Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Σλοβενία-Λετονία
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες > Eurobasket 2017
Pages: 1, 2
Zoys


Χωρίς να συναντήσουν καμία δυσκολία Σλοβενία και Λετονία επικράτησαν της Ουκρανίας και του Μαυροβουνίου αντίστοιχα και θα μονομαχήσουν για μία θέση στην τετράδα σε ένα παιχνίδι που αναμένεται πολύ ενδιαφέρον ανάμεσα σε δύο από τις καλύτερες ομάδες της διοργάνωσης μέχρι τώρα.
petrovic
όντως, αναμένεται με πολύ ενδιαφέρον το παιχνίδι. οι Λετονοί παίζουν υπέροχα και το θέλω πολύ να τους δω στους 4 . χαίρεσαι να βλέπεις το παιχνίδι τους . επίσης, ο Πορζίνγκις έχει τρομακτικές προοπτικές .
yorgos
Απόλαυαση θα είναι το ματς. Δίνω προβάδισμα στους Σλοβένους, αλλά πιστεύω ότι θα γίνει μάχη.
basket72
QUOTE (yorgos @ Sep 10 2017, 18:48 ) *
Απόλαυαση θα είναι το ματς. Δίνω προβάδισμα στους Σλοβένους, αλλά πιστεύω ότι θα γίνει μάχη.


Φουλ μπασκετικές ομάδες και οι 2, δεν ξέρω που να ακουμπήσω αλλά τη Λετονία την έχω να ανεβαίνει στο βάθρο κάποια στιγμή τα προσεχή χρόνια-αν δεν κάνει κάνα κουφό και το καταφέρει κι από φέτος δηλαδή.
Εσύ πάλι όλα καλά ;; Είχατε και ηλεκτρικό, ίντερνετ;; Έχω περάσει μερικούς τυφώνες και μπορώ να κατανοήσω...
yorgos
QUOTE(basket72 @ Sep 10 2017, 17:57 ) *
Φουλ μπασκετικές ομάδες και οι 2, δεν ξέρω που να ακουμπήσω αλλά τη Λετονία την έχω να ανεβαίνει στο βάθρο κάποια στιγμή τα προσεχή χρόνια-αν δεν κάνει κάνα κουφό και το καταφέρει κι από φέτος δηλαδή.
Εσύ πάλι όλα καλά ;; Είχατε και ηλεκτρικό, ίντερνετ;; Έχω περάσει μερικούς τυφώνες και μπορώ να κατανοήσω...

Πετούσα για Κούβα μέσω Μαϊάμι όπου και κόλλησα. Τελικά κατάφερα να φτασω στην Τάμπα όπου έχω φίλους να με φιλοξενήσουν για να μην τη βγάλω σε κανένα shelter (χωρίς βαλίτσες, τις κράτησε η American πόσο ανέκδοτο αυτοί οι τύποι...) για να διαπιστώσουμε ότι .. έστριψε ο τυφώνας και πάει καρφί για Τάμπα. Σανιδώσαμε το σπίτι και την κάναμε 12 ώρες με το αμάξι για Σάρλοτ όπου είμαστε ασφαλείς, αλλά οι φίλοι μου αγωνιούν για το αν το σπίτι τους στην Τάμπα θα υπάρχει αύριο...

Τέλος πάντων η ανθρώπινη ζωή είναι πιο σημαντική από όλα. Πάω Κούβα άυριο (united θέλοντος) να δω σε τι κατάσταση θα βρω το διαμερίσμά μας... Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον όλων μαζικώς.
basket72
QUOTE (yorgos @ Sep 10 2017, 19:06 ) *
Πετούσα για Κούβα μέσω Μαϊάμι όπου και κόλλησα. Τελικά κατάφερα να φτασω στην Τάμπα όπου έχω φίλους να με φιλοξενήσουν για να μην τη βγάλω σε κανένα shelter (χωρίς βαλίτσες, τις κράτησε η American πόσο ανέκδοτο αυτοί οι τύποι...) για να διαπιστώσουμε ότι .. έστριψε ο τυφώνας και πάει καρφί για Τάμπα. Σανιδώσαμε το σπίτι και την κάναμε 12 ώρες με το αμάξι για Σάρλοτ όπου είμαστε ασφαλείς, αλλά οι φίλοι μου αγωνιούν για το αν το σπίτι τους στην Τάμπα θα υπάρχει αύριο...

Τέλος πάντων η ανθρώπινη ζωή είναι πιο σημαντική από όλα. Πάω Κούβα άυριο (united θέλοντος) να δω σε τι κατάσταση θα βρω το διαμερίσμά μας... Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον όλων μαζικώς.

Μου έκανε εντύπωση που σε είδα στο φόρουμ γι΄αυτό και ρώτησα αν έχετε ηλεκτρικό και διαδίκτυο.
Πάνω από όλα η ανθρώπινη ζωή, εννοείται.Συνήθως οι πολύ φτωχοί την πληρώνουν, σαν να μην τους φτάνει η διαρκής ένδεια. Εύχομαι τα λιγότερα προβλήματα.
Giwrgos1
Aυτο το ματς θα πρεπε να ταν ημιτελικος τουλαχιστον. Πιστευω η Λετονια οσο θα προχωρα θα παιζει και πιο ελευθερα αφου δεν ηταν καν στα πρωτα 5-6 φαβορι πριν ξεκινησει η διοργανωση.
Nuntius
Ματσάρα θα είναι. Και οι δύο ομάδες έχουν δείξει πολύ καλά δείγματα γραφής. Κρίμα που θα βρεθούν στους 8 και όχι στους 4.


QUOTE (yorgos @ Sep 10 2017, 19:06 ) *
Τέλος πάντων η ανθρώπινη ζωή είναι πιο σημαντική από όλα.


Ακριβώς. Μακάρι να μην πάρει και άλλες ζωές αυτός ο τυφώνας.
basket72
Θα είναι εικόνα από το μέλλον το συγκεκριμένο παιχνίδι. Θα χαρούμε μπάσκετ απλώς δεν το έχω ξεκαθαρισμένο αν θα χαμηλώσω τη φωνή ή όχι. Κλίνω προς το mute πάντως, να το χαρώ.
Nuntius
QUOTE (basket72 @ Sep 11 2017, 11:20 ) *
Θα είναι εικόνα από το μέλλον το συγκεκριμένο παιχνίδι. Θα χαρούμε μπάσκετ απλώς δεν το έχω ξεκαθαρισμένο αν θα χαμηλώσω τη φωνή ή όχι. Κλίνω προς το mute πάντως, να το χαρώ.


Δεν παίζει ούτε η Τουρκία ούτε η Φινλανδία οπότε δεν πιστεύω το δίδυμο να βγάλει τα κόμπλεξ του σε αυτό το παιχνίδι.
Firnen
QUOTE (Nuntius @ Sep 11 2017, 20:21 ) *
Δεν παίζει ούτε η Τουρκία ούτε η Φινλανδία οπότε δεν πιστεύω το δίδυμο να βγάλει τα κόμπλεξ του σε αυτό το παιχνίδι.


Κάτσε να δούμε, δεν έχουν ξαναπεριγράψει Λετονία στο τουρνουά. Σε κάθε ματς έχουν την κακή συνήθεια να περιγράφουν 90-10 υπέρ μιας ομάδας, ακόμα κι αν παίζουν Μολδαβία-Μάλτα.
Nuntius
QUOTE (Firnen @ Sep 11 2017, 20:48 ) *
Κάτσε να δούμε, δεν έχουν ξαναπεριγράψει Λετονία στο τουρνουά. Σε κάθε ματς έχουν την κακή συνήθεια να περιγράφουν 90-10 υπέρ μιας ομάδας, ακόμα κι αν παίζουν Μολδαβία-Μάλτα.


Σωστά. Απλά θέλω να ελπίζω που δεν θα αρχίσουν πάλι τα δικά τους smiley.gif
Coach Periklis
"βομβαρδίζουν" οι Σλοβένοι
Nuntius
Όπως είπα και στη φάση των ομίλων, η Σλοβενία παρουσιάζεται πολύ σοβαρή φέτος.
gerorge
QUOTE (katharop @ Sep 12 2017, 21:52 ) *
Βαφτίστηκε ομαδάρα, ομάδα με αρχηγό τον Γιαννάκη τον μπλούμς. Καλά.



Τη περασμενη χρονια ο Φωτσης δεν ηταν του ΠΑΟ.Ελεγε αυτο τιποτα για την ποιοτητα της ομαδας;
yorgos
Eίναι καλή ομάδα η Λετονία, απλά δεν έχει στοιχειώδες βάθος. Οι σλοβένοι από την αρχή του τουρνουά μου φαίνονται η δεύτερη καλύτερη ομάδα.
G-arenas
οντως ο πορζινγκις ειναι 2.21 ρε μαγκες? εμενα καπου 2,14-2,15 μου φαινεται


QUOTE (katharop @ Sep 12 2017, 21:58 ) *
Μιλάμε για ομάδα με 3-4 παίκτες τώρα έτσι? Οι άλλοι ούτε για τον Άρη δεν κάνουν.

εχει μια πολυ καλη 5αδα και οι αλλοι ειναι μετριοι. επισης ειναι πολυ δουλεμενη ομαδα και χαιρεσαι να την βλεπεις. αν ειχε και 2-3 ακομα ρολιστες ευρωλιγκας θα ηταν ομαδαρα.
belalik
δεν θα συνεισφερω στο διαλογο ..


απλα ο πορζινγκις, δεν ειναι ο κλασσικος low profile τυπος στο γυμνασιο/λυκειο, ησυχος, καλουτσικος μαθητης, καμια σχεση με τον αθλητισμο γενικοτερα αλλα περιεργως επαιζε πολυ καλο μπασκετακι? Μονο που αυτος που λεω ηταν ξερωγω 1.87, οχι 2.18.

αυτα, ωραιο ματσακι κατα τα αλλα ..
Coach Periklis
Πραγματικά ωραίο ματς

Σταμάτησα να βλέπω και ΟΣΦΠ στο προποτζιδικο και κοιτάω τη διπλανή οθόνη του Σλοβενία - Λετονία
gerorge
Το ματς εχει το potential να γινει το πιο fun to watch παιχνιδι του τουρνουα.Το καλυτερο ειναι οτι οι αμυνες δεν ειναι τοσο χαλαρες οσο δειχνει το σκορ
Andre Miller
QUOTE (Coach Periklis @ Sep 12 2017, 22:09 ) *
Πραγματικά ωραίο ματς

Σταμάτησα να βλέπω και ΟΣΦΠ στο προποτζιδικο και κοιτάω τη διπλανή οθόνη του Σλοβενία - Λετονία

Ποιος βλέπει ποδόσφαιρα τώρα ρε μαν rolleyes.gif
yorgos
Πού είναι οι moderators;;; Η αστυνομία γούστου;;;; Κάποιος χρήστης έκανε αναφορά στο ποδόσφαιρο.
Nuntius
QUOTE (katharop @ Sep 12 2017, 21:52 ) *
Βαφτίστηκε ομαδάρα, ομάδα με αρχηγό τον Γιαννάκη τον μπλούμς. Καλά.


Ομαδάρα είναι και αυτοί. Αποδεικνύεται και σήμερα wink.gif
Andre Miller
Δεν είναι μόνο ο Γιάννης ο Μπλούμ η Λετονία! Έχει και άλλους παιχταράδες!
Coach Periklis
QUOTE (yorgos @ Sep 12 2017, 22:13 ) *
Πού είναι οι moderators;;; Η αστυνομία γούστου;;;; Κάποιος χρήστης έκανε αναφορά στο ποδόσφαιρο.


Ειδική μνεία στον shtarkws που έχει αργήσει χαρακτηριστικά να με φαουλαρει smiley.gif

Ο αγώνας είναι σκέτη απόλαυση

55% με 6/11 τρίποντα η Σλοβενία
53% με 8/15 η Λετονία

Εξαιρετικά εύστοχοι
aegeansheed
Πραγματικά το μόνο που με χάλασε ήταν οι δυο χαμένες βολές του Porzi, δε θυμάμαι αν ήταν και οι δύο για το and1.

Το ματς είναι όνειρο, μπαίνουν όλα.
ΒΛΕΠΩ ΜΑΚΡΙΑ
Oμαδάρα η Λετονια, εχει πάει το παιχνιδι κοντα στο καλαθι και εκμεταλευεται τελεια το πλεονεκτημα της με αυτο τον παιχταρα τον Πορσινκνς, αν συνεχισει να παιζει κοντα στο καλαθι θα νικησει, αν περασει Σλοβαινια την βλέπω τελικο
KingCrimson
QUOTE(katharop @ Sep 12 2017, 21:58 ) *
Μιλάμε για ομάδα με 3-4 παίκτες τώρα έτσι? Οι άλλοι ούτε για τον Άρη δεν κάνουν.


Γιατι η Σλοβενια ποσους εχει? Α ξεχασα και τον Κανκαρ....... tongue.gif
aegeansheed
btw το μόνο debate με ποδόσφαιρο τη δεδομένη χρονική στιγμή είναι το ματς με την Παρί!

+1 foul στον vazecha13
mentoras28
Πυροβαλανε ολοι απο παντου. Btw η διαιτησια γιατι τοσο χαλια; Και στις δυο πλευρες εχουν δωσει αστεια πραγματα. Και το χειροτερο ειναι οτι διορθωνουν μια πατατα με μια αλλη.
Nuntius
Θεωρώ πως κάπου πρέπει να αναφερθεί και ο Gašper Vidmar, πάντως. Είναι πάρα πολύ σημαντικός για τη Σλοβενία. Αμυντικά μπορεί να σταθεί πολύ καλά και στο post και στην περιφέρεια. Στα ριμπάουντ είναι αξιόπιστος. Επιθετικά, δεν θα βάλει τρίποντα μεν αλλά θα παίξει πολύ το PnR και θα μοιράσει παιχνίδι αν τον κλείσουν στο dive. Είναι ένας αρκετά μοντέρνος ψηλός που ταιριάζει στον τρόπο που παίζει η Σλοβενία. Δεν είναι ο καλύτερος τους παίκτης αλλά η Σλοβενία είναι εμφανώς χειρότερη όταν δεν είναι στο παρκέ ο Vidmar.
gerorge
QUOTE (Nuntius @ Sep 12 2017, 22:31 ) *
Θεωρώ πως κάπου πρέπει να αναφερθεί και ο Gašper Vidmar, πάντως. Είναι πάρα πολύ σημαντικός για τη Σλοβενία. Αμυντικά μπορεί να σταθεί πολύ καλά και στο post και στην περιφέρεια. Στα ριμπάουντ είναι αξιόπιστος. Επιθετικά, δεν θα βάλει τρίποντα μεν αλλά θα παίξει πολύ το PnR και θα μοιράσει παιχνίδι αν τον κλείσουν στο dive. Είναι ένας αρκετά μοντέρνος ψηλός που ταιριάζει στον τρόπο που παίζει η Σλοβενία. Δεν είναι ο καλύτερος τους παίκτης αλλά η Σλοβενία είναι εμφανώς χειρότερη όταν δεν είναι στο παρκέ ο Vidmar.



Σαν αντιπαλος του παντως ειναι απολαυση να τον βλεπεις να πηγαινει στη γραμμη.Αυτη η απογοητευση στη φατσα του δεν περιγραφεται
basket72
Δικαιώνει τις προσδοκιές μας το ματς. ΠΑρεμπιτπόντως η Λεττονία έχει μια πεντάδα σούπερ κα ι3 ακόμα καλές αλλαγές με καλύτερη αυτή του Σμιτς που οι εθνικοί σπορτκάστερ βγάλανε άτεχνο. Ο τύπος είναι για το ΝΒΑ σε 2 χρονάκια. Σούπερ κινήσεις, σουτ - αθλητικότητα.
Πολύ καλός ο Στρέλνιεξ κι αξιοπρεπέστατος στην άμυνα. Καρφί για το β΄ ημιχρόνιο bball.gif
RipCity
Τι ματσάρα!
Nuntius
QUOTE (gerorge @ Sep 12 2017, 22:33 ) *
Σαν αντιπαλος του παντως ειναι απολαυση να τον βλεπεις να πηγαινει στη γραμμη.Αυτη η απογοητευση στη φατσα του δεν περιγραφεται


Εντάξει, ναι. Έχει αυτή την αδυναμία ο άνθρωπος tongue.gif
RipCity
Τι καρφωματάρα έκανε ο άλλος ο Σμιτς ρε? Έλα για πάμε μωρή Latvia!
Nuntius
QUOTE (basket72 @ Sep 12 2017, 22:38 ) *
Δικαιώνει τις προσδοκιές μας το ματς. ΠΑρεμπιτπόντως η Λεττονία έχει μια πεντάδα σούπερ κα ι3 ακόμα καλές αλλαγές με καλύτερη αυτή του Σμιτς που οι εθνικοί σπορτκάστερ βγάλανε άτεχνο. Ο τύπος είναι για το ΝΒΑ σε 2 χρονάκια. Σούπερ κινήσεις, σουτ - αθλητικότητα.


Καρφωματάρα ο "άτεχνος" ο Šmits.
Andre Miller
Που ανακαλύψανε τον Τίμμα αναρωτιούνται αυτοί
aegeansheed
#Smits

Nemesakos
QUOTE (Andre Miller @ Sep 12 2017, 22:43 ) *
Που ανακαλύψανε τον Τίμμα αναρωτιούνται αυτοί


πως τον ανακάλυψε ο Κερεχέτα πριν τον ανακαλύψουν οι άλλες μεγάλες ομάδες, είπε για την ακρίβεια....
RipCity
O Vidmar για Vidmar κάνει μυθική εμφάνιση σήμερα.
Runt
Τι φασεις εχουνε βγαλει οι Σλοβενοι! Στο Μεταξυ ο Βαγγελης εχει ταχθει υπερ Σλοβενιας.
Nuntius
QUOTE (RipCity @ Sep 12 2017, 22:54 ) *
O Vidmar για Vidmar κάνει μυθική εμφάνιση σήμερα.


Είπαμε, έχει κάνει πολύ καλό τουρνουά. Είναι αρχηγική φιγούρα.
jonaldidhs
Τελειωσε νωρις το ματσακι ρε γαμωτο..Αυτος ο Ντραγκιτς μετα την πασα την απιστευτη,περασε αναμεσα απο δυο και το ειδα και σε δυο ριπλει και παλι δεν καταλαβα πως το εκανε..Ο ενας ο Πορζινγκις στο μεταξυ,και κερδισε καλαθι και φαουλ..Αλλο επιπεδο..
Nuntius
QUOTE (jonaldidhs @ Sep 12 2017, 23:00 ) *
Τελειωσε νωρις το ματσακι ρε γαμωτο..


Τίποτα δεν έχει τελειώσει. Με το που κάθισε στον πάγκο ο Vidmar πήγε στους 4 το παιχνίδι.

Τι έβαλε ρε ο πιτσιρικάς ohmy.gif
jonaldidhs
QUOTE (Nuntius @ Sep 12 2017, 23:05 ) *
Τίποτα δεν έχει τελειώσει. Με το που κάθισε στον πάγκο ο Vidmar πήγε στους 4 το παιχνίδι.

Μακαρι,αλλα αν μπαινουν και τετοια..
RipCity
Το καθαρίζει ο παικταράς ο μικρός.
Nuntius
QUOTE (jonaldidhs @ Sep 12 2017, 23:10 ) *
Μακαρι,αλλα αν μπαινουν και τετοια..


Και πάλι όμως. Έκανε το πέμπτο του φάουλ ο Vidmar και το πήγε στον πόντο η Λετονία.
RipCity
μπες μωρή λάμια μπάλα, πως ξεβράστηκες έτσι?
katharop
Χατζή: Η Λετονία έχει περισσότερο ταλεντο απο Σλοβενία ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.