Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Olympiacos - Barcelona
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Final 4 Turkey 2012
Pages: 1, 2, 3
επαθα λαστιχο
Πολλα συγχαρητηρια στον Ολυμπιακο για την νικη του αλλα και εν γενει για την φετινη του πορεια.Μαλλον θα ειναι η πρωτη φορα στην ζωη μου που θα τον υποστηριξω την κυριακη,και οχι μονο για να μην το παρει η τσσκα.
tuareg
QUOTE (belalik @ May 11 2012, 23:16 ) *
Τι ειπε?



«Επειδή η χώρα περνάει δύσκολες μέρες θέλω να ευχηθώ καλή επιτυχία στον Ολυμπιακό»!
plo koon
Τι ομάδα! Πραγματικά πέρα από τις υπερβολές, εγώ αν ήμουν στην ομάδα του 2010 και έβλεπα αυτόν τον αγώνα, θα ντρεπόμουν.

Ο Παπ ήταν ο καλύτερος παίκτης (μετά το Σπανούλη) για τον Ολυμπιακό. Για μένα στο δείκτη απόδοση/προσδοκίες ήταν μακράν ο καλύτερος.

Εκεί προς το τέλος που έκανε τη σταυρωτή μπροστά από τον Μαικλ ήταν το σημείο που λες "Ντάξει το παιδί πλέον το έχει πάρει απόφαση να ανεβεί επίπεδο".

Χαρήκαμε για τη νίκη και προχωράμε cool.gif
επαθα λαστιχο
καλα μεταξυ μας σιγα μην δηλωνε κατι τετοιο αν δεν ηταν νευριασμενος μετα το σημερινο παιχνιδι.και περυσι η χωρα περνουσε δυσκολα και αυτος ελεγε οτι ειναι αντιολυμπιακος και ευχεται να αποκλειστει
a.car


Ολοι θυμόμαστε πως η Dream Team του Ολυμπιακού είχε χάσει με τα χέρια κάτω πριν δύό χρόνια και σήμερα τα

πιτσιρίκια δεν έχασαν ούτε μία φορά το προβάδισμα.
T.W.Is.M.
QUOTE(Manu7 @ May 11 2012, 23:12 ) *
Eσυ τελικά χάρηκες καθόλου?tongue.gif


Οχι! Το παιζω ευχαριστημενος για να μη φαω μπαν. icon_drunk.gif
greeneyes13
συγχαρητήρια στον ολυμπιακό

πραγματικά αηδιάζω με το κόμπλεξ που έχουν κάποιοι (όχι εδώ μέσα) αντί να χαίρονται με την νίκη της ομάδας τους ασχολούνται με τον παναθηναικό
erasitexnis
QUOTE(bozidar78 @ May 11 2012, 23:06 ) *
ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΤΕ ΝΑ ΦΕΡΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΡΑΛΥΤΟ ΟΠΩΣ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ 2010!!!!!!!!!!!!!!!!!

ακυρο, αστοχο και μικροπρεπες το σχολιο....
Nuntius
QUOTE (T.W.Is.M. @ May 11 2012, 23:11 ) *
Α ναι...με την ευκαιρια: Ντουσκο Ιβανοβιτς σ ευχαριστουμε!


Ως Μαυροβούνιος την γλιτώνει αυτός? smiley.gif
stoklis
Αυτο το σκλουκι λουκ μονο εγω το ακουσα σημερα πρωτη φορα?? blove.gif blove.gif 69.gif 69.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
HLR CENATION
QUOTE(a.car @ May 11 2012, 23:23 ) *
Ολοι θυμόμαστε πως η Dream Team του Ολυμπιακού είχε χάσει με τα χέρια κάτω πριν δύό χρόνια και σήμερα τα

πιτσιρίκια δεν έχασαν ούτε μία φορά το προβάδισμα.

Η διαφορα του να εχεις προπονητη τον Ιβκοβιτς απο το να εχεις τον Γιαννακη. 19.gif
GreekNick
Ο Λ Υ Μ Π Ι Α Κ Ο Σ 77.gif 77.gif 77.gif
rchos
η εκδικηση συνεχιζετε.
μετα την σιενα ηρθε η ωρα της μπαρτσελονα.

αυτη η ομαδα παιρνει το αιμα των προηγουμενων πισω...

ελπιζω επιτελους να δωσετε στον πριντεζη το κρεντιτ για τη φετινη του σαιζον.
ο σπανουλης επιτελους απιστευτος σε τοσο κρισιμο ματς.
παπανικολαου εκανε μεγαλο ματς σημερα μπραβο γιατι τελικα φαινεται να βγαινει ο μικρος.
ντορσευ επικο τεταρτο δεκαλεπτο.μαγκας και οπως φαινεται εχει προπονηθει πολυ ψυχολογικα.εδειξε πολυ αλλαγμενος ψυχολογικα απο προηγουμενα ματς.
T.W.Is.M.
QUOTE(Nuntius @ May 11 2012, 23:25 ) *
Ως Μαυροβούνιος την γλιτώνει αυτός? smiley.gif


Οχι, και Σερβος να ηταν θα τη γλιτωνε ως γκαφατζης. Τους Σερβους θα τους πιασω μεθαυριο στο στομα μου. Αυριο αλλωστε θα λειπω ολη μερα και θα γυρισω Κυριακη απογευμα. Μετα αρχιζουν τα πιτσκουματερι... smiley.gif
rankin
QUOTE(greeneyes13 @ May 11 2012, 22:25 ) *
συγχαρητήρια στον ολυμπιακό

πραγματικά αηδιάζω με το κόμπλεξ που έχουν κάποιοι (όχι εδώ μέσα) αντί να χαίρονται με την νίκη της ομάδας τους ασχολούνται με τον παναθηναικό

προφανώς και είναι χαζό να ασχολείται κανεις με τον παναθηναϊκό αυτή τη στιγμή. Με την CSKA σίγουρα. Με τον παναθηναικο, όχι!
Βλέπω βεβαια να συμβαίνει το αντίθετο, αλλα δεν πειράζει.. αγάπη

plo koon
QUOTE (stoklis @ May 11 2012, 23:27 ) *
Αυτο το σκλουκι λουκ μονο εγω το ακουσα σημερα πρωτη φορα?? blove.gif blove.gif 69.gif 69.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif


Ναι. Ω, ναι.

(γενικά τον Ιωάννου οι γαύροι τον έχουμε σπουδάσει. Προς το παρών περνάμε άνετα το "Intro to Ιωάννου" και διαβάζουμε για "Προηγμένα Θέματα Βαγγέλη Ιωάννου")
Johnnys
ΡΕ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΙΣΤΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ..ΟΥΤΕ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΤΩΡΑ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ..ΤΕΡΑΣΤΙΑ @@ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ..ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΠΑΝΟΥΛΗ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΕΣΕΛΙ( icon_drunk.gif icon_drunk.gif ).ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ..ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΝΤΟΥΝΤΑ...ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ
GreekNick
ΙΒΚΟΒΙΤΣ σε ευχαριστώ που με αξίωσες να δω ξανά μεγάλο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
T.W.Is.M.
QUOTE(rchos @ May 11 2012, 23:29 ) *
η εκδικηση συνεχιζετε.
μετα την σιενα ηρθε η ωρα της μπαρτσελονα.

αυτη η ομαδα παιρνει το αιμα των προηγουμενων πισω...


Στον πρωτο γυρο ηταν η Καχα Λαμποραλ(2007).
Στο τοπ 16 η Εφες(2005-μπορει να μη μας απεκλεισε αυτη, αλλα την 50αρα στο ΣΕΦ τη θυμομαστε ακομα).
Στους προημιτελικους η Σιενα(2011).
Στον ημιτελικο η Μπαρτσελονα(2010).
Και στον τελικο παιζουμε με την ΤΣΣΚΑ(2008).

Τι μας εχει ξεφυγει? Ο Παναθηναικος(2009)-μαζι του θα συναντηθουμε στο πρωταθλημα-και η Μακαμπι(2006). Ατιμοι Εβραιοι, το ειχατε παρει χαμπαρι και ξεφυγατε... Μεσα σε ολα ειστε... tongue.gif
greeneyes13
QUOTE(rankin @ May 11 2012, 23:30 ) *
προφανώς και είναι χαζό να ασχολείται κανεις με τον παναθηναϊκό αυτή τη στιγμή. Με την CSKA σίγουρα. Με τον παναθηναικο, όχι!
Βλέπω βεβαια να συμβαίνει το αντίθετο, αλλα δεν πειράζει.. αγάπη




τι εννοείς;εδώ πολλοί παναθηναικοί δώσαμε συγχαρητηρια στον ολυμπιακό για την σπουδαία νίκη
plo koon
QUOTE (greeneyes13 @ May 11 2012, 23:40 ) *
τι εννοείς;εδώ πολλοί παναθηναικοί δώσαμε συγχαρητηρια στον ολυμπιακό για την σπουδαία νίκη

Για τους Ολυμπιακούς μιλάει.


Πάντως βρε παιδί μου. Ολόκληρη Μπάρτσα το παιχνίδι δεν το χτύπησε ούτε μία φορά. Μπορεί να πέρασε μπροστά σε κάποια φάση αλλά το momentum έδειχνε μόνο ΟΣΦΠ.

Ωστόσο, ο Ναβάρο είναι παικτάρα. Όλη η ομάδα πάνω του ήταν και αυτός κατάφερε και έβαλε 18 πόντους.
rankin
QUOTE(greeneyes13 @ May 11 2012, 22:40 ) *
τι εννοείς;εδώ πολλοί παναθηναικοί δώσαμε συγχαρητηρια στον ολυμπιακό για την σπουδαία νίκη

προφανώς και δεν μίλησα για σένα.. απλά υπήρξαν κάποια υποτιμητικά σχόλια για τον Κωνσταντίνο Αγγελόπουλο που ήταν απρεπή και ανάρμοστα και σίγουρα μειωτικά για τον συγγραφέα τους και την νοημοσύνη του..
greeneyes13
QUOTE(rankin @ May 11 2012, 23:45 ) *
προφανώς και δεν μίλησα για σένα.. απλά υπήρξαν κάποια υποτιμητικά σχόλια για τον Κωνσταντίνο Αγγελόπουλο που ήταν απρεπή και ανάρμοστα και σίγουρα μειωτικά για τον συγγραφέα τους και την νοημοσύνη του..


ναι το είδα δυστυχώς, τι να πεις το επίπεδο κάποιων φαίνεται
rchos
30 μερες οφ στον bozidar78
rankin
QUOTE(greeneyes13 @ May 11 2012, 22:51 ) *
ναι το είδα δυστυχώς, τι να πεις το επίπεδο κάποιων φαίνεται

προφανώς, και δεν αξίζει να χαλάμε και τη ζαχαρένια μας.
Συγχαρητήρια και στο παναθηναϊκό by the way, που αντιμετώπισε ανάλογα κακή διαιτησία και το πάλεψε μέχρι το τέλος.
Προσωπικά θεωρώ τον Παναθηναϊκό πιο κουρασμένη ομάδα, αλλα με σπουδαία εμπειρία και μέταλλο, θα μπορούσε να ήταν αυτός στο τελικό και ο Ολυμπιακός να μην ήταν.
αυτό είναι το basket όμως.

Αυτή τη στιγμή ο Ολυμπιακός έχει το momentum και είναι μια ομάδα για την οποια μπορούν οι οπαδοί της να είναι περήφανοι, για την υπέρβαση, το πάθος, την πειθαρχεία της. Είναι μια ομάδα που χαίρεσαι να βλέπεις, για την υγεία που βγάζει!

πάλι καλά που έχουμε και το ελληνικό basket να λέμε...
Razorblade Fish
Εν τω μεταξυ οι 2 ημιτελικοι τελειωσαν με σχεδον το ιδιο σκορ,66-64 ο ενας,68-64 ο αλλος...
damian
Τιμή και δόξα σε όσους έκαναν λάιβ μετάδοση εδώ μέσα.........


Ναι ρε Μπιλ....

Ναι ρε Τζόε....

Ναι ρε Παπ..........


Κάντε το 5ο??6ο???...wtf θαύμα για φέτος να καεί όχι το λιμάνι όλη η Ελλάδα....
rankin
Κορυφαία μορφή της κερκίδας, η κοπελια του Μάντζαρη, που πέρσι ήταν με τα πράσινα στο Παρίσι και φέτος με τα κόκκινα στην Πόλη!
τι να πω?
Ελπίζω να μας φέρει γούρι
erasitexnis
QUOTE(damian @ May 12 2012, 00:08 ) *
Τιμή και δόξα σε όσους έκαναν λάιβ μετάδοση εδώ μέσα.........


Ναι ρε Μπιλ....

Ναι ρε Τζόε....

Ναι ρε Παπ..........


Κάντε το 5ο??6ο???...wtf θαύμα για φέτος να καεί όχι το λιμάνι όλη η Ελλάδα....

Πωλειται εισητηριο για τον ΤΕΛΙΚΟ απο φιλαθλο του παναθηναικου( με μειονεκτημα οτι βρισκεται ηδη Κων/πολη)... το εισητηριο κοστισε 457 E (322 τιμη, 60 η κρατηση,49 ο courier, 26 η χρεωση internet) ! Πωλειται στην τιμη των 280Ε! Πληροφοριες μεσω pm
pete7
QUOTE(rankin @ May 12 2012, 00:23 ) *
Κορυφαία μορφή της κερκίδας, η κοπελια του Μάντζαρη, που πέρσι ήταν με τα πράσινα στο Παρίσι και φέτος με τα κόκκινα στην Πόλη!
τι να πω?
Ελπίζω να μας φέρει γούρι



η κοκκινομαλλα ηταν?
περυσι που βρηκα φωτο ηταν ξανθια
rankin
QUOTE(pete7 @ May 11 2012, 23:29 ) *
η κοκκινομαλλα ηταν?
περυσι που βρηκα φωτο ηταν ξανθια

Νομίζω ότι ήταν αυτή! Με κόκκινο μαλλί για να είναι ασορτί με τα χρώματα της ομάδας!!! smiley.gif
pete7
φετος ηταν πιο ομορφη με κοκκινα απο περ biggrin.gif υσι
Zephyr
ΝΑ ΜΑΣ και για την διαιτησία
ΝΑ ΜΑΣ και για τον Ναβάρρο
ΝΑ ΜΑΣ και για τον Κιριλένκο btw icon_drunk.gif

Κάποιοι δε ήθελαν ελληνική ομάδα στον τελικό, δεν πειράζει ας το ξεπεράσουν!

Τώρα, say hello to my little friend


ΥΓ. Παραείμαι πιωμένος για να μιλήσω λογικά, με το ζόρι γράφω και φοβάμαι και κανά φάουλ. Κρίμα που δεν πέρασε και ο ΠΑΟ, θα ήταν ο καλύτερος τελικός EVER αλλά δεν μας άφησαν. Τα υπόλοιπα από αύριο, καληνύχτες!!!
natouralistis
21 οκτ. του 2011 ξεκινησε η φετινη ευρωλιγκα

Μπιλμπαο - Ολυμπιακος

Η περιρρεουσα ατμοσφαιρα οπως αποτυπωνοταν στις δηλωσεις Μαυροειδή, ηταν: "Δεν θα αντέξει ο Ολυμπιακός"

10 Ιαν του 2012 ο Σπανουλης δηλωσε στην επισημη ιστοσελιδα της ευρωλιγκα:«Να κατακτήσω την Ευρωλίγκα με τον Ολυμπιακό»

Αποτελεσμα: Χλευασμος απο ολα σχεδον τα μεσα μαζικης ενημερωσης που ασχολουνται με το μπασκετ..

"Ποιον τελικο και ποια ευρωλιγκα, ουτε για top16 δεν ειστε.."ηταν τα ηπιοτερα σχολια.

11 Μαϊου του 2012 αυτη η ομαδα που τοσο πολυ εχει λοιδωρηθει μεχρι τα παιχνιδια στους 16 και αυτος ο παιχτης που και τι δεν εχει ακουσει, βρισκονται επαξια στον τελικο της μεγαλυτερης ευρωπαϊκης διοργανωσης.

Συγγνωμη δε θα πει κανεις... Αλλα ολοι και οταν λεμε ολοι εννοουμε ολοι αναγνωριστε αυτο που τους αναλογει και μη τους αντιμετωπιζετε "ρατσιστικα"...

-"Κανενας δε περιμενε οτι θα περασετε και θα φτασετε ως εδω"

-"Ε..εμεις το πιστευαμε"

-"Μπορει να συνεχιστει το θαυμα?"

-Ε..δεν ειναι θαυμα, δουλευουμε σκληρα,εχουμε χημεια και ταλεντο και ετσι ερχονται οι νικες"

-"Θα μας εκπληξετε κι αλλο?"

-"Μα σας ειπα κυριε, δεν ειναι εκπληξη, ειμαστε ανταγωνιστικοι στο ανωτερο επιπεδο, hello...."

natouralistis
και μιας και δε βρισκω το τοπικ του βαγγελη του ιωαννου, να συμπληρωσω εδω οτι η χρυσαυγιτικη περιγραφη του αγωνα ηταν το λιγοτερο αστοχη...
Razorblade Fish
Εν τω μεταξυ το γηπεδο ηταν ψιλοαδειο στα πανω διαζωματα η μου φανηκε;Μονο στον τελικο θα πανε οι Τουρκοι η ουτε καν;
ViC
πριν λίγο γύρισα σπίτι. Δεν είχα δυνατότητα να διαβάσω τα σχόλιά σας. Εδώ δεν είχα τη δυνατότητα να δω καν το παναθηναϊκός-τσσκα λόγω δουλειάς 68.gif οπότε θα πω δυο λόγια μόνο για το ολυμπιακός-μπαρτσελόνα.
συγχαρητήρια στον ολυμπιακό καταρχάς για όλη τη φετινή πορεία. Κανεις δεν το περίμενε, είναι από τις πιο μεγάλες εκπλήξεις στην ιστορία του ευρωπαϊκού μπάσκετ.
από την άλλη σόρι αν σας ξενερώσω εγώ είδα δύο μέτριες ομάδες. Δε χτυπιέται η τσσκα από τον ολυμπιακό και όπως είδα την μπαρτσελόνα μετά από πολύ καιρό που είχα να τη δω, ούτε από τη μπαρτσελόνα χτυπιόταν.
πολύ καλό ματς έκαναν για μένα ο Παπανικολάου και ο Πρίντεζης. Ο Σπανούλης καταλυτικός πράγματι, αλλά και με πολλά λάθη και πολλές σκοτωμένες επιθέσεις. Γενικά αρκετά στατικό και προβλέψιμο το παιχνίδι του ολυμπιακού, υπερβολικά στηριγμένο στα κέφια του Σπανούλη και αν κόντρα στην τσσκα δεν αλλάξει κάτι δραματικά, δεν το βλέπω... Από την άλλη πολύ ψυχωμένη ομάδα και κάτι τέτοιες είναι πάντα υποψήφιες για την έκπληξη. Σεβασμός στον Ντούντα. Αμυντικά διάβασε πολύ καλά την Μπαρτσελόνα.
καλή επιτυχία, είναι πολύ δύσκολο, αλλά ποτέ δεν ξέρεις...
Gravedigger
Δεν την περίμενα τόσο χάλια την Barcelona.Ούτε ο Ολυμπιακός έκανε το μεγάλο ματς αλλά κατέθεσε ψυχή και άξιζε παραπάνω την νίκη.Τραγικά άστοχοι οι Καταλανοί τους έσωσαν τα επιθετικά,αλλιώς θα είχαν μείνει εκτός παιχνιδιού πολύ νωρίτερα.Κρίμα που δεν θα δούμε τελικό αιωνίων ας είναι καλά οι Φινλανδοί που είναι γνωστοί για τις μπασκετικές τους γνώσεις.
spysta
guns.gif guns.gif δαγκωνουν!!ειναι μαγκες και ψυχαρες !!ΜΠΡΑΒΟ τους!!η ομαδα αυτη ειναι ηδη επιτυχημενη και αν κρατησει τον κορμο θα μπορεσει τα επομενα χρονια να πρωταγωνιστησει ... Το ειπε κ ο αρχηγος !!και ο υπαρχηγος ..ΟΛΟΙ συγκεντρωμενοι
qspock
ΤΡΟΜΕΡΟ κατορθωμα της ΟΜΑΔΑΡΑΣ του ΝΤΟΥΝΤΑ, μπραβο ποιος το περιμενε να φτασει εκει που εφτασε.
Πλεον ομως, χωρις τον Λο, και με τη διαιτησια που ηδαμε χτες στο ΤΣΣΚΑ - ΠΑΟ, η Ευρωλιγκα εχει τελειωσει παιδια.
Δε τιθεται θεμα για το που θελουν να το δωσουν αυτο. Συγχαρητιρια στις 2 ελληνικες ομδαδες για την τρομερη τους αποδοση, η 2η και η 3η θεση επρεπε να ειναι 1η και 2η αντιστιχα.

ΝΤΡΟΠΗ στους διαιτητες.
vastravoud
Εμείς είχαμε μωρό στο σπίτι και η περιγραφή ηταν σιγανή - το μόνο που ακουγόταν ήταν ο Βαγγέλας να φτάνει σε οργασμό στα τρίποντα: "ναααιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι":P

Πολλα, πολλά συγχαρητήρια στον Ολυμπιακό!
plo koon
QUOTE (ViC @ May 12 2012, 04:23 ) *
από την άλλη σόρι αν σας ξενερώσω εγώ είδα δύο μέτριες ομάδες.

Ναι δεν έχεις άδικο αλλά η αλήθεια είναι ότι καμία από τις 4 ομάδες των ημιτελικών δεν έπαιξε παραπάνω από μέτρια. Γιατί? Γιατί και οι 4 είναι βράχοι αμυντικά και η άμυνα βρέξει/χιονίσει θα αποδώσει.

Η αστοχία της Μπάρτσα στο σημερινό ματς ήταν καθαρά θέμα της άμυνας του ΟΣΦΠ. Από τα 16 άστοχα τρίποντά της εγώ θυμάμαι 2 uncontested. Και βέβαια με αυτή την επιλογή πλήρωσε την απώλεια των αμυντικών ριμπ. Εδώ πρέπει να πούμε μπράβο στον Ντούντα που πήρε το ρίσκο, και αυτός ο τρόπος παιχνιδιού νομίζω αποσυντόνισε τελείως την επίθεση της Μπάρτσα.

Ο τελικός είναι προφανώς πολύ δύσκολος και η απώλεια του Law μεγάλη (το ότι δεν έπαιξε καλά χθες δε λέει πολλά). Αλλά δεν πειράζει, εγώ περιμένω το Σλούκα να πάρει κάποια λεπτά παραπάνω και πιστεύω ότι δε θα απογοητεύσει (νομίζω του ταιριάζει καλά το ματσάρισμα με τον Τεόντοσιτς)
MaJesty23
Δυστυχώς για την όμαδα μου ,είχα προβλέψει και τα δυο αποτελέσματα...έψησα τον αδερφο μου(είναι Ολυμπιακός) να παίξουμε το βραδινο ματς(κόντρα στον ΠΑΟ ποτέ) και βάλαμε 60 ευρω και πήραμε ένα 200αράκι! rolleyes.gif

Στα του παιχνιδιου ,ο Σπανούλης αν και έκανε λάθη,ήταν μια όμαδα μόνος του,όχι στο σκοράρισμα μόνο,αλλά διάβασε εκπληκτικά το παίχνίδι και τα pick and roll ήταν πάρτο βάλτο.
Ο Πρίντεζης έχει αποκτήσει εκπληκτικό touch κοντά στο καλάθι και παίζει με τα δυο χέρια.Αξιοσημείωτο είναι ότι έχει βελτιώσει την ντρίπλα του ,στα 27 του χρόνια.Ευεργετικό το πέρασμα από Ισπανία,όχι γιατί τον βελτίωσε αλλά γιατί λόγω παραγκωνισμού απο μπαρμπα-Αιτο,δούλεψε πολύ για να καλύψει το χαμένο έδαφος!
Ακούω ότι ο Παπανικολάου άλλαξε επίπεδο χτες...ε όχι ρε παίδες!Τι έκανε παραπάνω χτες;Απλά έβαλε 2 τρίποντα...ναι είναι μαχητής,αλλά το παιδί θέλει πολύ δουλειά ακόμη.Απλά υπάρχει ένδεια στην θέση του στην Ελλάδα και ξεχωρίζει...αν το αντίπαλον δέος είναι ο Στράτος ο σπινθηροβόλος , smiley.gif ,καταλάβαινεις....
Ντόρσυ-the beast- όλα τα λεφτά!!Κομμένος και ραμμένος για pick and roll,αλτικός,μαχητης ,καλος ριμπαουντερ και ντούκι!Χωρίς αυτόν μάλλον μέχρι top 16 τον έκοβα τον σοφό...μπάσκετ δεν ξέρει(η πλάτη είναι μόνο για να ξαπλώνει) αλλά κάποια πράγματα ,τα κάνει πολύ καλά.

Στα της Μπάρτσα,δεν περίμενα κάτι διαφορετικό...δεν έχει φρεσκάδα,και γενικά όλη της η χρονιά ,για τα δικά της δεδομένα ήταν μέτρια.Γενικά η Μπάρτσα μου βγάζει μια softila...και επειδή ο Ολυμπιακός δέρνει,το χα προβλέψει εύκολα.Το λέγα στα κοροίδα τους φίλους μου(ο ένας μάλιστα αθλητικός δημοσιογράφος γνωστός) και μου λέγανε ότι είμαι τρελός... blove.gif !
Σιχαμένος Ιωάννου...στην αρχή γελούσα αλλά έχω αρχίσει και εκνευρίζομαι...ανίδεος ,με Ολυμπιακό κάφρος και ουρλιάζει σαν το γουρούνι που το σφάζουνε!
Ο Ολυμπιακός δεν έκανε κανένα θαύμα και απορώ με αυτους που δεν το περιμένανε...η Μπάρτσα δεν έχει καμια σχέση με την περσινή και ο Ολυμπιακός είναι δουλεμένος!Βοήθησε και η ασυνήθιστη για Ολυμπιακό ευστοχία στα τρίποντα by the way!
Έχει τύχη ο Ολυμπιακός στον τελικό...Καζλάουσκας δεν υπάρχει και παίζουν με αυτόματο πιλότο!Η ΤΣΣΚΑ αν κερδίσει ,θα κερδίσει δύσκολα!


vastravoud
Άσχετο: Ποιά ηταν η ευγενής νεαρά που εθεάθη στη ΝΕΤ να φωνάζει ωρυόμενη "π@@@ανας γιοι, Παναθηναϊκοι;" tongue.gif
SoKRaM
QUOTE(Razorblade Fish @ May 12 2012, 03:49 ) *
Εν τω μεταξυ το γηπεδο ηταν ψιλοαδειο στα πανω διαζωματα η μου φανηκε;Μονο στον τελικο θα πανε οι Τουρκοι η ουτε καν;


Στα πανω δαιζωματα εκει δηλαδη που εδειχνε η καμερα στον αγωνα του Ολυμπιακου ηταν οι Φιλοι του ΠΑΟ. Προφανως οι περισσοτεροι ειχαν αποχωρησει πριν απο το παιχνιδι του Ολυμπιακου.
plo koon
QUOTE (MaJesty23 @ May 12 2012, 11:18 ) *
Ακούω ότι ο Παπανικολάου άλλαξε επίπεδο χτες...ε όχι ρε παίδες!Τι έκανε παραπάνω χτες;Απλά έβαλε 2 τρίποντα...ναι είναι μαχητής,αλλά το παιδί θέλει πολύ δουλειά ακόμη.Απλά υπάρχει ένδεια στην θέση του στην Ελλάδα και ξεχωρίζει...αν το αντίπαλον δέος είναι ο Στράτος ο σπινθηροβόλος , smiley.gif ,καταλάβαινεις....

Τα επίπεδα που λέμε για μένα είναι τα εξής. Παίκτης πάγκου Α1, παίκτης Α1, παίκτης Euroleague, παίκτης top 16, παίκτης τοπ 8, παίκτης F4, legendary.

Για μένα με τη χθεσινή του εμφάνιση ο Παπ καθιερώθηκε σαν παίκτης top8 από εκεί που πέρσι ήταν με το ζόρι παίκτης top16. Αν του χρόνου καταφέρει να αυξήσει κατά 4 πόντους την παραγωγή του, βελτιώσει λίγο την άμυνά του ( πάει πάλι ο ΟΣΦΠ στο F4) και γίνει σταθερός τότε πάλι θα πω ότι άλλαξε επίπεδο και έγινε παίκτης F4.

Φέτος έχει κάνει κάποια πολύ καλά παιχνίδια με αποκορύφωμα τα ματς με την Εφές. Στα δύο ματς αυτά είχε μέσο όρο 15.5 στο ρανκινγκ και 12 πόντους. Και υπενθυμίζω ότι τα ματς αυτά ουσιαστικά έκριναν την παρουσία μας στο top8.

Χθες έκανε μαγική εμφάνιση. Ήταν το καλύτερο τριάρι του γηπέδου με απόσταση από το δεύτερο. Ο Μαικλ είχε 4 πόντους σε 23 λεπτά και 9 προσπάθειες, μαζί με 4 ριμπ. Ο Ειντσον πήρε μόνο 2 ριμπ. ο Παπανικολάου έβαλε 9 πόντους σε 5(!) προσπάθειες και με 3 χαμένες βολές, ενώ και αυτός πήρε 4 ριμπ (27'). Η άμυνα που έπαιξε τοσο στα τριάρια όσο και στις αλλαγές ήταν άνω του μετρίου. Και όλα αυτά σε ένα παιχνίδι F4. Πλέον για μένα φαίνεται καθαρά ότι του χρόνου δεν πρέπει να ψάξουμε πρώτο τριάρι αλλά κάποιον πίσω από τον Παπ. Ε αυτό στοιχειοθετεί αλλαγή επιπέδου.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.