Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης:Φιλικά προετοιμασίας
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Warrior
Στη Μπρεσια βρισκεται η ομαδα του Αρη,οπου σημερα το βραδυ (10μμ.)
θα δωσει τον πρωτο της αγωνα για το τουρνουα «Λομπαρντία» απεναντι
στην Παβια.

Ο Μπρουερ αναμενοταν να φτασει σημερα το πρωι στην Ιταλια απο την
Αμερικη και ισως παρει χρονο συμμετοχης.Στακ και Παντιους δεν ειναι
στην Ιταλια,ο πρωτος εχει υποχρεωσεις με την Εθνικη Σκοπιων και ο Παντιους
εμεινε στην Ελλαδα μιας και προεκυψε προβλημα με τα χαρτια του.

Αυριο θα αντιμετωπισουμε μια εκ των Καντου,Λιεγη στον μικρο ή μεγαλο
τελικο.

Την Κυριακη η ομαδα θα ταξιδεψει στο Μπορμιο οπου θα δωσει 3 φιλικα,
στις 19/9 με αντίπαλο την Αζόφμας Μάριουπολ, στις 20/9 με την Ουράλ
Γκρέιτ και στις 21/9 με την Ούλκερ.Πριν την επιστροφη της στην Ελλαδα,
θα συμμετασχει και στο τουρνουα του Λοανο οπου στις 23/9 θα παίξει με
την Βίρτους Μπολόνια και την επομένη, στις 24/9, θα αντιμετωπίσει μια
εκ των Αρμάνι Μιλάνο ή Ρέτζιο Εμίλια στον μικρό (19.30) ή τον μεγάλο
τελικό (21.15) του τουρνουά.

Στις 25/9 θα επιστρεψει στην Ελλαδα για να ολοκληρωσει την προετοιμασια
της,με την συμμετοχη σε διαφορα τουρνουα.


.
hagi
Για να δούμε πως θα τα πάμε και στα φιλικά.Αν και δεν έχει πολύ μεγάλη σημασία σίγουρα παίζουν το ρόλο τους...

Καλη επιτυχία και στην ΑΡΕΙΑΝΑΡΑ ΜΑΣ...
Warrior
Ενθαρρυντικά ήταν τα δείγματα γραφής της ομάδας του Άρη, στην πρεμιέρα των χθεσινών της φιλικών. Οι κίτρινοι πήραν την πρόκριση για τον μεγάλο τελικό του τουρνουά “Λομπαρντία”, κερδίζοντας την Εντίμες Παβία με 83-75. Την φανέλα του Άρη φόρεσε για πρώτη φορά και ο Κόρεϊ Μπρούερ, του οποίο το ντεμπούτο ήταν πολύ θετικό και μάλιστα, ήταν ο παίκτης που γύρισε το παιχνίδι για λογαριασμό του Άρη στο τελευταίο δεκάλεπτο. Ο Ηλίας Ζούρος έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες του και είχε την ευκαιρία να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα.

Τα δεκάλεπτα της αναμέτρησης, με τον Άρη να αναφέρεται ως φιλοξενούμενος, ήταν ως εξής: 23 – 24, 33 – 40, 60 – 52, 75 – 83.

Τους πόντους του Άρη, που χρησιμοποίησε και τους δώδεκα παίκτες που ήταν στην αποστολή, πέτυχαν: Καστλ 9, Σιγάλας 8, Καμπερίδης 14, Μπρούερ 9, Χαριτόπουλος 3, Ασημακόπουλος 9, Ουίλκινσον 23, Κουλ 8.



Ο Κόρεϊ Μπρούερ, μιλώντας στο ARIS BC.GR για την νέα του συνεργασία με τον Άρη και την πρώτη του συμμετοχή σε παιχνίδι με την φανέλα της ομάδας, δήλωσε: “Είμαι πολύ ενθουσιασμένος που θα έχω την δυνατότητα να συνεργαστώ με την ομάδα του Άρη. Βρίσκομαι αρκετά χρόνια στην Ευρώπη και έχω μάθει να αγωνίζομαι για ομάδες που έχουν υψηλούς στόχους και φιλοδοξίες και που αγωνίζονται σε ένα πολύ υψηλό επίπεδο. Γνωρίζω ότι ο Άρης είναι μια ομάδα με ιστορία και τίτλους, έχω ακούσει πολλά για τον κόσμο και την δυναμική του και ανυπομονώ να τα ζήσω όλα αυτά σαν παίκτης της ομάδας. Είναι νωρίς ακόμη να μιλήσω για την καινούργια μου ομάδα, αλλά η πρώτη εντύπωση μου λεει ότι έχω να κάνω με ανθρώπους που είναι επαγγελματίες και ξέρουν την δουλειά τους μέσα και έξω από το γήπεδο. Μίλησα με τον προπονητή, ξέρω τι περίπου περιμένει από εμένα, θα έχω την ευκαιρία να δουλέψω στα φιλικά παιχνίδια που έρχονται και την κατάλληλη στιγμή θα είμαι έτοιμος. Από την πρώτη μου παρουσία σε αγώνα της ομάδας δεν μπορούν να βγουν συμπεράσματα, καθώς είμαι καινούργιος και δεν γνωρίζω καλά τα συστήματα αλλά και τους νέους μου συμπαίκτες. Δώστε μου λίγο χρόνο και θα δείτε ότι όλα θα πάνε καλά”.

* Να σημειωθεί ότι ο Άρης θα αντιμετωπίσει στον τελικό του τουρνουά την Λιέγη, που επικράτησε της ελλιπούς Καντού, στις 10 το βράδυ του Σαββάτου.

www.arisbc.gr
Warrior
-Στον τελικο του τουρνουα "Λομπαρντια" ηττηθηκαμε απο τη Λιεγη με
83-75,δεν αγωνιστηκαν ο τραυματιας Μπρουερ,ο Στακ και ο Χαριτοπουλος
που επαθε διαστρεμμα στην αρχη του αγωνα.

Οι ποντοι της ομαδας:Καστλ 16, Σιγάλας 4, Καμπερίδης 15,Ασημακόπουλος 8,
Ουίλκινσον 15, Πάντιους 2, Κουλ 14

-Χτες ηττηθηκαμε και παλι απο την Αζοβμας Μαριοπουλ με 80-77 στο
Μπορμιο(26 – 21, 43 – 40, 65 – 59, 80 –77 τα δεκαλεπτα).Δεν αγωνιστηκε
φυσικα ο Μπρουερ,Χαριτοπουλος και Στακ δεν ξερω.Κορυφαιος ηταν για
ενα ακομη ματς ο Ουιλκινσον απο μας.

Σημερα φτανει στην Ιταλια ο Σκοτ που ισως αγωνιστει το βραδυ στο ματς
με την Ουραλ Γκρειτ του Αντρε Χαντσον που επικρατησε χτες της Ουλκερ
με 79-78,με τον πρωην παικτη του Μακεδονικου(και οχι μονο) να εχει
26π. και 8ρ.
hagi
Δεν πειράζει..Εντάξει είπαμε τα φιλικά έχουν την αξία τους αλλά δεν λένε και πολλά.Στα επίσημα να είμαστε καλοί και ας χάνουμε στα φιλικά..
Άλλωστε δεν είμαστε πλήρης...
Warrior
Καλη εμφανιση και νικη απεναντι στην Ουραλ Γκρειτ με 80-79 στο 2ο φιλικο
στο Μπορμιο(27-19,42-33,53-54,80-79 τα δεκαλεπτα).Το τελικο σκορ
διαμορφωθηκε με τριποντο των Ρωσων στην εκπνοη.Δεν αγωνιστηκε ο
Σκοτ,ο οποιος εφτασε χτες στην Ιταλια.

Ο αντικαταστατης του Μπρουερ,μιλησε στο wwww.arisbc.gr:

Είναι η πρώτη φορά που θα παίξεις μπάσκετ μακριά από την Αμερική. Σε φοβίζει το άγνωστο;

Το καλό μπάσκετ είναι ένα σε ολόκληρο τον κόσμο και δεν κάνει διακρίσεις. Σίγουρα θα συναντήσω μια καινούργια φιλοσοφία, διαφορετική από εκείνη του NCAA, αλλά δεν νομίζω ότι θα έχω πρόβλημα να προσαρμοστώ στις νέες συνθήκες. Είμαι βέβαιος ότι οι προπονητές και οι νέοι μου συμπαίκτες θα με βοηθήσουν να μάθω γρηγορότερα τα μυστικά του ευρωπαϊκού μπάσκετ.

Ποιοι λόγοι σε οδήγησαν στην συμφωνία με τον Άρη, έστω και μικρής χρονικής διάρκειας;

Στο επαγγελματικό μπάσκετ αυτό είναι κάτι συνηθισμένο. Υπάρχουν πολλοί καλοί παίκτες στο ΝΒΑ που υπογράφουν ολιγοήμερα συμβόλαια και κάνουν καλά την δουλειά τους μέσα στο γήπεδο. Ο Άρης μου έκανε μια πρόταση την οποία θεώρησα συμφέρουσα και έτσι βρίσκομαι εδώ. Θέλω να κάνω σωστά τα πρώτα μου επαγγελματικά βήματα και να δώσω την δυνατότητα σε αρκετό κόσμο στην Ευρώπη να μάθει ποιος είμαι. Θα δώσω τον καλύτερό μου εαυτό ώστε να βοηθήσω και ελπίζω να βοηθηθώ και εγώ από αυτήν την συνεργασία.

Οι αναφορές των σκάουτερ από την Αμερική, συμφωνούν όλες στο ότι είσαι ένας πολύ καλός σουτέρ τριών πόντων. Είναι πράγματι το μεγάλο σου προσόν;

Δεν είναι μόνο το μακρινό σουτ αυτό που χαρακτηρίζει το παιχνίδι μου. Βασικά μπαίνω στο γήπεδο έχοντας στο μυαλό μου κάποιες συγκεκριμένες εντολές να εκτελέσω. Αν μέσα σε αυτές είναι και το μακρινό σουτ, δεν θα διστάσω να το κάνω γιατί εμπιστεύομαι τον εαυτό μου. Μπορώ όμως να κάνω αρκετά πράγματα ακόμη, τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση. Δεν χρειάζεται να πω περισσότερα, καλύτερα να σας τα δείξω μέσα στο γήπεδο.

Στον Άρη θα συναντήσεις τον Μάικ Ουίλκινσον, με τον οποίο συναντηθήκατε στο καμπ του Rocky Mountain, στην Γιούτα…

Τον θυμάμαι και είναι ευχάριστο που θα βρω κάποιον γνώριμό μου στην καινούργια μου ομάδα. Θα με βοηθήσει πιστεύω αρκετά, ώστε να καταλάβω γρηγορότερα ορισμένα πράγματα και να μπορέσω να βοηθήσω περισσότερο.

Υπάρχει κάτι άλλο που θα ήθελες να προσθέσεις σε αυτήν την πρώτη σου συνέντευξη ως παίκτης του Άρη;

Εύχομαι και ελπίζω να κάνω την δουλειά για την οποία με επέλεξε η ομάδα. Υπόσχομαι ότι θα δώσω τον καλύτερό μου εαυτό στο διάστημα της συνεργασίας μου με τον Άρη και είμαι αισιόδοξος για το αποτέλεσμα που θα προκύψει.


Σημερα η ομαδα θα αντιμετωπισει την Ουλκερ στο τελευταιο φιλικο της
στο Μπορμιο και η παρουσια της στην Ιταλια θα ολοκληρωθει με την
συμμετοχη στο τουρνουα του "Λοανο" στις 23-24/9.
Warrior
QUOTE(arisbc.gr)
Η κακοδαιμονία των τραυματισμών συνεχίζεται στον Άρη. Νέο θύμα
ήταν ο Τερέλ Καστλ, που υπέστη αιμάτωμα στο νεφρό και θα μείνει
εκτός γηπέδων για τις επόμενες δέκα ημέρες. Ο Αμερικανός δέχθηκε μια
αγκωνιά στο παιχνίδι με την Ουράλ Γκρέιτ και έπειτα από εξετάσεις που
έκανε, διαπιστώθηκε ότι δεν ήταν επιπόλαιος ο τραυματισμός του. Θα
υπάρξει επικοινωνία με τον γιατρό της ομάδας και θα αποφασιστεί το αν
ο παίκτης θα επιστρέψει νωρίτερα στην Θεσσαλονίκη.

-Οι σημαντικές απουσίες των κιτρίνων είχαν ως αποτέλεσμα την ήττα
του Άρη από την Ούλκερ με 70-66 (21-19 10´, 39-33 20´, 60-48 30´).
Εξαιρετική ήταν η παρουσία του Σάββα Καμπερίδη, ενώ όλη η ομάδα
προσπάθησε σκληρά σε άμυνα και επίθεση. Για περίπου ένα δεκάλεπτο
αγωνίστηκε και ο νέος παίκτης της ομάδας, ο Μέλβιν Σκοτ. Η αποστολή
του Άρη θα αναχωρήσει την Πέμπτη 22 Σεπτεμβρίου για το Λοάνο,
όπου την Παρασκευή θα αντιμετωπίσει την Βίρτους Μπολόνια στην
πρεμιέρα του ομώνυμου τουρνουά.


Εναν αγιασμο και γρηγορα!!
Air Kef
Κανένα φιλικό στην Θεσσαλονίκη θα δώσει η ομάδα αυτήν την βδομάδα;
Warrior
Δεν εχει προγραμματιστει κατι...
Τωρα για κανα τεστ κεκλεισμενων θυρων δεν ξερω.

Παντως,λογω των τελευταιων προβληματων(τραυματισμος Καστλ,απουσια
Στακ στην Εθνικη Σκοπιων),αποσυραμε την συμμετοχη μας απο το τουρνουα του Κολλοσου που θα γινει στις 30/9-2/10.

Στην Θεσσαλονικη,αν δεν αλλαξει κατι,θα συμμετασχουμε στα "Μαυροσκουφεια"
3-5/10.

Χτες παντως μας ψιλοδιελυσε η Βιρτους Μπολονια στα πλαισια του τουρνουα
του Λοανο με 80-64(35-33 ημιχρονο).Δεν αγωιστηκαν Καστλ,Μπρουερ και
Στακ,ενω επαιξε ο Σκοτ(τωρα τι εκανε δεν ξερω..)

Σημερα δινουμε το τελευταιο φιλικο στην Ιταλια απεναντι στην Ρετζιανα
Εμιλια.
weirdo1977
icon_wave.gif να με και εγώ smile.gif ευχάριστο τον Warrior που με ενημέρωσε για την ύπαρξη αυτού του site, μέχρι σήμερα προσπαθούσα να μπω στο overplay, καλο θα ήταν να ενημέρωνε κάποιος τα παλιά μέλη με κάποιο email. τώρα για τον σκοτ διάβασα στο betsmart.gr πως τα πήγε αρκετά καλά με 15 πόντους... ανυπομονώ να δω την ομάδα, όπως ανυπομονώ για τον ημιτελικό σήμερα... άντε k να το σηκώσουμε...
weirdo1977
QUOTE(www.betsmart.gr)
Την ήττα γνώρισε ο Άρης από την Ρέτζιο Εμίλια, στο τελευταίο παιχνίδι του επί Ιταλικού εδάφους, στο τουρνουά του Λοάνο. Οι κίτρινοι ηττήθηκαν 75-73, αλλά υπήρξαν πολλά παράπονα από τους ανθρώπους της ομάδας καθώς ακυρώθηκε εύστοχο σουτ τριών πόντων του Μέλβιν Σκοτ από το κέντρο του γηπέδου, το οποίο θεωρήθηκε εκπρόθεσμο. Ο Άρης ήταν πάντως πιο βελτιωμένος σε σχέση με το παιχνίδι κόντρα στην Βίρτους Μπολόνια και διατηρούσε την πρωτοπορία στο σκορ στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα.

Οπως τονίζεται και στην επίσημη ιστιοσελιδα της ομάδας...

Το πρώτο δεκάλεπτο βρήκε την ομάδα του Ηλία Ζούρου να προηγείται 20-16, ενώ ο Άρης πήγε στο ημίχρονο με προβάδισμα βραχείας κεφαλής (39-38). Στην επανάληψη το ντέρμπι συνεχίστηκε και ο Άρης βρέθηκε μπροστά στο 30´ με 58-55, ωστόσο δεν κατάφερε στο τέλος να πάρει το άτυπο ροζ φύλλο αγώνα απέναντι στην Ρέτζιο Εμίλια. Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησε ο Δημήτρης Χαριτόπουλος, ενώ πολύ θετικός ήταν και ο Μέλβιν Σκοτ, του οποίου το τρίποντο στην εκπνοή ίσως και να έπρεπε να μετρήσει.



***Η αποστολή του Άρη αναχωρεί από το Μιλάνο στις 10.15 το πρωί της Κυριακής και αναμένεται στο αεροδρόμιο ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ στις 1.30 περίπου το μεσημέρι.
*
weirdo1977
μόλις γύρισα από το φιλικό, η ομάδα δε μπορώ να πω πως mάρεσε αλλα κατά ένα περίεργο τρόπο μου άφησε γλυκιά γεύση, ίσος να μου έλειψε πολύ, so... υπάρχει είδηση smile.gif έπαιξε 20 μην περίπου ο ορφανός k ήταν καλός μάλιστα παρατήρησα πολύ καλή σχέση ανάμεσα σε σιγαλά k ορφανό k mάρεσε πολύ αυτό, ο σιγάλας ήταν καλύτερος από ότι περίμενα, ακόμα k από τον πάγκο ήταν ηγέτης, έδινε περισσότερες οδηγίες από τον πάγκο k από το ζούρο ο kastl έδειξε σφιγμένος ίσος k γι αυτό δεν απόδωσε η ομάδα, ο koul καλύτερος απ ότι περίμενα k σίγουρα καλύτερος του σοφοκλή, ο παντίους ήταν όλα τα λεφτά, ο stak ο γνώριμος stak, λες k δεν άλλαξε tpt από πέρσι, ο καμπερίδης ελπίζω να μην ήταν αυτό που είδα, ο χαριτόπουλος εμφανώς βελτιωμένος, πάντως η ομάδα θέλει πολύ δουλειά... ο σκοτ k ο ασημακόπουλος εκτος κλίματος.
weirdo1977
QUOTE(www.betsmart.gr)
Στην πρεμιέρα των Μαυροσκούφειων στο Ιβανώφειο ο Άρης με την εμπειρία του και μόνο επικράτησε της μαχητικής Λάρισας



Χωρίς να ικανοποιήσει και με όπλο του την εμπειρία του, ο Άρης νίκησε 85-78 στην πρεμιέρα των Μαυροσκουφείων την μαχητική Λάρισα που υστερεί στην θέση του σέντερ. Όμως η ομάδα του κάμπου άφησε καλές εντυπώσεις σε γενικές γραμμές και δείχνει ότι έχει και περιθώρια βελτίωσης .Ο Άρης από την πλευρά του με την ατυχία του (στην κερκίδα ήταν οι αμερικανοί Μπρουερ και Ουίλκινσον) και με τον Σκοτ να κινείται σε ..ρηχά νερά, θέλει χρόνο και υπομονή και πήρε το παιχνίδι με ένα ξέσπασμα στην 3η περίοδο. Η Λάρισα με ένα σπουδαίο και εύστοχο Παυλίδη είχε συνεχώς προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο, ο Άρης με την είσοδο του Κουλ έκανε ένα σερί 9-0 και το 44-46 έγινε 53-46 στο 28'. Από εκεί και πέρα η ομάδα της Θεσσαλονίκης κράτησε δύσκολα την διαφορά και με ένα γκολ φάουλ του Καστλ πήρε την νίκη σε ένα πολύ σκληρό παιχνίδι που σφυρίχθηκαν 63 φάουλ!

Τα δεκάλεπτα 15-19,34-38,59-55, 85-78

ΑΡΗΣ (Ζούρος): Σκοτ 3, Ορφανός 5, Κάστλ 14, Σιγάλας 7 (1), Πάντιους 9, Καμπερίδης 5, Ασημακόπουλος 5, Κουλ 10, Στακ 16, Χαριτόπουλος 11
Warrior
QUOTE
μόλις γύρισα από το φιλικό, η ομάδα δε μπορώ να πω πως mάρεσε αλλα κατά ένα περίεργο τρόπο μου άφησε γλυκιά γεύση, ίσος να μου έλειψε πολύ


Θελω και γω να δω!!! sad-smiley-009.gif

Ας κανω υπομονη μεχρι την Κυριακη..

Απο οτι κατάλαβα παιζαμε χωρις αμερικανους,ε?
Αυτος ο Σκοτ μονο τριποντα βαραει απο οτι εμαθα!!Κατι που βεβαια τον
συνοδευει ως φημη απο την παρουσια του στην Αμερικη...
Ας ελπισουμε στο ματς με τον Πανελληνιο να του μπαινουν...γιατι αλλιως θα
εχουμε προβληματα.Πλεον δεν βλεπω να παιρνουμε και αντικαταστατη του
Ουιλκινσον..και να παρουμε δεν προκειται να ειναι ετοιμος για το ματς στη
Κυψελη.

O Καστλ προερχεται απο τραυματισμο,οποτε λογικο να ειναι σφιγμενος,
ενω ο Κουλ πιστευω οτι θα ειναι απο τους παικτες κλειδια της φετινης χρονιας..

20 λεπτα ο Ορφανος?? blink.gif
Μακαρι να καταφερει να παιξει(επιτυχως) το ρολο του 3ου πλευ...

Στον τελικο του τουρνουα παιζουμε με τον αγαπητο rolleyes.gif συμπολιτη!

19.gif

Ζουρος:"Εχουμε πολλά προβλήματα και αυτό είναι δεδομένο.Υπάρχει πολύ αγχος στους παίκτες και αυτό φαίνεται στις κινήσεις τους . Το κλίμα με τις τόσες πολλές και σημαντικές απουσίες που έχουμε δεν είναι καλό.Πρέπει να διορθώσουμε πάρα πολλά πράγματα στην συνέχεια και περιμένουμε προς το παρόν και κάνουμε υπομονή για το θέμα του Ουίλκινσον. Δεν υπάρχει κάτι καλό μέχρι τώρα και με αυτά τα δεδομένα δεν θα πάρουμε παίκτη στην θέση του,το χειρότερο όμως είναι ότι δεν γνωρίζουμε και πότε ακριβώς θα επιστρέψει ο Ουίλκινσον... Ο Σκοτ έχει άγχος για να βάλει πόντους και να δείξει οτι αξίζει να είναι στην ομάδα και έτσι η απουσία του Μπρούερ που είναι ο βασικός μας παίκτης, είναι μεγάλη. Πρέπει να αποκτήσει ηρεμία στο παιχνίδι του ο Σκοτ και να διώξει το άγχος εν οψει και του πολύ σημαντικού παιχνιδιού στην Κυψέλη με τον Πανελλήνιο.Ο Αρης ειναι Αρης και πρέπει πάντα να κερδίζει"!
emperor
Παιδία εγώ δεν πήγα γιατί είχα την ατυχία να πάω με ΠΡΟΟ.´Εχω κάτι κονέ και μπήκα στο γήπεδο.Το πρόγραμμα έλεγε μετά Ιβανώφειο αλλά με την σφαλιάρα που φάγαμε διάθεση μηδέν

Πότε πάιζουμε με τον Πανελήνιο ξέρετε;
Warrior
Την Κυριακη...
weirdo1977
smile.gif ξεκιναω για το γηπεδο, παω να παρω το 1ο τροπεο της χρονιάς tongue.gif
emperor
Από contra.gr


Ο Αρης ήταν ο νικητής στο τουρνουά "Μαυροσκούφεια", αφού στον τελικό της διοργάνωσης επικράτησε με 79-67 του ΠΑΟΚ, με τον νεοαποκτηθέντα Κέβιν Φρίμαν να παρακουθεί τον αγώνα από την κερκίδα. Στον μικρό τελικό ο Ηρακλής επικράτησε του Γυμναστικού με 79-71, με τους Φέλτον και Δέδα να τον οδηγούν επιθετικά.



--------------------------------------------------------------------------------
ΠΑΟΚ - Αρης 67-79

Ο Αρης πήρε το τοπικό ντέρμπι νικώντας τον ΠΑΟΚ με 67-79. Πολυτιμότερος παίκτης της διοργάνωσης αναδείχτηκε ο Αντώνης Ασημακόπουλος.

Τόσο ο Ηλίας Ζούρος, όσο και ο Μπάνε Πρέλεβιτς επέλεξαν να ξεκουράσουν βασικούς τους παίκτες, ενόψει των αναμετρήσεων που επίκεινται για τις ομάδες τους για το Κύπελλο. Για τον Αρη δεν αγωνίστηκαν οι Στακ, Καστλ, Σιγάλας, ενώ για τον ΠΑΟΚ οι Βασιλειάδης, Χένιακ, Γκαγκαλούδης, Μάρεϊ.

Με αθλητική περιβολή από τον πάγκο του Αρη παρακολούθησε το παιχνίδι ο Κέβιν Φρίμαν, ο αντικαταστάτης για ένα μήνα στους "κίτρινους" τους Μάικ Ουίλκινσον, ο οποίος αφίχθη σήμερα στη Θεσσαλονίκη.

Στο 9ο λεπτό της αναμέτρησης υπέστη διάστρεμμα ο Σάββας Καμπερίδης, ο οποίος δύσκολα θα μπορέσει να προσφέρει τις υπηρεσίες τους στον αγώνα Κυπέλλου των "κίτρινων" με τον Πανελλήνιο.

Τα δεκάλεπτα: 21-16, 32-43, 46-64, 67-79

ΠΑΟΚ: Ξανθόπουλος 7 (1), Μανωλόπουλος 9 (1), Βεργίνης 11 (2), Βασιλείου 3, Γεωργίτσης, Ζούγιοβιτς 12 (2), Μαυροκεφαλίδης 16, Μάντσε 8 (2), Φορντ 1.
ΑΡΗΣ: Πασσαλίδης 2, Ιωακειμίδης, Ορφανός 9 (1), Καμπερίδης 1, Σκοτ 6, Χαριτόπουλος 15, Ασημακόπουλος 18, (2), Πάντιους 16 (3), Καραβανάς 2, Καραδολάνης, Κουλ 10.



Με το που τελείωσε το παιχνίδι έπεσε ξύλο μεταξύ Αρειανών και Παοκσήδων.
Αφορμή ήταν ένα σύνθημα που είπαν τα παόκια" Γ@@@ ο Άρης και η ΘΕσσαλονίκη" 68.gif

Αυτά από το μέτωπο του Ιβανωφείου
Warrior
Και η γκαντεμια συνεχιζεται...

Διαστρεμμα υπεστει ο Καμπεριδης και δυσκολα θα αγωνιστει στο ματς
κυπελλου με τον Πανελληνιο!!! ohmy.gif

Με το που αντικαθιστουμε τον εναν..τραυματιζεται αλλος!Αμαν πια..
weirdo1977
βασικά μπούρδες περί ασημακοπουλου, παντιους χαριτοπουλος μαζί ίσος με τον ορφανό ήταν όλα τα λεφτά...

Είμαι αισιόδοξος για την Κυριακή
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.