Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Olympiacos - Laboral Kutxa
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
sacarame
VS

Παρασκευή 24/10 21.30 Νοβασπορτς


Η ομάδα βρίσκεται σε ταραχή καθώς επικρατεί ένας γενικότερος αναβρασμός στο μπασκετικό τμήμα. Η ήττα από την Κηφισιά την Κυριακή έφερε στην επιφάνεια διάφορα εσωτερικά θέματα, η διοίκηση κινήθηκε για προπονητή (Μαρκόπουλος) όμως τελικά δεν υπήρξε θετική κατάληξη και ο Ολυμπιακός συνεχίζει με τον Τομιτς σε ένα ακόμα ματς.
Το κακό είναι πως η Ευρωλίγκα τρέχει και πλέον έχουμε το πρώτο εντός έδρας παιχνίδι της σεζόν, απέναντι σε μια ομάδα που συνήθως μας κάνει ποδαρικό τα τελευταία χρόνια στην Ευρώπη.
Οι Ισπανοί (λέμε τώρα) κέρδισαν εύκολα τη Neptunas την 1η αγωνιστική και έρχονται στο ΣΕΦ χωρίς κανένα άγχος και θα παίξουν για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

Το θέμα είναι σε τι κατάσταση θα βρεθεί ο Ολυμπιακός. Ενδιαφέρον θα έχει και η αντίδραση του κόσμου που θα δει την ομάδα από κοντά για πρώτη φορά φέτος.

Η παρουσίαση της Laboral


Σχόλια για το ματς..
leonkalf
Περίεργο ματς, λόγω timing....

Καλό θα είναι ο κόσμος να μην αρχίσει μουρμούρα γιατί θα τα κάνει χειρότερα τα πράγματα. Η ψυχολογία είναι ήδη σε πτώση, ας μην την πάμε παρακάτω.
Παγωμάρα πιστεύω θα υπάρχει σίγουρα.

Αγωνιστικά τα πάντα εξαρτώνται από το αγωνιστικό πρόσωπο της ομάδας μας, αν παίξει σαν Ολυμπιακός θα το πάρει το παιχνίδι. Και πιστεύω και εύχομαι να μπουν συνειδητοποιημένα να παίξουν δυνατά και σοβαρά σε όλο το ματς, γιατί δεν παίρνει άλλη χαλαρότητα και πεταμένα ματς..
rankin
Θα τους πατήσουμε σαν κατσαρίδες...
Reggie Miller #31
QUOTE(leonkalf @ Oct 21 2014, 16:00 ) *
Περίεργο ματς, λόγω timing....


Ακριβώς έτσι.Μια ήττα σίγουρα δεν σημαίνει τίποτα,αλλά όπως και με Βαλένθια μια νίκη ψυχολογίας είναι σημαντικότατη έτσι όπως είμαστε τώρα.Νομίζω ότι η Κάχα θα είναι πιο προσεκτική από τη Βαλένθια και θα προσπαθήσει να χτυπήσει τις αδυναμίες μας και στο 4.

Εκτίμηση μου είναι ότι δε θα έχει πολύ κόσμο το γήπεδο,κυρίως αυτούς που πηγαίνουν τόσα χρόνια,άρα ίσως γλυτώσουμε την μουρμούρα και την γκρίνια...
T.W.Is.M.
QUOTE(sacarame @ Oct 21 2014, 15:43 ) *
VS

Παρασκευή 24/10 21.30 Νοβασπορτς


Η ομάδα βρίσκεται σε ταραχή καθώς επικρατεί ένας γενικότερος αναβρασμός στο μπασκετικό τμήμα.



QUOTE(leonkalf @ Oct 21 2014, 16:00 ) *
Περίεργο ματς, λόγω timing....


Οπως τα λετε. Τοσο περιεργη ειναι η κατασταση που δεν εχω το μυαλο μου 2 βδομαδες τωρα να ανοιξω το τοπικ του αγωνα.
Weekendman
Δεν χρειάζεται να πούμε πολλά, αφού ομάδα που τρώει σχεδόν 90 πόντους ανα παιχνίδι στην Ισπανική λίγκα, δεν πρόκειται να νικήσει τον Ολυμπιακό.
Zephyr
Ενδιαφέρουσα ομάδα από πλευράς ταλέντου η Λαμποράλ αλλά όχι κανένα φόβητρο, την Βαλένθια τουλάχιστον περισσότερο την φοβόμουν. Ο σοβαρός Ολυμπιακός (αυτός της προηγούμενης αγωνιστικής της euroleague) την έχει.
ΥΓ. Αναμένουμε αγωνιστική άνοδο του Ντάνστον, θα αλλάξει όλη η ομάδα όταν ανέβει ο παλίκαρος.
Weekendman
QUOTE(Zephyr @ Oct 21 2014, 21:05 ) *
Ενδιαφέρουσα ομάδα από πλευράς ταλέντου η Λαμποράλ αλλά όχι κανένα φόβητρο, την Βαλένθια τουλάχιστον περισσότερο την φοβόμουν. Ο σοβαρός Ολυμπιακός (αυτός της προηγούμενης αγωνιστικής της euroleague) την έχει.
ΥΓ. Αναμένουμε αγωνιστική άνοδο του Ντάνστον, θα αλλάξει όλη η ομάδα όταν ανέβει ο παλίκαρος.


Μέχρι στιγμής δεν δείχνει στην καλύτερη δυνατή φυσική κατάσταση. Όμως δύσκολα Αμερικάνος που βρίσκεται στον τελευταίο χρόνο του συμβολαίου του, να μην προσέξει ώστε να εξασφαλίσει ένα καλύτερο επόμενο. Οπότε φαντάζομαι ότι ο Ντάνστον δεν θα αποτελέσει την εξαίρεση.
T.W.Is.M.
QUOTE(Weekendman @ Oct 21 2014, 19:47 ) *
Δεν χρειάζεται να πούμε πολλά, αφού ομάδα που τρώει σχεδόν 90 πόντους ανα παιχνίδι στην Ισπανική λίγκα, δεν πρόκειται να νικήσει τον Ολυμπιακό.


Και που σε 3 αγωνιστικες εχει χασει με κατω τα χερια απ την Μπαρτσελονα, ευκολα απο τη Μαλαγα(πιο ευκολα απ οτι δειχνει το 79-88) και εγινε η πρωτη ομαδα που εχασε απο την Ανδορα συμπληρωνω εγω.
erwi grey
Eυκολη νικη για Λαμποραλ.
redleg7
Πιστευω οτι η ομαδα θα κερδισει και σχετικα ανετα.12 π δινουν οι περισσοτερες στοιχηματικες στην Λαμποραλ ως χαντικαπ.
Αλλωστε στην Ευρωπη παντα η ομαδα ειναι μεταμορφωμενη προς το καλυτερο(μια τελειως διαφορετικη νοοτροπια σε σχεση με τα εγχωρια ματς).
Μετα το ματς επειγοντως προπονητης και μαζι και το καταλληλο σαπορτ τιμ μιας και ο Παππας αποτελει παρελθον(το ιδιο ισχυει και στην περιπτωση που παραμεινει ο Τομιτς οπου χρειαζεται να πλαισιωθει με 1-2 εμπειρους ανθρωπους στον παγκο).
Basketofonos
Για να είμαστε ειλικρινείς, δεν υπάρχει ομάδα Λαμποράλ! Αν δεν στραβώσει το ματς, πιστεύω δεν θα υπάρχει γκρίνια λόγω και της φυγής του Μπαρτζώκα.
Conan1982
Πόσοι θα είμαστε άραγε στο ΣΕΦ;
yorgos
Με πάνω από 6.000 κόσμο, θρίαμβος θα είναι. Κι αυτό μετά από διπλό μέσα στην Ισπανία σε πρεμιέρα Ευρωλίγκας...
frenchman7
Μπορεί και να μαζέψει παραπάνω λόγω της ανοιχτής προπονησης στο καραϊσάκη εν' όψη ντέρμπυ..
Anaz
Εκτος κι ο Αγραβανης για το σημερινο ματς απ'οτι διαβασα, κι εχουμε μεινει πλεον με 2(ΔΥΟ) φοργουορντ ολα κι ολα να καλυψουν το 4 και το 3..! 40.gif
Απ'το να ξεζουμιζουμε τους Λοτζεσκι, Πετγουει και να παιζουμε με 4 γκαρντ, μου φαινεται πολυ πιο λογικο να μπει ο Σιμμονς(Καβαδας) στο ροτεισον, και να κατεβει ο Χαντερ στο "4".. rolleyes.gif
SteveNashidis
QUOTE(yorgos @ Oct 23 2014, 22:08 ) *
Με πάνω από 6.000 κόσμο, θρίαμβος θα είναι. Κι αυτό μετά από διπλό μέσα στην Ισπανία σε πρεμιέρα Ευρωλίγκας...





North_gato
QUOTE (rankin @ Oct 21 2014, 16:25 ) *
Θα τους πατήσουμε σαν κατσαρίδες...


O Ταμτακος φοραει μυτερα παπουτσια?
rankin
Καλά, παίζουμε και γαμω τα μπασκετ λέμε...
mixalisgate7
Συνεχίζει η ομάδα να είναι μέτρια ως κακή.Χρειαζόμαστε προπονητή και 4αρι.
rankin
QUOTE(mixalisgate7 @ Oct 24 2014, 21:24 ) *
Συνεχίζει η ομάδα να είναι μέτρια ως κακή.Χρειαζόμαστε προπονητή και 4αρι.

Όχι ρε μαν!
Χαλας το παραμυθι
Προπονητή έχουμε

Κατι άλλο που χρειαζόμαστε είναι να κάνει και καμία λαθος πασα ο Σπανούλης.. Μας εχει τρελανει στις πασες ακριβείας

mixalisgate7
QUOTE(rankin @ Oct 24 2014, 22:30 ) *
Όχι ρε μαν!
Χαλας το παραμυθι
Προπονητή έχουμε

Κατι άλλο που χρειαζόμαστε είναι να κάνει και καμία λαθος πασα ο Σπανούλης.. Μας εχει τρελανει στις πασες ακριβείας


Χαχαχα
T.W.Is.M.
Ας μην το πω αυτο που μονολογουσα στο 3ο δεκαλεπτο...
duncan21
Λείπουν πάαααρα πολύ οι εύκολοι 10-12 πόντοι του Πρίντεζη,πόσο μάλλον όταν έρχονται απ' το ποστ.Αγραβάνης έδειξε σημεία ζωής σήμερα κάνοντας μακράν το καλύτερο του παιχνίδι με την ομάδα.Χαμάλης πολυτελείας βέβαια,μπορεί να ρίξει ξύλο αλλά δεν βλέπω υψηλό ταβάνι.Στην κατάσταση που βρίσκεται η ομάδα με τους τραυματισμούς,χωρίς προπονητή ουσιαστικά και την μουρμούρα του κόσμου,οι νίκες στην Ευρωλίγκα όπως κι αν έρχονται είναι ψυχολογικές ενέσεις.
badder
Επιτέλους ο Ντανστον φαίνεται ότι επιστρέφει. Ο Πετγουει έπαιξε πάλι καλά, ο Σλούκας είναι σαφώς ο μελλοντικός κουμανταδόρος και ηγέτης. Ο Λοτζέσκι έπαιξε καλά αλλά πάλι εμφάνισε ατολμία και λάθη. Ο Αγραβάνης θετική εμφάνιση.

Μόνη παραφωνία ο Σπανούλης που θέλει μια μπάλα μόνος και πλέον εδώ και αρκετά παιχνίδια έχει θέμα με τις βολές.

Στην άμυνα παίξαμε καλά, αν και βοήθησε το τσίρκο της Βιτόρια. Στην επίθεση με τοζόρι περάσαμε τη βάση. Τουλάχιστον η νίκη μας δίνει χρόνο να συνέλθουμε. Πιστέυω ότι με το χρόνο που θα περνάει και με την επιστροφή των τραυματιών θα γίνουμε καλύτεροι και θα είμαστε έτοιμοι για τους 16.
anton2
Αυτό που μετρούσε σήμερα ήταν μόνο και μόνο η νίκη μετά από τα στραπάτσα μας.

Ο Σπανούλης είναι παίκτης ψυχολογίας, όταν τον παίρνει πάνω τον παίρνει πολύ πάνω και όταν τον παίρνει κάτω τον παίρνει πολύ κάτω.

Ευτυχώς που στην ομάδα υπάρχει και ο Λοτζέκσι και δίνει πολύτιμο σκορ.

Σήμερα νομίζω ότι ο Πέτγουέι έβαλε το πρώτο του (ή δεύτεροwink.gif αυτοκαλάθι στην 1η ή 2η άμυνά μας....

Τώρα καταλαβαίνω γιατί του δίνουν τόσο χρόνο, όχι επειδή είναι φτηνός αλλά επειδή μάλλον του έχουν υποσχεθεί κάποια λεπτά συμμετοχής για να κατεβάσει την τιμή του!

Κατά τα άλλα όλα καλά δεδομένων των κρίσιμων απουσιών και της ψυχολογίας της ομάδας σε ένα ημιάδειο κλειστό στάδιο...

rankin
Του Σπανουλη δε του φταιει η ψυχολογία του
Ο άνθρωπος δεν ειναι πια 28 χρονών. Όσο στην ομαδα θα παραβλέπουν αυτή τη πραγματικότητα, τόσο θα εκθετουμε τον παίχτη και θα βυθιζόμαστε μαζι του

Σημερα κερδος ήταν ο Αγραβανης, η επιστροφή του Ντανστον, το οτι ο Σιμονς κοπηκε ακομα και απο τη 12αδα..
Επισης κερδος ο Περκινς. Πολύ καλός

Τι; Δεν ειναι δικός μας; Τον πηραμε καποτε και δεν επαιξε ποτε, γιατι ήταν τραυματίας;
Χμμμ

Σκεφτομουν σήμερα, οτι οοοολα αυτα τα μεταγραφικά παραδοξα του Μπαρτζώκα, δε βαφτίστηκαν μίζες, μονο και μόνο επειδή ήταν Ελληνας και οχι πχ Σέρβος
natouralistis

LIVE PRESS CONFERENCE : OLYMPIACOS BC - LABORAL KUTXA
SteveNashidis
QUOTE
Από την πλευρά του ο Δημήτρης Αγραβάνης υποστήριξε: "Είχα πρόβλημα με το πόδι μου, καθώς την ώρα το αγώνα υπέστη ένα διάστρεμμα. Έβαλα πάγο κι αισθάνθηκα καλύτερα οπότε προσπάθησα να βοηθήσω την ομάδα όσο καλύτερα μπορούσα. Στόχος μου είναι να δικαιώσω τον προπονητή μου για τη στήριξη που μου δείχνει. Κερδίσαμε γιατί στο τέλος ήμασταν μαχητικοί στην άμυνα, βγάλαμε μπόλικη ενέργεια, πήραμε καθοριστικά ριμπάουντ και ήμασταν ψύχραιμοι στην επίθεση".


Το σενάριο που έχει επαναληφθεί αρκετές φορές λέει ότι θα γίνει υποτροπή και θα μείνει εκτός για καιρό.
Ακόμα να διώξουμε τους κομπογιαννίτες;
rankin
Με τον Χαντερ είδε κανείς τι έπαιξε?
Ilias7
Τη δεδομενη χρονικη στιγμη οι απουσιες Πριντεζη και Νταρντεν σε συνδιασμο με την παρουσια-απουσια του Πετγουει ειναι καθοριστικες για την επιθεση της ομαδας..Περα απο το οτι δεν εχουμε παιχνιδι στο ποστ με την απουσια του Πριντεζη,χανουμε και σε ενεργεια αφου ειμαστε μειον δυο βασικους παιχτες..

Θεωρω πως οποιοδηποτε προπονητη να ειχαμε με τις δεδομενες απουσιες θα ηταν δυσκολο να παιξουμε ωραιο μπασκετ..

Αμυντικα παρουσιαζουμε καλη εικονα με ενεργεια και βελτιωση στα ριμπαουντ..Αυτος θα ειναι ο οδηγος μας προς το παρον μεχρι να βρει η ομαδα το δρομο της..

Ο Λοτζεσκι εδωσε ποντους τη στιγμη που η ομαδα εμεινε πισω στο σκορ απο ους Ισπανους..Θα εχει πολυ καλυτερη εικονα φετος..Μαλιστα χθες που η ομαδα ηταν μετρια επιθετικα εδειξε να ξεχωριζει..

Οσοι ηταν στο γηπεδο χθες δε γκρινιαξαν ακομα και οταν μειναμε πισω στο σκορ..

Στη φαση με τον Χαντερ απ οτι καταλαβα ειχε λανθασμενη αντιμετωπιση σε πικ τον Ισπανων με αποτελεσμα να φαμε τριποντο απο τη κορυφη..

Ο Τομιτς ειναι πολυ ηρεμος την ωρα του παιχνιδιου..Δεν ασχολειται με διαιτητες και δε χαριζεται στους παιχτες αν κρινω απο τη φαση με τον Χαντερ και καποιες φωνες σε ταιμ..
rankin
Δεν ξέρω αν και κατα πόσο μπορούμε να κρίνουμε τον Τόμιτς ως προπονητή, με βάση αυτά τα λίγα παιχνίδια τα οποια έχει κοουτσάρει (και ιδίως με βάση το χθεσινό)..
Εαν πάντως μπορούσαμε να το κάνουμε, θα λέγαμε ότι η έμφαση πλέον περνάει στην άμυνα.
Βεβαίως, χθες αντιμετωπίσαμε μια απο τις πιο χύμα ομάδες της ευρωλίγκας, και δεν ειμαι σίγουρος οτι το δείγμα ήταν αντιπροσωπευτικό. Πάντως προσπάθεια στην άμυνα υπήρχε και μάλλον περισσότερη απο οτι στο παρελθόν.
Απο την άλλη πλευρά, η επίθεση ηταν χάλια μαύρα (να λέμε τα πράγματα με το ονομα τους).
Ατομικές εμπνεύσεις, hero ball καταστάσεις, ενας πολύ κακός Σπανούλης στον οποίο δόθηκε πολύς χρόνος, εν αντιθέσει με τον καλό (οσο έπαιζε) Σλουκα, στον οποίο δεν δόθηκε πολύς χρόνος..
Γενικά, η επιθετική εικόνα ήταν τόσο απογοητευτική, όσο ελπιδοφόρα ηταν η αμυντική εικόνα.

Χωρίς να θέλω να το παίξω προφήτης, έχω την αίσθηση οτι ο Τομιτς (εαν συνεχίσει) θα το γυρίσει στην άμυνα το κόλπο και θα ελπίζει οτι σταδιακά, με επιστροφή των απόντων και φορμάρισμα των ντεφορμέ, θα βελτιώσει και την επιθετική εικόνα...
Μη ξεχνάμε άλλωστε οτι ο Τόμιτς, μπασκετικά έχει κυρίως εναν δάσκαλο, τον Ιωαννίδη, και συνήθως, με οποιον δάσκαλο καθίσεις....

Το μονο που μου κάνει εντύπωση, ειναι το γιατί ο Τομιτς ως βοηθός, δεν ειχε βάλει καθόλου το χέρι του στην αμυντική εικόνα της ομάδας, ενω χθες φάνηκε οτι είναι η Νο1 προτεραιότητα του. Εκτός αν, ως βοηθός, ηταν εντελώς διακοσμητικός και ολίγον άνθρωπος της διοίκησης, οπότε δεν ειχε και ιδιαίτερη συμμετοχή στα τεχνικά θέματα.
Ilias7
QUOTE(rankin @ Oct 25 2014, 15:54 ) *
Δεν ξέρω αν και κατα πόσο μπορούμε να κρίνουμε τον Τόμιτς ως προπονητή, με βάση αυτά τα λίγα παιχνίδια τα οποια έχει κοουτσάρει (και ιδίως με βάση το χθεσινό)..
Εαν πάντως μπορούσαμε να το κάνουμε, θα λέγαμε ότι η έμφαση πλέον περνάει στην άμυνα.
Βεβαίως, χθες αντιμετωπίσαμε μια απο τις πιο χύμα ομάδες της ευρωλίγκας, και δεν ειμαι σίγουρος οτι το δείγμα ήταν αντιπροσωπευτικό. Πάντως προσπάθεια στην άμυνα υπήρχε και μάλλον περισσότερη απο οτι στο παρελθόν.
Απο την άλλη πλευρά, η επίθεση ηταν χάλια μαύρα (να λέμε τα πράγματα με το ονομα τους).
Ατομικές εμπνεύσεις, hero ball καταστάσεις, ενας πολύ κακός Σπανούλης στον οποίο δόθηκε πολύς χρόνος, εν αντιθέσει με τον καλό (οσο έπαιζε) Σλουκα, στον οποίο δεν δόθηκε πολύς χρόνος..
Γενικά, η επιθετική εικόνα ήταν τόσο απογοητευτική, όσο ελπιδοφόρα ηταν η αμυντική εικόνα.

Χωρίς να θέλω να το παίξω προφήτης, έχω την αίσθηση οτι ο Τομιτς (εαν συνεχίσει) θα το γυρίσει στην άμυνα το κόλπο και θα ελπίζει οτι σταδιακά, με επιστροφή των απόντων και φορμάρισμα των ντεφορμέ, θα βελτιώσει και την επιθετική εικόνα...
Μη ξεχνάμε άλλωστε οτι ο Τόμιτς, μπασκετικά έχει κυρίως εναν δάσκαλο, τον Ιωαννίδη, και συνήθως, με οποιον δάσκαλο καθίσεις....

Το μονο που μου κάνει εντύπωση, ειναι το γιατί ο Τομιτς ως βοηθός, δεν ειχε βάλει καθόλου το χέρι του στην αμυντική εικόνα της ομάδας, ενω χθες φάνηκε οτι είναι η Νο1 προτεραιότητα του. Εκτός αν, ως βοηθός, ηταν εντελώς διακοσμητικός και ολίγον άνθρωπος της διοίκησης, οπότε δεν ειχε και ιδιαίτερη συμμετοχή στα τεχνικά θέματα.


Πιστευω ο Τομιτς σαν φιλοσοφια θελει να προσεγγισει το μπασκετ που παιξαμε τη χρονια 11-12 με το Ντουντα..Ολα να ξεκινουν απο την αμυνα..Κατι το οποιο ταιριαζει στην ομαδα και αρεσει και στο κοσμο..Βεβαια αυτο θελει πολυ δουλεια..

Ο Σιμμονς χθες ηταν και εκτος 12αδας..Δε θα αργησει πολυ η ωρα που θα χαιρετησει..

Δε ξερω αν περνουσε η γνωμη του Τομιτς σαν βοηθος αλλα εχω την εντυπωση ο Μπαρτζωκας ειχε αλλη φιλοσοφια και δεν την αλλαζε ευκολα..
mixalisgate7
QUOTE(rankin @ Oct 25 2014, 15:54 ) *
Εκτός αν, ως βοηθός, ηταν εντελώς διακοσμητικός και ολίγον άνθρωπος της διοίκησης, οπότε δεν ειχε και ιδιαίτερη συμμετοχή στα τεχνικά θέματα.


Ήταν,γιατί είχε και χρέη Τιμ μάνατζερ.
rankin
QUOTE(Ilias7 @ Oct 25 2014, 15:12 ) *
Πιστευω ο Τομιτς σαν φιλοσοφια θελει να προσεγγισει το μπασκετ που παιξαμε τη χρονια 11-12 με το Ντουντα..Ολα να ξεκινουν απο την αμυνα..Κατι το οποιο ταιριαζει στην ομαδα και αρεσει και στο κοσμο..Βεβαια αυτο θελει πολυ δουλεια..


Το μπασκετ του Ντουντα θέλει δουλειά ε... πολυ δουλειά..
Γιατι αν δεν σου πετύχει και μείνεις μονο στην άμυνα, καταλήγεις με το μπάσκετ του Πεδουλάκη....


QUOTE(Ilias7 @ Oct 25 2014, 15:12 ) *
Ο Σιμμονς χθες ηταν και εκτος 12αδας..Δε θα αργησει πολυ η ωρα που θα χαιρετησει..

Αυτό του Σιμονς, οπως ειχα γράψει απο χθες, ηταν ενα απο τα κέρδη της βραδιάς.

Αφου δεν τον πιστεύουν στην ομάδα, ας τον κόψουν εντελώς, ας βάλουν τον Μπιλικαββαδά στη 12αδα, και προχωράμε μπροστά.

Ακόμα δηλαδή δεν έχω καταλάβει (οσον αφορά τον Μπαρτζώκα):
Γιατί πήραμε τον Καββαδά, αν τον πιστεύαμε λιγότερο απο τον Σιμονς (που παρακαλάμε να έρθει πρόταση να τον διώξουμε)
Γιατί κρατούσαμε τον Κατσίβελλη τόσα χρόνια και δεν τον δίναμε, έστω δανεικό...
Γιατί εξακολουθούμε και παίρνουμε νεους έλληνες, αφου δεν τους δουλεύουμε και δεν τους δινουμε ευκαιρίες.
Γιατί θάφτηκε πέρσι, σε υπερθετικό βαθμό ο Αγραβάνης

Τουλάχιστον ο Μιλαν, έριξε στο παρκέ και για 4 λεπτά τον Κατσίβελλη και εδωσε σοβαρό χρόνο στον Αγραβάνη, αντιλαμβανόμενος την ανεπάρκεια του Πετγουει.
Εξακολουθώ και θεωρώ οτι αδίκησε τον Σλουκα, ο οποίος (πάντα κατα τη γνώμη μου) θα πρέπει να μοιράζετε το χρόνο με το Σπανούλη.

Γενικότερα, είτε μείνει ο Μίλαν, είτε αναλάβει άλλος κοουτς, θα πρέπει να αντιληφθούν στην ομάδα οτι ο Σπανούλης θα πρέπει να γίνει ο δικός μας Ναβάρο... Να παίρνει 15-20 καλα και ουσιαστικά λεπτά στον αγώνα και τέλος..
Με την αντιμετώπιση τοτέμ, που τυγχάνει αυτη τη στιγμή ο Βασίλης, κάνουμε κακό και στην ομάδα και στον παίχτη (άσχετο αν αυτο δεν τον αντιλαμβάνεται ο ίδιος)

QUOTE(mixalisgate7 @ Oct 25 2014, 16:04 ) *
Ήταν,γιατί είχε και χρέη Τιμ μάνατζερ.


Άρα τώρα ειναι και προπονητής και τιμ μανατζερ (και έχει και μειον ενα βοηθό) ?
Μηπως να του φέρουν πίσω, έστω τον Σταυρακα τον Ελληνιάδη, να έχει ενα τιμ μανατζερ ο άνθρωπος.. Θα τον λιώσουμε στο Multitasking
mixalisgate7
QUOTE(rankin @ Oct 25 2014, 17:58 ) *
Άρα τώρα ειναι και προπονητής και τιμ μανατζερ (και έχει και μειον ενα βοηθό) ?
Μηπως να του φέρουν πίσω, έστω τον Σταυρακα τον Ελληνιάδη, να έχει ενα τιμ μανατζερ ο άνθρωπος.. Θα τον λιώσουμε στο Multitasking


Είναι σε άλλη ομάδα ο Ελλνιάδης.Αν μείνει ο Τόμιτς,θα έρθει ένας έμπειρος βοηθός,όχι τιμ μάνατζερ.
rankin
QUOTE(mixalisgate7 @ Oct 25 2014, 17:18 ) *
Είναι σε άλλη ομάδα ο Ελλνιάδης.Αν μείνει ο Τόμιτς,θα έρθει ένας έμπειρος βοηθός,όχι τιμ μάνατζερ.

Καταλαβες τι εννοω
Οτι αυτη τη στιγμή ο Μιλαν παλεύει μονος του να κάνει και τον προπονητή και τον βοηθό προπονητή και τον τιμ μανατζερ..
Ilias7
Παντως αυτο που φαινεται ειναι οτι ο Τομιτς εχει αντιληθφει οτι η ομαδα δεν ειναι στη καλυτερη της φαση επιθετικα σε συνδιασμος με τις σημαντικες απουσιες και δινει μεγαλο βαρος στην αμυνα ωστε να ερθουν καποιες σημαντικες νικες και να δουλεψει η ομαδα με μια σχετικη ηρεμια..

Ο Σιμμονς απλα πιανει μια θεση ξενου και μια θεση στο ροστερ χωρις λογο..Οπως εχει φανει η ιστορια με τον 7ο ξενο δεν ειχε και δε θα εχει ποτε αποτελεσμα..
Basketofonos
Χαίρετε,

Ευτυχώς που είχαμε απέναντί μας την Λαμποράλ γιατί με κάποια στοιχειωδώς σοβαρή ομάδα θα είχαμε πρόβλημα, τί πρόβλημα δηλ, θα χάναμε.

Στα θετικά η παρουσία Ντάνστον και Αγραβάνη. Το πιο αρνητικό από τα αρνητικά η καταρρακωμένη ψυχολογία της ομάδας, απαιτείται άμεσα να ξεκαθαρίσει το θέμα του προπονητή. Ευτυχώς που η πρώτηφάση της ευρωλίγκας μας δίνει κάποιο περιθώριο χρόνου.

Για τον χρόνο συμμετοχής του Αγραβάνη, που ανέφερε ένας φίλος, θεωρώ ότιμε την επιστροφή του Πριντεζη θα έχει την αντιμετώπιση που είχε και επί Μπαρτζωκα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.