Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ 2006-2007
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28
diama13
Καλησπερα....κανενα αλλο αποτελεσμα δεν εχουμε?μονο για 2 αγωνες μιλησαμε μονο και με ενταση μαλιστα.... tongue.gif παντως παραξενευομαι που εχασε ο παο γιατι ελεγαν πως εχει καλη ομαδα...εκτος και αν η αλλη ομαδα ηταν καλυτερη.... laugh.gif
dizzy_fingers
Και πάνω που νόμιζα ότι τα είχα δει όλα στο φόρουμ, είδα και τις οπαδικές αντιπαραθέσεις (ήπιες είναι η αλήθεια) σε τμήματα νεανίδων...

Βρε κορίτσια, μην αρπάζεστε με το παραμικρό.
Έχετε πάντα υπ'όψιν, ότι τα γραπτά ποτέ δεν εκφράζουν πλήρως το ύφος του "συνομιλητή" σας. Ακόμα και με τη βοήθεια των smilies, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα παρεξήγησης.
Οπότε, βάζετε λίγο νερό στο κρασί σας.
Μην σπεύδετε αμέσως να ζητήσετε σε έντονο ύφος το λόγο από τον συνομιλητή σας.

Για το συγκεκριμένο ματς Δάφνης-Αστέρα, καθώς έκατσα στην εξέδρα με τους πολλούς φιλάθλους στο δεύτερο ημίχρονο (έφτασα στο 2ο δεκάλεπτο και έκατσα απέναντι), μπορώ να πω πως τουλάχιστον για αυτό το διάστημα δεν πήρε το αυτί μου κάποια βρισιά, ούτε αποδοκιμασία για κάποια παίχτρια...ούτε από τη μία, ούτε από την άλλη πλευρά.

Ήμαρτον, δηλαδή, αν αρχίζουμε και βρίζουμε μικρά κοριτσάκια... 68.gif


Τώρα για τα άλλα παιχνίδια...αν κάποιος δεν ήταν στο γήπεδο δε νομίζω να μπορεί να εκφέρει άποψη, οπότε τί να γράψουμε? Εγώ είχα βάλει το supersport και περίμενα να δείξει κάτι, αλλά άδικα περίμενα icon_drunk.gif blech.gif
(άσχετο με ssport: τί έβαλαν οι αθεόφοβοι σήμερα το μεσημέρι στις 15:00???? το υπέρτατο ντέρμπυ, το el classico του αλβανικού πρωταθλήματος: Ντιναμό Τιράνων - Παρτιζάνι... 40.gif shot.gif ).
tsops
QUOTE(dizzy_fingers @ Nov 6 2006, 08:50 PM) *
(άσχετο με ssport: τί έβαλαν οι αθεόφοβοι σήμερα το μεσημέρι στις 15:00???? το υπέρτατο ντέρμπυ, το el classico του αλβανικού πρωταθλήματος: Ντιναμό Τιράνων - Παρτιζάνι... 40.gif shot.gif ).


laugh.gif laugh.gif laugh.gif
trefoil 13
QUOTE(tsops @ Nov 6 2006, 12:56 PM) *
Σπόρτιγκ - Αθηναϊκός και Αγία - ΠΑΟ δεν είπατε και πολλά σχόλια. Τι έγινε τελικά και κέρδισαν Σπόρτιγκ και Αγία?

Το σπόρτιγκ έχασε...
Στο αγία-ΠΑΟ ξέρω ότι ο Παναθηναικός ήταν μπροστά στο ημίχρονο και από εκεί και πέρα ήταν ντέρμπυ. Το παιχνίδι κρίθηκε στα πολλά ριμπάουντ που μάζεψε η Κύπρια που έφερε φέτος η αγία.
Περισσότερα δεν προλαβαίνω να γράψω. Έχω διάβασμα...

QUOTE(diama13 @ Nov 6 2006, 08:14 PM) *
Καλησπερα....κανενα αλλο αποτελεσμα δεν εχουμε?μονο για 2 αγωνες μιλησαμε μονο και με ενταση μαλιστα.... tongue.gif παντως παραξενευομαι που εχασε ο παο γιατι ελεγαν πως εχει καλη ομαδα...εκτος και αν η αλλη ομαδα ηταν καλυτερη.... laugh.gif

Και για την αγία έλεγαν πως έχει καλή ομάδα και μην ξεχνάμε ότι έχει και παράδοση σε αυτά τα τμήματα.
Live strong
QUOTE(dizzy_fingers @ Nov 6 2006, 08:50 PM) *
Και πάνω που νόμιζα ότι τα είχα δει όλα στο φόρουμ, είδα και τις οπαδικές αντιπαραθέσεις (ήπιες είναι η αλήθεια) σε τμήματα νεανίδων...

Βρε κορίτσια, μην αρπάζεστε με το παραμικρό.
Έχετε πάντα υπ'όψιν, ότι τα γραπτά ποτέ δεν εκφράζουν πλήρως το ύφος του "συνομιλητή" σας. Ακόμα και με τη βοήθεια των smilies, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα παρεξήγησης.
Οπότε, βάζετε λίγο νερό στο κρασί σας.
Μην σπεύδετε αμέσως να ζητήσετε σε έντονο ύφος το λόγο από τον συνομιλητή σας.

Για το συγκεκριμένο ματς Δάφνης-Αστέρα, καθώς έκατσα στην εξέδρα με τους πολλούς φιλάθλους στο δεύτερο ημίχρονο (έφτασα στο 2ο δεκάλεπτο και έκατσα απέναντι), μπορώ να πω πως τουλάχιστον για αυτό το διάστημα δεν πήρε το αυτί μου κάποια βρισιά, ούτε αποδοκιμασία για κάποια παίχτρια...ούτε από τη μία, ούτε από την άλλη πλευρά.

Ήμαρτον, δηλαδή, αν αρχίζουμε και βρίζουμε μικρά κοριτσάκια... 68.gif


Έχεις απόλυτο δίκιο dizzy, δεν υπάρχει λόγος τελικά να γίνονται τέτοιες αντιπαραθέσεις….
Λυπάμαι πολύ…. peace.gif
basket4
2η Αγωνιστική 1oς ομιλος
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας
11/11/2006 09:00:00 ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΓΣ ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ
11/11/2006 13:00:00 ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΚΛ. ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
11/11/2006 15:15:00 ΣΠ.ΛΟΥΗ ΚΛ. ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
ρεπο:Γ.Σ.Περιστεριου (αποχωρηση του ΑΟ Πευκης απο το πρωταθλημα)


2η Αγωνιστική 2ος ομιλος
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας
13/11/2006 21:00:00 ΠΑΠΑΓΟΥ ΚΛ. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ
11/11/2006 14:30:00 ΕΡΓΑΝΗΣ ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ
11/11/2006 14:00:00 Μ.ΜΟΥΡΟΥΤΣΟΥ ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ
11/11/2006 14:15:00 ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ

εχουμε και αλλο σημαντικο παιχνιδι στο δευτερο ομιλο ΔΑΦΝΗ-ΣΠΟΡΤΙΓΚ.τα προγνωστικα σας...!ευχομαι να χασουν τα λιοσια!(αν δεν πω την κακια μου θα σκασω)...!τωρα δεν ξερω αν παιανια,παπαγου,μαρουσι,αεκ και αγιος στεφανος εχουν καλη ομαδα..αν ξερεις καποιος κατι ας ενημερωσει και εμας... blove.gif tongue.gif w00t.gif icon_wave.gif
diama13
Ξερει κανεις γιατι αποχωρησε η πευκη?μπασκετ4,γιατι λες οτι ειναι σημαντικο παιχνιδι το δαφνη-σπορτινγκ??συμφωνω μαζι σου για τα λιοσια.. laugh.gif
tsops
QUOTE(diama13 @ Nov 7 2006, 04:47 PM) *
Ξερει κανεις γιατι αποχωρησε η πευκη?μπασκετ4,γιατι λες οτι ειναι σημαντικο παιχνιδι το δαφνη-σπορτινγκ??συμφωνω μαζι σου για τα λιοσια.. laugh.gif


Προφανώς, για εμένα, το Δάφνη - Σπόρτιγκ είναι σημαντικό δεδομένου ότι υπάρχει το ενδιαφέρον της πρώτης νίκης και για τις 2 ομάδες, της επιδίωξης της κατάληψης μίας εκ των 2 προνομιούχων θέσεων αλλά και του παρελθόντος. Μην ξεχνάμε ότι πάντα τα παιχνίδια Σπόρτιγκ - Δάφνης είχαν ιδιαίτερο ενδιαφέρον και σε επίπεδο κορασίδων αλλά και νεανίδων την τελευταία 6αετία (πριν από τα 6 χρόνια, ο Σπόρτιγκ έριχνε 50άρες στη Δάφνη laugh.gif )
Baby_Jane
[quote name='dizzy_fingers' date='Nov 6 2006, 10:50 PM' post='42811']
Και πάνω που νόμιζα ότι τα είχα δει όλα στο φόρουμ, είδα και τις οπαδικές αντιπαραθέσεις (ήπιες είναι η αλήθεια) σε τμήματα νεανίδων...

Βρε κορίτσια, μην αρπάζεστε με το παραμικρό.
Έχετε πάντα υπ'όψιν, ότι τα γραπτά ποτέ δεν εκφράζουν πλήρως το ύφος του "συνομιλητή" σας. Ακόμα και με τη βοήθεια των smilies, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα παρεξήγησης.
Οπότε, βάζετε λίγο νερό στο κρασί σας.
Μην σπεύδετε αμέσως να ζητήσετε σε έντονο ύφος το λόγο από τον συνομιλητή σας.

Ρε παιδια αφηστε τις κοπελες!ο λογος φερνει και αντιλογο . .ειναι απολυτως υγιες!εξαλλου βραζει το αιμα των νεαρων παικτριων μας . . icon_blahblah.gif 21.gif
diama13
Δεν ξερω αν το ξερεις αλλα η livestrong μας ειπε πως δεν παιζει μπασκετ..... rolleyes.gif icon_wave.gif
Baby_Jane
QUOTE(diama13 @ Nov 7 2006, 10:44 PM) *
Δεν ξερω αν το ξερεις αλλα η livestrong μας ειπε πως δεν παιζει μπασκετ..... rolleyes.gif icon_wave.gif



Kι αλλες το χουν πει . .αλλα ποιος τις πιστευει . . laugh.gif laugh.gif
trefoil 13
QUOTE(diama13 @ Nov 7 2006, 06:47 PM) *
Ξερει κανεις γιατι αποχωρησε η πευκη?μπασκετ4,γιατι λες οτι ειναι σημαντικο παιχνιδι το δαφνη-σπορτινγκ??συμφωνω μαζι σου για τα λιοσια.. laugh.gif

Δίκιο έχει να το λέει. Δυστυχώς, πρώτη αγωνιστική όχι ακριβώς προσγειωθήκαμε απότομα αλλά φάνηκε αυτό που φοβόμασταν. Ατυχίες, βλακείες της διοίκησης, έλλειψη χρόνου και ελάχιστες προπονήσεις με όλη την ομάδα μαζί έχουν αφήσει το σπόρτιγκ πολύ πίσω...
Live strong
QUOTE(diama13 @ Nov 7 2006, 08:44 PM) *
Δεν ξερω αν το ξερεις αλλα η livestrong μας ειπε πως δεν παιζει μπασκετ..... rolleyes.gif icon_wave.gif


Έτσι είναι όπως τα λέει η diama. Για να το λέει είναι σίγουρη! wink.gif
Δεν παίζω μπάσκετ, ούτε εγώ ούτε η sofo4. Αγαπάμε όμως και οι δύο το άθλημα πολύ ! blove.gif Έτυχε μόνο να βρεθούμε στο ίδιο παιχνίδι και να φανατιστούμε λίγο πάρα πάνω από το κανονικό. jedi.gif Η κάθε μια είχε το λόγο της… μάλλον! cool.gif Έτσι δεν είναι sofo.; rolleyes.gif 65.gif
Άντε ότι είπαμε ας το ξεχάσουμε, σαν δυο παλιές φίλες… που μπορεί κάποτε… να έπιναν καφέ 65.gif μαζί… rolleyes.gif wink.gif και λογοφέραμε πάνω στη παρέα…. 6.gif peace.gif
tsops
QUOTE(Live strong @ Nov 8 2006, 09:56 AM) *
Έτσι είναι όπως τα λέει η diama. Για να το λέει είναι σίγουρη! wink.gif
Δεν παίζω μπάσκετ, ούτε εγώ ούτε η sofo4. Αγαπάμε όμως και οι δύο το άθλημα πολύ ! blove.gif Έτυχε μόνο να βρεθούμε στο ίδιο παιχνίδι και να φανατιστούμε λίγο πάρα πάνω από το κανονικό. jedi.gif Η κάθε μια είχε το λόγο της… μάλλον! cool.gif Έτσι δεν είναι sofo.; rolleyes.gif 65.gif
Άντε ότι είπαμε ας το ξεχάσουμε, σαν δυο παλιές φίλες… που μπορεί κάποτε… να έπιναν καφέ 65.gif μαζί… rolleyes.gif wink.gif και λογοφέραμε πάνω στη παρέα…. 6.gif peace.gif


41.gif 41.gif 41.gif wink.gif
sofo4
QUOTE(Live strong @ Nov 8 2006, 11:56 AM) *
Έτσι είναι όπως τα λέει η diama. Για να το λέει είναι σίγουρη! wink.gif
Δεν παίζω μπάσκετ, ούτε εγώ ούτε η sofo4. Αγαπάμε όμως και οι δύο το άθλημα πολύ ! blove.gif Έτυχε μόνο να βρεθούμε στο ίδιο παιχνίδι και να φανατιστούμε λίγο πάρα πάνω από το κανονικό. jedi.gif Η κάθε μια είχε το λόγο της… μάλλον! cool.gif Έτσι δεν είναι sofo.; rolleyes.gif 65.gif
Άντε ότι είπαμε ας το ξεχάσουμε, σαν δυο παλιές φίλες… που μπορεί κάποτε… να έπιναν καφέ 65.gif μαζί… rolleyes.gif wink.gif και λογοφέραμε πάνω στη παρέα…. 6.gif peace.gif


Δεν νομίζω να έχω αναφέρει αν παίζω ή δεν παίζω μπάσκετ - ούτε φανατίζομαι ιδιαίτερα- 19.gif
Δεν είμαι απο τη Δάφνη -εχω πολλούς φίλους -ες ενημερώνομαι και βλέπω παιχνίδια της πολλές φορές -και οχι μονο του γυναικείου ή της συγκεκριμένης ομάδας -υπάρχουν και αλλες καλές ομάδες- προσπαθώ να βλέπω αντικειμενικά ένα παιχνίδι και να λέω τη γνώμη μου. Αποφεύγω επίσης να έρχομαι σε αντιπαράθεση- δεν έχω λόγους -εκτός αν ο άλλος ειναι προκλητικός- γι'αυτό ειρηνη ημίν peace.gif peace.gif
Live strong
QUOTE(sofo4 @ Nov 8 2006, 12:12 PM) *
Δεν νομίζω να έχω αναφέρει αν παίζω ή δεν παίζω μπάσκετ - ούτε φανατίζομαι ιδιαίτερα- 19.gif
Δεν είμαι απο τη Δάφνη -εχω πολλούς φίλους -ες ενημερώνομαι και βλέπω παιχνίδια της πολλές φορές -και οχι μονο του γυναικείου ή της συγκεκριμένης ομάδας -υπάρχουν και αλλες καλές ομάδες- προσπαθώ να βλέπω αντικειμενικά ένα παιχνίδι και να λέω τη γνώμη μου. Αποφεύγω επίσης να έρχομαι σε αντιπαράθεση- δεν έχω λόγους -εκτός αν ο άλλος ειναι προκλητικός- γι'αυτό ειρηνη ημίν peace.gif peace.gif



οχι δεν είμαι απο ομάδα- επαιζα πολύ παλιά- τώρα παρακολουθώ γιατί μου αρέσει πολύ το μπάσκετ.
________________________________________________________________________________
__


icon_wave.gif wink.gif
Tatubasketfan
Λίγο άσχετο με αυτά που συζητιούνται αλλά θέλω να πω ότι μόλις κατάλαβα ότι σε τέτοιες ηλικίες είναι πολύ πιο εύκολο ένας προπονητής να καταστρέψει μια παίκτρια παρά να την κάνει καλύτερη.......
sofo4
QUOTE(Live strong @ Nov 8 2006, 02:24 PM) *
οχι δεν είμαι απο ομάδα- επαιζα πολύ παλιά- τώρα παρακολουθώ γιατί μου αρέσει πολύ το μπάσκετ.
________________________________________________________________________________
__
icon_wave.gif wink.gif


μπράβο -τώρα μας αποστόμοσες- 41.gif είπα δεν νομίζω ---απο οτι έγραψα αυτό κράτησες για να έχεις τον τελευταίο λόγο αλλιώς δεν ηρεμείς έτσι? οκ. για να δούμε τώρα θα ηρεμήσεις? peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif peace.gif έλεος peace.gif peace.gif peace.gif
tsops
QUOTE(Live strong @ Nov 8 2006, 12:24 PM) *
οχι δεν είμαι απο ομάδα- επαιζα πολύ παλιά- τώρα παρακολουθώ γιατί μου αρέσει πολύ το μπάσκετ.
________________________________________________________________________________
__
icon_wave.gif wink.gif


πόσο πολύ παλιά? 19.gif 19.gif 19.gif

QUOTE(Tatubasketfan @ Nov 8 2006, 12:35 PM) *
Λίγο άσχετο με αυτά που συζητιούνται αλλά θέλω να πω ότι μόλις κατάλαβα ότι σε τέτοιες ηλικίες είναι πολύ πιο εύκολο ένας προπονητής να καταστρέψει μια παίκτρια παρά να την κάνει καλύτερη.......



Δεν συμφωνώ μαζί σου tatu. Τίποτα δεν είναι ευκολότερο ή δυσκολότερο. Είναι απλώς θέμα χαρακτήρα και αξιών του προπονητή. Άμα είναι ρεμπεσκές ( blink.gif ), μάλλον θα την καταστρέψει, αν είναι όμως σωστός, δεν βλέπω το λόγο... smile.gif
sofo4
[quote name='tsops' date='Nov 8 2006, 03:00 PM' post='43140']

πόσο πολύ παλιά? 19.gif 19.gif 19.gif

smile.gif Από την επανάσταση tongue.gif
Live strong
Βρε συ, ηρέμισε, smile.gif δεν το έκανα για να έχω τον τελευταίο λόγο. blink.gif
Για όνομα του θεού δεν έχουμε να μοιράσουμε τίποτα… θα χαλάσουμε τις καρδιές μας για μια αντιπαράθεση; Σιγά το μεγάλο γεγονός τελικά. laugh.gif
tsops
Αχταρμά τα έκανα blink.gif Νόμιζα ότι το σχόλιο "έπαιζα πολύ παλιά" το έκανε η Live για τον εαυτό της και ήθελα να τη πειράξω...αααααααα, θα σταματήσετε οι 2 σας? με έχετε μπερδέψει! wacko.gif ugly_tocktock.gif
Live strong
Αυτά παθαίνει κανείς όταν μπλέκει με γυναίκες
24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
sofo4
QUOTE(tsops @ Nov 8 2006, 03:19 PM) *
Αχταρμά τα έκανα blink.gif Νόμιζα ότι το σχόλιο "έπαιζα πολύ παλιά" το έκανε η Live για τον εαυτό της και ήθελα να τη πειράξω...αααααααα, θα σταματήσετε οι 2 σας? με έχετε μπερδέψει! wacko.gif ugly_tocktock.gif


Δεν πειράζει - φαντάζεσαι ομως τον Κολοκοτρώνη με τον Καραισκάκη να παίζουν μπάσκετ? w00t.gif 19.gif 24.gif blech.gif
tsops
QUOTE(sofo4 @ Nov 8 2006, 01:43 PM) *
Δεν πειράζει - φαντάζεσαι ομως τον Κολοκοτρώνη με τον Καραισκάκη να παίζουν μπάσκετ? w00t.gif 19.gif 24.gif blech.gif


Όχι, αλλά αν θες, το κανονίζω... 19.gif sorry, είμαι offtopic.gif

Επιστρέφω λοιπόν : σχόλια για την ερχόμενη αγωνιστική? επαρχία έχουν ξεκινήσει κανονικά τα πρωταθλήματα? τι γίνεται με τα φαβορί και τα αουτσάϊντερ? εκπλήξεις? bball.gif



QUOTE(Live strong @ Nov 8 2006, 01:33 PM) *
Αυτά παθαίνει κανείς όταν μπλέκει με γυναίκες
24.gif 24.gif 24.gif 24.gif


όχι γυναίκες...θηλυκές κουρούνες... tongue.gif
Tatubasketfan
QUOTE(tsops @ Nov 8 2006, 11:00 AM) *
πόσο πολύ παλιά? 19.gif 19.gif 19.gif
Δεν συμφωνώ μαζί σου tatu. Τίποτα δεν είναι ευκολότερο ή δυσκολότερο. Είναι απλώς θέμα χαρακτήρα και αξιών του προπονητή. Άμα είναι ρεμπεσκές ( blink.gif ), μάλλον θα την καταστρέψει, αν είναι όμως σωστός, δεν βλέπω το λόγο... smile.gif


Ναι όμως αν ο προπονητής σε έναν δυσκολούτσικο αγώνα παίζει με 6 παίκτριες απο τις 9 που είναι όλες το ίδιο άξιες να παίξουν, είναι σωστό; και άντε λέω ότι θέλει να πάρει τη διαφορά...την παίρνει...γιατί δε τις βάζει μετά όλες λίγο λίγο να παίξουν;και εγώ ήμουνα η τυχερή μέσα σε αυτές τις 3 παίκτριες γιατί μπήκα για ένα λεπτό και μετά με έβγαλε...και να πω ότι έκανα χαζομάρες.....δεν τις έκανα...και μια χαρά άμυνα έπαιξα στην καλύτερη τους παίκτρια και το σουτ μου το έβαλα μέσα σε αυτό το 1 λεπτό που έπαιξα....δηλαδή τι άλλο πρέπει να κάνει μια παίκτρια για να παίξει λίγο παραπάνω;
Warrior
.....

(δεν εχει να κανει το ποστ σε τιποτα με την συζητηση σας,μην ενοχλειστε...)
Live strong
Πίστεψε με, αυτό μπορεί να γίνει σε όλες τις κατηγορίες. Από κορασίδες μέχρι Α1 γυναικών. Ακόμα και σε αντρικά. Και όχι μόνο σε πρωτάθλημα, αλλά και σε φιλικά. blink.gif
Δεν πιστεύω ότι είναι θέμα προσωπικό με σένα. Καμιά φορά τους βγαίνει περίεργα.
Έχω δει για παράδειγμα ομάδα που πάει μπροστά 50 πόντους, ΝΑΙ καλά ακούσατε, w00t.gif δε θα πω ποια, και λόγω πλεονεξίας καθαρής,(για να κερδίσει όσο το δυνατό μεγαλύτερη διαφορά) δεν βάζει όλες τι ς κοπέλες μέσα αλλά παίζει με μια πεντάδα. 68.gif (το συγκεκριμένο παράδειγμα είναι από μικρή κατηγορία).
diama13
Εγω ομως ξερω και μια ομαδα που κερδιζε για 20 ποντους,και ο προπονητης εβαλε τις μικρες,και παραλιγο να χασουν....καλα,φυσικα ειναι αναλογα την περιπτωση αλλα σαφως στην συγκεκριμενη των 50 ποντων επρεπε να παρουν χρονο οι μικρες..... tongue.gif
Live strong
Κοίτα να δεις, κι εσύ αν ήσουν προπονήτρια πιστεύω ότι το ίδιο θα έκανες. smile.gif
Όταν κερδίζεις με τόσους πόντους διαφορά, πρέπει να δώσεις λίγο χρόνο συμμετοχής και στα πιο μικρά για να μπορέσουν να εξοικειωθούν. Όταν δε παίζουν καθόλου είναι το άσχημο γιατί όταν θα τα χρειαστεί τα παιδιά δεν θα μπορούν να σταθούν στο παρκέ. Άρα μπράβο στον προπονητή αυτό. Φαντάζομαι όταν είδε να μειώνεται η διαφορά έβαλε τις πιο μεγάλες και κέρδισε… cool.gif
Ο άλλος όμως που σου λέω εγώ; Τι πρέπει να πούμε για αυτόν; Έλα στη θέση μιας από τις κοπέλες που πιθανόν δεν έβαλε, πως θα ένιωσαν; smile.gif
diama13
Ναι,καταλαβαινω πως μπορει να νιωθει μια τετοια παικτρια....και ειναι και αδικο αυτο αν πηγαινει και σε ολες τις προπονησεις και προσπαθει....
Live strong
Έτσι smile.gif ... είσαι σωστή wink.gif
Tatubasketfan
συμφωνώ με όσα λέτε αλλά το γελοίο είναι ότι ενώ παλαιότερα είχα πάνω απο 15 λεπτά συμμετοχή σε όλο το παιχνίδι...τώρα αυτά τα 15 λεπτά τα παίζει μια κοπέλα του '92 που φέρνουν από τις κορασίδες...ε εντάξει αυτό κάπως μου φάνηκε....
tsops
QUOTE(Warrior @ Nov 8 2006, 01:27 PM) *
.....

(δεν εχει να κανει το ποστ σε τιποτα με την συζητηση σας,μην ενοχλειστε...)


Έχω ρίξει το απίστευτο γέλιο σήμερα με το Warrior που περνάει από διάφορα topics για να τεστάρει κάποια functions laugh.gif laugh.gif laugh.gif Σαν να περνάει μύγα είναι laugh.gif

Λοιπόν, στο προπονητικό τώρα : να εκφράσω και εγώ μία άποψη την οποία έχω θέσει και εκθέσει καμιά 40αριά φορές στο εν λόγω forum αλλά και σε άλλα fora. Ο προπονητής που παίζει με 6-7 παίκτριες το μόνο που έχει να κερδίσει είναι τραυματισμοί, αντιπάθειες, δυσλειτουργία και χρονικά, αποτυχία.

Δεν συμφωνώ με αυτή τη προπονητική φιλοσοφία, έχω έλθει σε αντιπαράθεση με αρκετούς φίλους από εσάς εδώ, αλλά το ξαναλώ : είτε είναι ομάδα Α1, είτε κορασίδες, αυτό το μοντέλο δεν λειτουργεί και δη εν έτει 2006, όπου το μπάσκετ είναι σύγχρονο, πιο γρήγορο, δυναμικό και απαιτητικό. Οι λύσεις σε μία τέτοια περίπτωση είναι πολλές, αρκεί ο προπονητής να έχει όρεξη να τις εφαρμόσει. Tatu, υπομονή κούκλα μου, θα γνωρίσεις πολλούς και διαφορετικούς προπονητές στη ζωή σου smile.gif bball.gif
Tatubasketfan
Ευχαριστώ coach...απλά το μόνο που καταφέρνουν οι σύλλογοι με τέτοιες καταστάσεις,είναι να χάνουνε παίκτριες....
tsops
QUOTE(Tatubasketfan @ Nov 8 2006, 04:39 PM) *
Ευχαριστώ coach...απλά το μόνο που καταφέρνουν οι σύλλογοι με τέτοιες καταστάσεις,είναι να χάνουνε παίκτριες....


Δε μασάς εσύ από τέτοια, και κούκλα είσαι και αντράκι και παιχτρόνι! wink.gif
Tatubasketfan
QUOTE(tsops @ Nov 8 2006, 02:56 PM) *
Δε μασάς εσύ από τέτοια, και κούκλα είσαι και αντράκι και παιχτρόνι! wink.gif

coach πάρε με στην ομάδα σου!χαχα... tongue.gif laugh.gif
ba97200
καταρχάς κουράγιο στη φίλη Tatu... είναι κρίμα σε τέτοια ηλικία να χρειάζονται τα παιδιά να μπουν σε τέτοια ψυχοφθόρα διαδικασία χωρίς λόγο...
τα παιδαγωγικά-προπονητικά τα έχει καλύψει ο tsops.
κρίμα για το σύλλογο μας... εύχομαι όσες αθλήτριες αντιμετωπίζετε το ίδιο πρόβλημα να βρείτε το δίκιο σας....

Υ.Γ Το site της ομάδας σταμάτησε τη λειτουργία του πριν περίπου 1 μήνα για όσα γεγονότα διαδραματίζονται στο τμήμα....
tsops
QUOTE(Tatubasketfan @ Nov 8 2006, 05:57 PM) *
coach πάρε με στην ομάδα σου!χαχα... tongue.gif laugh.gif


Είμαστε σε διαφορετικό νομό δυστυχώς sad.gif laugh.gif

Ποτέ δεν ξέρεις όμως... wink.gif
Tatubasketfan
laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Baby_Jane
Καλησπερα!!!κανενα αποτελεσμα απο τη σημερινη αγωνιστικη εχουμε????? tongue.gif
Tafos toy indoy
tatu an thes omada ela toy xronoy stoys agious a eska...
trefoil 13
QUOTE(Baby_Jane @ Nov 11 2006, 05:10 PM) *
Καλησπερα!!!κανενα αποτελεσμα απο τη σημερινη αγωνιστικη εχουμε????? tongue.gif

Η δάφνη κέρδισε το σπόρτιγκ...
Tatubasketfan
QUOTE(Tafos toy indoy @ Nov 11 2006, 05:10 PM) *
tatu an thes omada ela toy xronoy stoys agious a eska...


Αν ποτέ κατέβω Αθήνα....θα σας προτιμήσω laugh.gif laugh.gif tongue.gif
sofo4
icon_wave.gif κανένα καλό παιχνίδι έγινε το Σ/Κ? γιατί αν περιμένετε απο μένα χάσατε- με ίωση που να πάω? bball.gif
tsops
QUOTE(trefoil 13 @ Nov 11 2006, 07:35 PM) *
Η δάφνη κέρδισε το σπόρτιγκ...


Και το 13 έπαιξε μια χαρά wink.gif Πολύ καλό παιχνίδι νομίζω και το σκορ δεν ανταποκρίνεται της πραγματικής εικόνας smile.gif

QUOTE(sofo4 @ Nov 13 2006, 07:38 AM) *
icon_wave.gif κανένα καλό παιχνίδι έγινε το Σ/Κ? γιατί αν περιμένετε απο μένα χάσατε- με ίωση που να πάω? bball.gif


Τι έπαθες εσύ? κλινήρης? laugh.gif
sofo4
QUOTE(tsops @ Nov 13 2006, 11:05 AM) *
Και το 13 έπαιξε μια χαρά wink.gif Πολύ καλό παιχνίδι νομίζω και το σκορ δεν ανταποκρίνεται της πραγματικής εικόνας smile.gif
Τι έπαθες εσύ? κλινήρης? laugh.gif


sad.gif sad.gif Δυστυχώς sad.gif
basket4
πρωτος ομιλος
2η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
11/11/2006 09:00:00 ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ - ΓΣ ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ 63-18
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ - ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 0-0
11/11/2006 13:00:00 ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΚΛ. ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 55-44
11/11/2006 15:15:00 ΣΠ.ΛΟΥΗ ΚΛ. ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 1-2

3η αγωνιστικη
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας
ΓΣ ΑΜΑΡΥΛΛΙΣ - ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ
18/11/2006 11:30:00 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ
18/11/2006 16:45:00 8ο Δ.Σ.ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΚΛ. ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
18/11/2006 15:15:00 ΣΠ.ΛΟΥΗ ΚΛ. ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ

δευτερος ομιλος

2η Αγωνιστική
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκορ
13/11/2006 21:00:00 ΠΑΠΑΓΟΥ ΚΛ. ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ 0-0
11/11/2006 14:30:00 ΕΡΓΑΝΗΣ ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ 28-44
11/11/2006 14:00:00 Μ.ΜΟΥΡΟΥΤΣΟΥ ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ - ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ 54-33
11/11/2006 14:15:00 ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 71-10

3η αγωνιστικη
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας
18/11/2006 13:30:00 ΠΑΠΑΓΟΥ ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ
22/11/2006 21:45:00 ΚΟΝΤΟΠΕΥΚΟΥ ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ - ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ
18/11/2006 10:15:00 ΣΤΡΕΦΗ ΑΟ ΑΣΤΗΡ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ - ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ
18/11/2006 14:00:00 ΑΠ.ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
diama13
Καλησπερα..ξερει κανενας απο εσας γιατι παιζει σημερα ο παπαγου μ τον παναθηναικο??
trefoil 13
QUOTE(diama13 @ Nov 13 2006, 04:40 PM) *
Καλησπερα..ξερει κανενας απο εσας γιατι παιζει σημερα ο παπαγου μ τον παναθηναικο??

Γιατί ο παπάγου δεν μπορούσε το Σάββατο και σήμερα που ήταν να γίνει το παιχνίδι, ο Παναθηναικός δεν είχε γήπεδο και έτσι παίζουν στην έδρα του παπάγου. Αργότερα θα σας πω αποτέλεσμα...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.