Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague Fantasy Challenge 2013-2014
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2013-14
Pages: 1, 2
rchos
Αν και ακόμη είναι νωρίς η λίγκα μας άνοιξε για να μαζευόμαστε σιγά σιγά.
Μέχρι να αρχίσουν οι όμιλοι μπορείτε να κάνετε απεριόριστες αλλαγές οπότε μπορείτε απλά προς το παρόν να φτιάξετε μια πρόχειρη ομάδα και να την αλλάξετε μετά όσο θέλετε.

Πρέπει να μπει και ο Γλυνιαδάκης άλλωστε μέσα για να φτιαχτεί η ομάδα ολοκληρωμένη... 69.gif


Μία ομάδα επιτρέπεται μόνο από τον καθένα.
Όσοι πιστοί προσέλθετε...


Name:Basketforum.gr
Password:bf2013

http://fantasychallenge.euroleague.net/

Dancing Madly Backwards
QUOTE (rchos @ Oct 1 2013, 22:20 ) *
Αν και ακόμη είναι νωρίς η λίγκα μας άνοιξε για να μαζευόμαστε σιγά σιγά.
Μέχρι να αρχίσουν οι όμιλοι μπορείτε να κάνετε απεριόριστες αλλαγές οπότε μπορείτε απλά προς το παρόν να φτιάξετε μια πρόχειρη ομάδα και να την αλλάξετε μετά όσο θέλετε.

Πρέπει να μπει και ο Γλυνιαδάκης άλλωστε μέσα για να φτιαχτεί η ομάδα ολοκληρωμένη... 69.gif


Μία ομάδα επιτρέπεται μόνο από τον καθένα.
Όσοι πιστοί προσέλθετε...


Name:Basketforum.gr
Password:bf2013

http://fantasychallenge.euroleague.net/



Θεσπέσια. Ειδικά αφού ο Γλυνιαδάκης είναι στον σωστό δρόμο.
thrylos7
Εδώ θα είμαστε και φέτος:

EFC )|( the blog

Devotion.


ΥΓ. Μόλις κάνω την καλή μου θα την μπουκάρω στο φόρουμ, άντε γιατί τελευταία κοιτάω κορυφές με τα κυάλια!

ΥΓ2. Devotion
rakos
QUOTE
Zack Wright
Justin Dentmon

Shooting Guards and Small Forwards

Emir Preldzic
Malcolm Delaney
Martynas Gecevicius
Daniel Hackett

Power Forwards and Centers

Mindaugas Kupsas
Alexis Ajinca
Othello Hunter
John Bryant


και μου περισσευουν και 10
louie
παιδια στο γκρουπ μπορουμε να μπουμε με οσες ομαδες κι αν εχει ο καθενας;; δλδ για να το ξεκαθαρισω, εγω μπορω να εχω κι αλλες ομαδες γενικα και να μπω με μονο μια στο γκρουπ ή ολοι φτιαχνετε μονο 1 ομαδα;;
rchos
QUOTE(rchos @ Oct 1 2013, 22:20 ) *
Αν και ακόμη είναι νωρίς η λίγκα μας άνοιξε για να μαζευόμαστε σιγά σιγά.
Μέχρι να αρχίσουν οι όμιλοι μπορείτε να κάνετε απεριόριστες αλλαγές οπότε μπορείτε απλά προς το παρόν να φτιάξετε μια πρόχειρη ομάδα και να την αλλάξετε μετά όσο θέλετε.

Πρέπει να μπει και ο Γλυνιαδάκης άλλωστε μέσα για να φτιαχτεί η ομάδα ολοκληρωμένη... 69.gif


Μία ομάδα επιτρέπεται μόνο από τον καθένα.
Όσοι πιστοί προσέλθετε...


Name:Basketforum.gr
Password:bf2013

http://fantasychallenge.euroleague.net/




QUOTE(louie @ Oct 12 2013, 14:26 ) *
παιδια στο γκρουπ μπορουμε να μπουμε με οσες ομαδες κι αν εχει ο καθενας;; δλδ για να το ξεκαθαρισω, εγω μπορω να εχω κι αλλες ομαδες γενικα και να μπω με μονο μια στο γκρουπ ή ολοι φτιαχνετε μονο 1 ομαδα;;
louie
ναι αυτο το ειδα απλα δεν ξερω πως ακριβως λειτουργει, σε ενα αλλο γκρουπ στου interbasket που διαβαζα για το φαντασυ λεγαν οτι αν καποιος εχει παραπανω απο 1 ομαδες δεχονται αυτη με το χαμηλοτερο σκορ(τα χρησιμοποιημενα κρεντιτ μαλλον). γι αυτο ρωταγα αν γινεται να μπω στο γκρουπ με μια ομαδα και να εχω κι αλλες εκτος γκρουπ.
SkyFall
ποιο είναι το σάιτ που γράφει τα στατιστικά των παιχτών και τα +- των πόντων που παίρνουν ανάλογα με την απόδοσή τους?
SG3ptshooter
QUOTE(SkyFall @ Oct 12 2013, 18:23 ) *
ποιο είναι το σάιτ που γράφει τα στατιστικά των παιχτών και τα +- των πόντων που παίρνουν ανάλογα με την απόδοσή τους?

http://www.in-the-game.org/

Φέτος ήρθε η ώρα να κάνουμε κάτι καλό και σε αυτό το fantasy, που νιώθω ότι δε με πηγαίνει καθόλου. sleep.gif
SkyFall
δεν είναι αυτό. είναι ένα σάιτ που δείχνει τους πόντους που κερδίζουμε ανάλογα με την απόδοση των παιχτών.

π.χ. αν ο Παππάς κάνει 20rkg θα πάρω +12 πόντους κτλ..
Pierce
QUOTE (qiangdade @ Oct 16 2012, 17:49 ) *
Τιμες για ολους τους παικτες για max drop και rise εδω



Μάλλον αυτό λές , αλλά δεν λειτουργεί.
SkyFall
QUOTE (Pierce @ Oct 13 2013, 16:07 ) *
Μάλλον αυτό λές , αλλά δεν λειτουργεί.


ναι, αυτό ήταν το σάιτ sad.gif
υπάρχει κάποιο άλλο παρόμοιο?
tselemaia
Μαγκες καλησπερα. Φτιαχνω και εγω την ομαδα μου και ηθελα να παρω τον boris savovic της bayern αλλα δεν τον βρισκω πουθενα. Κανω λαθος?
thrylos7
QUOTE
υπάρχει κάποιο άλλο παρόμοιο?


Έλα ρε παιδάκι μου! http://efctheblog.blogspot.gr/p/score-calculator.html

O Savovic είναι στα 46 credits, στους ψηλούς.
leonkalf
Ι am in, IT power (εμπνευσμένο από τη δουλειά μου, που κάναμε και μια εταιρική λιγκα) wink.gif

Καλή σεζόν, καλή διασκέδαση σε όλους..

Δύσκολες οι επιλογές!
Πι Ζήτα
Athens_Bhoys
jhantzop
Εδώ είμαι και εγώ!
leonkalf
QUOTE (jhantzop @ Oct 16 2013, 15:07 ) *
Εδώ είμαι και εγώ!

Είσαι ο και λέγεσαι.... smile.gif
Dancing Madly Backwards


ΓΙΓΑΣ!
Igor
Υπαρχει boxscore για το Σιενα - Γαλατασαραι ? Στο επισημο σαιτ της Ευρωλιγκα, καποια βλακεια εχουνε κανει και δεν μου το εμφανιζει.
HLR CENATION
Ο Ζακ ραιτ της Μπαμπεργκ απογοητευση...
rchos
Ωραίο ξεκίνημα.

Είχα Αρόγιο
Είχα Γκαβέλ
Είχα Αιρτσέγκ
Εϊχα Χάκετ


Pas mal...
j-kidd13
QUOTE(rchos @ Oct 17 2013, 10:39 ) *
Ωραίο ξεκίνημα.

Είχα Αρόγιο
Είχα Γκαβέλ
Είχα Αιρτσέγκ
Εϊχα Χάκετ


Pas mal...


Ε γ....ε μας....Εσυ καθαρισες με δαυτους μονο...
BLL
QUOTE (rchos @ Oct 1 2013, 22:20 ) *
Αν και ακόμη είναι νωρίς η λίγκα μας άνοιξε για να μαζευόμαστε σιγά σιγά.
Μέχρι να αρχίσουν οι όμιλοι μπορείτε να κάνετε απεριόριστες αλλαγές οπότε μπορείτε απλά προς το παρόν να φτιάξετε μια πρόχειρη ομάδα και να την αλλάξετε μετά όσο θέλετε.

Πρέπει να μπει και ο Γλυνιαδάκης άλλωστε μέσα για να φτιαχτεί η ομάδα ολοκληρωμένη... 69.gif


Μία ομάδα επιτρέπεται μόνο από τον καθένα.
Όσοι πιστοί προσέλθετε...


Name:Basketforum.gr
Password:bf2013

http://fantasychallenge.euroleague.net/




Καλή χρονιά! Kαι φέτος στη λίγκα μας!
I feel devotion! 77.gif
Anaz
Παλι ξεχαστηκα και θα ξεκινησω 2η αγωνιστικη και φετος.. sad.gif
tsitum
QUOTE(Anaz @ Oct 17 2013, 18:07 ) *
Παλι ξεχαστηκα και θα ξεκινησω 2η αγωνιστικη και φετος.. sad.gif

Μια απ τα ιδια κ σε μενα, τι το θελουν το παιχνιδι τεταρτη 1η αγωνιστικη, ή στη τελικη αστο να μπορω να παρω απο τους υπολοιπους παιχτες shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
j-kidd13
A ρε π&#$η Eyenga μας γ@#$%ς.....
bbplayer
QUOTE (Anaz @ Oct 17 2013, 18:07 ) *
Παλι ξεχαστηκα και θα ξεκινησω 2η αγωνιστικη και φετος.. sad.gif


κι εγώ ρε συ! ξέχασα να πατήσω confirm ο ανάπηρος! angry_red.gif sad.gif sad.gif
bbplayer
μήπως ξέρει κανείς πότε θα το ξεμπλοκάρουν? το ματς του Ολυμπιακού ήταν το τελευταίο αλλά δεν...
tsitum
ηθελημενα πηρα σοουν τζειμς παροτι θα χασει κρεντιτς γιατι εχει να δωσει στο μελλον. αλλους δε δινω μη με πιεζετε

22 ωρες ακομα, οσοι δεν εχουν μπει, τωρα ειναι η ωρα icon_wave.gif

ξερουμε ποσο θα λειπει ο κσιστοφ???????????
Dancing Madly Backwards
Χάλια
bbplayer
μια από τα ίδια κι εγώ, έχω χάσει και την 1η βδομάδα γμτ!



j-kidd13
Μαμιουνται ορισμενοι ομως...
Αυτη την εβδομαδα ειχα απο Wright-Landesberg-Schilb συνολο......-2,9!!
Και αν προσθεσεις και Bykov-Langford-Erceg εχουμε 6 παικτες απο τους 10 με συνολο....21,7!!! icon_drunk.gif
Brown-Hendrix-Ajinca κρατησαν ψηλα την ομαδα.Ο Preldzic μετριος,αλλα εδωσε κρεντιτς.
Manos London
Γεια και απο μενα παιδες.

Μολις μπηκα κι εγω με την ομαδα Manos´ Tavern. Ειναι η καλυτερη απο τις περιπου 8 που εχω.

ειχα περσι αυτο το μπλογκ αλλα φετος δεν εχω και πολυ χρονο για τετοια.
http://euroleaguefantasy.blogspot.co.uk/

Παντως συνεχιζω να φτιαχνω πινακες με στατιστικα στο excel οποτε μπορω, με μια σχετικη επεξεργασια αφου το site του fantasy ειναι πονοκεφαλος για μεταφορα δεδομενων. Αν θελετε να το περασετε στο EFC the blog θα το στελνω.

Αλλο καλο στατιστικο που θα μετραγε να ειχαμε ειναι οι αμυνες σε καθε θεση. Πχ η Λιετουβος ειναι αδυναμη στο 5 αφου μεχρι τωρα οι αντιπαλοι πηραν Χ ποντους απο αυτη τη θεση...
tsitum
Σε ομαδα που ξεκιναω απο 2η βδομαδα κ εχω -5.5 credits συνολικα νομιζω θελει προσπαθεια να το καταφερεις. Κ εχω κ Jamar Smith που θα χασει σιγουρα κ δε μπορω να τον τζασω γτ τα κενα ειναι δυσθεωρητα... shot.gif

Γεια σου Μανο, κ μονο τις αλλαγες να κανεις καθε βδομαδα εισαι ηρωας!
Manos London
Στο InTheGame εχουν καποια ενδιαφεροντα στατιστικο για καθε ομαδα.
http://www.in-the-game.org/stats.php?leagu...amp;sub=advteam

Μπορει να μην μπορεις να δεις καθαρα ποια ομαδα ειναι πιο ισχυρη σε καθε θεση, αλλα μπορεις να βγαλεις καποια συμπερασματα.

Η ομαδα του μπλογκ εχει υπολογισει την επιθετικη και την αμυντικη λειτουργια καθε ομαδας αλλα υπαρχουν και αλλα στοιχεια.

Πχ μπορεις να δεις την ευστοχια των αντιπαλων της καθε ομαδας και να συμπερανεις αν ειναι δυνατη αμυντικα (Ερυθρος Αστερας, Ριτας και Στρασμπουργκ εχουν το χειροτερο σκορ).

Ακομα μπορεις να δεις μερικα στοιχεια που αφορουν κυριως αμυνα ψηλων, (κοψιματα, αμυντικα ριμπαουν) ή αμυνα κοντων (κλεψιματα, λαθη αντιπαλων).

Το καλο ειναι οτι μπορεις να κατανεμεις τα στοιχεια συμφωνα με καθε στηλη.
bbplayer
kaλά ξεκίνησε η αγωνιστική με το 22αράκι του Caroll. Επιτέλους ξεφορτώθηκα εκείνον τον γκαντέμη τον Σουάρεζ
benchwarmer
Νομίζω θα δούμε τρελά σκορ αυτή την αγωνιστική...
bbplayer
εκείνος ο Ζόριτς με έχει καταστρέψει. θα τον αλλάξω με τον Μενσά.
tsitum
Ανετουλικα και αΖΟΡΙΤΣα 5αδα, ειμαστε για μεγαλα πραματα. Ολοι οι παιχταραδες κανουν το καθηκον τους
apkat
Aζινσα η Μιροτιτς για αυτην την αγωνιστικη;;
tsitum
O Zοριτς -14? Χαρα σ αυτους που τον ειχαν. Δε ξερω αν εχει υπαρξει χειροτερο σκορ!

Σαλενγκα, Λαμπε, Ντραγκισεβιτς τα ρισκα μου για την επομενη αγωνιστικη ο καθενας για διαφορετικους λογους. Αν αντεξουν και κρατησουν τα μποσικα θα τους κανω τιμητικο ποστ.


Απο περιεργεια ποσα κρεντιτς εχετε? τα 630 πρεπει να ειναι λιγα
belalik
QUOTE(tsitum @ Nov 30 2013, 15:16 ) *
O Zοριτς -14? Χαρα σ αυτους που τον ειχαν. Δε ξερω αν εχει υπαρξει χειροτερο σκορ!

Σαλενγκα, Λαμπε, Ντραγκισεβιτς τα ρισκα μου για την επομενη αγωνιστικη ο καθενας για διαφορετικους λογους. Αν αντεξουν και κρατησουν τα μποσικα θα τους κανω τιμητικο ποστ.


Απο περιεργεια ποσα κρεντιτς εχετε? τα 630 πρεπει να ειναι λιγα



670 κρεντιτς εγω.. Καπου διαβαζα οτι οι παικτες ξεκινησαν καπως πιο 'φτηνοι' σε σχεση με προηγουμενες χρονιες, γι 'αυτο και εχουν μαζευτει πολλα κρεντιτς. Οι πρωτοι παντως παιζουν στα 750+ ...


Για την επομενη προβληματιζομαι με Μπενσα, θα παιξει η θα τιμωρηθει (απο την ομαδα του, γιατι η ευρωλιγκα απο οτι διαβασα μονο χρηματικο προστιμο παιζει, οχι τιμωρια απο παιχνιδια). Και αν παιξει, λετε γενικως να επηρεαστει απο το μπουνιδι του προηγουμενου αγωνα; Να τον βαλει λιγοτερο; ...

Ειναι ισως ρισκο η παραμονη του, υπο νορμαλ συνθηκες θα τον κραταγα παντως... Θα δειξει, ισως μεσα στη βδομαδα εχουμε ενημερωση..



Γενικως παιζω πρωτη φορα φαντασυ μετα απο χρονια, ειχα ασχοληθει πριν απο 4-5 χρονια. Πλακα εχει, βλεπεις τα ματσακια με αλλο ενδιαφερον ... Η τελευταια αγωνιστικη ηταν η καλυτερη που ειχα ως τωρα, με 187 σκορ, 1-4- συνολικα και 3119η θεση. Εχω ομως 'κολλησει' με καποιους παικτες που δεν μπορω ευκολα να αλλαξω και δεν βλεπω πολυ αισιοδοξη την επομενη ...


bbplayer
εγώ έχω πολλές ομοιότητες με την ομάδα μου φέτος. 69.gif

δεν έχω παιχνίδι στο ποστ (μόνο ο Λάμπε το παλεύει)

έχω έλλειψη συγκέντρωσης. (δε φτάνει που δεν πήρα τον Μενσά, πήρα το Λάσμε πολύ νωρίς και τον ξέχασα χωρίς να τον αλλάξω από τότε που τσακίστηκε)

γενικώς αγκομαχώντας πάω αλλά παλεύω (αν και πρωτάρης από το 46.600 είμαι στο 39.300 και έχω χάσει και μια βδομάδα ρε γμτ)


apkat
Eγω ειμαι στα 720 κρεντιτς...

Γενικα Μπονσου κραταω μεχρι να εχουμε ενημερωση..Και καλα να μην παει (αν παιξει) σιγουρα κρεντιτς θα δωσει οποτε αξιζει..
bbplayer
Καλνιέτις και Σπαν ξεκωλώθηκαν απόψε. Άντε να παίξουν και λίγο αυτα τα πτώματα οι ψηλοί μου να ανέβω λίγο λεμε
bbplayer
καταστροφή!! 54 από Καλνιέτις και Σπαν και άλλα τόσα από όλους τους υπόλοιπους angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif
Pierce
Μη σκάς, δραματική ήταν η αγωνιστική γενικά. Μετά από 3 σερί 200αρια λογικά θα ερχόταν και στραπάτσο, ήρθε και αυτό με τον πόπς που το έκανε πολύ πιο δύσκολο...
Tίποτα ο Ajinca , τίποτα ο Μίρο, τίποτα ο Μπό, τίποτα ο DD, τίποτα και ο Λάνγκφορντ... Έχασα μια 30αρα credits μέσα στο νερό.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.