Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΑΡΗΣ-ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
hagi
Ήρθε η ώρα για τα play-off.Σε 3 μέρες τα πρώτα αποτελέσματα θα μας δώσουν μια πρώτη γέυση.
Ελπίζω νη μην τριτόση το κακό για μας.Αν και χάσαμε δύο φορές από τον Πανελλήνιο πιστεύω ότι είμαστε πολύ καλύτεροι και πρέπει να κερδίσουμε..
Η ομάδα δείχνει και καλύτερη ψυχολογία τώρα τελευταία.Επίσης φαίνεται ότι θα παίξει και ο Μπρούερ (έλεος με τους τραυματισμούς του).

Η ώρα δεν είναι καλή αλλά ελπίζω να γεμίση το Αλεξάνδρειο..
yellow madness
Eλπιζω και γω να μην παθουμε τριτη φορα την ιδια ζημια. Παντως δεν συμφωνω πως ειμαστε τοσο καλυτεροι, ναι μεν εχουμε ποιοτικοτερη πρωτη πενταδα αλλα ο Πανελληνιος εχει μεγαλυτερο βαθος. Επισης με ανησυχει ιδιαιτερα το ντεφορμαρισμα του παντιους. Το μονο που με κανει να αισθανομαι αισιοδοξος ειναι το πλεονεκτημα εδρας.
ashton
Γιατί ο Άρης παίζει 4.30 Δευτεριάτικα ?
Δε θα ήταν πιο λογικό να παίξει κατά τις 7 και να έχει περισσότερο κόσμο ?
thrylos7
Επειδή ακριβώς είναι ο Άρης.. δεν έχει ανάγκη... Θα γεμίσει! Τώρα και για sold out δεν ξέρω..
Νομίζω έχει κάποια προβλήματα με τραυματισμούς ο Πανελλήνιος.. Με τον Νάτζφεϊ νομίζω..
Φοβού τον ΜπούμτζεΧ2!
The Admiral
Πανω που ειχα απογοητευτει,πηρε τα πανω της η ομαδα biggrin.gif !!

Καλος αυτος ο Γκργκουρεβιτς (ή καπως ετσι...) και βοηθα και ο Καμπεριδης...Επιτελους λιγη βοηθεια απο τον παγκο...Παντως κοιταζα σημερα στο ιντερνετ κατι αφιερωματα στα πλει οφ και εγραφαν οτι με βαση καποια ειδικη βαθμολογια της Ουλεμπ,ο Αρης ειναι πισω απο ΑΕΚ,Μαρουσι,ΟΣΦΠ,ΠΑΟ...Μονο με τριτη θεση παει Ευρωλιγκα και παιρνει εγγυημενο συμβολαιο,αν...κατακτησει το πρωταθλημα blink.gif !!!

Τελος παντων,ας περασουμε τον Πανελληνιο για αρχη και βλεπουμε!!
hagi
Σωστά,το παν είναι να γίνει η αρχή και να φύγει το άγχος του πρώτου γύρου..Μετά βλέπουμε..
kop-13
Για να δούμε σε πόσα δευτερόλεπτα θα αποβληθεί ο Πεδουλάκης...
Tony_K
Ο Αρης έχει μεγάλο ειδικό βάρος και ισχυρό κίνητρο. Επιπλέον, η έδρα του είναι πολύ πολύ δυνατή και τώρα που έκλεισε την παρένθεση των άσχημων εμφανίσεων μπορεί να είναι αισιόδοξος. Προβλέπω πρόκριση Άρη με 2-1 και διαμαρτυρίες Πεδουλάκη για...120 λεπτά!όσο γοα το ντεφορμάρισμα του Πάντιους, σίγουρα επηρεάζει την ομάδα, αλλά πρέπει να τον κατανοούμε επειδή έχασε πριν 1-2 μήνες το νεογέννητο παιδί του. Ο Γκργκούρεβιτς φαίνεται ότι θα βοηθήσει καθώς έχει καλή γνώση των βασικών του αθλήματος. Καταλύτης στη σειρά, όπως πάντα, ο Στακ. Βαρόμετρο για τον Άρη ο Πάντιους για τον Πανελλήνιο ο Τόμας.
EXPLOITED ARIS
EΠΙΣΗΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ; ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΜΕ ΜΑΡΟΥΣΙ.ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ ΣΤΗΜΕΝΟ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΑΡΗ!!!!!! 19.gif Ο ΜΑΤΣΟΝ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΑ ΠΛΕΙ ΟΦ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΟΤΙ ΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΜΑΡΟΥΣΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΒΑΒΑ(ΣΤΗΜΕΝΟ ΝΤΕ!!)
thrylos7
Για τη δυνατή έδρα όμως, φέτος στα κρίσιμα ο Άρης κάτι παθαίνει και αγχώνεται... Ίσως να νιώθει πίεση.. Πολλές φορές έχει γίνει αυτό..
Ο Στακ θα χρειαστεί πάρα πολύ αφού από την άλλη υπάρχει ένας πολύ καλός σέντερ και μόνο αυτός έχει το ύψος να τον αντιμετωπίσει...

QUOTE
EΠΙΣΗΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ; ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΜΕ ΜΑΡΟΥΣΙ.ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ ΣΤΗΜΕΝΟ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΑΡΗ!!!!!!  Ο ΜΑΤΣΟΝ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΑ ΠΛΕΙ ΟΦ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΟΤΙ ΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΜΑΡΟΥΣΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΒΑΒΑ(ΣΤΗΜΕΝΟ ΝΤΕ!!)

Αυτά τα λένε σιγά βρε! Δεν τα φωνάζουν... tongue.gif
Εγώ πάντως θέλω να περάσει ο ΠΑΟΚ για το ενδεχόμενο να έχουμε μικρό τελικό με τεράστιο ενδιαφέρον μετά από χρόνια...
Warrior
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ May 6 2006, 10:57 AM)
EΠΙΣΗΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ; ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΜΕ ΜΑΡΟΥΣΙ.ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ ΣΤΗΜΕΝΟ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΑΡΗ!!!!!! 19.gif Ο ΜΑΤΣΟΝ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΤΑ ΠΛΕΙ ΟΦ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΦΕΥΓΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ Ο ΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΟΤΙ ΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΜΑΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΜΕ ΜΑΡΟΥΣΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΒΑΒΑ(ΣΤΗΜΕΝΟ ΝΤΕ!!)
*


Eγω δεν το πιστευω αυτο...

Πρωτον δεν ειμαι καθολου σιγουρος οτι στην ΚΑΕ εχουν σκοπο να φερουν
τον Γιαννακη.Μακαρι...

Και δευτερον,ο Γιαννακης δεν προκειται να "πουλησει" ματς,δεν ειναι στο
χαρακτηρα του.

Ας περασουμε τον Πανελληνιο για αρχη βεβαια πρωτα και βλεπουμε!!


QUOTE
Γιατί ο Άρης παίζει 4.30 Δευτεριάτικα ?
Δε θα ήταν πιο λογικό να παίξει κατά τις 7 και να έχει περισσότερο κόσμο ?


Το λογικο αυτο θα ηταν...Ισως δεν γινει αλλο ενα sold out λογω της ωρας
του αγωνα. sad.gif

Εν τω μεταξυ βγηκαμε 1οι στα εισητηρια για την κανονικη περιοδο.


Οσον αφορα την σειρα...εγω την φοβαμαι πολυ παιδια.Ισως να ειναι και η
προιστορια των πλευ-οφ.Εχουμε να περασουμε τον 1ο γυρο παρα πολλα
χρονια...

Τον Μπρουερ δεν τον βλεπω να παιζει τουλαχιστον την Δευτερα.
Warrior
QUOTE(betsmart.gr)
«Είναι συνήθεια φαίνεται να είμαι είτε με την ΑΕΚ, είτε με τον Πανελλήνιο κόντρα στον Άρη. Αν και κάναμε μια πολύ καλή χρονιά, χάσαμε τα τελευταία ματς και πλέον τα πράματα είναι πολύ δύσκολα για εμάς. Ο Νάτζφεϊ χάνει για εμάς όλη την σειρά, ο Μουλαουμέροβιτς θα είναι πιθανότατα στο ματς της Δευτέρας. Ήταν άτυχος και λόγω και της κούρασης είχαμε το πρόβλημα αυτό και αποδυναμωθήκαμε αφού ο "Μούλα" είναι παίκτης κλειδί για την ομάδα μας

Ο Άρης κατά την γνώμη μου έχει μια πολύ παρουσία στην θέση 1, τον Καστλ. Που αποδίδει εξίσου καλά σε άμυνα και επίθεση. Επιθετικά ο Άρης έχει αστάθεια και στηρίζεται στην άμυνα . Θέλει να κερδίσει μπάλες και να τρέξει και ίσως είναι ο καλύτερος στην Ελλάδα στο κομμάτι αυτό. Έχει ύψος, χημεία και παίκτες με ταλέντο. Ο Σιγάλας είναι καλός πασέρ και λειτουργεί σαν δεύτερος πλέι μέικερ.

Ο κόσμος του Άρη είναι ο 6ος παίκτης και έτσι πέσαμε στην ομάδα με την καλύτερη έδρα. Πάντως να πω την αλήθεια και αβαντάζ να είχαμε δεν ξέρω αν θα είχαμε στην αλήθεια την έδρα αφού στο ματς του β γύρου οι οπαδοί του Άρη ήταν περισσότεροι και στην έδρα μας. Ο κόσμος του Άρη είναι σπουδαίος και μπασκετικός

Ο νικητής του ζευγαριού αυτού έχει τις περισσότερες πιθανότητες να κερδίσει και τον νικητή του ζευγαριού Μαρούσι-ΠΑΟΚ. Εμείς δεν έχουμε πίεση για την 3η θέση. Ο Άρης σαφώς είναι πιο έτοιμος για μια διοργάνωση όπως η ευρωλίγκα. Εμείς θέλαμε το Ούλεμπ Καπ και το καταφέραμε. Πάντως η άποψη του σωματείου είναι να προχωρήσουμε με πιο αργά και σταθερά βήματα

Έχουμε στον Πανελλήνιο μια ισχυρή βάση και διοίκηση αλλά όχι απεριόριστο μπάτζετ και μάλιστα όταν αναλάβαμε με τον Αργύρη τον Πεδουλάκη δεν είχαμε έξτρα χρήματα αλλά από ότι έμεινε από κάποιους ακριβούς παίκτες που κόψαμε, χτίσαμε αυτό το σύνολο"!



Ρε παιδια μας δουλευουν τελειως μου φαινεται εκει στον Πανελληνιο.Μεχρι
προ ολιγου,εβγαζαν ανακοινωσεις για την Ευρωλιγκα,γκρινιαζε ο Πεδουλακης
στις συνεντευξεις τυπου για "σπρωξιμο" του Αρη....και βγαινει τωρα ο Σκουρτοπουλος
και λεει οτι "ο Αρης ειναι πιο ετοιμος για την Ευρωλιγκα και εμεις ειμαστε ηδη
ικανοποιημενοι που εξασφαλισαμε το Uleb Cup,που ηταν ο στοχος μας!"
blink.gif icon_drunk.gif


Oσον αφορα τις απουσιες των δυο ομαδων.Ο Νατζφει απο τον Πανελληνιο
δεν νθα αγωνιστει,ενω ο Μουλαομεροβιτς θα παιξει.Απο τον Αρη,ο Μπρουερ
δεν προπονηθηκε ουτε χτες...

Υπαρχει αυξημενη κινητικοτητα και για τα εισητηρια του αγωνα..
hagi
Ήρθε η μέρα του αγώνα..Εγώ θα ευχηθώ καλή επιτυχία στην Αρειανάρα και ελπίζω να είναι γεμάτο το Παλέ.
Άντε με τη νίκη...Να γίνει το πρώτο βηματάκι..
Warrior
Χωρις Μουλαομεροβιτς ο Πανελληνιος και χωρις Πεδουλακη(εφαγε 3 αγωνιστικες
τιμωρια).
thrylos7
Kι εγώ έψαχνα τόση ώρα μήπως κρύβεται; Ή να είναι πάνω στη γραμματεία.. tongue.gif

Άνετη επικράτηση του Άρη... Βρέθηκε σε πολύ καλή ημέρα, αμυντικά και επιθετικά..
Ο Πανελλήνιος ήταν φάντασμα του εαυτού του. Εμ, χωρίς Μούλα που πας; Μάλιστα οι οπαδοί φώναξαν κάποια στιγμή το όνομά του και αυτός απάντησε κάνοντας πως δεν ακούει(ή μήπως πως ακούειwink.gif

Ο νέος του Άρη είναι θηρίο... Για τον Άρη "εκκολάπτονται"(δεν ξέρω αν είναι ο σωστός όρος) ένας πολύ καλός ρημπάουντερ και ένας clutch σούτερ ονόματι Πέτροβιτς - Στεργίου...

Απ' τον Πανελλήνιο μόνο ο Τζόνσεν ήταν σε καλή μέρα ενώ ο ΜπούμτζεΧ2 δε φάνηκε.

Έλειπαν πολλοί σήμερα...
Ο Πεδουλάκης από τον πάγκο...
Ο Μουλαομέροβιτς από το παρκέ...
Ο Νέγρης που δεν οργάνωσε την κερκίδα του super 3(ήταν πριν βέβαια στην καφετέρεια του γηπέδου)
Μια μαζορέτα... κι έτσι τροποποιήθηκαν έστω και στο ελάχιστο τα χορευτικά... icon_drunk.gif

Ο Κουλ εμφανίστηκε στο ημίχρονο και χειροκροτήθηκε από τον κόσμο.

Καλά έκανε ο Άρης και χαλάρωσε μιας και ακολουθεί δύσκολο ματς.. Η διαφορά είχε πάρει μεγάλα ύψη.

Το καλάθι της ημέρας πάντως δε φέρει την υπογραφή ούτε του Πέτροβιτς ούτε του Πάντιους(που έβαζε ότι ήθελε)...
Χαριτόπουλος.. Πιστεύω θα το δείξει... που άραγε; Ήταν πολύ ωραίο (και τυχερό βέβαια).

Αυτά τα ολίγα... Δεν έχει και πολλά να σχολιάσει κανείς.
Warrior
QUOTE(thrylos7 @ May 8 2006, 07:11 PM)
Ο νέος του Άρη είναι θηρίο... Για τον Άρη "εκκολάπτονται"(δεν ξέρω αν είναι ο σωστός όρος) ένας πολύ καλός ρημπάουντερ και ένας clutch σούτερ ονόματι Πέτροβιτς - Στεργίου...
*


Πραγματικα ο Γκρκγκουρεβιτς προσφερει πολυ μεγαλη βοηθεια στα ριμπαουντ!
Ειναι δυνατος παικτης και εχει πολυ καλες τοποθετησεις.Επιθετικα δεν λεει
και πολλα,αλλα δεν παιρνει περιττες προσπαθειες και φαινεται εξυπνος.

Ο Πετροβιτς ειναι αψυχολογητος παικτης.Σουταρει μονος του τριποντο...
αιρμπολ!!Σουταρει 3 υπο ασφυκτικη πιεση...μεσα!! blink.gif

Εγω τρεμω παντως οταν εχει την μπαλα...Ασε που καμια φορα τρωει τον
χρονο της επιθεσης με ασκοπες τριπλες.

Απλα πρεπει να παιζει λιγο πιο μυαλωμενα...


Αρνητικοι πρωταγωνιστες...οι λιγοι συνδεσμιτες,που δεν ξερω τι εχουν βαλθει
να αποδειξουν επιτελους και πηγαινουν κοντρα στην πλειοψηφια του κοσμου
στο παλε. 68.gif

Tελοσπαντων...καποτε πρεπει να βρεθει μια λυση σε αυτη την κοντρα.

Το παιχνιδι της Τεταρτης θα ειναι πολυ διαφορετικο.Η σειρα πρεπει να ληξει
εκει,γιατι θα εχουμε μεγαλα αγχη αλλιως.Μπορουμε πιστευω και πρεπει...

Εdit:Δυστυχως το "παλε" δεν ηταν γεματο,επαιξε τον ρολο η πραγματικα
ακαταλληλη ωρα που εγινε ο αγωνας.ΠΑντως συγκριτικα με τα αλλα γηπεδα
στα οποια ειχαμε αγωνες πλευ-οφ σημερα...ηταν ικανοποιητικη η παρουσια.
weirdo1977
είχαμε φασαρίες έξω από το πάλε αλλά δεν κατάλαβα τι ακριβώς έγινε, αγωνιστικά τώρα... ήταν το πιο κουραστικό παιχνίδι που είδα φέτος, μου φάνηκε πολύ εύκολο, άντε να δούμε την συνεχεία...
Warrior
QUOTE(weirdo1977 @ May 8 2006, 09:02 PM)
είχαμε φασαρίες έξω από το πάλε αλλά δεν κατάλαβα τι ακριβώς έγινε
*


Το ακουσα και γω...
Δεν νομιζω οτι θελει και πολυ φαντασια να καταλαβουμε τι περιπου παιχτηκε.wink.gif

Να δω ποτε θα σταματησουν καποιοι τα καραγκιοζιλικια!! angry_red.gif

Tελοσπαντων,ας το αφησουμε καλυτερα εδω,γιατι ποναει αυτο το θεμα..
Apple
Πολύ εύκολο ματς! Η αλήθεια είναι ότι το περίμενα πολυ πιο δύσκολο, αλλά, χωρίς Μούλα με φαίνεται ότι ο Πανελλήνιος δεν μπορεί να παίξει.

Πάντως και πάλι σπάστηκα λίγο με την ομάδα μας. Το 70% των επιθέσεων ήταν τελείως ανοργάνωτες και μιλώ για την αρχή του παιχνιδιού όπου τα πράγματα δεν ήταν τελειωμένα.
Παρατηρώ γενικότερα ότι έχουμε πρόβλημα στην κίνηση στην επίθεση, όπως επίσης και στο passing game. Πολύ ώρα η μπάλα στα χέρια του Κάστλ, τελειώνει ο χρόνος και γίνεται βεβιασμένη επίθεση.
Ίσως το μοναδικό ματς που δεν έγινε φέτος αυτό ήταν στο ΟΑΚΑ με τον Παναθηναϊκό, αν εξαιρέσουμε τα τελευταία 4-5 λεπτά.
Δεν ξέρςω, αλλά με προβληματίζει πολύ η ομάδα όσον αφορά την επίθεση. Πολύ στατικότητα βρε αδερφέ!
Μετά είδα και το ΟΣΦΠ-ΑΕΚ και προβληματίστικα ακόμα περισσότερο βλέποντας το παιχνίδι του Ολμπιακού. Απλό και γρήγορο (τουλάχιστον στην αρχή). Και να σκεφεί κανείς ότι είναι όλοι καινούργιοι εκεί και υποτίθεται ότι δεν θα είχαν ομοιογένεια.

Νομίζω έχουμε και εμείς τη δυνατότητα να παίξουμε έτσι. Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει, γιατί ώρες ώρες παίζουμε και εμείς απλά και ωραία.
Όχι πάντα όμως.... bball.gif

Anyway, πάλι φλυαρώ.
Για το ματς

Η έκπληξη: Με άρεσει πολύ ο καινούργιος! Έχει πάθος και είναι μαχήτης.

Highlight: Σίγουρα το καλάθι του Χαριτόπουλου. Αν έβαζε και κανένα πιο normal όλη τη χρονιά όμως θα ήταν καλύτερα. shot.gif

Διαιτησία: Γιατί πρέπει ΠΑΝΤΑ οι διατητές όταν κάνουν ένα λάθος, μετά να κάνουν και δεύτερο για να πατσίσουν το προηγούμενο λάθος και το παιχνίδι να γίνεται πώλος! (ειδικά στο 1ο ημίχρονο)
Γενικά όμως ήταν ΟΚ να μην τους αδικώ.

Κόσμος: Περίμενα περισσότερο, αλλά αν ήταν έτσι θα έπρεπε να ήμουν και γω στο γήπεδο! tongue.gif


Ελπίζω πάντως να κερδίσουμε και την Τετάρτη για να ξεκουραστούν γιατί είναι μόνο 7-8 άτομα ετοιμοπόλεμα στην ομάδα, δυστυχώς.
thrylos7
Αυτό θα έλεγα... Πολύ καλές τοποθετήσεις... Κάθε φορά πάνω του πήγαινε η μπάλα. Για το νέο λέω..

Για ποιους απ' όλους λες warrior; Μετά το τέλος έγινε μικρή φασαρία(αν συνεχίστηκε όταν έφυγα δεν ξέρω) ανάμεσα σε σουπεράδες και ιερολοχίτες σύμφωνα με κάποιον που άκουσα στο λεωφορείο.

QUOTE
ήταν το πιο κουραστικό παιχνίδι που είδα φέτος, μου φάνηκε πολύ εύκολο, άντε να δούμε την συνεχεία...

Δηλαδή προτιμάς εκείνα τα αγχωτικά που σου βγαίνει η ψυχή; tongue.gif

Η προσέλευση του κόσμου ήταν αρκούντως ικανοποιητική.

Θα πούμε περισσότερα από αύριο.
Anaz
QUOTE
Παρατηρώ γενικότερα ότι έχουμε πρόβλημα στην κίνηση στην επίθεση, όπως επίσης και στο passing game. Πολύ ώρα η μπάλα στα χέρια του Κάστλ, τελειώνει ο χρόνος και γίνεται βεβιασμένη επίθεση.
Ίσως το μοναδικό ματς που δεν έγινε φέτος αυτό ήταν στο ΟΑΚΑ με τον Παναθηναϊκό, αν εξαιρέσουμε τα τελευταία 4-5 λεπτά.
Δεν ξέρςω, αλλά με προβληματίζει πολύ η ομάδα όσον αφορά την επίθεση. Πολύ στατικότητα βρε αδερφέ!
Συμφωνώ!!

ο Πανελληνιος είναι δυο σκαλια πιο κάτω χωρις τον Μουλα.κριμα γιατι κ με τον Αρη να'χει το πλεονεκτημα εδρας δεν βλέπω πλεον σασπενς σ'αυτη τη σειρα όπως περιμενα..Αληθεια ποτε γυρναει?
Ο νεος του Πανελληνιου-Τζονσεν- πάντως τα πάει περιφημα!!Aν κ σήμερα ηταν αρκετα αστοχος...
hagi
Νίκη άνετη και ωραία.Αν και δεν μου άρεσε που χαλαρώσαμε στο τέλος αλλά ίσως υπήρχε λόγος για να γίνει..
Νομίζω ότι και πάλι ο Παννελήνιος με δικαιώνει για την ποιότητα σαν ομάδα.Μόνο ο Μούλα είναι αυτός που την κρατάει και φάνηκε καθαρά εχθές..
Όσο για το νέο παίχτη (είδες Warrior;;) είναι καλός και σίγουρα πολύ καλύτερος από τον Κουλ,όπως το περίμενα άλλωστε.Νομίζω ότι είναι πολύ θετικός και δεν σε πιάνει φόβος όταν τον βλέπεις στην πεντάδα όπως όταν έβλεπα τον Κουλ.

Πιστεύω ότι ακόμη και να παίξει ο Μούλα στο δεύτερο παιχνίδι μπορούμε να το πάρουμε και να τελειώσουμε τη σειρά εκεί..
Είμαστε καλύτερη ομάδα..
weirdo1977
με τρομάζει το ντεφορμάρισμα του kasl... τελευταία δείχνει αρκετά θολωμένος... k δεν βλέπω πρόθεση απ τον πάγκο να τον ξεκουράσουν σε παιχνίδια σαν το χθεσινό..
Warrior
QUOTE(hagi @ May 9 2006, 08:57 AM)
Όσο για το νέο παίχτη (είδες Warrior;;) είναι καλός και σίγουρα πολύ καλύτερος από τον Κουλ,όπως το περίμενα άλλωστε.Νομίζω ότι είναι πολύ θετικός και δεν σε πιάνει φόβος όταν τον βλέπεις στην πεντάδα όπως όταν έβλεπα τον Κουλ.
*


Xρησιμος ειναι σιγουρα...μπροστα στον Κουλ ειναι ΝΒΑερ!! laugh.gif

Απλα θα μπορουσε να ειναι και καλυτερος.Απο αυτην την αποψη το ελεγα..
Καποιος που θα αλλαζε το επιπεδο της ομαδας.

Θα συμφωνησω και γω με Αpple και Anaz οσον αφορα την στατικοτητα
της ομαδας.Εμενα χθες δεν μου αρεσε καθολου η ομαδα...Απλα ηταν πολυ
κακος ο Πανελληνιος,που χωρις Μουλα ειναι για τα πανηγυρια..

Αυτο εχει να κανει και με το ντεφορμαρισμα του Καστλ,οπως λεει και ο weirdo,
που ηταν κακος χθες.Εμενα παντως δεν ανυσηχει ο Καστλ.Πιστευω πως οταν
χρειαστει,θα ειναι ο καλος Καστλ.Χθες οντως το παιχνιδι ηταν πολυ χαλαρο.

Υ.Γ.Τhryle σε εναν την πεσανε...γιατι εθιξε τον συνδεσμο τους,που παρεπιμπτοντως
δεν εκφραζει πια τον κοσμο του Αρη.
emperor
Και εμένα η ομάδα δεν με άρεσε.Πολύ στατικοί στην επίθεση και χωρίς πλάνο.

Ο Πανελλήνιος εχθές ήταν άθλιος στην κυριολεξία

Πιστεύω πάντως ότι θα περάσουμε από την κυψέλη και ας παίξει ο Μούλα

Όσο για τον Σούπερ3.Ποια η κατάσταση έχει ξεφύγει.Το έχουν καταλάβει ότι πια έχουν απομονωθεί και αυτό τους οδηγεί σε πράξεις αυτοκαταστροφής.

Τόσο με τα συνθήματα όσο και με το ξύλο που έπεσε

Το χειρότερο είναι ότι δεν καταλαβαίνουν ότι με αυτά που κάνουν απομωνόνονται περισσότερο.Η δικαιολογία για τα χθεσινά είναι ότι έπεσαν οι μάπες γιατί οι δύο άνθρωποι έβρισαν τον σύνδεσμο sad.gif
Όλα αυτά είναι παράλογα τι να πω

ΥΣ Ο κροάτης πολύ θετικός για τα λεφτά και την χρονική στιγμή που τον πήραμε.
hagi
Έφτασε και η μέρα για το δεύτερο παιχνίδι..

Πρέπει να κερδίσουμε.Δεν πρέπει να δώσουμε δικαίωμα στον Πανελλήνιο να έχει ελπίδες.
Έτσι θα ανέβει η ομάδα ψυχολογικά και φυσικά θα είμαστε ένα βήμα από την Ευρωλίγκα.
Καλή επιτυχία και με τη νίκη λοιπόν στην Αρειανάρα..
Warrior
Παιζει και ο Μπρουερ σημερα,καθως ξεπερασε το προβλημα...Το θεμα ειναι
βεβαια πως θα παρουσιαστει μετα τον τραυματισμο του και ποσο χρονο
συμμετοχης θα παρει..

Απο την αλλη ο Μουλαομεροβιτς ειναι αμφιβολος.Αν δεν παιξει δεν θα
υπαρχουν δικαιολογιες!

Γενικα πρεπει να τελειωσουμε σημερα την σειρα.ΔΕν μας χρειαζεται αλλο
αγχος φετος.Αν παμε σε 3ο παιχνιδι,το αγχος στην ομαδα θα ειναι τοσο
μεγαλο,που ολα μπορουν να γινουν..
chinaski
Μπραβο στα παιδια, Μπραβο σε ολους, επιτελους μετα απο τοσα χρονια ο Αρης στην τετραδα.

Ποσο σημαντικο ειναι οι 6 παικτες που λεγαμε σε ολοι τη χρονια, να ειναι 7 και μιλαω φυσικα για τον κροατη που οπως εδειξε μπορει να βοηθησει εν αντιθεση με τον Κουλ που δεν μπορουσε.


Κερδισαμε ενα παιχνιδι στο οποιο Παντιους και Στακ δεν τραβηξαν. Που την βρισκει την δυναμη ο Καστλ ρε παιδια, μπραβο του. 17 ριμπαουντ ο Κροατης, και πραγματικα εχω πολυ καιρο να δω παικτη να περνει τοσα ριμπαουντ. Θυμαμε τον Ελις να περνει 22 ριμπαουντ στην πατρα.
yellow madness
Ο chinaski τα ειπε ολα (Ποσο σημαντικο ειναι οι 6 παικτες που λεγαμε σε ολοι τη χρονια, να ειναι 7 και μιλαω φυσικα για τον κροατη που οπως εδειξε μπορει να βοηθησει εν αντιθεση με τον Κουλ που δεν μπορουσε.


Κερδισαμε ενα παιχνιδι στο οποιο Παντιους και Στακ δεν τραβηξαν).
Πρεπει να αναγνωρισουμε στον ιταλο οτι εκανε εξαιρετικη επιλογη στον αντικαταστατη του Κουλ. Αν ανεβει και ο Στακ μπορουμε να κανουμε την ζωη δυσκολη στους παναθηναϊκούς
Warrior
Μολις γυρισα απο Κυψελη.....

Τι λεει παιδια περασαμε ημιτελικα??Σαν ψεμα μου φαινεται... laugh.gif

Αντε ενα βηματακι εμεινε ακομα!!

Τι εκανε ρε παιδια ο Γκρουγκουρεβιτς!! ohmy.gif 41.gif

Παιρνει τον τιτλο του ΜVP απο τον Καστλ,που μιλησε στα κρισιμα σημεια!
Μπραβο και σε αυτον που γυρισε το παιχνιδι...

Συνεχιζουμε τωρα...
thrylos7
Εγώ ήδη φαντάζομαι το 2ο ματς στο Αλεξάνδρειο με τον Παναθηναϊκό...

Πωπω! Αυτό είναι!!!
emperor
Επιτέλους μετά από χρόνια θα δούμε ημιτελικό biggrin.gif
του ΑΡΗ στο πρωτάθλημα
Έσπασε η γκίνια

Τι έκανε πάλι ο Κροάτης 17 ριμπάουτ και 15 πόντους;Θα τρελαθούμε w00t.gif w00t.gif

Και τώρα ο ΠΑΟ.

ΑΡΕΙΑΝΑΡΑ ΓΕΡΑ Ο ΤΕΛΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ icon_drunk.gif biggrin.gif
Apple
Πραγματικά δεν περίμενα να κερδίσουμε σήμερα!

Πίστευα ότι θα μας βγάλουν την ψυχή στο 3ο ματς ως συνήθως.

Το ματς το άκουγα στο ραδιόφωνο μέσα στην αίθουσα που κάναμε μάθημα στη σχολή!
Αν είναι να κερδίζουμε θα το καθιερώσω!

Ελπίζω πάντως να παλέψουμε τη σειρά με τον Παναθηναϊκό και αν γίνει κανένα θάυμα (λέμε τώρα) να περάσουμε τελικό μετά από τόσα και τόσα χρόνια!!
Δεν ξέρω για εσάς αλλά η ίδεα των τελικών του πρωταθλήματος με εξιτάρει πάρα πολύ....

Δύσκολα τα πράγματα όμως....

Όπως και να ΄χει, είναι μια μεγάλη επιτυχία η πρόκριση στην 4αδα!
Μας φέρνει και πολύ κοντά στην ποθητή Ευρωλίγκα!

Συγχαρητήρια σε όλους !
Alexmei
ρε είναι δύσκολα με τον ΠΑΟ........ θέλω να περάσει και ο Παο και ο Άρης στην Ευρολίγκα.
hagi
Μπράβο στην Αρειανάρα για τη μεγάλη νίκη πρόκριση.
Μετά από χρόνια επιτέλους στην τετράδα.
Τώρα πραγματικά τα πράγματα είναι δύσκολα αλλά μιλάμε για μπάσκετ όλα γίνονται.
Σίγουρα είναι εξαιρετικά δύσκολο να αποκλείσεις τον ΠΑΟ,όμως φέτος τον έχουμε δυσκολέψει πάρα πολύ και σίγουρα έχουμε δείξει ψυχή και πάθος σε όλα τα παιχνίδια..

Πραγματικά το παιχνίδι στο Αλεξάνδρειο θα είναι κόλαση αλλά το πρώτο παιχνίδι στο Γαλάτσι είναι πολύ καθοριστικό..

Τώρα για το χθεσινό παιχνίδι..Χάσαμε την συγκέντρωσή μας κάποια στιγμή αλλά ευτυχώς δούλεψε και πάλι το πάθος και καταφέραμε να πάρουμε το παιχνίδι..
Ο Γκργκούρεβιτς καταπληκτικός με 15 πόντους και 17 ριμπάουντ.Βοηθάει απίστευτα την ομάδα και πιστεύω ότι είναι ένας παίχτης κλειδί..Θα μας βοηθήσει σίγουρα στη συνέχεια..
Ανυπομονώ για την συνέχεια...
Tony_K
Μπράβο στον Άρη!Το ελληνικό μπάσκετ τον χρειάζεται στην τετράδα!Επόμενη στάση:Ευρωλίγκα! Με τον Παναθηναικό προβλέπονται δυνατές μάχες όπως έδειξε και η κανονική περίοδος, απλώς τώρα χρειάζεται να δείξει ο Άρης περισσότερο χαρακτήρα.
Warrior
Kοιταζοντας με δευτερη ματια τα στατιστικα του αγωνα...πιστευω πως ισως
βιαστηκα να δωσω τον τιτλο του MVP στον Κροατη....

QUOTE(sportime.gr)
Τερέλ Καστλ! Ο Αμερικανός ήταν η ήρεμη δύναμη του Άρη. Οργάνωσε άψογα τις επιθέσεις της ομάδας του και δήλωσε "παρών" σε όλα τα κρίσιμα σημεία. Τα στατιστικά του, "μιλούν" από μόνα τους. Σε 35:47 λεπτά συμμετοχής πέτυχε 23 πόντους με 7/8 βολές, 5/6 δίποντα, 2/2 τρίποντα, κέρδισε 7 φάουλ, μάζεψε 2 ριμπάουντ, έκανε 1 κλέψιμο, έδωσε 2 ασίστ και υπέπεσε σε μόλις 1 λάθος. Αξιοσημείωτη και η παρουσία του Αντέ Γκργκούρεβιτς, ο οποίος σε 29:17 λεπτά πέτυχε 15π. (1/2 βολές, 4/5 δίποντα και 2/5 τρίποντα) και μάζεψε 17 ριμπάουντ!


Πραγματικα αλανθαστος ο Καστλ!! ohmy.gif 41.gif

Kαι αν με ρωτουσατε μολις τελειωσε ο αγωνας,θα σας ελεγα πως δεν εβαλε
με τιποτα πανω απο 15π.!Ουτε που το καταλαβα ποτε εφτασε τους 23!

Γενικα το παιχνιδι ηταν πολυ ομορφο χθες.Ειχε συνεχεις ανατροπες στην
εξελιξη του και πολυ παθος!
Δεν ξερω ποσο περασε απο την τηλεοραση,αλλα επικρατουσε μεγαλη ενταση
στο γηπεδο.Εντος παρκε δινονταν "ομηρικες" μαχες σε καποιες φασεις,ενω
στην κερκιδα(λογω προιστοριας,ανακοινωσεων κλπ.) υπηρχε εκατερωθεν
δυσπιστια στις αποφασεις των διαιτητων,οπως και πολλες αντεκλησεις..

Ειχαν μοιρασει και στα παιδια καμια 20αρια τουλαχιστον κορνες και πραγματικα
σε επιανε πονοκεφαλος!Αληθεια ποτε θα τις απαγορεψουνε αυτες??Σου χτυπανε
το νευρικο συστημα χωρις υπερβολη! angry_red.gif


Τωρα με τον Παναθηναικο,πολυ δυσκολα τα πραγματα.Δεν ειναι καθολου
ευκολο να του παρεις 3 νικες σε 5 ματς.Και δεν μας συμφερει που οι αγωνες
θα γινουν στο Γαλατσι...

Απο την αλλη,μετα απο 7 χρονια ειμαστε ξανα στα ημιτελικα και ειμαστε εκ
των πραγματων υποχρεωμενοι να διεκδικησουμε το καλυτερο δυνατο,με τις
πιθανοτητες που μας αναλογουν...

Δεν ξερω για σας,αλλα με "εξιταρει" η ιδεα τις μονομαχιας στις 3 νικες με τον
Παναθηναικο w00t.gif και νομιζω πως ειναι κατι το οποιο επιζητουσαμε ανεξαρτητα
με την καταληξη που θα εχει η μονομαχια.
hagi
QUOTE(Warrior @ May 11 2006, 01:39 PM)
Δεν ξερω για σας,αλλα με "εξιταρει" η ιδεα τις μονομαχιας στις 3 νικες με τον
Παναθηναικο w00t.gif και νομιζω πως ειναι κατι το οποιο επιζητουσαμε ανεξαρτητα
με την καταληξη που θα εχει η μονομαχια.
*


Και μένα το ίδιο Warrior,νομίζω θα μας τρελάνουν αυτοί οι αγώνες.Ξέρεις τώρα θα ανέβουν οι παλμοί,θα χτυπάει η καρδιά πιο γρήγορα,θα νευριάσουμε,θα χαρούμε και γενικά θα έχουμε διάφορα συναισθήματα tongue.gif Ελπίζω στο τέλος να επικρατήσει της χαράς έστω και αν χάσουμε αλλά αξιοπρεπώς... biggrin.gif
Papaloukas 4 ever
Ήμουν και εγώ στην Κυψέλη, δίπλα στα επίσημα, όμως, καθώς υποστήριζα τον Πανελλήνιο. Άσχετο, αν από τη σειρά ήθελα να περάσει ο Άρης γιατί θέλω (όπως πιστέυω ότι και θα γίνουν) μάχες στη συνέχεια με το βάζελο.

QUOTE(Warrior @ May 11 2006, 12:39 PM)
Kαι αν με ρωτουσατε μολις τελειωσε ο αγωνας,θα σας ελεγα πως δεν εβαλε
με τιποτα πανω απο 15π.!Ουτε που το καταλαβα ποτε εφτασε τους 23!
*


Και εγώ την ίδια άποψη είχα και σήμερα που το διάβασα, έμεινα άναυδος. Μέχρι τότε MVP έλεγα τον Κροάτη (νο 15)

QUOTE(Warrior @ May 11 2006, 12:39 PM)
ενω στην κερκιδα υπηρχαν και πολλες αντεκλησεις. Ειχαν μοιρασει και στα παιδια καμια 20αρια τουλαχιστον κορνες και πραγματικα σε επιανε πονοκεφαλος! Αληθεια ποτε θα τις απαγορεψουνε αυτες??Σου χτυπανε
το νευρικο συστημα χωρις υπερβολη! angry_red.gif
*


Πιστεύω ότι υπερβάλλεις για τις αντεγκλήσεις. Αλήθεια η φασαρία στο ημίχρονο με τον τύπο με το κουστούμι από τη μεριά σας γιατί εγινε; Όσον αφορά τις κόρνες, νομίζω ότι σε τίποτα δεν φτάνουν την ατμόσφαιρα (καταπληκτική, όντως) που κάνουν οι φωνές σας στο Αλεξάνδρειο.
thrylos7
QUOTE
Τωρα με τον Παναθηναικο,πολυ δυσκολα τα πραγματα.Δεν ειναι καθολου
ευκολο να του παρεις 3 νικες σε 5 ματς.Και δεν μας συμφερει που οι αγωνες
θα γινουν στο Γαλατσι...

Αμάν! Το ξέχασα! 3 νίκες είναι και όχι 2! Ώρε γλέντια...!!! banana.gif Πωρώθηκα!

QUOTE
Συγχαρητήρια σε όλους !

Και σε μένα; tongue.gif biggrin.gif

QUOTE
θέλω να περάσει και ο Παο και ο Άρης στην Ευρολίγκα
Ο ΠΑΟ είναι ούτως ή άλλως...

QUOTE
Πιστεύω ότι υπερβάλλεις για τις αντεγκλήσεις. Αλήθεια η φασαρία στο ημίχρονο με τον τύπο με το κουστούμι από τη μεριά σας γιατί εγινε; Όσον αφορά τις κόρνες, νομίζω ότι σε τίποτα δεν φτάνουν την ατμόσφαιρα (καταπληκτική, όντως) που κάνουν οι φωνές σας στο Αλεξάνδρειο
Στο Αλεξάνδρειο όμως είναι συνεχής ο ήχος και σε φυσιολογική συχνότητα... Οι κόρνες είναι άστα να πάνε...(σαφήνεια ε!)

Ο Γκργκούρεβιτς ίσως αποδειχθεί παίκτης κλειδί πράγματι αλλά ο Ομπράντοβιτς συνήθως όταν θέλει να "κλειδώσει" έναν παίκτη(άρα στη συγκεκριμένη περίπτωση να κλειδώσει.. το κλειδί;;;) τα καταφέρνει...
Όταν όμως υπάρχει τριπλή απειλή(Στακ, Γουίλκινσον) δυσκολεύουν τα πράγματα...
Για να δούμε!
Πότε είναι τα ματς; Τρίτη νομίζω ξεκινάει...
Warrior
QUOTE(Papaloukas 4 ever @ May 11 2006, 01:58 PM)
Πιστεύω ότι υπερβάλλεις για τις αντεγκλήσεις. Αλήθεια η φασαρία στο ημίχρονο με τον τύπο με το κουστούμι από τη μεριά σας γιατί εγινε; Όσον αφορά τις κόρνες, νομίζω ότι σε τίποτα δεν φτάνουν την ατμόσφαιρα (καταπληκτική, όντως) που κάνουν οι φωνές σας στο Αλεξάνδρειο.
*


Για ματς στην Κυψελη με τον Πανελληνιο...ειχε πολυ ενταση ο αγωνας.Οχι
οτι ειχαμε υπερβολες,συγκριτικα μα αλλες φορες λεω.Η Κυψελη ειναι μια απο
τις πιο φιλοξενες εδρες.

Τα παιδακια πισω απο τις μπασκετες ειχανε κανα δυο "κορνες" το καθενα.Στο
ημιχρονο παραπονεθηκαμε στην αστυνομια και τις μαζεψανε.Τοτε ηρθε αυτος
με το κοστουμι και αρχισε να βριζει και να απειλει θεους και δαιμονες.Επι 15
λεπτα ειχε κανει σκουπιδι τον αστυνομικο που τις μαζεψε...

Πρεπει να ταν καποιος υπαλληλος της ΚΑΕ Πανελληνιος...Και ετσι προκληθηκε
ενταση.Με τα πολλα επιστραφηκαν οι "κορνες" και η κατασταση εγινε ακομα
χειροτερη απο πριν,μιας και τωρα ειχαν ακομα περισσοτερες και τις χρησιμοποιουσαν
συχνοτερα!! 40.gif

Eυτυχως σε καποια φαση "αδειασανε" ή τα πιασε πονοκεφαλος και τα παιδακια biggrin.gif
και ηρεμησαμε καπως! smile.gif


Tην Τριτη ξεκιναει η σειρα και αναμενεται με μεγαλο ενδιαφερον.Ο Αρης θα
χρειαστει να υπερβαλλει εαυτον..
chinaski
Δεν μπορω να προσδιορισω μεσα μου σε ποια περιπτωση θα ειμουν ευχαριστημενος στα παιχνιδια με τον Παναθηναικο. Μαλλον μου αρκει να δω την ομαδα να τα δινει ολα και σε καμια περιπτωση να κανει συντηρηση δυναμεων για τον μικρο τελικο. Απλα δωστε τα ολα και οτι βγει, αγαπαμε τον Αρη αλλα παραφρονες δεν ειμαστε, ξερουμε ποιος ειναι το αφεντικο της σειρας.
hagi
Σίγουρα ξέρουμε ότι ο ΠΑΟ είναι μεγάλη ομάδα αλλά νομίζω ότι μπορούμε να κάνουμε τη ζημιά.Αλλά θέλει μεγάλη προσπάθεια και συγκέντρωση στο παιχνίδι μας.Όσο για το πάθος αυτό δεν το φοβάμαι γιατί το έχουμε στο μέγιστο βαθμό..

Θα παλέψουμε και αν "πέσουμε" εύχομαι να είναι ηρωικά!!

Ο πρώτος αγώνας είναι την Δευτέρα στης 19:00 στο Γαλάτσι και τηλεοπτικά από τη ΝΕΤ.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.