Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ποιο ειναι το ωραιοτερο γηπεδο ΝΒΑ;
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > NBA > Versus & Polls
kostasvc15
Τo σκεφτομουν πολυ καιρο και επιτελους το εκανα.Ωρα να ψηφισουμε το ωραιοτερο γηπεδο του ΝΒΑ...Ισως βαλω και καμια εικονα αργοτερα
captain charisma
θελει και ρωτημα?απλα και ωραια αμερικαν αιρλαιν σεντερ..μιας και ειναι απ τα καινουρια γηπεδα στο νβα
Pierce
εχω περασει απο τα γηπεδα των hornets και των mavericks οκ καλα ειναι δεν λεω, αλλα οταν λες γηπεδο μπασκετ στο μυαλο σου ερχεται το madison square , αυτο πρεπει να το αναγνωρισω στους knicksfans.
στο garden λοιπον απο μενα...
jjc
Madison Square Garden! Το πλεον θρυλικο γηπεδο με τους φανατικους οπαδους που παρα την κατρακυλα γεμιζουν το γηπεδο για να γιουχαρουν τον Τομας, βριζουν σε καθε αστοχη βολη και τρελαινονται οταν ερχεται η νικη!
kostasvc15

























captain charisma
χωρις παρεξηγηση το γηπεδο των σπερς μοιαζει σαν νεκροταφειο...πολυ μαυριλα ρε παιδι μου
Gravedigger
Ήμουν ανάμεσα σε 3...Των Mavs,των Lakers και των Knicks.Αλλά επειδή μιλάμε για μπάσκετ δεν μπορώ να ψηφίσω κάτι άλλο εκτός του Madison Square Garden.Ναός...
kostasvc15
Τωρα οπως βλεπω τις εικονες πολυ θα ηθελα να ημουν μονος σε ενα απο αυτα τα γηπεδα και να εκανα σουτακια,αλλα να ειναι αδειο το γηπεδο...Ας ζησω αυτο το πραγμα και ας πεθανω biggrin.gif
Ειμαι αναμεσα σε Λεικερς,Χιτ,Σανς και Μπουλς...
mj23lbj23
Εγω εχω παει στα Μιντοουλαντς στο ΝιουΤζερσευ εποχη 2000 με Μαρμπουρι και Βαν χορν αλλα ειναι παλιο γηπεδο αλλα και παλι ειναι φοβερη αισθηση.Παντως εκεινη την εποχη το 2000 το καλυτερο γηπεδο ηταν το νεοχτηστο τοτε Στειμπλς Σεντερ των Λεικερς το οποιο σε φωτογραφιες φαινεται φανταστικο.Το ποιο μπασκετικο γηπεδο το οποιο δυστηχως παρολο που ημουν σχετικα κοντα δεν πηγα ειναι το Μαντισον.Αλλα το ποιο ωραιο ειναι το Στειμπλς Σεντερ και δευτερο θα εβαζα το Γιουναιτεντ Σεντερ.
B for Basketball
QUOTE(big dirk @ Jan 25 2008, 17:09 ) *
χωρις παρεξηγηση το γηπεδο των σπερς μοιαζει σαν νεκροταφειο...πολυ μαυριλα ρε παιδι μου

Ειναι κακη φωτογραφιση...Πολυ σκοτεινη κ σε συνδυασμο με τους οπαδους ντυμενους στα μαυρα φαινεται ασχημο...
Εμενα η διαταξη του γηπεδου τον Σπερς σε πρασινο φοντο φυσικα μ θυμιζει το ΟΑΚΑ...!!

Και η ψηφος μου παει στον Staples center.... laugh.gif 77.gif
kemp
ψηφιζω αλλο, και εννοω των SONICS
αν και παλιο ,λογω των χρωματων του και του παρκε ειναι το αγαπημενο μου να βλεπω αγωνες.
leelo15
Το γηπεδο που θα γινει φετος το αλ σταρ!!
To "new orleans arena" ειναι το αγαπημενο μου με διαφορα. bball.gif
Pantel
των Seattle μου αρέσει πολύ κι εμένα και μετά των Bulls (συναισθηματική αξία)
sarounas
καθαρά συναισθηματικά, χωρίς να με ενδιαφέρουν η πολυτέλεια η χλιδή και η τεχνολογία rolleyes.gif

όταν υπάρχει ένα γήπεδο όπως το Madison Square Garden όλες οι συγκρίσεις πάνε περίπατο,
είναι ναός και όχι μόνο για το μπάσκετ βέβαια wink.gif
σίγουρα κάποτε θα το επισκεφτώ, ελπίζω σύντομα

πόσο μάλιστα όταν δεν υπάρχουν πια γήπεδα όπως το Φόρουμ, το Σπέκτρουμ αλλά και το Μπόστον Γκάρνεν φυσικά


για ατμόσφαιρα σε αγώνα play off σαφώς και θα προτιμούσα κάτι από Palace of Auburn Hills
ή το Oracle των GSW
αλλά σαν γήπεδο πάντα το MSG cool.gif
morfi
To λογότυπο των Σίξερς στο παρκέ του Wachovia Center δίνει μία τρομερή αίσθηση...
NBAer
Τι καταραμενο θεμα ειναι αυτο? tongue.gif Σε κανει να κλαις απο οδυνη που δεν βρισκεσαι στο Αμερικα να πηγαινεις συχνα σε αυτα τα απιστευτης ομορφιας θαυματα. sad.gif sad-smiley-009.gif Και να βλεπεις Κομπε, Κιντ, Λεμπρον κλπ, κλπ. Σελτικς, Μπουλς, Λεικερς κλπ, κλπ. sad-smiley-009.gif
Μιλαμε για τραγωδια. Ζουμε μια τραγωδια.

Madison Square Garden πραγματι, το φοβερο δικο μας με τον επιβλητικο ταυρο United Center, αλλα γενικα τι να λεμε τωρα ολα ειναι σουπερ.....

Ερωτηση: Πες οτι θελω να παω τον Χ μηνα, πχ Μαρτιο για να δω εναν αγωνα ΝΒΑ πχ Τοροντο-Λεικερς. Και πες οτι κλεινω εισιτηριο μεσω ιντερνετ. Μπορω να παω στην Αμερικη για 3-4 μερες και να δω τον αγωνα και να φυγω ετσι απλα, δηλωνοντας ως λογο το οτι θα δω τον αγωνα, ή δεν θα μου επιτραπει και θα πρεπει να εχω μπλε, πρασινες και θαλλασιες καρτες? ohmy.gif sad.gif
Pierce
πως μου ειχε δημιουργηθει η εντυπωση οτι εισαι κατοχος και αμερικανικου διαβατηριου; 39.gif

τεσπα, πρεπει να παρεις τουριστικη βιζα. (εγω εχω 10ετης διαρκειας , συνηθως δινουν μικροτερης διαρκειας απο οτι ξερω). Απο την στιγμη που θα μπεις στη χωρα , θα πρεπει να φυγεις σε 2 μηνες(το αλλαξανε τωρα οι μαμακες , οταν ειχα παει εγω μπορουσες να κατσεις ενα εξαμηνο χωρις να βγεις απο την χωρα)

οι υπολοιπες καρτες ειναι αχρηστες tongue.gif
NBAer
QUOTE(pierce21 @ Jan 29 2008, 22:35 ) *
πως μου ειχε δημιουργηθει η εντυπωση οτι εισαι κατοχος και αμερικανικου διαβατηριου; 39.gif

How come? ohmy.gif


QUOTE
τεσπα, πρεπει να παρεις τουριστικη βιζα. (εγω εχω 10ετης διαρκειας , συνηθως δινουν μικροτερης διαρκειας απο οτι ξερω).

Πως καταφερες να παρεις 10ετης διαρκειας ενω δινουν μικροτερης? biggrin.gif
Ποσο κανει περιπου και απο που την παιρνεις?

QUOTE
Απο την στιγμη που θα μπεις στη χωρα , θα πρεπει να φυγεις σε 2 μηνες(το αλλαξανε τωρα οι μαμακες , οταν ειχα παει εγω μπορουσες να κατσεις ενα εξαμηνο χωρις να βγεις απο την χωρα)

!!!!Oh man!!!! Great news! I didn't know that. A millions thanks!!!!! 77.gif

Και προφανως εννοεις θα πρεπει να φυγεις το πολυ σε 2 μηνες. Δεν εισαι αναγκασμενος να μεινεις εκει 2 μηνες, ετσι? Ή μηπως εισαι? ohmy.gif
[indiscreetness mode]Πηγες για δουλειες cool.gif for fun/tourism ή για κατι αλλο?[/indiscreetness mode]
Pierce
QUOTE(NBAer @ Jan 29 2008, 23:04 ) *
How come? ohmy.gif


σε παλαιοτερη συζητηση θυμαμαι οτι ειχες πει οτι θα πας να μεινεις σιγουρα καποια στιγμη εκει , και το οτι χρησιμοποιεις την αγγλικη γλωσσα συχνα χωρις λογο tongue.gif με εκαναν να το υποθεσω

QUOTE(NBAer @ Jan 29 2008, 23:04 ) *
Πως καταφερες να παρεις 10ετης διαρκειας ενω δινουν μικροτερης? biggrin.gif
Ποσο κανει περιπου και απο που την παιρνεις?


δεν ξερω, ισως λογω ηλικιας και οτι εχω δηλωμενη μονιμη κατοικια σε συγγενεις και μπορουν να με βρουν ανα πασα στιγμη ,μου εδωσαν τοσο μεγαλη

για να την παρεις πρεπει να κλεισεις ενα ραντεβου στην πρεσβεια στην Αθηνα( ή επειδη εισαι Θεσ/νικη στο προξενειο λογικα) και απο εκει θα σου πουν τι χρειαζεται να κανεις. λογικα στο site θα βρεις οτι ψαχνεις wink.gif

QUOTE(NBAer @ Jan 29 2008, 23:04 ) *
Και προφανως εννοεις θα πρεπει να φυγεις το πολυ σε 2 μηνες.


ναι ρε αυτο εννοω

QUOTE(NBAer @ Jan 29 2008, 23:04 ) *
[indiscreetness mode]Πηγες για δουλειες cool.gif for fun/tourism ή για κατι αλλο?[/indiscreetness mode]


i was chillin στις ακτες της florida και της california cool.gif (και για shopping προφανως, πηγα με μια βαλιτσα και τις 2 φορες και γυρισα με 2 tongue.gif )
NBAer
Θενξ για τις ινφο.... 77.gif

QUOTE(pierce21 @ Jan 29 2008, 23:15 ) *
i was chillin στις ακτες της florida και της california cool.gif (και για shopping προφανως, πηγα με μια βαλιτσα και τις 2 φορες και γυρισα με 2 tongue.gif )

Great my boy, just great!!!!!!! icon_drunk.gif icon_drunk.gif
captain charisma
το μαρτη η σχολη μας διοργανωνει εκδρομη στη νεα υορκη οποτε θα δω και απο κοντα το μαντισον σκουερ γκαρντεν και τους νικς!!γιατι και πριν 2 χρονια που πηγαμε ν υορκη πηγαμε και ειδαμε το ματς νικς γουιζαρντς και καθησαμε πολυ ψηλα...το εισητηριο που πηραμε εκανε 35 δολλαρια...οκ δεν ειχε καλη οπτικη γιατι ηταν πολυ μακρυα αλλα το ευχαριστηθηκα τοτε και θα το ευχαριστηθω και τωρα 19.gif
nikolas12
Πιστευω οτι τα πιο ωραια ειναι των Bucks και των Supersonics!(που δυστυχως κανενα απο τα δυο δεν ειναι στη λιστα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)
NBAer
QUOTE(hip-hop @ Jan 30 2008, 16:32 ) *
Πιστευω οτι τα πιο ωραια ειναι των Bucks και των Supersonics!(που δυστυχως κανενα απο τα δυο δεν ειναι στη λιστα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Και ομως ειναι. Ειναι στην επιλογη " Αλλο...".....
nikolas12
Α,ναι ξεχασα να πω οτι το ''αλλο''ψηφισα!Ευχαριστω που μου το θυμισες NBAer!
Air Kef
Νομιζω οτι και των Τζαζ αξιζει μια ματια κυρίως λογω του τρόπου που ειναι χτισμενες οι κερκιδες.Τηλεοπτικα φαινεται πολύ ωραιο.
McRae
Απο την αποψη της εσωτερικης αρχιτεκτονικης μου αρεσει το γηπεδο των ορλαντο ματζικ.
giannis23
US Airways Center,είναι απλά το καλήτερο.
gallistis
αν και βοστωνεζος το νεο γηπεδο δε μπορω να το συμπαθησω.στο μποστον γκαρντεν χαρηκα τους μεγαλους θρυλους γι αυτο ψηφισα το πιο ιστορικο γηπεδο της ανατολης.το μαντισον.και μου αρεσε σαν χρωμα και παρκε το γηπεδο των παλαι ποτε σονικς(για οποιον εχει παιξει σε coin-op to slum dunk η run n gun ξερει τι λεω)
chris aris
Celtics Arena (Celtics)..1
Boom Dizzle
Μαντισον!Θρυλικο γηπεδο!
Air and King
Υπαρχουν πολλα ωραια γηπεδα αλλα για μενα το δεος που εβγαζε το Θρυλικο Μποστον Γκαρντεν ακομα και αν ειχε "λακουβες" ειναι απερηγραπτο!
Τα καινουργια γηπεδα ειναι το 90% πολυ ομορφα και πολυτελεστατα!
Gravedigger
QUOTE (chris aris @ May 30 2009, 15:50 ) *
Celtics Arena (Celtics)..1

Boston Garden λέγεται..
Magnus92
ARCO ARENA στο Σακραμεντο ... Μαζι με την ομαδαρα μας βεβαια...
Air and King
Επισης ειχα ξεχασει να αναφερω και το Σπεκτρουμ το παλιο γηπεδο των Σιξερς οπου μεγαλουργουσε ο Dr J.Μου αρεσε και αυτο μετα απο το Μποστον Γκαρντεν.Ωραιο και το Μαντισον που εχει τρομερα μπασκετικο κοινο.

Το χειροτερο μου ηταν το Φορουμ το παλιο γηπεδο των Λεικερς.Οσο Legendary και να ηταν δεν μου αρεσε ποτε σαν γηπεδο.Ασε που εβλεπες να παιζουν Πλειοφ οι Λεικερς του Showtime και το γηπεδο ειχε πολλες αδειες θεσεις.Ισως εφταιγε οτι ηταν στο Ινγκλγουντ το Φορουμ που εχει πολλη εγκληματικοτητα αυτη η περιοχη.

Μου αρεσει και το Παλατι του Οουμπερν Χιλς οπου το εγκαινιασαν τα Bad Boys...........

Aπο τα καινουργια μου αρεσει η Φιλιπς Αρινα των Χωκς!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.