Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ταλεντα που χανονται λογο νοοτροπιας παραγοντων!
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
matzik78
Καλησοερα σε ολους,
Θα ηθελα σημερα να ανοιξω ενα θεμα για ταλαντουχους παιχτες που προερχονται απο τα εφηβικα τμηματα κ χανονται εξαιτιας καποιων προπονητων κ παραγοντων.Θα αναφερω καθε εβδομαδα κ εναν παιχτη.Πρεπει να σημειωθει οτι παρακολουθω τα πρωταθληματα των εφηβων περιπου δεκα χρονια κ ιδιαιτερα της Αθηνας.

Θα αρχισω την αναφορα μου με ενα πλει-μεικερ το οποιο πρωταγωνιστουσε στα εφηβικα του Παννεληνιου κ τωρα προσπαθει να βρει χρονο συμμετοχης στον Εθνικο Πειραια κ αναφερομαι στον Γιωργο Αρωνη ο οποιος εχει τα εφοδια να κανει σπουδαια πραγματα αφου η καλη πασα,η γρηγοραδα σκεψης κ το μπασκετικο του θρασσος περισευουν.
Παρακολουθησα το φιλικο μεταξυ Εθνικου κ Φοινικα για να δω τον Αρωνη,τον Διαμαντοπουλο κ δυο ακομα παιδια του φοινικα,δεν θα αναφερω ονοματα γιατι απολαμβανουν το σεβασμο του προπονητη τους κ παιζουν 25-30 λεπτα δικαιως.
ο μεν Αρωνης εαπιξε 5 λεπτα ο δε Διαμαντοπουλος 3-4 παρολο που ο Εθνικος δεν βλεποταν,αν μεινει κατηγορια θα το χρωσταει στις πινεζες κ την δραπετσωνα.Μαλιστα αλγειηνη εντυπωση μου εκανε η συμπεριφορα του προπονητη τους ο οποιος τα μοναδικα λεπτα που ξυπνησε κ φωναζε ηταν οταν εβαλε τους "μικρους".Θελω λοιπον να καταληξω στο οτι εφοσον δεν εχεις την διαθεση σαν ομαδα να βοηθησεις τους νεαρους παιχτες γιατι τους αγοραζεις κ τους καισ????
Αναφερθηκα συγκεκριμενα σημερα στον Αρωνη γιατι τον εχω δει πανω απο 10 φορες τα τελευταια δυο χρονια, επειδη επαιζε μαζι με το μεγαλυτερο ταλεντο της ηλικιας του τον Νικο Παππα πριν παει ο τελευταιοας στην μπιλμπαο κ δεν του αξιζει τετοια συμπεριφορα οταν μαλιστα το υλικο του Εθνικου στην συγκεκριμενη θεση μονο καλο δεν μπορει να χαρακτηριστει,παρομοια περιπτωση περσυ με τον σουπερ Δημακο στον Ικαρο Καλλιθεας.

Την επομενη εβδομαδα με αλλον 90αρι που προσπαθει να βρει χρονο συμμετοχης σε ομαδα του 2ομιλου της Γ εθνικης.
a bullet for your head
Καταρχην καλως-ηλθες στο φορουμ..
Ο Αρωνης που αναφερεις πριν τον Πανελληνιο ηταν καπου αλλου?
Δωσε αν θελεις καποιο παραπανω στιγμα..χαρακτηριστικα,υψος..
Τον Διαμαντοπουλο τον θυμαμαι..αυτος ''τραβηχτηκε'' πιο εξω?Πιο περιφερειακα δηλαδη?Γιατι τον θυμαμαι να παιζει ως 4αρι..
Τετοιες περιπτωσεις υπαρχουν παρα πολλες...νομιζω οτι ειναι θεμα γενικοτερης επικρατουσας νοοτροπιας..εχω ανοιξει ενα αντιστοιχο τοπικ..αλλα για επαγγελματικες κατηγοριες(Α1,Α2??)..
matzik78
QUOTE(a bullet for your head @ Oct 12 2009, 18:51 ) *
Καταρχην καλως-ηλθες στο φορουμ..
Ο Αρωνης που αναφερεις πριν τον Πανελληνιο ηταν καπου αλλου?
Δωσε αν θελεις καποιο παραπανω στιγμα..χαρακτηριστικα,υψος..
Τον Διαμαντοπουλο τον θυμαμαι..αυτος ''τραβηχτηκε'' πιο εξω?Πιο περιφερειακα δηλαδη?Γιατι τον θυμαμαι να παιζει ως 4αρι..
Τετοιες περιπτωσεις υπαρχουν παρα πολλες...νομιζω οτι ειναι θεμα γενικοτερης επικρατουσας νοοτροπιας..εχω ανοιξει ενα αντιστοιχο τοπικ..αλλα για επαγγελματικες κατηγοριες(Α1,Α2??)..

Απ'οσα γνωριζω οχι.τονθυμαμαι απο τα παιδικα εκει...υψος κ ηλικια αναφερει η ανακοινωση του Εθνικου δηλαδη 19 χρονων 1.91 υψος..σιγουρα απο τους καλυτερους ασσους της ηλικιας του ειδικα οταν μια ομαδα θελει να τρεξει.Επαιζε βεβαια σε καλη ομαδα με Παππα(Μπιλμπαο-Κολλοσα),Σακελλαριου(αβελινο-ερμης λακαδα),Ρουμελιωτη(απολλων πατρων) .
οσο για τον Διαμαντοπουλο εχεις απολυτο δικιο μονο που στον εθνικο παλι τεσσαρι τον χρησιμοποιει απ'οσα ειδα.

QUOTE(a bullet for your head @ Oct 12 2009, 18:51 ) *
Καταρχην καλως-ηλθες στο φορουμ..
Ο Αρωνης που αναφερεις πριν τον Πανελληνιο ηταν καπου αλλου?
Δωσε αν θελεις καποιο παραπανω στιγμα..χαρακτηριστικα,υψος..
Τον Διαμαντοπουλο τον θυμαμαι..αυτος ''τραβηχτηκε'' πιο εξω?Πιο περιφερειακα δηλαδη?Γιατι τον θυμαμαι να παιζει ως 4αρι..
Τετοιες περιπτωσεις υπαρχουν παρα πολλες...νομιζω οτι ειναι θεμα γενικοτερης επικρατουσας νοοτροπιας..εχω ανοιξει ενα αντιστοιχο τοπικ..αλλα για επαγγελματικες κατηγοριες(Α1,Α2??)..

Σ'ευχαριστω επισης για το καλωσορισμα....
Για Α1 κ Α2 εχω ακομα περισσοτερο θεμα αλλα εκει παιζονται αλλα λεφτα κ αλλες φιλοδοξιες...
Βεβαια η λανθασμενη νοοτροπια ξεκιναει απο έκει κ συνεχιζεται στις μικροτερες κατηγοριες...
a bullet for your head
QUOTE(matzik78 @ Oct 12 2009, 19:26 ) *
Απ'οσα γνωριζω οχι.τονθυμαμαι απο τα παιδικα εκει...υψος κ ηλικια αναφερει η ανακοινωση του Εθνικου δηλαδη 19 χρονων 1.91 υψος..σιγουρα απο τους καλυτερους ασσους της ηλικιας του ειδικα οταν μια ομαδα θελει να τρεξει.Επαιζε βεβαια σε καλη ομαδα με Παππα(Μπιλμπαο-Κολλοσα),Σακελλαριου(αβελινο-ερμης λακαδα),Ρουμελιωτη(απολλων πατρων) .
οσο για τον Διαμαντοπουλο εχεις απολυτο δικιο μονο που στον εθνικο παλι τεσσαρι τον χρησιμοποιει απ'οσα ειδα.


Σ'ευχαριστω επισης για το καλωσορισμα....
Για Α1 κ Α2 εχω ακομα περισσοτερο θεμα αλλα εκει παιζονται αλλα λεφτα κ αλλες φιλοδοξιες...
Βεβαια η λανθασμενη νοοτροπια ξεκιναει απο έκει κ συνεχιζεται στις μικροτερες κατηγοριες...

Χωρις να ειμαι 100% σιγουρος, για το αν εχω καταλαβει,για ποιον ακριβως αναφερεσαι..εκανα αυτην την ερωτηση,γιατι μου φαινεται πως υπηρχε καποιος PG του Πανελληνιου που μ'αρεσε,αλλα πριν το παιδικο πρεπει να ηταν στα εκπαιδευτηρια Πλατωνα..με καθε επιφυλαξη βεβαια..
Ο Διαμαντοπουλος επισης,ηταν ενα παιδι που εβγαζε ενεργεια,ειχε καλο κορμι,ομως ηταν Undersized για 4αρι..ωστοσο,πιστευω πως θα μπορουσε να δουλευτει για να βγει πιο εξω..κατ'εμε,θα επρεπε να υπαρξει αυτη η ''προνεια''..
Για την λανθασμενη νοοτροπια..και την ''αλυσιδωτη της αντιδραση'',θα συμφωνησω..το εχω θιξει και εγω επανειλλημενως..
matzik78
QUOTE(a bullet for your head @ Oct 12 2009, 19:37 ) *
Χωρις να ειμαι 100% σιγουρος, για το αν εχω καταλαβει,για ποιον ακριβως αναφερεσαι..εκανα αυτην την ερωτηση,γιατι μου φαινεται πως υπηρχε καποιος PG του Πανελληνιου που μ'αρεσε,αλλα πριν το παιδικο πρεπει να ηταν στα εκπαιδευτηρια Πλατωνα..με καθε επιφυλαξη βεβαια..
Ο Διαμαντοπουλος επισης,ηταν ενα παιδι που εβγαζε ενεργεια,ειχε καλο κορμι,ομως ηταν Undersized για 4αρι..ωστοσο,πιστευω πως θα μπορουσε να δουλευτει για να βγει πιο εξω..κατ'εμε,θα επρεπε να υπαρξει αυτη η ''προνεια''..
Για την λανθασμενη νοοτροπια..και την ''αλυσιδωτη της αντιδραση'',θα συμφωνησω..το εχω θιξει και εγω επανειλλημενως..

θα συμφνησω απολυτα μαζι σου για τον Διαμαντοπουλο οσο για τον Αρωνη κατα 99,99% μιλαμε για τον ιδιο αφου δεν υπαρχει αλλο pg α'αυτην την ηλικια με το ιδιο ονομα...καστανος με μακρια χερια κ πολυ καλη πασα αυτος που αναφερεις???
a bullet for your head
QUOTE(matzik78 @ Oct 12 2009, 19:46 ) *
θα συμφνησω απολυτα μαζι σου για τον Διαμαντοπουλο οσο για τον Αρωνη κατα 99,99% μιλαμε για τον ιδιο αφου δεν υπαρχει αλλο pg α'αυτην την ηλικια με το ιδιο ονομα...καστανος με μακρια χερια κ πολυ καλη πασα αυτος που αναφερεις???

Το προβλημα ειναι πως δεν θυμομουν το επωνυμο του παικτη.. rolleyes.gif
Πολυ πιθανο να μιλαμε για τον ιδιο..ψιλολιγνος,γρηγορος,με μακρια χερια..αν δεν κανω λαθος,πρεπει πριν τα παιδικο-εφηβικα του Πανελληνιου,να ηταν στον Πλατωνα..αν καποιος αλλος φιλος γνωριζει καλυτερα,ας το επιβεβαιωσει η' οχι..
Αληθεια..ξερεις,ολοι αυτοι απ τον Πλατωνα,που απορροφηθηκαν?Σε ποιες ομαδες πηγαν?
matzik78
QUOTE(a bullet for your head @ Oct 12 2009, 19:51 ) *
Το προβλημα ειναι πως δεν θυμομουν το επωνυμο του παικτη.. rolleyes.gif
Πολυ πιθανο να μιλαμε για τον ιδιο..ψιλολιγνος,γρηγορος,με μακρια χερια..αν δεν κανω λαθος,πρεπει πριν τα παιδικο-εφηβικα του Πανελληνιου,να ηταν στον Πλατωνα..αν καποιος αλλος φιλος γνωριζει καλυτερα,ας το επιβεβαιωσει η' οχι..
Αληθεια..ξερεις,ολοι αυτοι απ τον Πλατωνα,που απορροφηθηκαν?Σε ποιες ομαδες πηγαν?

για Παπαντωνιου-ρουμελιωτη ξερω σιγουρα οτι πηγαν στον ηλυσιακο κ απο εκει δανεικοι φετος στον Αιολο ταυρου...αλλα ακομα δεν εχω δει αν παιζουν κ ποσο...
matzik78
QUOTE(matzik78 @ Oct 12 2009, 19:57 ) *
για Παπαντωνιου-ρουμελιωτη ξερω σιγουρα οτι πηγαν στον ηλυσιακο κ απο εκει δανεικοι φετος στον Αιολο ταυρου...αλλα ακομα δεν εχω δει αν παιζουν κ ποσο...

υστερα απο μια μικρη ερευνα που εκανα εμαθα οτι οντως ο Αρωνης πριν παει στον πανελλημιο ηταν στο πλατωνα...
απ εκει κ περα ο παπαδημητριου,κ οχι παπαντωνιου που εγραψα παραπανω,πηγε ηλυσιακο με ρουμελιωτη.
ο Γκικας me τον Ρουσση πηγαν στον Φιλαθλητικο,ο Δανασκος στον πανελληνιο κ μετα μαλλον σταματησε κ ο Ζαμπετας πηγε στον πανερυθραικο.Επισης ο Καλαμπακος πηρε δυο απο το εφηβικο του Πλατωνα μαζι του στο Περαμα αλλα παιζουν κυριως στο εφηβικο.
a bullet for your head
QUOTE(matzik78 @ Oct 13 2009, 18:05 ) *
υστερα απο μια μικρη ερευνα που εκανα εμαθα οτι οντως ο Αρωνης πριν παει στον πανελλημιο ηταν στο πλατωνα...
απ εκει κ περα ο παπαδημητριου,κ οχι παπαντωνιου που εγραψα παραπανω,πηγε ηλυσιακο με ρουμελιωτη.
ο Γκικας me τον Ρουσση πηγαν στον Φιλαθλητικο,ο Δανασκος στον πανελληνιο κ μετα μαλλον σταματησε κ ο Ζαμπετας πηγε στον πανερυθραικο.Επισης ο Καλαμπακος πηρε δυο απο το εφηβικο του Πλατωνα μαζι του στο Περαμα αλλα παιζουν κυριως στο εφηβικο.

Οποτε καλα το θυμομουν...
Ο Παπαδημητριου εχει παει στον Ηλυσιακο εδω και μια 2ετια τουλαχιστον..βεβαια,η εξελιξη του απ το παιδικο και μετα,δεν ηταν και τοσο θεαματικη...
Ο Γκικας,αν ειχε καλο περιφερειακο σουτ,θα επαιζε ανετα και σε μεγαλυτερη κατηγορια..
Ο Ζαμπετης,πρεπει να πηγε απο περσι στον πανερυθραικο..βεβαια,με 1.85μ... SG...
Ο Δανασκος..ουδεν σχολιο..
Αυτος που ειχε καλο potential,αλλα ηταν ακατεργαστος,ηταν ο Χειλαρης..ξερεις που πηγε αυτος?
Jabar
Καπινιάρης -Ηλυσιακός
Μοντσενίγος -Πέραμα
Παπαδημητρίου φέτος Ψυχικό.Ρουμελιώτης Ψυχικό.
matzik78
QUOTE(Jabar @ Oct 13 2009, 20:05 ) *
Καπινιάρης -Ηλυσιακός
Μοντσενίγος -Πέραμα
Παπαδημητρίου φέτος Ψυχικό.Ρουμελιώτης Ψυχικό.

εχεις απολυτο δικιο...λαθος εκ παραδρομης...
matzik78

Ταλεντο νουμερο δυο που ακομα δεν εχει βρει τον απαιτουμενο χρονο συμμετοχης ειναι ο Δημακος,δεν ξερω ποσο χρονο αγωνιστηκε χθες.Προκειται για ενα παιδι που κανει σχεδον τα παντα κ σουταρει πολυ καλα για την ηλικια του.περσι επαιζε 3-5 λεπτα στον Ικαρο Καλλιθεας ενω βαση του ροστερ του Ικαρου επρεπε να ειχε παρει την φανελα βασικου στο σπιτι του.Παρα πολυ δυνατο κορμι κ καθε χρονο πιο βελτιωμενος.
lakon
ζαμπετης σπαρτιατικο
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.