Help - Search - Members - Calendar
Full Version: snooker
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Άλλα αθλήματα
Das Kapital
Το σνουκερ ειναι ενα συναρπαστικο αθλημα και ειναι το μεγαλυτερο αθλημα μπιλιαρδου ποιοι απο εσας ασχολουνται με το σνουκερ?
dizzy_fingers
Εγώ πέρα από το να κάθομαι και να βλέπω στο eurosport, δεν ασχολούμαι.

Αλλά έχω μία απορία: Γιατί το τραπέζι είναι πιο μεγάλο στο σνούκερ?
kostasvc15
Λογικα γιατι εχει πολλες μπαλες wink.gif 77.gif Ρονι Οσαλιβαν 77.gif shot.gif
Air Kef
Murphi οεοεοε!!!!

Κι εγω το ιδιο ακριβως με τον Σπύρο..Εχω γράψει πολλές ώρες να παρακολουθω στο Eurosport αλλα δν εχω παιξει..Για να ειμαι ειλικρινης προτιμω το αμερικάνικο..
Pierce
S . Hendry και τα μυαλα στα μπλεντερ παιδια.
εχω παιξει 2-3 φορες σνουκερ πραγματικα καμια σχεση με το αμερικανικο. ο βαθμος δυσκολιας οπως αντιλαμβανόσαστε ειναι πολυ δυσκολοτερος καθως περα απο τεχνικη θελει και πολυυυυυυυυυυ μυαλο. προτιμω να βλεπω παρα να παιζω σνουκερ. χιλιες φορες αμερικανικο...
Das Kapital
Στεφεν Χεντρι !!! icon_drunk.gif Αλλα και αυτος ο Κινεζος ειναι μεγαλο ταλεντο!!! Που βρηκατε και παιξατε Σνουκερ ?Σε ποια περιοχη?
Pierce
κηφισια στην πρεσβεια αλλα και στα διον μπορεις να βρεις. εγω πηγαινα στου χαλανδριου παλαιοτερα.πλεον οποτε πηγαινω για μπιλαρδο παω στην πρεσβεια
NBAholic
QUOTE
Εγώ πέρα από το να κάθομαι και να βλέπω στο eurosport, δεν ασχολούμαι.


Same here, αν και πάω στοίχημα ότι αν το παίξεις λίγες φορές, θα κολλήσεις, όπως και το πινγκ-πονγκ. Όπως είπε και ο Pierce, καμιά σχέση με το αμερικανικό και ακόμη περισσότερο με το ιταλικό, το χωρίς τρύπες με τις μίνι κορίνες στη μέση και του οποίου τους κανονισμούς μάλλον πρέπει να είσαι εξωγήινος για να γνωρίζεις.

Ο Χέντρι, μαζί με τον Πολ Ντέιβις, είναι οι μεγαλύτεροι εν ενεργεία θρύλοι του αθλήματος.
air
QUOTE(lebron15 @ Mar 4 2007, 01:14 PM) *
Στεφεν Χεντρι !!! icon_drunk.gif Αλλα και αυτος ο Κινεζος ειναι μεγαλο ταλεντο!!! Που βρηκατε και παιξατε Σνουκερ ?Σε ποια περιοχη?


snooker εχει στα βριλλησια στο king 8(Επι της λεοφωρου πεντελης στο υψος του τζαμπο περιπου)
και στο ρεντη στο μπιλιαρδαδικο.
Pierce
29/4/1990 Ο Stephen Hendry κερδίζει τον Jimmy White με 18-12 και γίνεται ο νεότερος παγκόσμιος πρωταθλητής snooker σε ηλικία 21 ετών και 106 ημερών 77.gif 77.gif 77.gif
Keyser_Soze
Δεν ασχολούμαι πολύ με το σνούκερ, αλλά ο Μέρφι που το πήρε πριν 2 χρόνια περίπου δεν ήταν ο νεότερος παγκόσμιος πρωταθλητής σνούκερ στην ιστορία του αθλήματος;
liolias
Δυστηχως οι σχεσεις μου στο μπιλιαρδο δεν ειναι και πολυ καλες.. 2 φορες που επαιξα μετα πληρωνα τσοχες...
KB24
Ασχολουμαι φανατικα με το snooker , αλλα δεν εχω χρονο να παιξω...

77.gif 41.gif Steven Hendry 77.gif 41.gif

R.I.P PAUL HUNTER...YOU WILL BE GREATLY MISSED
sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif
spysta
Εγω παιδια λιγο γαλλικο παιζω!!! smiley.gif
KB24
QUOTE(spysta @ Jan 2 2008, 17:49 ) *
Εγω παιδια λιγο γαλλικο παιζω!!! smiley.gif



tongue.gif
Rondo
QUOTE(Kobe_Bryant_60_Points_VS_Celtics @ Jan 2 2008, 18:29 ) *
Ασχολουμαι φανατικα με το snooker , αλλα δεν εχω χρονο να παιξω...

77.gif 41.gif Steven Hendry 77.gif 41.gif

R.I.P PAUL HUNTER...YOU WILL BE GREATLY MISSED
sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif sad-smiley-009.gif

Ρόνι Ο' Σάλιβαν και μόνο φίλε... 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
Nobody
QUOTE(Rondo @ Apr 25 2008, 01:19 ) *
Ρόνι Ο' Σάλιβαν και μόνο φίλε... 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif



Stephen Hendry... Where amazing happens 41.gif 41.gif 41.gif

Mακράν καλύτερος για μένα από τον O'Sullivan.

Mathew Stevens ==) πολύ ταλέντο αυτό το παιδί.

Ding Junhui(δν ξέρω αν το έγραψα σωστά) ===) Εκπληκτικό νέο ταλέντο.


77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
OnLy_PAS-AthEnS
Παιδια επειδει το Υιουροσπορτ δεν μας κανει τη χαρη να μας δειξει σνοοκερ και επειδει το γουσταρω τρελα μπορει καποιος να μου πει τι γινεται τωρα???????καταταξη και τετοια..ο φιλος μου ο Ρονι τι κανει??
kolokotronis
QUOTE(PasGiannna @ Jul 21 2009, 14:45 ) *
Παιδια επειδει το Υιουροσπορτ δεν μας κανει τη χαρη να μας δειξει σνοοκερ και επειδει το γουσταρω τρελα μπορει καποιος να μου πει τι γινεται τωρα???????καταταξη και τετοια..ο φιλος μου ο Ρονι τι κανει??

Η σαιζόν είναι οκτώβριο με μάιο που τελειώνει με το παγκόσμιο.
Για ότι πληροφορίες θέλεις μπες στο worldsnooker.com
Όσον αφορά τους τίτλους κορυφαίος φυσικά είναι ο Hendry, με τα 7 παγκόσμια να ξεχωρίζουν, που την δεκαετία του 90 έπαιζε μόνος του. Επίσης κρατάει όλα σχεδόν τα ρεκόρ του αθλήματος.
Ο Steve Davis έχει 6 παγκόσμια την δεκαετία του 80.
Το πιο ταλαντούχος παίκτης όμως, κατά τη γνώμη μου, που έχει βγει είναι ο O'Sallivan.
Πραγματικά όταν έχει κέφια κάνει απίστευτα πράγματα. Όταν πιάνει ρυθμό είναι πολυβόλο. Καθαρίζει τραπέζια σε ελάχιστο χρόνο.
Έχει την ικανότητα να παίζει το ίδιο αποτελεσματικά και με το αριστερό του χέρι. Για το λόγο αυτό δεν χρησιμοποιεί το ρεστ όπως αναγκάζονται να κάνουν οι υπόλοιποι παίκτες. Πιο παλιά μάλιστα έπαιζε ολόκληρα τουρνουά με το αριστερό για να το εξασκήσει και πετύχαινε και νίκες απέναντι σε σημαντικούς αντιπάλους.
Πάντως εγώ υποστηρίζω τον Hendry.
Ray Allen...!
Ο Ρόνι είναι απίστευτος παίκτης όταν δεν είναι σε κατάθλιψη... Όπως έχει δηλώσει πολλές φορές νιώθει την ανάγκη ξαφνικά να τους παρατήσει όλους και να φύγει από την αίθουσα που παίζουν... Αυτά που αναφέρεις Κολοκοτρόνη είναι πολύ σωστά. Παίζει εξίσου καλά με το αριστερό χέρι και είναι πράγματι τεράστιο ταλέντο. Ο Χέντρι πάντως είναι κορυφαίος σε τίτλους αλλά μου τη δίνει ο χαρακτήρας του. Είχαν άλλωστε μεγάλη κόντρα με το Ρόνι αν και τα έχουν βρει τώρα πια νομίζω. Τεράστιο ταλέντο είναι και ο Κινέζος (ή Γιαπωνέζος δεν είμαι σίγουρος) Ντινγκ Τζουνγκ Χούι...
Spyros91
O'Sullivan. 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
manj13
Παλια επαιζα χρονια γαλλικο για χομπι στο μαγαζι του Σακκα....Ειχα παρει και στεκα(τρομαρα μου!!! icon_tomato.gif )Θεωρουσα οτι ειχα φτασει και σ ενα αξιοπρεπες επιπεδο...Μετα ηρθε ο στρατος,ο γαμος και κατι.... βιντεο σαν το παρακατω κι ειπα ''αστο να παει το ρημαδι''...

http://www.sport-fm.gr/article/oute-mia-gu...piliardo/745289
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.