Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ευρωλιγκα και ελληνική τηλεόραση
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ
oh bane bane
Ακούγεται ότι η ΕΡΤ έχει συμφωνήσει για τα δικαιώματα του top 16 της φετινής Ευρωλίγκας. Ξέρει κανείς αν θα δούμε ευρωπαϊκό μπασκετάκι 77.gif μετά από χρόνια;;

bball.gif bball.gif bball.gif
Warrior
ohmy.gif

Που το ακουσες αυτο oh bane bane??
Μακαρι!Αλλα εγω ειχα ακουσει κατι για το supersport για το F4..
IraTmac
τρομερό αν ισχύει! πιστεύω οτι ο κόσμος θα το εκτιμήσει, άρα αξίζει...
dizzy_fingers
w00t.gif w00t.gif w00t.gif w00t.gif


Μακάρι να μην είναι μόνο icon_blahblah.gif ...
oh bane bane
το διάβασα στο goal πριν από καμιά δεκαριά μέρες. Ιδωμεν και προσευχώμεθα...
LEFTERIS733
Επειδη εγω εχω ακουσει πολλες παπαριες για τη μεταδοση της ευρωλιγκας τα τελευταια 2-3 χρονια,αν δεν δω δεν πιστευω τιποτα. 45.gif
IraTmac
ομοιοπαθής...

έστω το φάιναλ φορ ρε καραγκιόζηδες, πόσα έξοδα έχει?

...
greece4
exw ma8ei apo arketa egurh phgh oti 8a deixnoun apo th fash tou top16 k meta tous agwnes twn ellhnikwn omadwn (2-aek+pao) ki enan epipleon agwna ka8e evdomada... elpizw na epalh8eutei... idwmen!

gia to supersport milame panta...
to eixe grapsei k to sportnews prosfata..
Warrior
Οχι το supersport ρε παιδια.. angry_red.gif

Δεν εχω!!
sad-smiley-009.gif

Πω πω αν συνεχισει να εχει και τον Αρη..δεν γινεται πρεπει να παρω δεν παει αλλο..
Kαι NBA και Ευρωλιγκα τωρα??

Και εγω ειχα ακουσει παλιοτερα για το final-4 για το συνδρομητικο..
oh bane bane
bball.gif Μεγάλα γλέντια το βράδυ της Τετάρτης στις κεντρικές εγκαταστάσεις του Super Sport. «Σταυρωμένο» το είχαν το ματς της ΑΕΚ με τους Ιταλούς, και περίμεναν πώς και πώς να σηματοδοτήσει την πρόκριση της ελληνικής ομάδας στους 16 της Ευρωλίγκα. Με τα πολλά, οι ευχές τους έπιασαν τόπο, επομένως μπήκε το νερό στο αυλάκι. Τι σημαίνει αυτό; Οτι σε λίγες μέρες θα δείτε από το καλωδιακό κανάλι τον πρώτο ευρωπαϊκό αγώνα του «Δικεφάλου» ύστερα από χρόνια, διότι ενεργοποιείται πλέον η εξασφαλισμένη συνεργασία με την ULEB έως το καλοκαίρι του 2007.
Από Sportime.gr

http://www.sportime.gr/html/ent/159/ent.54159.asp

bball.gif bball.gif bball.gif
dizzy_fingers
41.gif

ΑΜΗΝ!!!
greece4
bravo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! polu xarhka!
LEFTERIS733
Dizzy εσυ εχεις supersport ε;ποσο πληρωνεις;
dizzy_fingers
Έχουμε δορυφορική βασικά για να βλέπει η μητέρα μου τηλεόραση από την πατρίδα, οπότε ο πατέρας μου έβαλε NOVA και όχι μόνο supersport.

Εσένα προφανώς θα σε νοιάζει μόνο το ssport ή μαζί με το filmnet (να βλέπεις και καμιά..."ταινία" wink.gif wub.gif ) δεδομένου ότι για NOVA έχει παντού πια διαφημίσεις, έτσι?

Δεν ξέρω πως πάνε τα πακέτα και οι τιμές εκεί...
Θα ψάξω και θα σου πω.
Πως λέγεται η εταιρία που έχει το ssport?
Multiκάτι..?
LEFTERIS733
Εριξα μια ματια στο site πριν λιγο καιρο αλλα δεν ειχα δει τιμες για supersport.Αν βρεις τιποτα πες μου.Μπορω να βαλω μονο supersport;
dizzy_fingers
Δε μπορώ να σου απαντήσω με σιγουριά 39.gif...
Warrior
Παιζει να μπορεις να βαλεις μονο supersport..
Άλλα το θεμα ειναι ποιο θα δειχνει την Ευρωλιγκα...το 1 ή το 2??
Γιατι το 2,αν δεν κανω λαθος, ειναι στο nova.

Και το πιο πιθανο ειναι καποιους αγωνες να τους δειχνει το 2,λογω Τσαμπιονς Λιγκ.
greece4
nomizw (dn eimai sigourh) oti eite vazeis ena paketo pou periexei filmnet1, supersport1, foxkids, eite vazeis nova, pou ta xei ola auta k polla alla... apo times den xerw.. plhrwneis sigoura kapoia xrhmata gia ton apokwdikopoihth k meta einai kapou metaxu 30-50 euro to mhna...
an einai na valeis, skepsou to, isws se sumferei na pareis kapio piato k na valeis doruforikh, h opoia nomizw plhrwneis kapoio poso (exw akousei gia 500 euro peripou) gia to piato kai meta dn plhrwneis tpt...
epanalamvanw, den eimai sigourh, apla kapoia pragmata pou xw akousei..psaxta etsi k alliws..
oh bane bane
Πριν μια εβδομαδα εβαλα στον Η/Υ δορυφορικη καρτα τηλεορασης και πιατο 110 cm. Η ποιότητα ειναι πολύ καλη, και μπορεις είτε νόμιμα(με συνδρομή), ειτε παρανομα 19.gif (κατεβάζοντας "σπασιματα από το ιντερνετ) να δεις ξένα πακετα (όχι νοβα, παρανομα) με πολλά αθλητικά, Ευρωλίγκα. Ισπανικο πρωτάθλημα μπασκετ και άλλα. Μου βγήκε 200 ευρω. smile.gif

bball.gif bball.gif bball.gif
dizzy_fingers
....και....απλά για να σου πω τί είναι παράνομο επίσης - για να μην το κάνεις και σε πιάσουν δηλαδή 65.gif - μπορείς να "σπάσεις" την smartcard που σου δίνει η NOVA, μία δουλειά που με τη βοήθεια τεχνικού δεν πρόκειται να σου πάρει πάνω από ας πούμε 200-300 ευρώ (τυχαία εκτίμηση...).
Απλά στο λέω για να μην το κάνεις biggrin.gif.


Αν όμως, βάλεις απλά δορυφορική καταλαβαίνεις ότι δε θα βλέπεις ότι αφορά την ελλάδα (Α1, ποδόσφαιρο κλπ) καθώς αυτά είναι αποκλειστικό δικαίωμα της NOVA...
Όσον αφορά την Ευρωλίγκα όμως, αν δεις στο σάιτ της, έχει πρόγραμμα και λίστα με δορυφορικά κανάλια που δείχνουν τους αγώνες - απλά δεν ξέρω αν αυτά τα κανάλια είναι ελεύθερα ή όχι.

Ενδεικτικά, τον πρόσφατο αγώνα μεταξύ της Μπαρτσελόνα και της Μακάμπι για την πρώτη φάση, τον έδειξαν τα εξής κανάλια:
TVC CATALUNYA
IBA ISRAEL
VIASAT SPORT 3
RTR SPORT
NBA TV ( ohmy.gif)
SPORTMANIA SPAIN
LEFTERIS733
Βρηκα τελικα τις τιμες αλλα ειναι γελασμενοι αν νομιζουν οτι θα τους δινω 35 ευρωπουλα το μηνα.Ας ειναι καλα ο Ronny...
greece4
kalutera gia kanalia na koitaxeis poia metedidan perusi to f4..
Warrior
Λοιπον πρεμιερα στις τηλεοπτικες μεταδοσεις εχουμε αυτην την εβδομαδα..

wav.gif

Την Τεταρτη στις 7.40μμ. θα μεταδοθει ο αγωνας ΑΕΚ-Μπενετον
Την Πεμπτη στις 8.40μμ. ο αγωνας Ζαλγκιρις-Παναθηναικος

Αυτα για τους τυχερους που ειναι συνδρομητες.. angry_red.gif
dizzy_fingers
Για εμάς δηλαδή και όχι εσένα ε? rolleyes.gif
blech.gif 19.gif

Έμαθα ότι θα έχει και εκπομπή, κάτι σαν Σούπερ Μπάλα με φάσεις από όλη την αγωνιστική.

Αν καταφέρω πάντως να κάνω κάτι που θέλω, παίζει να σας φέρνω κάποια στιγμιότυπα στο overplay.
Δεν υπόσχομαι τίποτα όμως.... wink.gif
IraTmac
τα καλά ματς αργότερα, προς τους τελικούς με ΤΣΣΚΑ και Μακάμπι θα τα δω στον κολλητό 19.gif

τουλάχιστον είναι ένα βήμα. εδώ έδειχνε στην Αμερική Ευρωλίγκα κι εμείς βλέπαμε μόνο τα boxscores από την εφημερίδα...
dizzy_fingers
Δε θα ήταν γ@μάτο να βλέπαμε live τα σκορ όπως στο ΝΒΑ??? 38.gif

Τι κάθομαι και ζητάω όμως τώρα... 40.gif
IraTmac
εννοείς όπως στο scoreboard? αν ναι συμφωνώ, αν και τα καλά τα δείχνει και η TV.
greece4
http://www.euroleague.net/noticia.jsp?temp...ornada=2&id=988

an to supersport 2 pou anaferetai einai ontws to ellhniko, eimai polu xaroumenh!
kai to nova tv pou leei, ti einai, xerei kaneis?..
a, k fusika mou kanei entupwsh pou dn anaferetai ellhniko kanali sto mats ths aek...
Warrior
Και γω μολις τωρα ειδα οτι στο προγραμμα της nova δεν υπαρχουν ουτε ο αγωνας
του Παναθηναικου,ουτε της ΑΕΚ.. ohmy.gif

Καλα μας δουλευουν??
Ευχομαι να μην εχει απλα ενημερωθει ακομα..

Παντως του Παναθηναικου αφου το λεει και το σαιτ της Ευρωλιγκας λογικα θα
μεταδοθει.
Εγω χθες διαβασα οτι θα δειξουν και την ΑΕΚ παντως..
greece4
nai, auto lew k gw.. standar dn exei anhmerw8ei akoma... k mena mou kane entupwsh pou dn grafei tpt gia thn aek, alla logika 8a metado8ei.. (to diavasa k gw..)
dizzy_fingers
Εν τω μεταξύ στο λινκ που έδωσες greece4, τώρα λέει ότι το ματς του ΠΑΟ το δείχνει το supersport1...

Η NOVA TV δεν έχει καμία σχέση με τη δική μας, είναι ξένο (νομίζω ιταλικό) κανάλι.

Και για να μην ξεχνιόμαστε greece4.... greeklish.jpeg

19.gif
greece4
QUOTE (dizzy_fingers @ Feb 22 2005, 06:47 PM)
Εν τω μεταξύ στο λινκ που έδωσες greece4, τώρα λέει ότι το ματς του ΠΑΟ το δείχνει το supersport1...

Η NOVA TV δεν έχει καμία σχέση με τη δική μας, είναι ξένο (νομίζω ιταλικό) κανάλι.

Και για να μην ξεχνιόμαστε greece4.... greeklish.jpeg

19.gif

ναι, οντως.. αυτο λεω. οτι λεει supersport 1 για παο, και supersport 2 για cska...
θα δουμε....
οσο για τα greeklish.jpeg , "ξεχνιομαστε" ενιοτε... lol tongue.gif
oh bane bane
18:40 CET
AEK Athens vs. Benetton Treviso
SUPERSPORT GREECE
SKY 2 ITALIA (delayed 22:45 CET)
SPORT+

20:40 CET
Winterthur Barcelona vs. CSKA Moscow
TVC CATALUNYA
RTR SPORT
CANAL + POLAND
RTV
PBS BOSNIA
RTK
VIASAT
RTS
SUPERSPORT 2
NBA TV

19:40 CET
Zalgiris Kaunas vs. Panathinaikos
TV3 LITHUANIA
SUPERSPORT 1 GREECE

Θα πάιξει καφετέρια πάλι... wink.gif

bball.gif bball.gif bball.gif
LEFTERIS733
Oh bane bane:υπαρχουν ελευθερα καναλια που δειχνουν ευρωλιγκα;
MZ13
QUOTE (oh bane bane @ Feb 23 2005, 03:04 AM)
Θα πάιξει καφετέρια πάλι... wink.gif

bball.gif  bball.gif  bball.gif

Ομοιοπαθής.... sad.gif

Δεν υπάρχει κάνα ελεύθερο κανάλι για να δείχνει τους αγώνας.... και δεν θα υπάρξει αφού πρόλαβε το supersport.... sad.gif
LEFTERIS733
Mz αν απαντας σε μενα δεν καταλαβες τι ρωταω.Δεν λεω για ελληνικο καναλι(αφου το εχει το ss) αλλα για δορυφορικο ελευθερο.Γι'αυτο ρωταω τον oh bane bane που λεει πιο πανω οτι εβαλε δορυφορικη καρτα στο pc.
dizzy_fingers
Κοίτα εδώ:
http://www.euroleague.net/noticia.jsp?temp...ornada=2&id=988
Έχει μία λίστα των καναλιών που δείχνουν τα παιχνίδια.
Το αν αυτά είναι ελεύθερα ή όχι, δεν το ξέρω, αλλά μπορείς να το ψάξεις εδώ:
http://www.sdtv.gr/ Ρώτα και στο φόρουμ τους αν θες.
oh bane bane
Υπάρχουν κάποια ελεύθερα (όπως το ΙΒΑ Ισραήλ) αλλοάο, για παράδειγμα, τα παιχνίδια των Ισπανικών ομάδων είναι στο πακέτο του canal+ (canal+ deportes 2) των ιταλικών στο sky italia (sky sports), που πρέπει να τα "σπας". Εγώ μπορώ να δω το Canal+ Spain. Πολλά ματς δείχνει και το pοlsat (πολωνικο, επίσης σπασμενο).

bball.gif bball.gif bball.gif
greece4
Το barca-cska θα το δειξει το supersport 3...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.