Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Ισπανία-Τουρκία
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Εθνικές ομάδες > Eurobasket 2017
Zoys


Κυριακή 10/9 17:45
Firnen
Να δουμε αν θα χουν οι Τουρκοι το εμετικο σπρωξιμο που ειχαν με τη Λετονια σημερα, κοντρα στην πιο χαιδεμενη ομαδα του ευρωπαικου μπασκετ.
yorgos
QUOTE(Firnen @ Sep 8 2017, 01:51 ) *
Να δουμε αν θα χουν οι Τουρκοι το εμετικο σπρωξιμο που ειχαν με τη Λετονια σημερα, κοντρα στην πιο χαιδεμενη ομαδα του ευρωπαικου μπασκετ.

E και να το έχουν, δε θα χάσουν με 30, θα χάσουν με 25, so what?
ssoulliss
Η Τουρκία σε δύο διοργανώσεις που έχουν γίνει στην γείτονα χώρα σε αγώνες νοκ-άουτ έχει απολογισμό, 5 νίκες και 2 ήττες(τους τελικούς). Αυστηρά νοκ-άουτ δε θεωρείται ο τελικός, επομένως τους λές και αήττητους. Αν διαηρηθεί αυτό θα έχουμε μια πολύ μεγάλη έκπληξη.

Με την Ισπανία έχουν καλή παράδοση. Τα τελευταία 30 χρόνια έχουν 3 νίκες και 3 ήττες σε Ευρωμπάσκετ. Και τις τρεις φορές που κέρδισαν τους Ισπανούς οι Ίβηρες πήραν μετάλλιο(τις 2 χρυσό). Πολύ περίεργο ματσάρισμα. 39.gif
Giwrgos1
QUOTE (ssoulliss @ Sep 10 2017, 01:22 ) *
Η Τουρκία σε δύο διοργανώσεις που έχουν γίνει στην γείτονα χώρα σε αγώνες νοκ-άουτ έχει απολογισμό, 5 νίκες και 2 ήττες(τους τελικούς). Αυστηρά νοκ-άουτ δε θεωρείται ο τελικός, επομένως τους λές και αήττητους. Αν διαηρηθεί αυτό θα έχουμε μια πολύ μεγάλη έκπληξη.


Ευρωμπασκετ 2001 και Μουντομπασκετ 2010. Και στις δυο αυτες ομως διοργανωσεις η Τουρκια ειχε πολυ πιο διαφορετικη εικονα απο αυτη τη φορα. Μεχρι τον τελικο που ειχε φτασει και τις 2 φορες, στα περισσοτερα ματς ειχε επικρατησει με ευκολια, ειδικα σε αυτα των ομιλων. Τωρα οπως ειδαμε δυσκολευτηκε ακομα και με το Βελγιο. Η μονη περιπτωση να κερδισουν για μενα ειναι να εμφανιστουν ιδιαιτερα καλοι επιθετικα στο 2,3 εκει που οι Ισπανοι εχουν αδυναμιες. Και μονο σε συνδυασμο με τυχον πολυ κακη μερα των Ισπανων

Λουπους
Αν οι Τούρκοι κάνουν το θαύμα θα τους προσκυνήσω.
Σχεδόν αδύνατο πάνως.
Ισπανία η πιο αντιπαθητική ομάδα στην Ευρώπη μακράν...
Coach Periklis
Αξιόμαχη η Τουρκία, μακάρι να κάνει κανά θαύμα . Να βοηθήσει και ο κόσμος της , που ακόμα κι απ την τηλεόραση είναι ανυπόφορος με κάτι σαν βουβουζέλες
gerorge
QUOTE (Coach Periklis @ Sep 10 2017, 19:55 ) *
Αξιόμαχη η Τουρκία, μακάρι να κάνει κανά θαύμα . Να βοηθήσει και ο κόσμος της , που ακόμα κι απ την τηλεόραση είναι ανυπόφορος με κάτι σαν βουβουζέλες



Εχοντας ακουσει Φιλιππινεζους απο την τηλεοραση νομιζω οτιδηποτε αλλο ειναι κλασικη μουσικη στα αυτια μου
Manimal
Ίσως το χειρότερο ματς του Ευρωμπάσκετ που έχω δει φέτος. Πολύ κουραστικό με πολλές διακοπές. Από την στιγμή που παίζουν σκληρά και με επαφές οι δύο ομάδες θα έπρεπε και οι διαιτητές να αφήνουν λίγο το παιχνίδι να εξελιχθεί. Οι επιλογές των Ισπανών στην επίθεση κάκιστες -εξαιρετικό στήσιμο από Σάριτσα-
Andre Miller
Γεια σου ρε Βαγγέλα Τουρκοφάγε!
Λουπους
Ο Ιωάννου μετά το παιχνίδι θα κάνει πρόταση γάμου στον Σέρχι.
Επίσης ο Ρούμπιο έχει αρχίσει να κάνει παρέα με το Σταύρο το Θεοδωράκη, τι μαλλιά είναι αυτά;
Coach Periklis
@gerorge δεν τους έχω παρατηρήσει δυστυχώς

Εγώ πάντως , και μόνο που ένας αγώνας μπάσκετ είναι κοντά στο σκορ, αυτομάτως στα μάτια μου γίνεται ενδιαφέρον και τον γουστάρω πολύ ασχέτως αν γίνεται βαρετός με σκληρό παιχνίδι-φάουλ-διακοπές
pan24
Ο σαριτσα εχει δεσει κομπο τον σκαριολο αλλα με τετοια ποιοτικη διαφορα δυσκολα θα κανουν το θαυμα οι τουρκοι
gerorge
Το οτι θα εβλεπα τον Ιωαννου να ειναι τοσο με την Ισπανια που να λεει οτι ευνοουνται οι Τουρκοι δεν το περιμενα
Areianara_S3
Πολύ σκληρή ομάδα η Τουρκία αλλά ούτε αυτό ηταν αρκετό για να κάνουν την έκπληξη, άμα παίζανε μαζι μας στους 16 άνετα θα είχαμε διπλωματικό επεισόδιο tongue.gif
SteveNashidis
Mόνο η Ισπανία θα μπορούσε να αντέξει σε αυτην την έδρα. Συμφωνώ με το σχόλιο που ακούστηκε στην ΕΡΤ από τους δύο πολυαγαπημένους μας.
Zoys
QUOTE(Voyager @ Sep 10 2017, 20:31 ) *
Mόνο η Ισπανία θα μπορούσε να αντέξει σε αυτην την έδρα. Συμφωνώ με το σχόλιο που ακούστηκε στην ΕΡΤ από τους δύο πολυαγαπημένους μας.

Απλά να θυμίσω ότι η μαχητική κατά τα άλλα Τουρκία έχασε από τρεις άλλες ομάδες στην έδρα της στον όμιλο με αποτέλεσμα να πέσει πάνω στην Ισπανία με το καλημέρα. tongue.gif
Andre Miller
QUOTE (Manimal @ Sep 10 2017, 20:04 ) *
Ίσως το χειρότερο ματς του Ευρωμπάσκετ που έχω δει φέτος. Πολύ κουραστικό με πολλές διακοπές. Από την στιγμή που παίζουν σκληρά και με επαφές οι δύο ομάδες θα έπρεπε και οι διαιτητές να αφήνουν λίγο το παιχνίδι να εξελιχθεί. Οι επιλογές των Ισπανών στην επίθεση κάκιστες -εξαιρετικό στήσιμο από Σάριτσα-
Εμένα πάντως μου αρέσει να παρακολουθώ τέτοιου είδους αγώνες. Δεν το θεωρώ κακό μπάσκετ αυτό.


QUOTE (Areianara_S3 @ Sep 10 2017, 20:24 ) *
Πολύ σκληρή ομάδα η Τουρκία αλλά ούτε αυτό ηταν αρκετό για να κάνουν την έκπληξη, άμα παίζανε μαζι μας στους 16 άνετα θα είχαμε διπλωματικό επεισόδιο tongue.gif
Σκληρή ομάδα αλλά χωρίς πολύ ταλέντο. Κορκμάζ και Οσμάν δεν φτάνουν, είναι και άγουροι ακόμα. Τους λείπει πολύ και ο Ιλιασόβα. Επίσης έχουν διαχρονικά έλειψη ποιοτικών πλεϊμεϊκερ.
Manimal
QUOTE (Andre Miller @ Sep 10 2017, 20:33 ) *
Εμένα πάντως μου αρέσει να παρακολουθώ τέτοιου είδους αγώνες. Δεν το θεωρώ κακό μπάσκετ αυτό.


Οι πολλές επαφές, λίγες κατοχές, χαμηλό pace, μεγάλη αστοχία δεν είναι στην black list μου. Το συγκεκριμένο παιχνίδι όμως, με τις πολλές διακοπές και μεγάλες σε διάρκεια γιατί μιρλιάζανε εκατέρωθεν και ανοίγαν φιλοσοφικές συζητήσεις με τους διαιτητές ήταν αφάνταστα κουραστικό, εκνευριστικό και βαρετό.
Λουπους
Αν ήταν στοιχειωδώς εύστοχοι οι Τούρκοι θα ήταν σκληρό ντέρμπι το παιχνίδι.
Όπως και να 'χει, ψυχάρες οι Τούρκοι, πολλές κλάσεις ανώτεροι οι Ισπανοί.
ΒΛΕΠΩ ΜΑΚΡΙΑ
Εχουν έλλειψη απο γκαρντ οι Τουρκοι που θα βοηθουσαν στα σουτ, αν τα ειχαν θα μιλουσαμε για παιχνιδι μισου σουτ, κριμα γιατι ηθελα να περασουν, τωρα με ποιους παιζουν οι Ισπανοι?
gerorge
QUOTE (ΒΛΕΠΩ ΜΑΚΡΙΑ @ Sep 10 2017, 22:16 ) *
Εχουν έλλειψη απο γκαρντ οι Τουρκοι που θα βοηθουσαν στα σουτ, αν τα ειχαν θα μιλουσαμε για παιχνιδι μισου σουτ, κριμα γιατι ηθελα να περασουν, τωρα με ποιους παιζουν οι Ισπανοι?


Γερμανια
Giwrgos1
Ποια Τουρκια τωρα, που οι μονες επιτυχιες που εχει ειναι στην εδρα της μονο (2001, 2010). Αυτο το αστειο επρεπε να τελειωσει νωρις, μπραβο στους φουριας ροχας
yorgos
Είναι τόσο τεράστια η διαφορά ταλέντου που ο Σαρίτσα είναι σα να πήρε το τουρνουά. Εγώ περίμενα μια χαριτωμένη 25άρα.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.