια ομαδα
SteveNashidis
QUOTE(panthers @ Jul 26 2015, 00:38 ) *
μαγκες καλησπερα και καλο καλοκαιρι...ειμαι 21 χρονων γυρω στο 1.83 υψος δεν εχω παιξει μπασκετ σε ομαδα και θελω να γραφτω σε μια ομαδα στον βολο εστω και τελειως ερασιτεχνικη οχι κατι το ιδιαιτερο ισα-ισα να συμμετεχω στις προπονησεις...υπαρχει περιπτωση να βρω?αν ξερει καποιος ας μου στειλει καποιο τηλεφωνο η κατι αλλο που να μπορω να επικοινωνησω με καποια ομαδα


Οι ομάδες της πόλης και των χωριών σε μικρή απόσταση είναι αυτές.

Άδμητος Βελεστίνου ,Κένταυρος Ζαγοράς , Αναγέννηση Αρμενίου ,Αιολικός ( Β ΕΣΚΑΘ)
Ίωνας Βόλου, ΑΕΒ Δημηνίου , Σκιάθος ( Α2)
Γυμναστικός Βόλου, Ολυμπιακός Βόλου , Νίκη βόλου, Ανάληψη Βόλου , Αλμυρός ,Νέοι Αθλητές Νίκης Βόλου (Α1)

Λογικά έτσι όπως τα λες για Α1 και Α2 δεν είσαι . Μπορείς όμως να δοκιμάσεις κάποια τηλέφωνα στην Α2 και μπορεί να σε κρατήσουν γιατί αγωνίζονται με φοιτητές ή με ακαδημίες και ίσως ψάχνουν άτομα.
Οι ομάδες της Β ψάχνουν στελέχωση από όσο θυμάμαι αλλά και πάλι τα ρόστερ είναι ψηλογεμάτα γιατί οι ομάδες είναι λίγες καθώς υπάρχει πολύ φίλαθλος μπασκετικός κόσμος στον Βόλο που δεν ικανοποιείται από τις ομάδες που υπάρχουν.

( ο Αιολικός πρέπει να είναι καινούρια αν δεν κάνω λάθος). *

Ελπίζω να βοήθησα. Περισσότερα για τις ομάδες και τις προκηρύξεις των κατηγοριών εδώ www.eskath.gr
panthers
φιλε σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση...δηλαδη υπαρχει περιπτωση καποια απο αυτες να με κρατησουν?να αρχιζω να παιρνω τηλεφωνα?
SteveNashidis
QUOTE(panthers @ Jul 26 2015, 18:41 ) *
φιλε σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση...δηλαδη υπαρχει περιπτωση καποια απο αυτες να με κρατησουν?να αρχιζω να παιρνω τηλεφωνα?


Ναι κάποια άτομα που ασχολούνται με τις ομάδες αυτές είναι καλοί , δεν θα έχουν πρόβλημα αν τους πεις για προπόνηση μιας και όλοι στους αγώνες θέλουν να έρχονται. smiley.gif
Τώρα για δελτίο , το συζητάς μαζί τους .
panthers
σε ευχαριστω πολυ φιλε θα αρχισω να παιρνω ελπιζω οτι καποια ομαδα θα με δεχτει εκτος κι αν ψαχνουν ολες για διαμαντιδη και σπανουλη
Omegalos
Καλησπέρα στο φορουμ, είμαι φοιτητης στη ξανθη και εχω παιξει αρκετα χρονια μπασκετ στην ένωση καβάλα; και ενδιαφέρομαι να βρώ ομάδα στη ξάνθη αρχικα για προπονησεις μόνο και σε δεύτερη φάση συμμετοχη σε αγωνες μιας και πρεπει να πιασω ρυθμό ομάδος, οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν καλοδεχούμενη.

panthers
καλησπερα φιλε και καλο καλοκαιρι...μπορεις με μια απλη αναζητηση στο google να βρεις καποια σωματεια και να τηλεφωνησεις,αν παιζεις χρονια δεν θα εχεις προβλημα να βρεις ομαδα...τωρα για πιο συγκεκριμενα ας στειλει καποιος ξανθιωτης που ξερει
ComingUpRoses
QUOTE(panthers @ Jul 30 2015, 22:22 ) *
καλησπερα φιλε και καλο καλοκαιρι...μπορεις με μια απλη αναζητηση στο google να βρεις καποια σωματεια και να τηλεφωνησεις,αν παιζεις χρονια δεν θα εχεις προβλημα να βρεις ομαδα...τωρα για πιο συγκεκριμενα ας στειλει καποιος ξανθιωτης που ξερει

Εσυ ολα καλα ? Βρηκες ομαδα , κι αν επιτρεπεται ποια?
panthers
δεν μετακομισα ακομα βολο φιλε οποτε δεν αρχισα τα τηλεφωνα...απο την αλλη εβδομαδα
jimgan1
Καλησπερα ειμαι φοιτητης στην αθηνα εχω παιξει σε αρκετες ομαδες στη λαρισα πιο πολυ σε αθλητικα πλαισια και θελω αν μπορει καποιος να μου προτεινει καποια ομαδα οπουδηποτε στην αθηνα αλλα πιο πολυ κεντρο ή αν διαθετει καποιο τηλεφωνο για να παρω μερος σε καμια προπομηση . Ευχαριστω
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.