Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναικός-Ολυμπιακός 25-5-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4
PAKMAN
Ο Ολυμπιακός παίζει με την πλάτη στον τοίχο.Αν Χάσει μάλλον το καλοκαίρι μας αποχαιρετά και ο Γιαννάκης.... rolleyes.gif
Ισως και ο ΜΠΟΥΡΟΥΣΑΡΟΣ... 77.gif
Boom Dizzle
Με την ψυχολογια στο ναδιρ δε δινω και πολλη τυχη στον ΟΣΦΠ για κατι καλο μεσα στο ΟΑΚΑ....Αν τιμωρηθει και η εδρα του το πρωταθλημα εχει κριθει!
greeneyes13
στο final 4 ο Μπουρούσης εδωσε ραντεβού σε 10 μέρες και ο Παναθηναικός ήταν εκεί.

αυτό που θέλω να πω είναι πως τα πολλά λόγια είναι φτώχια!
ο Παναθηναικός σήμερα μίλησε με πράξεις!
Marciulionis
QUOTE(greeneyes13 @ May 22 2009, 00:24 ) *
στο final 4 ο Μπουρούσης εδωσε ραντεβού σε 10 μέρες και ο Παναθηναικός ήταν εκεί.

αυτό που θέλω να πω είναι πως τα πολλά λόγια είναι φτώχια!
ο Παναθηναικός σήμερα μίλησε με πράξεις!


Ο Μπουρούσης ήταν μια χαρά κι έδωσε απαντήσεις σε όλους όσους τον βρίζανε τότε. Οι μόνοι γραφικοί είστε όλοι εσείς όσοι τον βρίζατε τότε! Με μια χαρά πράξεις μίλησε ο Γιάννης, άσχετο αν δεν είχε τόσο καλούς συμπαραστάτες. Έπαιξε @@δάτα και ήταν ο καλύτερος του γηπέδου. Άμα ο Χαλπερίν κάνει ελεύθερος αίρμπολ κι ο Γκρίρ τα έχει κανει πάνω του δε φταίει ο Γιάννης...


ΥΓ: Ελπίζω του χρόνου να κάνει τρέμπλ μα συμπαίκτες το Σπανούλη, το Διαμαντίδη και τ'άλλα παιδιά...
vastravoud
Εγώ πάντως τον Μπουρούση θα τον ήθελα με χίλια στον Παναθηναϊκό
j-kidd13
Παντως ο σχολιασμος ηταν τραγικος!
Ποσες φορες ελεγε κατι ο ενας σπικερ,και ο αλλος τον διορθωνε με ενα υφακι ειρωνικο....
dirk10
καλα ο ενας στο τελος απο τους σπικερ ηταν τραγικος γιατι δεν ειπε απο την αρχη οτι εγινε φαουλ στον παπαλουκα???εγω αυτο δεν καταλαβαινω επειδη λενε οτι ειναι ΦΑΟΥΛ!!!!!!
giannis_
QUOTE(j-kidd13 @ May 22 2009, 00:37 ) *
Παντως ο σχολιασμος ηταν τραγικος!
Ποσες φορες ελεγε κατι ο ενας σπικερ,και ο αλλος τον διορθωνε με ενα υφακι ειρωνικο....

Λογικο αν σκεφτεις οτι ο ενας ηταν εκφωνητης στο ματζικ κ ο αλλος μαλλον ειναι παναθηναικος .......Τουλ ο ενας απλα πεταγοταν και ελεγε και τπτ σωστο,ο αλλος π ηταν βασικος σπικερ .........αστα να πανε,παιζει να ειχε αναψει και γονα σε μερικες φασεις.... smiley.gif
greeneyes13
Δεν αμφισβήτησα την αξία του παίκτη Μπουρούση,αναφέρθηκα στην χειρονομια που είχε κάνει "ραντεβού σε 10 μέρες"
Marciulionis
QUOTE(greeneyes13 @ May 22 2009, 00:50 ) *
Δεν αμφισβήτησα την αξία του παίκτη Μπουρούση,αναφέρθηκα στην χειρονομια που είχε κάνει "ραντεβού σε 10 μέρες"


Καλά έκανε και την έκανε τη χειρονομία! Ένα παίκτη που δε θα είχε το θάρρος (κάκαλά αλλιώς και όλοι καταλαβαίνουν τι λέω!) να κάνει κάτι τέτοιο δε θα τον τον ήθελα στη Πανάθα! Ούτε στον Ολυμπιακό για να πώ την αλήθεια! Τέτοιοι παίκτεες σαν κι αυτόν και το Παπαλουκά δίνουν αξία στους τελικούς. Ξεκολλάτε πια!
kolokotronis
QUOTE(Marciulionis @ May 22 2009, 03:24 ) *
Καλά έκανε και την έκανε τη χειρονομία! Ένα παίκτη που δε θα είχε το θάρρος (κάκαλά αλλιώς και όλοι καταλαβαίνουν τι λέω!) να κάνει κάτι τέτοιο δε θα τον τον ήθελα στη Πανάθα! Ούτε στον Ολυμπιακό για να πώ την αλήθεια! Τέτοιοι παίκτεες σαν κι αυτόν και το Παπαλουκά δίνουν αξία στους τελικούς. Ξεκολλάτε πια!

Εκσκιούσμι αλλά τα κάκαλά σου δεν τα δείχνεις με χειρονομίες αλλά με την απόδοσή σου.
Φυσικά και ο Μπουρούσης έχει κάκαλα, αλλά η χειρονομία δεν χρειαζότανε.
Σαν κάτι ούγκι της εξέδρας που λένε στους απέναντι: ''Θα τα πούμε έξω''. Ώπα ρε!!

Μπορεί ο Μπουρούσης να είναι ο κορυφαίος του οσφπ σε όλη τη σειρά των τελικών.
Αν χάσουν με 3-0 με πλεονέκτημα, δεν νομίζεις ότι έχει εκθέσει τον εαυτό του με την χειρονομία?
Flash
QUOTE(kolokotronis @ May 22 2009, 01:34 ) *
Μπορεί ο Μπουρούσης να είναι ο κορυφαίος του οσφπ σε όλη τη σειρά των τελικών.
Αν χάσουν με 3-0 με πλεονέκτημα, δεν νομίζεις ότι έχει εκθέσει τον εαυτό του με την χειρονομία?



Αχρείαστη η χειρονομία δε λέω αλλά εν γένει συμφωνώ με την τοποθέτηση του Τσαρτσαρή

QUOTE
Με δεδομένο ότι οι σχέσεις μεταξύ των παιδιών της Εθνικής είναι εξαιρετικές και ότι οι περισσότεροι παίκτες Ολυμπιακού και Παναθηναϊκού είναι πολύ φίλοι μεταξύ τους, πως θα σχολίαζες τη χειρονομία του Γιάννη Μπουρούση στο Βερολίνο, το περίφημο «ραντεβού σε δέκα ημέρες»;

«Στην Ελλάδα έχουμε την τάση να κάνουμε την τρίχα τριχιά! Ο Γιάννης είναι φοβερό παιδί και μέσα σε όλα τα χαρακτηριστικά του είναι πολύ αυθόρμητος. Όταν αγωνίζεσαι με 200 σφυγμούς, ορισμένες φορές δεν ελέγχεις αυτά που κάνεις. Ισως αν ήμουν εγώ στη θέση του, να αντιδρούσα διαφορετικά. Αυτό δεν σημαίνει κάτι όμως. Είναι φίλος μου και μπορώ να τον καταλάβω. Με όλα τα παιδιά του Ολυμπιακού είμαστε φίλοι και μακάρι κάποτε να μεταφερθεί αυτό και στην εξέδρα».


http://www.sport24.gr/html/ent/951/ent.292951.asp
Marciulionis
QUOTE(kolokotronis @ May 22 2009, 03:34 ) *
Εκσκιούσμι αλλά τα κάκαλά σου δεν τα δείχνεις με χειρονομίες αλλά με την απόδοσή σου.
Φυσικά και ο Μπουρούσης έχει κάκαλα, αλλά η χειρονομία δεν χρειαζότανε.
Σαν κάτι ούγκι της εξέδρας που λένε στους απέναντι: ''Θα τα πούμε έξω''. Ώπα ρε!!

Μπορεί ο Μπουρούσης να είναι ο κορυφαίος του οσφπ σε όλη τη σειρά των τελικών.
Αν χάσουν με 3-0 με πλεονέκτημα, δεν νομίζεις ότι έχει εκθέσει τον εαυτό του με την χειρονομία?


Ακριβώς από τη πρώτη πρότασή σου θα πιαστώ! Η αποδοσή του πόσο καλύτερη θα μπορούσε να είναι???

Καλά έκανε και έκανε και έκανε τη χειρονομία! Τέτοιους παίκτες γουστάρω εγώ! Ακόμα και σ'εμένα να έκανε τη χειρονομία θα καυ...να(Ας φάω ban ρε! ¨Ετσι είναι!)! Η χειρονομία που έκανε με έκανε να τον θέλω ακόμα πιο πολύ στην ομάδα μου! Τα γουστάρω αυτά! Πως να το κάνω! Και στον ΟΣΦΠ να μείνει πάλι θα γουστάρω! Και μακάρι να βρούν κι άλλους 3 Μπουρούσηδες!
PARISINOS
QUOTE(Marciulionis @ May 22 2009, 01:52 ) *
Ακριβώς από τη πρώτη πρότασή σου θα πιαστώ! Η αποδοσή του πόσο καλύτερη θα μπορούσε να είναι???

Καλά έκανε και έκανε και έκανε τη χειρονομία! Τέτοιους παίκτες γουστάρω εγώ! Ακόμα και σ'εμένα να έκανε τη χειρονομία θα καυ...να(Ας φάω ban ρε! ¨Ετσι είναι!)! Η χειρονομία που έκανε με έκανε να τον θέλω ακόμα πιο πολύ στην ομάδα μου! Τα γουστάρω αυτά! Πως να το κάνω! Και στον ΟΣΦΠ να μείνει πάλι θα γουστάρω! Και μακάρι να βρούν κι άλλους 3 Μπουρούσηδες!


Το θεμα ειναι οτι επειδη ειμαστε στην ελλαδα και οι περισσοτεροι τα βλεπουν ως προκλητικη συνπεριφορα. Καλο ειναι λοιπον να αποφευγονται.
Εμενα βεβαια προσωπικα δεν με πειραξε καθολου.

Τωρα βεβαια σε βρισκω λιγο απολυτο φιλε μαρσουλιονις. Δηλαδη τον διαμαντιδη που δεν υπηρχε περιπτωση να κανει ποτε αυτο το πραγμα, δεν τον γουσταρεις?? επειδη μιλαει μονο στο γηπεδο??

Γενικα αυτες οι μαγκιες μου αρεσουν και μενα, αρκει να κερδιζεις μετα. Αλλιως σου γυριζουν μπουμερανγκ.
Marciulionis
QUOTE(PARISINOS @ May 22 2009, 04:02 ) *
Το θεμα ειναι οτι επειδη ειμαστε στην ελλαδα και οι περισσοτεροι τα βλεπουν ως προκλητικη συνπεριφορα. Καλο ειναι λοιπον να αποφευγονται.
Εμενα βεβαια προσωπικα δεν με πειραξε καθολου.

Τωρα βεβαια σε βρισκω λιγο απολυτο φιλε μαρσουλιονις. Δηλαδη τον διαμαντιδη που δεν υπηρχε περιπτωση να κανει ποτε αυτο το πραγμα, δεν τον γουσταρεις?? επειδη μιλαει μονο στο γηπεδο??

Γενικα αυτες οι μαγκιες μου αρεσουν και μενα, αρκει να κερδιζεις μετα. Αλλιως σου γυριζουν μπουμερανγκ.


Το Διαμαντίδη γενικά δε το γουστάρω πολύ. Αν και δε νομίζω ότι φταίει αυτός τόσο όσο η άρρωστη νοοτροπία στην Ελλάδα... Μακάρι να ήτανε μες στο πρόγραμμα δηλώσεις σα του Μπουρούση και να το πάω ακόμα παραπέρα ακόμα και ψεύτικοι καυγάδες με ξύλο όπως κάνουνε στο αμερικάνικο μπόξ... Εγώ προσωπικά θα γούσταρα...


Κάτι άλλοι περίεργοι θα δίνανε ραντεβού σε καμιά λεωφόρο να αλληλοσκοτωθούνε... Μακάρι να τους αφήσουνε κάποια στιγμή να ησυχάσουμε... Ακόμα δε μπορώ να χωνέψω ότι η ψήφος τους μετράει σα τη δικιά μου...
spysta
-θα γουσταρω τρελα αν κερδισουμε γιατι θα ειναι μεγαλυτερη κηδεια απ αυτη που μας εκαναν οι πρασινοι στο ΣΕΦ
-θα μου φανει λογικο αν κερδισουμε με 4-5 ποντους
-θα μου φανει εξωπραγματικο να κερδισουμε με +10
-θα μου φανει λογικο να χασουμε με 7-8 ποντους
-θα εκνευριστω αν χασουμε με +10
-θα εκνευριστω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ αν εχουμε με 1-2 ποντους ξανα

τι συμπερασμα βγαζετε ???????????
kolokotronis
QUOTE(spysta @ May 22 2009, 07:23 ) *
-θα γουσταρω τρελα αν κερδισουμε γιατι θα ειναι μεγαλυτερη κηδεια απ αυτη που μας εκαναν οι πρασινοι στο ΣΕΦ
-θα μου φανει λογικο αν κερδισουμε με 4-5 ποντους
-θα μου φανει εξωπραγματικο να κερδισουμε με +10
-θα μου φανει λογικο να χασουμε με 7-8 ποντους
-θα εκνευριστω αν χασουμε με +10
-θα εκνευριστω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ αν εχουμε με 1-2 ποντους ξανα

τι συμπερασμα βγαζετε ???????????

33% εκνευρισμος
33% λογικα πράματα
16% τρέλλα
16% εξωπραματικά πράματα
zoze
Λοιπόν, όσοι πάμε τη Δευτέρα στο ΟΑΚΑ:

1.) Δεν πετάμε τίποτα στον Αγωνιστικό χώρο... (Ίσως ΛΙΓΑ χαρτάκια στην αρχή για να δημιουργήσουμε ατμόσφαιρα)

2.) Δεν βρίζουμε τους αθλητές του Ολυμπιακού και ειδικά τον Μπουρούση που μας είχε προκαλέσει...

3.) Κοιτάμε τους διπλανούς μας κι αν κάποιος ξεφεύγει, ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ, τον επαναφέρουμε στην τάξη.

4.) Τραγουδάμε τα μη χυδαία συνθήματα της ομάδας μας

5.) Σφυράμε σε κάθε επίθεση του Ολυμπιακού για να τους ρίξουμε το ηθικό

6.) Φωνάζουμε δυνατά την ώρα των time out πίσω από τον πάγκο του Ολυμπιακού (για να μην ακουστούν οι οδηγίες) ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΡΙΖΟΥΜΕ

7.) Έχουμε υπομονή, το παιχνίδι δεν είναι εύκολο, μπορεί να κριθεί στο τελευταίο σουτ. Το ότι σπάσαμε έδρα δε σημαίνει ότι θα ρθουνε για τουρισμό στο ΟΑΚΑ

8.) Αποθεώνουμε τους παίκτες μας για τη δόξα και την τιμή που μας έχουν προσφέρει όλ' αυτά τα χρόνια

9.) Δεν ασχολούμαστε με την αστυνομία. Αυτή κάνουν τη δουλειά τους κι εμείς τη δική μας...


Η ομάδα μας, είναι αυτή που πρέπει... Είναι έτοιμη για ένα ακόμα τίτλο, για ένα ακόμα τρεμπλ... Έχει το καλύτερο υλικό στην ιστορία της και ετοιμάζεται να γράψει τη μεγαλύτερη σελίδα στην ιστορία της: Τρεπλ νικώντας παντού τον Ολυμπιακό...
Μην χαλάσουμε αυτή τη στιγμή... Μην προσπαθώντας να το παίξουμε 'άντρες', δώσουμε το δικαίωμα να γράφουν για εμάς αυτά που γράφουν σήμερα για τον κόσμο του Ολυμπιακού....

Και τέλος, μες στο παιχνίδι είναι και η ήττα.. Το απεύχομαι αλλά υπάρχει... Αν σπάσει ο διάολος το ποδάρι του κι έρθει θα τη δεχτουμε με υπερηφάνια και θα βοηθήσουμε την ομαδάρα μας για τη συνέχεια... Τίποτα δεν τελέιώνει τη Δευτέρα στο ΟΑΚΑ... Καλό μπάσκετ και κάλή απόλαυση...


ΤΕΡΑΣΤΙΕ ΖΕΛΙΚΟ....................
Paris87
QUOTE(zoze @ May 22 2009, 11:00 ) *
Λοιπόν, όσοι πάμε τη Δευτέρα στο ΟΑΚΑ:

1.) Δεν πετάμε τίποτα στον Αγωνιστικό χώρο... (Ίσως ΛΙΓΑ χαρτάκια στην αρχή για να δημιουργήσουμε ατμόσφαιρα)

2.) Δεν βρίζουμε τους αθλητές του Ολυμπιακού και ειδικά τον Μπουρούση που μας είχε προκαλέσει...

3.) Κοιτάμε τους διπλανούς μας κι αν κάποιος ξεφεύγει, ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ, τον επαναφέρουμε στην τάξη.

4.) Τραγουδάμε τα μη χυδαία συνθήματα της ομάδας μας

5.) Σφυράμε σε κάθε επίθεση του Ολυμπιακού για να τους ρίξουμε το ηθικό

6.) Φωνάζουμε δυνατά την ώρα των time out πίσω από τον πάγκο του Ολυμπιακού (για να μην ακουστούν οι οδηγίες) ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΡΙΖΟΥΜΕ

7.) Έχουμε υπομονή, το παιχνίδι δεν είναι εύκολο, μπορεί να κριθεί στο τελευταίο σουτ. Το ότι σπάσαμε έδρα δε σημαίνει ότι θα ρθουνε για τουρισμό στο ΟΑΚΑ

8.) Αποθεώνουμε τους παίκτες μας για τη δόξα και την τιμή που μας έχουν προσφέρει όλ' αυτά τα χρόνια

9.) Δεν ασχολούμαστε με την αστυνομία. Αυτή κάνουν τη δουλειά τους κι εμείς τη δική μας...


Η ομάδα μας, είναι αυτή που πρέπει... Είναι έτοιμη για ένα ακόμα τίτλο, για ένα ακόμα τρεμπλ... Έχει το καλύτερο υλικό στην ιστορία της και ετοιμάζεται να γράψει τη μεγαλύτερη σελίδα στην ιστορία της: Τρεπλ νικώντας παντού τον Ολυμπιακό...
Μην χαλάσουμε αυτή τη στιγμή... Μην προσπαθώντας να το παίξουμε 'άντρες', δώσουμε το δικαίωμα να γράφουν για εμάς αυτά που γράφουν σήμερα για τον κόσμο του Ολυμπιακού....

Και τέλος, μες στο παιχνίδι είναι και η ήττα.. Το απεύχομαι αλλά υπάρχει... Αν σπάσει ο διάολος το ποδάρι του κι έρθει θα τη δεχτουμε με υπερηφάνια και θα βοηθήσουμε την ομαδάρα μας για τη συνέχεια... Τίποτα δεν τελέιώνει τη Δευτέρα στο ΟΑΚΑ... Καλό μπάσκετ και κάλή απόλαυση...


ΤΕΡΑΣΤΙΕ ΖΕΛΙΚΟ....................


+1
Συμφωνω απολυτα με το τελευταιο... smiley.gif Μεγιστοτεραστιε!
bougatsas
QUOTE(kolokotronis @ May 22 2009, 10:13 ) *
33% εκνευρισμος
33% λογικα πράματα
16% τρέλλα
16% εξωπραματικά πράματα


Χαχαχα. Ξέχασες να πείς 50% κερδίζετε 50% χάνετε. 69.gif
thrylos7
Ειδικά τα παιδιά του forum νομίζω θα είναι οι πρώτοι που θα αρχίσουν τις φασαρίες... blink.gif

Μακάρι να γίνουν έτσι τα πράγματα πάντως.

QUOTE
Λογικο αν σκεφτεις οτι ο ενας ηταν εκφωνητης στο ματζικ κ ο αλλος μαλλον ειναι παναθηναικος .......Τουλ ο ενας απλα πεταγοταν και ελεγε και τπτ σωστο,ο αλλος π ηταν βασικος σπικερ .........αστα να πανε,παιζει να ειχε αναψει και γονα σε μερικες φασεις....


Βασικά ο ένας είναι ο Φιλέρης και ο άλλος είναι κάποιος βοηθός του Κυριακού... νομίζω έτσι ταιριάζει περισσότερο. Τα καπνογόνα του τελείωσαν όταν πήρε το ευρωπαϊκό ο Παναθηναϊκός στη Μπολόνια... rolleyes.gif

Ο δεύτερος τελικός θα είναι εξίσου αμφίρροπο ντέρμπι. Η "ευκαιρία" του Ολυμπιακού βέβαια να πάρει διπλό στο ΟΑΚΑ είναι μάλλον τώρα, παρά στο ενδεχόμενο 4ο ματς... Αν ο Παναθηναϊκός είναι στο 2-1 και παίζει στο ΟΑΚΑ, σκούρα τα πράγματα. Τόσο ψυχολογικά βέβαια, όσο και αγωνιστικά, αφού Διαμαντίδης και Γιασικεβίτσιους θα είναι πιο έτοιμοι.
vastravoud
Νομίζω πάντως ότι στα τελευταία λεπτά με τις άμυνες (φοβερή η τάπα), και την ψυχραιμία στις βολές ο Μήτσος μπήκε στο κλίμα, και θα τον έχουμε σε καλύτερη κατάσταση στη συνέχεια
silversurfer
Το σημαντικό για μένα είναι να προστατεύσουμε την έδρα μας με κάθε κόστος!! Γιατί η πιθανότητα να στεφθούμε πρωταθλητές στο ΟΑΚΑ παρουσιάζεται αυξημένη. Βέβαια θα μου πείτε εδώ το κάναμε ζούγκλα με τη Σιένα με τον Ολυμπιακό θα κάτσουμε καλά? Πρέπει όμως να σταματήσει αυτό το πράγμα..

Στα αγωνιστικά σίγουρα οι ΔΔ, Σάρας θα είναι καλύτερα κ ίσως βρούν ρυθμό, ειδικά ο Σάρας γιατί με Σπανούλη για άλλα 35' δε θα την παλέψω. Καλός δε λέω αλλά μόλις κουραστεί βόηθα Παναγιά. Χθες πάλι το έκανε αλα Argentina-Greece κ έκανε 2-3 συνεχόμενα τουρλουμπούκια κ έφαγε τον πάγκο του να ηρεμήσει! Κατά τα άλλα ο Βασιλόπουλος είναι πολύ μεγάλη απώλεια κυριώς αμυντικά.

Το momentum έχει έρθει στο δικό μας στρατόπεδο κ η ψυχολογία επίσης.. Ελπίζω σε συνέχεια των καλών εμφανίσεων!!

Νίκολας ΘΕΕ μείνε forever!!
nikefalin
QUOTE(spysta @ May 22 2009, 06:23 ) *
-θα γουσταρω τρελα αν κερδισουμε γιατι θα ειναι μεγαλυτερη κηδεια απ αυτη που μας εκαναν οι πρασινοι στο ΣΕΦ
-θα μου φανει λογικο αν κερδισουμε με 4-5 ποντους
-θα μου φανει εξωπραγματικο να κερδισουμε με +10
-θα μου φανει λογικο να χασουμε με 7-8 ποντους
-θα εκνευριστω αν χασουμε με +10
-θα εκνευριστω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ αν εχουμε με 1-2 ποντους ξανα

τι συμπερασμα βγαζετε ???????????

οτι παίζεις ιντερνετικό live στοίχημα smiley.gif smiley.gif
menelaos
Αφου δεν μας κερδισε ο Οσφπ ετσι που ειμαστε τωρα δε θα μας κερδισει ποτε. Για μια ακομη φορα ο Ζελικο πηρε την ταυτοτητα του Γιαννακη.
giannis_
Μπορει να νικησαμε χτες αλλα πρεπει να μην την πατησουμε,βεβαια ο ζοτς δεν ειναι κανας χαζος και να αφησει να του γυρισει μπουμερανγκ αυτη η κατασταση!Δεν γινεται να παιξουμε παλι με 4-5 παιχτες απλα δεν γινεται,τουλ ενας απο τους σαρας μητσο πρεπει να συνελθουν γρηγορα απο τους τραυματισμους και ειδικα ο σαρας γιατι στο τελος θα του βγει του σπαν η γλωσσα !Επισης ο περπε θα ειναι πολυ καλυτερος αφου δεν νομιζω να χρεωθει τοσο γρηγορα τοσα φαουλ...οπως επισης τα τραγικα ποσοστα σε βολες και τριποντα δεν θα ξαναγινουν οπως και τα τραγικα λαθη...
apkat
QUOTE(nikefalin @ May 22 2009, 13:12 ) *
οτι παίζεις ιντερνετικό live στοίχημα smiley.gif smiley.gif


24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif

Εγραψες Νικολα εγραψες..!!!!!!!!!!
vastravoud
QUOTE(giannis_ @ May 22 2009, 14:03 ) *
Μπορει να νικησαμε χτες αλλα πρεπει να μην την πατησουμε,βεβαια ο ζοτς δεν ειναι κανας χαζος και να αφησει να του γυρισει μπουμερανγκ αυτη η κατασταση!Δεν γινεται να παιξουμε παλι με 4-5 παιχτες απλα δεν γινεται,τουλ ενας απο τους σαρας μητσο πρεπει να συνελθουν γρηγορα απο τους τραυματισμους και ειδικα ο σαρας γιατι στο τελος θα του βγει του σπαν η γλωσσα !Επισης ο περπε θα ειναι πολυ καλυτερος αφου δεν νομιζω να χρεωθει τοσο γρηγορα τοσα φαουλ...οπως επισης τα τραγικα ποσοστα σε βολες και τριποντα δεν θα ξαναγινουν οπως και τα τραγικα λαθη...


O Μήτσος στο τέλος ήταν μια χαρά, οπότε νομίζω ότι στο ΟΑΚΑ θα μπορεί να μοιραστεί ο χρόνος κανονικα, Μήτσος/Σπαν ~ 25/30 λεπτά, Ντρου/Σαρας ~ 20/25, Στράτος 15/20
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(spysta @ May 22 2009, 07:23 ) *
-θα γουσταρω τρελα αν κερδισουμε γιατι θα ειναι μεγαλυτερη κηδεια απ αυτη που μας εκαναν οι πρασινοι στο ΣΕΦ
-θα μου φανει λογικο αν κερδισουμε με 4-5 ποντους
-θα μου φανει εξωπραγματικο να κερδισουμε με +10
-θα μου φανει λογικο να χασουμε με 7-8 ποντους
-θα εκνευριστω αν χασουμε με +10
-θα εκνευριστω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ αν εχουμε με 1-2 ποντους ξανα

τι συμπερασμα βγαζετε ???????????

Οτι πρεπει επειγοντως να σε δει ενας γιατρος tongue.gif

QUOTE(zoze @ May 22 2009, 11:00 ) *
Λοιπόν, όσοι πάμε τη Δευτέρα στο ΟΑΚΑ:
1.) Δεν πετάμε τίποτα στον Αγωνιστικό χώρο... (Ίσως ΛΙΓΑ χαρτάκια στην αρχή για να δημιουργήσουμε ατμόσφαιρα)
2.) Δεν βρίζουμε τους αθλητές του Ολυμπιακού και ειδικά τον Μπουρούση που μας είχε προκαλέσει...
3.) Κοιτάμε τους διπλανούς μας κι αν κάποιος ξεφεύγει, ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ, τον επαναφέρουμε στην τάξη.
4.) Τραγουδάμε τα μη χυδαία συνθήματα της ομάδας μας
5.) Σφυράμε σε κάθε επίθεση του Ολυμπιακού για να τους ρίξουμε το ηθικό
6.) Φωνάζουμε δυνατά την ώρα των time out πίσω από τον πάγκο του Ολυμπιακού (για να μην ακουστούν οι οδηγίες) ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΡΙΖΟΥΜΕ
7.) Έχουμε υπομονή, το παιχνίδι δεν είναι εύκολο, μπορεί να κριθεί στο τελευταίο σουτ. Το ότι σπάσαμε έδρα δε σημαίνει ότι θα ρθουνε για τουρισμό στο ΟΑΚΑ
8.) Αποθεώνουμε τους παίκτες μας για τη δόξα και την τιμή που μας έχουν προσφέρει όλ' αυτά τα χρόνια
9.) Δεν ασχολούμαστε με την αστυνομία. Αυτή κάνουν τη δουλειά τους κι εμείς τη δική μας...

Επισης ευχομαι παγκοσμια ειρηνη και να μην υπαρχουν ασθενειες tongue.gif tongue.gif tongue.gif

Ποσες λωριδες να εχει η γεφυρα???
giannis_
QUOTE(vastravoud @ May 22 2009, 15:10 ) *
O Μήτσος στο τέλος ήταν μια χαρά, οπότε νομίζω ότι στο ΟΑΚΑ θα μπορεί να μοιραστεί ο χρόνος κανονικα, Μήτσος/Σπαν ~ 25/30 λεπτά, Ντρου/Σαρας ~ 20/25, Στράτος 15/20

Ο μητσος επαιξε καλα μονο στην αμυνα που ειναι κλασσικο για αυτον βεβαια smiley.gif Στη δημιουργια του παιχνιδιου δεν βοηθησε και πολυ οπως επισης και στο σκοραρισμα!Αντικειμενικα αυτος χτες δεν ηταν ουτε καν ικανοποιητικος διαμαντιδης!Και αν σκεφτεις οτι παιζει τραυματιας με ενα πολυ σοβαρο και υπουλο τραυματισμο,καλο θα ηταν να μπορουσε να βοηθησει περισσοτερο ο σαρας για να μην εχουμε τπτ χειροτερα με τον μητσαρα
vastravoud
Στο τέλος όμως πέρασε καλα τη μπάλα στον Πέκοβιτς, έβαλε τις βολές όπως έπρεπε, και έσκασε και την ΠΟΛΥ κρίσιμη τάπα
giannis_
QUOTE(vastravoud @ May 22 2009, 15:21 ) *
Στο τέλος όμως πέρασε καλα τη μπάλα στον Πέκοβιτς, έβαλε τις βολές όπως έπρεπε, και έσκασε και την ΠΟΛΥ κρίσιμη τάπα

E ναι αυτο ειναι old time classic για τον μητσο εμφανιζεται παντα στα σημεια π πρεπει,αλλιως δεν θα ταν ο μητσαρας θα ηταν απλα ο διαμαντιδης smiley.gif !Απλα ειναι αδυνατον στην κατασταση του διαμαντιδη να τον πιεσουμε ακομα παραπανω γιατι μετα θα χτυπαμε το κεφαλι μας στο τοιχο,για αυτο πρεπει να σηκωσει κ ο σαρας το βαρος π του αναλογει,και θα το κανει αρκει να ειναι καλυτερα τη δευτερα σε θεμα υγειας
PAKMAN
Ο Ολυμπιακός εχασε μιά τεράστια ευκαιρία να νικήσει τον Παναθηναικό. Πιστευει κανείς οτι θα έχει ξανα και μέσα στο ΟΑΚΑ τόση αστοχία σε ελεύθερα σουτ ο ΠΑΟ.ΕΠίσης τα δύο τρίποντα του Μπουρούση με άμυνα και σε μηδέν χρόνο όπως και το fade away τρίποντο του ΤΣΙΛΙ δυσκολα ξαναμπαίνουν. Βέβαια ο Χαλπερίν που είναι σαν τον Νίκολας παίκτης ψυχολογίας δύσκολα θα ξανακάνει τόσο ασχημο παιχνίδι. Πιστεύω πως ο Ολυμπιακός θα τα δώσει όλα για να πάρει το δεύτερο παιχνίδι αν και η ιστορία δείχνει μως 90% των ομάδων που παίρνουν το πρώτο παιχνίδι παίρνουν και τον τίτλο... wink.gif

Και κατι ακόμα.... Κάπου είχα διαβάσει εδω μέσα πως όποτε ο Ολυμπιακός παίρνει το πρώτο ρημπάουντ χάνει το παιχνίδι. Χθες αυτό έγινε ΠΑΛΙ magic.gif
saou
Αυτό που πρέπει να κάνει ο Ολυμπιακός είναι να μαζέψει τα κομμάτια του και να κοιτάξει να χτυπήσει το δεύτερο ματς μπας και σώσει την κατάσταση. Αν φυσικά το σοκ που πάθανε τους έχει αφήσει ίχνη ζωής...

Ο ΠΑΟ μπορεί να κέρδισε το πρώτο ματς αλλά το κέρδισε παίζοντας άσχημα, γιατί απλά μας έκανε (ή το κάναμε μόνοι μας, μικρή σημασία έχει πλέον) να παίξουμε χειρότερα. Η αλήθεια όμως είναι ότι στα play offs μετά το Βερολίνο έχει υποστεί μια καθίζηση στην απόδοσή του, ενώ έχει και τα προβληματάκια του. Αν ο Ολυμπιακός παίξει όπως πρέπει είναι σε θέση να σκαρώσει διπλό στο ΟΑΚΑ. Ειδικά αν οι τόσες ήττες στις λεπτομέρειες από τον αντίπαλο τους δίδαξαν 5 πράγματα (όπως ότι σε περίπτωση που με αντίπαλο τον ΠΑΟ χάνω με 2 πόντους στο τελευταίο δευτερόλεπτο τότε σουτάρω 3ποντο μπας και μπει και ησυχάσουμε).

Είδωμεν...

bougatsas
QUOTE(PAKMAN @ May 22 2009, 15:51 ) *
Και κατι ακόμα.... Κάπου είχα διαβάσει εδω μέσα πως όποτε ο Ολυμπιακός παίρνει το πρώτο ρημπάουντ χάνει το παιχνίδι. Χθες αυτό έγινε ΠΑΛΙ magic.gif


Νομίζω κάτι με το τζάμπολ έλεγαν.
spysta
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif Εγω το εχω πει αυτο !!!!Εχω πει οτι οταν ο Ολυμπιακος κερδιζει το τζαμπολ στα κρισιμα ΠΑΝΤΑ χανει το παιχνιδι !!!!!!Μπορειτε να το επιβαιβεωσετε μονοι σας αν θελετε βλεποντας τους κρισιμους αγωνες του ΟΣΦΠ σε Α1 και Ευρωλιγκα

Μαρτυς μου ο benchwarmer οτι οταν κερδισαμε το Τζαμπολ προχθες γυρναω και τους λεω ..''χασαμε τελος'' laugh.gif laugh.gif
benchwarmer
QUOTE(spysta @ May 23 2009, 19:58 ) *
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif Εγω το εχω πει αυτο !!!!Εχω πει οτι οταν ο Ολυμπιακος κερδιζει το τζαμπολ στα κρισιμα ΠΑΝΤΑ χανει το παιχνιδι !!!!!!Μπορειτε να το επιβαιβεωσετε μονοι σας αν θελετε βλεποντας τους κρισιμους αγωνες του ΟΣΦΠ σε Α1 και Ευρωλιγκα

Μαρτυς μου ο benchwarmer οτι οταν κερδισαμε το Τζαμπολ προχθες γυρναω και τους λεω ..''χασαμε τελος'' laugh.gif laugh.gif


gdi.gif gdi.gif gdi.gif
vastravoud
Πάντως εντάξει παιδιά, πέρα από την πλάκα, μετά συγχωρήσεως αλλά εκτιμώ ότι δεν είναι δυνατόν οποιοσδήποτε άνθρωπος που θεωρείται στοιχειωδώς ευφυής να πιστεύει βλακείες.

Στην πλάκα όλοι μας καταριόμασταν και το ΣΚΑΙ αλλά την Ευρωλίγκα την πήραμε tongue.gif
spysta
QUOTE(vastravoud @ May 23 2009, 22:26 ) *
Πάντως εντάξει παιδιά, πέρα από την πλάκα, μετά συγχωρήσεως αλλά εκτιμώ ότι δεν είναι δυνατόν οποιοσδήποτε άνθρωπος που θεωρείται στοιχειωδώς ευφυής να πιστεύει βλακείες.

Στην πλάκα όλοι μας καταριόμασταν και το ΣΚΑΙ αλλά την Ευρωλίγκα την πήραμε tongue.gif

Nαι αλλα την πηρατε εσεις .. οχι εμεις .. οποτε εγω εχω το δικαιωμα να πιστευω ακομα σ αυτες τις βλακειες !!!! 71.gif 71.gif
vastravoud
Off topic ΕΝΤΕΛΩΣ αλλά συφυλιάζομαι όταν ακούω μορφωμένους ανθρώπους που έχουν τελειώσει παν/μιο να μη θέλουν να παντρευτούν σε δίσεκτο

Στα του αγώνα, το μονο που δε μου αρέσει είναι κάτι δηλώσεις του στυλ "ειμαστε οι καλύτεροι". Ελπίζω ο Ζοτς να "τραβήξει τα γκέμια" για μια ακόμα φορά
lakersdynasty
QUOTE(vastravoud @ May 24 2009, 01:34 ) *
Off topic ΕΝΤΕΛΩΣ αλλά συφυλιάζομαι όταν ακούω μορφωμένους ανθρώπους που έχουν τελειώσει παν/μιο να μη θέλουν να παντρευτούν σε δίσεκτο

Στα του αγώνα, το μονο που δε μου αρέσει είναι κάτι δηλώσεις του στυλ "ειμαστε οι καλύτεροι". Ελπίζω ο Ζοτς να "τραβήξει τα γκέμια" για μια ακόμα φορά


Οσο ακουμε απο απεναντι δηλωσεις τυπου "Τους εχουμε" ειμαστε μια χαρα. tongue.gif

Οι δηλωσεις Πεκοβιτς και Σπανουλη δειχνουν την καλη ψυχολογια της ομαδας παρα ελλειψη σεβασμου στον αντιπαλο.
nikefalin
απόσπασμα από το άρθρο του κου Στέλλα στο goalday.gr

QUOTE
«Bravo, Andrea»

Μετά το τέλος του αγώνα Ολυμπιακού - Παναθηναϊκού στο ΣΕΦ ο Θοδωρής Φελάνης τηλεφωνεί στον κόουτς του Αρη, Αντρέα Ματσόν, και του ζητάει για λογαριασμό της εφημερίδας σχόλιο για το ντέρμπι. Και δευτερόλεπτα μετά ο Θοδωρής Φελάνης μένει σιωπηλός και δεν μπορεί να βρει λόγια για να απαντήσει και να πείσει τον Ιταλό κόουτς του Αρη να κάνει σχόλιο. Διότι απλούστατα ο Αντρέα Ματσόν είχε χίλια δίκια και τον εξέπληξε (όπως και την αφεντιά μου) με την τοποθέτησή του. Προσέξτε τι του είπε: «Δεν πρόκειται να κάνω κανένα σχόλιο για το ματς. Θέλω όμως να μιλήσω για αυτά που έγιναν. Και θέλω να ρωτήσω και εσάς τους δημοσιογράφους και όλους τους Ελληνες. Εως πότε θα τα ανέχεστε αυτά; Μπείτε μπροστά και αλλάξτε την κατάσταση. Και πρέπει να αντιδράσουμε όλοι. Εγώ είμαι Ιταλός, αλλά τρώω ψωμί στην Ελλάδα και νοιάζομαι και πονάω και ενδιαφέρομαι. Είναι καταστροφικό και η καταστροφή θα είναι ολοκληρωτική εάν τα φαινόμενα αυτά συνεχίζονται χωρίς αντίσταση απο κανέναν».

kotzito
Ξεκαθαρα και ταυτοχρονα πολυπλοκα τα πραγματα.Ο ΠΑΟ εχει την ψυχολογια με το μερος του και θελει να παρει την νικη για να τελειωσει την υποθεση τιτλος σιγα-σιγα.Θα στηριχτει στην εδρα του και στον Πεκοβιτς,ο οποιος δειχνει αρκετα ανεβασμενος.Απο την αλλη για τον Ολυμπιακο κανεις δεν μπορει να πει τιποτα.Παει σε μια εδρα που εχει κερδισει μονο μια φορα τα τελευταια 7 χρονια νομιζω,και καμια φορα στους τελικους.Η ψυχολογια ειναι πεσμενη αρκετα,εκτος και αν στο διαστημα των 4 ημερων που μεσολαβησε οι παικτες πεισμωσαν και οσοι εκαναν κακιστη εμφανιση ειναι αποφασισμενοι να παιξουν καλυτερα.Πιστευω οτι ο Γκριρ αυτη την φορα θα σεληνιαστει και θα τραβηξει αρκετο κουπι στην επιθεση.Αρκετα πιθανο θεωρω επισης ο Γιαννακης να εμπιστευτει τον Σοφο για διαστημα περιπου 10 λεπτων.Ηταν φανερο την Πεμπτη οτι οι Βουισιτς-Μπουρουσης στην αμυνα καταφεραν να περιορισουν λιγο τον Πεκοβιτς,αλλα ο μονος που μπορει να σπρωξει λιγο και να τον γεμισει φαουλ ειναι ο Σχορτσανιτης.Ο Ολυμπιακος πρεπει να αντιμετωπισει αυτο το παιχνιδι σαν αγωνα διχως αυριο καθως εχει 2 ευκαιριες για να παρει ενα διπλο(αν και σε ολα τα μονα παιχνιδια ο ΠΑΟ εχει κερδισει).


Δινω πιθανοτητες 60-40 για νικη του ΠΑΟ.Αν ο Ολυμπιακος θελει πραγματικα να παρει το παιχνιδι θα πρεπει να μπει απο την αρχη δυνατα και οτι προβαδισμα παιρνει να το κραταει και οχι να το χανει σαν την Πεμπτη.Η μονη περιπτωση να νικησουμε ειναι αν ειμαστε σταθερα 5-6 ποντους το λιγοτερο μπροστα.
rankin
Αν κάποιος πιστεύει πως ο Ολυμπιακός έχει έστω και 1% να κερδίσει το σημερινό παιχνίδι, τότε είναι ο Νικ Καλάθης και έρχεται στην Ελλάδα για πρώτη φορά...

Κακά τα ψέματα, μπορεί οι φίλοι του Ολυμπιακού συνήθως να τρέφουμε κρυφές ελπίδες επικών ανατροπών, αλλά αυτή είναι μια ανατροπή που απλά δεν έχουμε ελπίδες να πετύχουμε.. Καλά τα όνειρα, αλλά ο συμβιβασμός με την πραγματικότητα είναι ακόμα καλύτερος. Αν ο Ολυμπιακός ήθελε πρωτάθλημα, θα έπρεπε να εκμεταλεύοταν την έδρα του. Δεν το έκανε και η υπόθεση πρωτάθλημα τελείωσε.

Ας πάμε στα τόπικ των μεταγραφών που έχουν περισσότερη πλάκα
NikRag15
QUOTE(rankin @ May 25 2009, 08:56 ) *
Αν κάποιος πιστεύει πως ο Ολυμπιακός έχει έστω και 1% να κερδίσει το σημερινό παιχνίδι, τότε είναι ο Νικ Καλάθης και έρχεται στην Ελλάδα για πρώτη φορά...

Κακά τα ψέματα, μπορεί οι φίλοι του Ολυμπιακού συνήθως να τρέφουμε κρυφές ελπίδες επικών ανατροπών, αλλά αυτή είναι μια ανατροπή που απλά δεν έχουμε ελπίδες να πετύχουμε.. Καλά τα όνειρα, αλλά ο συμβιβασμός με την πραγματικότητα είναι ακόμα καλύτερος. Αν ο Ολυμπιακός ήθελε πρωτάθλημα, θα έπρεπε να εκμεταλεύοταν την έδρα του. Δεν το έκανε και η υπόθεση πρωτάθλημα τελείωσε.

Ας πάμε στα τόπικ των μεταγραφών που έχουν περισσότερη πλάκα


Δυστυχως έτσι είναι..!!!
Marciulionis
QUOTE(rankin @ May 25 2009, 08:56 ) *
Αν κάποιος πιστεύει πως ο Ολυμπιακός έχει έστω και 1% να κερδίσει το σημερινό παιχνίδι, τότε είναι ο Νικ Καλάθης και έρχεται στην Ελλάδα για πρώτη φορά...

Κακά τα ψέματα, μπορεί οι φίλοι του Ολυμπιακού συνήθως να τρέφουμε κρυφές ελπίδες επικών ανατροπών, αλλά αυτή είναι μια ανατροπή που απλά δεν έχουμε ελπίδες να πετύχουμε.. Καλά τα όνειρα, αλλά ο συμβιβασμός με την πραγματικότητα είναι ακόμα καλύτερος. Αν ο Ολυμπιακός ήθελε πρωτάθλημα, θα έπρεπε να εκμεταλεύοταν την έδρα του. Δεν το έκανε και η υπόθεση πρωτάθλημα τελείωσε.

Ας πάμε στα τόπικ των μεταγραφών που έχουν περισσότερη πλάκα


Ένα 30% θα έλεγα εγώ πως έχει και το οφείλει στον εαυτό του να το κυνηγήσει όσο δε πάει. Απλά χρειάζεται μια εμφάνιση πάρα πολύ καλή και να μην παρουσιαστούν σημαντικοί παίκτες πάλι τόσο φοβισμένοι όπως στο πρώτο ματς.
hagi
Εγω διαφωνώ με αυτό που λέτε.Σίγουρα ο Παναθηναϊκός έχει περισσότερες ελπίδες και πιστεύω ότι είναι καλύτερη ομάδα αλλά δεν είναι και τόσο χάλια ο Ολυμπιακός.Αν το διαχειριστεί σωστά το παιχνίδι όλα μπορούν να συμβούν.
Το μπάσκετ έχει δείξει πολλές φορές ότι είναι ένα άθλημα με ιδιαίτερες συγκινήσεις.
rankin
QUOTE(hagi @ May 25 2009, 09:49 ) *
Εγω διαφωνώ με αυτό που λέτε.Σίγουρα ο Παναθηναϊκός έχει περισσότερες ελπίδες και πιστεύω ότι είναι καλύτερη ομάδα αλλά δεν είναι και τόσο χάλια ο Ολυμπιακός.Αν το διαχειριστεί σωστά το παιχνίδι όλα μπορούν να συμβούν.
Το μπάσκετ έχει δείξει πολλές φορές ότι είναι ένα άθλημα με ιδιαίτερες συγκινήσεις.

Ουσιαστικά ο παναθηναϊκός, έχει καλύτερο υλικό και περισσότερες λύσεις, είναι δουλεμένος περισσότερα χρόνια, όπως και να το κάνουμε έχει καλύτερο προπονητή, είναι πολύ πιο έμπειρη ομάδα, έχει σίγουρα πολύ καλύτερη ψυχολογία, θα έχει το κόσμο με το μέρος του, και αν χρειαστεί έστω και μισό σφύριγμα, θα το πάρει.. Ο παναθηναϊκός είναι μονίμως, τουλάχιστον μισό βήμα μπροστά από τον Ολυμπιακό και κακά τα ψέματα, όλα αυτά ισχύουν.
Επιπροσθέτως, έχει βρει πλέον τον τρόπο να αδρανοποιήσει τον παράγοντα Χ του Ολυμπιακού, τον Γκριρ, τον καλύτερο σκόρερ της ομάδας. Ο Βούισιτς, που έτσι και αλλιώς είναι ντεφορμέ μετά τον τραυματισμό που είχε πριν 2 μήνες, ταλαιπωρείται τόσο πολύ από τον Πέκοβιτς στην άμυνα που δεν δείχνει τίποτα ουσιαστικό στην επίθεση και μένει ο Παπαλουκάς, που δεν έχει κανένα μπακ-απ, και πρέπει αναγκαστικά να τραβήξει την ομάδα, είτε είναι σε καλή μέρα, είτε όχι..

Αυτά, όσον αφορά τα βαριά χαρτιά του Ολυμπιακού, συν τον Τσίλντρες, που πάντα είναι καλός έτσι και αλλιώς, αλλά ποτέ δεν είναι καθοριστικός από μόνος του και τον σχεδόν μόνιμα καλό Μπουρούση.
Άρα, ρεαλιστικά, τι μπορεί να περιμένει ένας φίλος του Ολυμπιακού; Κάποια αναλαμπή του Χαλπερίν ή του Πρίντεζη, που έτσι και αλλιώς δεν είναι ιδιαίτερα καθοριστικοί παίχτες. Ένα καλό παιχνίδι του Παπαλουκά και συνέχεια στα καλά παιχνίδια του Μπουρούση και του Τσίλντρες..
Είναι αρκετά όλα αυτά; Όχι, δεν είναι, για να κερδίσεις τον παναθηναϊκό στην έδρα του!

Άρα, η πιθανότητα του Ολυμπιακού για ανατροπή τείνει ασυμπτωτικά στο μηδέν. Ξεκάθαρα πράγματα
PanosIlio
QUOTE(rankin @ May 25 2009, 08:56 ) *
Αν κάποιος πιστεύει πως ο Ολυμπιακός έχει έστω και 1% να κερδίσει το σημερινό παιχνίδι, τότε είναι ο Νικ Καλάθης και έρχεται στην Ελλάδα για πρώτη φορά...

Κακά τα ψέματα, μπορεί οι φίλοι του Ολυμπιακού συνήθως να τρέφουμε κρυφές ελπίδες επικών ανατροπών, αλλά αυτή είναι μια ανατροπή που απλά δεν έχουμε ελπίδες να πετύχουμε.. Καλά τα όνειρα, αλλά ο συμβιβασμός με την πραγματικότητα είναι ακόμα καλύτερος. Αν ο Ολυμπιακός ήθελε πρωτάθλημα, θα έπρεπε να εκμεταλεύοταν την έδρα του. Δεν το έκανε και η υπόθεση πρωτάθλημα τελείωσε.

Ας πάμε στα τόπικ των μεταγραφών που έχουν περισσότερη πλάκα


Hello to my all Greek friends here in Greece and especially in this marvelous forum (congrats to the administrator and the moderators for a job well done), I know that you've all been watching my progress through out the years and I wanna thank you all from the bottom of my heart.

YES its true!!!!! I am coming to Greece, I've heard Mykonos is a great place to visit and looking forward to doing so.

Regards,

Nick!!!!! smiley.gif

PS: Coach Obravovic is really as they say? I am excited for working with him.

Έχω ελπίδες, όχι πολλές αλλά έχω, και είμαι καλά. Απλά ελπίζω να τους πιάσει λίγο ο εγωισμός τους και να παρουσιάσουν ένα καλό πρόσωπο. Τίποτα περισσότερο. Αν είμαστε καλά και κοντά στο πρώτο ημίχρονο και αντέξουμε στην παραδοσιακή επίθεση του Παναθηναϊκού στο 3ο δεκάλεπτο τότε έχουμε ελπίδες να κλέψουμε το παιχνίδι. Περί κλοπής μιλάω γιατί για καθαρή νίκη δεν έχω ελπίδες εκτός και αν διαψευσθώ, θα δείξει.
Weekendman
Μπασκετικά να το δεί κανείς υπάρχουν ελπίδες, οπως είδαμε όλοι ο Ολυμπιακός κατάφερε στο 1ο παιχνίδι να περιορίσει τους περιφερειακούς του Παναθηναικού(ακόμα και να δεχτώ οτι είναι σε κακή κατάσταση) και τα πίκ εν ρόλ σε μεγάλο βαθμό ούτε επέτρεψε στον Πέκοβιτς να κάνει πάρτι στην ρακέτα αυτή την φορά ,τώρα αν καταφέρνεις να κάνεις τόσα λάθη όπως ο ΟΣΦΠ (που να δίνεις την ευκαιρία στον Πέκοβιτς να τελειώσει κανα 3-4 αιφνιδιασμούς) η να είσαι γενικά ηττοπαθής επηρέαζει αλλά δεν δείχνει κάτι τόσο αδύνατο ένα 2πλο παρόλου την παράδοση τα κατηφορικά 3α δεκάλεπτα η τους εξωτερικούς παράγοντες(δεν νομίζω να μπορώ να τους επικαλεστώ φέτος).
Για τον Παπαλουκά έυχομαι να αντέξει αλλά έχω πεί απο νωρίς οτι δεν το βλέπω λογικά ,και για τον Χαλπερίν μάλλον δεν ήταν μόνο φήμες αυτά που έλεγαν οι Ισραηλινοί οτι δεν είναι για κρίσιμες στιγμές αν και εύχομαι να βγούμε όλοι λάθος.
Δεν ξέρω αν η άμυνα είναι αυτή εφικτή ξανά στο ΟΑΚΑ ίσως μια πολύ καλή επιθετική μέρα των Βουίιστς και Μπουρούση να είναι κλειδί, για τον Πρίντεζη δεν ελπίζω και κανα τρομερό παιχνίδι στο ΟΑΚΑ ούτε για τον Γκρίρ που σχεδον πάντα ο Παναθηναικος τον περιορίζει στο ΟΑΚΑ.
Ισως τώρα που όλα φαίνονται χαμένα ένα τρελό παιχνίδι ταχύτητας να ήταν μια καλή δοκιμή για να δούμε αν πιάσει ενόψει μιας πιθανής επιχειρησης διπλού στο 4ο τελικό...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.