Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Π.ΦΑΛΗΡΟ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
berkovitc
Καλημέρα φίλοι μου
θα ήθελα να κάνω μια αναφορά στο χθεσινό παιχνίδι μεταξύ της Δάφνης και του Φαλήρου.Τα συναισθήματα μου αναμικτά.Από την μια πλευρα ήταν το Φάληρο που αγάπησα και απο την άλλη το φάληρο των αιώνιων παραγόντων του οι οποίοι ψάχνουν μέσα στο μικρόκοσμο του συλόγου, τους φτέχτες για το κατάντημα της ομάδας.ΣΙΧΑΜΑΡΑ ΚΑΙ ΑΗΔΙΑ. Κατά διαβολική σύμπτωση στο κλειστό της Δάφνης βρέθηκε ο Γιάννης Καλαμπόκης και ο Μιχά λης Νικολάου μέλη της μεγάλης ομάδας του Φαλήρου που ανέβηκε στην Α1 ΤΟ 2003. Καθόμασταν όλοι μαζί και από την μία καμαρώναμε τον αγαπημένο μας φίλοτον Κώστα τον Σορώτο να μεγαλουργεί και απο την άλλη παρακολουθούσαμε το φάντασμα της αγαπημένης μας ομάδας.Είμαι σίγουρος ότι πιο πολύ στεναχωριθήκαμε εμείς και βέβαια ο Σορώτος και τα παιδία που ήρθαν στη Δάφνη φέτος, παρά κάτι θλιβεροί παράγοντες του Φαλήρου που λάμψανε εχθές δια της απουσίας τους.Αλλά και αυτού που ήταν στο γήπεδο τους συμβουλεύω επιτέλους να μας απαλλαξουν από την παρουσία τους. Δεν αντέχω ν' ακούω και να βλέπω τους τίποτα και τους μισθοφόρους να προσπαθούν ακόμα να κλέψουν λίγο από την δόξα του παρελθόντος και να αποποιούνται την οποιαδήποτε ανάμιξη και ευθύνη με το σημερινό κατάντημα της ομάδας.Θα κλείσω το σημερινό μου post με μία πρόταση που μου είχε γράψει ένας αγαπημένος μου φίλος:ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΠΟΤΕ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑΡΑ ΠΟΥ ΛΕΓΟΤΑΝΕ ΦΑΛΗΡΟ.
Jabar
Οπως βλέπεις κανείς δεν ασχολείται και δεν γράφει τίποτα. Η ΕΣΚΑΝΑ είναι κοντά.
sporting b.c.
http://basketblog.gr/index.php?option=com_...=9134&Itemid=27

Τρέξτε να προλάβετε…

Του Αλέξανδρου Πρίφτη
29/01/2008 (14:35)

Δεν φτάνουν ούτε για "ζήτω"! Δεν πρόλαβαν να χαρούν στο Π. Φάληρο, στο άκουσμα της είδησης ότι πρόκειται να πάρουν σύντομα τα 80.000 ευρώ της επιχορήγησης και μπήκαν ξανά στο... πρόβλημα. Βλέπετε, τα χρέη της ομάδας (άμεσα και ως ένα βαθμό απαιτητά) ξεπερνούν τα 250.000 ευρώ, γεγονός που σημαίνει ότι με το που θα μπουν τα χρήματα στον λογαριασμό -δεν θα φτάσουν ποτέ στο ταμείο- όποιος πρόλαβε τον… Κύριο είδε!
Αυτοί που δεν φαίνεται να προλαβαίνουν είναι οι παίκτες, που εξακολουθούν να κάνουν υπομονή, αλλά ως πότε; Το... εντυπωσιακό της υπόθεσης είναι πως πρόσφατα οι παράγοντες της ομάδας τους έταξαν πριμ, της τάξης των 2.000 ευρώ. Ακούγεται ως αστείο το να μην έχουν πληρωθεί οι μισθοί και να συζητούν για πριμ, αλλά αυτό είναι ένα μέρος της σύγχρονης ελληνικής μπασκετικής πραγματικότητας.
Jabar
Η ιστορία κάνει κύκλους και επαναλαμβάνεται Αμπελόκηποι ΔΑΣΑΛ Παπάγου τώρα Π.Φάληρο.Μία ακόμα χαμένη χρονιά τουλάχιστον την επόμενη ας προετοιμαστουν για την Γ Εθνική μηπως σταθεροποιηθούν εκεί
berkovitc
τελος τσολακης απο φαληρο
Jabar
Νέος προπονητής ο Γ. Γεωργικόπουλος
dirk10
ωραιο αυτο το τοπικ!!!εδω θα μπαινουν οσοι τουσ χρωσταει το φαληρο!!!χαχαχαχα smiley.gif smiley.gif smiley.gif θα γινει το πρωτο με τους περισσοτερους αναγνωστες!!!!πολυ καλη η επιλογη τ νεου κοουτς αλλα αργα!!!!
asdfg
QUOTE(dirk10 @ Mar 24 2008, 00:05 ) *
ωραιο αυτο το τοπικ!!!εδω θα μπαινουν οσοι τουσ χρωσταει το φαληρο!!!χαχαχαχα smiley.gif smiley.gif smiley.gif θα γινει το πρωτο με τους περισσοτερους αναγνωστες!!!!πολυ καλη η επιλογη τ νεου κοουτς αλλα αργα!!!!



Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΦΑΛΗΡΟ ΧΡΩΣΤΑΕΙ ΠΟΛΛΑ. ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΜΟΝΟ ΤΟ ΦΑΛΗΡΟ ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΧΡΩΣΤΑΕΙ. ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΠΛΗΡΩΤΕΣ; ΜΟΝΟ ΤΟ ΦΑΛΗΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΦΕΡΕΓΓΥΟ; ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΧΑΣΕΙ ΟΥΤΕ ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΕΤΙΝΟΥΣ. ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΡΑΓΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΧΡΩΣΤΑΝΕ;
Basket-time
QUOTE(asdfg @ May 5 2008, 01:10 ) *
Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΦΑΛΗΡΟ ΧΡΩΣΤΑΕΙ ΠΟΛΛΑ. ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΜΟΝΟ ΤΟ ΦΑΛΗΡΟ ΑΚΟΥΩ ΝΑ ΧΡΩΣΤΑΕΙ. ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΟΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΠΛΗΡΩΤΕΣ; ΜΟΝΟ ΤΟ ΦΑΛΗΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΦΕΡΕΓΓΥΟ; ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΧΑΣΕΙ ΟΥΤΕ ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΕΤΙΝΟΥΣ. ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΡΑΓΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΧΡΩΣΤΑΝΕ;




Να μην έχουν πάρει ούτε ευρώ παίζει....Να μην έχουν χάσει ούτε ευρώ ΔΕΝ παίζει ΠΟΤΕ... sad.gif sad.gif

icon_wave.gif


Σίγουρα βέβαια όπως αναφέρεις και εσύ υπάρχουν και άλλες,αρκετές ομάδες που τάζουν χωρίς να εκπληρώνουν αυτά που λένε.
ΛΥΚΟΣ 10 Γ.Σ.Κ.
QUOTE(Jabar @ Feb 14 2008, 10:40 ) *
Νέος προπονητής ο Γ. Γεωργικόπουλος

Μην ανησυχειτε για τιποτα.
Του χρονου θα την ανεβασω την ομαδα παλι στην Α2 τρενο
asdfg
QUOTE(Basket-time @ May 5 2008, 07:57 ) *
Να μην έχουν πάρει ούτε ευρώ παίζει....Να μην έχουν χάσει ούτε ευρώ ΔΕΝ παίζει ΠΟΤΕ... sad.gif sad.gif

icon_wave.gif
Σίγουρα βέβαια όπως αναφέρεις και εσύ υπάρχουν και άλλες,αρκετές ομάδες που τάζουν χωρίς να εκπληρώνουν αυτά που λένε.



ΕΠΙΤΡΕΨΕ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ. ΑΠΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ Β'ΕΘΝΙΚΗΣ ΜΕ ΣΟΡΩΤΟ ΕΧΟΥΝ ΕΞΟΦΛΗΘΕΙ ΗΔΗ ΕΝΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑΝ ΠΑΡΕΙ ΟΚΤΩ ΜΙΣΘΟΥΣ. ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΠΡΩΤΟΦΑΝΕΣ ΓΙΑ ΦΑΛΗΡΟ, ΕΣΤΩ ΚΙ ΑΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΕΚΑ ΩΣ ΟΦΕΙΛΑΝ.
ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, ΠΑΝΤΩΣ, ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΟΙ ΣΥΜΦΩΝΙΕΣ ΝΑ ΤΗΡΟΥΝΤΑΙ.
dirk10
asdfg giati m akougete san katorthoma to oti eksoflhthikan oi paixtes thn xronia ths b ethnikhs?giati yparxei ayth h nootropia sthn ellada kai kala eides oi alloi den plhrwnoun egw giati tote???mhpws ksereis oti ta lefta ths epomenhs xronias sthn A2 ta pernoun poloi meta apo 2 xronia??einai logikh ayth???
asdfg
QUOTE(dirk10 @ May 5 2008, 20:48 ) *
asdfg giati m akougete san katorthoma to oti eksoflhthikan oi paixtes thn xronia ths b ethnikhs?giati yparxei ayth h nootropia sthn ellada kai kala eides oi alloi den plhrwnoun egw giati tote???mhpws ksereis oti ta lefta ths epomenhs xronias sthn A2 ta pernoun poloi meta apo 2 xronia??einai logikh ayth???



ΑΠΑΝΤΩ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΟΥ:
1) ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑ ΔΙΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ! ΑΣΦΑΛΩΣ, ΟΜΩΣ, ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΨΕΙ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΚΑΤΟΡΘΩΜΑ ΤΟ ΠΡΟΦΑΝΕΣ.
2) ΚΑΚΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ. ΕΓΩ ΑΠΛΑ ΕΓΡΑΨΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΕΧΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΣΥΜΠΑΘΗΤΙΚΗ, ΠΟΥ ΠΑΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΜΠΟΥΚΑ ΚΑΙ ΚΡΑΖΟΥΝ, ΚΥΡΙΩΣ, ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.
3) ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΟΛΑ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ. ΣΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ, ΟΜΩΣ, ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΙΧΝΕΙ, Ή ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΕΙ, ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΘΑ "ΧΙΟΝΙΣΟΥΝ" ΠΑΙΚΤΕΣ.

ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΕΠΤΙΚΟ ΕΓΡΑΨΑ ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΣΩ ΑΝΑΡΜΟΣΤΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΥΨΑ. smile.gif
leonkalf
Σταματήστε ο ένας τα greeklish και ο άλλος τα κεφαλαία!!!!
Είναι κανονισμός του φόρουμ και λόγοι αισθητικής και για να είναι ευανάγνωστα!!!

Μικρά και ελληνικά λοιπόν!!!

Ευχαριστώ
dirk10
ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ!!!ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ
asdfg
Δυστυχώς Dirk10 δεν μπορούν να νιώσουν ντροπή διότι πολύ απλά δε θέλουν. Εγώ το είχα γράψει πολύ καιρό ότι το Φάληρο θα διαλυθεί λόγω της στάσης του Ερασιτέχνη. Υπήρχε, όμως, πάντα στο πίσω μέρος του μυαλού μου η ελπίδα ότι τελικά κάτι θα γίνει. Κρίμα για την ιστορία του τμήματος.
Επίσης έχει κάνει δήλωση ο Σορώτος για τη διάλυση του τμήματος. Εχει ως εξής:

"Με αποτροπιασμό πληροφορήθηκα την ουσιαστική εξαφάνιση του ανδρικού τμήματος μπάσκετ του Π. Φαλήρου που είχα την τύχη και τη χαρά να υπηρετήσω για έξι χρόνια.

Νομίζω ότι ήταν η κατάληξη ενός πενταετούς σκανδαλώδους σχεδίου που ξεκίνησε από τα ίδια πρόσωπα τα οποία ήταν στο Δ.Σ. του ΑΟΠΦ το καλοκαίρι του 2003 και εμπόδισαν λυσσασμένα την προσπάθεια να παίξει η ομάδα στην Α1.

Συνεχίστηκε το καλοκαίρι του 2006 από τα ίδια πρόσωπα που αρχικά κατέστησαν την ανδρική ομάδα του συλλόγου αποπαίδι με συνέπεια την πλήρη απαξίωσή της την ίδια στιγμή που για το πόλο και τη γυναικεία ομάδα δίνονταν μεγάλα ποσά.

Κύριοι τα καταφέρατε και εξαφανίσατε την ιστορία του συλλόγου γιατί ό,τι κι αν κάνετε με το αγαπημένο σας πόλο η πραγματικότητα είναι μία και δεν μπορεί να αλλάξει: Το τμήμα μπάσκετ έδωσε στον σύλλογο φήμη, στους ανθρώπους του συγκίνηση και σε όλους εμάς μνήμες ανεξίτηλες, που δεν θα νιώσετε ποτέ από το αγαπημένο σας πόλο.

Συγχαρητήρια και πείτε και στον δήμαρχο ότι το γήπεδο που εγκαινιάζεται εδώ και πέντε χρόνια δεν είναι ανάγκη να το εξαγγέλλει πια. Ετσι κι αλλιώς δεν θα έχει τίποτα να στεγάσει".

Τουλάχιστον αυτός είναι Φάληρο.
dirk10
APO THN XRONIA POY H OMADA ΚΑΤΑΦΕΡΕ ν ανεβει στην Α2 κανανε μπαμ οι προθεσεις τους οτι δεν τους ενδιαφερει το μπασκετ( το αντρικο τμημα)!!!!!
asdfg
QUOTE(dirk10 @ Jul 2 2008, 17:27 ) *
APO THN XRONIA POY H OMADA ΚΑΤΑΦΕΡΕ ν ανεβει στην Α2 κανανε μπαμ οι προθεσεις τους οτι δεν τους ενδιαφερει το μπασκετ( το αντρικο τμημα)!!!!!



Το κάνει μπαμ για να το λες πρέπει να ξέρεις πράγματα εκ των έσω. Οπότε πάω πάσο. Εγώ έγραφα αυτά που άκουγα και μάθαινα. Επίσης γράφει σήμερα ο ΦΙΛΑΘΛΟΣ ότι πρώην παίκτης της ομάδας έστειλε sms στον πρόεδρο του Ερασιτέχνη ζητώντας του να κρατήσει την ομάδα ζωντανή. Φαίνεται ότι αυτοί που είναι εκτός Φαλήρου ήταν μεγαλύτεροι Φαληριώτες.
Είναι κρίμα, όμως. Πολύ κρίμα. Θεωρώ δε βέβαιο ότι θα υπάρξουν επαφές για να αγοράσουν τη θέση της ομάδας στη Β' Εθνική, αλλά ελπίζω να μην το κάνουν. Ας δείξουν έστω και την ύστατη ώρα ότι τιμούν έστω και λίγο την ιστορία του συλλόγου κι ας μην μπλέξουν σε αυτού του είδους τις ιστορίες που βλέπουμε όλο το καλοκαίρι. Ας σεβαστούν τα χρώματα της ομάδας και ας ανέβει αυτός που του αξίζει αγωνιστικά.
traxonas
Τελικά ξέρει κανείς στα σίγουρα αν θα κατέβει το Φάληρο, έστω και με εφήβους?
magic jonhson
QUOTE(traxonas @ Jul 17 2008, 12:51 ) *
Τελικά ξέρει κανείς στα σίγουρα αν θα κατέβει το Φάληρο, έστω και με εφήβους?

θα γινει συμβουλιο στις 21 ιουλιου και θα δωθει τελικη λυση .Μαλλον θα κατεβουν με εφηβους
vspangeorge
QUOTE(magic jonhson @ Jul 18 2008, 17:59 ) *
θα γινει συμβουλιο στις 21 ιουλιου και θα δωθει τελικη λυση .Μαλλον θα κατεβουν με εφηβους

Χθες βρέθηκα με άνθρωπο που έχει άμμεση σχέση με την ομάδα και το ποιο πιθανό είναι να κατέβουν με εφήβους. Σίγουρα υπάρχουν και πιέσεις από ομάδα που ενδιαφέρεται να πάρει την θέση. Μάλον όμως η ομάδα θα κατέβει με εφήβους και κάποιες πολύ οικονομικές μεταγραφές, και καλά θα κάνει κατά την γνώνη μου άν δεν βρεθεί άλλη λύση.
kaukasios
εχουμε κανενα νεο?τι θα κανει η ομαδα θα κατεβει?
nikefalin
QUOTE(kaukasios @ Aug 13 2008, 12:19 ) *
εχουμε κανενα νεο?τι θα κανει η ομαδα θα κατεβει?

μάλλον αυτό με τους εφήβους παίζει, είναι μια τίμια λύση όσο οδυνηρή κι αν είναι
kaukasios
εχουμε κανενα νεο?θα κατεβει η ομαδα?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.