Help - Search - Members - Calendar
Full Version: 25η αγωνιστική
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2017-18
Zoys
Το πρόγραμμα

Πέμπτη
Χίμκι-Αρμάνι Μιλάνο 19:00
Εφές-Μακάμπι 19:30
Βαλένθια-Μπασκόνια 21:30
Ρεάλ Μαδρίτης-Παναθηναϊκός 22:00

Παρασκευή
ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Μάλαγα 19:00
Ζαλγκίρις-Φενερμπαχτσέ 20:00
Ολυμπιακός-Μπάμπεργκ 21:00
Μπαρτσελόνα-Ερυθρός Αστέρας 22:00
Conan1982
Φτάνουμε προς το τέλος και όμως στα περισσότερα παιχνίδια συνεχίζει να υπάρχει ενδιαφέρον.
Μακάμπι, Μπασκόνια, Μάλαγα, Ερυθρός Αστέρας κυνηγούν την 8η θέση, ίσως και Βαλένθια, Μπάμπεργκ κυνηγήσουν τις όποιες ελπίδες τους. Αν έκανα πρόβλεψη Μπασκονία και Ερυθρός νομίζω ότι θα κερδίσουν και Μάλαγα νομίζω ότι θα χάσει και το ματς και τις πιθανότητες της να μπει 8άδα.

Ρεάλ-ΠΑΟ τα έχουμε πει νομίζω, κρίσιμο παιχνίδι, ο Παναθηναϊκός πρέπει να τα δώσει όλα και να μην ξεγράψει το ματς.

Ζαλγκίρις-Φενέρ, αρχίζει το πρόγραμμα μαμούθ της Ζαλγκίρις, η Φενέρ θέλει να καθαρίσει το πλεονέκτημα και πιστεύω ότι θα τα καταφέρει.

Ολυμπιακός-Μπάμπεργκ, ένα παιχνίδι που όλοι οι Ολυμπιακοί λογικά φοβόμαστε, ερχόμαστε από μεγάλες νίκες, παίζουμε με υποθετικά χαμηλότερο αντίπαλο, έχουμε και την προϊστορία μαζί του....
benchwarmer
Νίκη της Μπασκόνια μέσα στη Βαλένθια, και παραμένει στο κυνήγι της Μακάμπι και της 8ης θέσης.
Βρίσκεται μία νίκη πίσω από τους Ισραηλινούς, τους υποδέχεται μέσα στη Βιτόρια την προτελευταία αγωνιστική (είχε χάσει στο Ισραήλ με 6), και γενικά έχει και ευκολότερο πρόγραμμα από αυτούς.

Την άλλη αγωνιστική φυσικά υπάρχει και το Μακάμπι-Κίμκι, που δεν αποκλείεται να ρίξει και την Κίμκι στο παιχνίδι της 8ης θέσης, μετά την εγκληματική της ήττα σήμερα...
Quincy
QUOTE(benchwarmer @ Mar 8 2018, 21:13 ) *
Νίκη της Μπασκόνια μέσα στη Βαλένθια, και παραμένει στο κυνήγι της Μακάμπι και της 8ης θέσης.
Βρίσκεται μία νίκη πίσω από τους Ισραηλινούς, τους υποδέχεται μέσα στη Βιτόρια την προτελευταία αγωνιστική (είχε χάσει στο Ισραήλ με 6), και γενικά έχει και ευκολότερο πρόγραμμα από αυτούς.

Την άλλη αγωνιστική φυσικά υπάρχει και το Μακάμπι-Κίμκι, που δεν αποκλείεται να ρίξει και την Κίμκι στο παιχνίδι της 8ης θέσης, μετά την εγκληματική της ήττα σήμερα...


Παίζει και το σενάριο να περάσουν και οι δύο και να μείνει εκτός η Zalgiris με κανένα 1/6 -καθόλου απίθανο με το πρόγραμμά της-. Πέρυσι η 8η θέση κρίθηκε στις 16 νίκες και την ισοβαθμία. Νομίζω ότι η 4αδα ξεκαθάρισε. Η Real έχει εύκολο πρόγραμμα, μια νίκη παραπάνω και τις διαφορές σε τυχόν ισοβαθμίες από τους διώκτες της.

Πρόβλεψη : Ο Παναθηναικός πιστεύω ότι θα κάνει τουλάχιστον το 3/5 και θα τερματίσει 5ος. 6η η Khimki. Και τα υπόλοιπα θα εξαρτηθούν από το πόσα θαύματα θα κάνει ακόμα ο Saras και ποια από τις Maccabi - Baskonia θα φανεί πιο σταθερή στην τελική ευθεία.
Conan1982
Συμφωνώ μαζί σου Quincy,
Ζαλγκίρις, Μακάμπι, Μπασκονία θα παλέψουν για να αποφύγουν την 9η θέση, αλλά νομίζω ότι η Ζαλγκίρις θα τα καταφέρει όσο δύσκολο πρόγραμμα και να έχει. Εγώ αν στοιχημάτιζα για το ποιος θα μείνει έξω θα έλεγα την Μακάμπι.
back2back
Η Ζαλγκίρις είτε 4η θα βγει είτε 5η και θα παίξει με Ρεάλ στους 8, στη χειρότερη να βγει 6η, που δεν το βλέπω
patissiotis
Δεν ξερω τι θα κανει η Ζαλγκιρις αλλα πραγματικα χαιρεσαι να την βλεπεις. Πραγματικο θαυμα με μπατζετ ουτε 4.000.000!!! Απιστευτο αλλα αληθινο και τροφη για σκεψη σε οσους θεοποιουν τα μπατζετ και ξεχνουν ολα τα υπολοιπα. Μπραβο Σαρας, μπραβο Ζαλγκιρις wos_sport5.gif
pan24
Η φενερ εδω και λιγο καιρο δεν εχει τραυματιες και τελευταια ανεβαινει
Δευτερη συνεχομενη μεγαλη εκτος εδρας νικη
ubic
Οι προημιτελικοί ως έχουν:

1ος Ημιτελικός
CSKA-Maccabi
Real-Zalgiris

2ος Ημιτελικός
Ολυμπιακός-Khimki
Fenerbahce-Παναθηναϊκός
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.