Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Μπάλα για outdoor Basket
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Tips n' Tricks
Xaroumenos loukoumas
Καλησπέρες.
Ένας φίλος θέλει να αγοράσει μια μπάλα, και είναι μεταξύ των 4005 και 1500..
Το θέμα είναι ότι γενικά παίζει μονίμως outdoor (σε όχι ιδιαίτερα άσχημο δάπεδο πάντως συνήθως).
Με ρωτά λοιπόν αν η 4005 θα αντέξει ή θα χαλάσει αμέσως λόγω δαπέδου..
Με την 1500 που εχουμε παιξει πάντως, είναι πάρα πολύ καλά μέχρι στιγμής και δεν έχει εμφανίσει σημάδια φθοράς (βέβαια καμιά 20αριά φορές έχουμε παίξει μονο).
Ποια είναι η άποψή σας;
Xaroumenos loukoumas
Μόλις είδα αυτό το θέμα.
Οι γνώμες εξακολουθούν να είναι ίδιες;
Τώρα απευθύνομαι κυρίως σε κατόχους smile.gif
neurosis
εγώ είμαι ο φίλος, χαιρετώ τα πλήθη icon_wave.gif.

βλέπω σε πολλά sites φωτογραφία της 1500 και είναι μονόχρωμη. αυτό σημαίνει πως είναι η περσινή?

επίσης, σάητ της nike που να στέλνει ελλάδα, υπάρχει? γιατί το επίσημο δεν φτάνει μέχρι και τα μέρη μας...

thx in advance smile.gif
h4ck3r
Απ'ότι έχω καταλάβει, η μονόχρωμη είναι η περσινή και η δίχρωμη είναι η φετινή.

Δεν χρειάζεται φίλε μου να την πάρεις απο Ιντερνετ, αφού την πουλάνε και εδώ. Εγώ την έχω εντοπίσει στα INTERSPORT.

H 4005 κοστίζει 90 ευρώ.
Η 1500 κοστίζει 40 ευρώ.

Ελπίζω να βοήθησα smiley.gif
neurosis
QUOTE(h4ck3r @ Dec 21 2008, 13:56 ) *
Απ'ότι έχω καταλάβει, η μονόχρωμη είναι η περσινή και η δίχρωμη είναι η φετινή.

Δεν χρειάζεται φίλε μου να την πάρεις απο Ιντερνετ, αφού την πουλάνε και εδώ. Εγώ την έχω εντοπίσει στα INTERSPORT.

H 4005 κοστίζει 90 ευρώ.
Η 1500 κοστίζει 40 ευρώ.


σωστά όλα αυτά που λες, αλλά κοίτα εδώ. 39 λίρες, με ισοτιμία ευρώ/λίρα ίση με 1.1, μιλάμε για 43 ευρώ... ε, πόσο να είναι τα μεταφορικά πιά? απλά, απ το σάητ της nike δε μπορώ να την πάρω γιατί ούτε στέλνει ελλάδα και είναι και out of stock 68.gif
kobe13
Εγώ έχω την 1500 και παίζω συχνά έξω και δεν εχει πάθει και πολλά.Αλλα νομίζω και οι 2 θα ναι καλές το οικονομικο ειναι το ζητημα.
h4ck3r
QUOTE(neurosis @ Dec 21 2008, 17:10 ) *
σωστά όλα αυτά που λες, αλλά κοίτα εδώ. 39 λίρες, με ισοτιμία ευρώ/λίρα ίση με 1.1, μιλάμε για 43 ευρώ... ε, πόσο να είναι τα μεταφορικά πιά? απλά, απ το σάητ της nike δε μπορώ να την πάρω γιατί ούτε στέλνει ελλάδα και είναι και out of stock 68.gif




Και γιατί να παραγγείλεις από το site της Nike, ενώ μπορείς να πας σε κάποια αντιπροσωπεία της?


QUOTE(kobe13 @ Dec 22 2008, 01:00 ) *
Εγώ έχω την 1500 και παίζω συχνά έξω και δεν εχει πάθει και πολλά.Αλλα νομίζω και οι 2 θα ναι καλές το οικονομικο ειναι το ζητημα.



H διαφορά είναι ότι η 1500 είναι από καουτσούκ (κάτι τέτοιο τέλος πάντων) ενώ η 4005 είναι δερμάτινη. Επειδή έχει περάσει και από εμένα η περσινή 1500, συνιστώ αυτήν για outdoor.



---) Άμα το καλοσκεφτείτε, η 1500 κάνει 40 ευρώ και άμα χαλάσει θα πείς "Οκ χάλασε, 40 ευρώ είναι, θα πάρω την ίδια", ενώ άμα σου χαλάσει η δερμάτινη των 90 ευρώ τί θα πεις " Οκ 90 ευρώ είναι, θα πάρω την ίδια"??


@ neurosis : Εσύ φίλε μου είσαι κινητό χρηματιστήριο. Να σου πω... ξέρεις να μας πεις και τις μετοχές???? laugh.gif
neurosis
QUOTE(h4ck3r @ Dec 22 2008, 12:35 ) *
Και γιατί να παραγγείλεις από το site της Nike, ενώ μπορείς να πας σε κάποια αντιπροσωπεία της?


για πες περισσότερα tongue.gif πού έχει αντιπροσωπεία της nike εν αθήναις?

QUOTE(h4ck3r @ Dec 22 2008, 12:35 ) *
---) Άμα το καλοσκεφτείτε, η 1500 κάνει 40 ευρώ και άμα χαλάσει θα πείς "Οκ χάλασε, 40 ευρώ είναι, θα πάρω την ίδια", ενώ άμα σου χαλάσει η δερμάτινη των 90 ευρώ τί θα πεις " Οκ 90 ευρώ είναι, θα πάρω την ίδια"??


σίγουρα, έχεις δίκιο. αλλά αν μέσω νετ σου ρχεται με 40 η 4005, το σκέφτεσαι...

QUOTE(h4ck3r @ Dec 22 2008, 12:35 ) *
@ neurosis : Εσύ φίλε μου είσαι κινητό χρηματιστήριο. Να σου πω... ξέρεις να μας πεις και τις μετοχές???? laugh.gif


μπα tongue.gif. απλά επειδή παίζουνε οι ισοτιμίες συνέχεια, ψωνίζω όταν κάθονται συμφέρουσες biggrin.gif
h4ck3r
Eγώ τα δικά μου τα παπούτσια laugh.gif , τα πήρα από την αντιπροσωπεία της ΝΙΚΕ στη Γλυφάδα. Υπάρχει επίσης αντιπροσωπεία της ΝΙΚΕ στον Πειραιά (είναι ένας πεζόδρομος με πάρα πολλά μαγαζιά), και επίσης έχω δει και στα VILLAGE του Ρέντη. Τώρα όποιος άλλος ξέρει περισσότερα, ας σου πει 69.gif
neopen32
Στο outdoor είναι τέτοια η ποιότητα και η βρωμιά του δαπέδου, που δεν αξίζει να παίζεις με δερμάτινη μπάλα. Όσο πιό φθηνή και να αλλάζεις συχνά. Πήρα δέκα μπάλες των 5,5 euro και τις χρησιμοποιώ για προπόνηση ακόμη και με βρεγμένο δάπεδο
j-kidd13
Εγώ πήρα πέρσι μια pro touch απο τα intersport 20ευρω και με έβγαλε μια χαρά,πολύ καλή...Οταν πήγαινα για μπάσκετ και πετύχαινα και άλλους,σχεδόν πάντα προτιμούσαν και παίζαμε με τη δικιά μου,παρ'ότι οι άλλοι έιχαν spalding,molten,baden κλπ...Oντως δεν αξίζει να δώσεις πολλά λεφτά για μπάλα για να παίζεις σε ανοιχτό γήπεδο...
neopen32
Όπως είπα και παλιότερα όσο πιό φθηνή τόσο καλύτερα για την προπόνηση. (επι τη ευκαιρία πήρα και τέσσερις των 2,99 απο carrefour και δοκιμάζοντας τες σήμερα το απόγευμα σε ανοικτό με βολέψανε αφάνταστα).
Σε αγώνα ανοικτού ή σε μονό προτιμάω την πιό καθαρή μπάλα και σίγουρα όχι την BADEN
Streetballer
Προσωπικά τη δική μου outdoor την αγόρασα 30€(είναι Spalding), είναι από συνθετικό δέρμα και ως τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Bikerboy
εγω ολες τις χρισιμοποιω εξω!!!εχω τν nike της ευρολιγκας κ τν λυπαμαι τν πηρα 90 ευρο και εχει λιωσει!!
προσωπικα μ αρεσουν πολυ για κλειστο οι badden οι δερματινες οι καλες.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.