Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΟΚ- Καλύτεροι παίχτες που πέρασαν από την ομάδα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > ΠΑΟΚ
captain charisma
για πειτε ποιοι κατα την αποψη σας ειναι?

για μενα πρωτος και με διαφορα ο μπανε πρελεβιτς!
μετα σοραν σαβιτς κεν μπαρλοου κλιβ λεβινγκστον γουολτερ μπερι πεζα στογιακοβιτς
gikos
QUOTE(big dirk @ Oct 23 2008, 19:49 ) *
για πειτε ποιοι κατα την αποψη σας ειναι?

για μενα πρωτος και με διαφορα ο μπανε πρελεβιτς!
μετα σοραν σαβιτς κεν μπαρλοου κλιβ λεβινγκστον γουολτερ μπερι πεζα στογιακοβιτς






Συμφωνώ αλλά πρόσθεσε κάπου και τιν Κόρφα.
CHATZI
και ο μεγαλος Τσαρλς Σακλεφορντ και αν και τον θυμομαστε περισσοτερο.... σαν προπονητη ο Σκοτ Σκαιλς!! biggrin.gif
benchwarmer
Γουολτερ Μπερι.
Green Warrior
Σαν όνομα γενικότερα είναι ο Στογιάκοβιτς αλλά σαν προσφορά στην ομάδα ο Πρέλεβιτς
ashton
Korfas
Prelevic
Stojakovic
Barlow
Φασούλας
McRae
θα προσθετα και Μουλαομεροβιτς,η μονη φωτεινη ακτιδα φωτος στη μαυρη δεκαετια των 00ς
a bullet for your head
1.Πετζα
2.Μπανε
3.Μπερι
4.Φασουλας
5.Λεβινγκστοουν
neopen32
Καλύτερος είναι σίγουρα ο Πενζα
Μεγαλύτερη συνεισφορά από τους ξένους ο Μπάνε
Οι καλύτεροι έλληνες ήταν οι Φασούλας, Μάνθος Κατσούλης
CAMPEON
Καλυτερος ως ονομα ειναι ο Πετζα ενω ως συνεισφορα ειναι μακραν του 2ου ο μεγαλος Μπανε Πρελιεβιτς!!!!!!
Green Warrior
Ποιά πιστεύετε ότι ήταν η καλύτερη ομάδα του ΠΑΟΚ; Πολύ λένε την ομάδα του 1992-1993 με Μπάρλοου-Λέβινγκστον που πήγε ως φαβορί στο final4 του ΣΕΦ. Εγώ πιστεύω ότι η ομάδα του 1993-1994 με Μπέρυ-Σάβιτς που πήρε το Κορατς είναι οριακά καλύτερη.

Η καλύτετη πεντάδα του ΠΑΟΚ κατ εμε

Κόρφας, Πρέλεβιτς, Στογιάκοβιτς, Μπέρυ, Φασούλας

2η καλύτερη πεντάδα

Μουλαομέροβιτς, Σταυρόπουλος, Λέβινγκστον, Μπάρλοου, Σάβιτς
HLR CENATION
Αν τελικα το κλεισει το ντρομνιακ θα εχει κανει μια πολυ καλη κινηση...υπερβαση θα ειναι για τον παοκ..

YG.
captain charisma
πολυ καλη κινηση αν παρουμε τον ντροπνιακ στην ομαδα γιατι προκειται για μεγαλο παικτη με εμπειρια στο ευρωπαικο μπασκετ και νβα. αλλες μεταγραφικες κινησεις γνωριζετε?
Iakovidis
Αμερικάνος: Κένυ Μπάρλοου
Σέρβοι: Πρέλεβιτς,Στογιάκοβιτς,Σάβιτς
Έλληνας: Σταυρόπουλος
themoss
Σαν προσφορα στην ομαδα ξεκαθαρα Μπανε. Σαν ταλεντο πιθανοτατα ο Μπερι , μιας και θα μπορουσε αν ηθελε να αποτελει πρωτοκλασατο ονομα το Nba.
rankin
QUOTE(themoss @ Nov 16 2009, 13:17 ) *
Σαν προσφορα στην ομαδα ξεκαθαρα Μπανε. Σαν ταλεντο πιθανοτατα ο Μπερι , μιας και θα μπορουσε αν ηθελε να αποτελει πρωτοκλασατο ονομα το Nba.

O Μπάνε είναι ότι ο Τζόρτζεβιτς για το ποδόσφαιρο του Ολυμπιακού.. Μπορεί να πέρασαν Τζιοβάνι και Ριβάλντο απο την ομάδα, αλλά ο "μύθος" είναι ένας..

Το ίδιο ισχύει και για τον Μπάνε στον ΠΑΟΚ. Μπορεί να πέρασαν παιχτούρες και παιχτούρες, όπως οι Λέβινγκστον, Μπάρλοου, Μπέρι, αλλά αυτός ήταν το μυθικό πρόσωπο.. Ο αιώνιος ηγέτης.

Πάντως την ομάδα που πήγε final4 στο ΣΕΦ, ήταν απόλαυση να την βλέπεις να παίζει

Iakovidis
Αφού ο ξανθός πετούσε τα σακάκια του.Κρίμα εκείνη η ομάδα που δεν πήρε το Ευρωπαϊκό γιατί ήταν η καλύτερη από όλες.
rankin
QUOTE(Iakovidis @ Nov 17 2009, 23:41 ) *
Αφού ο ξανθός πετούσε τα σακάκια του.Κρίμα εκείνη η ομάδα που δεν πήρε το Ευρωπαϊκό γιατί ήταν η καλύτερη από όλες.

Βασικά δεν έφταιγε σε κάτι ο Ιωαννίδης.. Ο Ιακοπίνι ήταν αυτός που έβαλε STOP στον ΠΑΟΚ, με εκείνο το ασύλληπτο παιχνίδι που είχε κάνει στον ημιτελικό: 5/8 τρίποντα (και απο την άλλη ο Μπάνε τα είχε σπάσει - 0/5 τρίποντα)
Iakovidis
Αυτά τα δύο καλάθια.Του Ιακοπίνι και του Brown της Ρεάλ, φαρμάκι.
ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ
ο καλυτερος με διαφορα παιδες ειναι ο τσεκος ο αληταρας..περα απο την πλακα ω μπανε μπανε!!προχθες πιναμε ουζα σε κοντινα τραπεζια σε ενα πανηγυρι στην χαλκιδικη!!τρομερος παιχτης και καταπληκτικος ανθρωπος!!
Weber
Μπάνε Πρέλεβιτς λόγω προσφοράς και φυσικά Πέτζα Στογιάκοβιτς!!!
Green Warrior
http://sport24.gr/Columns/comments/h_koryf...aok.567330.html

Καλύτερη πεντάδα σύμφωνα με sport24

Κόρφας, Πρέλεβιτς, Στογιάκοβιτς, Μπέρυ, Σάβιτς

Λογική πεντάδα κατά την γνώμη μου. Οι 3 στην περιφέρεια δικαιότατα βάσει προσφοράς και αγωνιστικής αξίας. Στη θέση του Μπέρυ θα μπορούσε να είναι κάποιος από τους Μπάρλοου/Λέβινγκστον ίσως ο Μπόρλοου λόγω συνολικά μεγαλύτερης προσφοράς αν και ο Μπέρυ πιστεύω ότι αγωνιστικά είναι καλύτερος από τους άλλους δυο. Όσο για τον Σάβιτς είναι δίκαια ο καλύτεος σε προσφορά σέντερ του Παοκ ....μετά τον Φασούλα αλλά είναι προφανείς οι λόγοι που δεν επιλέχθηκε (Ούτε εγώ βέβαια θα ψήφιζα πλέον για καλύτερη πεντάδα του Παναθηναϊκού τον Σπανούλη)

Άξιοι αναφοράς στην ιστορία του ΠΑΟΚ είναι και οι Σταυρόπουλος, Μακαράς, Κατσούλης, Ρετζιάς, Γιαννούλης, Μπουντούρης, Μπαλογιάννης, Μακρέι, Βασιλειάδης, Μουλαομέροβιτς
Stelios 12
Μπάνε, Πέτζα και Λέβινγκστον για μένα κορυφαίοι...
captain charisma
http://www.gazzetta.gr/a1-andron/article/3...ixila-dikefaloy

τι παικταραδες ειχε τοτε ο παοκ...αλλες εποχες...και βλεπεις τους σημερινους παικτες και δεν ξερεις αν πρεπει να γελασεις η να κλαψεις...
basketall
re makges giati ola auta? Pios sas ebale kai ti h8ele na petyxei giati allon logo den blepo
Diladi o Gallis estine ta paixnidia me to kala8i gia na mpoun mono ta dika tou sout.
Krima re paidia megalo krima APOMONOSTE olous autous pou sas kanoun kako.
FORTSA PAOKARA
basketall
QUOTE (basketall @ Nov 28 2012, 23:13 ) *
re makges giati ola auta? Pios sas ebale kai ti h8ele na petyxei giati allon logo den blepo
Diladi o Gallis estine ta paixnidia me to kala8i gia na mpoun mono ta dika tou sout.
Krima re paidia megalo krima APOMONOSTE olous autous pou sas kanoun kako.
FORTSA PAOKARA


Giati etsi einai Agapame ton PAOK Agapame ton Mpane kai thn parea tou alla den yparxei kamia ma kamia periptosi na mhn sebomaste ton 8EO GALLI giati o antipalos dinei aksia ston xameno alla kai ston nikiti ETSI HTAN KAI ETSI 8A EINAI!!!!!!
giati O GALLIS EINAI O 8EOS oti kai na leme kai eidika meta apo tosa xronia pou perasan, pou pia akoma kai h pikres kai h xares einai anamnisis eyxaristes gia thn omada gia thn prospa8eia gia emas ton aplo kosmo ton FILATHLO kosmo
Alismonita xronia sto Aleksandrio Alismonites maxes Alismonito Basket.
rchos
http://www.superbasket.gr/permalink/172948.html

QUOTE
Αυτή η βράβευση είναι μεγάλη τιμή για εμένα. Η αλήθεια είναι ότι δεν το περίμενα, καθώς η προσφορά μου στα ελληνικά γήπεδα ήταν μικρή σε σχέση με τα όσα μου έχει προσφέρει εμένα η Ελλάδα. Το πέρασμά μου από τα ελληνικά παρκέ ήταν καθοριστικός σταθμός στην καριέρα μου. Πριν από λίγο που μιλούσα με τον κόουτς Ιβκοβιτς λέγαμε πόσο γρήγορα περνάει η καριέρα ενός αθλητή. Μετά από 20 χρόνια στα παρκέ ήρθε η ώρα για μένα να απολαύσω τη ζωή. Στην καριέρα μου δούλεψα πάρα πολύ σκληρά. Ήμουν πάντα συνειδητοποιημένος αθλητής".


Α ρε Πέτζα πόσο μεγάλος είσαι...
Η Ελλάδα τότε έσωσε αρκετά παιδιά από την κατάσταση στην πρώην Γιουγκοσλαβία.
Ο συγκεκριμένος ίσως και να αγάπησε την Ελλάδα πάνω από όλους όσοι δεν έμειναν για πάντα εδώ(π.χ. Τόμιτς).
basketall
Na giati agapao kai sevomai oso tipota sto basketiko xoro ton PAOK

paok 4paokara eimai....me prelevits-korfa...megalwsa....k...o gkalhs ennoeitai o kalyteros........respect

Dilosi opadou sto ESPN gia ton Galli

http://espn.go.com/sportsnation/ballot/_/i...all-fame-ballot

Giati etsi einai ean o Gallis epeze tote ston Gauro h ston Bazelo thn anagnorisei pou exei simera den 8a thn eixe, kapoios blakas 8a ebgene na elege thn xazomara tou... Eno o PAOK TON ANAGNORISE KAI TON SEVASTIKE opos armozi sthn istoria tou kai sthn Istoria tis PAOKARAS
Magnus92
Ως νεοτερος , που δεν εχει δει ζωντανα τους μεγαλους παικτες στα 90'ς , θα ηθελα να σταθω στον Μουλαομεροβιτς...

Σε μια δυσκολη δεκαετια για τον ΠΑΟΚ, ηταν ενα σταθερο σημειο αναφορας...

Την ιαχη "Μουλαααααααα, Μουλααααααααααα" στο Παλατακι αλλωστε δεν μπορω να την διαγραψω ευκολα απο την μνημη...
Skiles
  • Κόρφας
  • Μπουντούρης
  • Μπαλογιάννης
  • Παπαδόπουλος
  • Σταυρόπουλος
  • Πρέλεβιτς
  • Μπέρρυ
  • Σάββιτς
  • Στογιάκοβιτς
  • Φρέντυ Κίνγκ
  • Λέβινγκστον
  • Σκάιλς
  • Φασσούλας
  • Ρετζιάς
  • Κολντεμπέλα
  • Μπάρλοου


Skiles
Και βεβαίως ο Φρέντυ Κινγκ είναι κιθαρίστας και όχι μπασκετμπολίστας. Φράνκυ Κινγκ ήθελα να πω!
captain charisma
με αυτον το παλικαρο ειχαμε παρει κ το τελευταιο κυπελλο ελλαδας το μακρινο 1999...
Dred11
Ωραία παικτάκια:
Βill Varner http://www2.paok24.com/newsitem.asp?s=13&id=23391
Mark Simpson, που νομίζω έπαιξε μετά και στην Ρεάλ
Anthony Cook http://en.wikipedia.org/wiki/Anthony_Cook_(basketball), ο Lasme εκείνης της εποχής.
spiderP
Μπέρι.

Μετά Μπάνε, Πέτζα, Μπάρλοου (πολύ μυαλό ο τύπος), Λέβινγκστον.
Μετά Κόρφας, Φασούλας, Κινγκ, Μακρέι, Σκάιλς (δεν πέτυχε ως παίχτης εδώ αλλά...), Φάντερμπερκ, Σάβιτς.

Για μένα, οι Γκάλης, Τάρπλει, Μπέρι και... Μπουρούσης συγκροτούν ένα κλαμπ με το ξεχωριστό προνόμιο να έχουν πολύ μεστά στατιστικά. Κι ο Ράτζα φλέρταρε με το κλαμπ αυτό. Κανένας άλλος. Διαφωνεί κανείς;

Η καλύτερη ομάδα του 1992-93. Διδάσκαμε όλη την Ευρώπη τότε, με ανατριχιαστικό φαστ μπρέικ παρά τους 3 ψηλούς. Γενικά τα χρόνια 1989-1994 παίζαμε το καλύτερο μπάσκετ στην Ελλάδα, αλλά πριν τον ημιτελικό στο ΣΕΦ ήμασταν το απόλυτο φαβιρί. Τι Κούκοτς και Σάμπας; Μπάνε!
captain charisma


σαν σημερα 15 χρονια πριν πηραμε το τελευταιο τιτλο με παικταραδες οπως ο μπερι και ο κινγκ...
captain charisma
http://paok-basketballretro.blogspot.gr/20...st_24.html#more

ο γκαρετ μιλαει για πρωτη φορα απο τοτε που εφυγε απ τον παοκ
yorgos
QUOTE
Χωρίς μάλιστα να κάνει το ολέθριο λάθος που θα κρίνει τον αγώνα, όπως επί χρόνια έκανε ο καταραμένος στα κρίσιμα σημεία.


torture.gif torture.gif
Zoys
basket72
QUOTE (Zoys @ Jul 25 2017, 14:34 ) *


Ε, τον Πέτζα!! bball.gif bball.gif bball.gif

Δεν το ειχα υπόψη το τόπικ και είναι αλήθεια ότι πολλοί παίκτες του ΠΑΟΚ θα μπορούσαν να αναφερθούν, εγώ θα σταθώ σε έναν σχετικά παλιό, τότε που δεν έπαιζαν ξένοι στην Α1( παρεμπιτόντως ο πρώτος ξένος του ΠΑΟΚ στην Α1 ήταν οτο μωρό του ελαφιού-έτσι δεν τον φωνάζαν;;-Μαικ Τζόουνς κατευθείαν από το NCAA) τον Ντιλέινι Ραντ; Ευτυχώς που έδειχνε παιχνίδια του κόρατς η τηλέοραση. Σε αντίστοιχα παιχνίδια του κόρατς είχαμε την ευκαιρία να θαυμάσουμε και τον Λάρυ Μίντλετον του Ολυμπιακού σε τρομερό ντουέτο με Κάρει Σκάρι.
Να σαι καλα με το ποστ σου Zoys γιατί με ταξίδεψες στο χρόνο.
fairbasket
QUOTE (Dred11 @ Jun 15 2013, 03:33 ) *
Ωραία παικτάκια:
Βill Varner http://www2.paok24.com/newsitem.asp?s=13&id=23391
Mark Simpson, που νομίζω έπαιξε μετά και στην Ρεάλ
Anthony Cook http://en.wikipedia.org/wiki/Anthony_Cook_(basketball), ο Lasme εκείνης της εποχής.

Παιχταράδες, κολλητοί, ο πρώτος είχε φέρει το δεύτερο και έβγαλαν μάτια με τον ευρωπαίο ΠΑΟΚ.Κύριο χαρακτηριστικό τους το φιλότομο σε κάθε στιγμή του αγώνα.Κρίμα που δεν τους απολάυσαμε περισσότερο και μαζί με τον προδότη.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.