Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Νέοι κανόνες στα παρκέ...
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Γυναικείο μπάσκετ
Xaris Vs Iverson
Νομίζω πως σε 2-3 χρόνια οι κανόνες αλλάζουν...! Το Τρίποντο απο την γραμμή των 6,25 πάει στα 7 μέτρα, για να υπάρχει περισσότερη κίνηση στην ρακέτα.
Ο χρόνος επίθεσης από 24'' θα γίνει 30". Και μερικοί κανόνες NBA όπως το ημικίκλιο κάτω από το καλάθι οπόυ δεν μετράνε πολλά φάουλ και 3" δεύτερα στην ρακέτα.
Αν ξέρετε περισσότερα... πείτε μου...!!! smiley.gif
trefoil 13
QUOTE(Xaris Vs Iverson @ May 26 2008, 11:10 ) *
Νομίζω πως σε 2-3 χρόνια οι κανόνες αλλάζουν...! Το Τρίποντο απο την γραμμή των 6,25 πάει στα 7 μέτρα, για να υπάρχει περισσότερη κίνηση στην ρακέτα.
Ο χρόνος επίθεσης από 24'' θα γίνει 30". Και μερικοί κανόνες NBA όπως το ημικίκλιο κάτω από το καλάθι οπόυ δεν μετράνε πολλά φάουλ και 3" δεύτερα στην ρακέτα.
Αν ξέρετε περισσότερα... πείτε μου...!!! smiley.gif

Έχει συζητηθεί το θέμα, ρίξε μια ματιά εδώ. wink.gif
shark
Και εγω το ακουσα αυτο για τους κανονες που θα αλλαξουν και πιστευω οτι ειναι πολυ καλο αφου δινουν εμφαση στο παιχνιδι κατω απο την μπασκετα γιατι τα πρωταθληματα εχουν πολλες ψηλες !!! smile.gif smile.gif bball.gif
Ομως δεν ξερω ποτε θα τεθουν σε ισχυει bball.gif smile.gif
Xaris Vs Iverson
Ρε παιδια αν ειναι ετσι εγω δεν θα μπορω να παιζω...! Τι ειναι αυτα?? με την πρωτη θα περνω τεχνικη πινη...! Ελεος...παραιτουμε...αμα πια.... smiley.gif
dizzy_fingers
QUOTE(trefoil 13 @ May 26 2008, 13:50 ) *
Έχει συζητηθεί το θέμα, ρίξε μια ματιά εδώ. wink.gif

+1

Παιδιά, διαβάζετε λίγο και το υπόλοιπο φόρουμ wink.gif.


Topic locked.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.