Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague Fantasy Challenge 2014-2015
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2014-15
Pierce
Το αμελήσαμε φέτος λίγο το θεματάκι.
Anyway, η private league ανέβηκε με τα παρακάτω στοιχεία στο Fantasy Challenge.


Όνομα: Basketforumgr (χωρίς την τελεία, γιατί ο υποφαινόμενος είναι τρόμπας και έκανε λάθος τον κωδικό)
Κωδικός: bf2014



Μέχρι αύριο απεριόριστες αλλαγές, μια ομάδα ο καθένας όπως πάντα.
Επίσης ενημερωνόμαστε από τον ειδικό -και πολυπρωταθλητη Ελλάδος- Thrylos7 στο EFC )|( the blog
SteveNashidis
Μου γράφει αυτό .
You don't have a confirmed team or all your teams is already in this Private League. Create and confirm a team before you join a Private League. Go back.

Eίναι κλειστή η λίγκα;
j-kidd13
Πρωτα φτιαχνεις την ομαδα και μετα μπαινεις στη λιγκα...
gspara
QUOTE (j-kidd13 @ Oct 13 2014, 18:09 ) *
Πρωτα φτιαχνεις την ομαδα και μετα μπαινεις στη λιγκα...

Eφτιαξα την ομαδα αλλα οταν κλικαρω ''join a private league'' δεν βρισκω την ομαδα του φορουμ.
Zoys
QUOTE(gspara @ Oct 14 2014, 10:34 ) *
Eφτιαξα την ομαδα αλλα οταν κλικαρω ''join a private league'' δεν βρισκω την ομαδα του φορουμ.

Πάτα στο "From ATS2 to Basketoparea" και θα το βρεις.
gspara
QUOTE (Zoys @ Oct 14 2014, 10:38 ) *
Πάτα στο "From ATS2 to Basketoparea" και θα το βρεις.

Τhanxs thumbsup.gif
Pierce
Πλάτωνα (όποιος και αν είσαι), μια ομάδα είπαμε. Πες μου ποια θα κρατήσεις να διαγράψω τις άλλες 2. Αλλίως θα κρατήσω μια στην τύχη.
yorgos
Πρόλαβα και μπήκα κι εγώ (Cuba). Άντε καλή μας επιτυχία...
PanosIlio
Μπήκα κι εγώ, Panos Spurs (ψωνάρα Popovic και καλά)!!
SG3ptshooter
Οι μαγικές τελευταίες ώρες πριν να κλειδώσουν τα πρώτα rosters. Eίμαι σίγουρος ότι αμέσως έκραξα τον τύπο που έπεσε πάνω μου στο δρόμο γιατί διέκοψε το σκεπτικό μου για το αν πρέπει ή δεν πρέπει να πάρω το Dunston. tongue.gif
gspara
Εγω πρωτο-πρωτο πηρα Σαριτς που καραγουσταρω τρελα.Ευτυχως ετυχε και διαβασα τις δηλωσεις του πατερα του για τον Ντουντα και αναγκαστηκα να τον αλλαξω.
Lonis_t
Και γω μέσα στη λίγκα! Καλή επιτυχία σε όλους!
giorgos14
Οι ποντοι που κερδιζουμε πως ακριβως πανε;
yorgos
Δυνατός ο Ερτέλ στην πρεμιέρα!
kotzito
QUOTE(giorgos14 @ Oct 15 2014, 21:56 ) *
Οι ποντοι που κερδιζουμε πως ακριβως πανε;

Το ranking του παίκτη +10% αυτού αν κερδίσει το ματς η ομάδα. Π.χ. αν ο Χ παίκτης σε αυτό το ματς έχει 20 ranking και κερδίσει η ομάδα του, παίρνεις 22 πόντους από αυτόν.
gspara
QUOTE (yorgos @ Oct 15 2014, 22:24 ) *
Δυνατός ο Ερτέλ στην πρεμιέρα!

Kαι τον τσιμπησα κυριολεκτικα στο παρα πεντε 69.gif
bbplayer
mia χαρά το 30ράκι του Ερτέλ αλλά τη φάγαμε τη φόλα όσοι είχαμε τον Τάιους. Ουτε 12άδα
j-kidd13
125 απο 5 παικτες....Και ερχεται ο μαγκας ο Boungou Colo και κανει...-2....
Kαι σε ριχνει στο 123! shot.gif
Περιμενω σημερα οι υπολοιποι 4 παικταραδες να κανουν καλες εμφανισεις...Να πλησιασουμε το 200αρι...
giorgos14
QUOTE(j-kidd13 @ Oct 17 2014, 12:05 ) *
125 απο 5 παικτες....Και ερχεται ο μαγκας ο Boungou Colo και κανει...-2....
Kαι σε ριχνει στο 123! shot.gif
Περιμενω σημερα οι υπολοιποι 4 παικταραδες να κανουν καλες εμφανισεις...Να πλησιασουμε το 200αρι...



καλα εισαι εσυ..εγω 30 απο ερτελ και οι αλλοι 5 μονοψηφιο..καταντια
Lonis_t
86,7 απ'ο 4 παίκτες και σήμερα περιμενω τα καλύτερα!
Λίγο καλύτερος να ήταν ο Λοτζέσκις χτες...
SG3ptshooter
Δημόσια συγγνώμη στο Damian Kulig που τον έβγαλα τελευταία στιγμή. Είμαι fan κι επίσημα πλέον. bball.gif
yorgos
Δεύτερη συνεχόμενη βραδιά που ο Μαρντικώλης δικαιώνει όσους τον πήραμε από την αρχή.
tsitum
Τι μλκια που ξεχασα να αγορασω τους 3 παικτες ενω ειχα πουλησει τους 3, και δε το εχω κανει ποτε αλλοτε τοσα χρονια.

Γινεται να βγαλω τη μηδενικης βαθμολογιας ομαδα μου και να βαλω τη δευτερη μου? Πώς?
yorgos
exo kanei kai tis treis allage paikton kai mou travmatizetai enas paiktis. an patiso reset ti symvainei? epistrefo stin omadaq pou eixa tin proigoumeni evdomada kai eho dikaioma na xanakano tis treis allages i petaxe to poulaki?

sorry gia ta greeklish, den einai to diko mou pc
j-kidd13
QUOTE(yorgos @ Nov 4 2014, 15:48 ) *
exo kanei kai tis treis allage paikton kai mou travmatizetai enas paiktis. an patiso reset ti symvainei? epistrefo stin omadaq pou eixa tin proigoumeni evdomada kai eho dikaioma na xanakano tis treis allages i petaxe to poulaki?

sorry gia ta greeklish, den einai to diko mou pc


Αν πατησεις reset η ομαδα θα ερθει στην προηγουμενη συνθεση της,προ αλλαγων...Και μπορεις να κανεις απο την αρχη τις αλλαγες σου...
Zoys
Η εβδομάδα των αντιθέσεων. Από το 41,8(+) του Anderson και το 34,1(+) του Milos στο 0 του Sanikidze και το -8 (!!) του Redding.
yorgos
Κι εγώ μια από τα ίδια. Την προηγούμενη εβδομάδα και οι τρεις αλλαγές μου έκαναν παπάδες (Γκαλντίκας, Φίσερ). Αυτήν έφαγα κάτι αρνητικά και κάτι κουλούρες... Κάποιοι βασικοί έκαναν παπάδες, κάποιοι άλλοι ό,τι και τα αποκτήματά μου.

Αλλα γενικά νομίζω ήταν αγωνιστική με πολύ κακές επιδόσεις από τις περισσότερες ομάδες. Η καλύτερή μου παρότι σημείωσε 20π λιγότερους από την προηγούμενη εβδομάδα...ανέβηκε!

QUOTE(j-kidd13 @ Nov 4 2014, 16:25 ) *
Αν πατησεις reset η ομαδα θα ερθει στην προηγουμενη συνθεση της,προ αλλαγων...Και μπορεις να κανεις απο την αρχη τις αλλαγες σου...


Σ' ευχαριστώ πολύ.

Nα ρωτήσω και κάτι ακόμη αυτούς που ξέρουν από πέρυσι:
Στο τοπ16 προφανώς μπορούμε να αλλάξουμε όλους μας τους παίκτες. Αλλά αυτό θα γίνει με βάση 500 μονάδες ή με όσες μονάδες έχουμε μαζέψει; Αν δηλαδή εγώ έχω καταφέρει να φτάσω τα 650 credits, ξεκινάω με αυτά τις αγορές μου; Ή φτου κι απ' την αρχή;
Pierce
Kρατάς τα credits.
yorgos
Έχω κι άλλες χαζές απορίες.

1. Μπαίνουμε στο τοπ-16 με τα κρέντιτς που έχουμε μαζέψει. Τους παίκτες που έχω στη δεκάδα μου τους κρατάω και απλά αλλάζω όσους θέλω ή για να τους ξαναποκτήσω πρέπει να δαπανήσω περισσότερα κρέντιτς; Εννοώ, κλείνω την πρώτη φάση με τον Μαριάνοβιτς να τον έχω πάρει με 55 αλλά η αξία του θα είναι πάνω από 100. Στο τοπ-16 είναι ήδη στην ομάδα μου και αν θέλω τον αλλάζω (δε σφάξανε) ή η ομάδα μου ξεκινάει χωρίς κανένα παίκτη στλο ρόστερ και πρέπει να σκάσω 100 και βάλε για να τον ξαναπάρω

2. Για τον Τεόντοσιτς τι ξέρουμε, έχει σοβαρό τραυματισμό; Έχει λογική το να τον κρατήσει κανείς έστω και τραυματία δεδομένης της αξίας του;

Pierce
α) Η ομάδα προχωράει ως έχει. Τον πουλάς και παίρνεις τα 90+ κρεντιτς
β) Οχι. Η τιμή του θα μείνει αμετάβλητη μεν, αλλά θα έχεις 0 σκορ. Όταν παίξει τον ξαναγοράζεις στην ίδια τιμή
yorgos
Σοφά μιλάς, Ρίκι.
SG3ptshooter
Άι μωρέ φέτος, όλα ανάποδα. Πάρε και το -10 του Kulig την περασμένη φορά, αυτή τη βδομάδα είχαμε ματς Τετάρτη, κλείδωσαν τα rosters και Πέμπτη πρωί λένε οι Ισπανοί πως χάνει 2 βδομάδες το μούσι. Άντε γεια ρε.
manosnismo
Ξερουμε αν θα παιξει ο μιλος με τη φενερ?
yorgos
Νομίζω ότι η μεταγραφή του Ερτέλ πρέπει να θεωρείται δεδομένη μετά τις χθεσινές δηλώσεις Κερεχέτα.

Περιμένω ματσάρες (και πολύ χρόνο συμμετοχής) από τον πάμφθηνο Τζέιμς. Ο Κλέιζα πήρε μπρος στην Ιταλία (καλά εκεί μέχρι και ο Μπρουκς), συνεχίζω να στηρίζω Γιανγκ. Αυτά από τους φτηνούς (κάτω των 35).

Από τους μεσαίους, θα εμπιστευτώ τον Μπατίστα σε τουλάχιστον μια ομάδα μου μετά από πολύ καιρό, ο Ντόλμαν απέναντι στη σοφτ φροντ λάιν του ΠΑΟ περιμένω να κάνει καλό σκορ, ο Ουέρτας ομοίως με πολύ χρόνο και προσπάθειες λόγω απουσιών, αν τελικά παίξει ο Σαμάρντο απέναντι στη Νίζνι θα τον προτιμήσω κι αυτόν. Φαντάζομαι αρκετός κόσμος θα προτιμήσει Νέλσον όσο είναι ακόμη σχετικά φτηνός, αλλά φαντασιακά δε μου λέει και πολλά.

Από τους ακριβούς (από 60 και πάνω δηλαδή) θα πάρω για πρώτη φορά τον Έρτσεγκ (τι διάολο, με τη Ζαλγκίρις παίζουν , εντός), κρατάω Ουίλιαμς και Μαριάνοβιτς (αν και δεν περιμένω να κάνουν τους ίδιους παπάδες και ειδικά απέναντι στη Ρεάλ, δε θέλω να τους αφήσω τόσο που κοστίζουν πια), για τον ίδιο λόγο κρατάω Καούν. Τον Τεόντοσιτς δεν τον ξαναπαίρνω ακόμη, ακόμη και να παίξει δε νομίζω να είναι ο ίδιος με τη μία, χώρια ότι οι αντικαταστάτες του τα πήγαν μια χαρά και θα πάρουν χρόνο. Πήρα και τον Κίνσεϊ, τον πιστεύω φαντασιακά (κι όχι μόνο).

Είμαι στους πρώτους 3.000, αλλά έτη φωτός πίσω από τους "καλούς".
(άντε γιατί είναι dead το thread).
manosnismo
Aς κανω και γω με τη σειρα μου μια ανασκοπηση της κανονικης περιοδου .Αρχικα εχω μαζεψει λιγο πανω απο 750 credits , ενα νουμερο που μου επιτρεπει να χτυπησω παιχτες απο το ψηλο ραφι.Να πω επισης οτι εκανα ενα μεγαλο λαθος μην πιστευοντας τοσο τον μαριανοβιτς και πουλωντας τον στο μισο της κανονικης περιοδου ,χανοντας ετσι πολλους ποντους.Τωρα για το τοπ 16 στους ψηλους θα παω με marianovic, young,tomic mclean στα sg-pf με bielica,hacket smith,spanouli και στα pg νομιζω η επιλογη ειναι πιο περιπλοκη.
bbplayer
@ Razorblade fish , congrats thumbsup.gif
leonkalf
The 2014-15 bwin Euroleague Fantasy Challenge has its 17th weekly winner! Giorgos Polydoros of Greece is our 17th winner. His team Rf1 beat every other team in the competition with 247.3 points and that allowed Giorgos (user name: Razorblade Fish) to win our 17th weekly prize - a Jacques Lemans Euroleague official watch!

από http://fantasychallenge.euroleague.net/


Μπράβο, συγχαρητήρια Γιώργο! 41.gif
yorgos
Είσαι το είδωλό μου... άντε και στο Φ4.
yorgos
Μπορεί κάποιος να μου πει αν συνεχίζεται το φάνταζι και στην επόμενη φάση και με ποιο τρόπο; Θέλω να πω... κάθε ματς χρεώνεται και ως ξεχωριστή αγωνιστική;
nikolas_asteri
Ναι συνεχίζεται κανονικά και στους 8 και όλα τα "πρώτα" παιχνίδια μετράνε ως μία αγωνιστική, τα "δεύτερα" ως μία κοκ
yorgos
Πού είναι το θρεντ για το φετινό φάντασι;

Κοσμογονία γίνεται στο παιχνίδι και δε βλέπω σχόλια...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.