Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ολυμπιακός-Euroleague 2008-2009
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
leonkalf
QUOTE (lakersdynasty @ Nov 14 2008, 01:32 ) *
Βρε παιδια να κανω μια ερωτηση? Ο Αρογιο δεν επαιξε καθολου? Τραυματιας ηταν?

Ένοιωσε ενοχλήσεις στην μέση του κατά τη διάρκεια της προθέρμανσης.
pain of salvation
Φιλαρακι μου μετεφερε,πως χτες βραδυ σε εκπομπη,συζητουσαν οι Συριγοι με τον Ζουρο και ανεφεραν τα φαβορι για την Ευρολιγκα...Σιενα,Μπαρτσα,ΠΑΟ,ΤΣΣΚΑ...
Πεταγεται ο Συριγος(ο μεγαλος λογικα) και λεει μεσα στις ακρες...:"αν ο Γιαννακης παρει ο κουπα με αυτην την ομαδα που εχει ο Ολυμπιακος,τοτε θα μιλαμε για τον μεγαλυτερο προπονητη στην Ευρωπη..."
Αν το ειδε καποιος,ας επιβεβαιωσει...
lakersdynasty
QUOTE(pain of salvation @ Nov 14 2008, 13:51 ) *
Φιλαρακι μου μετεφερε,πως χτες βραδυ σε εκπομπη,συζητουσαν οι Συριγοι με τον Ζουρο και ανεφεραν τα φαβορι για την Ευρολιγκα...Σιενα,Μπαρτσα,ΠΑΟ,ΤΣΣΚΑ...
Πεταγεται ο Συριγος(ο μεγαλος λογικα) και λεει μεσα στις ακρες...:"αν ο Γιαννακης παρει ο κουπα με αυτην την ομαδα που εχει ο Ολυμπιακος,τοτε θα μιλαμε για τον μεγαλυτερο προπονητη στην Ευρωπη..."
Αν το ειδε καποιος,ας επιβεβαιωσει...


Τωρα αυτο ειναι καλο η κακο?

Δεν εχω δει την εκπομπη αλλα ο συριγος γενικοτερα πεταει μεγαλες κουβεντες και οτι πετυχει το παρουσιαζει ως "σας το ελεγα εγω"

Τι πιο ευκολο να παρουσιασεις τις συγκεκριμενες ομαδες για φαβορι. Πολυ το ρισκαρει ο ανθρωπος. Μιλαμε για μεγαλες αποδωσεις στο στοιχημα. tongue.gif

Οσο για το σχολιο για τον Γιαννακη, ε αν καταφερει φετος να παρει το τροπαιο φυσικα θα συζηταμε για τον καλητερο φετινο
προπονητη της Ευρωπης. Πρωταθλητης θαναι ο ανθρωπος και θα παει τον ΟΣΦΠ στην κορυφη μετα απο 11 χρονια.

@leonkalf Σε ευχαριστω πολυ. smile.gif
pain of salvation
QUOTE(lakersdynasty @ Nov 14 2008, 14:24 ) *
Τωρα αυτο ειναι καλο η κακο?

Δεν εχω δει την εκπομπη αλλα ο συριγος γενικοτερα πεταει μεγαλες κουβεντες και οτι πετυχει το παρουσιαζει ως "σας το ελεγα εγω"

Τι πιο ευκολο να παρουσιασεις τις συγκεκριμενες ομαδες για φαβορι. Πολυ το ρισκαρει ο ανθρωπος. Μιλαμε για μεγαλες αποδωσεις στο στοιχημα. tongue.gif

Οσο για το σχολιο για τον Γιαννακη, ε αν καταφερει φετος να παρει το τροπαιο φυσικα θα συζηταμε για τον καλητερο φετινο προπονητη της Ευρωπης. Πρωταθλητης θαναι ο ανθρωπος και θα παει τον ΟΣΦΠ στην κορυφη μετα απο 11 χρονια.

Αναφέρομαι κυριως στο σχολιο για τον Γιαννακη...ειναι ειρωνικο...
Για αυτο ρωταω αν ειδε χτες κανεις την εκπομπη,να μας πει την γνωμη του
Sokos
Ειρωνικό ειρωνικο αλλά όταν πήραμε το ευρωμπάσκετ στο Βελιγράδι ο Συρίγος ήταν ο πρώτος που πετάχτηκε σαν πορδή από το αεροπλάνο να καρπωθεί την μεγάλη επιτυχία της εθνικής. Μπορεί να μην του κάνει ο Γιαννάκης, αλλά δεν τον πείραξε να φανεί πρώτη μούρη στους νικητές τότε. Μην αρχίσω για αυτόν τον άνθρωπο. Χτές έβλεπα λίγο τον ΠΑΟ πριν ξεκινήσει το δικό μας παιχνίδι και αναγκάστηκα να το βάλω στο μουγγό.... Ελπίζω να μην γίνει και ο γιος του έτσι....
Johnnys
Ενα ερδιαφερον αρθρο για τον Τσιλντρεςς
http://www.sport24.gr/html/ent/380/ent.261380.asp
saou
Eγώ την είδα την εκπομπή και το είπε ακριβώς έτσι, επειδή κατά τη γνώμη του ο Ολυμπιακός έχει ΤΕΡΑΣΤΙΟ πρόβλημα χημείας. Σε ένα βαθμό, οι ανησυχίες που εξέφρασε έχουν σταμπαριστεί από όλους μας (λίγοι σουτέρ κτλ κτλ) αλλά ως συνήθως τις διάνθισε με μεγάλη δόση ξερολισμού...

Τη Μπάρτσα δεν την έβαλε στα φαβορί, ίσα ίσα που είναι ιδιαίτερα επιφυλακτικός (το λέω κομψά) απέναντί της , και πολύ ειρωνικός (τι περίεργο) για τις προγούμενες αποτυχίες της.



spysta
Γιατι ασχολειστε με τον Συριγο ???Το εχουμε μαθει το ποιον του εδω και καιρο .. οχι βεβαια οτι ειπε κατι κακο στην προκειμενη περιπτωση ..απλα την αποψη του κατεθεσε πως ο ΟΣΦΠ εχει ΤΕΡΑΣΤΙΟ προβλημα χημειας.Ομορφα και ωραια ..

ο τροπος ομως που τα λες ρε Φιλλιπακο ειναι πραγματικα ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟΣ.Καργα εριστικος,ξερολας,ειρωνικος,με υφακι παντογνωστη και τρομερα εμπαθης σε ορισμενες περιπτωσεις.Απορω πως τον αντεχουν οι συναδελφοι του wacko.gif
captain charisma
ο εκπροσωπος του θεου σημερα εχει και γιορτη οποτε για μια μερα ας μη του τα χωνουμε 71.gif 71.gif
pram81
Απορώ ώρες ώρες ρε παιδιά πως τον αντέχουν οι καλεσμένοι του?Δε λέω για το συνεργάτη του γιατί είναι ο γιος του!Τους καλείς ρε φίλε άσε να μιλήσουν και λίγο!Μόλις ξεκινά κάποιος να μιλήσει τον διακόπτει και πάντα χωρίς συγνώμη και λέει την παπαριά του!Εγώ στην πρώτη του εκπομπή αυτό το παλικάρι το Σπανούλη το λυπήθηκα πραγματικά!Μόλις πήγαινε να αρθρώσει κουβέντα μπαμ διακοπή!Αλλά τι να πεις οι κρατικοδίαιτοι έτσι είναι!Τρέχουν πρώτοι να καρπωθούν την επιτυχία των άλλων (βλέπε Βελιγράδι)...
pram81
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Nov 14 2008, 04:03 ) *
Τι να δω???
Το τριποντο με ταμπλο που εβαλε κατα λαθος??? tongue.gif

Αν φτασαμε στο σημειο να ειναι ο Βασιλολοπουλος ο πιο σημαντικος παιχτης
της φετινης ομαδας, τοτε ας το κοψουμε απο τωρα το αθλημα.
Εκανε ενα ματς στους 3 μηνες και θα με πρηζεις καμια βδομαδα??? tongue.gif

Ο Τζος πρεπει να αρχισει να σουταρει και λιγο
γιατι εδω ειναι ευρωπη και δεν εχει 3'' στην αμυνα.
Εδω εχει ταμπουρι και ζωναρες.

Μηπως να ανταλλαζαμε τον Χαλπεριν με τον Ντομερκαντ??
Παλι οργια εκανε σημερα η παιχτουρα.
Ολο το ΟΑΚΑ τον εβριζε.

Φίλε λύκε κι εγώ μαζί σου!Ο βασιλόπουλος δεν μπορει να κάνει δεύτερη αριστερή τρίπλα,όχι να μας βγει και ξαφνικά ο ήρωας της ομάδας!Ωραία βγάζει ενέργεια στο παρκέ, παιζει και άμυνα αλλά αυτά δικαιολογούν το ένα μυριάκι? Δε νομίζω!

Χαλπερίν? Ο σωτήρας μας στο σουτ? Έχουμε τέτοιους πολλούς στην ευρώπη!Δεν ξέρω αν ο Ντομερκαντ θα ήταν μια λύση αλλά μπορείς να βρεις με τα ίδια λεφτά πολλά εργαλεία!

Όσο για τον Τζος ας μην μιλήσουμε ακόμα!Αλλά στο φιζικαλ γκειμ με κλειστή άμυνα.... Γεια σας!

Θα πρέπει να κάνουμε τάματα για να αντέξουν Μπουρούσης και Παπ.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(pram81 @ Nov 14 2008, 22:34 ) *
Φίλε λύκε κι εγώ μαζί σου!Ο βασιλόπουλος δεν μπορει να κάνει δεύτερη αριστερή τρίπλα,όχι να μας βγει και ξαφνικά ο ήρωας της ομάδας!Ωραία βγάζει ενέργεια στο παρκέ, παιζει και άμυνα αλλά αυτά δικαιολογούν το ένα μυριάκι? Δε νομίζω!

Χαλπερίν? Ο σωτήρας μας στο σουτ? Έχουμε τέτοιους πολλούς στην ευρώπη!Δεν ξέρω αν ο Ντομερκαντ θα ήταν μια λύση αλλά μπορείς να βρεις με τα ίδια λεφτά πολλά εργαλεία!

Όσο για τον Τζος ας μην μιλήσουμε ακόμα!Αλλά στο φιζικαλ γκειμ με κλειστή άμυνα.... Γεια σας!

Θα πρέπει να κάνουμε τάματα για να αντέξουν Μπουρούσης και Παπ.

Επιτελους να κι ενας που ξερει μπασκετ icon_wave.gif

Ο Ντομερ θα ταιριαζε μια χαρα φετος στην ομαδα.
Και σε συγκριση με τον Χαλπεριν ειναι και πιο ψηλος
και πιο γρηγορος και πιο δυνατος
και φυσικα..........................
wos_sport3.gif wos_sport3.gif wos_sport3.gif
apkat
Πιο ψηλος;;;; icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

Και γω τον Χενρι τον παω απιστευτα αλλα αλλου στυλ παικτης ο ενας αλλο ο αλλος..Για ομαδα Γιαννακη με στοιχειωδη λογικη βλεπεις οτι ο Χαλπεριν παει απειρως περισσοτερο..

Υ.Γ:Τον Ντομερκαντ τον θεωρω μαζι με Ναβαρρο Γκριρ Λανγκτον και Ματσε(στα καλα του)τους καλυτερους σκορερ της Ευρωπης αλλα ο Γιαννακης δεν ψαχνει ακριβως αυτο στα γκαρντ του..
tzagasdog
QUOTE(pram81 @ Nov 14 2008, 21:34 ) *
Φίλε λύκε κι εγώ μαζί σου!Ο βασιλόπουλος δεν μπορει να κάνει δεύτερη αριστερή τρίπλα,όχι να μας βγει και ξαφνικά ο ήρωας της ομάδας!Ωραία βγάζει ενέργεια στο παρκέ, παιζει και άμυνα αλλά αυτά δικαιολογούν το ένα μυριάκι? Δε νομίζω!

Χαλπερίν? Ο σωτήρας μας στο σουτ? Έχουμε τέτοιους πολλούς στην ευρώπη!Δεν ξέρω αν ο Ντομερκαντ θα ήταν μια λύση αλλά μπορείς να βρεις με τα ίδια λεφτά πολλά εργαλεία!

Όσο για τον Τζος ας μην μιλήσουμε ακόμα!Αλλά στο φιζικαλ γκειμ με κλειστή άμυνα.... Γεια σας!

Θα πρέπει να κάνουμε τάματα για να αντέξουν Μπουρούσης και Παπ.


τετοιο μπασκετικο κορμι σαν του Βασιλοπουλου δυσκολα βρισκεις σε Ευρωπη και σε συνδιασμο με το οτι ειναι μικρος και Ελληνας λενε παααρα πολλα. Και αν τον ειχαμε με την cibona ισως να το χαμε παρει το ματσακι - ισως.

Για τους αλλους καλυτερα ειναι να κρινουμε απο το αποτελεσμα
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(tzagasdog @ Nov 15 2008, 22:13 ) *
τετοιο μπασκετικο κορμι σαν του Βασιλοπουλου δυσκολα βρισκεις σε Ευρωπη και σε συνδιασμο με το οτι ειναι μικρος και Ελληνας λενε παααρα πολλα. Και αν τον ειχαμε με την cibona ισως να το χαμε παρει το ματσακι - ισως.

Για τους αλλους καλυτερα ειναι να κρινουμε απο το αποτελεσμα

Κορμια σαν του Βασιλοπουλου υπαρχουν αρκετα στην Ευρωπη
και ειναι ολα σχεδον το ιδιο αμπαλα.

Κορμι σαν του Βασιλοπουλου δεν βρισκεις σε τερματοφυλακα.
Μηπως τωρα που σταματαει ο Αντωνακης να το σκεφτουμε λιγακι?
a bullet for your head
Επισημο εγγραφο απεστειλε στην Ευρωλιγκα η Μακαμπι,το οποιο κοινοποιησε κ στον ΟΣΦΠ,με το οποιο ζηταει συγνωμη για την απουσια του τεχνικου της Εφι Μπιρενμποιμ απ την συνεντευξη τυπου,αμεσως μετα την ληξη της αναμετρησης την περασμενη Πεμπτη.Οι Ισραηλινοι το απεδωσαν σε κακη συννενοηση αναμεσα στα μελη της ομαδας και διαβεβαιωσε πως κατι αναλογο δεν θα ξανασυμβει στο μελλον..
panagiotisTheDream
Παίδες ξέρετε κάποιο σάιτ απ το νετ όπου μπορώ να παρακολουθήσω λάιβ το ματς με τη ΛεΜαν;
rankin
QUOTE(panagiotisTheDream @ Nov 27 2008, 18:28 ) *
Παίδες ξέρετε κάποιο σάιτ απ το νετ όπου μπορώ να παρακολουθήσω λάιβ το ματς με τη ΛεΜαν;

Σωστό.. έχουμε κάτι σε σοπκαστ;;;
tzagasdog
QUOTE(rankin @ Nov 27 2008, 21:41 ) *
Σωστό.. έχουμε κάτι σε σοπκαστ;;;


χανουμε με 11 ποντους...
ρε Γιαννακη μη μας κανεις να σου κουναμε μαντιλια σαν τον Γκερσον ελεος δλδ....
εγω δεν βρηκα live stream, υπαρχουν δλδ καποια καναλια αλλα δειχνουν την μπαλα....(btw 4 ριχνουμε εκει)
kostas16
telika yparxei kapoia selida h tpt??????????????
Xaroumenos loukoumas
Στο euroleague.net πάντως, δείχνει Greer με 4/4 τρίποντα!
68-62 στο 28'
panagiotisTheDream
Τέλος τρίτου δεκαλέπτου: 73-68 με τον Greer με 19π. Το δεκάλεπτο τελείωσε με φοβερό alle oop Βούιτσιτς-Μπουρούση.
kostas16
re paides p t blepete???
panagiotisTheDream
Greer 24π 4κλεψίματα και 5/5 τρίποντα......79-81 και 3,5 λεπτά για το τέλος.
tzagasdog
ελα καποιος να ποσταρει το σκορ....
απο τι βλεπω ειναι 83-83
panagiotisTheDream
87 όλα με δύο βολές του Γκριρ 4 δεύτερα πριν το τελος.....πάμε παράταση....Ο Τσίλι έβαλε μάλλον το σουτ (ω, ναι!) του αγώνα όπου πήραμε προβάδισμα λίγο πριν το τέλος.
nikos116
link gia match http://www.justin.tv/mordane2/popout
Ο Γκριρ έβαλε δυο βολές στα 3".. και είναι 87-87 πάει παράταση
benchwarmer
Παραταση. Εχω χασει 1 χρονο απο τη ζωη μου βλεποντας το.. Ο Γιαννακης τουλαχιστον 10.

Ξυπνατε και παρτε το γ*****ο να τελειωνουμε
panagiotisTheDream
87-93 3 λεπτά πριν το τέλος....με καλή άμυνα απ όλους....επίθεση δικιά μας.
tzagasdog
μπραβο ρε μπουρουσαρε.... εσυ και ο γκριρ ρε ... μονο....(και ο Βασιλο τον ξεχασα)
αλλα βαλε ρε τις βολες
(μπανταλονα - ταου ειναι 105-100!!!
και ο πανιωνιος 65-66)
panagiotisTheDream
τελικό 93-98.

QUOTE(tzagasdog @ Nov 28 2008, 00:21 ) *
μπραβο ρε μπουρουσαρε.... εσυ και γκριρ ρε ... μονο....(και ο Βασιλο τον ξεχασα)
αλλα βαλε ρε τις βολες


το μάτιασες το παιδί.... smiley.gif
Q 6
αηδια ηταν ο ολυμπιακος ρε παιδια. ειμαστε ενα χαλι . πραγματικα αισχος
tzagasdog
τυχερος ειναι ο Γιαννακης που εχει παιχταραδες... πηραμε το ματς και γλιτωσε τα λευκα μαντιλια... αλλα για ποσο?

παλι 15 λαθη καναμε (3 ο Παπαλουκας), ειχαμε 56% στα 3 ποντα και 43% στα τριποντα ο Τεοντοσιτς ειχε 4 ασιστ σε 7' και 20''
ο Μπουρου εκανε double double, O βασιλο, 3 κλεψιματα 2 ταπες και εβαλε και τις κρισιμες βολες στο τελος....
ο Σοφο 8μισι λεπτα με 3-6fg
thrylos7
Τώρα που τελείωσε ο αγώνας και δεν υπάρχει ο ενθουσιασμός του live, τέρμα στα ποστ της μιας σειράς... wink.gif (το συγκεκριμένο εξαιρείται tongue.gif )


Sokos
Τραγικοί ήμασταν παιδιά. Δεν το συζητάμε. Παίξαμε όπως την Κυριακή και απλά λόγω της διαφοράς δυναμικότητας των αντιπάλων ήταν διαφορετικό το αποτέλεσμα. Ούτε επίθεση, ούτε άμυνα, ούτε τίποτα για να λέμε την αλήθεια. Ευτυχώς που δεν χάσαμε πάντως γιατί θα μας έπαιρνε από κάτω και θα χαμε ντράβαλα από πολύ νωρίς. Χρειαζόμαστε ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ βελτίωση πάντως. Έτσι δεν πάμε πουθενά....

Αν συνεχίσουμε έτσι, απόκριες δεν θα κάνει ο Γιαννάκης....
panagiotisTheDream
Παίδες θέλει υπομονή και δουλειά....Ας μην αρχίσουμε τις γκρίνιες από τώρα, δυσκλολεύοντας και το έργο των παιχτών. Στις πρώτες γκέλες να λέμε για λευκά μαντίλια στον Γιαννάκη κλπ; Είναι δυνατόν; Ποιανού είχε μαλλιάσει η γλώσσα να λέει: "στόχος μας είναι να μαστε έτοιμοι τον Ιανουάριο"; Κουνήστε λευκά μαντήλια αλλά πέστε μας και ποιον να φέρουμε αντί του δράκου. Λες κι αυτός φταίει μόνο. Ας ηρεμήσουμε και να κάνουμε το καθήκον μας σαν κόσμος του θρύλου (να τους στηρίξουμε δηλαδή) στα δύσκολα, και βλέπουμε. Νέα ομάδα είμαστε, προς Θεού....
benchwarmer
Ματς χωρις καμια λογικη... Αν κοιταξει κανεις τα στατιστικα μας, βλεπει οτι παιξαμε μια χαρα! (123 ομαδικο ρανκινγκ)

Το στατιστικο που εξηγει ολοκληρη τη ροη του ματς ειναι αυτο που εμφανισε για καποια στιγμη στην 4η περιοδο, και που δεν μπορω να το βρω τωρα.. Τα ποσοστα της Λεμαν ανα περιοδο. Στις 3 πρωτες ειχε κατι σαν 63%(!!), 67%(!!), κατι τετοιο.. Στην 4η (μεχρι το σημειο εκεινο) ειχε 29% (και δεν πρεπει να βελτιωθηκε και πολυ μεχρι το τελος της) και στην παραταση μετρησα μονο 1 ευστοχο σουτ σε καμια 10αρια.

Καθως δεν ειδα τις πρωτες 3 περιοδους, δεν μπορω να εχω αποψη.. Αν δηλαδη εφταιγε η κακη αμυνα (το πιθανοτερο), η αν ηταν τυχεροι οι Γαλλοι.. Παντως επιθετικα που λετε, δεν νομιζω να τα πηγαμε και ασχημα.

Ολοι ΣΕΦ τωρα την Κυριακη, να δειξουμε οτι στηριζουμε την ομαδα.
panagiotisTheDream
QUOTE(benchwarmer @ Nov 28 2008, 00:57 ) *
Ολοι ΣΕΦ τωρα την Κυριακη, να δειξουμε οτι στηριζουμε την ομαδα.


έτσι ρε παιδιά....έτσι θα πάμε μπροστά...
δείτε λίγο τι έχουν κάνει στον ΠΑΟ σε αντίστοιχες περιπτώσεις....Πάντως σίγουρα δε βγάλαν μαντίλια στον Ζοτς... rolleyes.gif

jimol34
Άμυνα πάλι απαράδεκτη. Είχα βαρεθεί (όσο έβλεπα δηλαδή γιατί παρακολουθούσα και τη μπάλα) να μετράω τα ελεύθερα σουτ των Γάλλων. Το θέμα είναι ότι αν αφήνεις στην αρχή τους αντίπαλούς σου να τα βάζουν ανενόχλητοι, μετά στα βάζουν και με άμυνα αφού η αυτοπεποίθησή τους έχει ανέβει. Και αμυντικά ριμπάουντ χάσαμε πολλά.

Επίθεση πάλι τα ίδια. Απλά γυρνάγαμε τη μπάλα για να σουτάρουμε στο τέλος της επίθεσης.
Οι ψηλοί μας περιφερειακοί πόσταραν τους Γάλλους γκαρντ μόνο 2 φορές.

Μου άρεσε ο Σόφο που έδειξε διάθεση, ο Γκριρ εγγύηση, ο Βασιλόπουλος έκανε κάποια λάθη αλλά στο τέλος καθάρισε. Ο Χαλπερίν επίσης πολυ καλός ενώ ο Μπουρου πάλεψε.

Ο Τσίλντρες έβαλε ένα πολύ κρίσιμο σουτ. Απορώ που δεν παίρνει προσπάθειες. Η μπάλα περνάει ελάχιστα από τα χέρια του ενώ παίκτες λιγότερο ταλαντούχοι από αυτόν παίρνουν περισσότερες προσπάθειες. Για να δούμε αν αξιοποιηθεί καλύτερα (όπως και οι υπόλοιποι βέβαια).

Θέμα Γιαννάκη δεν πρόκειται να υπάρξει. Οι Αγγελόπουλοι στήριξαν τον Πίνι μέχρι τέλους όταν αυτός έχανε 40 πόντους από την Εφές στο ΣΕΦ, δεν θα διώξουν τον Γιαννάκη Νοέμβρη μήνα. Εγώ φοβάμαι μήπως αρχίσουν τίποτα αποδοκιμασίες στο ΣΕΦ, δημιουργηθεί πρόβλημα χωρίς κανένα λόγο και τελικά καταστραφεί η φετινή προσπάθεια χωρίς λόγο και αιτία. Ναι, η ομάδα σέρνεται ακόμα αλλά είναι πολύ νωρίς ώστε να αρχίσουμε να τους βγάζουμε άχρηστους όλους. Εδώ ο Βαλβέρδε μέχρι πριν ένα μήνα θεωρούταν άχρηστος ενώ τώρα αποθεώνεται.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Sokos @ Nov 28 2008, 01:46 ) *
Τραγικοί ήμασταν παιδιά. Δεν το συζητάμε. Παίξαμε όπως την Κυριακή και απλά λόγω της διαφοράς δυναμικότητας των αντιπάλων ήταν διαφορετικό το αποτέλεσμα. Ούτε επίθεση, ούτε άμυνα, ούτε τίποτα για να λέμε την αλήθεια. Ευτυχώς που δεν χάσαμε πάντως γιατί θα μας έπαιρνε από κάτω και θα χαμε ντράβαλα από πολύ νωρίς. Χρειαζόμαστε ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ βελτίωση πάντως. Έτσι δεν πάμε πουθενά....

Αν συνεχίσουμε έτσι, απόκριες δεν θα κάνει ο Γιαννάκης....

Παλι 90 ποντους φαγαμε.
Ουτε επι Γκερσον δεν τρωγαμε τοσους.

Τελικα αυτος ο Τσιλντρες ειναι χειροτερος στην αμυνα απο τον Γουντς.
Για την επιθεση να μην μιλησω καλυτερα. ΑΠΛΑ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΣ.

Ο Σοφο για αλλη μια φορα εδειξε οτι μπορει ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ
να παιζει περισσοτερο.

Η μονη διαφορα με την Κυριακη ειναι οτι αποψε ο Γκριρ
ηταν σελληνιασμενος και μας γλυτωσε απο την ξεφτιλα.

κ. Γιαννακη, ειναι δυνατον στην τελευταια φαση της κανονικης διαρκειας
να μην βαζετε μεσα και 2ο ψηλο να πηδηξει στο ριμπαουντ για τις βολες?????????
Ειναι δυνατον να χανει η ομαδα αυτο το ριμπαουντ?????
Ουτε στα παιδικα δεν γινονται αυτα.

Αμα προλαβει και κανει αποκριες, αντιο ζωη.
Ουτε χριστουγεννα δεν πρεπει να κανει κανονικα.
tzagasdog
οκ υπομονη λοιπον....
ναι απλα τωρα δεν υπαρχουμε...
ας υπαρχουμε απο το 09 και τα λεμε...
λετε λετε για τον Πινι η ομαδα ειχε αντιστοιχη εικονα....
και με τετοια ποιοτητα και βαθος διαφορα πινι-Γιαννακη δεν θα υπηρχε,,,,
χωρις αμυνα, χωρις συστημα στην επιθεση τπτ....
και παιζεις με την Λεμαν....
οταν παιξεις με καλυτερη ομαδα ολοι ειδαμε τι εγινε...
εχουμε και καλα ποσοστα παρολαυτα... μυστηριο και σωτηριο... ισως τελικα να βγαινουν καποια συστηματα αλλα μαλλον δεν ειναι αρκετα για την κορυφη
υπομονη λοιπον και ας θυμιζει η εικονα της ομαδας εποχες Γκερσον....
στην αμυνα παντως ειναι σαν να μην εχουμε διαθεση.... μυστηρια πραγματα συμβαινουν
ελπιζω με καποιο μυστηριο τροπο να οδηγησουν σε κατι μαγικο στο τελος της σεζον και λιγο πριν....
Sokos
Λύκε το σωστό είναι βγάλει ο Γιαννάκης την χρονιάκαι να κριθεί στο τέλος. Σε περίπτωση αντικατάστασης, το θέμα είναι να φέρεις κάποιον καλύτερο. Και κατά προτίμηση κάποιον από τους τοπ. Δεν κυκλοφορούν πολλοί ελύθερη τέτοια περίοδο. Το ζήτημα είναι να μην φτάσει η αγανάκτηση σε τέτοιο βαθμό που να μην πηγαίνει άλλο η κατάσταση. Γενικά μέχρι τώρα σε όλη την χρονιά έχουμε δει κάποια διαστήματα καλής άμυνας. Αυτό μόνο. Επιθετικά συστήματα 0. Δεν ξέρω τι φταίει, αλλά αν δεν έχεις επίθεση και δεν έχεις άμυνα να σε κρατήσει, δεν πας πουθενα.

Για τον Childress θα συμφωνήσω με αυτό που είπε ο Παπαδογιάννης. Έχει ρόλο κομπάρσου σε ομάδα που ψάχνει πρωταγωνιστή (8 προσπάθειες πήρε σήμερα, οι 3 ήταν καρφώματα, η μία ένα πολύ κρίσιμο σουτ, η άλλη ένα χαμένο κάρφωμα και οι άλλες δύο σουτ από κοντινή απόσταση και lay up αν θυμάμαι καλά). Ίσως όπως είπε πάλι ο Παπαδογιάννης να παίζει με την επιταγή κολλημένη στο μέτωπο. Ίσως να χει μάθει έτσι από τους hawks, που ήταν έκτος παίκτης. Είχε κάποιο συγκεκριμένο ρόλο και έκανε καλά αυτό που έπρεπε να κάνει. Στην ευρώπη, με μικρότερους χώρους, και χωρίς σουτ είναι δύσκολα τα πράγματα για οποιονδήποτε αμερικάνο. Και ξαφνικά περιμένουμε να κάνει παπάδες... Ίσως γι αυτό να ταν καλύτερη λύση ο Delfino, ο Evans και ο Parker. O Parker ξέρουμε ότι δεν θα ερχόταν, για τους άλλους δύο δεν ξέρω γιατί απορρίφθηκαν (αν συνέβη αυτό). Ίσως ο αφάνας να ταν απλά ο μεγαλύτερος κράχτης που μπορούσαμε να φέρουμε. Λάθος κριτήριο σίγουρα.
PanosIlio
Το χθεσινό παιχνίδι ήταν, για μένα, μια σκέτη απογοήτευση.

Δεν πίστεψα σε κανένα σημείο του παιχνιδιού ότι θα χάσουμε αλλά αυτή η εμφάνιση δεν ήταν καθόλου ελπιδοφόρα.

Καταρχάς δεν υπάρχει σταθερή πεντάδα. Αυτό για μένα είναι λάθος, αντιλαμβάνομαι πως περισσότερο μετράει το πως τελειώνουμε τα παιχνίδια και η διάρκεια αυτών αλλά το γεγονός πως σχεδόν σε κάθε παιχνίδι έχουμε και διαφορετική πεντάδα δείχνει έλλειψη σταθερής τακτικής.

Χθες η άμυνά μας ήταν 3 πουλάκια κάθονται, μέσα έξω. Και ο Βασιλόπουλος, βασικός καταλύτης της νίκης μας, στο πρώτο ημίχρονο δεν έπαιξε καθόλου. Από την άλλη ο Πελεκάνος που ξεκίνησε έπαιξε 3-5 λεπτά και μετά δεν ξανά μπήκε. Αυτά είναι πειράματα, και τέλη Νοέμβρη τέτοιου είδους πειράματα δεν κάνεις.

Δεν μπορεί μια ομάδα με τόσους παίκτες να περιμένει από έναν, ομολογουμένως παικταρά, Γκριρ να βγάλει τα κάστανα από τη φωτιά.

Εμένα λογικό θα μου φαινόταν να μην παίζαμε καλά στην επίθεση τέτοια εποχή αλλά στην άμυνα, που είναι πρώτα θέμα διάθεσης, με τέτοιες μονάδες, θα έπρεπε να σπάγαμε κόκαλα. Εδώ συμβαίνει το αντίθετο. Χθες κερδίσαμε με περσινή συνταγή. Μπάλα στον Γκριρ και με άμυνα Βασιλόπουλου στο τέλος.

Ο Παπαλουκάς κακός, έξω από τα νερά του, και το σημαντικότερο είναι πως από ότι φαίνεται είναι θέμα ψυχολογίας. Ακόμα δεν νιώθει άνετα.

Ο Τσίλι εκτός συστήματος στην επίθεση. Δεν υπάρχει μια φάση που να τον απομονώνει και να παίζει 1 με 1, ότι κάνει είναι από ατομικές ενέργειες ή όταν τρέχουμε, που ούτε αυτό κάνουμε συχνά.

Βέβαια το βασικό είναι ότι η άμυνά μας είναι πολύ κακή. Δεν το περίμενα αυτό, εγώ περίμενα πως στην επίθεση λογικά να είμαστε κάπως αλλά στην άμυνα όχι.

Τέσπα, υπομονή, όπως λέει και ο κόουτς.

ΥΓ1: Πάλι τα time out τα κράτησε καβάτζα. Χώνανε αβέρτα τα γαλλάκια τίποτα εμείς, ατάραχος. τι να πω.

ΥΓ2: Πάντως χθες το στατιστικά των Γάλλων ήταν καταπληκτικά για 3 περιόδους, όλα μέσα, μόλις αξιωθήκαμε να παίξουμε άμυνα πέσανε κατακόρυφα.
kseplenhs
QUOTE(Sokos @ Nov 28 2008, 00:46 ) *
Αν συνεχίσουμε έτσι, απόκριες δεν θα κάνει ο Γιαννάκης....


θα κάνει...και θα ντυθεί γκέρσον... icon_drunk.gif
saou
Η δικαιολογία για το χθεσινό χάλι είναι προφανής και επαρκής κατά τη γνώμη μου: οι παρενέργειες του στραπάτσου από τον ΠΑΟ.

Αυτό όμως που δεν δικαιολογείται είναι η ανεξέλεγκτη αγωνιστική συμπεριφορά της ομάδας. Προσωπικά είδα κυρίως το πρώτο ημίχρονο, και το πελάγωμα και στις 2 άκρες του γηπέδου μου θύμισε εποχή Γκέρσον. Άμυνα ανύπαρκτη και επίθεση χωρίς πλάνο. Ειδικά όμως το θέμα της άμυνας με έχει εκπλήξει δυσάρεστα καθόλη σχεδόν τη διάρκεια της χρονιάς. Υποτίθεται ότι το κύριο χαρακτηριστικό των ομάδων του Γιαννάκη είναι η άμυνα αλλά οι αδυναμίες που βγαίνουν από παιχνίδι σε παιχνίδι είναι χτυπητές...

Κατά τα άλλα η απορία μου είναι η εξής: δαπανήθηκαν τόσα εκατομμύρια ευρώ για να τα κάνει όλα πάλι ο Γκριρ? Κάτι μάλλον δεν πήγε καλά, ας ελπίσουμε να διορθωθεί, ή τουλάχιστον άμα δε μπορεί κανένας άλλος ας αφήσουν τον αμερικάνο να κάνει το κομμάτι του, ας αφήσουμε την πολύ ομαδικότητα και ας αναδιανεμηθούν οι ρόλοι των υπολοίπων ώστε να τον πλασιώσουν κατάλληλα.
basketobios
QUOTE (PanosIlio-G7 @ Nov 28 2008, 10:03 ) *
Το χθεσινό παιχνίδι ήταν, για μένα, μια σκέτη απογοήτευση.

Δεν μπορεί μια ομάδα με τόσους παίκτες να περιμένει από έναν, ομολογουμένως παικταρά, Γκριρ να βγάλει τα κάστανα από τη φωτιά.



Αυτόν τον "ομολογουμένως παικταρά" να μην ξεχνάμε πόσοι τον αναθεμάτιζαν πέρσι. Στο πρόσωπό του προσπαθούσαν να απαξιώσουν τον σολίστα σκόρερ, τον ηγέτη που παίρνει την ομάδα στις πλάτες του (θυμίζω νίκες με ΤΣΣΚΑ, Μακάμπι κ.α.) Πολλοί οπαδοί της "χρυσής μετριότητας" περίμεναν ένα στραβοπάτημα του γενναίου Λιν για να φωνάξουν το γνωστό "ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΣΟΣ!, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΣΟΣ!" διώξτε τον! Διώξτε τον! Σταυρώστε τον!
Όλοι αυτοί οι επικριτές του καναπέ νόμιζαν ότι με έναν μέτριο έως καλό "οργανωτή" που θα εφαρμόζει τα "συστήματα" των προπονηταράδων η ομάδα θα είχε τη νίκη στο τσεπάκι της.
Τώρα που διαθέτει τον Παπαλουκά ένας από τους κορυφαίους επιτελικούς περίμεναν παντού περιπάτους...
Όμως η πραγματικότητα είναι διαφορετική: Χθες ο Γκριρ όταν χρειάστηκε έκανε μαζί και τις δύο δουλειές: και κατέβαζε και σκόραρε και αν δεν ήταν αυτός να ισοφαρίσει με τις δύο βολές στο τέλος (δείγμα της γενναιότητάς του αφού η μπάλα έκαιγε πάρα πολύ!) ο Ολυμπιακός θα είχε χάσει το "εύκολο" παιχνιδάκι με την χωρίς νίκη Λε μαν.



QUOTE
Ο Τσίλι εκτός συστήματος στην επίθεση. Δεν υπάρχει μια φάση που να τον απομονώνει και να παίζει 1 με 1, ότι κάνει είναι από ατομικές ενέργειες ή όταν τρέχουμε, που ούτε αυτό κάνουμε συχνά.


Είναι γεγονός ότι ο Γιαννάκης δεν έχει καταφέρει να ενσωματώσει τον Τσίλι σε κάποια συστήματα που να αναδείχνουν τις αρετές του. Προφανώς ενδιαφέρεται μόνο για τα αποτελέσματα μέχρι να κατοχυρώσει τη θέση του και να μην απολυθει.
Ίσως να το κάνει όταν τα ματς δεν θα έχουν μεγάλο κόστος αλλά τότε δεν θα έχει μεγάλη σημασία.
saou
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αναφέρετε καν τη λέξη απόλυση... Οι Αγγελλόπουλοι θεωρώ δεδομένο ότι θα δώσουν στο δράκο το μίνιμουμ που δικαιούται, δηλαδή τη φετινή χρονιά. Εκτός του ότι αυτό είναι το σωστό, το ίδιο έπραξαν και την πρώτη χρονιά του Γκέρσον όταν το καράβι βούλιαζε για μήνες μέχρι να σωθεί η χρονιά στον πέμπτο τελικό με τον Άρη και στη συνέχεια να χάσουμε το πρωτάθλημα για ένα κλικ. Επομένως χώρια της λογικής, υπάρχει και δεδικασμένο...

ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Sokos @ Nov 28 2008, 05:01 ) *
Λύκε το σωστό είναι βγάλει ο Γιαννάκης την χρονιάκαι να κριθεί στο τέλος. Σε περίπτωση αντικατάστασης, το θέμα είναι να φέρεις κάποιον καλύτερο. Και κατά προτίμηση κάποιον από τους τοπ. Δεν κυκλοφορούν πολλοί ελύθερη τέτοια περίοδο. Το ζήτημα είναι να μην φτάσει η αγανάκτηση σε τέτοιο βαθμό που να μην πηγαίνει άλλο η κατάσταση. Γενικά μέχρι τώρα σε όλη την χρονιά έχουμε δει κάποια διαστήματα καλής άμυνας. Αυτό μόνο. Επιθετικά συστήματα 0. Δεν ξέρω τι φταίει, αλλά αν δεν έχεις επίθεση και δεν έχεις άμυνα να σε κρατήσει, δεν πας πουθενα.

Αν δεν κανω λαθος ειναι ελευθερος ο προπονητης της εθνικης Ισπανιας.
Ας παρουμε αυτον, που εχει αποδειξει οτι ειναι καλυτερος του Γιαννακη.

QUOTE(saou @ Nov 28 2008, 14:57 ) *
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αναφέρετε καν τη λέξη απόλυση... Οι Αγγελλόπουλοι θεωρώ δεδομένο ότι θα δώσουν στο δράκο το μίνιμουμ που δικαιούται, δηλαδή τη φετινή χρονιά. Εκτός του ότι αυτό είναι το σωστό, το ίδιο έπραξαν και την πρώτη χρονιά του Γκέρσον όταν το καράβι βούλιαζε για μήνες μέχρι να σωθεί η χρονιά στον πέμπτο τελικό με τον Άρη και στη συνέχεια να χάσουμε το πρωτάθλημα για ένα κλικ. Επομένως χώρια της λογικής, υπάρχει και δεδικασμένο...

Ο Γκερσον ομως ειχε αποδειξει οτι τον ειχε τον Ομπραντοβιτς.
Παντα του εκανε την ζωη δυσκολη.

Αντιθετα ο Γιαννακης ειναι ο καλυτερος πελατης.
benchwarmer
QUOTE(basketobios @ Nov 28 2008, 12:48 ) *
Είναι γεγονός ότι ο Γιαννάκης δεν έχει καταφέρει να ενσωματώσει τον Τσίλι σε κάποια συστήματα που να αναδείχνουν τις αρετές του. Προφανώς ενδιαφέρεται μόνο για τα αποτελέσματα μέχρι να κατοχυρώσει τη θέση του και να μην απολυθει.


?????????
Ο Γιαννάκης????
huh.gif huh.gif huh.gif
Bugger12
QUOTE(ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ. @ Nov 28 2008, 14:22 ) *
Αν δεν κανω λαθος ειναι ελευθερος ο προπονητης της εθνικης Ισπανιας.
Ας παρουμε αυτον, που εχει αποδειξει οτι ειναι καλυτερος του Γιαννακη.


Με το υλικό που είχε ο Πέπου ακόμα και η θεία μου η Ευρυδίκη από το χωριό θα κέρδιζε τον Γιαννάκη,δεν ήταν θέμα κόουτς.Κάτσε μην έρθει ο Πέπου στην Εθνική μας και θα γελάσει και ο κάθε πικραμένος.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.