Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Olimpija Ljubljana
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2
sni79per






Magnus92
Νικη που σου εξασφαλιζει και τυπικα προκριση αν ερθει...


Παντως εγω το θεωρω πολυ δυσκολο παιχνιδι, κυριως γιατι ο ΠΑΟ σε κανενα σημειο μεχρι τωρα δεν εχει δειξει σταθεροτητα, και πλακα πλακα αμφιβαλω πλεον πολυ και αν θα τα καταφερει , μπαινει Δεκεμβρης σε 3 μερες...

SkyFall
θα τους πατήσουμε στο λαιμό. go RG go 56.gif
lakersdynasty
Ένα καλό-παραγωγικό παιχνίδι επιθετικά (ευστοχία αλλά κυρίως λίγα λάθη) θα είναι καλό δείγμα για την συνέχεια και θα δώσει και την νίκη.
silversurfer
Δηλώσεις Πεδουλάκη στο σάητ της Euroleague.

Στις δηλώσεις αναφέρει πως ο 1ος στόχος ήταν αυτή η πρόκριση και είναι ρεαλιστικός για μένα. Μου αρέσει να ακούω τα πράγματα με το όνομά τους. Αυτή είναι η αλήθεια, πάμε TOP-16 και μετά βλέπουμε.

Ο προπονητής του Τριφυλλιού μίλησε στην επίσημη ιστοσελίδα της Euroleague

Στα υπόλοιπα ρώτησα και στο topic των μεταγραφών αν ξέρετε αν θα παίξει και ο Άρμστρονγκ επειδή Σόφο κ Σκορδ είναι off?

Επίσης νιώθω ότι θα έχουμε άγχος και δεν ξέρω αν θα καταφέρουμε να πιάσουμε καλή απόδοση..
Dreamerpanos
Σκορδίλης μέσα τελικά.
SG3ptshooter
Eίμαστε ομάδα με roster top 16, η Οlimpija όχι. Έχουμε πρακτικά προκριθεί στο top16, η Olimpija όχι. Θα κλείσουμε και τα τυπικά, εκτός κι αν παίξουμε όπως στη Δράμα. Ευελπιστώ σε μια αρκετά πειστική εμφάνιση. Δεν σουτάρουν καλά επιθετικά, είναι η χειρότερη άμυνα απέναντι σε δίποντα και οι αντίπαλοί τους κατά μέσο όρο έχουν το μεγαλύτερο a/to ratio, ειδικά στα λάθη πολύ δύσκολα δε θα δούμε βελτίωση στη στατιστική.
Anubis
Θα δειξει φετος κανα παιχνιδι του παναθηναικου η νετ?
paodynasty
κακό ξεκίνημα, αλλά προφυλάσσει το Λασμε για να δούμε έχει ενδιαφέρον
Quincy
Υπάρχει κανένας συγκεκριμένος λόγος που οι παίκτες τις Ολύμπιας φοράνε χρωματιστά παπούτσια;; tongue.gif
G-arenas
0/2 τριποντα ο μπραμος!!!
paodynasty


καλά, σιχαίνομαι Βαγγέλα λέμε shot.gif


Ο Ουκιτς πολύ καλός όπως και στο πρώτο ματς , αν θυμάμαι καλά, του πάει η Ολύμπια γιατί είναι χαλαρή άμυνα, θα ήθελα να τον δω σε τέτοιο τέμπο και στις παραδοσιακά σκληρές άμυνες της Ευρώπης (Ολυμπιακός, Μπαρτσελόνα, Τσσκα)
Lazeras
QUOTE(Quincy @ Nov 29 2012, 21:09 ) *
Υπάρχει κανένας συγκεκριμένος λόγος που οι παίκτες τις Ολύμπιας φοράνε χρωματιστά παπούτσια;; tongue.gif

Κακό γούστο μάλλον....
paodynasty
Τον Πάνκο τον πιστεύω, αλλά αυτά που χάνει από κάτω.... έλεοοος
G-arenas
γιατι βγαζει μπανκς που παιζει ωραια?
paodynasty
ΧαΧα, για τον Διαμαντίδη δεν μετράν οι ποντοι

"Αλλος ΄ένας που τον έχει μικρό ohmy.gif
Lazeras
Ο Μπάνκς μια χαρά.Μπορεί να μην είναι σκόρερ αλλά τουλάχιστον είναι κανονικός pg...
G-arenas
πω πω τι χαλια ειναι ο τσαρτσαρης!!!
t0ny3
Βαρετο παιχνιδι κι εκει που φτιαξαμε τη διαφορα και επρεπε να τελειωσουμε το παιχνιδι, η Ολιμπια ξαναγυρισε στο ματς.

Τραγικοι και στις δυο τελευταιες αμυνες...
leyton
Ο Τσαρτσαρης απλα τραγικος.Ειναι αρνητικος και στις 2 πλευρες του παρκε ενω ο Κιτσεν δεν εχει φανει οτι παιζει.
G-arenas
μου φαινετε ή χωρις τν λασμε η ομαδα ειναι 3 φορες χειροτερη?
sni79per
καλα ο κιτσεν που ηρθε απο την πουθενια να χει θεματα,αλλα 800 χιλιαρικα ο κροατης για να κανει μονο μπασιματα κ αυτα με αμυνες παιδικες χαρες ειναι να τραβας τα μαλλια σου.
ο μινι σοφοκλης τουλαχιστον δειχνει να ψαχνει περισσοτερο την πασα αν κ ασταθης.
μεχρι στιγμης επαναλαμβανουμε τις κλασικες αδυναμιες,ας σοβαρευτουμε λιγο στο δευτερο...
G-arenas
πιστολι λεμε ο μπανκς!!!!
sni79per
QUOTE(G-arenas @ Nov 29 2012, 22:09 ) *
πιστολι λεμε ο μπανκς!!!!





biggrin.gif smile.gif
TROGGS
QUOTE(sni79per @ Nov 29 2012, 22:11 ) *


biggrin.gif smile.gif



Ο πανηγυρισμος παντως ολα τα λεφτα...!!!
t0ny3
Ελα ρε Μπανκς δειξε μας τα μουσκουλα!! biggrin.gif
Lazeras
Δεν θέλω να ενθουσιάζομαι αλλά εμένα τέτοιοι παίχτες μου αρέσουν σαν τον Μπάνκς.Ομαδικοί αλλά και με "καρύδια".
Ας διορθώσουμε τα λάθη (Άρμστρονγκ και Κίτσεν) και θα πάρουμε μπροστά.Και ενα 4αράκι κανονικό και με δουλειά όλα γίνονται.
Reggie Miller 31
Δίνει απαντήσεις σήμερα ο Banks!!!!! Καμία σ΄χεση με τον... άοσμο, άχρωμο και άγευστο Kitchen... Τελικά ό,τι πληρώνεις παίρνεις!!!! Άντε και ένα 4αρι και είμαστε... τζιτζί!!!!!

ΥΓ Που 'ναι ο Ούκιτς οεο;;;;;;
TROGGS
QUOTE(Lazeras @ Nov 29 2012, 22:13 ) *
Δεν θέλω να ενθουσιάζομαι αλλά εμένα τέτοιοι παίχτες μου αρέσουν σαν τον Μπάνκς.Ομαδικοί αλλά και με "καρύδια".
Ας διορθώσουμε τα λάθη (Άρμστρονγκ και Κίτσεν) και θα πάρουμε μπροστά.Και ενα 4αράκι κανονικό και με δουλειά όλα γίνονται.



Μακαρι να παρουμε ενα κανονικο 4αρι....νομιζω οτι θα φτιαξουν πολλα πραγματα...αλλα δε το βλεπω για φετος ...ετσι οπως ειμαστε δεν χωραμε πλεον απο τους ξενους ηδη με τον Καπονο θα εχουνε εναν παραπανω για euroleague...μονο αν ηταν Ελληνας οπως ειχαμε πει ...
t0ny3
Δεν ημασταν χαζοι οσοι φωναζαμε τοσο καιρο! Απο οτι φαινεται ο Μπανκς ειναι αυτο που ελειπε απο την περιφερια, μακαρι να πιασει στην ομαδα. Τωρα ενας ψηλος να βοηθησει τον Λασμε και θα ειμαστε μια χαρα.
G-arenas
QUOTE (Lazeras @ Nov 29 2012, 22:13 ) *
Δεν θέλω να ενθουσιάζομαι αλλά εμένα τέτοιοι παίχτες μου αρέσουν σαν τον Μπάνκς.Ομαδικοί αλλά και με "καρύδια".
Ας διορθώσουμε τα λάθη (Άρμστρονγκ και Κίτσεν) και θα πάρουμε μπροστά.Και ενα 4αράκι κανονικό και με δουλειά όλα γίνονται.

οντως στο 4 εχουμε προβλημα ειδικα στα ριμπαουντ και στην αμυνα...ο κιτσεν νομιζω πως δν χρειαζετε πλεον στην ομαδα και νομιζω πως μπορει να παρει το ρολο του ο ξανθο,δλδ να κατεβαζει μπαλα,να πιεζει και να ξεκουραζει τν δδ...
Lazeras
Αυτό που βλέπω επίσης είναι ότι η ομάδα έχει μεγάλο θέμα να κρατά διαφορές όταν ο Ούκιτς είναι μέσα και έξω ο Λάσμε. Ο Ούκιτς όταν κυνηγάμε σκορ μια χαρά αλλά από άμυνα δεν...Γενικά βλέπω φέτος τους λόγους που δεν έκανε μεγάλη καριέρα ενώ έχει όλα τα προσόντα(πλυν σουτ).
sni79per
το πουλεν του πολυ καιρο παρκαρισμενο το χει ο κοουτς.
t0ny3
Επισης ο Γιαννοπουλος ποτε θα παρει ευκαιριες;
G-arenas
καλα νταξει καθε φορα που περνουμε διαφορα τν χανουμε...τεραστιο προβλημα στο ριμπαουντ,10 επιθετικα η ολυμπια
Lazeras
QUOTE(t0ny3 @ Nov 29 2012, 22:24 ) *
Επισης ο Γιαννοπουλος ποτε θα παρει ευκαιριες;

Και με Καπόνο?Δύσκολα...Έχω αρχίσει να πιστεύω ότι ο Μήτσος μετρά αντίστροφα...Πολύ κακός και σήμερα...Κρίμα.
sni79per
ας παρει τα πανω του ο μητσος λιγο διπλα στον κοντοπxxx@νο να τελειωνουμε...
Reggie Miller 31
QUOTE (t0ny3 @ Nov 29 2012, 22:24 ) *
Επισης ο Γιαννοπουλος ποτε θα παρει ευκαιριες;

Πραγματικά, ο Γιαννόπουλος γιατί δεν παίζει; Όσο για Ούκιτς το παιδί δεν μπορεί ως PG καταστρέφει όλο το παιχνίδι (αλήθεια έχει δει κανένας πόσο χρόνο κρα΄ταει την μπάλα στα χέρια του σε κάθε επίθεση;;;;), ενώ στην άμυνα είναι μονίμως απών... Γενικότερα είναι απο τους πιο αντιαισθητικούς παίκτες που έχω δει να παίζουν στον ΠΑΟ. Πάντως εκ των υστέρων φαίνεται ότι οι μεταγραφές των ξένων (με εξαίρεση τους Πάνκο, Μασιούλις) ήταν κακές!

ΥΓ 4αρι για Ευρώπη μόνο μπορεί να είναι και ξένος!
thalys
Λάσμε, Μασιούλις εννοείς μήπως;
Reggie Miller 31
Παπάδες κάνει σήμερα ο Μπανκς!!!!!!!!!!!!!!!! icon_joy.gif

Σωστός και Λάσμε!
G-arenas
QUOTE (thalys @ Nov 29 2012, 22:35 ) *
Λάσμε, Μασιούλις εννοείς μήπως;

λασμε,μασιουλις και μπανκς εννοει!!!!!τι εβαλε εκει ο τρελος!!!!
TROGGS
QUOTE(Reggie Miller 31 @ Nov 29 2012, 22:33 ) *
Πραγματικά, ο Γιαννόπουλος γιατί δεν παίζει; Όσο για Ούκιτς το παιδί δεν μπορεί ως PG καταστρέφει όλο το παιχνίδι (αλήθεια έχει δει κανένας πόσο χρόνο κρα΄ταει την μπάλα στα χέρια του σε κάθε επίθεση;;;;), ενώ στην άμυνα είναι μονίμως απών... Γενικότερα είναι απο τους πιο αντιαισθητικούς παίκτες που έχω δει να παίζουν στον ΠΑΟ. Πάντως εκ των υστέρων φαίνεται ότι οι μεταγραφές των ξένων (με εξαίρεση τους Πάνκο, Μασιούλις) ήταν κακές!

ΥΓ 4αρι για Ευρώπη μόνο μπορεί να είναι και ξένος!


ναι μονο για Ευρωπη σωστα αλλα νομιζω οτι θα πρεπει να σκεφτουμε και τι γινεται με το εγχωριο ...!!!
Reggie Miller 31
QUOTE (TROGGS @ Nov 29 2012, 22:39 ) *
ναι μονο για Ευρωπη σωστα αλλα νομιζω οτι θα πρεπει να σκεφτουμε και τι γινεται με το εγχωριο ...!!!

Δεν ξέρω αν χρειάζεται καλό 4αρι για Α1, απο την στιγμή μάλιστα που πολύ δύσκολα θα είμαστε 1οι! Ίσως πριν τα playoffs να μπορεί να γίνει αλλαγή με Πάνκο (αλλά κάτσε πρώτα να έρθει tongue.gif )

ΥΓ Με ΔΔ τι γίνεται; Γιατί τόσο πεσμένος; ΟΚ δεν παίζει το καλοκαίρι και ξεκουράζεται, τα χρόνια δεν τον έχουν πάρει (δείτε τι έκανε πέρσι ο Σάρας πχ) και το ότι τον χρησιμοποιεί ΠΑΡΑ πολύ ο RG δεν πιστεύω ότι δικαιολογεί το... κρασάρισμά του απο τώρα! Μακάρι να ανέβει, χρειαζόμαστε τον... παμέγιστο 3D!!!!
Lazeras
Θα το βρει πιστεύω γρήγορα.Ακόμα και σήμερα έχεις κερδίσει 5 φάουλ 5 πόντους και 7 ασσίστ.Αν το βρει το χέρι του...Θα βγούμε πολύ ψηλά στον όμιλο.
G-arenas
QUOTE (Lazeras @ Nov 29 2012, 22:45 ) *
Θα το βρει πιστεύω γρήγορα.Ακόμα και σήμερα έχεις κερδίσει 5 φάουλ 5 πόντους και 7 ασσίστ.Αν το βρει το χέρι του...Θα βγούμε πολύ ψηλά στον όμιλο.

κατσε να κερδισουμε σημερα και βλεπουμε!!!74-70
sni79per
δωσε ρε γιαννακοπουλε κανα μυριο ακομα να διορθωσει τα λαθη του ο αρτζι κ μετα διορθωσε κ το δικο σου κ φερε προπονητη ευρωλιγκας.
κ αναποδα να γινουν καλα ειναι. tongue.gif
ντερμπι το καναμε. 68.gif
TROGGS
QUOTE(Reggie Miller 31 @ Nov 29 2012, 22:43 ) *
Δεν ξέρω αν χρειάζεται καλό 4αρι για Α1, απο την στιγμή μάλιστα που πολύ δύσκολα θα είμαστε 1οι! Ίσως πριν τα playoffs να μπορεί να γίνει αλλαγή με Πάνκο (αλλά κάτσε πρώτα να έρθει tongue.gif )

ΥΓ Με ΔΔ τι γίνεται; Γιατί τόσο πεσμένος; ΟΚ δεν παίζει το καλοκαίρι και ξεκουράζεται, τα χρόνια δεν τον έχουν πάρει (δείτε τι έκανε πέρσι ο Σάρας πχ) και το ότι τον χρησιμοποιεί ΠΑΡΑ πολύ ο RG δεν πιστεύω ότι δικαιολογεί το... κρασάρισμά του απο τώρα! Μακάρι να ανέβει, χρειαζόμαστε τον... παμέγιστο 3D!!!!


Ναι τα πραγματα με τον Διαμαντιδη ειναι πολυ περιεργα εδω και καιρο...ειναι παρατεταμενη η ασχημη περιοδος του...αυτο το καινουργιο παικτακι ο νεος Jaka δεν ειναι κακος..πρεπει να τον κοιταμε για τα επομενα χρονια...
sni79per
...και φερε κ εκεινο το κινεζακι αντι του ροκο. tongue.gif
t0ny3
Η νικη ηρθε πολυ πιο δυσκολα απο οτι θα επρεπε, γαιτι πολυ απλα δεν ελεγξαμε τα αμυντικα ριμπαουντ. Να δω ποτε θα κρατησουμε διαφορα με τετοια σκαμπανευασματα. Ο μητσος οντως ειναι πεσμενος, αλλα δεν τον φοβαμαι θα βρει το δρομο του. Μια μεταγραφη ψηλου ζηταω, πολλα θελω;

Γελασα με την ψυχη μου στη φαση που εβαλε το καλαθη και επεσε κατω και εδειξε τα μουσκουλα του, χαχαχαχα.
M02975
Εγώ στεναχωριέμαι που δεν έπαιξε ο πυραυλοκίνητος Ξανθόπουλος. Βρε που τους μάζεψε όλους αυτούς. Τώρα πάει να κάνει κάτι. Πάντως τώρα που θα έρθει ο Καπόνο προτιμώ να φύγει ο Ούκιτς αντί του Κίτσενς. Πάντως και οι δύο είναι χοντρά παλτό.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.